Menu Zavrieť

Naparovače odevov

Pre mnoho ľudí nie je žehlenie veľmi príjemnou činnosťou – našťastie je tu cesta, ako sa tejto nepríjemnej ceste vyhnúť. Vynikajúci čiastočnou náhradou žehličky môže byť naparovač odevov, ktorý ušetrí nielen váš čas, ale aj nervy. Naparovač odevov sa stáva čoraz viac populárnejšie súčasťou domácností, ktorú nájdete prakticky v každom obchode s elektronikou.

Naparovacia kefa sa vám bude hodiť skôr ako doplnkové zariadenie k bežnej žehličke. Ak nemáte čas alebo chuť klasicky žehliť vaše pokrčené oblečenie, potom je naparovač odevov vaším záchrancom. Tento pomocník rýchlo a efektívne narovná pokrčené oblečenie.

Ak budete potrebovať vyžehliť väčší objem bielizne, bude klasická žehlička efektívnejším pomocníkom. Naparovač odevov sa hodí skôr na vyžehlenie iba pár kusov oblečenia. Na väčší objem oblečenie tento malý pomocník už nemusí stačiť.

Vďaka tomuto článku sa dozviete, ktorý naparovač odevov si vybrať. Ďalej sa tu zameriame aj na dôležité parametre a najlepšie modely naparovače odevov.

V našom návode na výber sa zameriame na dôležité parametre. Zameriame sa tu na príkon, rady, tipy, cena a ďalšie dôležité parametre. Pripravili sme pre vás tiež test naparovačov odevov. Na ňom sme dlho pracovali a porovnávali sme rôzne parametre tak, aby sme vám mohli priniesť kvalitný výber tých najlepších naparovačov odevov, ktoré vám budú kvalitne slúžiť. Ak si neviete rady s výberom naparovače odevov, potom si prečítajte tento článok až do konca. Na konci článku zistíte, že výber nebol tak zložitý ako sa to mohol na prvý pohľad zdať.

Tento článok vám pomôže s výberom aby ste vy nemuseli prehľadávať celý internet a zháňať relevantné informácie k jednotlivým modelov naparovačov. Nájdete tu všetko na jednom mieste. Dozviete sa tu všetko, čo je potrebné poznať pre správny výber nového naparovač odevov.

Naparovač odevov môže byť často nazývaný ako naparovacia kefa.

Výber najlepších naparovačov odevov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších naparovačov odevov – naparovacích kief. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto naparovače si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadTyp naparovačaKapacita nádoby (v ml)Parný výkonPríkon (W)Hmotnosť (v kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Philips GC362/80Naparovač odevov Philips GC362/80Ručné7024 g/min1300159,50Zobraziť v obchodoch
Tefal DT 9100 E0Naparovač odevov Tefal DT 9100 E0Ručné20030 g/min16002,1287Zobraziť v obchodoch
ETA Victoria 0270 90000Naparovač odevov ETA Victoria 0270 90000Ručné25025 g/min12001,0738,99Zobraziť v obchodoch
Beko STM 4116BNaparovač odevov Beko STM 4116BRučné23025 g/min16000,736,40Zobraziť v obchodoch
DOMO DO 7056 SNaparovač odevov DOMO DO 7056 SRučné25030 g/min16401,135,90Zobraziť v obchodoch
Tristar ST-8916Naparovač odevov Tristar ST-8916Ručné26020 g/min12001,137Zobraziť v obchodoch
Tefal IT 8460 E0Naparovač odevov Tefal IT 8460 E0Stojanový130035 g/min18007,5121,70Zobraziť v obchodoch
Tefal QT 2020 E0 IXEONaparovač odevov Tefal QT 2020 E0 IXEOStojanový110090 g/min217015195Zobraziť v obchodoch
Princess 332846Naparovač odevov Princess 332846Ručné26025 g/min1500133,90Zobraziť v obchodoch
Tefal DT 8150 E0Naparovač odevov Tefal DT 8150 E0Ručné19026 g/min16001,0779,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia naparovačov odevov od ich užívateľov.

Naparovač odevov – prečo si ho zakúpiť?

