Menu Zavrieť

Autochladničky

Autochladničky sú jedným z mnohých typov cestovných chladničiek. Takéto zariadenie vám umožní prepravovať chladené jedlo bez strachu, že sa po ceste pokazí alebo inak poškodí. Hlavnou úlohou takéhoto zariadenia je udržiavať konštantnú nízku teplotu vo vnútri. Väčšina modelov autochladničky nám tiež umožňuje udržiavať teplotu už teplých jedál, pretože majú tepelnú izoláciu a funkciu udržiavanie vyššie teploty.

Autochladničku využijete v mnohých prípadoch. Hodí sa predovšetkým v jarných a letných dňoch, kedy teplota stúpa. Ale využijete je aj v zime, kedy si v aute kúrite. Využijete pri cestovaní či už razíte na výlet, piknik alebo na dovolenku. Nie je nič lepšie ako sa v horúcom letnom dni napiť krásne vychladeného nápoja z autochladničky.

Autochladničky sú pripojené k zásuvke zapaľovača vo vašom automobile. Ak si chcete vybrať kvalitnú autochladničku, mali by ste si ju vybrať s ohľadom na dôležité parametre. Preto sme pre vás pripravili tento článok, kde sa dozviete nielen ako vybrať chladničku do auta, ale tiež aj výber najlepších autochladniček.

V tomto porovnaní sme sa zamerali na tie najlepšie modely chladničiek do auta. Dôležité pre nás sú údaje ako je chladiaci účinok, spotreba energie, hlučnosť, cena a ďalšie. Vďaka starostlivému výberu a porovnávanie mnohých modelov sme pre vás zostavili rebríček najlepších modelov autochladniček. Na tomto článku sme strávili veľa hodín vyhľadávaním dôležitých informácií k autochladničkám aby sme vám mohli priniesť tie najlepšie informácie k autochladničkám.

Najlepšie autochladničky

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších autochladniček. Ako sme tieto modely vyberali? Chladničky sme vybrali podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely autochladniček sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto chladničky do auta si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

Názov autochladničkyVzhľadObjem (v litroch)RozmeryHmotnosť (v kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
MEVA XC-42GAutochladnička MEVA XC-42G4050 x 49 x 44,5 cm18238,99Zobraziť v obchodoch
Ezetil E32 MAutochladnička Ezetil E32 M2950 x 39 x 29 cm479,99Zobraziť v obchodoch
G21 C&W 45 lAutochladnička G21 C&W 45 l4557 x 40 x 46 cm9142,50Zobraziť v obchodoch
Indel B TB31AAutochladnička Indel B TB31A3058,5 x 35 x 38 cm17460Zobraziť v obchodoch
Gio Style Bravo 25 12/230VAutochladnička Gio Style Bravo 25 12/230V2138 x 25,6 x 43 cm1,9658,36Zobraziť v obchodoch
Mobicool FR40Autochladnička Mobicool FR403844,6 x 36,5 x 58,4 cm12408,89Zobraziť v obchodoch
G21 kompresorová 35lAutochladnička G21 kompresorová 35l3560 x 41,5 x 37 cm14547,50Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 30BAutochladnička Guzzanti GZ 30B3043,2 x 40 29,5 cm4,498,90Zobraziť v obchodoch
Waeco CoolFreeze CDF-11Autochladnička Waeco CoolFreeze CDF-1110,554 x 35,8 x 23,5 cm8,8406,90Zobraziť v obchodoch
oneConcept Picknicker 4 lAutochladnička oneConcept Picknicker 4 l426 x 17 x 24 cm1,549,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia autochladničky od ich užívateľov.

Ako vybrať autochladničku

Dlhý výlet počas letných mesiacov bude o mnoho lepšie, keď budete vybavení autochladničkou. Tento praktický prenosný spotrebič do auta vám uľahčí prepravu potravín vyžadujúcich nízke teploty k ich uchovanie.

Na trhu nájdeme mnoho rôznych modelov autochladniček od rozličných výrobcov. Preto nemusí byť úplne jednoduché sa medzi nimi vyznať. Každý model má odlišné parametre a k naštudovanie všetkých týchto parametrov vám bude trvať aj pokojne niekoľko dní v horšom prípade a v lepšom niekoľko hodín. Aby sme vám značne uľahčili výber a ušetrili čas, spísali sme pre vás tohto sprievodcu nákupom novej autochladničky. Pozrieme sa tu na dôležité parametre, ktoré je vhodné poznať pre výber chladničky do auta.

