Menu Zavrieť

Elektrické krby: Ako vybrať elektrický krb? Najlepší krby

elektrický krb

Hľadáte najlepšie elektrické krby? Potom ste na správnom mieste, pretože v našom článku nájdete dôležité informácie pre výber toho najlepšieho elektrického krbu. Elektrické krby sú skvelou alternatívou k bežným kozubom. Tieto krby nepotrebujú údržbu, prikladanie dreva ani zložité čistenie. Ďalej elektrické krby sú veľmi jednoduché na inštaláciu, ktorú zvládnete sami. Výhodou takéhoto spotrebiča je to, že sa jedná o veľmi bezpečný spotrebič, ktorý možno použiť kdekoľvek. Môžete mať tak krb napríklad vo svojom byte.

Elektrický krb umiestnite všade, kde sa nehodí umiestniť bežný krb. Môžete si ho tak zakúpiť na chatu, do bytu, paneláku, bytového domu a na mnohých ďalších miest. Elektrický krb sa tiež bude hodiť každému, kto nemá rád údržbu bežného krbu, ale stačí mu len imitovanie efekt praskajúceho krbu. Elektrický krb je vhodným krbom do bytu.

Aktuálne sa na našom trhu nachádza veľa elektrických krbových kachlí, ktoré verne imitujú svoju vernú predlohu. Prakticky je nerozoznáte od klasického krbu. Môžete si vyberať z niekoľkých rôznych prevedeniach. Možno si tak vybrať krby, ktoré sa dajú zabudovať na stenu, ďalej potom voľne stojace elektrické krby alebo si môžete vybrať aj krbovú vložku. Niektoré elektrické krby majú aj funkciu výhrevu. Nejedná sa teda len o viditeľný efekt, ale aj pocitový, pretože takýto elektrický krb dokáže celkom účinne vyhrievať miestnosť, kde sa nachádza.

Ak si chcete vybrať ten najlepšie elektrický krb, potom pokračujte v čítaní tohto článku, pretože sv ňom následne povieme o najlepších elektrických krboch a ďalej si povieme o tom, ako vybrať elektrický krb v roku 2024.

Prečo si zakúpiť elektrický krb?

Elektrický krb má rad výhodou oproti krbu na uhlie alebo biokrbu. Ak nie ste pre elektrokrby ešte úplne rozhodnutý, spísali sme pre vás niekoľko dôvodov, ktoré vás môžu ku kúpe elektrickej krbu presvedčiť. Prečítajte si niekoľko zaujímavých dôvodov pre kúpu elektrického krbu.

 • Elektrický krb sa jednoducho udržiava
 • Má jednoduchú inštaláciu
 • Vie vykurovať
 • Možno ho umiestniť kamkoľvek
 • Eliminuje bežné riziká, ako je napríklad vznik požiaru

Výber 10 najlepších elektrických krbov (2024)

V tomto porovnaní sme vybrali 10 najlepších elektrických krbov, ktoré sú dostupné na našom trhu. Ako sme ich vyberali? Tieto krby sme vybrali podľa dostupných hodnotenia a recenzií ich užívateľov. Tieto jednotlivé modely sme zoradili pre vás do prehľadnej tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak teda napríklad preferujete cenu, môžete si zoradiť tabuľku podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadVykurovací výkon (W)Orientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Klarstein Lausanneelektrický krb Klarstein Lausanne2000199,90
Klarstein Chamonixelektrický krb Klarstein Chamonix2000389,90
KLARSTEIN St. Moritzelektrický krb KLARSTEIN St. Moritz1800135,90
KLARSTEIN Feuerschaleelektrický krb Klarstein Feuerschale, FP11800175,90
Garden21 Fire Loftyelektrický krb G21 Fire Lofty1500165,90
Klarstein Studio 5elektrický krb Klarstein Studio 51800255,90
G21 Fire Classicelektrický krb G21 Fire Classic1500167,90
Ardes 350elektrický krb Ardes 350150071,68
Ardes 353elektrický krb Ardes 3531950107,30
KLARSTEIN Studio 2elektrický krb KLARSTEIN Studio 22000479,90
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov elektrických krbov.

