Menu Zavrieť

Steppery

stepper

Chcete si vytvoriť kondičku? Potom vám bude vyhovovať stroj menom stepper. Ten efektívne simuluje chôdzu do schodov. Ak nechcete behať po schodoch vo vašom paneláku alebo v kancelárskej budove v práci (čo by asi zrovna nepotešilo vašich susedov alebo kolegov v práci) je pre vás ideálny prístroj menom stepper.

Tento malý stroj nestojí veľa peňazí a pri pravidelnom používaní pomáha posilňovať a tvarovať svaly na nohách. V tomto článku si povieme o tom, ako si taký stepper vybrať. Zameriame sa na dôležité parametre, ktoré je nutné poznať k výberu vhodného steppera. Pozrieme sa tu tiež na najlepšie modely stepper, ktoré sú dostupné na našom trhu v tomto roku.

Stepper a jeho výhody

Použitie steppera má mnoho výhod:

  • Cvičenie na stepperi je oveľa účinnejšie ako beh do schodov a zo schodov
  • Cvičením na stepperi si nezaťažujete kĺby
  • Stepper pomáha spaľovať tuk a vytvarovať spodnú časť tela
  • So stepperom posilňujete nohy a bedrovú chrbticu

Ďalej stojí za zmienku, že tento stroj zaberá málo miesta, takže ho môžete kúpiť ako pre dom, tak i pre malý byt. Na trhu sú aj špeciálne mini steppery, ktoré sú ešte kompaktnejšie. Tiež sa stepper dobre skladuje a prenáša. Nejedná sa o ťažké náčinie na cvičenie.

Najlepšie modely steppera

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších modelov steppera. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Modely steppery si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadTypNosnosť (v kg)PočítačOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
InSPORTline Twist BigStepper InSPORTline Twist BigTwist100Áno90,18Zobraziť v obchodoch
HMS S 3085 TWISTStepper HMS S 3085 TWISTTwist100Áno54,33Zobraziť v obchodoch
Housefit TRIGLAVStepper Housefit TRIGLAVMini100Áno49Zobraziť v obchodoch
HMS S 8004 TWIST STEPPERStepper HMS S 8004 TWIST STEPPERTwist100Áno68,78Zobraziť v obchodoch
HMS S 3038Stepper HMS S 3038Mini100Áno41,41Zobraziť v obchodoch
InSPORTline CylinaStepper InSPORTline Cylina MiniMini100Áno61,40Zobraziť v obchodoch
Master Twist s posilňovacou gumouStepper Master Twist s posilovací gumouMini100Áno65,70Zobraziť v obchodoch
Sedco CLASIC 306BStepper Sedco CLASIC 306BMini110Áno36,27Zobraziť v obchodoch
inSPORTline BailarStepper inSPORTline BailarStojan120Áno156,06Zobraziť v obchodoch
Housefit HERMONStepper Housefit HERMONStojan100Áno99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia Steppery od ich užívateľov.

Hodnotenie, popis a recenzie najlepších stepperov

inSPORTline Twist Big

stepper InSPORTline Twist Big

Insportline Twist Big je stepperom, ktorý vám efektívne spevní zadok, boky, stehná a dokonca aj brušné svaly. Je vybavený aj gumovými úchytmi, ktoré spevnia vašu hornú časť. Má nosnosť až 100 kg. Jeho hmotnosť je iba 9 kg. Je vybavený displejom s počítačom.

Insportline Twist Big je veľmi dobre hodnotený zákazníkmi. Sú na neho dobré recenzie. Páči sa im tichý chod, dobrá skladnosť a výhodná cena.

Za koľko sa predáva? Na trhu tento model steppera nájdete za cenu okolo 90,18 € s DPH.

HMS S 3085 TWIST

stepper HMS S 3085 TWIST
HMS S 3085 tiež zaistí rýchlu a účinnú stratu kalórií a zlepšenie fyzickej kondície. Jedná sa o pokročilejšie model než ten predchádzajúci. Je vybavený gumovými rukoväte, ktoré vám umožňujú trénovať aj hornú časť tela.