Autochladnička a jej typy

Aké sú typy autochladničky? Na trhu sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými rôznymi typmi. Od typu autochladničky sa odvíja aj ďalšie parametre ako je cena, chladiaci výkon a mnoho ďalších parametrov. Preto je prvýkrát dôležité vybrať si správny typ autochladničky. Môžete si vyberať medzi absorpčnými, pasívnymi, termoelektrických a kompresorovými Autochladnička.

Autochladničky pasívne

Pasívne chladnička do auta je typom, ktorý nepotrebuje žiadnu energiu k svojmu fungovaniu. Jedná sa o najlacnejší typ ako z pohľadu obstarávacích nákladov, ako aj z pohľadu dlhodobých nákladov. Nevýhodou je obmedzené pohodlie pri používaní. Je nutné chladiace vložky vopred zmraziť než budete môcť pasívne chladničku používať.

Nevýhodou tohto typu prenosných chladničiek je nutnosť výmeny kaziet, vďaka čomu sa vnútri udržuje nízka teplota.

V prípade náplní do chladničiek je tiež potrebné pamätať na ich starostlivé zatvorenie – potom udržujú nízku teplotu až 12 hodín.

Jedná sa o jeden z najrozšírenejších typov autochladniček.

Autochladničky kompresorové

Kompresorové autochladničky sú napájané elektrickou energiou. Sú účinné a vie rýchlo chladiť. Výberom elektrické kompresorové chladničky si zakúpite zariadenie, ktoré funguje podobne ako domáce chladničky. Vďaka elektrickému kompresora sa teplo z vnútra chladničky neustále odvádza mimo spotrebiča. Niektoré autochladničky zvládajú okrem chladenia aj mraziť. Nevýhodou je horšie mobilita chladničky, pretože má vyššiu hmotnosť. Niektoré chladničky môžu byť vybavené aj batériou, takže nemusí byť vždy pripojené k zásuvke v aute.

Termoelektrická autochladnička

Termoelektrická autochladnička je prenosná, ktorá má výkonné chladenie a tichý chod. Napája sa z autozásuvky. Okrem chladenia vie termoelektrické modely u ohrievať. Jedná sa o novú technológiu u autochladniček. Nevýhodou u tohto typu je, že o niečo dlhšie trvá, než sa termoelektrická chladnička plne ochladí. Ďalšou nevýhodou je, že potrebujú viac elektrickej energie ako napríklad kompresorové modely.

Absorpčná autochladnička

Absorpčná autochladničky sú chladničky, ktoré sú vybavené plynným alebo kvapalným médiom. Sú napájané elektrickou energiou, avšak pre samotné chladenie nie je potreba elektrickej energie. Tento typ nezvláda mraziť. Zvláda chladenie lepšie ako pasívne typ. Nevýhodou je, že absorpčná autochladničky sú značne drahšie ako ostatné typy. Výhodou je nízka elektrická náročnosť. Ďalšou nevýhodou je, že pri chladení je potreba väčší priestor pre odvetrávanie. Vďaka tomu sa menej hodí do osobného automobilu.

Hmotnosť chladničky do auta

Hmotnosť chladničky ovplyvní mobilitu. Ak budete chladničku často premiestňovať z vášho auta, hodí sa pozrieť na hmotnosť chladničky a vybrať si tú čo najľahší.

Rozmery autochladničky

Okrem hmotnosti myslite pri výbere autochladničky aj na jej celkové rozmery. Dôležité je, aby sa vám vami vybraná auto-chladnička vošla do vášho automobilu, v ktorom ju hodláte prevážať. Od veľkosti autochladničky sa odvíja aj jej objem a hmotnosť. Preto je nutné tieto parametre posudzovať spoločne.

Chladiaci výkon

Pred zakúpením chladničky do auta starostlivo skontrolujte chladiaci výkon vášho modelu. Toto je jeden z najdôležitejších aspektov, na ktorých závisí výkon a kvalita zariadenia. Model s nízkym chladiacim výkonom nevyžaduje toľko energie ako väčší chladnička.

Je dobré, keď 30-litrový chladnička bude mať výkon aspoň 48 W, vďaka čomu nám poskytne taký chladiaci výkon nepretržitej chladenia počas mnohých hodín jazdy autom.