Ako vybrať elektrický krb

Na trhu v rôznych obchodoch nájdete široký výber elektrických krbov s rôznymi parametrami. Aby ste boli schopní vybrať ten najlepší elektrický gril, tak musíte naštudovať všetky dôležité parametre, čo môže zabrať veľa času. Preto sme pre vás zobrali túto časť článku, v ktorej sa dozviete o tých najdôležitejších parametroch pre výber ideálneho elektrického grilu.

Dostupné prevedenia elektrického krbu

Prvým parametrom, na ktorý je so dôležité zamerať, je prevedenie elektrického krbu. Prevedenie sa odvíja od toho, kde chcete mať váš nový elektrický krb umiestnený. Poďme sa teraz zoznámiť s jednotlivými prevedeniami elektrických krbov.

Môžete si vyberať z týchto druhov prevedenia elektrického krbu:

 • Voľne stojace elektrický krb – Je ľahko prenosný a skladovateľný. Dá sa umiestniť prakticky kamkoľvek.
 • Nástenný elektrický krb – Ako už názov napovedá, nástenný el. krb sa umiestni na stenu. Vďaka držiakom taký krb pripevníte veľmi jednoducho.
 • Vstavaný elektrický krb – Vstavaný krb sa zapustí do steny. Pri tejto variante už potrebujete urobiť drobné úpravy a jeho náročnosť na inštaláciu je o niečo ťažšie.
 • Elektrická krbová vložka – Kozubová vložka sa vkladá do klasického krbu. Ak vás bežný krb omrzel alebo nemáte radi spojené činnosti s bežným krbom, potom sa vám bude hodiť samotná elektrická krbová vložka, ktorú umiestnite do bežného krbu.

Elektrický krb a rozmery

Rozmery krbu sú zásadným parametrom. Je dobré najprv nájsť vhodné miesto vo vašom obydlí a podľa toho vyberať elektrický krb tiež podľa jeho veľkosti. Na trhu si môžete vyberať z mnohých rôznych veľkostí elektrických krbov. Preto si vždy pozrite na dôkladne rozmery vami vybraného elektrického krbu.

Výkon a ohrev

Väčšina elektrických krbov ponúka v dnešnej dobe i možnosť ohrevu. Vďaka tomu budete mať pocit z krbu naozaj reálny. Vďaka funkcii ohrevu môže elektrický krb fungovať ako priamotop, ktorý vyzerá ako krb.

Ak si chcete vybrať elektrický krb s funkciou ohrevu, je dobré sa zamerať aj na jeho vykurovací výkon. Ten sa udáva vo Wattoch a ovplyvňuje na to, ako rýchlo sa dokáže krb ohriať a ako veľmi bude kúriť. Dobré je tiež myslieť na to, že čím väčšia bude mať elektrický krb výkon, tým viac spotrebováva elektrickej energie. Ak nechcete mať vysoké účty za elektrinu, potom odporúčame spúšťať ohrev len na pár hodín. Rozhodne neodporúčame nechať zapnutý ohrev u elektrickej krbe po celý deň. Ak sa vyhnete ohrievanie, potom elektrický krb spotrebúva energiu porovnateľnú s bežnou žiarovkou. Samotná imitácia horenia teda nespotrebováva veľa elektrickej energie.

Väčšina krbov je tiež vybavená poistkou proti prehrievaniu. Táto poistka je veľmi dôležitou špecifikácií pri elektrických krboch, ktoré dokážu aj ohrievať. Ak by došlo k prehriatiu krbu, tak táto poistka dokáže prístroj včas vypnúť aby nedošlo k nejakej nehode alebo poškodeniu. Pred použitím kúrenie si vždy prečítajte priložený návod na použitie k vášmu novému spotrebiču. Elektrický krb by nikdy nemal slúžiť ako jediný zdroj tepla vo vašom byte.

Funkcie a príslušenstvo

Elektrické krby rovnako tak ako aj ostatné elektrické spotrebiče ponúkajú množstvo rôznych dostupných funkcií a príslušenstva. Na trhu nájdete rôzne príslušenstvo a funkcie, ktoré vám môže uľahčiť používanie elektrického krbu. Poďme si teraz jednotlivé funkcie a príslušenstvo predstaviť, nech viete, s akými funkciami sa môžete u rôznych modelov elektrických krbov na našom trhu stretnúť.

