Menu Zavrieť

Elektronické cigarety

Elektronické cigarety


Ak ste milovníkom elektrických cigariet alebo vaporizérov, alebo ak ich len chcete vyskúšať a neviete, ktorú si vybrať, ste na správnom mieste. V tomto článku vám poskytneme stručnú históriu, typy elektronických cigariet, vysvetlíme náplne a mnoho ďalšieho.

Elektronické cigarety: Porovnanie 10 najlepších elektronických cigariet podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších e-cigaret. Ako sme tieto elektronické cigarety vyberali? Elektronické cigariete sme vyberali podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto elektronické cigarety sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak napríklad zaujíma vás nízka cena, môžete si zoradiť elektronické cigarety podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšiu a zároveň najlepšiu elektronickú cigaretu.
NázovVzhľadKapacita batérie (mAh)Kapacita zásobníka (ml)Dĺžka (mm)Priemer (mm)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Joyetech eGo AIO 1500 mAh čierna 1 ksElektronická cigareta Joyetech eGo AIO 1500 mAh čierna 1 ks150021181914,72Zobraziť v obchodoch
Joyetech eGo Pod Kit 1000 mAh Čierna 1 ksElektronická cigareta Joyetech eGo Pod Kit 1000 mAh Čierna 1 ks1000298199,92Zobraziť v obchodoch
Joyetech eGo AIO ECO 650 mAh Black 1 ksElektronická cigareta Joyetech eGo AIO ECO 650 mAh Black 1 ks6501,21131413,62Zobraziť v obchodoch
aSpire PockeX AIO 1500 mAh Čierna 1 ksElektronická cigareta aSpire PockeX AIO 1500 mAh Čierna 1 ks15002117,719,720,64Zobraziť v obchodoch
GoTech eGo CE 4 1100 mAh Čierna 2 ksElektronická cigareta GoTech eGo CE 4 1100 mAh Čierna 2 ks1100201671414,69Zobraziť v obchodoch
aSpire Nautilus GT TC75 W Grip Ful Kitl 0 mAh Rose Gold 1 ksElektronická cigareta aSpire Nautilus GT TC75 W Grip Ful Kitl 0 mAh Rose Gold 1 ksNení součástí balení3782456,9Zobraziť v obchodoch
Salt Switch elektronická cigareta 400 mAh Ľadový melón 20mg 1 ksElektronická cigareta Salt Switch elektronická cigareta 400 mAh Ľadový melón 20mg 1 ks3502106186Zobraziť v obchodoch
Smoktech Vape Pen V2 elektronická cigareta 1600 mAh Black 1 ksElektronická cigareta Smoktech Vape Pen V2 elektronická cigareta 1600 mAh Black 1 ks16003111,716,04Zobraziť v obchodoch
SMOK Stick Prince sada 3000 mAh Duhová 1 ksElektronická cigareta SMOK Stick Prince sada 3000 mAh Duhová 1 ks300086332,04Zobraziť v obchodoch
Smoktech Priv N19 Grip 1200 mAh Full Kit 7-Color Black 1 ksElektronická cigareta Smoktech Priv N19 Grip 1200 mAh Full Kit 7-Color Black 1 ks120027124,31Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenie elektronických cigariet od ich používateľov.

Elektronické cigarety: Najlepšie elektronické cigarety podľa Heureky

Stručná história elektronických cigariet

Elektronické cigarety (známe aj ako e cigarety, e cigs, vape alebo vaporesso) sú pravdepodobne na svete dlhšie, ako si myslíte. Prvá elektronická cigareta bola vynájdená už v roku 1963!

Ich popularita za posledných niekoľko rokov veľmi vzrástla, pretože sa rýchlo rozvíjajú technológie, vybavenie a príchute. Keďže je v súčasnosti k dispozícii toľko rôznych vape zariadení a na ich opis sa používa toľko rôznych pojmov, môže byť ťažké zistiť, kde začať.

Možno ste počuli iných vaperov spomínať rôzne záhadné slová a frázy ako „sub ohm“, „PG/VG“ a „box mody“ a chceli by ste sa dozvedieť viac. Alebo sa chcete zahĺbiť a nájsť niečo jednoduché a ľahko použiteľné. Či už si vyberáte sadu na fajčenie po prvýkrát, alebo chcete vylepšiť svoju súčasnú elektronickú cigaretu, prečítajte si všetky dostupné zariadenia a zistite, ktorú elektronickú cigaretu by ste si mali kúpiť.

