Menu Zavrieť

Polaroidy (instantné fotoaparáty): Test, recenzie a výber najlepšieho Polaroide

polaroid náhled

Polaroid je už zažiť ako synonymum pre instantné fotoaparáty (tiež známy ako klasický fotoaparát). Koncept instantných fotoaparátov / Polaroide je známy po mnoho dekád. Kto by ho nepoznal, jedná sa o fotoaparát, ktorý ihneď vytlačí vašu urobenú fotografiu.

Polaroidy

Od doby príchodu digitálnych fotoaparátov na náš trh začala popularita fotoaparátov typu polaroid značne klesať. Poslednou dobou sa však Polaroid stávajú populárnym a zaujímavým fotoaparátom pre mnoho ľudí. Vďaka stúpajúcej popularite instantných fotoaparátov sa na náš trh začína dostávať viac modelov od rôznych výrobcov. Vďaka rôznym nadšencom, ktorí sa snažia Polaroid zachrániť, sa na trh dostávajú aj nové značky ako je napríklad Instax od firmy FujiFilm.Pokud ste sa rozhodli zakúpiť nový polaroid, potom ste na tejto stránke správne, pretože si tu povieme o dôležitých parametroch pre výber vhodného modelu Polaroide v tomto roku. V tomto článku sa dozviete o tom, ako vybrať polaroid a tiež sa zameriame na 10 najlepších Polaroid, ktoré sú aktuálne dostupné na našom trhu.

Polaroidy: Výber 10 najlepších fotoaparátov polaroid (máj, 2024)

Nebaví vás prechádzať internetové obchody a vyberať si Polaroid po mnoho hodín alebo dní? To väčšinou nebaví nikoho, preto sme pre vás vybrali vás 10 najlepších fotoaparátov typu polaroid, ktoré sú dostupné na našom trhu. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa dostupných recenzií a hodnotenie od ich užívateľov. Navyše som vám tieto Polaroid zoradili do prehľadnej tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak je vašou hlavnou preferencií napríklad cena Polaroide, môžete si tabuľku zoradiť podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadZnačkaOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Fujifilm Instax Mini 9polaroid <br />
Fujifilm Instax Mini 9Fujifilm Instax64,90Zobraziť v obchodoch
Fujifilm Instax Square SQ6polaroid <br />
Fujifilm Instax Square SQ6Fujifilm Instax116Zobraziť v obchodoch
FujiFilm Instax Wide 300polaroid FujiFilm Instax Wide 300Fujifilm Instax109,24Zobraziť v obchodoch
Fujifilm Instax Mini 8polaroid Fujifilm Instax Mini 8Fujifilm Instax64,90Zobraziť v obchodoch
Fujifilm Instax Mini 90polaroid Fujifilm Instax Mini 90Fujifilm Instax124,35Zobraziť v obchodoch
FujiFilm Instax Mini 70polaroid FujiFilm Instax Mini 70Fujifilm Instax98Zobraziť v obchodoch
Polaroid Originals Spectra 4700Polaroid Originals Spectra 4700Polaroid139Zobraziť v obchodoch
FujiFilm Instax Square SQ20polaroid FujiFilm Instax Square SQ20Fujifilm Instax193,90Zobraziť v obchodoch
Polaroid OneStep Pluspolaroid Polaroid OneStep PlusPolaroid176,40Zobraziť v obchodoch
Polaroid One Step 2 VFpolaroid Polaroid One Step 2 VFPolaroid123,68Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov Polaroid.

Polaroid: Prečo si zakúpiť polaroid?

Pri výbere prezeraní rôznych modelov typu polaroid vám iste vyvstane otázka, prečo si vôbec polaroid zakúpiť? Pre kúpu Polaroide existuje viacero dôvodov. Akých? To vám povieme v niekoľkých málo riadkoch. Prečo si zakúpiť polaroid? Máme pre vás niekoľko zaujímavých dôvodov.

 1. Atmosféra – Ak budete fotiť s fotoaparátov typu polaroid, budete mať úplne inú atmosféru ako pri fotení s digitálnym fotoaparátom.
 2. Hmatateľný výsledok – S fotoaparátov polaroid držíte výslednú fotografiu ihneď v ruke. To sa vám nestane u digitálneho foťáku.
 3. Autentickosť – Vďaka Polaroide budete mať dokonale autentické fotografie. Vytlačenú fotografiu už nemôžete vziať späť. A to dodáva na unikátnosti celého procesu a vďaka tomu sú vaše fotografie oveľa viac autentické a zapamätateľné.

