Menu Zavrieť

Jogurtovače

jogurtovač náhled

Vitajte v článku, kde vám pomôžeme vybrať jogurtovač.

Niet nad domáci jogurt. A domáci jogurt vám pripraví kvalitný jogurtovač. Vyberte si ten najlepší jogurtovač, pomocou ktorého si pripraviť domáci kvalitný jogurt bez éčok a zbytočných konzervantov. Jogurtovač patrí medzi spotrebiče, ktorý sa hodí aj ako skvelý darček. Navyše tieto prístroje sú veľmi cenovo dostupné a teda si ich môže dovoliť takmer každý.

Vďaka prístroju menom jogurtovač si vyrobíte jogurt presne podľa svojich chuťových buniek. Môžete si do neho pridať len ingrediencie, ktoré máte radi, ako sú napríklad oriešky, hrozienka, ovocné pyré a mnoho ďalšieho. Na internete tiež nájdete mnoho receptov.

Proces zrenia zaberie nejaký čas. Príprava jogurtu je veľmi jednoduchá a výrobu tak zvládne každý. V obchodoch nájdete mnoho modelov a nemusí byť úplne jednoduché sa medzi nimi vyznať, preto sme pre vás pripravili tento článok, ktorý vám s tým pomôže. Stačí ho len prečítať a o výbere budete mať jasno.

Na prípravu jogurtu potrebujete len kultúru, mlieko a jogurtovač. Tieto jednoduché prísady spoločne s vhodným Jogurtovače vám budú stačiť na výrobu toho nejlahodnějšího jogurtu.

Jogurtovače patrí medzi malé prístroje, takže vám nebudú v kuchyni zaberať veľa miesta. Jogurtovače patrí medzi nenáročné, ale vysoko praktické pomocníkov.

Výber 8 najlepších modelov jogurtovačov

V nasledujúcej tabuľke sme vybrali 8 najlepších jogurtovače. Vyberali sme jogurtovače podľa hodnotenia užívateľov, ktorí majú s danými prístrojmi skúsenosť. Vytvorili sme pre vás prehľadnú tabuľku, v ktorej si môžete zoradiť modely podľa osobných preferencií a podľa parametrov, ktoré sú pre vás najviac dôležité.

NázovVzhľadPríkon (W) tooltipPočet nádobObjem nádoby (v ml)ČasovačSpínač vypnutia / zapnutiaOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Severin JG35191314150NieÁno23,50Zobraziť v obchodoch
Klarstein Gaia21,512200NieNie55,99Zobraziť v obchodoch
Severin JG 3516127150NieÁno19,90Zobraziť v obchodoch
Ariete Yogurella 6212011000NieNie17,90Zobraziť v obchodoch
Bravo jogurtovač 7x150ml137150NieNie22,49Zobraziť v obchodoch
Severin JG 3525137150ÁnoÁno42,90Zobraziť v obchodoch
Steba JM 22112200ÁnoÁno45,00Zobraziť v obchodoch
Clatronic JM 3344147160NieÁno11,34Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov jogurtovačov.

Opis a hodnotenie 8 najlepších modelov jogurtovače

1. Severin JG3519

Jogurtovač značky Severin. Jedná sa o model jogurtovače Severin JG3519. U tohto modelu je 14 pohárikov. Každá pohárik má objem 150 ml. Výhodou jogurtovače je, že má priehľadné veko. Príkon tohto prístroja Severin JG3519 je 13 W. Jeho farba je biela. Jedná sa o pekný jogurtovač, ktorý má dobrý pomer cena / výkon. Tento model bol vybraný ako prvý, pretože má aktuálne viac hodnotenie od zákazníkov, ktorí si zakúpili tento výrobok a sú s ním spokojní. Poháre u jogurtovače sa môžu zdať ako malé, ale patrí k štandardnej veľkosti.

Nevýhodou môže byť, že tento model nemá časovač a viečka musíte o niečo viac silnejšie uzatvárať. Jeho hmotnosť je 1,3 kg.