Z čoho sa skladá elektronická cigareta?

Každá e-cigareta sa skladá zo štyroch hlavných častí:

 • Náustok
 • Rozprašovač
 • Kazety a zásobníky
 • Batérie

E-cigareta vs. klasická cigareta

Ak ste niekedy skúmali túto problematiku alebo ste sa s ňou stretli v odbornom či novinárskom článku, pravdepodobne máte dojem, že elektronické cigarety sú „zdravšie“ ako bežné cigarety. Myslíme si však, že lepší termín je, že je len menej škodlivý. Stále to nemá nič spoločné so zdravím. Úplne zásadným argumentom je, že v e-cigarete nedochádza k spaľovaniu, takže výpary neobsahujú toľko škodlivých látok ako bežné cigarety.

VÝHODY E-CIGARET/VAPORESSO

 • Na rozdiel od bežných cigariet neobsahujú E cigarety decht ani iné škodlivé látky, ako sú amoniak, arzén, formaldehyd alebo DDT.
 • Ak do rozpočtu zahrnieme počiatočné náklady, e-cigareta alebo vaporesso budú lacnejšie ako bežné fajčenie cigariet.
 • Zbavíte sa tak nepríjemného zápachu, ktorý cigarety spôsobujú.
 • Ďalším nepríjemným dôsledkom fajčenia cigariet je žutie zubov a prstov, čo pri e-cigaretách alebo vaporetoch tiež nie je možné.
 • Na rozdiel od bežných cigariet pasívne fajčenie nie je zdraviu škodlivé.
 • Obsah nikotínu si môžete individuálne nastaviť podľa svojich potrieb.
 • Môžete si vybrať z mnohých príchutí podľa svojich preferencií.
 • Fajčenie je zakázané v reštauráciách a na verejných miestach, ale ecigarety sú niekedy výnimkou.
 • Nepotrebujete zapaľovač ani popolník.
 • Ďalšou veľkou výhodou je skutočnosť, že pri kúpe elektronickej cigarety samozrejme nemusíte prestať fajčiť klasické cigarety, ale môžete kombinovať oba spôsoby alebo postupne prejsť len na elektronické vapovanie. Mnohí začínajúci užívatelia si napríklad prvýkrát vychutnávajú elektronický variant doma, v aute alebo medzi priateľmi nefajčiarmi – jednoducho všade tam, kde by mohol byť klasický cigaretový dym na obtiaž.

SLOVNÍČEK POJMOV

Rozprašovač

Rozprašovač je najdôležitejšou súčasťou elektronickej cigarety. Vytvára zmes pary a chutí, ktorú zo zariadenia dostávate. Na rozdiel od clearomizéra vám prestaviteľný tankový atomizér (RTA) umožňuje zvoliť si vlastný štýl vapovania, ušetriť peniaze a dokonca si nájsť nové hobby.

Cartomizér, clearomizér

Cartomizéry sú konštrukčne veľmi podobné atomizérom, ale majú svoje odlišnosti. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že cartomizéry majú polyfill obalený okolo žhaviacej špirály, ktorá sa používa na nasiaknutie e-liquidu a umožňuje dlhší čas vapovania ako atomizér. Existujú niektoré konštrukcie cartomizérov, ktoré sú umiestnené vo väčšej valcovej nádrži, do ktorej sa zmestí aj väčšia kapacita e-liquidu.

Clearomizéry sú jedným z najnovších a najobľúbenejších zariadení na trhu. Tieto typy zariadení majú zvyčajne valcovitý tvar a nádržku z priehľadného polykarbonátového plastu alebo pyrexového skla. Priehľadný zásobník (alebo okienko na kovových šlukadlách) umožňuje vidieť hladinu e-liquidu vo vnútri clearomizéra. Niektoré konštrukcie majú hornú žhaviacu špirálu s dlhšími knôtmi, zatiaľ čo iné majú spodné žhaviace špirály s krátkymi knôtmi, čo umožňuje ľahšie nasýtenie knôtu.

Batérie

Všetky e-cigarety zvyčajne obsahujú integrovanú, ale v prípade gripov aj vymeniteľnú batériu.

