Menu Zavrieť

Čističe okien

cistic okien
Umývanie okien zvyčajne nepatrí medzi obľúbené domáce činnosti. V dnešnej dobe však existuje aj na túto nepríjemnú činnosť riešení. Riešením je prístroj, ktorý sa volá čistič okien (stretnete sa aj s názvom aku stierky alebo vysávač na okná). V ponuke sú rôzne modely, ktoré zvládajú rôzne veľkosti okien. Navyše tieto prístroje nemusíte používať len na umývanie okien, ale dajú sa použiť aj na čistenie sprchovacieho kúta alebo zrkadiel.

Uvažujete o kúpe čističe okien, ale nemáte čas sa starostlivo pozrieť na ponúkané modely na trhu? Urobili sme to za vás. Vďaka tomu nemusíte prechádzať stovky ponúkaných modelov na trhu. Analyzovali sme pre vás dostupné modely a vybrali sme pre vás tie najobľúbenejšie u zákazníkov.

V tomto článku sme zoradili tie najlepšie modely na umývanie okien. Sme si istí, že medzi týmito produktmi nájdete ten, ktorý vám bude najviac vyhovovať. Okrem najlepších modelov sa tu pozrieme aj na to, ako vybrať čistič okien.

Výber 10 najlepších čističov okien

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších modelov čističov okien. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Čističe okien si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadVýdrž batériePríslušenstvoOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Leifheit 51003 Window Cleaner vysávač na okná s mopom a tyčouČistič okien Leifheit 51003 Window Cleaner Čistič okien s mopem a tyčí 43 cm35 minÁno46,05Zobraziť v obchodoch
Leifheit 51016Čistič okien Leifheit 5101635 minÁno49,50Zobraziť v obchodoch
Kärcher WV 5 PremiumČistič okien Kärcher WV 5 Premium25 minÁno66,70Zobraziť v obchodoch
Kärcher WV 2 PremiumČistič okien Kärcher WV 2 Premium25 minÁno57,90Zobraziť v obchodoch
Kärcher WV ClassicČistič okien Kärcher WV Classic20 minÁno44,60Zobraziť v obchodoch
Concept CW1000 Perfect Clean 3v1Čistič okien Concept CW1000 Perfect Clean 3v150 minNie37Zobraziť v obchodoch
Vileda 153231 WindomaticČistič okien Vileda 153231 Windomatic40 minÁno43Zobraziť v obchodoch
Bosch GlassVACČistič okien Bosch GlassVAC30 minÁno54,40Zobraziť v obchodoch
Kärcher WV 6 PlusČistič okien Kärcher WV 6 Plus100 minÁno99,21Zobraziť v obchodoch
Electrolux WS71-4CRČistič okien Electrolux WS71-4CR60 minÁno63,40Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia čističov okien od ich užívateľov.

Čistič okien: Prečo si ho zakúpiť?

 • Možno s ním zvyčajne umyť okná na jedno nabitie.
 • Umývanie okien je s ním veľmi efektívne.
 • Čistič okien vám ušetrí čas.
 • Dobrý pomer cena / výkon.
 • S čističom na okna je umývanie okien hračka.
 • Možno s ním umývať aj iné veci okrem okien.

Ako vybrať čistič okien

V súčasnej dobe sú na trhu k dispozícii dva typy čističov okien. Prvú skupinu tvoria vysávača sa sací tryskou (tie sú zaradené v našom porovnaní). Tento typ modelov sa skladá z dvoch prvkov. Jedným z nich je handričku s rozprašovačom, ktorý zvlhčí povrch okna, čím uľahčí odstraňovanie nečistôt. Druhým prvkom je zariadenie, ktoré vysáva špinavú vodu a čistí okno. Aby ste vedeli, ktorý model čističe okien si vybrať, pozrieme sa teraz na parametre, ktoré je potrebné poznať k výberu vhodného modelu.

Výkon čističe okien

Výkon čističe okien možno určiť podľa toho, aký motor bol použitý a akú má silu. Výkonné motory zvyčajne vyžadujú aj veľké batérie. Čím väčšia bude mať model príkon, tým väčší sací výkon. Čím lepšie má daný model výkon, tým je menšia pravdepodobnosť tvorby šmúh pri umývaní.

Účinnosť zariadenia je samozrejme ovplyvnená tiež čistiacimi prostriedkami a kvalitou produktu. Na tento parameter je dôležité myslieť, pretože len kvalitný tovar čističe okien vám môže zaručiť dokonale čisté okná.

Batérie a doba nabíjania

Ďalším dôležitým parametrom je výdrž batérie. Dobrý čistič okien by mal vydržať vysávať aspoň 20 minút. Tie lepšie modely zvládajú pokojne až 40 minút vysávania. Pred samotným procesom umývanie okien je nutné sa uistiť, že je váš prístroj plne nabitý. Zvyčajne nabíjanie trvá u Čističe okien okolo 2 hodín.