2. Klarstein Gaia


S jogurtovač Klarstein Gaia vyrobíte tie najlepšie jogurty pre celú rodinu. Tento model má bielu farbu. Tento jogurtovač má príkon (spotreba elektrickej energie) 21,5 W. Výhodou tohto modelu je jeho váha a to preto, že váži 0,75 kg. Objem tohto spotrebiča je 2,5 litra. Tento prístroj obsahuje 12 pohárov na jogurt. Zákazníci sú s ním spokojní.

3. Jata YG 493

Pekný jogurtovač značky JATA. Jedná sa o model JATA YG 493. Jeho farba je biela, rovnako ako u ďalších modelov. Jeho príkon (spotreba elektrickej energie) je 10 W. S týmto prístrojom vyrobíte jogurty veľmi ľahko. Vaše jogurty budú od teraz milované nielen vašou rodinou, ale aj návštevami. Vďaka tomu pohostíte vašu návštevu skvelým organickým jogurtom, ktorý je bez éčok a konzervantov.

4. Severin JG 3516

Ako pripraviť veľmi lahodný jogurt? Rozhodne s modelom Severin JG 3516. Tento model má príkon (spotreba elektrickej energie) 12 W. Obsahuje 7 pohárov a objem je 150 ml. Tento model obsahuje aj spínač pre zapnutie aj vypnutie a obsahuje kontrolku, ktorá ukazuje aktuálny stav. Tento model obsahuje priehľadné veko, ktoré vám pomôže sledovať proces prípravy domáceho jogurtu. Tento model nemá časový spínač. Viečka sa dajú uzavrieť dostatočne pevne aby sa neotvorili pri tom, keď ich potrebujete preniesť.

5. Ariete Yogurella 621

Model jogurtovače Ariete Yogurella 621 s príkonom 20 W. Tento model zvládne pripraviť jogurt presne podľa vašich predstáv. Tento model má nádobu s objemom 1 liter. Tento model má veľmi pekný dizajn. Vďaka tomuto peknému vzhľadu sa vo vašej kuchyni nestratí. Vnútorná nádoba sa dá ľahko skladovať v chladničke. Nádoba sa dá jednoducho umyť v umývačke riadu. Hmotnosť tohto modelu je 0,55 kg. Nevýhodou tohto prístroja je, že nemá tlačidla. Model je ľahko skladovateľný a jednoducho ho uložíte do skrinky.

6. Bravo 1530 Jogurtovač

Zaujímavý jogurtovač značky Bravo. Model Bravo 1530 vie pripraviť 7 pohárov jogurtu už viac ako za 6 hodín. Poháre má objem 150 ml. S modelom sa dá jednoducho manipulovať. Tento prístroj má príkon (spotreba elektrickej energie) 13 W. Jeho hmotnosť je o niečo väčší a to 2 kg. Jogurtovač má funkciu automatickej regulácie. Model Bravo 1530 nemá funkciu časovača. Výhodou pre vás môže byť, že sa jedná o model od českej značky Bravo. Príprava jogurtu trvá cca 4 až 8 hodín. Ďalšou nevýhodou je, že sa nedajú vymeniť poháre u tohto prístroja za iné, ktoré nie sú originálne. Prístroj neobsahuje tlačidlá, vypína sa teda vypojením zo zásuvky.

7. Severin JG 3525

Automatický jogurtovač Severin JG 3525 obsahuje 7 pohárov. Jedna pohárik má 150 ml. Poháre majú rozdielne farby viečok, ktoré vám pomôžu s indentifikací jednotlivých jogurtov. Veľkou výhodou tohto prístroja je funkcie časovača. Príkon prístroja je 13 W. Farba tohto modelu je strieborná metalíza. Dizajn je veľmi pekný. Časovač sa dá nastaviť až na dobu 15 hodín. Prístroj má kontrolku, ktorá vás informuje o stave procesu prípravy jogurtu. Model má priehľadnú nádobu, ktorá pridáva na peknom vzhľade. Jeho hmotnosť je 1,1 kg. Model má vysokú kvalitu spracovania. Nevýhodou môže byť vyššia cena. Model sa ľahko udržuje a ľahko vymýva.