Grip/mod

Na rozdiel od tradičnej e-cigarety je grip (alebo mod) zložitejšie zariadenie so širokou škálou nastavení (napr. výkon, napätie, teplota žhavenia atď.), dlhšou životnosťou a často aj displejom, na ktorý sa naskrutkuje atomizér. Gripy sa od bežných e-cigariet líšia aj veľkosťou – zvyčajne sú väčšie a majú hranaté telo. Sú vhodnejšie pre pokročilých používateľov, ktorí uprednostňujú vlastné nastavenia.

Ako vaping ovplyvňuje mozog?

Nikotín obsiahnutý v e-liquidoch sa pri vapovaní e-cigarety ľahko vstrebáva z pľúc do krvného obehu. Po vstupe do krvného obehu nikotín stimuluje nadobličky k uvoľňovaniu hormónu adrenalínu. Adrenalín stimuluje centrálny nervový systém a zvyšuje krvný tlak, dýchanie a srdcovú frekvenciu. Podobne ako väčšina návykových látok, aj nikotín aktivuje mozgové obvody odmeňovania a zvyšuje hladinu chemického posla v mozgu nazývaného dopamín, ktorý posilňuje odmeňujúce správanie. Potešenie spôsobené interakciou nikotínu s okruhom odmeny motivuje niektorých ľudí k opakovanému užívaniu nikotínu napriek rizikám pre ich zdravie a pohodu.

Vplyv na zdravie dospievajúcich

Obdobie dospievania je rozhodujúce pre vývoj mozgu, ktorý pokračuje až do mladej dospelosti. Mladí ľudia, ktorí používajú nikotínové výrobky v akejkoľvek forme vrátane elektronických cigariet, sú mimoriadne ohrození dlhodobými účinkami. Keďže nikotín ovplyvňuje vývoj systému odmeňovania mozgu, pokračujúce vapovanie nikotínu môže viesť nielen k závislosti od nikotínu, ale môže tiež spôsobiť, že iné drogy, ako napríklad kokaín a metamfetamín, budú pre vyvíjajúci sa mozog dospievajúcich príjemnejšie.

Nikotín tiež ovplyvňuje vývoj mozgových obvodov, ktoré riadia pozornosť a učenie. Medzi ďalšie riziká patria poruchy nálady a pretrvávajúce problémy s kontrolou impulzov – neschopnosť bojovať s nutkaním alebo impulzom, ktorý môže ublížiť sebe alebo iným.

Môže vaping pomôcť človeku prestať fajčiť?

Niektorí ľudia veria, že elektronické cigarety môžu pomôcť znížiť túžbu po nikotíne u tých, ktorí sa snažia prestať fajčiť. Elektronické cigarety však nie sú pomôckou na odvykanie od fajčenia schválenou Úradom pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) a neexistujú žiadne presvedčivé vedecké dôkazy o účinnosti vapingu pri dlhodobom odvykaní od fajčenia. Treba poznamenať, že existuje sedem pomôcok na odvykanie od fajčenia schválených FDA, ktoré sú preukázateľne bezpečné a môžu byť účinné, ak sa používajú podľa pokynov.

Vapovanie nikotínu nebolo dôkladne vyhodnotené vo vedeckých štúdiách. V súčasnosti nie je k dispozícii dostatok údajov o bezpečnosti elektronických cigariet, o ich vplyve na zdravie v porovnaní s tradičnými cigaretami a o tom, či sú užitočné pre ľudí, ktorí sa snažia prestať fajčiť.

Druhy elektronických cigariet

Cigalike – E-cigarety

Niekedy sa s týmto druhom môžeme stretnúť pod názvom cig-a-like, e cigarette, e cig, prvá generácia elektronických cigariet. Tento druh je najvhodnejší pre začiatočníkov. Cigalikes sú, ako už názov napovedá, podobné tradičným tabakovým cigaretám. Majú podobnú veľkosť a tvar a sú navrhnuté tak, aby imitovali fajčenie tabaku. Fajčiari často zisťujú, že tieto zariadenia sa im osvedčili, keď začínali s elektronickými cigaretami, pretože môžu plynule prechádzať medzi nimi a skutočnými cigaretami. Poskytujú „útok na hrdlo“ podobný tomu, ktorý by ste zažili s tabakovým dymom, ale bez mnohých škodlivých chemikálií. Na aktiváciu pary nemusíte stláčať tlačidlo a jednoducho vdychovať.

