Menu Zavrieť

Nafukovacie postele: Test a výber najlepších nafukovacích postelí + Ako vybrať nafukovacie postele

nafukovací postel

Nafukovacia posteľ je dobrým riešením pre spánok v okamihu, keď sa nemôžete vyspať v klasickej posteli. Typicky využijete nafukovacia posteľ pre nečakanú návštevu u vás doma, pri cestovaní, pri prespanie v aute, pri sťahovaní a pri mnohých ďalších príležitostiach. Nafukovacie postele sú dobrým riešením pre zaistenie kvalitného spánku na krátke časové obdobie. Keď sa nedá prespať v klasickej posteli, je tu nafukovacia posteľ (tiež nafukovací matrac).

Na trhu nájdete veľa rôznych modelov nafukovacích matracov a nie je jednoduché sa v jednotlivých modeloch a ich parametroch vyznať. Preto sme pre vás spísali tento článok, kde si povieme, ako vybrať nafukovacia posteľ. Povieme si tie najdôležitejšie parametre pre výber ideálne nafukovací matrac, ktorá vám bude vyhovovať a bude pohodlná.

Kvalita spánku nám značne ovplyvňuje to, ako sa budeme nasledujúci deň cítiť a akú budeme mať náladu. Ak sa nevyspíte dobre, budete rozmrzelí, ospalí a možno aj nepríjemní. Preto je veľmi dôležité nepodceňovať výber tej najlepšie nafukovacie postele.

Test a výber 10 najlepších nafukovacích postelí (2019)

V internetových obchodoch a celkovo na našom trhu nájdete mnoho rôznych modelov nafukovacích postelí a môže byť ťažké sa rozhodnúť pre tú správnu nafukovacia posteľ. Rôzne modely od rôznych výrobcov majú odlišnú kvalitu. Preto sme pre vás zostavili tabuľku a vybrali 10 najlepších nafukovacích postelí. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia od ich užívateľov. Zanalyzovali sme stovky dostupných modelov a vybrali pre vás tie najlepšie hodnotené. V nasledujúcej tabuľke si môžete zoradiť nafukovacia posteľ podľa vašich preferencií. Môžete si tak napríklad vybrať najlacnejšie nafukovací matrac.

NázovVzhľadNosnosť (v kg)Materiál z vrchuVýška (v cm)Počet osôbOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Intex King 203 x 183cm 68755nafukovacia posteľ Intex King 203 x 183cm 68755273Semiš22219,98Zobraziť v obchodoch
Intex DURA BEAM 64456nafukovacia posteľ Intex DURA BEAM 64456136Semiš46157,22Zobraziť v obchodoch
INTEX Classic Downy Fullnafukovacia posteľ INTEX Classic Downy Full273Semiš22112,09Zobraziť v obchodoch
Intex Dura-Beam Comfort Queen 67770nafukovacia posteľ Intex Dura-Beam Comfort Queen 67770273Velur33 alebo 51148,38Zobraziť v obchodoch
Intex 64132 Twin (integrovaná pumpička)nafukovacia posteľ Intex 64132 Twin136Semiš42137Zobraziť v obchodoch
Outwell Flock Classic Doublenafukovacia posteľ Outwell Flock Classic Double230Velur20124,92Zobraziť v obchodoch
Intex Pillow Rest Raised Queennafukovacia posteľ Intex Pillow Rest Raised Queen273Semiš42254,90Zobraziť v obchodoch
LIFEFIT DOUBLEnafukovacia posteľ LIFEFIT DOUBLE-Semiš22118,21Zobraziť v obchodoch
INTEX Junior Twin Downy Bednafukovacia posteľ INTEX Junior Twin Downy Bed136Semiš22114,98Zobraziť v obchodoch
Intex Dura-Beam Comfort Twin 67766nafukovacia posteľ Intex Dura-Beam Comfort Twin 67766136Velur33146,86Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov nafukovacích postelí.

Nafukovacia posteľ: Prečo si ju kúpiť?


Dôvodov pre kúpu nafukovacie postele je hneď niekoľko. Nafukovacia posteľ sa vám bude hodiť najmä ak sa sťahujete, cestujete alebo máte iné dôvody prečo nemôžete spať vo svojej klasickej posteli. Ak túžite sa dobre vyspať a nechcete ležať na karimatke alebo dokonca na zemi, je pre vás nafukovacia posteľ dobrou voľbou. Hlavnou výhodou nafukovacie postele je to, že je dobre cenovo dostupná a zakúpite ju do niekoľkých stoviek korún.

Ako vybrať nafukovacia posteľ

Mnoho modelov nafukovacích posteľou má rôzne parametre. A v týchto parametroch nemusí byť úplne jednoduché sa vyznať. Preto si povieme v nasledujúcej časti článku o najdôležitejších parametroch pre výber ideálne nafukovacie postele / matraca. Tiež neopemeneme sa pozrieť aj na jednotlivé značky matracov a popíšeme si čo tieto konkrétne značky ponúkajú.

