Menu Zavrieť

Hamaky

hamaky

Chcete si zakúpiť hamaky (hojdacia sieť)? Potom ste tu správne. V tomto článku vám totiž poradíme, ako vybrať tú najlepšiu hamak. Pozrieme sa na dôležité parametre a tiež sme pre vás porovnali tie najlepšie hamaky, ktoré sú dostupné na našom trhu. Ak dočítate tento článok až dokonca, určite si vyberiete tú perfektnú hamak, ktorá vám bude vyhovovať.

Hamaka je označenie pre hojdacia sieť. Na trhu tiež existuje rovnomenný výrobca Hamaka, ktorý predáva hojdacie siete a hamaky. Tiež sa stretnete s výrazom hammock alebo Hamaca. Slovo hammock pochádza z angličtiny.

Hamaky ponúkajú množstvo výhod a o všetkých sa dočítate v tu v tomto článku. Hojdacia sieť vám bude slúžiť nielen vonku, ale poslúži vám aj doma či na chalupe. Môžete si kúpiť hamaky ako pre jedného, tak i pre dvoch. Predtým než sa pustíte do výberu hamaky, je dobré sa zamyslieť nad tým, pre čo chcete vlastne hamak používať. Na všetky tieto parametre a mnohé ďalšie sa pozrieme v časti článku: ako vybrať hamak.

Výhodou hojdacie siete je, že je zavesená nad zemou, teda vás ochráni napríklad od mravcov a chrobákov. Hamak si jednoducho zavesíte medzi dva pevné body. K tomu sa najčastejšie použijú dva stromy. Hojdacia sieť môže slúžiť tak na relaxáciu, tak i k prespanie na výletoch a kempovanie. Spanie v hojdacej sieti je veľmi pohodlné.

Hamaky: Výber 10 najlepších hamak (hojdacej siete)

Vybrali sme pre vás tie najlepšie hamaky, ktoré sú dostupné na našom trhu. Ako sme tieto produkty vyberali? Vybrali sme ich podľa dostupných recenzií ich používateľov a zákazníkov. Najlepšie hamaky sme zoradili do prehľadnej tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma čo najnižšia cena, môžete si hamaky zoradiť podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadMateriálRozmerHmotnosťNosnosť Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Highlander Nomad Hammockhamaka Highlander Nomad HammockPolyamid275 cm x 142 cm1,3 kg110 kg55,48Zobraziť v obchodoch
Sea To Summit Pro Singlehamaka Sea To Summit Pro Single70D nylon300 cm x 150 cm0,36 kg180 kg52,98Zobraziť v obchodoch
Ticket to the moon Double Hammockhamaka Ticket to the moon Double HammockParašutický nylon320 x 200 cm0,60 kg200 kg50Zobraziť v obchodoch
Sedco Nylon Parachuthamaka Sedco Nylon ParachutParašutický nylon270 x 135 cm0,42 kg120 kg11,62Zobraziť v obchodoch
DD Hammocks Frontline s moskytiérouhamaka DD Hammocks Frontline s moskytiérou-270 x 140 cm0,82 kg-73Zobraziť v obchodoch
AMAZONAS ARUBA ELLTEX Hamakahoupací síť Amazonas Aruba cayenneElltex210 x 120 cm1,6 kg180 kg40,90Zobraziť v obchodoch
Dimenza Brasil modráhamaka Dimenza Brasil modráBavlna, Polyester200 x 100 cm-120 kg24,19Zobraziť v obchodoch
Gaira Tagangahamaka Hamaka Gaira Taganga270 x 135 cm0,42 kg120 kg11,6Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia hamak a hojdacích sietí od ich užívateľov.

Ako vybrať hamaky

Teraz sa poďme už pozrieť na to, ako vybrať hamak. V tejto časti článku sa zameriame na tie najdôležitejšie parametre, ktoré je dobré poznať k výberu tej správnej hamaky.

hamaky: Typy hojdacích sietí

Je niekoľko rôznych typov hamak na našom trhu. Aby ste sa v nich vyznali, poďme si ich teraz predstaviť.

Brazílska hamaka / hojdacia sieť

Brazílske hamaky / hojdacie siete sú známe svojou robustnosťou a pohodlím. Sú vhodnou voľbou pre chladnejšie prostredie vďaka silnejšiemu materiálu. Niektoré brazílskej hamaky sú ponúkané bez závesných lán a sú vyrobené s in-line závesných systémom. Avšak nájdete aj designy, ktoré ponúkajú klasická závesná lana.

