Menu Zavrieť

Palacinkovače

palacinkovace
Každý, kto použil palacinkovač vie, ako užitočné je toto kuchynské zariadenie vo vašej domácnosti. Tento prístroj do kuchyne je ideálny pre každého, kto miluje palacinky. Palacinky možno jesť na raňajky alebo na večeru. Dajú sa jesť teplé alebo studené.

Pod dohľadom rodičov ich môžu pripraviť aj vaše deti. Všetko, čo potrebujete k príprave cesta na palacinky, je pšeničná múka, mlieko, voda, vajcia a trochu soli. Toto chutné jedlo môže byť sladké alebo len tak suché.

Palacinky si môžete jednoducho prispôsobiť vašim chuťovým pohárikom. Dôležité je, aby palacinka bola dobre upečená. Čo to znamená? Palacinka musia tvoriť jeden celok, nesmie sa rozpadať na kúsky. Palacinka tiež nemôže byť príliš opečená, ale zase nesmie byť veľmi surová. Palacinky sú veľmi chutný pokrm, ale občas nie je ich príprava úplne jednoduchá.

Našťastie tu existuje riešenie pre pohodlnú prípravu palaciniek. Výrobcovia vytvorili zariadenie, ktoré uľahčuje život ľuďom po celom svete každý deň – jedná sa o palacinkovač. Na palacinkovač sa zameriame v tomto článku. Tento prístroj vám výrazne zlepšuje prípravu palaciniek. V tomto článku ďalej nájdete najlepšie palacinkovače a návod na výber palacinkovače. Dozviete sa tu ako vybrať palacinkovač.

Výber 10 najlepších modelov palacinkovače

Pripravili sme pre vás porovnanie 10 najlepších modelov palacinkovače. Ako sme ich vyberali? Porovnali sme recenzie zákazníkov a dostupné parametre. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky, ktorá je nižšie. Túto tabuľku si môžete zoradiť podľa vami preferovaných parametrov. Môžete si tak zoradiť palacinkovače podľa dostupnej ceny s DPH a vybrať si tak tie najlacnejšie modely pre prípravu palaciniek.

NázovVzhľadPriemer (v mm)Počet platničiekPríkon (W)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Clatronic CM 3372Palacinkovač Clatronic CM 3372290190026Zobraziť v obchodoch
SEVERIN CM 2198Palacinkovač SEVERIN CM 21983001100026,65Zobraziť v obchodoch
Ariete 183Palacinkovač Ariete 1833001100039,90Zobraziť v obchodoch
ROHNSON R-201Palacinkovač ROHNSON R-2013001100028,90Zobraziť v obchodoch
Delimano UtilePalacinkovač Delimano Utile200180024,90Zobraziť v obchodoch
Tristar BP 2634Palacinkovač Tristar BP 26343001 nebo 4120034,80Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 605Palacinkovač Guzzanti GZ 6053401150029,90Zobraziť v obchodoch
Domo DO 8709PPalacinkovač Domo DO 8709P1156100032,98Zobraziť v obchodoch
Steba CR 32Palacinkovač Steba CR 323201120048,90Zobraziť v obchodoch
Steba CR 35Palacinkovač Steba CR 353501140066,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia palacinkovače od ich užívateľov.

Recenzie, popis a hodnotenie najlepších modelov palacinkovače

Poďme sa teraz pozrieť o niečo podrobnejšie na jednotlivé modely z tabuľky vyššie. Pozrieme sa na všeobecný opis a ďalšie parametre.

Clatronic CM 3372

Palacinkovač Clatronic CM 3372
Prvým modelom palacinkovače v našom porovnaní je Clatronic CM 3372. Jedná sa o model najmä pre ľudí, ktorí hľadajú palacinkovač do 40 €. Cena tohto produktu je nízka a zároveň získate veľmi solídne a dobre vyrobený model. Výrobca za túto cenu ponúka prístroj s pekným vzhľadom, ale najdôležitejšie je, že má nepriľnavý povrch. To znamená odolnosť proti pripečeniu a spáleniu. Na modeli nájdete indikátor, ktorý hlási pripravenosť na pečenie a tiež na tomto modeli nájdete tlačidlo uľahčujúce reguláciu teploty pečenia. Prístroj umožňuje pripraviť si chutné palacinky s priemerom 29 cm. Ide o produkt s výkonom 900 W. Čas pečenia trvá len niekoľko sekúnd. Sada ďalej obsahuje príslušenstvo pre uľahčenie pečenia.

Za koľko sa Clatronic CM 3372 predáva? Tento tovar nájdete na trhu za cenu okolo 26 € s DPH.

