Menu Zavrieť

Výrobníky ľadu: Najlepšie výrobníky ľadu, test, recenzie

vyrobnik ladu
Milujete nápoje s ľadom? Coca-Cola, Kofola, Fanta alebo dokonca i len obyčajná voda s ľadom chutí oveľa lepšie. Ľad si môžete vyrobiť v mrazničke, ale to nie je moc pohodlné. Musíte ľad dať zamraziť na niekoľko hodín a potom ho máte málo. Ale dnes už existuje riešenie a to sa volá výrobník ľadu. Výrobník ľadu je kuchynský pomocník, ktorý je veľmi užitočný najmä v letných mesiacoch, kedy teploty dosahujú veľmi vysoké hodnoty. Vďaka výrobníka ľadu si zvládnete pripraviť ľadové kocky do pár sekúnd. V tomto článku sa pozrieme na to, ako vybrať výrobník ľadu. Výrobníky ľadu môžeme zaradiť medzi domáce malé spotrebiče.

Na trhu je veľa rôznych modelov a tie majú rôzne špecifikácie. Tu sa pozrieme na všetky dôležité informácie o výrobníkoch na ľad. Pre niekoho môžu byť dôležité aj rôzne veľkosti ľadu.

Výber 10 najlepších výrobníkov ľadu

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali tých 10 najlepších modelov výrobníkov ľadu, ktoré sú dostupné na našom trhu. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme ich podľa dostupných recenzií od ich užívateľov. Porovnali sme modely v mnohých rôznych e-shopoch vrátane ich hodnotenia a vybrali vám tak tie najlepšie výrobníky na ľad. Modely výrobníkov ľadu sme zoradili do prehľadnej tabuľky, ktorá je nižšie. Výrobníky ľadu si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak preferujete napríklad nízku cenu, môžete si zoradiť modely podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadObjem nádoby na vodu (v litroch)Výkon za 24 hPríkon (W)DisplejHmotnosť (v kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Guzzanti GZ 120Výrobník ľadu Guzzanti GZ 1202,112 kg150Nie9,3154,90Zobraziť v obchodoch
Clatronic EWB 3526Výrobník ľadu Clatronic EWB 35262,215 kg150Nie10,5159Zobraziť v obchodoch
Camry CR 8073Výrobník ľadu Camry CR 80732,212 kg-Nie11116,89Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 121Výrobník ľadu Guzzanti GZ 1211,110 kg120Nie7,9132,69Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 122Výrobník ľadu Guzzanti GZ 1222,212 kg100Nie9,2163,90Zobraziť v obchodoch
Klarstein Ice Volcano 2 GBVýrobník ľadu Klarstein Ice Volcano 2 GB212 kg-Áno11,2234,90Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 123Výrobník ľadu Guzzanti GZ 1233,213 kg120Áno10,4178,30Zobraziť v obchodoch
Klarstein LannisterVýrobník ľadu Klarstein Lannister1,110 kg-Áno6,4134,90Zobraziť v obchodoch
Gorenje IMC1200BVýrobník ľadu Gorenje IMC1200B2,212 kg120Nie9,7185Zobraziť v obchodoch
Domo DO9200IBVýrobník ľadu Domo DO9200IB2,112 kg120Nie9,3195,27Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia výrobníkov ľadu od ich užívateľov.

Ako vybrať výrobník ľadu

Je dobré mať ľad vždy po ruke. Studený nápoj nemusíte piť len vo veľkých horúčavách, ľadový nápoj chutí skvelo vždy. Ak vaša chladnička nevie vyrobiť ľad a nebaví vás si vytvárať vlastné ľad v mrazničke, potom je pre vás skvelou voľbou výrobník ľadu. V tejto časti článku sa zameriame na to, ako vybrať ten najlepší model výrobníka ľadu, ktorý splní vaše požiadavky. Žiadne dva modely výrobníkov ľadu nie sú rovnaké, každý výrobník ľadu môže mať rozdielne parametre. Preto sa tu pozrieme tu na dôležité parametre výrobníkov ľadu a ďalšie zaujímavé informácie. Zameriame sa na špecifikácie ako je príkon, nádoba, kapacita a ďalšie.

