Menu Zavrieť

Wobenzym – Ako vybrať + Porovnanie

WobenzymWobenzym je liek s nemeckou históriou, ktorý lekári často odporúčajú a to hneď z niekoľkých dôvodov. Wobenzym patrí medzi enzymoterapeutické lieky. Hlavnou súčasťou takejto liečby je enzým. Patrí medzi voľne predajné lieky. Je určený pre celkovú liečbu za pomocou enzýmov.

Užívanie Wobenzymu podľa pokynov pomôže niekoľkých kľúčovým systémom vášho tela. Tento produkt podporuje pohybový aparát tým, že podporuje zdravie a mobilitu kĺbov a svalov a používa sa po mnoho desaťročí. Wobenzym podporuje obehový systém tým, že podporuje zdravie žíl. Tento produkt tiež podporuje dýchací systém a zdravie dutín. Wobenzym je používaný mnohými ľuďmi na podporu vyváženého imunitného systému a pomáha pri podpore zdravého starnutia. Wobenzym je bezpečný a účinný a používa ho viac ako 100 miliónov ľudí po viac ako 40 rokov po celom svete.

Wobenzym: Najlepšie produkty Wobenzym

Pripravili sme pre vás prehľadnú tabuľku, kde nájdete porovnaniu najlepších produktov Wobenzym. V tejto tabuľke porovnávame produkty Wobenzym, ktoré sú najlepšie hodnotené od zákazníkov, ktorí s nimi majú skúsenosť.

Tabuľka sa dá jednoducho triediť podľa vašich preferencií. Ak teda preferujete najlacnejší Wobenzym, môžete si zoradiť tabuľku od najlacnejších liekov.

NázovVzhľadVýškaOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Dreamliner Elox 55cmVodná fajka Dreamliner Elox 55cm55 cm60,00Zobraziť v obchodoch
Super Heroes Pumpkin Elox 24cmVodná fajka Super Heroes Pumpkin Elox 24cm24 cm19,90Zobraziť v obchodoch
SHISHA faraón 18cmVodná fajka SHISHA faraón 18cm18 cm6,95Zobraziť v obchodoch
SHISHA 44cmVodná fajka SHISHA 44cm44 cm28,95Zobraziť v obchodoch
HOOKAH 53cmVodná fajka HOOKAH 53cm53 cm29,95Zobraziť v obchodoch
Kaya MADERA 630XS Beech Red 2S Boro ClearVodná fajka Kaya MADERA 630XS Beech Red 2S Boro Clear54 cm152,00Zobraziť v obchodoch
Aladin Minimi 39/1/1 ČiernaVodná fajka Aladin Minimi 39/1/1 Čierna39 cm22,99Zobraziť v obchodoch
Aladin Alux M1 4611 BlackVodná fajka Aladin Alux M1 4611 Black46 cm66,99Zobraziť v obchodoch
Aladin Barcelona 52/1/1Vodná fajka Aladin Barcelona 52/1/152 cm36,99Zobraziť v obchodoch
Aladin Manila 87/1/1Vodná fajka Aladin Manila 87/1/187 cm54,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na server Heureka.sk. Na ňom si možno porovnať ceny a porovnania jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych produktov Wobenzym.

Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ môžete porovnať ceny Wobenzym v jednotlivých obchodoch a vybrať si tak najlepšiu ponuku.

Wobenzym: Za všetko môžu enzýmy

Ale čo vlastne Wobenzym robí? Ďalšie oblasti podporujúce jeho použitie idú oveľa ďalej o liečbe popisujúcich použitie pre stavy od Alzheimerovej choroby a anginy pectoris po roztrúsenú sklerózu, prostatitídu, respiračné infekcie. Niektorí zmieňujú užitočnosť v liečbe rakoviny. Čo spája všetky tieto rozdielne podmienky dohromady? Existuje jedna spoločná príčina a tou je zápal, ktorého sa rýchlejšie zbavíte pomocou systémových enzýmov.