Aj keď sa cigaliky od väčšiny ostatných zariadení dosť líšia, tiež sa považujú za zariadenia „MTL“, pretože používatelia majú tendenciu vdychovať výpary do úst a potom do pľúc; podobne ako sa vdychuje cigaretový dym.

KONŠTRUKCIA

Cig-a-like sa skladá z dobíjateľnej batérie a vymeniteľných kaziet, inak známych ako „cartridge“ alebo „cartomizéry“. Batérie sú malé a zvyčajne vydržia niekoľko hodín pre náročných používateľov alebo až niekoľko dní, ak sa používajú len príležitostne. Koniec batérie sa pri vdychovaní rozsvieti, aby imitoval žeravý koniec cigarety. Kontrolka bliká aj vtedy, keď je potrebné nabíjanie, a po zapojení sa rozsvieti, aby signalizovala stav nabíjania.

AKO E-CIGS FUNGUJÚ

Pri vdychovaní senzor spustí žhaviacu komoru (známu ako rozprašovač), ktorá ohrieva malé množstvo tekutiny z kazety. Tým sa zmení na paru, ktorá sa nasáva do úst cez centrálny otvor v kazete.

Pod Vapes

Pod vapes sú niekedy sledovateľné aj pod názvami System Vapes, Pod Vapes, Pod Mods a Pod Vape Pens. Nemajú žiadnu cieľovú kategóriu, a preto sú vhodné pre začiatočníkov aj skúsených vaperov. Pod vapes spadajú niekde medzi cigary a vape perá. Vyrábajú sa v rôznych tvaroch a veľkostiach, ale často majú tvar plochého pera, sú pomerne malé a navrhnuté tak, aby presne padli do ruky.

Ide o najnovšiu generáciu vape zariadení, ktoré boli optimalizované tak, aby poskytovali uspokojivý a používateľsky prívetivý produkt pre začiatočníkov. Vďaka elegantnému dizajnu a vysokému výkonu sú však obľúbené aj u skúsenejších vaperov.

KONŠTRUKCIA

Sady podov sa skladajú z dobíjateľnej batérie a vymeniteľného „podu“. Pod obsahuje náustok, cievku a zásobník, ktoré sú vopred naplnené e-liquidom. Keď je modul prázdny, vyradí sa a nahradí novým. Tieto náplne do kapsúl sú špecifické pre značku a model kapsulového zariadenia, ale väčšina z nich je k dispozícii so širokou škálou príchutí a silou nikotínu.

Predplnené kapsuly tradične obsahujú nikotínovú soľ a tekutinu, pretože sú vhodné pre nových vaperov. Stručne povedané, tento typ nikotínu poskytuje rýchlejšie a plynulejšie uspokojenie z nikotínu ako „voľný“ nikotín (typ, ktorý sa nachádza vo väčšine štandardných e-tekutín na trhu).

AKO FUNGUJÚ PODS VAPES

K dispozícii je niekoľko rôznych typov súprav podov, ale väčšina z nich je navrhnutá tak, aby sa ľahko používala a poskytovala vapovanie v štýle kiss-and-sip.

Ak chcete používať zariadenie pod, jednoducho nabite batériu a umiestnite pod na zariadenie. Pod vapes sú automatické, takže ak chcete vapovať, stačí vdýchnuť na náustok pod vapes. Náplň do kapsúl možno používať, kým sa nádržka nevyprázdni, a potom ju vymeniť za novú.

Niektorí výrobcovia nazývajú tieto zariadenia, ktoré sú v podstate rovnaké ako vapovacie pero alebo box kit, „pod kit“ jednoducho preto, že majú plastovú nádržku a nie sklenenú. To je trochu zavádzajúce, a preto stojí za zmienku, pretože „pôvodné“ zariadenia pod sú pre začiatočníkov používateľsky prívetivejšie. Ak zariadenie vyzerá ako súprava v škatuli, ale nazýva sa zariadenie „pod“, potom budete pravdepodobne musieť vymeniť cievky a používať ho rovnako ako tieto iné zariadenia.