Brazílske húpacie siete väčšinou bývajú vyrobené so zaujímavým dizajnom a rôznymi farbami, ktoré charakterizujú Brazílii. Tieto hamaky bývajú vyrobené 100% z bavlny. Prírodné bavlna však prináša rad nevýhod. Musí sa veľmi často čistiť. Ak údržbu zanedbáte, môže to viesť k tvorbe plesní a ďalším problémom. Brazílska hojdacia sieť je veľmi vhodná na časté a dlhodobé používanie.

Hojdacia sieť z lana

Tento typ hojdacie siete je tým typom, ktorý si skoro každý predstaví na pláži a pod palmami.

Hojdacia sieť z lana sa ľahko montuje aj demontuje. Lanové hojdacie siete sú vzdušné (vynikajúce prúdenie vzduchu) a ponúka dobrú podporu a flexibilitu. Nevýhodou je, že tento typ vám môže po dlhšom ležaní vytvoriť otlaky na vašom tele.

Hojdacie siete z lana sú dobrou voľbou na relaxáciu v horúcich letných dňoch napríklad pri vode. Tento typ hojdacie siete sa zvyčajne nepoužíva na nočné spanie. U tohto typu je tiež problém s preklopením. Musíte byť teda opatrní, aby k tomuto nedošlo.

Lanové hamaky sú obvykle bavlnené alebo polyesterové. Hojdacie siete z bavlneného materiálu sú zvyčajne oveľa pružnejšie ako tie polyesterové. Polyester je menej náchylný k plesniam. Hojdacie siete z lana s veľkými medzerami môžu byť nebezpečné pre deti, pretože sa im môže medzi lanami napríklad zachytiť ruka.

Hojdacie siete / hamaky z textilu

Hamaky z textilu (tkaniny) sú klasickými hamak, ktoré sa predávajú najčastejšie. Tkanina môže byť v rôznych farbách a dizajnu. Môže mať rôzny dekoratívny štýl pre luxusnejší vzhľad a komfort. Prešívané materiály môžu byť taktiež použité na dosiahnutie väčšej mäkkosti a tepla pomocou dvoch vrstiev látky s mäkkou výplni medzi nimi. Všestrannosť tkanín tiež umožňuje mať na hamakách rôzne vzory a farby.

Ošetrené tkaniny poskytujú dodatočnú ochranu pred plesňami a dobre zabraňujú pred vybielením od priameho slnečného svitu. Niektoré hamaky môžu mať aj ochrannú vodeodolnú vrstvu, ktorá ju ochráni pred vodou z bazéna a slanou vodou z mora. Kvalitné a ošetrená tkanina vám vydrží oveľa dlhšie ako bavlnená hojdacia sieť. Na druhú stranu tkanina nie je toľko mäkká ako hamaka zo 100% bavlny.

Hojdacie závesná kreslá

Závesné kreslá sú aktuálne celkom moderným trendom. Nejdná sa síce úplne o hojdacia sieť, ale závesné hojdacie kreslo je tomu veľmi podobné. Závesné kreslo sa vešia inak ako hojdacia sieť. Zvyčajne sa vešia zo zhora. Na týchto kreslách sa nedá ležať a spať ako v klasickej Hamaca alebo hojdacej sieti.

Nosnosť hamaky / hojdacích sietí

Nosnosť patrí medzi najdôležitejšie parametre na ktoré je dobré myslieť pri výbere hamaky. Hamaky zvyčajne mávajú nosnosť nad 100 kg. Môžete si vyberať aj z hojdacích sietí, ktoré majú nosnosť nad 200 kg. Na nosnosť je dobré myslieť aj keď si vyberáte aj hamaky pre dve osoby.

Hmotnosť hamaky / hojdacie siete

Hmotnosť hamaky hrá pri rozhodovaní sa, ktorú kúpiť, celkom dôležitú úlohu. Ak si kupujete hamak prvýkrát, pár gramov navyše v hmotnosti pre vás nemusí hrať žiadnu úlohu. Ak sa však rozhodnete s hamaky cestovať a budete ju sebou prenášať, bude pre vás hrať rolu každý gram navyše v Hamaca. Najviac to ucíti vaše ramená a chrbát pri prenášaní hojdacie siete v batohu. Preto si rozhodne vyberte hojdacia sieť, ktorá je ľahká. Pamätajte, že ľahká hojdacia sieť sa ľahko prenáša.

Hamaky a závesná lana

Ak si chcete zakúpiť kvalitnú hojdacia sieť, potom je dobré sa zamerať aj na kvalitu závesných lán. Hojdacia sieť musí byť pevne pripevnená k stromom či stĺpom aby ste mohli na Hamaca ležať a používať ju. Pred nákupom si nezabudnite skontrolovať, či sú závesná laná kvalitné u vami vybranej hamaky.

