Menu Zavrieť

Vretenové kosačky

Súčasťou väčšiny pozemkov sú trávnaté plochy, na ktorých je potrebné pravidelne kosiť trávnik. Väčšinou sa stretnete s benzínovými rotačnými kosačkami, ktorých nevýhodou je spôsob kosenia, ktoré prebieha vo vysokých otáčkach okolo zvislej osi, kedy sú konce trávy velúrovaný a trhané, čo spôsobuje hnednutie trávy.

Anglický trávnik na svojej záhrade alebo lúke pokosíte rýchlo a ľahko s vretenovou kosačkou. Vretenová kosačka oproti iným kosačkám trávu nekosí, ale strihá ju pomocou vretena s čepieľkami. Odstrihnuté konce trávy nezasychajú a nehnedne, tráva prospieva, hustne a je vitálna a svieža. Ponuka vretenových kosačiek je široká a vyrábajú sa v niekoľkých variantoch. V nasledujúcom článku vám poradíme, ako sa v tejto ponuke zorientovať a vybrať vretenovú kosačku, ktorá bude vyhovovať práve vašim potrebám.

Hlavnou súčasťou vretenových kosačiek je nožová skrutkovice (vreteno) otáčajúci sa okolo horizontálnej osi a s pomocou protiostria umiestneného na spodku kosačky skracuje steblá trávy.

Väčšina predávaných kosačiek je na ručný pohon. Zaobstarať si však môžete aj kosačku elektrickú, akumulátorovú alebo benzínovou.

Kosačku okrem druhu pohonu, vyberajte tiež podľa šírky záberu strihu, rozsahu nastaviteľné výšky kosenia, počtu nožov vo vretene, hmotnosti kosačky, kapacity zberného koša, prítomnosť vlastného pojazdu, špecifikácia motorovej jednotky, výrobného materiálu a funkčného materiálu, ako je nastaviteľná výška držadla a ergonomická rukoväť.

Vretenové kosačky: Porovnanie 10 najlepších vretenových kosačiek podľa hodnotenia a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších vretenových kosačiek. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto vretenové kosačky si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšiu vretenovú kosačku.

NázovVzhľadTyp sekačkyŠírka záberu (cm)Pre plochy (m2)Počet nožovHmotnosť (v kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Al-ko Comfort 38Vretenová kosačka Al-ko Comfort 38Ručná3825057,959,9Zobraziť v obchodoch
Fieldmann FZR 1010Vretenová kosačka Fieldmann FZR 1010Ručná4020058,852,82Zobraziť v obchodoch
STIGA SCM 240 RVretenová kosačka STIGA SCM 240 RRučná40250510,582Zobraziť v obchodoch
GARDENA 380 ACUVretenová kosačka GARDENA 380 ACUAkumulátorová38300514460,29Zobraziť v obchodoch
Gardena 400 CVretenová kosačka Gardena 400 CRučná404009,6119,9Zobraziť v obchodoch
GARDENA 380 Li 965863701Vretenová kosačka GARDENA 380 Li 965863701Akumulátorová3840013,6379Zobraziť v obchodoch
BOSCH Rotak 370 LI ErgoflexVretenová kosačka BOSCH Rotak 370 LI ErgoflexAkumulátorová3740013,2579,9Zobraziť v obchodoch
HECHT 514 PROFIVretenová kosačka HECHT 514 PROFIRučná46250517,2119,99Zobraziť v obchodoch
GARDENA 400Vretenová kosačka GARDENA 400Ručná404008,999,59Zobraziť v obchodoch
Fiskars StaySharp MaxVretenová kosačka Fiskars StaySharp MaxRučná4520023,5258,3Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia vretenových kosačiek od ich užívateľov.

Ako vybrať vretenovú kosačku

Aby ste vypestovali zdravo vyzerajúce a hustý trávnik, musíte sa o neho náležite starať – zalievať ho, pravidelne kosiť, hnojiť a prevzdušňovať. Z hľadiska kosenie trávnika je najlepšou voľbou vretenová kosačka, ktorá steblá trávy nekosí, ale strihá. Vďaka tomu, že vretenové kosačky miesto koliesok často mávajú valce pre uhladenie trávy v určitom smere, môžete docieliť krásneho anglického trávnika. Vďaka vretenové kosačke môžete docieliť anglického trávnika s pruhmi.