Vape perá

Vape perá sa veľmi často označujú ako Ego cigarety, Ego Vape perá alebo tankový systém Rovnako ako predchádzajúci typ nemajú žiadnu cieľovú skupinu, a preto sú vhodné pre každého skúseného vapera. Vape perá, ako už názov napovedá, majú tvar pera. Sú vybavené plniteľnou nádržkou, ktorá má vymeniteľné cievky a je určená na plnenie e liquidom, inak známym ako vape juice alebo vape liquid. Tieto zariadenia sú trochu nepohodlnejšie ako súpravy na šlukovanie alebo cigary, pretože vyžadujú výmenu cievok každé 1-2 týždne a tiež musíte neustále dopĺňať tekutinu do nádrže, keď je jej nedostatok. Sú však fantastickou voľbou pre každého vapera, ktorý chce diskrétne, kompaktné zariadenie s možnosťou vapovať akúkoľvek príchuť. Niektoré zariadenia majú aj prispôsobiteľné nastavenia, ktoré umožňujú používateľovi upraviť teplotu a konzistenciu pary produkovanej zariadením.

KONŠTRUKCIA

Vape perá sa skladajú z dlhej valcovitej časti batérie s integrovanou nádržkou. Podobne ako vape pod obsahuje nádržka cievku a zásobník kvapaliny s náustkom. Líšia sa však tým, že špirálky sú vymeniteľné, náustok je zvyčajne odnímateľný a nádržka je navrhnutá tak, aby ju mohol používateľ naplniť tekutinou. Niektoré zariadenia obsahujú aj tlačidlá na zmenu výkonu alebo napätia zariadenia. Často obsahujú aj krúžok na nastavenie prietoku vzduchu na nádrži, aby sa zvýšilo množstvo vzduchu prúdiaceho cez nádrž a vytvoril sa tesnejší alebo vzdušnejší „prievan“.

AKO FUNGUJÚ VAPE PERÁ

Hoci sú všeobecné elektrické komponenty vo všeobecnosti veľmi podobné, vape perá sa trochu líšia od cigarových a podových súprav. Na začiatok sa zvyčajne aktivujú tlačidlom (tzv. „odpaľovacím tlačidlom“), a nie automaticky pri vdychu. Hoci sú niektoré perá veľmi jednoduché a majú len tlačidlo na vysunutie vedľa batérie a nádržky, existuje mnoho pier, ktoré ponúkajú ďalšie nastavenia a funkcie. Najbežnejšie z nich sú nastaviteľný výkon a nastaviteľný prietok vzduchu cez nádrž.

Tieto zariadenia tak môžu vyzerať trochu komplikovane, ale vo všeobecnosti sú vape perá stále veľmi priateľské pre začiatočníkov. Nádrže na vape pere sú navrhnuté tak, aby sa dali naplniť tekutinou, takže používateľ má úplnú flexibilitu, pokiaľ ide o príchute a silu nikotínu.

Keďže tieto zariadenia bývajú o niečo väčšie a pevnejšie ako súpravy cigariek a podov, batérie majú zvyčajne vyššiu kapacitu, takže vydržia o niečo dlhšie medzi jednotlivými nabitiami.

Stojí za zmienku, že vapovacie perá môžu byť určené na MTL alebo DTL vaping, ako je popísané vyššie v časti o štýloch vapingu na tejto stránke. To zohráva úlohu pri type e liquidu, ktorý musíte použiť, takže ak sa rozhodnete pre vape pero a nemáte predstavu o štýloch vapovania a „PG & VG“, budete musieť urobiť trochu viac prieskumu.

Sady

Takzvané sady môžeme nájsť na trhu aj pod názvom Box Vapes, box mods. Sú vhodné pre začiatočníkov a mierne pokročilých vaperov so skúsenosťami. Sady boxov sú v podstate veľmi podobné zariadeniam vape pen, ale batéria alebo „mod“ zariadenia má tvar obdĺžnika alebo krabice. Tieto vapovacie sady bývajú objemnejšie a ťažšie ako iné zariadenia, ale niektorí používatelia uprednostňujú pocit z nich v ruke.

Na rozdiel od vapovacích pier majú krabicové sady zvyčajne nádržku vyčnievajúcu z hornej časti „módu“ (hlavného krytu zariadenia) a majú zvyčajne väčšiu kapacitu batérií.

KONŠTRUKCIA

Podobne ako vape perá a pod vape, krabicové sady obsahujú nádrž s vymeniteľnými cievkami. Ich súčasťou je aj „mod“, ktorý sa dodáva v obdĺžnikovom alebo krabicovom puzdre.