8. Steba JM 2

Model jogurtovače Steba JM 2 je automatickým modelom, ktorý dokáže pripraviť dokonalý jogurt. Model sa veľmi ľahko čistí. Príkon tohto modelu je 21 W. V tomto modeli je 12 pohárikov a celkový objem je 2,4 l (všetkých 12 pohárov). Jedna pohárik má teda objem 200 ml. Hmotnosť tohto modelu je 2,7 kg. Tento model má časovač, vďaka ktorému si jednoducho nastavíte čas. Po nastavení času a dokončenie procesu sa model automaticky vypne. Model má elegantné bielu farbu. V balení dostanete recepty.

9. Clatronic JM 3344

Vďaka modelu Clatronic JM 3344 si pripravíte dokonalý domáci jogurt z pohodlia vašej kuchyne. Produkt dokáže pripraviť 7 pohárov s objemom 160 ml. Vie automaticky regulovať svoju teplotu. S týmto modelom rozhodne pripravíte lahodné jogurty a už nikdy nebudete chcieť kupovanej jogurty zo supermarketu. Model má dobrý pomer cena / výkon. Hmotnosť tohto modelu je 1,5 kg. Jeho príkon je 14 W.

10. Rommelsbacher JG 40

Kvalitný nemecký jogurtovač Rommelsbacher JG 40. Model má príkon 40W. Obsahuje 8 pohárov s objemom 150 ml. Celkový objem je 1,2 litra. Hmotnosť tohto modelu je 2,11 kg. Model jogurtovače je vyrobený z nerezovej ocele. Výbavou tohto modelu je časovač (až na 18 hodín), LCD displej, ochrana proti prehriatiu, vypínač s akustickým signálom, vypínač, elektronicky riadená teplota a priehľadný kryt odnímateľný. Jedná sa o najlepšie vybavený model, ktorý je dostupný na našom trhu. Ostatné modely sú síce lacnejšie, ale nemajú zďaleka toľko výbavy. Ak to myslíte s prípravou jogurtu vážne, potom je tento model tým najlepším, čo si môžete zakúpiť. Jeho nevýhodou môže byť o niečo vyššia cena.

Ako vybrať jogurtovač

Na internetových obchodoch nájdete mnoho modelov rôznych Jogurtovače a nemusí byť úplne jednoduché si vybrať ten ideálny. Mnoho výrobcov ponúka veľa rôznych variantov modelov vrátane rôznych príslušenstva. Preto sme sa vám s týmto rozhodli pomôcť. Vďaka nášmu návodu si vyberiete ten najlepší jogurtovač, ktorý vám bude vyhovovať a slúžiť po mnoho rokov. Pozrieme sa aj na príslušenstvo a ďalšie parametre.

Typ nádoby

Na tvorbu jogurtu potrebujete vhodnú nádobu. A u jogurtovače sa môžete stretnúť s viacerými typmi nádob rôznych tvarov a veľkostí. Do niektorých modelov nemôžete dať inú nádobu, než tú od výrobcu.

Obsah jedného pohára alebo téglika býva od 150 do 200 ml. Niektoré sú malé a niektoré väčšie. Ostatné modely jogurtovače môžu mať jednu nádobu, ktorá má oveľa väčší objem. Rozdielna je aj výbava príslušenstva u rôznych modelov.

  • Poháre – model je vybavený niekoľkými pohármi. Koľko ich je, to sa líši prístroj od prístroja. Každý model môže mať rôzny objem svojich pohárov.
  • Poháriky – Môžu byť plastové. Rôzne modely môžu mať odlišné počty téglikov o rôznych objemoch.
  • Nádoba – Niektoré modely majú len jednu nádoby. Tá máva väčšinou väčší objem a výhodou tohto riešenia je umývanie len jednej nádoby.