Typy výrobníkov ľadu

Výrobníky ľadu môžeme rozdeliť na dva typy a to podľa technológie chladenia. Poďme sa na jednotlivé typy chladenia u výrobníkov ľadu pozrieť nech viete, ktorý typ výrobníka si máte vybrať.

Výrobníky ľadu s chladením pomocou vzduchu

Ako už z názvu vyplýva, jedná sa o modely, ktoré sú chladené vzduchom. Chladenie vzduchom funguje tak, že prístroj získava vzduch z priestoru okolo seba pomocou ventilátora a kompresora. Táto technológia chladenia je obľúbená, pretože nepotrebuje vodu a prevádzka je tak výrazne lacnejšie. Keďže sa používa vzduch, budete musieť o výrobník ľadu viac starať, pretože môže dôjsť k zanášaniu a prístroj potom môže strácať chladiaci výkon. Vzduchom chladené výrobníky ľadu sú populárnejší ako vodou chladené stroje, pretože môžu byť lacnejšie na prevádzku vo väčšine lokalít. Sú tiež energeticky účinnejšie ako vodou chladené stroje, a preto sú pre životné prostredie šetrnejšie.

Jednou z výziev u vzduchom chladených výrobníkov ľadu je to, že vzduch, ktorý je nasávaný skrz stroj na účely ochladzovania kondenzátora, vďaka tomu privádza vzduchom kontaminanty, ako je mastnota a rôzne nečistoty vrátane prachu. V kuchyniach môže dochádzať k tomu, že sa bude mastnota lepiť na lopatky ventilátora a kondenzátorové cievky a následne sa na tuky prilepí prach a rôzne ďalšie nečistoty, ktoré sa ľahko lepia na tuky. To vytvára na kondenzátora izolačnú vrstvu, čo znamená, že kondenzátor nemôže prenášať vytvorené teplo do okolitého vzduchu, čo má za následok nižšiu produkciu ľadu a potenciálne poškodenie zariadenia.

Vzduchom chladené ľadové prístroje fungujú najlepšie v čistých prostrediach s regulovanou teplotou (napríklad klimatizovanej miestnosti). Pri použití v horúcom prostredí už teplý vzduch prechádzajúci cez kondenzátorové cievky neodvádza toľko tepla a tým dochádza k menšej produkcii chladnejšie vzduchu, čím sa spomalí rýchlosť, akou môže stroj následne produkovať ľad. V uzavretom priestore sa recirkulující horúci vzduch ďalej zahreje. Vďaka tomu môže dôjsť k prehriatiu prístroja ak jeho následnému vypnutiu. Pravidelná prevádzka vzduchom chladeného výrobníka ľadu v teplom prostredí môže viesť k prepracované chladiacej jednotke a skráteniu životnosti prístroja.

Výrobníky ľadu s chladením pomocou vody

Vodou chladené výrobníky ľadu používajú vodu k prenosu tepla zo stroja miesto vzduchu. U týchto prístrojov sú vodné cievky pozdĺž cievok kondenzátora. Cievky kondenzátora uvoľňujú teplo do vody a horúca voda odteká z jednotky, odvádza teplo zo systému a umožňuje mu sa ochladzovať. Vodou chladené stroje na výrobu ľadu sa najčastejšie používajú v oblastiach, kde je ťažké regulovať teplotu. Ako je uvedené vyššie, výkon vzduchom chladeného výrobníka ľadu je značne ovplyvnený teplotou okolitého vzduchu, kde vodou chladený prístroj nie je závislý od okolitého vzduchu, aby odvádzal teplo. To umožňuje tomuto typu fungovať vo vyšších teplotách bez zníženia chladiaceho výkonu zariadenia na výrobu ľadových kociek. Problémom u vodou chladeného výrobníka ľadu býva zvyčajne ich spotreba vody. Výrobníky ľadu chladené vodou zvyčajne potrebujú 5krát viac vody než zariadenie chladené vzduchom, aby vytvorili rovnaké množstvo ľadu.

Ktorý typ výrobníka kociek ľadu teda zakúpiť?

Vzduchom chladený výrobník ľadu si zakúpte vtedy, keď:

 • Nemáte v miestnosti, kde ho budete používať, príliš vysoké teploty.
 • Vo vašej miestnosti nie je vysoký obsah prachu vo vzduchu.
 • Budete ochotní pravidelne výrobník ľadu čistiť.
 • Chcete ušetriť za vodu.