Ako vybrať polaroid (2024)

Teraz sa dostávame k ďalšej dôležité časti článku. V tejto časti si povieme o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pred výberom Polaroide. Pretože je na trhu rad modelov, nemusí byť jenoduché sa v mnohých parametroch vyznať. Preto sa teraz v tejto časti článku zameriame na dôležité parametre. So znalosťou všetkých najdôležitejších parametrov budete schopní vybrať ideálny model instant fotoaparátu.

Polaroid a veľkosť fotografií

U súčasných instantných fotoaparátov sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými veľkosťami fotografií. Rozmer fotografie je parametrom, ktorý záleží na vašich preferenciách a čo plánujete s vytlačenými fotografiami robiť. Iná veľkosť sa vám bude hodiť napríklad do peňaženky a inú zase využijete pri lepení na nástenku alebo pri inom využití. Rozdielne fotoaparáty majú iné veľkosti fotografií.

Displej

Displej je jednou z inovácií 21. storočia, ktoré ponúkajú novšie klasické fotoaparáty. Nestretnete sa s ním však u všetkých dostupných modelov, ale iba u tých drahších. Čo sa týka displeja, tak sa väčšinou jedná o TFT LCD displej, ktorý je samozrejme farebný. LCD displej vám umožňuje prezerať si vyfotené fotografie, upraviť ich alebo si zobraziť nastavenia fotoaparátu.

Pamäť polaroida

V dnešnej dobe zakúpite Polaroid is internou pamäťou. Vďaka dostupnej internej pamäte si môžete vami zhotovené fotografie uložiť na SD kartu alebo ich preniesť do iného zariadenia. Ak si vyberiete model s dostupnou vnútornou pamäťou, tak počítajte s kapacitou pamäte okolo 64 GB – 128 GB. Niektoré modely ponúkajú rozšírenie pamäte pomocou SD kariet, ktoré sa dajú dodatočne dokúpiť. Pri výbere však myslite na to, že nie celkom všetky modely sú vybavené internou pamäťou. Ak si vyberiete model Polaroide bez internej pamäte, potom si uchováte iba fotografiu vo vytlačenej podobe. Niektoré modely bez úložisko disponujú cloudovým úložiskom. Možno si teda vyfotené snímky uložiť do cloudu a neskôr ju upraviť alebo vytlačiť podľa ľubovôle. K tomuto je však nutné mať internetové pripojenie.

design Polaroide

Polaroidy sú v dnešnej dobe dostupné v rôznych dizajnových variantoch. Ak ste milovníkom retra, vyberiete si Polaroid s prakticky nezmeneným vzhľadom. Ak však nie ste fanúšikom retro vzhľadu, môžete si vyberať instantné fotoaparáty v modernom vzhľade. Môžete si vyberať zo širokej škály farieb a tvarov.

Príslušenstvo a funkcie

S akými funkciami sa u klasických (instant) fotoaparátov najčastejšie stretnete? Výrobcovia samozrejme nezamrzla v minulých dobách. Polaroidy ponúkajú celý rad funkcií. Môžete si vyberať funkcie a príslušenstvo, ktoré poznáte napríklad aj u digitálnych fotoaparátov ako je nahrávanie videa, bluetooth, blesk, mikrofón alebo samospúšť.

 • Funkcia nahrávanie videa – Táto funkcia vám umožňuje natáčať video. Väčšinou v rozlíšení HD (1280 x 720).
 • Rýchle stláčaní snímok – Funkcia rýchleho stláčaní vám umožní veľmi rýchle vytlačenie vašich fotografií. Spravidla sa u rýchlej tlače jedná o niekoľko málo sekúnd.
 • Bluetooth – Umožňuje zdieľanie fotografií do ostatných zariadení, ktoré tiež podporujú bluetooth (napríklad mobilný telefón, notebook a i.)
 • Samospúšť – samospúšť vám umožní začať fotografovanie vo vami nastavenom čase.
 • Album – Ako príslušenstvo si môžete k fotoaparátu dokúpiť kožené album, ktorý dodá vašim fotografiám nový rozmer.
 • Puzdro – Ďalším príslušenstvom, ktoré si môžete k polaroidům dokoupoit, je kožené puzdro. Toto puzdro je estetickým doplnkom a dokáže aj ochrániť váš polaroid pred pádom a prípadným rozbitím.

Cena Polaroidov

Jedným z posledných parametrov, na ktorý sa zameriame, je cena Polaroida. Aby ste vedeli, aký rozpočet je potrebné si na obstaranie Polaroide vyhradiť, sa teraz pozrieme na jednotlivé cenovej kategórie a čo dostupné modely typu polaroid v týchto kategóriách ponúkajú.

Najlacnejšie Polaroid s cenou do 80 €

Najlacnejšie instant fotoaparáty sa dajú zaobstarať už do necelých 80 €. Čo na vás čaká v tejto najlacnejšej cenovej kategórii s Polaroid? Táto kategória ponúka modely, ktoré sú veľmi jednoduché a neponúkajú moc moderných technológií. Nečakajte u nich veľké interné úložisko. U väčšiny modelov však nečakajte žiadne úložisko. K takýmto modelom doporučujeme zakúpiť si puzdro, aby sa vám váš nový polaroid nijako nepoškodil. Pri plánovaní ceny berte do úvahy aj náklady na prevádzku Polaroide. Prevádzka Polaroide rozhodne nie je zadarmo a jedná sa o prakticky najdrahšie štýl fotenia.

Polaroid a Zlatá stredná cesta 80 € – 200 €

V tejto cenovej kategórii sa stretnete s pomerne širokou ponukou rôznych fotoaparátov typu polaroid od rôznych značiek a výrobcov. Narazíte tu na rôzne modely so širokou škálou vzhľadov. Tiež je rôznorodá ponuka veľkosťou tlačených fotografií. Tieto fotaparát majú oveľa precíznejšie spracovanie a ponúka celý rad funkcií z 21. storočia ako je napríklad konektivita pomocou Bluetooth.

Najdrahšie modely s cenou nad 200 €

Čo očakávať od najdrahších Polaroid? Tieto modely ponúkajú rôzne zaujímavé funkcie vrátane mnohých funkcií. Tieto Polaroid sa hodí aj pre profesionálnych fotografov, pretože ponúka veľmi dobré špecifikácie. Môžete si vyberať modely s rôznymi funkciami. Samozrejmosťou je podpora Bluetooth, mobilných aplikácií, cloudového úložiska a podobne. Pre skutočných fanúšikov táto kategória ponúka napríklad aj zlaté Polaroid. Cena takéhoto modelu sa však pohybuje okolo 800 € a vyššie.

Polaroid, Instax FujiFilm alebo iná značka?

Polaroid vs Instax

Ktorú značku vybrať, Polaroid alebo Instax?

Polaroidy

Polaroid je dá sa povedať kultový americkou firmou, ktorá pôvodne zapríčinila popularitu instantných fotoaparátov. V súčasnej dobe modely od značky Polaroid ponúkajú predovšetkým retro / vintage design. Vďaka originálnej pôvodnej konštrukcii majú všetky vyfotené fotografie nádych nostalgie. Výslednú fotografiu vám bude ovplyvňovať prostredie v ktorom sa nachádzate. Ovplyvní ju napríklad aktuálna teplota, vzduch a svetlo. Polaroidy totiž používajú nezmenenú technológiu, takže musíte počítať s istými neduhy.

Instax FujiFilm

Instax od firmy FujiFilm je novou značkou, ktorá sa snaží zaplniť dieru na trhu vďaka stále stúpajúcu dopytu po instantných fotoaparátoch. Jedná sa o nové modely, ktoré sú prispôsobené pre moderné použitie. Použitie nie je tak zložité ako u značky Polaroid. Nemusíte sa toľko zaťažovať s ovládaním, pretože u produktov od značky Instax je prispôsobené pre moderného človeka. Modely od značky Instax majú kompaktné rozmery a dajú sa jednoducho prenášať. Instax ponúka aj moderné funkcie narozdiel od značky Polaroid, od ktorej sú k dispozícii len vintage a rôzne retro modely značky polaroid.

Ďalšie značky fotoaparátov typu polaroid

S ďalšími značkami, s ktorými sa môžete na trhu stretnúť sú tieto:

 • Lomography
 • Leica
 • Impossible
 • Kodak
 • Olympus

Polaroid a pár slov na záver

V tomto článku sme sa zamerali na dôležité paramatry, ktoré je vhodné poznať pri výbere nového Polaroide / instantného fotoaparátu. Povedali sme si o veľkostiach fotografií, displeji, pamäte, dizajnu, príslušenstvo a pár ďalších parametra. Dúfame, že sme vám pomohli s výberom vhodného modelu Polaroide. Tiež dúfame, že vám bude váš nový polaroid perfektne slúžiť a vyfotíte s ním mnoho zaujímavých a nezabudnuteľných momentov. Výsledné fotografie si môžete uložiť napríklad do albumu alebo do rámčeka a uchovať si tak vaše fotografie v reálnej podobe na vždy.

Video o fotenie s Polaroid
2.9/5 - (19 votes)

Mohlo by vás zaujímať