Nosnosť

Jedným z najdôležitejších parametrov je nosnosť daného modelu nafukovacie postele. Pri výbere by ste mali vyberať posteľ podľa toho, kto na nej bude spať. Pokiaľ na nej bude spať viac ľudí, vždy ju vyberajte podľa najťažšieho človeka. Matrac by mal mať istú rezervu navyše. Nikdy nafukovacia posteľ nepreťažujte nad odporúčanú a maximálna nosnosť. Nosnosť sa uvádza v kilogramoch a býva udávaná u každého modelu nafukovacie postele.

Najvyššia nosnosť s ktorou sa stretnete, je väčšinou okolo 300 až 400 kg. U dvojlôžkových modelov počítajte s hmotnosťou oboch ľudí.

Materiál postele

Pred zakúpením nafukovacie postele je dobré sa pozrieť na to, z akého materiálu je vyrobená.

Niektoré modely sú vyrobené iba z plastu. U lepších modeloch sa môžete stretnúť s tým, že je ich povrch potiahnutý špeciálnym materiálom, ktorý zvyšuje váš komfort a zabraňuje tomu, aby na vás z plastu tiahlo.

Najlepšie sú nafukovacie postele, ktoré sú potiahnuté semišom. Ak budete spať len na čisto plastové matraci, budete sa na ňu v lete potiť a v zime na vás od nej môže ťahať.

Rozmer

Ďalšie parameter, ktorý nesmieme zabudnúť je celkový rozmer nafukovacie postele. Mala by byť dostatočne veľká, aby ste sa na ňu vošli.

Pri výbere nafukovací matrac sa stretnete s dvomi udávanými parametrami. A to s rozmerom pri vyfúknutom zloženom stave a plne nafúknuté posteli.

Prvý údaj (rozmer v zloženom stave) sa hodí pre to, aby ste vedeli, či sa vám matrac zmestí na vhodné miesto, kde ju budete chcieť skladovať.

Rozmer plne nafúknuté postele vám slúži na to, aby ste vedeli či sa na nej vojdete a či sa vám posteľ podarí dať na miesto, kde na nej budete chcieť spať. To sa hodí napríklad ak plánujete na matraci spať vo vašom aute alebo v stane, kde je málo miesto. Vyberajte si vhodnú dĺžku postele a premýšľa aj o jej šírke. Ďalej sa špeciálne pozrieme na výšku a čo všetko nám ovplyvňuje.

Výška

Výška nafukovacie postele nám predovšetkým ovplyvňuje vaše pohodlie a ako dobre sa na nej vyspíte. Väčšinou platí, že čím je daná matrac vyššia, tým je pohodlnejšie a lepšie sa na nej spí. Čím ste vyššie od zeme, tým lepšie pre vás. Nepôjde na vás toľko chladu a oveľa lepšie sa vyspíte než na nižšej matraci.

Ak budete spať v stane, budete zrejme nútení vybrať si nižšiu matrac. Pokiaľ ju budete používať v priestorovo neobmedzených miestach, rozhodne si vyberajte čo najvyššie matrac.

Nafukovanie

Ako sa matrac dá čo najlepšie nafúknuť? K matracu si môžete dokúpiť niekoľko príslušenstvo, ktoré vám pohodlne nafúknu matrac. Už nemusíte nafukovať matraci vaším dýchacím ústrojenstvom.

Môžete si zakúpiť matrac buď s integrovaným kompresorom, alebo dokúpiť kompresor zvlášť či ju nafukovať vašimi pľúcami alebo nožný pumpou.

Ako môžete matrac nafúknuť? Matrac môžete nafukovať hneď niekoľkými spôsobmi.

 • Nožná pumpa – Nožné pumpička vám uľahčí nafukovanie matraca.
 • Ručná pumpa – pumpuje a zároveň nafukuje matrac rúk.
 • Elektrický kompresor – Asi najjednoduchší spôsob, matrac nafúknete elektrickým kopresorem. Tento spôsob je však o niečo drahšie a vyžaduje elektrickú energiu.
 • Vaše pľúca – Najmenej pohodlný spôsob. Je to nepríjemné, únavné a trvá to dlho. Neodporúčame.
 • Matrac so zabudovaným kompresorom – Môžete si vybrať model matrace, ktorý má v sebe už vopred zabudovaný kompresor. Tento matrac býva o niečo drahšie, ale zase k nej nemusíte nič dokupovať.

Vhodný spôsob nafukovania sa môže u každého modelu nafukovacie postele značne odlišovať. Preto sa vždy vopred pozrite na daný model a informáciu o tom, ako sa nafukuje.