Kedy si zakúpiť vodou chladený výrobník ľadu?

 • Výrobník kociek ľadu chladený vodou si vyberte ak žijete v mieste, kde je lacná cena vody a energií.
 • Výrobník ľadu chladený vodou si vyberte ak budete používať výrobník ľadu v miestnostiach, kde sú značne vysoké teploty.

Výrobníky ľadu a ich vzhľad

Vzhľad výrobníka ľadu nám ovplyvňujú aj použité materiály. A keďže budete mať v kuchyni výrobník ľadu po mnoho času, je dobré sa zamerať aj na jeho vzhľad. Vzhľad výrobníka ľadu sa odvíja predovšetkým od vašich osobných preferencií. Výrobníky ľadu sú vyrábané buď s plastovým alebo nerezovým povrchom. Nerezový materiál býva obvykle štýlovejšie. Naopak u plastového tovaru si môžete vyberať z rôznych farieb u daného produktu výrobníka ľadu.

Materiál plášťa výrobníka ľadu

Môžete si vyberať z týchto materiálov:

 • Plastový výrobník kociek ľadu – Môžete si vyberať z rôznych farieb a farebných kombinácií.
 • Nerezový výrobník kociek ľadu – Nerezový materiál má pekný vzhľad. Je lesklý a má vyššiu odolnosť ako plast. S nerezovým materiálom sa stretnete hlavne u drahšieho tovaru.

Výrobník ľadu a príkon

Príkon je ďalším parametrom na ktorý je dobré sa pri výbere vhodného produktu zamerať. Hodnota príkonu nám totiž určí, koľko elektrickej energie bude daný výrobník ľadu potrebovať pre tvorbu ľadu. Príkon sa udáva vo Wattoch (W). Najčastejšie sa stretnete u naprostej väčšiny výrobníkov ľadu s príkonom okolo 150 Wattov. Čo nie je nijako obrovský príkon. Na výrobníky ľadu je to veľmi dobrá hodnota a väčšina zákazníkov by čakala, že výrobník ľadu bude mať oveľa vyšší príkon. Čím vyšší príkon bude mať daný prístroj na výrobu ľadu, tým rýchlejšia bude jeho príprava ľadu vďaka vyššiemu výkonu.

Výrobník ľadu a nádoba na vodu

Pri každom nielen domáceho výrobníka kociek ľadu je nádobka na vodu. Tá sa u každého modelu môže líšiť a tiež sa bude líšiť podľa toho, aký typ výrobníka na ľad si vyberiete. Čím väčšia bude kapacita nádoby na vodu, tým aj väčšia bude celý prístroj a zároveň to ovplyvní aj hmotnosť prístroja pri plnej nádoby. Pokiaľ bude kapacita nádoby na vodu príliš malá, budete musieť vodu dolievať oveľa častejšie.

Kapacita nádoby na ľad

Táto špecifikácia vám povie, aké množstvo kociek ľadu je nádoba na ľad schopná pojať naraz. Väčšinou výrobcovia výrobníkov ľadu udávajú hmotnosť danej nádoby v kilogramoch. Čím väčšia hmotnosť, tým viac kociek ľadu sa do nej zmestí. Pre tých, ktorí sa obávajú preplneniu nádoby na ľad, je tu dobrá správa. Väčšina modelov je vybavená systémom ochrany proti preplneniu nádoby vďaka ktorému sa výrobník ľadu zastaví, akonáhle bude vaša nádoba na ľad plná.

Výrobník ľadu a jeho hmotnosť

Ak budete chcieť prístroj často prenášať, potom pre vás hmotnosť zohráva tiež kľúčovú úlohu. Hmotnosť výrobníkov ľadu býva najčastejšie okolo 10 kg.

Rýchlosť výroby ľadu

Rýchlosť výroby ľadu je veľmi dôležitým parametrom pri všetkých výrobníkov ľadu. Tento parameter bude pravdepodobne ten hlavný, ktorý vás bude zaujímať.

Dôležité príslušenstvo a funkcie u výrobníku kociek ľadu

Výrobník ľadu rovnako ako ostatné domáce spotrebiče prináša mnoho užitočných funkcií a vyberiete si aj modely so zaujímavým príslušenstvom. Tieto funkcie a príslušenstvo vám môžu spríjemniť jeho používanie. S akými funkciami a príslušenstvom sa najčastejšie stretnete u dostupných výrobníkov ľadu?