Čo je zápal?

Zápal je lekársky termín, ktorý označuje celý rad komplexných fyziologických procesov sprostredkovaných imunitným systémom.

Aj keď môžu existovať zápalové komponenty pre mnoho rôznych chorôb, je hrubé zjednodušenie si myslieť, že dokážeme liečiť všetky formy rovnakým spôsobom, kým neexistujú dôkazy o tom, že to tak je. Astma aj artritída majú zápalové prvky, ale sú to rôzne ochorenia s rôznou liečbou.

Ako liek Wobenzym funguje?

Liek Wobenzym funguje tak, že poskytuje „systémovú podporu enzýmov“, to je proces, ktorý používa enzýmy k pomoci rôznym regulačným a komunikačným systémom tela, konkrétne imunitnému systému. Pre udržanie celkového zdravia je nevyhnutný vyvážený imunitný systém. Molekuly aktívnych enzýmov musí byť ľahko dostupné v tenkom čreve, aby sa zabezpečilo, že sa dosiahne systémového účinku enzýmov.

Enzýmy hrajú v tele rozhodujúcu úlohu a podieľajú sa na ohromujúcim počte metabolických procesov. Vedci majú podozrenie, že v našich telách môže denne pracovať až 15 000 enzýmov. Enzýmy sa podieľajú na rôznych telesných procesoch, vrátane: dýchanie, rastu, trávenie, produkcia energie, vedenie nervových impulzov, zrážanie krvi, regenerácie po cvičení alebo vyváženie komplexných procesov imunitného systému.

Wobenzym patrí medzi lieky.

Udávané účinky Wobenzymu

Wobenzym je prezentovaný ako účinný prípravok na podpornú liečbu najrôznejších zápalov. Tento liek červenej farby sa najčastejšie používa ako podporná liečba. Tento liek ponúka pomoc pri rôznych problémoch organizmu ako je napríklad bolesť, zápaly šliach, zmierňuje opuchy, zlepšenie imunity a mnoho ďalšieho. Je to celkom dlhý zoznam. Môže vám pomôcť s celým radom problémov.

Pozrite sa na tento zoznam udávaných účinkov Wobenzymu:

 • Zmierňuje zápaly dýchacích ciest (prechladnutie, nádcha, kašeľ, chrípka)
 • Zmierňuje opuchy – opuchy, ktoré sú spojené s úrazmi.
 • Zmierňuje opuch spojený so stavom po operácii.
 • Zmierňuje pooperačné problémy.
 • Zmierňuje problémy po pôrode.
 • Rýchlejšie sa vstrebávajú opuchy.
 • Zápaly priedušiek.
 • Posilňuje imunitu. (Vhodný doplnok v dobe keď je nádcha, chrípka, nachladnutie, kašeľ)
 • Zápaly močových ciest.
 • Zápaly šliach.
 • Zápaly svalov.
 • Zmierňuje bolesť (bolesť hlavy a ďalšie bolesti).
 • Zmierňuje gynekologické problémy.
 • Zmierňuje vaginálnej mykózy.
 • Má pozitívny efekt na vlasy, nechty a pleť.
 • Udávaný efekt na bradavice.
 • Podporuje chudnutie.
 • Podpora pri liečbe mastopatie.
 • Používa sa ako prevencia rôznych problémov.
 • Pomáha zlepšovať opary.
 • Pomáha pri zlepšenie imunity.

Kritika Wobenzymu

Niektorí odborníci prípravok Wobenzym kritizujú. Označujú ho za placebo. Niektoré štúdie účinnosť Wobenzymu podporujú a niektoré ho zase vyvracajú. Je teda na vás, ktorým odborníkom dáte prednosť.