Cena

Posledným parametrom, na ktorý sa detailne zameriame je cena nafukovacích postelí. Cena nafukovacie postele nepatrí medzi najvyššie, preto ak sa chcete čo najlepšie vyspať, nemali by ste sa báť investovať do lepších modelov, pretože cenové rozdiely nie sú zas tak vysoké. Kvalitný nafukovací matrac by vám mala vydržať dlhší čas a malo by sa vám na nej spať pohodlne. Cenu môže ovplyvňovať aj to, od akej značky si nafukovacia posteľ zakúpite. Môžete si vyberať napríklad z modelov od značky Intex, Bestway, Master, Outwell, Marimex pod.

Najlacnejšie modely do 20 €

Áno, úplne tie najlacnejšie modely sa dajú zaobstarať aj do necelé päťstovky. Stretnete sa aj s modelmi, ktoré stoja len okolo 7 €. Čo vám tieto najlacnejšie modely môžu ponúknuť? Väčšinou sa stretnete s matracmi, ktoré sú určené predovšetkým pre deti. Teda majú omnoho menšiu nosnosť a rozmery. Bývajú vyrobené len z plastu a nestretnete sa napríkad sa semišom.

Cena od 20 € do 40 €

Táto kategória sa dá označiť ako zlatá stredná cesta. Kúpite tu lepšie modely, ktoré sú určené ako pre dospelé osoby tak i deti. Môžete si zakúpiť nafukovací matrac s dostatočnou dĺžkou a dobrou nosnosťou. Vyberiete si tu aj dvojlôžka, ktoré sú určené pre 2 osoby.

Cena nad 40 €

V cenovom rozpätí nad 40 € kúpite modely, ktoré majú lepšie výšku, teda sa vám na nich bude oveľa lepšie spať. Môžete si vybrať aj postele, ktoré sa dajú oddeliť. Stretnete sa s modelmi, ktoré sú potiahnuté semišom či iným pohodlným materiálom, ktorý zvýši komfort spánku. S cenou nad 50 € zakúpite modely, ktoré majú vysokú nosnosť a väčšie rozmery, na ktorých sa vám bude skvele zaspávať a spať.

Nafukovacie postele a ich značky

Na internete a v obchodoch nájdete mnoho rozdielnych značiek, ktoré ponúkajú rôzne produkty rozdielnej kvality. Pretože sú nafukovacie postele čoraz viac obľúbenejšie, zaujíma sa o ich predaj či výrobu čím ďalej tým viac značiek. Poďme si tie najčastejšie viditeľné predstaviť, nech viete, čo od nich môžete zhruba očakávať.

Nafukovacie postele Intex

Intex je najrozšírenejšou značkou nafukovacích postelí a tiež patrí medzi najobľúbenejšie medzi zákazníkmi. Táto značka produkuje rad modelov, ktoré uspokoja mnoho užívateľov. Nafukovacie postele od značky Intex sú cenovo dostupné, maximálne bezpečné a vyrobené s precíznou kvalitou.

Nafukovacie postele Bestway

Firma Bestway sa zaoberá predajom rôzneho príslušenstva do bazéna a to najmä nafukovacie lehátka či hračky a ďalšie vodné príslušenstvo. Táto značka ponúka aj dobré nafukovacie postele, ktoré využijete na kempovanie, cestovanie alebo do vašej domácnosti pre príležitostné prespanie. Modely ponúkajú dobrý pomer cena / výkon. Ak hľadáte cenovo dostupné nafukovacie postele, potom je značka Bestway tou najlepšou voľbou.

Nafukovacie postele Master

Značka Master vyvíja produkty už od roku 2004. Od roku 2007 ponúka svoje produkty po celej Európskej únii vrátane Česka. Od tejto značky nájdete širokú škálu rôzneho sortimentu. Nie je preto prekvapením, že si od nej zakúpite aj nafukovacie postele. Postele od tejto značky sú vynikajú svojou cenou a kvalitným spracovaním. Kvalitným posteliam od značky Master dôveruje už rad zákazníkov a nedá na ne dopustiť. Ak hľadáte cenovo dostupnú nafukovací matrac, ktorá má dobré parametre, poobzerajte sa po nafukovacích posteliach od značky Master.

Nafukovacie postele Outwell

Značku Outwell môžete poznať u rôznych modelov stanov. Ponúka kvalitné rodinné stany a príslušenstvo určené nielen na cestovanie. A keďže sú nafukovacie postele vhodné aj na kempovanie a cestovanie, ponúka je aj značka Outwell. Outwell pôsobí vo viac ako 40 krajinách sveta a ponúka rad modelov nafukovacích postelí, ktoré sú dostupné na našom trhu. Nafukovacie postele značky Outwell sa hodí predovšetkým na cestovanie, ale dajú sa použiť aj na spanie v domácnosti. Nafukovacie postele Outwell ponúkajú dobré parametre za rozumnú cenu. Nákupom nafukovacích postelí od Outwell určite neoľutujete.

Nafukovacie postele Marimex

Marimex je českou značkou, ktorá okrem bazénovej techniky ponúka aj nafukovacie postele. Nafukovacie postele a matrace od značky Marimex vie uspokojiť rad vašich potrieb. Ak hľadáte kvalitné nafukovacie postele od českej značky, potom sú nafukovacie postele Marimex dobrou voľbou. Vynikajú kvalitným spracovaním, dobrými parametrami a skvelou cenou. Marimex sa o vašu spokojnosť starí už 17 rokov a zákazníci si túto značku veľmi často chváli pre jej kvalitu a odborné znalosti.

Tipy a triky pri používaní nafukovací postele (matrac)

Najviac nepríjemnou záležitosťou o nafukovacích posteliach je skutočnosť, že aj u tých najlepších matracov sa po čase začnú vyfukovať. Poďme si povedať několk tipov o tom, ako sa o nafukovacia posteľ čo najlepšie starať, aby nedochádzalo k úniku vzduchu.

 • Nafukujte matraci veľmi opatrne. Nikdy matrac neprefukujte. Občas to zvádza k tomu, aby ste matrac nafúkli čo najviac to ide. Ale přefukování môže spôsobiť trhliny v matraci a potom sa stane, že z vašej nafukovacie postele bude z ničoho nič utekať vzduch.
 • Po zakúpení novej nafukovacie postele nafúknite posteľ cca na 90% jej kapacity. Potom počkajte 3 hodiny a posteľ vypustite. A celý proces ešte raz zopakujte. Prečo je to dôležité? Takto sa plastový materiál perfektne vytvaruje a nebudete na ňom mať žiadne deformácie. Tento proces by ste mali urobiť ešte pred tým, než budete na nafukovací matrac spať.
 • Vždy sledujte, či niekde z matraca neuniká vzduch. To môžete rozpoznať sluchom. Počúvajte, či nepočujete unikanie vzduchu z matraca. Ďalšou metódou ako objaviť trhliny, je použiť vodu s mydlom na matrac a sledovať, kde sa tvoria bublinky. Tam kde sa vytvorí je v matraci diera.
 • Akonáhle objavíte dieru, mali by ste ju čo najskôr opraviť. Na opravu trhlín môžete použiť rôzne špeciálne prípravky alebo sadu určenú priamo na opravu trhlín na nafukovacie posteli.
 • Nafukovacia posteľ by ste nikdy nemali preťažovať. Vždy dodržiavajte maximálnu nosnosť. Nikdy by nemalo na posteli spať viac osôb, než pre koľko je určená.
 • Držte nafukovacia posteľ ďalej od vašich domácich maznáčikov, najmä psov a mačiek. Ikdyž sa do postele nijako nezakousnou či nedrápnou do nej silou, môžu ich pazúriky zanechať trhliny v nafukovací matrac.
 • Myslite na to, že nafukovacia posteľ je predovšetkým na spanie. Nie je preto vhodné na nej skákať.
 • Nepoužívajte na matraci ostré predmety. Vyhnite sa tužkám, nožniciam, propiskám, nožom a všetkým predmetom s ostrými hranami, ktoré by mohli matrac poškodiť.

Trhlina v nafukovacie posteli a jej oprava

Ak sa vám podarí matraci prepichnúť či vytvoriť malú dierku, neprepadajte panike. Nemusíte nafukovacia posteľ vyhadzovať, pretože sa dá spraviť. Môžete si totiž zakúpiť sady, ktoré sú určené na opravu nafukovací matrac.

Pre opravu musíte najprv nájsť trhlinu. Po tom, čo ste ju našli, matrac vyfúknite. Po vyfúknutie trhlinu zalepte prípravkom, ktorý ste si na to zakúpili. Niekedy stačí použiť lepidlo na PVC, inokedy si musíte kúpiť vhodnú sadu pre zalepenie nafukovací matrac.

Pár slov na záver

Nákup nafukovacie postele by nikdy nemal byť spontánny a vždy by ste si ho mali vopred starostlivo premyslieť a porovnať všetky parametre dané nafukovacie postele. Aj cez to, že si vyberiete ten najlepší model myslite na to, že nafukovacia posteľ je predovšetkým určená na krátkodobejšie využitie a nemusí vám vyhovovať na ňu spať dlhšiu dobu.

Na trhu je veľa značiek a vyznať sa v nich nemusí byť jednoduché, preto dúfame, že vám s týmto náš článok pomohol a vybrali ste si tak ideálny model nafukovacie postele a bude vám čo najlepšie vyhovovať, pretože kvalitný spánok je najdôležitejšou súčasťou nášho života.

4.7/5 - (3 votes)