Príkon

Príkon je parametrom, ktorý nám udáva koľko elektrickej energie daný model jogurtovače použije k procesu výroby jogurtu. Od príkonu sa odvíja aj jeho výkon. Prevažná väčšina Jogurtovač sa pohybujte s príkonom okolo 25 – 30 W. Ostatní môžu mať viac či menej. Tie najlepšie modely môžu mať príkon aj 40 W a viac.

Funkcie a príslušenstvo jogurtovače

Časovač

Časovač je veľmi užitočnou funkciou u prístroja na prípravu jogurtu. Rôzne jogurty majú rozdielne doby zrenia, preto sa vám bude hodiť príslušenstvo ako je časovač, pomocou ktorého nastavíte dobu zrenia. Časovač sa vám tiež hodí, ak chcete mať napríklad na raňajky pripravený čerstvý jogurt na minútu presne. Časovač u jogurtovače nastavíte jednoducho deň vopred a na raňajky máte ten najlepší domáci čerstvý jogurt. Na to sa dá ľahko zvyknúť! Na raňajky potom už nebudete chcieť nič iné. Pokiaľ máte radi jogurt ku desiatu, budete tiež maximálne spokojní.

Displej

S displejom si jednoducho nastavíte časovač, viete v akej fáze je aktuálne jogurtovač, koľko času zostáva a čo sa aktuálne deje. Najčastejšie sa stretnete s LCD displejom. Toto príslušenstvo vám výrazne uľahčí prácu. Avšak väčšina modelov nie je vybavená displejom vôbec.

Akustický signál

Akonáhle je jogurt hotový, tak prístroj vydá zvukový signál a tým vás upozorní na skutočnosť, že jogurtovač je pripravený na servírovanie. Akustický signál je príslušenstvo, ktoré veľa uľahčí prípravu, pretože nemusíte jogurtovač neustále kontrolovať.

Priehľadný kryt

Vďaka príslušenstvo v podobe priehľadného kryte vidíte celý proces zrenia a prípravy domáceho jogurtu v Jogurtovače. Môžete ho tak sledovať a kontrolovať, či prebieha všetko tak, ako má.

Cena jogurtovače

Cena býva pre mnoho zákazníkov tiež prioritným parametrom pre výber daného modelu. Máme pre vás dobrú správu a to, že väčšina modelov Jogurtovače je veľmi cenovo dostupná a môže si ho tak dovoliť zaobstarať prakticky každý, kto sa chce odovzdať chuti čerstvého domáceho jogurtu.

Cena sa aj odvíja podľa príslušenstva pri danom modeli.

Pri modeloch s vyššou výbavou je cena o niečo vyššia, ale napriek tomu nie je nijako závratná, pretože sa jedná vcelku o jednoduchý prístroj. Možno si tak vybrať najlacnejšie model, ktorý ponúka veľmi dobrý pomer cena / výkon a aj ostatné vhodné príslušenstvo.

Pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli, podľa akých parametrov vybrať nový jogurtovač s ktorým vyrobíte ten najlepší čerstvý jogurt.

Dúfame, že sme vám pomohli s výberom toho najlepšieho jogurtovače, ktorý vám bude slúžiť po mnoho rokov a stane sa tak vaším najlepším spoločníkom vo vašej kuchyni.

Vybrať jogurtovač nie je zas toľko zložité. Keď teraz viete, ako vybrať jogurtovač, môžete si ho ísť zakúpiť. Na čo ešte čakáte? Nie je nič lepšie ako skvelá chuť čerstvého jogurtu, ktorý je pripravený s láskou a bez chemických prísad. Čerstvý a lahodný jogurt sa stáva návykovým. Ostatné kupované jogurty vám už nebudú toľko chutiť.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by vás zaujímať