Maximálna nosnosť je 100 kg. Rozmery zariadenia sú 43 cm x 40 cm x 126 cm. Model je vybavený displejom a počítačom. Jedná sa o typ stepperu twist.

Recenzia na tento tovar sú pozitívne. Zákazníci ocenia to, že model zaberie málo miesta a veľmi dobre sa na ňom cvičí.

Za koľko sa predáva? Tento model steppera sa predáva za cenu 54,33 € s DPH.

Housefit TRIGLAV

steppery Housefit TRIGLAV

Housefit TRIGLAV je mini stepperom. Jedná sa o jednoduchý model steppera. Zmestí sa na malý priestor a vďaka tomu je tiež veľmi dobre skladný. Cvičením trénujete vnútornej a vonkajšej časti stehien, boky a zadok. Šliapania na tomto stepperi plne nahradzuje chodenie do schodov. Pravidelným cvičením na tomto stroji si zvýšite výdrž srdca, pľúc a podporíte vaše chudnutie.

Aké sú špecifikácie tohto modelu? Model má nosnosť 100 kg. Hmotnosť modelu je 7,2 kg. Model je vybavený displejom s počítačom. Rozmery modely sú 19,5 cm x 29,5 cm x 42 cm. Tréningový počítač obsahuje tieto funkcie: čas cvičenia, počítanie počet krokov za minút, celkový počet krokov a zaznamená aj spotrebu kalórií. Tento stepper je vhodný na domáce cvičenie, ale môžete ho vziať aj von.

Aké sú recenzia na tento model steppera? Zákazníkom sa páči nízka cena, dobrá skladnosť a jednoduchá manipulácia s týmto strojom. Nevýhodu je, že na tomto modeli chýba regulácia záťaže.

Za koľko sa tento model predáva? Na trhu ho nájdete za cenu okolo 49 € s DPH.

Ako vybrať stepper

Stepper je malé tréningové vybavenie, ktoré je obľúbené u väčšiny žien a mužov. Stepper vám umožní vyrysovať stehná a zadok. Cvičenie na ňom posilňuje predovšetkým spodnú časť tela. Cvičenie na tomto stroji sa podobá behu do schodov, ale rozhodne to nenamáha naše kĺby. Navyše vďaka tomu posilníte svaly a zlepšíte si celkovú kondíciu. Je to tiež skvelá alternatíva pre ľudí, ktorí majú radi kardio tréning, pretože pár minút na tomto malom stroji bude dokonalým rozcvičením pred intenzívnejším tréningom. Cvičenie na tomto stroji je možné efektívne kombinovať s činkami.

Malé rozmery tohto zariadenia a tichá prevádzka vám umožní cvičenie aj v tej najmenšej miestnosti. Čo sa nedá povedať o bežeckom páse, ktorý zaberie veľkú plochu vo vašej miestnosti.

Pre koho je stepper určený?

Stepper je perfektným tréningovým vybavením pre tých, ktorí radi trávia čas doma a nemajú moc v láske posilňovňu. Počas cvičenia na tomto zariadení sa môžete venovať zároveň aj niečomu inému. Môžete cvičiť a súčasne sa pozerať na televíziu. Vďaka tomu je cvičenie na ňom ľahké a príjemné. To napomáha znížiť prirodzený odpor k cvičeniu a pohybu, ktorý je náročný a nepríjemný.

O nákupe steppera uvažujú predovšetkým ženy, ktoré snívajú o tom, ako si dokonale vytvarujú nohy a ako sa zbaví celulitídy. To však neznamená, že na tomto stroji nemôžu cvičiť muži. Kombinovaním cvičenie na stepperi v kombinácii so silovými cvičeniami zlepšíte krvný obeh a predovšetkým kondíciu. Stepper je teda určený pre každého, kto si chce zlepšiť kondíciu.

Jedná sa o veľmi všestranné vybavenie na cvičenie, ktoré je vhodné pre každého bez ohľadu na jeho vek alebo pohlavie.