Niektoré zariadenia sa dajú ľahko používať, ale existuje aj veľa súprav určených pre skúsenejších vaperov. Tieto zariadenia majú zvyčajne množstvo rôznych prispôsobiteľných nastavení a často obsahujú LCD obrazovky s tlačidlami na zobrazenie a úpravu nastavení. K dispozícii sú sady boxov MTL aj DTL, pričom niektoré sú „hybridné“ zariadenia, ktoré ponúkajú oba štýly vapingu. Nádrže sú často vymeniteľné, čo znamená, že používateľ môže nádrž vybrať a použiť nádrž s iným dizajnom alebo od inej značky.

AKO SADY FUNGUJÚ

Tieto zariadenia technicky fungujú úplne rovnako ako vape perá. Jediný rozdiel je v tvare zariadenia. Môžete tiež zistiť, že zložitejšie skrinky majú ďalšie funkcie, ako je opísané vyššie. To znamená, že môžu obsahovať sofistikovanejšiu technológiu, ktorá umožňuje používateľovi meniť nastavenia, ako je napätie/výkon, a zahŕňať funkcie, ako je regulácia teploty a počítadlo dúškov.

Náplne a báza pre elektronické cigarety

Čo sú E-liquidy?

E-liquid , inak známy ako „vape liquid“ alebo „vape juice“, je tekutina používaná v súpravách na vapovanie a elektronických cigaretách na vytvorenie ochutenej pary.

E-liquidy sa vyrábajú z troch hlavných zložiek: rastlinného glycerínu, propylénglykolu a aróm. Väčšina tekutín obsahuje aj nikotín, existuje však veľa ochutených vape džúsov, ktoré neobsahujú nikotín.

Existuje pomerne veľa „typov“ kvapalín, ale vo všeobecnosti všetky patria do niekoľkých hlavných kategórií. Ak s vapingom začínate, je dobré vedieť, ktoré to sú, aby ste si mohli vybrať správny typ pre svoju vapingovú súpravu alebo e-cigaretu. Viac informácií o nich nájdete nižšie.

Druhy e-Liquidov

Všetky e-liquidy obsahujú pomer dvoch dôležitých zložiek. Sú to VG (rastlinný glycerín) a PG (propylénglykol). VG je silnejšia látka, zatiaľ čo PG je tenšia. Rôzne pomery týchto zložiek ovplyvňujú viskozitu vape liquidu, a teda aj to, pre aké typy zariadení sú najvhodnejšie. Ovplyvňujú aj výpary a „útok na hrdlo“, ktoré e liquid vytvorí:

 • E-liquidy s príklonom k VG majú tendenciu vytvárať väčšie oblaky pary s malým alebo žiadnym zásahom do hrdla.
 • E-tekutiny s predplnením PG poskytujú zásah do zadnej časti hrdla, čo často uprednostňujú tí, ktorí sa snažia prestať fajčiť. Tieto kvapaliny majú tendenciu produkovať jemnejšie množstvo pary.

E Pomer PG a VG kvapaliny

Na väčšine fliaš tekutín je uvedený pomer zložiek PG a VG, ktoré obsahujú. Na základe týchto informácií môžete zistiť, aký typ vapingu si zaobstaráte a pre aké zariadenia budú vhodné.

·         Vape liquidy s viac ako 50 % VG

Tieto cievky sú vhodné pre sady a cievky s odporom nižším ako 1 ohm. Tieto cievky sa zvyčajne dodávajú pre vape sady určené na vaping „sub ohm“ alebo „DTL“.

·         Vape liquidy s viac ako 50 % PG

Tieto cievky sú vhodné pre súpravy a cievky s odporom väčším ako 1 ohm. Tieto cievky sa zvyčajne montujú do elektronických cigariet určených na „klasické“ alebo „MTL“ vapovanie.

·         Vape liquidy s vyváženým pomerom 50% PG/50% VG

Kvapalina 50/50 je vhodná na použitie s väčšinou súprav, nádrží a cievok. Ak je však odpor vašej cievky menší ako 0,4 ohmu, odporúčame zvoliť e fluid s vyšším obsahom VG.

Ako zistím, ktorý E Liquid je najlepší pre moje zariadenie?

Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako to urobiť, je pozrieť sa na cievky pre vaše zariadenie. Vymeniteľné cievky majú vždy vytlačenú hodnotu ohmov. Skontrolujte kovové puzdro a pozrite sa na hodnotu ohmov, potom postupujte podľa vyššie uvedených pokynov, aby ste zistili, či máte použiť tekutinu s vyšším obsahom PG alebo VG.

Ako je uvedené vyššie, ak nie je hodnota ohmu veľmi nízka, bezpečná je voľba vyváženého 50% e liquidu.

Ako sa môžem rozhodnúť pre správnu silu nikotínu?

Všeobecne platí, že ak fajčíte len jednu alebo dve cigarety denne, zvážte výber e-liquidu s 3 mg nikotínu, ak fajčíte menej ako 10 cigariet denne a chcete si trochu zasiahnuť hrdlo, s 12 mg, ak fajčíte viac ako 20 cigariet denne, a s 18 mg, ak ste silnejší fajčiar.

K dispozícii sú aj e-liquidy bez nikotínu. Ak sa však snažíte prestať fajčiť, možno budete chcieť začať s e-tekutom, ktorý vám pomôže s chuťou fajčiť v prvých týždňoch alebo mesiacoch po skončení fajčenia.

Prečo sú E-liquidy 50/50 skvelou voľbou

E-liquidy 50/50 ponúkajú to najlepšie z oboch svetov s vyváženým pomerom PG a VG.

V posledných rokoch sa tento pomer stáva čoraz obľúbenejším vďaka svojej univerzálnosti. Vďaka zmesi 50 % PG/50 % VG sú tieto e-liquidy vhodné na použitie vo väčšine vape kitov alebo pod vape a ponúkajú dokonalú rovnováhu chuti a produkcie pary.

Ako si vybrať príchuť E Liquid?

Ak ste nováčikom v oblasti vapingu, odporúčame použiť známu príchuť, aby bol prechod čo najplynulejší. K dispozícii je široká škála rôznych tabakových a mentolových príchutí, ktoré sú ideálne pre fajčiarov prechádzajúcich na vaping.

Ak však chcete vyskúšať niečo trochu iné, existuje celý svet chutí. Vyberte si svieže ovocné príchute alebo komplexné príchute, ktoré majú imitovať sladkosti, nápoje alebo dokonca dezerty.

PRÍSLUŠENSTVO pre elektronické cigarety

V prvom rade treba spomenúť, že fajčiarom sa zvyčajne páči „silikónové puzdro“, v ktorom možno pohodlne a prehľadne uložiť e-cigarety, nabíjačky a tekutiny. Svoje elektronické cigarety si zvyčajne berieme so sebou do mesta, do práce alebo na univerzitu. Nosiť ho spolu s príslušenstvom vo vrecku nie je veľmi pohodlné ani praktické, takže investícia do vkusného puzdra je výborným riešením.

Po druhé, nezabudnite na nabíjačku. Nabíjačka je zvyčajne len kábel mini alebo micro USB a zástrčka (napríklad 230 V). Nabíjanie cez USB umožňuje nabíjať zariadenie, aj keď nie je v blízkosti žiadna zásuvka. Môžete na to použiť počítač/notebook alebo powerbanku. Okrem takýchto bežných nabíjačiek sa niekedy oplatí pozrieť aj na nabíjačky do auta. Nabíjanie elektronickej cigarety v aute je určite veľmi pohodlné riešenie pre ľudí, ktorí denne trávia veľa času v aute.

Po tretie, zvážte obstaranie náhradných náustkov. Ako viete, fajčenie zahŕňa časté vkladanie e-cigarety do úst. Po určitom čase je potrebné (z hygienických dôvodov) náustok vymeniť. Preto je dobré mať doma niekoľko náhradných náustkov a v prípade potreby rýchlo nasadiť nový.

Po štvrté, ako viete, batérie je potrebné z času na čas vymeniť. Takto to funguje s batériami, ktoré, bohužiaľ, nevydržia večne. Preto sa oplatí mať doma náhradnú batériu. Ak sa teda batéria nečakane prestane nabíjať, stále existuje spôsob, ako fajčiť e-cigaretu. Okrem toho, že batéria jednoducho prestane fungovať, niekedy chcú používatelia jednoducho vymeniť batériu za väčšiu, aby vydržala dlhšie na jedno nabitie.

