Menu Zavrie┼ą

Pece na pizzu

Pizza je najob─ż├║benej┼í├şm jedlom po celom svete. Neexistuje sn├í─Ć ─Źlovek, ktor├Ż by nemal r├íd pizzu. A nie je krajina, kde by sa pizza nepred├ívala. Chcete si pripravi┼ą pizzu v pohodl├ş svojho domova, ale pizza z klasickej r├║ry nie je to prav├ę? Tenk├ę lahodn├ę cesto a ingrediencie, ktor├ę m├íte radi, ale nie─Źo tomu ch├Żba.

Aby bola pizza ako z pizzerie, mus├şte ma┼ą r├║ru, ktor├í sa ohreje aspo┼ł na 400 ┬░C a to be┼żn├ę dom├íce r├║ry nevie. Ich najvy┼í┼íia teplota je okolo 200 ┬░C. V├Żrobcovia v┼żdy v┼íak pon├║knu pohodln├ę rie┼íenie. M├┤┼żete si zak├║pi┼ą napr├şklad elektrick├║ pec na pizzu, ktor├í v├ím priprav├ş lahodn├║ pizzu ako z najlep┼íej talianskej re┼ítaur├ície.

Pec na pizzu je naozaj skvel├Ż vyn├ílez pre v┼íetk├Żch milovn├şkov pizze. S pec├ş na pizzu bude dom├íce pizza v┼żdy presne ako z pece v najlep┼íej pizzerii.

Na trhu existuje cel├Ż rad r├┤znych dom├ícich pec├ş na pizzu, preto sme pre v├ís sp├şsali tento ─Źl├ínok, kde v├ím porad├şme, ako vybra┼ą pec na pizzu a pozrieme sa na tie najlep┼íie modely pec├ş na pizzu.

Pec na pizzu: V├Żber najlep┼í├şch pec├ş na pizzu

V tomto porovnan├ş sme pre v├ís vybrali 7 najlep┼í├şch pec├ş na pizzu. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme ich pod─ża hodnotenia a dostupn├Żch recenzi├ş pou┼ż├şvate─żov a z├íkazn├şkov. Tieto modely sme n├ísledne zoradili do preh─żadnej tabu─żky. Tieto pece na pizzu si m├┤┼żete zoradi┼ą pod─ża va┼íich preferenci├ş. Ak v├ís napr├şklad zauj├şma n├şzka cena, m├┤┼żete si zoradi┼ą produkty pod─ża orienta─Źn├ę ceny s DPH.

N├ízovVzh─żad pece na pizzuTyp pecePr├şkon (W)Orienta─Źn├í cena (s DPH)Dostupnos┼ą
G3 FerrariPec na pizzu G3 FerrariElektrick├í pec1200116Zobrazi┼ą v obchodoch
Domo DO9177PZPec na pizzu Domo DO9177PZElektrick├í pec145040,15Zobrazi┼ą v obchodoch
Ferrari G3 G10006 DeliziaPec na pizzu Ferrari G3 G10006 DeliziaElektrick├í pec1200149,90Zobrazi┼ą v obchodoch
ARIETE ART 909Pec na pizzu ARIETE ART 909Elektrick├í pec120089Zobrazi┼ą v obchodoch
Richard Bergendi Stonebake AppliancesPec na pizzu Richard Bergendi Stonebake AppliancesElektrick├í pec100059,90Zobrazi┼ą v obchodoch
SBS Elektrick├í pec - panvica na Pizzu 40 cmPec na pizzu SBS Elektrick├í pec - panvica na Pizzu 40 cmElektrick├í pec26,90Zobrazi┼ą v obchodoch
Edil Planet Forni Pec na pizzu Nonno LilloPec na pizzu Edil Planet Forni Pec na pizzu Nonno LilloVonkaj┼íia pec1065,90Zobrazi┼ą v obchodoch
Po kliknut├ş na odkaz „Zobrazi┼ą v obchodoch“ budete presmerovan├Ż na porovn├ívaciu server Heureka. Na ┼łom si m├┤┼żete porovna┼ą ceny jednotliv├Żch obchodov a pre─Ź├şta┼ą si recenzie a hodnotenia pec├ş na pizzu od ich u┼ż├şvate─żov.