Vhodnosť vretenové kosačky

Ak je vaším cieľom v starostlivosti o trávnik predovšetkým šetrnosť, je vretenová kosačka ideálnou voľbou. Tieto kosačky, najmä ak sú s ručným pohonom, sú však vhodné predovšetkým pre menšie plochy. K rýchlemu pokosenie trávnikov väčších rozmerov sú vhodnejšie rotačné kosačky.

Pohon

Vretenová kosačka by mala disponovať správnym typom pohonu, adekvátnemu k veľkosti plochy, ktorú budete kosiť. Na menšie pozemky stačí ručná kosačka. Pri kosení väčšej plochy potom bude vhodnejšie kosačka benzínová, elektrická alebo akumulátorová. Niektoré typy kosačiek môžu mať vlastný pohon, vďaka ktorému sa s kosačkou lepšie zaobchádza. Tieto modely však bývajú drahšie.

Šírka záberu a hmotnosť

Veľký vplyv na rýchlosť kosenie s vretenovou kosačkou má šírka záberu, teda šírka sečeného pásu pri pohybe vpred. Čím väčšiu plochu budete kosiť, tým väčšiu šírku záberu kosačky vyberte. Užší záber je vhodný skôr pre menšie záhrady s členitým terénom, kde je potreba pokosiť trávu aj v rôznych zákutiach. Zamerajte sa tiež na hmotnosť, a to predovšetkým u modelov s ručným pohonom. Celková hmotnosť kosačky má vplyv na to, ako dobre sa vám s ňou bude pracovať.

Príslušenstvo k kosačkám a servis

Niektoré modely vretenových kosačiek zakúpite už s bohatou výbavou, ktorá rozširuje možnosti ich použitia a kosačky sa tak môžu stať multifunkčným zariadením, ktoré okrem sekanie, použijete tiež k vyčesávanie, prevzdušnenie, vertikulaci alebo kefovanie.

Iné typy kosačiek sa predávajú len vo výbave základné, avšak obvykle je možné ďalšie príslušenstvo k nim dokúpiť.

Spôsob kosenia

Rozdiel medzi vretenovou a rotačnou kosačkou je v spôsobe kosenie trávy. Pri kosení najbežnejším typom kosačiek – rotačnými kosačkami, dochádza k usekávání trávy čepeľou sekacieho noža, z čoho sa rastlina spamätáva asi týždeň. Pri rýchlej rotácii môže ostrie noža trávu potrhať, jej konce sa budú štiepiť a bude dochádzať k hnednutie trávneho porastu. Čepeľ noža pri príliš vysokých otáčkach trávu navyše seká niekoľkokrát, pretože pohyb vpred nie je v pomere k rýchlosti rotácie príliš rýchly. Výška strihu môže byť až 8 centimetrov.

U vretenové kosačky nedochádza k kosenia, ale k šetrnejšiemu strihanie. V konštrukcii kosačky sú umiestnené nože, ktoré majú tvar skrutkovice, a protiostria. Pri pohybe vpred sa skrutkovice otáča a dochádza k ustřihávání stebiel trávy. Modernejšie typy kosačiek pri pohybe nepoužívajú kolieska, ale jazdí po valcoch, ktoré vytvárajú typické pruhy. Týmto spôsobom pokosenej tráve sa nestrapká končeky stebiel a trávnik nehnedne. Pokiaľ trávnik sekáte pravidelne a doprajete mu dostatočné množstvo vlahy a hnojív, zhustne do krásneho trávneho koberca. Vretenovou kosačkou je potreba trávu kosiť častejšie, pretože pri sekaní vyšších stebiel sa ústrojenstvo kosačky zahltí. Výška strihu by mala byť 2 až 6 centimetrov. Z hľadiska časovej náročnosti je takéto ošetrovanie trávneho porastu vhodné predovšetkým pre menšie a rovné pozemky.

Porovnanie vretenových a rotačných kosačiek

Vretenové kosačky

  • sú pomalšie
  • vhodné pre menšie plochy
  • najčastejšie bývajú na ručný pohon
  • šetrnejšie starostlivosť o trávnik vďaka strihanie (nie sekanie) stebiel
  • strih 2 – 6 cm
  • menej hlučné

Rotačné kosačky

  • sú rýchle
  • vhodné pre väčšie plochy
  • najčastejšie bývajú benzínové s pojazdom
  • steblá trávy sekajú – spôsobujú teda trávnika stres a ten následne hnedne
  • strih až do 8 cm
  • hlasnejší

Rotačný systém kosenia využívajú aj robotické kosačky a záhradné traktory.

Počet nožov

V skrutkovici vretena býva štandardne umiestnené 4 – 10 nožov. Počet nožov by mal zodpovedať tomu, akú vysokú trávu a ako často, budete kosiť. Ak je tráva príliš vysoká, kosačka ju nezvládne dobre pokosiť a dôjde k jej prejdenie a uhladenie.

Pre sekanie je dôležitá aj frekvencia strihu, ktorá značí, koľkokrát kosačka strihne na ploche o veľkosti jedného metra. Preto vreteno s vyšším počtom nožov a nižším počtom otáčok môže kosiť horšie, než kosačka s menším počtom nožov, ale s vyššími otáčkami. Otáčky by mali byť nastavené tak, aby dochádzalo ku kvalitnému strihanie a menšiemu opotrebovaniu nožov. Pri vyšších otáčkach sa navyše zvyšuje aj hlučnosť kosačky.

Čím menej nožov kosačka má, tým sú od seba umiestnené ďalej a vreteno pojme väčšie množstvo trávy. U kosačiek s väčším množstvom nožov sú medzi nožmi menšie vzdialenosti a vojde sa medzi ne menšie množstvo trávy.

Najbežnejšie sa stretnete s vretenovými kosačkami s vretenami, ktoré majú päť nožov. Toto je typické predovšetkým u ručných kosačiek. Vreteno s menším počtom nožov si dokáže poradiť aj s dlhšími steblami trávy, kosačka je ľahší a ľahšie sa s ňou pracuje. Kosačky s vretenami s vyšším počtom nožov sa používajú predovšetkým na golfových ihriskách, kde je žiaduce kosiť trávu s kratšími steblami.

Počet nožov vo vretene

Päť nožov

Frekvencia strihu (počet / meter) je 60.

Ideálna výška strihu v milimetroch je 25 až 45 mm.

Využitie pri ručných a elektrických kosačiek.

Frekvencia sekanie (počas týždňa) je 1x.

Šesť nožov

Frekvencia strihu (počet / meter) je 72.

Ideálna výška strihu v milimetroch je 20 až 40 mm.

Využitie u kosačiek s pojazdom.

Frekvencia sekanie (počas týždňa) je 1 až 2x.

Desať nožov

Frekvencia strihu (počet / meter) je 120.

Ideálna výška strihu v milimetroch je 10 až 20 mm.

Využitie u profesionálnych kosačiek, napríklad na úpravu golfových ihrísk.

Frekvencia sekanie (počas týždňa) je 2 až 4x.

Delenie kosačiek podľa ich pohonu

Ručný pohon

Vretenové kosačky na ručné nie sú vybavené klasickým pohonom a kosačku musíte tlačiť pred sebou vlastnou silou. Pri pohybe vpred dochádza k roztočení kazety s nožmi a k ​​kosenia. Výhodou ručných kosačiek je nízka hladina hluku, malá obstarávacia cena a nulové starosti s jej dobíjaním a káble. Kosačku skrátka stačí vytiahnuť z kôlne a môžete začať pracovať. Pretože kosačky na ručný pohon nespotrebúvajú žiadne palivo, nezaťažujú teda ani životné prostredie. Navyše sú takmer bezporuchové. Nevýhodu potom môže byť práve tento druh pohonu vlastnými silami, pretože môže veľmi náročný pre staršie alebo fyzicky slabších ľudí. A pri práci vo svahu môžu dať zabrať aj zdatnejším jedincom. Výsledok kosenia ručnými kosačkami nebýva toľko kvalitné, ako pri kosení kosačkami benzínovými, ich nože majú vyšší počet otáčok.

Ostatné pohony

Kosačiek s vlastným pojazdom nie je na trhu tak široký výber, ako kosačiek s ručným pohonom. Medzi ich nevýhody patrí vyššia obstarávacia cena, nutnosť nabíjať batérie, zapájať kábel alebo dopĺňať palivo. Kosačky sú pravdepodobnosť zlyhania, ťažšie, predovšetkým potom modely na benzínový pohon a zanechávajú za sebou ekologickú stopu.