Obsah a dávkovanie Wobenzymu

Každá tableta Wobenzymu obsahuje:

 • Komplex enzýmov Bromelain 45 mg
 • Enzým Chymotrypsín 1 mg – Chymotrypsín je enzým, ktorý napomáha tráveniu bielkovín.
 • Pankreatín 100 mg
 • Enzým Papain 60 mg – Papain je enzým, ktorý sa prirodzene vyskytuje v ovocí papája.
 • Rutin 50 mg
 • Amyláza – Tento enzým patrí medzi tráviace enzýmy. Pomáha štiepiť škrob na jednoduchšie sacharidy.
 • Enzým Trypsín 24 mg – Trypsín je tráviaci enzým.

Odporúčané dávkovanie Wobenzym sú 3 tablety, dvakrát denne, 45 minút pred jedlom.

Cena lieku Wobenzym

Koľko produkty Wobenzym stojí? Podľa porovnávacieho portálu Heureka Wobenzym nájdete na našom trhu za cenu, ktorá sa pohybuje od 7 € s DPH do cca 74 € s DPH. Zaplatíte za neho teda celkom dosť peňazí. Záleží na tom, aké veľké balenie Wobenzymu si zakúpite a tiež na tom v akom obchode si Wobenzym kúpite. S Wobenzymom sa stretnete v mnohých obchodoch. Môžete ho nakupovať tam kde je skladom – a je skladom v mnohých internetových a kamenných lekárňach.

Pozrite sa na portál Heureka, kde nájdete ceny v rôznych obchodoch a pri porovnaní cenovej histórie si môžete počkať aj na rôzne cenové akcie.

Najčastejšie použitie Wobenzym

Wobenzym je podporuje zníženie zápalu a opuchov a pre urýchlenie zotavenia z určitých zranenia alebo lekárskych zákrokov. Často je používaný jednotlivci s artritídou a športovci, vrátane niektorých profesionálnych a olympijských športovcov. O enzýmoch v tomto produkte sa predpokladá, že aktivujú makrofágy, ktoré útočia na cirkulujúci imunitný komplexy spôsobujúce zápal. Rutosid, ďalšia zložka, pôsobí ako antioxidant.

Nežiaduce účinky Wobenzymu

Nežiaduce reakcie hlásené po perorálnom podaní zahŕňajú črevné ťažkosti, zvýšenú plynatosť a kožné reakcie, avšak objavujú sa minimálne. Napriek tomu je nutné Wobenzym pri ťažkostiach vysadiť a príznaky konzultovať s lekárom.

Wobenzym a časté otázky:

Možno enzymatické prípravky Wobenzym užívať počas tehotenstva a dojčenia?

Počas tehotenstva a dojčenia by mala byť aplikácia zvážiť, pretože doteraz neexistujú dostatočné skúsenosti. Pred užitím alebo akýkoľvek liek, poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.

Na čo by ste mali dávať pozor pred a po operáciách?

Vzhľadom k miernemu účinku enzýmov na riedenie krvi by malo byť užívanie enzymatických prípravkov prerušené približne štyri dni pred plánovanou operáciou.

Akonáhle lekár potvrdí, že už neexistuje žiadne riziko krvácania, môžu byť enzýmy znovu nasadené.

Môžete predávkovať enzýmy z Wobenzym?

Na základe obvyklých štúdií nepreukázali údaje žiadne riziko pre ľudí. Neexistujú žiadne správy o predávkovaní enzymatickými prípravkami. Vzhľadom k toxikologickým vlastnostiam prípravku je to prakticky nemožné.

Prečo musíte brať toľko tabliet Wobenzym?

Enzymatické prípravky obsahujú enzýmy vo vysokých dávkach. Jedná sa o veľké proteínové molekuly, ktorých aktivita a účinok závisí okrem iného na ich priestorové štruktúre, ktorá by bola zničená, ak by boli tablety lisované príliš „husté“. Aby sa dosiahlo dostatočne vysokého enzymatického účinku, musia byť požadované enzýmy rozdelené do niekoľkých tabliet.

Odkiaľ vlastne názov Wobenzym pochádza?