Ako vybra┼ą pec na pizzu

Na trhu naraz├şte na r├┤zne typy a modely pec├ş na pizzu. Je pre v├ís vhodnej┼íie elektrick├í pizza pec alebo pec na uhlie ─Źi drevo? To v┼íetko sa dozviete v na┼íom ─Źl├ínku. Pozrieme sa tu na d├┤le┼żit├ę parametre a pom├┤┼żeme v├ím vybra┼ą t├║ najlep┼íiu pec na pizzu. Sp├şsali sme pre v├ís tento n├ívod preto, aby ste u┼íetrili ─Źas pri v├Żbere pizza pece.

Typ pece na pizzu

Na trhu sa m├┤┼żete stretn├║┼ą s nieko─żk├Żmi typmi pec├ş na pizzu. Je d├┤le┼żit├ę sa rozhodova┼ą najm├Ą pod─ża toho, ─Źi m├íte z├íhradu alebo ┼żijete v byte. Do ka┼żd├ęho obydlia sa toti┼ż hod├ş in├Ż druh pece.

Elektrická pizza pec

Ak ┼żijete v byte a nem├íte pr├şstup na z├íhradu, bude sa pre v├ís hodi┼ą modern├ę elektrick├í pec na pizzu. M├┤┼żete si tu zak├║pi┼ą jednoduch├ę spotrebi─Źa do dom├ícnosti. Vyberiete si tu aj o nie─Źo dokonalej┼íie modely, ktor├ę maj├║ mnoho nastaven├ş.

Na dom├íce pou┼żitie bude sta─Źi┼ą z├íkladnej┼íej modely elektrick├Żch pec├ş. Lacnej┼íie pece na pizzu vyzeraj├║ ako palacinkova─Źe alebo panvy.

Drah┼íie modely vyzeraj├║ ako mikrovlnnej r├║ry. V─Ćaka n├şzkej cene a jednoduch├ę pou┼żite─żnosti patr├ş tento typ medzi popul├írny modelmi pec├ş na pizzu. Navy┼íe niektor├ę modely elektrick├Żch pizza pec├ş mo┼żno pou┼żi┼ą aj pre mal├ę gastro prev├ídzky.

Pizza pec na gril

K tomuto typu pizze potrebujete ma┼ą u┼ż z├íhradn├Ż gril. Jedn├í sa o pe─Źenie box, ktor├Ż d├íte na elektrick├Ż alebo plynov├Ż gril. Zvy─Źajne je vyroben├Ż z ocele / kame┼ła. M├┤┼żete v ┼łom piec┼ą pizzu alebo chlieb. Pred pou┼żit├şm zvy─Źajne mus├şte pec na gril predhria┼ą.

Pizza pec na uhlie alebo drevo

Jedn├í sa o najdrah┼í├ş typ pece na pizzu. Zaber├í ve─ża miesta a hod├ş sa sk├┤r do skuto─Źn├Żch pizzeri├ş. Do dom├ícnosti sa tento typ pece na pizzu nehod├ş ak si nezak├║pite vonkaj┼íie pec na dom├íce pou┼żitie. M├┤┼żete si tu vybra┼ą aj kompaktnej┼íie vonkaj┼íie pece, ktor├ę s├║ ur─Źen├ę pre dom├íce pou┼żitie.

Pizza pec na plyn

Plynov├ę pizza pece s├║ vhodn├ę predov┼íetk├Żm pre re┼ítaur├ície. Je nutn├ę u nich vykon├íva┼ą ─Źast├ę rev├şzie. Ich obstar├ívacia cena je v├Żrazne vy┼í┼íia a v kuchyni potrebujete dostato─Źn├ę miesto na odvetr├ívanie. V├Żhodou tohto typu s├║ ni┼ż┼íie n├íklady na energie.

Pr├şkon pizza pece

Pr├şkon n├ím ud├íva, ko─żko elektrickej energie potrebuje dan├Ż spotrebi─Ź k svojmu fungovaniu. Ud├íva sa v jednotke Watt. ─î├şm je pr├şkon vy┼í┼í├ş, t├Żm viac v├ís bude jeho prev├ídzka st├í┼ą. Na druh├║ stranu sa pizza pec dok├í┼że rozohria┼ą na ove─ża vy┼í┼íiu teplotu ako pr├şstroje s ni┼ż┼í├şm pr├şkonom.

Maximálna teplota ohriatie

Tento ├║daj je ve─żmi d├┤le┼żit├Ż pri peci na pizzu. Dobr├í pizza pec by sa mala da┼ą rozohria┼ą aspo┼ł na 300 ┬░ C. ─î├şm v├Ą─Ź┼íia teploty pec dosiahne, t├Żm chutnej┼íie a lep┼íie v├Żsledn├í pizza bude.