Možno za pár až niekoľko rokov nahradí naparovače odevov / naparovače kief tradičné žehličky a žehliace dosky. naparovače odevov sa totiž používajú veľmi pohodlne, zaberajú málo miesta. V prípade ručných kompaktných modelov je môžete skryť v skrini alebo si ich dokonca vziať so sebou na výlet. A hlavnú výhodu je tiež to, že sa veľmi rýchlo ohrievajú. Činnosť tohto zariadenia je založená na uvoľňovanie kontinuálneho prúdu pary, ktorý hlboko preniká do tkaniny, zmäkčuje ju a rýchlo narovnáva jej vlákna.

Odparené para je dostatočne silná, aby eliminovala nepríjemné zápachy. Eliminuje tiež 99% baktérií. Vďaka naparovačke odevov môžete ľahko vyžehliť všetky odevy – najmä tie, ktoré by sa nemali prať príliš často, ako sú bundy, kabáty alebo vaše elegantné šaty. Pomocou štetca pripevneného k zariadeniu môžete tkaninu „vyčesať“ a vyzerať ako nová.

Naparovač odevov je skvelým pomocníkom najmä, keď máme niekam ísť a nemám veľa času a uvedomili sme si, že naše oblečenie je pokrčená. S naparovacou to ale vyriešite veľmi ľahko.

Stačí zavesiť oblečenie na záves pripojený k zariadeniu, zahriať je, ľahko pretiahnuť látku a nasmerovať na ňu paru. V závislosti na veľkosti parníku bude konštantný rozsah distribúcie pary 20-40 g za minútu, čo vám umožní odstrániť záhyby priebehu niekoľkých ťahov.

Ako vybrať naparovač odevov

Ak si chcete zakúpiť nový naparovač odevov, potom je dobré poznať všetky dôležité parametre. Na tie sa pozrieme tu v tejto časti článku. Na internete je veľa rôznych modelov od mnohých výrobcov, ktoré majú rozdielne parametre. Ak nechcete stráviť hľadaním a študovaním mnoho hodín potom ste tu správne. Pozrieme sa tu na typ produktu, príkon, výkon pary, objem nádobky na vodu, hmotnosť prístroja, cena a pár ďalších parametrov. Všetko dôležité nájdete v tejto časti článku.

Typ naparovače odevov

Na trhu existuje veľa rôznych naparovačov odevov. Možno ich rozdeliť na niekoľko typov. Najzákladnejším rozdelením je na ručné naparovače a stojanové naparovače odevov.

Ručné naparovač

Ručné naparovač je jednoduchým typom naparovače odevov. Svojim tvarom pripomína sprchovú hlavu. Skladá sa z pohodlné rukoväte, ktorá je spojená s odnímateľnou nádobkou na vodu. Tento typ je veľmi kompaktný a má malú hmotnosť. Vďaka týmto parametrom ho môžete použiť aj pri cestovaní. S ručným naparovacia odevov veľmi jednoducho a ľahko vyžehlíte bielizeň, ktorá je zavesené na ramienku. Nevýhodou pre vás môže byť o niečo nižší výkon ako u stojanových naparovačov odevov.

Naparovač odevov stojanový

Ďalším typom sú stojanové naparovače odevov. Tento typ ponúka oveľa väčší výkon ako ručné naparovač. Okrem naparovanie oblečenia ho môžete použiť aj na naparovanie iných textílií ako sú napríklad záclony, obrusy, posteľná bielizeň, obliečky a ďalší bytový textil. U týchto modelov si tiež môžete prispôsobiť intenzitu pary. Nevýhodou u tohto typu je, že zaberá viac miesta, má väčšiu hmotnosť a tiež je aj drahšie a nie je kompaktná tak ako ručný naparovač odevov.

Príkon naparovače

Príkon naparovače nám udáva, koľko elektrickej energie potrebuje daný spotrebič k svojmu fungovaniu. Príkon sa udáva vo Wattoch. Čím väčší príkon bude pri danom modeli, tým viac vás potom bude stáť na nákladoch za elektrickú energiu. Príkon sa udáva vo Wattoch (W). Príkon ovplyvňuje aj to, ako veľký výkon má naparovač k dispozícii. Obvykle budú mať modely s väčším objemom nádobky aj vyšší príkon. Vyššia príkon je u stojanových modelov. Ručné naparovače odevov majú zvyčajne nižší príkon.

Na jemné Textile budú stačiť modely s príkonom okolo 1 400 W. Ak však chcete naparovať aj bytový textil, budete potrebovať oveľa väčšiu príkon. A to aspoň nad 1 900 W – najlepšie okolo 2 000 W. Hodnota príkonu nám tiež ovplyvňuje to, ako rýchlo sa naparovač odevov dokáže zahriať.