Profesor Max Wolf, ktorý je považovaný za priekopníka enzymatické terapie, sa zaoberá enzýmy už od roku 1930 a už skúmal rôzne kombinácie enzýmov pre rôzne klinické otázky. Pracoval spoločne s biologičkou Helen Benitezová, a preto sa názov vznikol kombináciou prvých písmen ich priezviska: Wobe.

Wobenzym výrobcu: Kto Wobenzym vyrába?

Wobenzym

Červený produkt zvaný Wobenzym je vyrábaný firmou MUCOS Pharma GmbH v Nemecku. Spoločnosť bola založená okolo roku 1949 v Nemecku fyziológ profesorom Helmutom Haubold. Zaujímavosťou je, že liečebný prípravok Wobenzym bol zaregistrovaný už v roku 1966 v západnom Nemecku. Od roku 2018 patrí firma MUCOS do koncernu Nestlé Health Science. V SR je Wobenzym registrovaný od roku 1991 ako schválený liečebný prípravok.

Recenzie a hodnotenia užívateľov a zákazníkov na Wobenzym

Aké sú osobné recenzie na liek Wobenzym? Na tento produkt nájdeme na portáli Heureka.cz viac ako 1200 recenzií a hodnotení. Z toho ho 980 zákazníkov odporúča. Čo je cca 82% spokojných užívateľov Wobenzymu. Poďme vybrať tie najzaujímavejšie recenzie a názory z porovnávacieho portálu Heureka na Wobenzym:

Pozitívne recenzie na Wobenzym

Ľuďom sa páči, že Wobenzym podporí hojenie po operácii. Ďalšie zákazník oceňuje fungovania lieku na vredy predkolenia.

Na Wobenzym nedám dopustiť, otec (81) dlho mával opakovane vredy predkolenia, od tej doby čo užíva Wobenzym ani raz, berie udržiavaciu dávku celoročne.Zákazník

Zákazníčku Jaroslava sa páči, že tento výrobok naozaj pomáha.

Odporučila mi ho kamarátka na dlhodobé zdravotné ťažkosti, naozaj mi pomáha, registrujem podstatné zlepšenie. Zákazník

Ďalším zákazníkom sa páči, že urýchľuje hojenie.

Wobenzym užívam pravidelne. Mne pomohol pri operácii a hojenie jazvy po nej, pomáha liečiť zápaly. Mám s ním veľmi dobré skúsenosti. Ako mi povedala pani primárka: „Ste žiarivý príklad, ako Wobenzym pomáha.“Zákazník

Aj cez veľa pozitívnych recenzií sa nájdu aj niektoré negatívne.

Negatívne recenzie na Wobenzym

Negatívnych recenzií od zákazníkov na produkt Wobenzym je výrazne menej ako tých pozitívnych. Avšak aj tak ich je okolo 60 na porovnávacom portáli Heureka, čo nie je práve málo.

Čo sa negatívne hodnotiacim zákazníkom na produktu Wobenzym nepáči? Niektorí zákazníci spochybňujú funkčnosť tohto produktu. Ďalším sa nepáči vysoká cena a nutnosť brať veľa tabletiek.

O Wobenzym som sa začal zaujímať pred nedávnou operáciou kolena. Pred nákupom som si zisťoval čo sa dalo a rozhodol som sa tento produkt nekúpiť. Operácia prebehla dobre, opuch kolena bol veľmi malí až nečakane. Keby som býval Wobenzym užíval, prisudzoval by som to práve Wobenzymu. Zamyslite sa nad tým, čo tým chcem povedať….Zákazník

Zákazníčky po úraze nevidí žiadny efekt po užívaní prípravku Wobenzym:

Wobenzym som zakúpila na doliečenie škaredo narazeného zápästia a šliach po páde z bicykla. Úraz sa stal v júli, problémy samovoľne ustali, ale s príchodom sychravého počasia sa znovu ruka citeľne ozvala. Po viac ako mesiaci užívania však nevidím takmer žiadny účinok, narazené časti zápästia stále bolí, hlavne. Pri väčšej záťaži, však aj dlhodobejšie písaní perom (napr. Prednáška). Zákazník