Hamaka a rozmery

Všeobecne možno povedať, že existuje vzťah medzi tým, ako ich hamaka komfortné a medzi šírkou hamaky. Väčšia hojdacia sieť býva oveľa pohodlnejšie ako u menších produktov hojdacích sietí. Môžete si tiež vybrať dvojitú hojdacia sieť, ktorá má dostatočný priestor aj pre druhú osobu. Veľkosť hojdacie siete voľte podľa toho, ako ju chcete používať.

Hamaka a doplnky

Hamaky môžu mať celý rad rôznych doplnkov, ktoré vám uľahčia a spríjemnia pobývanie v hojdacej sieti.

  • Moskytiéra – Hamaka, ktorá je vybavená moskytiérou, vás ochráni pred hmyzom a teda aj pred štípance od komárov. Čo sa napríklad pri kempovaní vonku veľmi hodí.

Hamaky a ich cena: Koľko vás bude hamaka stáť?

Jedna z najlepších vecí na hojdacích sieťach je, že nemusíte minúť veľa peňazí aby ste si ju mohli zakúpiť. Mnoho produktov je dostupných za priaznivé ceny od mnohých výrobcov. Môžete si vybrať aj drahšie hamaky, ktoré vám ponuknu oveľa viac miesta a vyššiu odolnosť.

Ak plánujete používať hojdacia sieť veľa a chcete, aby vám vydržala veľa rokov, je dobré si zaobstarať veľmi kvalitný hojdacia sieť a investovať do nej trochu viac peňazí. Je dobré nájsť rovnováhu medzi kvalitou a cenou.

Teraz sa poďme pozrieť na to, v akých cenových kategóriách sa hamaky pohybujú na našom trhu.

Hamaky: Cenová kategória do 40 €

Čo môžete čakať od hamak, ktoré sú lacné a zaobstaráte ich za cenu, ktorá je menšia ako 40 €? V tejto kategórii si vyberiete rôzne hojdacie siete vrátane závesných kresiel.

Cenová kategória od 40 € do 80 €

Hamaky s cenou od 40 € do 80 € sú určené predovšetkým pre cestovanie a ďalšie outdoorové aktivity. Tieto hamaky bývajú veľmi dobre spracovanie a môžete si vyberať z rôznych typov hojdacích sietí. Použitý materiál je u tejto kategórie rôzny.

Cenová kategória s cenou nad 80 €

Hamaky, ktoré presahujú cenovú hladinu nad 80 € ponúkajú výnimočný komfort. Sú spracované z veľmi kvalitných materiálov a zároveň mávajú zvyčajne veľmi kvalitné závesná lana. Tieto hamaky zvyčajne vydržia najdlhšiu dobu a ak chcete hamak, ktorá toho vydrží veľa, oplatí sa investovať do hamak s cenou nad 80 €. Použitý materiál je u tejto kategórie je veľmi rôznorodý.

Hamaky a ich značky

Na trhu je veľa rôznych značiek hojdacích sietí a závesných kresiel. S akými sa najčastejšie stretnete na našom trhu? Môžete si vyberať zo značiek ako je Sedco, Goleta, Houpáníčko, Amazonas, Flarbest, La Siesta, Hamaka a ďalšie.

Hamaka: Prečo si ju zakúpiť?

Pre kúpu hamaky (hojdacej siete) existuje niekoľko dôvodov. Aké to sú?

  • Hodí sa na spanie
  • Spanie v nich je veľmi pohodlné
  • V hamakách sa dajú použiť aj karimatky
  • Pri spanie neležíte na zemi
  • Sú veľmi pohodlné na relaxáciu
  • hamaky a hojdacie siete sú lacné
  • Môžu nahradiť stany

Môžem použiť karimatky v sieti?

Áno, karimatky možno použiť v hamakách. Karimatky môžete použiť najmä v turistických hamakách alebo outdoorových verziách hamak.

Hamaka a pár slov na záver

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať hojdaciu sieť (hamaku). Zamerali sme sa na dôležité parametre ako je typ, hmotnosť, nosnosť, rozmery, cena a ďalšie potrebné parametre, ktoré je dobré poznať k výberu ideálne hojdacie siete alebo závesného kresla. Dúfame, že sme vám s výberom pomohli a vy si tak vyberiete kvalitnú hamak, ktorá bude veľmi pohodlná a odolná a použijete ju len na relaxáciu alebo na spanie. Teraz stačí sa už prekliknúť do niektorého z online obchodov z tabuľky vyššie a naplniť virtuálny košík jednou z vami vybraných hamak.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by vás zaujímať