Vzh─żad pizza pece

Toto je ├║plne individu├ílny parameter. Z├íle┼ż├ş na v├ís, v ak├Żch farb├ích si pizza pec vyberiete. Naj─Źastej┼íie b├Żvaj├║ pizza pece ─Źerven├ę. Stretnete sa ale aj s ─Źiernymi. Tie┼ż ve─ża z├íle┼ż├ş na type pizza makier.

Po─Źet porci├ş

Do dom├ícnosti si zak├║pite pizza pec pre jednu pizzu. Do re┼ítaur├íci├ş a pizz├ęri├ş si zak├║pite pec pod─ża ve─żkosti prev├ídzky. Tie dok├í┼żu pripravi┼ą od 2 do 4 p├şzz naraz. Zo┼żeniete aj v├Ą─Ź┼íie modely. S vy┼í┼í├şm po─Źtom porci├ş sa v┼íak ├║merne navy┼íuje cena dan├ęho modelu pizza pece.

Priemer pe─Źenie dosky

Pri v├Żbere nezabudnite ani na priemer ve─żkosti pe─Źenie dosky. Tento parameter toti┼ż ur─Źuje, o akom priemere si m├┤┼żete pizzu pripravi┼ą. Ak m├íte radi ve─żk├ę pizze, vyberajte dom├íce pece s v├Ą─Ź┼í├şm priemerom.

Materi├íl pe─Źenie dosky

Materi├íl pe─Źenie dosky je zvy─Źajne z kame┼ła. V─Ćaka tomu dosiahnete doma rovnak├Ż v├Żsledok ako v najlep┼íej pizzerii.

Funkcie pizza pece

S funkciami sa stretnete hlavne pri elektrick├Żch pec├ş na pizzu. Stretnete sa s funkciou umo┼ż┼łuj├║ci nastavi┼ą si ─żubovo─żn├║ teplotu a ─Ćal┼í├şmi funkciami. Ktor├ę to s├║ sa pozrieme tu.

  • Termostat – Termostat umo┼ż┼łuje ─żubovo─żn├ę nastavenie teploty pre pe─Źenie pizze.
  • ─îasova─Ź – ─îasova─Ź umo┼ż┼łuje nastavi┼ą si ─Źas pe─Źenia. Obvykle b├Żva vybaven├Ż aj zvukov├Żm upozornen├şm, ktor├Ż v├ís upozorn├ş, ┼że pizza je u┼ż hotov├í.
  • Kontrolky – kontrolky a indik├ítory v├ís informuj├║ o aktu├ílnom stave pizza pece.
  • Vyp├şna─Ź – Vyp├şna─Ź v├ím umo┼żn├ş vypn├║┼ą a zapn├║┼ą pe─Źenia. Niektor├ę modely sa zap├şnaj├║ iba zastr─Źen├şm k├íbla do elektrickej z├ísuvky.

Cena pizza pece

Ko─żko pe┼łaz├ş by ste mali investova┼ą do novej pece na pizzu? To sa odv├şja od mnoh├Żch faktorov. Predov┼íetk├Żm od toho, pre ko─żko ─żud├ş chcete pizzu pripravova┼ą, ak├Ż typ pece chcete a ─Źi budete pec pou┼ż├şva┼ą doma alebo v re┼ítaura─Źnom prev├ídzky / pizzerii. Po─Ćme sa pozrie┼ą na jednotliv├ę cenovej kateg├│rie, nech viete, ─Źo od nich m├┤┼żete o─Źak├íva┼ą.

Cena do 110 ÔéČ

─îo pon├║ka kateg├│rie s najlacnej┼íie cenovkou za modelmi pizza pecou? S cenou do 110 ÔéČ si zak├║pite modely, ktor├ę s├║ ur─Źen├ę pre dom├íce pou┼żitie. Vyberiete si tu predov┼íetk├Żm elektrick├ę pece.

Cena od 110 ÔéČ do 400 ÔéČ

Za t├║to cenu si vyberiete lep┼í├ş dom├íci elektrick├ę pizza pece a tie┼ż pece na z├íhradu. Vyberiete si tu aj pizza pece na gril.

Cena nad 400 ÔéČ

S touto cenovkou m├┤┼żete vybera┼ą o nie─Źo pokro─Źilej┼íie modely. Za 400 ÔéČ a viac si zak├║pite u┼ż aj celkom profesion├ílne modely. Vyberiete si tu elektrick├ę modely, pece na drevo, na uhlie a samozrejme aj pece na plyn. Tie najdrah┼íie modely m├┤┼żu st├í┼ą a┼ż 1 000 ÔéČ a viac.