Typ steppera

Každý stepper je navrhnutý pre cvičenie dolnej časti tela. Na trhu sú aj tie typy, kde je možné cvičiť celé telo.

V závislosti na ich účelu rozlišujeme steppery niekoľko typov steppera.

Malé steppery

Malé steppery (tiež mini steppery) sú klasické zariadenie pre cvičenie spodnej časti tela. Sú vybavené dvoma pedálmi, ktoré vyzerajú ako tie na bicykli. Na takomto zariadení sa cvičí dvojhlavé a štvorhlavé svaly. Vyrysujú sa na nich stehná a zadok. Cvičíte na nich prednú a zadnú časť nôh. Mini stepepry sú dobre cenovo dostupné a veľmi ľahké. Vďaka tomu sa dajú aj veľmi dobre skladovať. Jednoducho ich zasuniete do skrine a je upratané. Ich nevýhodou je, že sa na nich väčšinou nedá prispôsobiť záťaž na piestoch. Možno na nich ľubovoľne nastaviť výšku kroku.

Twist steppery

Tento typ stepperu je trochu odlišný od predchádzajúceho. Možno na ňom cvičiť pohyby do strany. Vyniká špecifickými pohybmi do strany. Vďaka tomu sa pomocou cvičení na ňom zameriate vonkajšiu stranu stehien. Výhodou twist stepperu je i jeho nízka cena a malá veľkosť.

Stojanový stepper

Jedná sa o najdrahšie a zároveň najviac pokročilý stroj pre cvičenie nôh. Je vybavený držadlami, ktoré vám dodajú väčšiu stabilitu pri cvičení. Na takomto prístroji nájdete aj počítač, ktorý vám ukáže tepovú frekvenciu a ďalšie užitočné informácie. Nevýhodou je vysoká hmotnosť a rozmery. Nehodí sa tak do malých bytov. Hodí sa na intenzívnejšie tréningy.

Pedále

Najdôležitejšou súčasťou steppera sú pedále. Mali by byť na sebe nezávislé, čo zvyšuje efektivitu počas cvičenia. Je tiež vhodné venovať pozornosť materiálu z ktorého sú pedále vyrobené. Mali by byť protišmykové, aby nedošlo k vyšmyknutiu nôh počas tréningu.

Počítač

Prakticky každý stroj je vybavený jednoduchým počítačom, ktorý zaznamenáva informácie o počte krokov a spálených kalórií. Dokonalejšie stroje na ňom budú mať navyše čas a vzdialenosť nachodených kilometrov.

Odpor

Nastaviteľnosť odporu (záťaže) je dôležitý parameter, ktorý by sa mal zohľadniť pri nákupe cvičebného stroja. Novšie modely majú plne nastaviteľný odpor.

Stretnete sa s 2 druhmi odporu. Možno si vyberať z modelov s hydraulickým piesty alebo steppery s magnetickým odporom.

Steppery s hydraulickými piestami sú najjednoduchšie zariadenia, ktorých nevýhodou je, že sú počas cvičenia hlasnejšie. Naproti tomu steppery so systémom magnetického odporu sú oveľa tichšie.

Hmotnosť

Pri výbere je tiež dôležité zohľadniť hmotnosť. Tá ovplyvní to, ako veľmi je daný stepper mobilný. Ak ho chcete ľahko prenášať, vyberajte si taký, ktorý je najľahší.

Nosnosť

Pri výbere stroja sa pozerajte aj na parametra nosnosti. Pokiaľ ho nechcete rozbiť, tak neprekračujte nosnosť udávanú výrobcom. Pokiaľ bude cvičiť na stepperovi viac ľudí, vyberajte stepper vždy podľa najťažšieho človeka zo skupiny.

Cena

Cena steppera sa líši v závislosti od typu a funkciu. Najjednoduchšie mini verzie možno zakúpiť za zhruba 40 € s DPH. Pokročilejšie modely stojí o niečo viac. Náklady na obstaranie stojanových stepper sa pohybujú v rádoch stoviek euro s DPH. U väčšiny modelov určených domáce použitie sa však pohodlne vojdete do 80 € s DPH.