Výstup pary – dávkovanie pary

Hodnota výstupu pary sa udáva v g / min. Tento parameter nám udáva to, ako dlho para vystupuje z naparovače a udáva nám intenzitu pary. Pokiaľ chcete žehliť čo najlepšie, mala by byť táto hodnota čo najvyššia. Všeobecne platí, že stojanový naparovač odevov má vyššiu hodnotu výstupu pary než ručné naparovač odevov.

Naparovacie kefu a objem nádobky

Každý naparovač odevov potrebuje k svojmu fungovaniu vodu zo ktoré vytvára paru. K tomu je dôležité mať dostatočný objem nádobky na vodu. Pri výbere je dôležité na tento parameter tiež myslieť. Objem nádobky nám ovplyvní hlavne to, ako často budete musieť vodu dopĺňať. Výkonnejšie modely totiž spotrebujú oveľa viac vody. Preto tento parameter uvažujte v kontexte výkonu naparovače. Výkonnejšie modely by mali mať väčší objem nádobky. Je jasné, že ručné naparovače budú mať menší objem nádobky ako tie stojanové naparovače.

Hmotnosť prístroja

Používanie naparovače by malo byť čo najkomfortnejšie. A to nám ovplyvní hlavne hmotnosť prístroja. Pretože čím bude mať prístroj väčšia hmotnosť, tým bude menej pohodlný na používanie a to platí najmä u ručných prístrojov. Pamätajte tiež na to, že hmotnosť sa zvyšuje po celkovom naplnení nádobky na vodu. Čím je ručný naparovač ľahší, tým sa vám s ním bude ľahšie pracovať. Hmotnosť je potrebné riešiť hlavne u ručných prístrojov a nemusíte tento parameter toľko sledovať u stojanových naparovačov odevu.

Funkcie

S akými funkciami sa u naparovačov odevov stretnete? Jedná sa o pomerne jednoduché zariadenie, ale aj u neho nájdete funkcie, ktoré vám uľahčia jeho používanie. Poďme sa pozrieť na jednotlivé funkcie, nech si môžete naparovač lepšie vybrať.

  • Anti – Calc – Funkcia anti-calc vám umožňuje prístroj zbaviť vodného kameňa. Vďaka tomu môžete používať aj vodu, ktorá nie je destilovaná. Vďaka tejto funkcii sa naparovač sám vyčistí.
  • Množstvo pár – Ak potrebujete upraviť množstvo produkované pary, potom vám bude vyhovovať možnosť regulácie množstva pary. Regulátorom bývajú vybavené drahšie a lepšie modely. Táto funkcia sa hodí ak potrebujete vyžehliť rozličné materiály.
  • Automatické vypínanie – Automatické vypínanie je užitočnou funkciou. Keď naparovač nebudete používať, tak sa automaticky vypne po určitej dobe.
  • Ionizácia – Vďaka ionizácii sa vytvorí menšie častice pary, ktoré hlbšie preniknú do tkaniny.

Cena naparovače odevov

Na prvý pohľad sa môže zdať, že naparovače odevov budú drahým zariadením. To však nie je úplne pravdou. Dosť záleží na vami preferovaných parametroch. Dôležitý je výkon prístroja. Najlepší výkon je okolo 2 200 W u stojanových modelov a od 1 000 W pri prenosných naparovačov odevu. Je dôležité tiež myslieť aj na kapacitu nádobky u naparovače.

Cena môže byť ovplyvnená aj ďalšími funkciami ako je Anti-calc funkcie. Štandardná cena naparovačov odevov sa pohybuje v rozmedzí od 30 € s DPH do 74 € s DPH. Niektoré lepšie modely môžu stať aj oveľa viac. Cena stojanových naparovačov je o niečo vyššia. Tá sa pohybuje od 200 € do 400 € s DPH. Pokiaľ chcete profesionálny naparovacia systém, potom sa vaše cena môže vyšplhať až na cenovku okolo 1 500 € s DPH.

Naparovače odevov: Test a recenzie

Aký naparovač odevov si vybrať? Poďme sa pozrieť na ich opis, testy a recenzie.