Sa kosačkami s pojazdom sa lepšie pracuje, majú vyšší počet otáčok a vďaka tomu lepšie o trávnik starajú. Prúd vzduch pomáha posekanú trávu vháňať priamo do zberného koša.

Tieto kosačky k svojmu pohybu často využívajú špeciálne vojne, vďaka ktorým docielite upraveného vzhľadu anglického trávnika s pruhmi a rozdielnym odtieňom zelenej. Disponujú možnosťou vymeniť skrutkovici s nožmi za kefa, prevzdušňovač alebo vertikulační kazetu.

Kosačky s iným druhom pohonu:

Benzínové vretenové kosačky

Benzínové vretenové kosačky bývajú najdrahšie. Ich veľkou výhodou však je široký záber kosenia, počas ktorého za rovnakú dobu posec viac trávy ako ostatné druhy kosačiek. Vďaka tomu máte trávnik posekaný za kratšiu dobu. Majú vlastné pojazd a sú vhodné pre väčšie trávnaté plochy. Sú však hlučnejšie a nesmiete zabúdať na doplnenie paliva.

Elektrické vretenové kosačky

Výhodou elektrických vretenových kosačiek je ich nižšia obstarávacia cena, že sú ľahšie, možno s nimi pokosiť aj menšie plochy, sú tichšie a v porovnaní so kosačkami s benzínovým pohonom, sú ekologickejšie. Nevýhodou potom je nutnosť pripojenia na elektrický kábel – môžete teda kosiť iba v dosahu elektrickej siete.

Akumulátorové benzínové kosačky

Akumulátorové kosačky v sebe spájajú v prednosti kosačiek akumulátorových a benzínových. Ich hlavnou výhodou je, že nemusíte myslieť na doplňovanie paliva, pretože sú poháňané batériou. Nemusíte sa teda starať o ich pripojenie do elektrickej siete prívodným káblom. Sú ekologické a menej hlučné než kosačky benzínové. Nevýhodou je, že ste obmedzený kapacitou akumulátora, čo predurčuje ich použitie predovšetkým pre menšie plochy. Obstarávacie náklady akumulátorové benzínové kosačky sa vám môžu zvýšiť podľa toho, či je batéria súčasťou balenia alebo si ju budete musieť dokúpiť sami.

Šírka strihu vretenových kosačiek

Šírka strihu udáva hodnotu šírky sečeného pruhu, ktorý je kosačka schopná v danú chvíľu pri pohybe vpred zabrať. Záleží teda, pre akú veľkú plochu budete kosačku využívať.

Ručné kosačky

Záber strihu ručných kosačiek sa najčastejšie pohybuje od 30 do 40 centimetrov.

Pretože sa jedná o pomalší typy kosačiek, sú vhodné predovšetkým pre kosenie trávnatých plôch do 200 metrov štvorcových.

Elektrické a akumulátorové kosačky

Záber strihu elektrických kosačiek sa najčastejšie pohybuje od 35 do 45 centimetrov. Môžete sa však stretnúť aj s modelmi so záberom 50 centimetrov.

Kosačky sú vďaka svojmu pohonu vhodné aj pre plochy do asi 300 metrov štvorcových.

Benzínové kosačky

Benzínové kosačky sú vhodné na kosenie stredných až väčších plôch, pretože sekajú rýchlo vďaka šírke záberu, ktorý často presahuje 50 centimetrov. Môžete však naraziť aj na modely, ktoré dokážu pokosiť trávny porast so šírkou väčšou ako 70 centimetrov. Tieto modely sú však určené na sekanie rovných terénov.

Benzínové vretenové kosačky zvládnu pokosiť až 2 000 metrov štvorcových. Ak príliš nelipnete na prednostiach vretenových kosačiek, mohol by pre vás byť na takto veľký pozemok vhodnejší záhradné traktorček.

Hmotnosť vretenové kosačky

Hmotnosť je dôležitá predovšetkým u ručných kosačiek – čím ťažšia kosačka, tým horšie sa s ňou manipuluje a tým skôr sa pri práci s ňou unavíte. Ak budete kosiť väčší pozemok, určite hmotnosť kosačky vezmite do úvahy. Hmotnosť ručných, elektrických a akumulátorových vretenových kosačiek sa môže pohybovať medzi 15 až 20 kilogramami. Výrazne ťažšie sú kosačky benzínové.

Príslušenstvo vretenové kosačky

Príslušenstvo môže z vretenové kosačky vytvoriť multifunkčný prístroj s vyčesávacia kazetou, prevzdušňovacie kazetou alebo Vertikulátory.

Ako ďalšie príslušenstvo môže kosačka disponovať zberným košom, vakom na trávu, držiaky a stojany, špeciálnymi kolieskami, osvetlením, plachtou, čistiacim náčiním a ostriacimi prípravky.

Vyčesávacia kazeta

Vyčesávacia kazeta slúžia na vyčesávanie staré plsti, odkladá trávu po vertikulaci, kôru, ihličie atď. Pričom je tráva očesávána sú zvýraznené pruhy v nej.

Prevzdušňovacia kazeta

Prevzdušňovacia kazeta slúžia k narušovaniu povrchu zatrávnenej pôdy, čím umožňuje tráve prijímať vodu, živiny a dýchať.

Vertikulátor

Vertikulátor prerezáva trávnik – odrezáva prerastené odnože dlhších tráv, čím ho prečisťuje od stariny. Trávnik prerezáva do určitej hĺbky tak, aby rastliny nepoškodil, ale umožní, aby sa k ich koreňom lepšie dostávala voda a vzduch.

Kefa

Rotačná kefa zvýrazňuje pruhy trávnika, môžete do neho pri pieskovaní zapraviť trávnik a zozbierať po úprave drobný neporiadok.

Ďalšie príslušenstvo vretenové kosačky:

Zberný kôš

Zberný kôš je užitočný, ak kvôli hnojenie trávnika nechcete nechať trávu po posekaní len tak voľne ležať. V zbernom koši sa zachytí pokosená tráva. Zberný kôš môže byť umiestnený v prednej alebo zadnej časti kosačky. Výhodou umiestnenia koša v predu kosačky je, že máte dobrý prehľad o tom, kedy je kôš naplnený, z kosačky ho odoberiete a do vaku na trávu alebo do kompostu vysypete.

Vak na trávu

Môžete si zaobstarať veľký vrece na posekanú trávu, kam budete vysypávať posekanú trávu zo zberného koša.

špeciálne kolieska

K niektorým modelom kosačiek môžete dokúpiť transportné kolieska, ktoré sú vhodné pre kosenie vyššej trávy.

Držiaky a stojany

Držiaky na kosačku aj prídavné kazety vám umožní všetko lepšie skladovať. Na kosačku môžete tiež namontovať praktické držiaky na mobilný telefón alebo fľašu s vodou.

Osvetlenie

Ak sa častejšie stane, že potrebujete záhradu upravovať za šera alebo po tme, mali by ste si zaobstarať špeciálnu baterky, vďaka ktorým na prácu za sťažených svetelných podmienok, lepšie uvidíte.

Plachta

Plachta sa vám bude hodiť, ak na kosačku nemáte miesto v kôlni alebo inde pod strechou. Ochráni kosačku pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi, zamedzí zatekaniu vody do nej a následnej korózii.

Čistiace nádržka a údržba

K niektorým modelom kosačiek si môžete dokúpiť aj špeciálne náradie na ich čistenie.

Ostriace prípravky

Ostriace prípravky je vhodné používať počas sečné sezóny. Nastriekate je na čepele kosačky, ktoré sa následne samé brúsi o protiostria. Ale aj ak ostriacej prípravky budete používať, je potrebných minimálne raz za sezónu nechať noža nabrúsiť u profesionálov na brúsiacim stroji. Najlepšie potom na jar pred začiatkom sezóny alebo na jeseň, na jej konci.

Ako správne kosiť a udržiavať trávnik?

Trávnik by mal byť hustý, sýto zelený, zdravo vyzerajúce, jednoliaty a ucelený. Nemal by byť zahnednuté s burinou alebo prázdnymi miestami. Takých výsledky dosiahnete práve vďaka vretenové kosačke, ktorou ho budete upravovať šetrným spôsobom.