Údržba steppera

Každé zariadenie vyžaduje údržbu a ani stepper nie je výnimkou. Po každom cvičení sa odporúča utrieť stroj mäkkou navlhčenou handričkou alebo naň striekať špeciálny prípravok na údržbu cvičebných strojov, ktorý zabraňuje hromadeniu baktérií na povrchu. Okrem toho je vhodné čas od času skontrolovať stav všetkých skrutiek. Počas intenzívneho tréningu sa môžu uvoľniť, čo následne ovplyvní odpor, a vďaka tomu potom nemusí byť cvičenie účinné.

Stojí za to cvičiť na stepperi?

Predpokladá sa, že po mesiaci pravidelného cvičenia na stepperi by ste mali vidieť už prvé výsledky po každodennom cvičení. V skutočnosti sa nemusíte vopred pripravovať na cvičenie s týmto typom zariadení. Je to vhodný stroj pre každého z vás, bez ohľadu na typ postavy alebo stupeň odolnosti tela voči fyzickej námahe. Je dobré, že môžete cvičiť kdekoľvek vo vašej domácnosti, tiež pri sledovaní televízie alebo pri počúvaní hudby. Stepper je malý a nezaberá veľa miesta, v prípade potreby ho môžeme zobrať von a trénovať na čerstvom vzduchu.

Pri cvičení na stepperi posilňujete svaly a súčasne zvyšujete srdcovú frekvenciu a kondíciu, čo zlepšuje váš fyzický stav.

Dámy sa iste budú zaujímať o to, že tento stroj napomáha v boji proti celulitíde. Tréning s použitím steppera je prívetivejšie pre vaše kĺby, nemusíte sa báť žiadnych poranenia.

Takže odpoveď na otázku z nadpisu: Áno, rozhodne stojí za to cvičiť na prístroji stepper.

Základné pravidlá pre cvičenie na stepperu

Tréning sa stepperom je veľmi jednoduchý, ale pri cvičení je tiež Mutné myslieť na niekoľko základných pravidiel. Najprv by ste mali udržiavať dostatočný pulz za všetkých okolností. Čo napomáha rýchlejšiemu spaľovaniu tukov a stimuluje metabolizmus. Skúste cvičiť rovnomerným a rýchlym tempom. (Nemali by ste sa zbytočne vyčerpať.)

Po druhé, dôležité i zhlboka dýchať. Za tretie je potrebné pamätať na správne držanie tela. Po celú dobu cvičenia musí byť postava rovná, ramená napnutá a brušné svaly napäté. Nie je dobré sa hrbiť pri cvičení.

Ďalšie tipy

Ak ešte len začínate cvičiť sa stepperom, nemali by ste svoje telo príliš zaťažovať. Spočiatku bude stačiť cvičenia, ktoré trvá od 5 do 10 minút. Po čase a zlepšenie kondície ho môžete začať predlžovať.

Pokiaľ chcete cvičiť aj hornej časti tela, mali by byť k stepperi pripojené špeciálne elastické úchopy (veľa strojov takúto možnosť ponúka).

Mali by ste na stepperi cvičiť pravidelne, najlepšie každé dva dni. Týmto spôsobom poskytneme telu dostatok času na regeneráciu. Nezabudnite, že získané výsledky sú výrazne ovplyvnené spôsobom, akým vykonávate svoje pohyby. Pokiaľ chcete spevniť svaly zadku a zoštíhliť, robte krátke kroky. Ak sa navyše mierne nakloníte (ako pri schodoch dole), môžete vyrysovať aj zadnú stranu stehien.

Záverom

V tomto článku sme si povedali o parametroch, ktoré je vhodné poznať pre správny výber nového steppera. Povedali sme si o tom, ako vybrať stepper. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového cvičebného pomocníka pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model pre zlepšovaní vašej kondície, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávací server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom steppera.

4.7/5 - (4 votes)

Mohlo by vás zaujímať