Objem chladničky

Ak sa pozeráte na parameter objeme chladničky, veľkosť vášho vozidla by mala zohrávať dôležitú úlohu pri výbere. Veľmi dôležitým parametrom, ktorému musíte venovať pozornosť pri nákupe automobilovej chladničky, je jej objem.

Autochladnička by mala byť vybraná podľa toho, koľko ľudí zvyčajne s vami cestuje. Takže ak cestujete vo väčšej skupine ľudí, oplatí sa investovať do väčších chladničiek s kapacitou 50 litrov. Štandardné objem autochladničky pre automobily je však cca okolo 30 litrov.

Cena

Najlacnejšie chladničky do auta sú modely s menšou kapacitou. Takéto zariadenie pojme až 30 litrov, tj. Cca 46 plechoviek. Sila takéhoto zariadenia bude tiež oveľa menšie ako väčšie náprotivky, ktoré sú zároveň drahšie.

Cena autochladniček do 200 €

Táto cenová kategória s cenou do 200 € s DPH ponúka väčšinou pasívne modely. Nad 55 € s DPH si vyberiete aj aktívne chladiace boxy. Tieto najlacnejšie autochladničky sa hodí pre nenáročných užívateľov, alebo ak si chcete chladiť len desiatu.

Cena autochladniček od 200 € do 400 €

Táto cenová kategória od 200 € do 400 € s DPH ponúka oveľa lepšie modely, ktoré majú lepšie chladiaci výkon. Môžete si tu vybrať aj plynové autochladničky.

Autochladničky s cenou nad 400 €

Ak ste náročným užívateľom, potom vám budú vyhovovať modely s cenovkou nad 400 € s DPH. Vyberiete si tu modely s veľkým objemom. Tieto modely sú skvele navrhnuté a sú veľmi kvalitné. Ak veľa cestujete a potrebujete kvalitné modely, potom si ich vyberiete práve v tejto cenovej kategórii.

Značky autochladniček

Aké sú dostupné značky chladničiek do auta na našom trhu? Na to sa poďme teraz pozrieť.

Autochladničky Sencor

Autochladničky Sencor
Značka Sencor vznikla pôvodne v Japonsku. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla už v roku 1969. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Zaoberá sa predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú cenovo dostupné vrátane autochladniček. Kúpite od nej aj chladničky do auta Sencor. Nájdete od nej veľmi jednoduché i o niečo pokročilejšie chladničky.

Od tejto firmy zakúpite mnoho prístrojov v rôznych cenových hladinách a prevedeniach. Zakúpite tak modely s rôznou vybavenosťou a funkciami. Prednosťou tejto značky je hlavne dostupná cena, ktorá je naozaj dostupná pre každého. Aké modely si najčastejšie od tejto značky Sencor zakúpite na našom trhu? Najčastejšie to sú tieto chladničky: Sencor SCM 2025, Sencor SCM 3033BL, Sencor SCM 1025, Sencor SCM 3224BL, Sencor SCM 4233BL alebo Sencor SCM 4700BL. Väčšina modelov autochladničky od značky Sencor sa predáva za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 75 € s DPH.

Autochladničky G21

Autochladničky G21
Značka G21 je českou značkou, ktorá je vyrábanú firmou Penta CZ. Od tejto značky si zakúpite mnoho kvalitných produktov a spotrebičov. Zakúpite si od tejto značky nielen autochladničky, ale aj odšťavovače, mixéry a mnoho ďalších spotrebičov, ktoré sa pohybujú v oblasti spracovania a uchovávania potravín. Nie je preto prekvapením, že si od tejto značky G21 zakúpite aj autochladničky. Od značky G21 nájdete napríklad tieto model autochladniček: G21 C & amp; W 45 l, G21 kompresorová autochladnička 35l, G21 kompresorová autochladnička 60l a ďalšie modely od značiek G21.

Autochladničky Guzzanti

Autochladničky Guzzanti
Firma Guzzanti sa zaoberá výrobou domácich spotrebičov, domácich pekární a nájdete od nej i modely autochladniček. Zakúpite si od nej kvalitné chladničky do auta, ktoré sú za dobré ceny a poskytujú zároveň aj vysokú kvalitu a spoľahlivosť. Na našom trhu od značky Guzzanti zakúpite napríklad tieto modely: Guzzanti GZ 30B, Guzzanti GZ 24B, Guzzanti GZ 24A, Guzzanti GZ 24E, Guzzanti GZ 38 a ďalšie. Chladničky a chladiace boxy do auta sú od tejto značky veľmi dobre hodnotené zákazníkmi a majú veľmi dobré recenzie. Zakúpite si od nej termoelektrické chladničky, pasívne chladničky a chladničky s kompresorom. Cenové rozpätie modelov od Guzzanti sa pohybuje od 55 € s DPH do 700 € s DPH.