Po piate, súpravy na opravu MOD sú obľúbeným príslušenstvom, ktoré sa často dáva ako darček . Takéto opravárenské súpravy zvyčajne obsahujú kliešte, pinzety, skrutkovače, nožnice a mnoho ďalších predmetov.

NAJLEPŠIE ZNAČKY elektronických cigariet

E-cigarety Joyetech

Joyetech je jedným z najrozšírenejších výrobcov na slovenskom trhu. Vďaka nízkej cene a jednoduchej obsluhe je vhodný najmä pre začiatočníkov a stredne pokročilých používateľov. Môžete si vybrať z malých kapacít, stredných a väčších modelov a dokonca aj zo základných tvarov rukovätí.

E-cigarety aSpire

Hlavným konkurentom spoločnosti Joyetech je značka aSpire s rovnako bohatým sortimentom. Ponúka aj miniatúrne kapacitné, priemerné modely a grip ecigs s pokročilejšou životnosťou batérie. Táto spoločnosť bola založená v roku 2013 a čoskoro sa stala jednou z najznámejších značiek na svete. Prináša kvalitu a spoľahlivosť pri zachovaní dostupných cien.

E-cigarety Aramax

Ak je vašou prioritou vysoká kvalita a extrémne dlhá výdrž batérie, značka Aramax vás určite osloví. Tieto e-cigarety majú kapacitu neuveriteľných 5 000 mAh, čo je rovnaká kapacita ako pri najdlhšie fungujúcich smartfónoch. Nájdete však aj základný typ pre začínajúcich fajčiarov. Ani dizajn Aramaxu nezaostáva za predchádzajúcimi značkami. Okrem e-cigariet spoločnosť vyrába aj náplne.

E-cigarety Uwell

Značka Uwell ponúka vizuálne zaujímavé elektronické cigarety za dobré ceny. Značka Uwell je zákazníkmi veľmi dobre hodnotená. Na trhu môžete kúpiť modely od značky Uwell, ako napríklad Uwell Caliburn G2 Pod Kit 750 mAh Carbon Black 1ks, Uwell Caliburn Pod Kit 520 mAh Iris Purple 1ks, Uwell Caliburn Pod Kit 520 mAh Blue 1ks, Uwell Caliburn G Pod Kit 690 mAh Green 1ks, Uwell Caliburn Pod Kit 520 mAh Black 1ks, Uwell Caliburn G Pod Kit 690 mAh Black 1ks. Cena elektronických cigariet Uwell sa pohybuje okolo 30 € vrátane DPH.

CENY elektronických cigariet

V tomto článku sa zameriame na ceny elektronických cigariet, ktoré rozdelíme do 4 cenových kategórií a predstavíme si, čo možno a nemožno očakávať.

Elektronické cigariete do 10€ s DPH

V tejto cenovej kategórii narazíte len na jednorazové cigariety, ktoré vydržia na približne 500 ťahov, čo zodpovedá jednej krabičke cigariet. Pre mnohých ľudí je to veľmi praktická a vhodná voľba, preto túto kategóriu neodporúčame.

Elektronické cigariete od 10 € do 50 € s DPH

V tejto cenovej kategórii sa nachádzajú veľmi dobré jednorazové cigariety a už aj veľmi zlé elektronické cigariety, avšak aj tu možno nájsť (výnimočne) veľmi kvalitné malé a dopĺňacie vape perá alebo malé elektronické cigariety.

Elektronické cigariete od 50 € do 200 € s DPH

V tejto cenovej kategórii už možno naraziť na veľmi slušné a kvalitné prístroje s veľmi dlhou životnosťou od veľmi kvalitných značiek.

Elektronické cigariete nad 200€ s DPH

Tu nájdete tie najlepšie produkty od najlepších značiek. Vo väčšine prípadov sa k nim väzia dlhé záruky a niekedy aj bezplatné servisné služby. Ak teda myslíte s fajčením vážne, odporúčame prezrieť práve túto cenovú kategóriu.

Elektronické cigarety: E-cigareta a niekoľko slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú elektronickú cigarétu. Hovorili sme o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s týmto úlohou výberu novej e-cigarety pomohli.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si len vašu vysnený produkt v podobe novej elektronickej cigaréty zakúpiť v nejakom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávací portál Heureka, kde si môžete porovnať elektronické cigaréty a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnou e-cigaretou. Dozviete sa tam tiež, ktoré elektronické cigaréty sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

4.9/5 - (13 votes)