Ďalší zákazník hodnotí Wobenzym ako obyčajné placebo a prirovnáva ich k „pilulkám na chudnutie“:

Už po tretíkrát som si nechal nakukat, že Wobenzym je jediné, čo mi naozaj pomôže. Tretíkrát mi tento prípravok nepriniesol absolútne žiadne zlepšenie. Nakoniec, môžem povedať že po štvrté, teraz ho užíva manželka, tiež bez výsledku. Čím dlhšie ho ním, tým viac mi dochádza, že spĺňa všetky podmienky podvodu, rovnako ako zázračné tabletky na chudnutie. – je to drahé, ale nie tak, aby si to nikto nemohol dovoliť (takže keď je to tak drahé, tak v tom predsa musí byť veľmi náročný výskum a veľa drahé substancie, nie?) – zo začiatku sa toho musí jesť veľa (musí sa vynaložiť určitá námaha sa spolykáním veľkého množstva – keď sa s tým tak „nadrel“, tak to predsa musí fungovať!) – třekrát denne, ako antibiotiká! – najmenej pol hodiny pred jedlom a najmenej dve hodiny po jedle (čo sa nie vždy dá ustrážiť, takže vlastne nie sú dodržané dôležité podmienky pre to, aby to mohlo fungovať)Zákazník

Wobenzym a hodnotenie odbornej verejnosti

Aké sú názory na Wobenzym od odbornej verejnosti?

Český klub skeptikov – Sisyfos

Český klub skeptikov Sisyfos sa vyjadruje k enzymatickej liečbe (teda aj k Wobenzymu a ďalším podobným prípravkom) veľmi negatívne. Zdôrazňuje odlišnosť názorov na enzymoterapiu. Výsledky štúdií nie sú presvedčivé. Sisyfos označuje enzýmoterapii ako pseudovedy. Enzymoterapeutické prípravky označuje ako ležiaca na hranici klasickej západnej medicíny a alternatívnej medicíny.

Pre pseudovedeckú povahu svedčí pôvodne široké indikácie, ich neskoršie menenie a zužovanie, zmeny odporúčaného dávkovania, masívne neseriózne reklama, publikovanie klinických štúdií v druhoradých, neimpaktovaných časopisoch. Poisťovne v ČR preplácajú enzýmové preparáty, ktoré sú veľmi drahé, len pri opuchu po operácii prsníka. Injekčné podávanie je rizikové vzhľadom k možným alergickým reakciám.Sisyfos

Wobenzym v USA

V USA neprešla enzymoterapia schvaľovacím procesom. Nie je možné teda enzymoterapeutické prípravky v USA predávať ako liečivo. Môžu sa predávať iba ako doplnky stravy.

Wobenzym a pár slov záverom

Povedali sme si dôležité informácie o produkte Wobenzym. Povedali sme si o výhodách a nevýhodách a aj o možných rizikách produktu Wobenzym, ktoré sú určené pre mnohé problémy. Teraz záleží už len na vás, ktorý prípravok s enzýmami si vyberiete. Dúfame, že si vyberiete ten najlepší liek, ktorý uľaví vašim problémom. Dúfame, že vám náš článok pomohol s výberom vhodného prípravku Wobenzym. Nižšie nám môžete zanechať vaše hodnotenie, sme radi za spätnú väzbu od našich čitateľov. Dúfame, že váš produkt Wobenzym bude účinný a efektívny. Wobenzym vám môže pomôcť s celým radom rôznych problémov.

Upozornenie: Tento článok obsahuje iba súhrn bežne dostupných údajov na internete o produkte Wobenzym. Pokiaľ chcete Wobenzym používať, vždy to vopred konzultujte so svojím lekárom. Vždy sa opýtajte svojho lekára.

http://procwobenzym.xf.cz

5/5 - (7 votes)

Mohlo by vás zaujímať