Objem nádržky na vodu

Objem nádržky na vodu je tiež dôležitým faktorom pri výbere. Čím bude nádobka na vodu väčšie, tým ju budete musieť menej často vylievať. Avšak vďaka väčšej nádržke bude zase stierka na okno ťažšie keď dôjde k naplneniu nádržky na vodu. Obvykle býva veľkosť nádržky okolo 100 ml.

Hmotnosť

Hmotnosť je faktorom, ktorý značne ovplyvňuje komfort pri umývaní okien. Čím má model menšiu hmotnosť, tým lepšie. Myslite tiež na to, že sa hmotnosť počas umývania okien zvýši, pretože do nádobky sa zachytáva voda a nečistoty, ktoré niečo váži.

Odsávacia hubica

U odsávacie hubice je dôležitý jej rozmer. Pokiaľ chcete čistiť horšie dostupné miesta, je vhodné použiť hubicu s menšou šírkou. Pokiaľ chcete čistiť naopak veľké plochy, vyberte si dostatočne širokú hubicu.

Príslušenstvo

U tohto prístroja si môžete vybrať dodatočné príslušenstvo. Najčastejšie sa jedná ďalšie čistiace hubica a teleskopickú rukoväť pre čistič okien.

Cena

Čističe okien (aku stierky) sú výrazne drahšie ako bežné ručné stierky na okno. Na druhej strane vám ušetrí veľa času a nervov pri čistení okien a navyše pre nich nájdete aj omnoho viac využitie. Koľko peňazí je dobré do novej akumulátorovej stierky na okná investovať? S týmto vám teraz pomôžeme. Pozrieme sa na jednotlivé cenovej kategórie. Najlacnejšie modely možno zvyčajne zakúpiť za cenu do 60 € s DPH.

Cena do 60 €

Najlacnejšie cenová kategória začína s cenovkou okolo 40 € s DPH a končí na 60 € s DPH. Čo možno od tejto kategórie očakávať? Nájdete tu najlacnejšie čističe okien. Tieto modely zvyčajne majú menšiu kapacitu nádržky na vodu a neponúkajú veľa dodatočného príslušenstva. Tieto modely majú tiež menej kvalitné spracovanie a používajú lacné materiály.

Cena od 60 € do 80 €

Modely v cenovej kategórii od 60 € do 80 € s DPH ponúknu lepšie vybavenie a príslušenstvo. Stretnete sa u nich s teleskopickými tyčami a ďalším príslušenstvom. Tieto modely zvyčajne majú aj lepšie spracovanie a vyberiete si tu zo širokej ponuky produktov.

Cena nad 80 €

Čo možno očakávať od modelov s cenovkou nad 80 € s DPH? Tu nájdete tie najkvalitnejšie modely čističov okien. Tieto modely majú široké príslušenstvo a sú vyrobené veľmi kvalitne. Zakúpite si tu modely napríklad od veľmi kvalitnej značky Kärcher. Tieto modely zvyčajne ponúkajú perfektné čistenie horšie dostupných rohov. Ďalej u nich nájdete veľmi kvalitné batérie a širokú ponuku príslušenstva.

Čističe okien: Dostupné značky čističov okien

S akými značkami čističov okien sa na našom trhu stretnete?

Kärcher

Kaercher_Logo

Kärcher je etablovanou značkou na trhu spotrebičov pre vysávanie a čistenie pre domáce aj profesionálne použitie. Od tejto značky si vyberiete aj kvalitné čističe okien. Modely od tejto značky majú zvyčajne svoju špecifickú žltú farbu. Populárne modely od tejto značky sú napríklad Kärcher WV 2 Premium, Kärcher WV 5 Premium, Kärcher WV Classic a ďalšie. Modely od tejto značky sú veľmi kvalitné a dobre hodnotené od zákazníkov. Pri modeloch od tejto značky nájdete široké príslušenstvo a skvelú kvalitu.

S akými ďalšími značkami sa stretnete?

 • Leifheit
 • Hobot
 • Lewi
 • Vileda
 • Concept
 • Bosch
 • Black & Decker

a ďalšie značky.

Čističe okien a pár slov záverom

V tomto článku sme si povedali o parametroch, ktoré je vhodné poznať pre správny výber nového čističe okien / aku stierky. Povedali sme si o tom, ako vybrať vhodný čistič okien. Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového domáceho pomocníka na okná pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model pre jednoduché umývanie okien, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť s ním virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávací portál Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností.

3.7/5 - (13 votes)

Mohlo by vás zaujímať