Severin CM 2198

palacinkovac SEVERIN CM 2198
Ďalším modelom v porovnaní je palacinkovač Severin CM 2198. Výrobca premyslene vyriešil aj tie najmenšie detaily na tomto modeli. To prispelo k vytvoreniu veľmi dobrého výrobcu palaciniek. Elegantný vzhľad v kombinácii s jednoduchým použitím a pozitívnym hodnotením zákazníkov nás presvedčilo k zaradeniu tohto modelu do nášho porovnania. Tento elektrický prístroj na výrobu palaciniek má výkon 1000 W, samozrejme, má vstavanú reguláciu teploty a priemer palacinkovače je 30 cm.

Veľmi dobre nahradzuje tradičnú panvu. Má špeciálnu vrstvu, ktorá zabraňuje prilepeniu cesta. Môžete na ňom pripraviť mnoho druhov pokrmov, nielen palacinky, napr. Omelety alebo tortilly. Výrobca Severin je známa nemecká značka, ktorá zaručuje bezpečné používanie a dlhodobú životnosť. Tento model má tlačidlá pre zapnutie a vypnutie s kontrolkou a indikátorom, ktorý ukazuje aktuálny stav zariadenia.

Protišmykové nožičky zaisťujú pohodlné používanie tohto modelu. Vďaka nim vám palacinkovač nikdy nespadne. Nájdete u neho tiež navíjač šnúry, takže ho nikde nemusíte zväzovať a ani ho nijako zrolovať. Pri nákupe samozrejme obdržíte návod.

Zákazníkom sa páči veľmi dobré spracovaním, ktoré predlžuje životnosť celému produktu. Ďalej sa im páči aj pekný vzhľad a dobrá cena. Jedná sa o model s dobrým pomerom cena / výkon.

Tento model palacinkovače sa predáva zo cenu okolo 26,65 € s DPH na našom trhu.

Ariete 183

palacinkovac ariete 183
Ak máte radi palacinky alebo omelety, určite si zamilujete tretí model z nášho porovnania. Automatický palacinkovač Ariete 183 s priemerom 30 cm. Je to ideálne zariadenie, ktoré vám umožní pripraviť tenké palacinky, ale aj tortilly alebo omelety. Tento model sa ľahko používa, takže aj nešikovný človek si pripravia palacinku alebo omeletu veľmi ľahko.

Výhodou tohto zariadenia je samozrejme nepriľnavý povrch a možnosť regulácie teploty. Súčasťou balenia je zvyčajne drevená špachtľa. Toto príslušenstvo vám umožní cesto na zariadení dôkladne rozprestrieť, vďaka čomu sú palacinky ešte tenšie a nepoškodíte si tým teflónový materiál.

Nemôžete tiež zabudnúť na praktický indikátor, ktorý sa rozsvieti keď sa dosiahne ideálnej teploty. Ukladanie káblov je tiež veľmi dobre vyriešené. Vďaka tomu je skladovanie zariadení ľahšie. Takisto stojí za zmienku veľa pozitívnych názorov užívateľov, ktorí oceňujú vysokú kvalitu produktu a mimoriadnu trvanlivosť nepriľnavého povrchu na platničke.

Ak používate zariadenie v súlade s odporúčaniami výrobcu, určite vám vydrží slúžiť po dlhú dobu, čo iste poteší všetkých milovníkov palaciniek.

Model ponúka 30 cm priemer na palacinky. Ariete 183 je zariadenie, ktoré je funkčné a ľahko použiteľné. Tento model má výkon 1000 W.

Predáva sa za cenu okolo 39,90 € s DPH.

Ako vybrať palacinkovač

Na trhu je dostupných veľa rôznych modelov palacinkovače, ktoré majú rozdielne parametre. Ak si chcete zakúpiť dobrý a kvalitný model, potom nie je úplne jednoduché sa medzi jednotlivými parametrami vyznať. Preto sme pre vás spísali túto príručku, kde sa dozviete, ako vybrať palacinkovač podľa dostupných parametrov ako je výkon, cena a ďalšie.

Výkon

Jedná sa o dôležitý parameter v každom elektronickom zariadení a palacinkovač nie je výnimkou. V tomto prípade je tiež dôležitý, pretože primeraný výkon by mal zabezpečiť rovnomerné a rýchle prepečenie cesta palacinky. Zvyčajne si vyberiete modely s výkonom okolo 900 W. Lepšie modely navyše majú zabudovaný termostat, takže môžete pravidelne regulovať teplotu vykurovacej dosky u palacinkovače. Tiež je dobré myslieť na to, že vyšší výkon bude znamenať aj vyšší odber elektrickej energie.

Povrch platne

Palacinkovač by mal mať dostatočne kĺzavú pečenie dosku. Vďaka tomu sa palacinky nepripáli. Možno si vybrať na trhu palacinkovače s teflónom. Výhoda teflónu je, že nepotrebujete žiadny tuk. Nevýhodou teflónu naopak je, že sa dá pomerne ľahko poškodiť. Nesmiete na neho používať žiadne kovové nástroje alebo príbory.

Veľkosť dosky

Veľkosť dosky je dôležitým parametrom. To totiž ovplyvní, akú veľkú budete mať palacinku. V parametroch sa stretnete s hodnotou priemeru platne. Tento parameter je individuálna a odvíja sa od toho, aké veľké palacinky máte radi.