Pece na pizzu a ich zna─Źky

S ak├Żmi zna─Źkami pec├ş na pizzu sa na trhu m├┤┼żete stretn├║┼ą? Po─Ćme sa na to pozrie┼ą, nech sa m├┤┼żete na trhu lep┼íie orientova┼ą.

Pece na pizzu DOMO

Pece na pizzu DOMO

Domo je p├┤vodne belgick├í zna─Źka s viac ako 30 ro─Źnou trad├şciou. V├Żrobky tejto firmy s├║ dod├ívan├ę na n├í┼í trh od roku 2009. Pece na pizzu od zna─Źky DOMO maj├║ pekn├Ż dizajn a kvalitn├ę spracovanie. Produkty od zna─Źky DOMO s├║ medzi z├íkazn├şkmi ve─żmi ─Źasto ob─ż├║ben├ę. Okrem pec├ş na pizzu si od tejto zna─Źky zak├║pite aj teplovzdu┼ínej frit├ęzy.

Pece na pizzu G3 Ferrari

G3 Ferrari pece na pizzu
Zna─Źka G3 Ferrari je talianskou zna─Źkou, ktor├í sa zaober├í v├Żrobou a predajom mnoh├Żch spotrebi─Źov do dom├ícnosti. Vyberiete si od nej ┼żehli─Źky, ventil├ítory, vys├íva─Źe a mnoho ─Ćal┼íieho. Pred├íva tie┼ż spotrebi─Źa do kuchyne. Vyberiete si od zna─Źky G3 Ferrari tie┼ż pece na pizzu. Tieto pece s├║ ve─żmi kvalitn├ę a pon├║kaj├║ cel├Ż rad r├┤znych funkci├ş. Od tejto zna─Źky s├║ popul├írne tieto modely: G3 Ferrari G1000602, G3 Ferrari G10032 Napoletana, G3Ferrari G1000610 a ─Ćal┼íie.

Pece na pizzu Clatronic

Pizza pece Clatronic

Clatronic je na na┼íom trhu u┼ż zn├ímou zna─Źkou po nieko─żko rokov, ktor├í si z├şskala na ob─żube u ─Źesk├Żch z├íkazn├şkov. M├┤┼żete si u nej zak├║pi┼ą ako ve─żmi lacn├ę modely, ktor├ę s├║ dostupn├ę pre ka┼żd├ęho, tak i kvalitn├ę a drah┼íie modelov├Ż rad. U zna─Źky Clatronic si tak ka┼żd├Ż n├íjde model, ktor├Ż bude presne pre neho. Hlavn├Żmi cie─żmi tejto zna─Źky s├║ kvalita a atrakt├şvny dizajn. V─Ćaka t├Żmto priorit├ím si zak├║pite vzh─żadn├ę modely pec├ş na pizzu, ktor├í v├ím bud├║ sl├║┼żi┼ą po mnoho rokov.

Pec na pizzu a pár slov záverom

V tomto ─Źl├ínku sme si povedali o tom, ako vybra┼ą najlep┼í├ş pec na pizzu. Pozreli sme sa na tie najlep┼íie modely pec├ş. Povedali sme si tie┼ż nie─Źo o d├┤le┼żit├Żch parametroch, ktor├ę je dobr├ę pozna┼ą pri v├Żbere.

D├║fame, ┼że sme v├ím s ├║lohou v├Żberu pizza pece pomohli a vy si tak vyberiete najlep┼í├ş produkt, ktor├Ż v├ím bude sl├║┼żi┼ą po dlh├║ dobu bez jedinej z├ívady a pom├┤┼że v├ím pripravi┼ą ve─żmi chutn├║ pizzu.

Teraz u┼ż v├ím k n├íkupu pizza pece sta─Ź├ş len p├ír posledn├Żch krokov. Sta─Ź├ş si iba v├í┼í vysn├şvan├Ż produkt zak├║pi┼ą v niektorom z online obchodov a naplni┼ą v ┼łom virtu├ílny ko┼í├şk. Pece na pizzu n├íjdete skladom v mnoh├Żch internetov├Żch e-shopoch.

Z tabu─żky s porovnan├şm vy┼í┼íie sa prekliknite na porovn├ívaciu server Heureka, kde si m├┤┼żete porovna┼ą jednotliv├ę obchody a ich ceny vr├ítane recenzi├ş a u┼ż├şvate─żsk├Żch sk├║senost├ş s konkr├ętnym modelom pece na pizzu.

4.3/5 - (11 votes)

Mohlo by v├ís zauj├şma┼ą