Než s úpravou trávnika začnete, máme pre vás niekoľko rád:

  • Analyzujte stav trávnika pomocou špeciálnej pôdne sondy.
  • Ak je trávnej ušliapaný, bude po ňom voda stekať, nedostane sa ku koreňom a rovnako tak ani hnojivo s živinami.
  • Najmenej dvakrát za rok vykonajte vertikulaci trávnika. Počas vertikulace dochádza k prerezaniu drnov, vďaka čomu sa ku koreňom trávy lepšie dostane vzduch, voda a živiny. Prerezávanie špeciálnym prístrojom alebo hrabľami by malo byť do hĺbky od 2 do 5 milimetrov.
  • Po ukončení vertikulace trávnik dosejte.
  • Odstráňte burinu. Pokiaľ je v trávniku buriny málo, stačí, ak ho odstránite mechanicky. Ak je však trávnik zaburinené viac, pomôžem slektivní herbicídy. Herbicídy používajte 2 až 3 dni po kosení trávy za nižších teplôt. Počkajte, až herbicíd prestúpi z listov ku koreňom trávy. Tento proces trvá týždeň až desať dní. Nemali by sa medzi tým na trávu dostať deti a domáci miláčikovia. Ideálne teda je, postriekať trávnik pred odchodom na dovolenku.
  • Pravidelné kosenie trávnika podporuje odnožovania trávy. Výsledkom je jednoliaty hustý trávny porast. Podľa typu trávnika ho sčíta od 2 do 5 centimetrov. V lete okolo asi 4 centimetrov. Nikdy trávnik nekoste menej ako na 2 centimetre, došlo by ku skalpovanie. Trávu skracujte iba nanajvýš o jednu tretinu jej výšky.
  • Nože kosačky musí byť ostré. Tupé nože spôsobujú štiepeniu trávy.
  • Sekaním trávnik prichádza o veľké množstvo biomasy. Ak necháte trávu voľne pohodenú, aby trávnik zahnojila, je nutné ho dohnojovat. Ideálne 2 až 3 dni po kosenie trávy raz za mesiac 20 až 30 gramami hnojiva na meter štvorcový.
  • Dusík, ktorý je najdôležitejšou zložkou hnojív, rast trávnika podporí. Hnojivá obsahujú okrem iného aj železo, vďaka ktorému trávnik získa sýto zelenú farbu. Existujú aj „inteligentné hnojivá“, ktoré obsahujú selektívny herbicíd – trávnik teda hnojíte a súčasne sa zbavujete burín.
  • Trávnik podľa potreby – predovšetkým potom po jeho hnojenie, zavlažujte.

Ceny vretenových kosačiek

Ceny vretenových kosačiek sa odvíja od spôsobu ich pohon, kvality použitých materiálov, príslušenstvo a značky výrobcu.

Cena vretenové kosačky do 200 €

Za najnižšiu cenu si zaobstaráte vretenové kosačky, ktoré majú menšiu šírku záberu – obvykle do 40 centimetrov. Dobre poslúži na kosenie menších plôch s veľkosťou do cca 200 m².

Cena vretenové kosačky od 200 € do 600 €

V strednej cenovej kategórii nájdete zvyčajne kvalitné ručné vretenové kosačky s širším záberom, ale aj už elektrické a akumulátorové kosačky, ktorými pokosíte pozemok o rozlohe 400 až 500 m².

Cena vretenové kosačky nad 600 €

V najdrahšie cenovej kategórii si nájdu vhodnú kosačku aj najnáročnejší zákazníci a profesionáli. Jedná sa predovšetkým o elektrické a benzínové vretenové kosačky, ktoré majú veľmi široký záber. Môžu mať svoj vlastný pojazd a disponovať bohatým príslušenstvom. Vďaka týmto vysoko kvalitným kosačkám budete o trávnik starať na profesionálnej úrovni. Zvládnu pokosiť až plochu väčšiu ako 1 000 m². Najdrahšie modely vretenových kosačiek môžu stáť aj niekoľko sto tisíc korún.

Vretenová kosačka a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú vretenovú kosačku. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej vretenové kosačky pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitnú vretenovú kosačku, ktorá bude fungovať presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a pomôže vám skvele pokosiť vašu záhradu.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej vretenovej kosačky zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom vretenové kosačky. Dozviete sa tam tiež, ktoré vretenové kosačky sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

4.1/5 - (24 votes)

Mohlo by vás zaujímať