Počet platní

Počet platní je dôležitým parametrom vtedy, keď si chcete pripravovať viac palaciniek v jeden okamih. Možno si vybrať palacinkovače s jednou platničky, s dvoma alebo dokonca aj so štyrmi. Avšak palacinkovače s väčším počtom platničiek zvyčajne majú menší priemer. Pokiaľ chcete pripravovať palacinky pre početnejšie rodiny, vyberajte modely, ktoré majú zároveň dostatočný priemer platničky a tiež väčší počet platničiek.

Bezpečnosť

Niektoré modely palacinkovače majú špeciálne silikónové nožičky, ktoré bránia nechcenému smeknutí. Toto riešenie má chrániť povrch pracovnej dosky pred poškriabaním a tiež zabrániť možnému pohybu zariadenia. Gumové prvky sa tiež veľmi ľahko čistí.

Cena

Na prípravu palaciniek sú palacinkovače tým úplne najlepším pomocníkom. Ich cena začína okolo 20 €. Na trhu sú k dispozícii aj drahšie modely s väčším výkonom a originálnym dizajnom. Za takéto zariadenie zaplatíte okolo 40 € s DPH a viac. Najdrahšie panvice na palacinky sú tie, ktoré sú ohrievané plynom. Modely s viacerými platničkami sa predávajú na trhu za cenu okolo 40 € s DPH a viac.

Príslušenstvo a funkcie

Aj u tohto kuchynského stroja sa stretnete s radom dostupného príslušenstva a dodatočných funkcií. Toto príslušenstvo vám môže značne pomôcť pri príprave palaciniek. U niektorých modelov je príslušenstvo dokonca súčasťou balenia.

S akými funkciami a príslušenstvom je možné sa u dostupných modelov stretnúť?

 • Indikátory – Indikátory sú pomerne bežným vybavením palacinkovače. Informujú vás o aktuálnom stave pečenia. Stretnete sa s indikátormi teploty alebo indikátory prevádzky.
 • Nastaviteľná teplota – Modely môžu byť vybavené termostatom, ktorý vám umožní prispôsobiť si teplotu platne. Na takomto modeli nájdete aj príslušné ovládacie prvky na ovládanie teploty.
 • Odnímateľná pečenie doska – Ak je palacinkovač vybavený možnosťou odobratia platničky, potom je jeho umývanie značne uľahčené. Vďaka odnímateľnej doske sa palacinkovač veľmi ľahko obmýva.
 • Protišmykové nožičky – Ak chcete zabrániť tomu, aby sa prístroj ľubovoľne pohyboval po vašej kuchyni, vyberte si taký model, ktorý je vybavený protišmykovými nožičkami, ktoré obvykle bývajú gumové.
 • Drevené špachtle – Drevené špachtle nájdete v balení u niektorých modelov. Ide o praktické príslušenstvo. Vďaka nemu môžete palacinku jednoducho otočiť. Drevená špachtľa je navyše prívetivá k teflonovému povrchu.
 • Odmerka – Odmerka je praktické príslušenstvo pre odmeranie ingrediencií.

Palacinkovače a dostupné značky

Na trhu nájdete veľa dostupných značiek tohto tovaru na sklade. Ktoré značky sú kvalitné? Ako sa medzi týmito značkami vyznať? Poďme si teraz niektoré predstaviť nech o nich získate trochu prehľad.

Clatronic

clatronic-logo
Clatronic je na našom trhu už známou značkou po niekoľko rokov, ktorá si získala na obľube u českých zákazníkov. Môžete si u nej zakúpiť ako veľmi lacné modely, ktoré sú dostupné pre každého, tak i kvalitné a drahšie modelový rad. U značky Clatronic si tak každý nájde model, ktorý bude presne pre neho. Hlavnými cieľmi tejto značky sú kvalita a atraktívny dizajn. Vďaka týmto prioritám si zakúpite vzhľadné modely, ktoré vám budú slúžiť po mnoho rokov.

Tristar

Tristar Black
Od značky Tristar zakúpite veľmi cenovo dostupné palacinkovače. Pokiaľ chcete základné modely, ktoré majú za hlavný cieľ urobiť palacinku, tak vám budú modely od značky Tristar plne postačovať.

Okrem týchto značiek na trhu nájdete aj tieto značky:

 • Ariete
 • NORDLINE
 • Delimano
 • Krampouz
 • Unold

A ďalšie značky.

Záverom

V tomto článku sme si povedali o parametroch, ktoré je vhodné poznať pre správny výber nového palacinkovače. Povedali sme si o tom, ako vybrať vhodný palacinkovač. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového kuchynského stroja pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model pre jednoduchú prípravu palaciniek, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť s ním virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa preklikne na porovnávací server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností.

4.7/5 - (7 votes)

Mohlo by vás zaujímať