 • Diaľkové ovládanie – Vďaka diaľkovému ovládaniu budete veľmi jednoducho ovládať váš krb. Nemusíte sa k nemu ani priblížiť a môžete ho tak ovládať z pohodlia vášho kresla.
 • Funkcia vykurovania – Funkcia vykurovanie vám umožňuje používať krb ako elektrický priamotop. Možno ním teda vykúriť váš pokoj či miestnosť.
 • LED osvetlenie – LED osvetlenie vám viac umocní pocit z elektrického krbu. Vďaka LED osvetlenie osvetlíte izbu elektrickým krbom rovnako tak ako to je aj u reálneho klasického krbu.
 • Nastavenie vykurovacieho výkonu – Vďaka pohodlnému nastavenia vykurovacieho výkonu môžete nastaviť intenzitu vykurovania.
 • Vstavaný reproduktor – Ak túžite počuť aj praskanie ohňa, vyberajte si model, ktorý je vybavený aj vstavaným reproduktorom, ktorý prehráva praskanie ohňa. Nie všetky modely bývajú touto funkciou vybavené, preto sa pozerajte na dostupné parametre pri modeloch, či je váš favorit vybavený vstavaným reproduktorom. Ak túžite po dokonalej imitácii, rozhodne si vyberte model, ktorý je reproduktorom vybavený.

Cena

Jedným z posledných parametrov, na ktorý je dobré sa zamerať, je cena tovaru. Aby ste vedeli, koľko vás bude nový elektrický krb stáť a koľko je potrebné si pripraviť peňazí na investíciu do nového elektrického krbu, potom sa pozrite na niekoľko cenových kategórií, ktoré sme pre vás vypísali v tomto odseku. V jednotlivých cenových kategóriách sa povieme o tom, čo od jednotlivých elektrických krbov v daných cenových kategórií môžete očakávať.

Najlacnejšie modely s cenou do 200 €

Čo môžete očakávať od najlacnejších modelov s cenovkou do 200 €? Najlacnejšie elektrické krby sa pohybujú s cenou okolo 120 €. Najlacnejšie modely ponúkajú veľa rôznych vzhľadov a dizajnu. Vykurovací výkon u týchto modelov sa väčšinou pohybuje okolo 1 000 W až 1 4000 W.

Krby s cenou od 200 € do 400 €

V tejto cenovej relácii si môžete vybrať veľa dostupných elektrických krbov. V tejto kategórii nájdete prakticky najväčší a najširší výber rôznych krbov. Tieto krby ponúkajú značne vyšší vykurovací výkon a ponúkajú aj funkcie ako je LED podsvietenie alebo diaľkové ovládanie, ktoré vám značne uľahčí ovládanie celého krbu.

Krby s cenou nad 400 €

Čo môžete očakávať od najdrahších modelov, ktoré presahujú cenovku nad 400 €? Najdrahšie modely môžu mať aj cenu okolo 800 €. Tieto modely dokážu pomerne dokonale navodiť romantickú atmosféru, ktorú nerozoznáte od bežných klasických krbov s opravdivým ohňom. Tieto spotrebiče dokážu zahrievať aj väčšie veľkosti miestností a ponúkajú množstvo príslušenstva a funkcií. Vyberiete si modely s realistickými LED diódami, ktoré dokonale dokážem imitovať vzhľad horiaceho dreva.

Elektrické krby: Dostupné značky elektrických krbov

Poďme si tie najviditeľnejšie značky krátko predstaviť. Aké sú dostupné značky elektrických krbov na našom trhu?

 • Klarstein
 • G21
 • Ardes
 • CEV Venezia

Pár slov na záver

V tomto článku sme sa zamerali na najlepšie modely elektrických krbov. Ďalej sme si povedali o tom, ako vybrať elektrický krb a povedali sme si niečo o dôležitých parametroch, ktoré je vhodné poznať pri výbere toho najlepšieho modelu. Dúfame, že sme vám pomohli vybrať vhodný elektrický krb, ktorý vám bude efektívne slúžiť po mnoho rokov a veľmi dobre pasovať do vašej domácnosti. Tiež dúfame, že vám tento elektrický krb prinesie mnoho krásnych a príjemných chvíľ.

3.9/5 - (11 votes)