 • Časovač – Časovač je veľmi užitočnou funkciou. Môžete si nastaviť dobu, kedy chcete mať kocky ľadu pripravené. Stačí len prísť z prácu a dať si do nápoja kocky ľadu.
 • Indikátory – Prístroje na tvorbu ľadu môžu byť vybavené rôznymi indikátory. Tie vás budú informovať o aktuálnom stave a uľahčí vám výrobu.
 • Displej – Displej je užitočným príslušenstvom pri stroji na výrobu ľadu. Uvidíte na ňom rôzne funkcie a aktuálny stav. Ak je displej zároveň podsvietený, uvidíte na neho i za zhoršených svetelných podmienok.
 • Lopatka – Lopatka na ľad je príslušenstvo, ktoré vám uľahčia prácu. Jednoducho naberiete ľad lopatkou, ktorá je na naberanie ľadu určená.

Cena výrobníka ľadu

Na trhu existujú rôzne cenovej kategórie výrobníkov kociek ľadu. Aby ste vedeli koľko peňazí je dobré investovať do nového prístroja, pozrieme sa tu na jednotlivé cenovej kategórie spotrebiče. Povieme si, čo tieto cenovej kategórie ponúka a ako kvalitné modely sú za túto cenu.

Najlacnejšie modely výrobníkov ľadu s cenou do 150 €

Čo nájdete v najlacnejšej cenovej kategórii? Nájdete tu najlacnejšie modely výrobníkov ľadu. Tieto spotrebiče sú vhodné do domácnosti a pre nenáročných užívateľov. Nie je tu toľko široký sortiment u ako drahšie cenovej kategórie. V tejto kategórii nájdete modely od značiek Clatronic, Camry, oneConcept a ďalšie.

Zlatá stredná cesta: Cenová kategória od 150 € do 250 €

Modely v tejto cenovej kategórii ponúkajú viac funkcií. Rýchlosť výroby je tiež o niečo rýchlejší. Stále sa tu jedná o prevažne domáce prístroje, ktoré si umiestnite na kuchynskú linku a sú ľahko prenosné. Väčšina výrobníkov ľadu v tejto kategórii je chladená vzduchom.

Cena od 250 € do 400 €

Čo ponúkne cenová kategória od 250 € do 400 €? Táto kategória vám ponúkne veľmi pekné výrobníky ľadu. Možno si tu vybrať výrobníky ľadu, ktoré sú veľmi výkonné a ľad vám dokážu pripraviť veľmi rýchlo. Vyberiete si tu modely tiež aj s väčším objemom a možnosť produkovať rôzne veľkosti ľadu.

Najdrahší stroje na výrobu ľadu s cenou nad 400 €

Kategórie s cenovkou nad 400 € ponúkne veľmi výkonné stolové i samostatné výrobu ľadu alebo aj prístroje na profesionálne použitie. Vyberiete si tu tie najvýkonnejšie výrobníky ľadu s veľkým objemom. Tie najdrahšie modely môžu stáť aj viac ako cez 4 000 € s DPH. Vyberiete si tu prístroje, ktoré majú rôzne veľkosti kociek ľadu pre rôzne typy nápojov.

Dostupné značky výrobníkov ľadu

Na trhu je celý rad dostupných značiek výrobníkov ľadu. Ktoré to najčastejšie sú? Najčastejšie si na trhu vyberiete z týchto značiek výrobníkov ľadu:

 • Výrobníky ľadu Guzzanti
 • Výrobníky ľadu Gorenje
 • Výrobníky ľadu Klarstein
 • Výrobníky ľadu Simag
 • Výrobníky ľadu Gastroback
 • Výrobníky ľadu Clatronic
 • Výrobníky ľadu Camry
 • Výrobníky ľadu Spacematic
 • Výrobníky ľadu NORDLINE

Záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať výrobník ľadu. Zamerali sme sa na najlepšie modely a dôležité parametre. Dúfame, že sme vám pomohli vybrať ten najlepší model výrobníka ľadu. Vychutnajte si nekonečné množstvo nápojov s ľadovými kockami s vaším novým prístrojom.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by vás zaujímať