Ďalšie populárne značky autochladniček

Medzi ďalšie populárne značky autochladniček môžeme zaradiť aj tieto značky:

  • Meva
  • Ezetil
  • INDEL
  • Dometic
  • TK

Recenzia, test, popis a hodnotenie autochladniček

Autochladnička MEVA XC-42G

Táto autochladnička MEVA XC-42G sa umiestnila na prvom mieste v našom porovnaní. Jedná sa o veľmi dobrú a kvalitnú chladničku do auta. Táto prenosná chladnička je veľmi univerzálny, pretože ju môžete pripojiť do autokonektorom, klasické zásuvky alebo k propán butánové fľaši. Čo vám dáva značnú slobodu pri cestovaní a možno túto chladničku použiť okrem auta prakticky kdekoľvek, kde máte prístup k týmto zdrojom energie. Objem tejto chladničky je 42 litrov. Ovláda sa veľmi jednoducho. Jej váha je 18 kg. Rozmery tejto chladničky sú 50 x 49 x 44,5 cm. Na túto autochladničku sú veľmi dobrá hodnotenie od zákazníkov. Zákazníci oceňujú rozmery a výkon, jednoduché ovládanie a kvalitu tohto produktu.

Táto autochladnička MEVA XC-42G sa predáva za cenu okolo 238,99 € s DPH.

Ďalšie autochladničky, ktoré stoja za zváženie

Autochladnička Sencor SCM 4700BL

Model Sencor SCM 4700BL je chladničkou do auta, ktorá je užitočná nielen pri cestovaní autom. Jedná sa o model s funkciou vykurovania a chladenia. Kapacita zariadenia je 7 litrov, čo vám umožní uložiť až 6 plechoviek s objemom 0,5 litra do autochladničky.

Zariadenie môže ochladiť obsah komory až o 20 stupňov ° C v porovnaní s okolitou vonkajšou teplotou. Vďaka kvalitnú izoláciu EPS pomáha autochladnička udržiavať vnútornú teplotu na rovnakej úrovni. Gumové tesnenia zaisťujú vysokú tesnosť a zabraňujú unikaniu tepla alebo chladu. Veľkým komfortom je nastaviteľný ramenný popruh, ktorý vám pomáha pri prenášaní autochladničky. Ovládanie zariadenia je veľmi jednoduché. Po umiestnení jedla vyberiete jeden z prevádzkových režimov. Tými sú vykurovania alebo chladenia. Vstavané svetelné indikátory vám povedia, aký režim je práve aktuálne zapnutý. Autochladnička vyžaduje elektrické pripojenie. V aute ju zapojíte do zásuvky 12 V. Možno ju zapojiť aj doma do bežnej elektrickej zásuvky.

Šírka chladničky je 18 cm. Hĺbka je 32 cm a výška je 30 cm. Hmotnosť chladničky je 2,4 kg.

Zákazníci, ktorí si prezentované vybavenie zakúpili, sú s ním veľmi spokojní. Na porovnávacím portáli Heureka.sk nájdete veľa dobrých hodnotení na tento produkt pre chladenie potravín do auta. Lednice je dostatočne priestranná, takže ju môžete použiť aj pre rodinné výlety. Mnoho zákazníkov chváli túto chladničku za jej jednoduché ovládanie a premyslený funkčný dizajn.

Za koľko sa autochladnička Sencor SCM 4700BL predáva na našom trhu? Na našom trhu ju zakúpite za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 55 € s DPH. Jej cena je teda veľmi priaznivá a radí sa medzi najlacnejšie modely autochladniček do auta.

Autochladničky a pár slov záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať najlepší autochladničku. Pozreli sme sa na tie najlepšie modely autochladniček. Povedali sme si tiež niečo o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere.

Dúfame, že sme vám s úlohou výberu autochladničky pomohli a vy si tak vyberiete najlepší produkt, ktorý vám bude slúžiť po dlhú dobu bez jedinej závady a skvele chladiť vaše potraviny v aute.

Teraz už vám k nákupu autochladničky stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Autochladničky nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom autochladničky.

4.6/5 - (14 votes)