Naparovač odevov Philips Steam Go GC362 80

naparovač odevov Philips Steam Go GC362 80

Naparovač od značky Philips je veľmi dobrým ručným modelom. Má výkon pary až 24 g / min. Príkon tohto modelu je 1 300 W. Zariadenie je praktické a ľahké, umožňuje žehliť zvislo i vodorovne. Vďaka čomu je model naparovače výnimočný, je vyhrievaná doska SmartFlow, ktorá zabraňuje tvorbe mokrých škvŕn na tkaninách.

Naparovač pre odstraňovanie záhybov na odevoch, ktoré by bolo ťažké žehliť bežnou žehličkou, je veľmi účinný. Dobre funguje pri žehlení kostýmov a šiat. Objem nádržky na vodu je 70 ml a je ľahké ju naplniť, pretože je oddelená od prístroja a dá sa jednoducho demontovať. Tento model má elegantný dizajn a ľahko sa drží v ruke. Naparovač odevov Philips dokáže zabiť až 99% baktérií. Môžete ju používať na naparovanie oblečenia, plyšákov, záclon a mnoho ďalšieho.

Naparovač odevov Philips GC362 / 80 sa na našom trhu predáva za cenu okolo 59,50 € s DPH.

Naparovač odevov Tefal DT 9100 E0

Naparovač-odevov-Tefal-DT-9100-E0

Tefal DT 9100 E0 je ďalším veľmi dobrým modelom ručného naparovače odevov. Množstvo pary, ktoré model vyprodukuje, je 30 g / min. Hmotnosť modelu je 2,12 kg. Objem vodnej nádržky je 200 ml. Príkon modelu je 1 600 W. Dĺžka napájacieho kábla je 3 m. Doba prevádzky tohto naparovače je až 9 minút. Výkon si môžete upraviť. Možno si nastaviť 3 rôzne parné výkony. Model naparovače odevov Tefal DT 9100 E0 má veľmi dobré hodnotenia a recenzie od zákazníkov. Zákazníci oceňujú ľahké žehlenie kabátov či šiat. Jedná sa o veľmi dobrý model naparovače odevov.

Za koľko Naparovačku odevov Tefal DT 9100 E0 zakúpiť? Na našom trhu sa tento model ručného naparovače pohybuje za cenu okolo 87 € s DPH a nájdete ho skladom v mnohých obchodoch.

Naparovače odevov: Značky naparovačov odevov dostupné na našom trhu

Aké sú dostupné značky naparovačov odevov na našom trhu? Na to sa poďme teraz pozrieť.

Naparovače odevov Philips

Naparovače odevov Philips

Holandská spoločnosť Philips patrí medzi známe značky, ktorá sa zaoberá výrobou radu spotrebičov a produktov. A vyrába aj naparovacej žehličky a naparovače odevov, ktoré majú dobrý pomer ceny / výkon. Od značky Philips si môžete aktuálne vybrať mnoho modelov žehličiek.

Naparovače odevov Tefal

Naparovače odevov Tefal

Firma Tefal je známa tým, že v roku 1954 vynašla nepriľnavou panvicu. Zaoberá sa výrobou mnohých domácich spotrebičov, ktoré sú pekné a zároveň kvalitné a cenovo dostupné. Od tejto firmy nájdete tiež veľa modelov žehličiek a naparovačov odevov.

Naparovače odevov ETA

Naparovače odevov ETA

Kto by nepoznal českú značku ETA. Je predovšetkým známa výrobou vysávačov. Dnes sa venuje výrobe mnohých domácich spotrebičov. Ponúka aj modely žehličiek a naparovačov odevov. naparovače od značky ETA sa predávajú v mnohých prevedeniach. Zakúpite modely, ktoré sú kvalitné. U značky ETA možno tiež nájsť mnoho modelov, ktoré sú cenovo dostupné a zároveň kvalitný. Väčšina modelov má rôzne tvary a rôzne funkcie. U značky ETA si rozhodne vyberiete svoj nový naparovač odevov.

Naparovač odevov a pár slov záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať najlepší naparovač odevov. Pozreli sme sa na tie najlepšie modely. Povedali sme si tiež niečo o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere.

Dúfame, že sme vám s úlohou výberu naparovače odevu pomohli a vy si tak vyberiete najlepší produkt, ktorý vám bude slúžiť po dlhú dobu bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Naparovač odevu nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom naparovače odevov.

4.7/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať