Menu Zavrieť

Zastrihávače fúzov: Test a výber najlepších zastrihávačov fúzov

zastřihovač vousů

Vyberte si najlepší model zastrihovača fúzov. Pokiaľ chcete mať dokonale upravené fúzy, potom k tejto úlohe budete potrebovať kvalitný zastrihávač fúzov. Tie najlepšie modely sú intuitívne a ponúka celý rad rôznych príslušenstva a nastavení.

Tieto prístroje pripomínajú klasický strojček na vlasy, ale tento prístroj je presne prispôsobený pre dokonalú úpravu fúzov. V tomto článku sa zameriame na to, ako si vybrať ten najlepší model zastrihávača na fúzy. Pozrieme sa tiež na najdôležitejšie parametre, ktoré je potrebné poznať pred kúpou ideálneho prístroja. Hoci sa môže zdať, že výber zastrihávače fúzov je zložitý, po prečítaní celého článku o výbere najlepšieho modelu zastrihávača to bude pre vás veľmi jednoduché. Zastrihávač fúzov je užitočným pomocníkom, ktorý sa stane vaším často používaným prístrojom a nemal by vám chýbať.

Výber 10 najlepších zastrihávačov fúzov (2019)

Vybrali sme pre vás 10 najlepších zastrihávačov fúzov. Ako sme ich vyberali? Analyzovali sme stovky dostupných modelov na našom trhu a porovnali ich podľa dostupných hodnotenia a recenzií od ich užívateľov. Zoradili sme pre vás teda 10 najlepších modelov do tejto prehľadnej tabuľky. Najlepšie na tom je, že si môžete túto tabuľku zoradiť podľa vašich preferovaných parametrov. Ak teda chcete napríklad najlepšie a zároveň najlacnejší model zastrihovača fúzov, potom si môžete všetky modely zoradiť od najlacnejších po najdrahšie.

Najlepšie zastrihávača fúzov pre rok 2019 sú tieto modely:

Zastrihávač fúzovVzhľadTyp napájaniaPočet nástavcovVodotesnosťMinimálna dĺžka ostrihanie (v mm)Maximálna dĺžka ostrihanie (v mm)Orientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Philips OneBlade QP2520/20Zastrihávač fúzov Philips OneBlade QP2520/20Batéria3Áno1533,98Zobraziť v obchodoch
Philips BT5200/15Zastrihávač fúzov Philips BT5200/15Kombinované1Áno0,41048,60Zobraziť v obchodoch
Philips QT4015/16Zastrihávač fúzov Philips QT4015/16Kombinované1Áno0,51034Zobraziť v obchodoch
Braun BT 5070Zastrihávač fúzov Braun BT 5070Kombinované2Nie12066,90Zobraziť v obchodoch
Philips BT7210/15Zastrihávač fúzov Philips BT7210/15Kombinované3Nie0,51092,90Zobraziť v obchodoch
Remington MB4045Zastrihávač fúzov Remington MB4045Kombinované3Nie0,53546,90Zobraziť v obchodoch
Braun BT 5090Zastrihávač fúzov Braun BT 5090Kombinované1Áno12042,71Zobraziť v obchodoch
Braun MGK3080Zastrihávač fúzov Braun MGK3080Batéria4Áno12153,77Zobraziť v obchodoch
Rowenta TN2300F0Zastrihávač fúzov Rowenta TN 2300Kombinované1Nie0,9723,40Zobraziť v obchodoch
Rowenta TN4800Zastrihávač fúzov Rowenta TN4800Batéria1Nie0,51055,41Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov zastrihávačov fúzov.
Podrobnejšie test zastrihávačov fúzov si môžete prečítať už čoskoro.

Ako vybrať zastrihávač fúzov (2019)

Ako vybrať zastrihávač fúzov? To je otázka, ktorú si mnoho z nás položí pri pohľade na veľkú ponuku všetkých modelov, ktoré sú na trhu. A pretože samotná analýza všetkých modelov a ich porovnávanie zaberie veľa času, spísali sme pre vás tento návod na to, ako vybrať zastrihávač fúzov. V nasledujúcej časti článku sa pozrieme na tie najdôležitejšie parametre. Po prečítaní tejto časti článku budete vedieť, na čo sa pri výbere zamerať.

Pozrieme sa napríklad na materiály čepieľok, počet nadstavcov, dostupné typy napájania, vlastnosti a cenové rozpätie.

Štýl používanie strihača

Pred zakúpením niektorého z modelov zastrihávačov je dôležité si položiť jednu zásadnú otázku, ako budete zastrihávač na fúzy používať? Budete ho používať len na domácej použiť, alebo ho budete používať profesionálne? Toto je veľmi dôležité, pretože modely na osobné použitie majú rozdielne parametre od tých, ktoré môžete používať profesionálne. Profesionálne strojčeky majú oveľa kvalitnejšie a dôkladnejšie spracovanie, ale tiež je ich cena podstatne vyššia.

Tiež narazíte na modely, ktoré sú skôr multifunkčnými prístrojmi, pretože sa hodí nielen na holenie fúzov, ale aj chĺpkov po celom tele.

Typ napájania

Môžete si vyberať medzi 2 typy napájania u zastrihávačov fúzov. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody. A záleží teda len na vás, ktorý si vyberiete a ktorý vám bude viac vyhovovať. Môžete si vybrať modely, ktoré sú napájané z elektrickej siete alebo modely, ktoré sú vybavené batériou. Najčastejšie sa však stretnete s modelmi, ktoré sú vybavené batériou. S modely, ktoré sú napájané z elektrickej siete sa už moc na našom trhu nestretnete

  • Zastrihávače s batériou – Modely, ktoré sú vybavené akumulátorom sú pri holení viac praktické, pretože vám pri holení neprekáža napájací kábel. Nevýhodou je to, že ich musíte nechať nabíjať a pokiaľ nie sú nabité, nemôžete ich ihneď použiť. Rozhodne odporúčame vybrať si model s batériou, pretože si ho môžete vziať aj na cesty a použiť ho v čase, keď nemáte prístup k zásuvke.
  • Zastrihávače s napájaním zo siete – Modely, ktoré sú napájané káblom. V súčasnej dobe sa ponuka týchto modelov tenšie, a to najmä kvôli tomu, že zastrihávača s akumulátorom sú viac praktické a vývoj akumulátorov ide neustále dopredu.

Akumulátorové modely
U akumulátorových modelov ešte chvíľku zostaneme, pretože pri ich výbere je dobré dbať na niekoľko parametrov. Je dobré sa pozrieť na to, akú výdrž má batéria pri danom modeli a za ako dlho je schopná sa nabiť do prevádzkyschopného stavu. Niektoré modely bývajú vybavené funkciou rýchlonabíjania, ktoré značne urýchľuje nabitie, takže môžete začať používať model za čo najkratšiu dobu. Tiež sa pozrite na to, ako sa daný model nabíja a aké parametre má prípadná nabíjačka. Ďalej je sa dobré pozrieť na typ batérie, ktorou je model vybavený. Najčastejšie sa stretnete s batériami typu Li-Ion, ktoré majú dobré parametre, ale sú o niečo drahšie. U niektorých lacných modeloch sa môžete stretnúť s Ni-Mh batériami, ktoré však majú horšie životnosť a v dlhodobom horizonte sa neoplatí.

Nadstavce

Pri výbere strihača fúzov je tiež dôležité nezanedbávať nástavce, pretože sú dôležitou súčasťou balenia a ovplyvňujú veľa dôležitých vlastností pri zastrihávanie vašich fúzov. Základným príslušenstvom, bez ktorého sa pri kvalitných modeloch zastrihávačov nezaobídete sú nadstavce. Pri lepších modeloch si môžete vyberať z väčšieho počtu nástavcov, ktoré ovplyvňujú štýl toho, ako si môžete fúzy upraviť. S kvalitnými nástavcami môžete docieliť mnohých trendy štýlov vašich fúzov.

Nástavce nám tiež ovplyvňujú to, akú budete mať minimálnu a maximálnu dĺžku strihu.

Stretnete sa tiež s mnohými nástavcami, ktoré vám umožnia nielen zastrihávanie fúzov, ale aj zastrihávanie chĺpkov v nose, ušiach alebo dokonca aj vlasov. To vám urobí z vášho zastrihávača multifunkčný prístroj, ktorý možno použiť mnohými spôsobmi.

Čím väčším počtom nástavcov je model zastrihovača fúzov vybavený, tým ho môžete použiť pre oveľa viac príležitostí a zostrihov fúzov.

Brity

Mnoho modelov zastrihávačov fúzov vrátane tých drahších ponúka dvojité ostrie u britov, čo nám pridáva na precíznosti pri zastrihávanie a umožňuje vám efektívne vyladiť vaše fúzy.

Brity a ich kvalita patrí medzi zásadné parametre u zastrihávačov fúzov, ktoré vám ovplyvňujú výsledok vášho zastrihnutie fúzov. Dôležitým prvkom na dosiahnutie dokonalých fúzov je materiál čepele. Materiál čepele nám ovplyvňuje aj to, ako sa o daný strojček musíte starať, a hlavne má vplyv na jeho odolnosť a ostrosť.

Môžete si vyberať z niekoľkých materiálov, a to z titánu, keramiky alebo nehrdzavejúcej ocele. Poďme si tieto materiály predstaviť, nech viete, čo od nich môžete očakávať. Povieme si hlavne o tom, aké sú ich výhody a na čo by ste si u nich mali dať pozor.

Titan

Modely, ktoré sú označené ako s čepeľami vyrobenými z titánu, majú dobrú odolnosť proti postupnému otupenie čepeľou. Titánové čepele sa vyznačujú hlavne tým, že vám vydrží dlhšie než ostatné materiály.

Modely, ktoré majú titánový brit nikdy nemajú brit celý pokrytý titánom. Vždy býva časť pokrytá nerezovou oceľou. To však nijako neovplyvňuje jeho pozitívne vlastnosti a je to vlastne pre vás výhodou, pretože to zlacňuje cenu modelu.

Nerezová oceľ

Nerezová oceľ je tým najrozšírenejším materiálom, s ktorým sa u zastrihávačov fúzov stretnete. Nerezová oceľ je materiálom, ktorý toho vydrží dosť veľa. Dobre sa hodí na hrubšie fúzy.

A pretože je nerezová oceľ najpoužívanejším materiálom u naprostej väčšiny ako lacných, tak drahších modelov, stretnete sa rôznou kvalitou nerezovej ocele. Nevýhodou u tohto materiálu je fakt, že sa môže jednoducho zahriať, čo môže byť pri zastrihávanie fúzov nepríjemné.

Keramika

Keramické čepele ponúkajú rad výhod oproti ostatným materiálom. Vďaka dobrým vlastnostiam je keramický materiál výrazne drahšie a stretnete sa s ním u malého počtu modelov. Výhodou keramiky je to, že sa absolútne minimálne zahrieva. Keramické čepele vydrží naozaj dlho a nikdy vám nijako nezreziví. A ďalšou výhodou je to, že sa keramický materiál u britov prakticky vôbec neotupí.

Funkcie

Zastrihávače fúzov bývajú vybavené radom funkcií, ktoré vám uľahčia celý proces strihanie vašich fúzov. Funkcie, ktorými je model vybavený, ovplyvňujú tak jeho cenu, tak i možnosti čo všetko s ním dokážete. Modely vybavené viacerými funkciami budú logicky drahšie ako tie, ktoré majú málo funkcií. Poďme si predstaviť tie najčastejšie funkcie, s ktorými sa môžete stretnúť v obchodoch u jednotlivých modelov.

  • Funkcie vysávanie – Táto funkcia vám uľahčí celý proces zastrihávanie a holenie, pretože potom nebudete mať všade rozprestreté oholené fúzy. Funguje to tak, že sa oholené chĺpky a fúzy zhromažďujú v nádobke, ktorú potom jednoducho vysypete.
  • Vodeodolný model – Vodoodolnosť je veľmi užitočnou funkciou, ktorá vám uľahčuje manipuláciu s celým prístrojom, pretože si nemusíte dávať taký pozor, či sa vám zastrihávač fúzov nenamočí. Môžete tak tento model použiť napríklad aj pri sprchovaní či sa vám bude ľahšie daný model umývať a čistiť pod tečúcou vodou.
  • Samoostriace čepele – Ďalšia užitočná funkcia, ktorá vám zaistí, že nemusíte brity ostriť. A to vďaka tomu, že sa brity medzi sebou jemne trú a tým sa navzájom naostrí.
  • Samočistiaci čepieľkami – Vďaka tejto funkcii nemusíte zdĺhavo čepieľkami čistiť, pretože sú samočistiace.

Cenové rozpätie

Posledný parameter, na ktorý sa zameriame, je cena. Je vhodné si naplánovať to, koľko peňazí chcete do modelu investovať podľa dôležitých parametrov. Cena sa odvíja najmä od toho, čo všetko má váš model vedieť, koľko má nástavcov, z akého materiálu sú jeho čepele atď. Na trhu si môžete zakúpiť modely mnohých značiek, napríklad Philipis, Rowenta, Braun apod. Na jednotlivé značky sa pozrieme podrobne v ďalšie časti článku.

Najlacnejšie modely do 40 €

Čo môžete očakávať od modelov, ktoré sa zmestia do cenovej kategórie pod 40 €? Pokiaľ chcete základný model zastrihovača fúzov bez mnohých nadstavcov, bez mnohých funkcií a základným vybavením, budú vám tieto modely vyhovovať. Najlacnejšie modely môžete zakúpiť už s cenovkou okolo 400 € vrátane DPH. Čo je veľmi priaznivá cena. Počítajte však, že batéria u týchto modelov bude mať menší výdrž, spracovanie prístroja bude lacné a budú použité aj tie najlacnejšie materiály.

Zlatá stredná cesta: 40 € až 80 €

Ak chcete ísť zlatou strednou cestou, nájdete v tejto kategórii najviac dostupných modelov, teda je z čoho vyberať. Môžete tu vyberať už z viac funkcií, ako je napríklad vodeodolnosť. Nástavce sú vyrobené väčšinou z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Modely majú väčšiu výdrž a lepšie spracovanie ako tie najlacnejšie. Ak túžite po modeloch, ktoré toho zvládnu viac, určite si v tejto cenovej kategórii od 40 € do 80 € vyberiete.

Drahšie modely s cenou nad 80 €

Posledná kategória nám zahŕňa modely, u ktorých sa cenovka šplhá nad 80 €. Čo sa dá od nich očakávať? Môžete si tu vybrať ako profesionálne modely, tak aj modely, ktoré sú určené pre vaše osobné použitie. Tieto modely sú vybavené tými najlepšími funkciami, výnimkou nie sú ani modely s displejom, ktorý vám ukáže dôležité informácie a so širokým výberom nástavcov pre každú príležitosť. Sú vybavené kvalitnými batériami, ktoré vydržia dlhšie. K niektorým modelom dostanete aj praktický kufrík, v ktorom môžete zastrihávač fúzov pohodlne prevážať či bezpečne upratať. Nie je problém zakúpiť aj profesionálne strojčeky s cenovkou okolo 300 €. Tie však patrí už k tým najdrahším modelom, ktoré nájdete na našom trhu.

Značky zastrihávačov fúzov

Zastrihávače fúzov sa stávajú poslednou dobou čoraz viac populárnejšími a na trhu sa začína objavovať čím ďalej tým viac modelov od rôznych značiek. A pretože môže byť ťažké sa v jednotlivých značkách vyznať, tak si teraz jednotlivé značky predstavíme. Rad z nich už určite poznáte alebo ste o nich aspoň počuli. A ak ich nepoznáte, tak sa o nich nižšie v tejto časti článku dozviete. Najčastejšie sa stretnete s modelmi od značiek Philips, Rowenta, Panasonic, Braun a Remington. Na trhu nájdete aj viac značiek, v tejto časti článku sme sa však zamerali na tie najrozšírenejšie, ktoré majú najväčšiu ponuku modelových radov na našom trhu.

Zastrihávače fúzov Philips

Holandská značka Philips sa zaoberá výrobou množstva rôznych pruduktů a výrobkov a výnimkou nie sú ani zastrihovača fúzov. Philips patrí asi medzi najznámejšie výrobcu u zastrihávačov fúzov a taky od neho nájdete na našom trhu najviac modelov v súčasnej dobe. Ponúka okolo 30 rôznych modelov, ktoré sú ručenia na zastrihávanie vašich fúzov. Stretnete sa u nich s funkciami ako je vodotesnosť, umývateľnosť, odsávanie fúzov a mnoho ďalších užitočných funkcií. Od značky Philips nájdete rad cenovo dostupných modelov vynikajú skvelým pomerom cena / výkon, tak i drahších modelov, ktoré sa dajú použiť aj profesionálne.

Zastrihávače fúzov Rowenta

Rowenta je nemecká značka založená roku 1909. Ponúka skvelé výrobky za dobrú cenu. Má dobrý dizajn a vysokú úroveň efektivity. Táto značka je v partnerstve so Svetovým fondom na ochranu prírody. Od tejto značky nájdete na trhu skôr základné zastrihovača fúzov a Rowenta neponúka toľko modelov ako Philips. Výhodou zastrihávačov fúzov od Rowenty je to, že sú veľmi dobre cenovo dostupné.

Zastrihávače fúzov Panasonic

Značka Panasonic pôsobí medzinárodne a ponúka mnoho rôznych produktov vrátane zastrihávačov fúzov. Čo môžete očakávať od zastrihávačov Panasonic? Najmä si vyberiete modely, ktoré majú viac nástavcov a nie iba jeden. Výhodou modelov od Panasonicu je to, že sú ľahko umývateľné. Majú dobrú dobu prevádzky a čepele sú vyrobené z kvalitných materiálov.

Zastrihávače fúzov Braun

Firma Braun vznikla v roku 1921 v Nemecku. Braun je súčasťou firmy Gillette. Značka Braun ponúka veľmi kvalitné zastrihovača fúzov. Táto vysoká kvalita je vykúpená o niečo drahšie cenou. Pokiaľ zháňate veľmi kvalitné zastrihávača, ktoré toho ponúkajú naozaj veľa, potom je pre vás značka Braun skvelou voľbou. Od značky Braun nájdete na našom trhu niekoľko modelov, z ktorých si určite vyberiete ten ideálny zastrihávač fúzov.

Zastrihávače fúzov Remington

Remington sa radí medzi najlepšie značky v oblasti elektroniky, ktorá je určená predovšetkým na starostlivosť o vlasy, fúzy a vaše telo. História siaha až do roku 1937, kedy bol na trh uvedený prvý holiaci strojček od značky Remington. Táto značka ponúka mnoho rôznych produktov z mnohých kategórií a nie je výnimkou, že sa u nej stretnete aj s kvalitnými zastrihávaču fúzov. Od tejto značky nájdete veľa modelov s mnohými parametrami. Ak hľadáte dobre cenovo dostupné modely a zároveň kvalitné spracovanie, potom sú zastrihovače fúzov od značky Remington skvelou voľbou. Nájdete dobré modely so skvelým pomerom cena / výkon.

Ako sa starať o váš zastrihávač fúzov

Ak chcete, aby vám váš nový zastrihávač fúzov vydržal čo najdlhšie, je dôležité sa o neho náležite starať. V tejto časti článku ponúkame všeobecné rady, ktoré sa nemusia vzťahovať na vami zakúpený model, preto si vždy prečítajte vopred návod k vášmu modelu, kde sa dozviete, ako sa starať presne o váš model zastrihávača.

Vždy by ste mali vymieňať brit pravidelne (väčšinou po 4 mesiacoch), pretože dochádza k jeho opotrebovaniu a po dlhšej dobe sa znižuje jeho účinnosť. Väčšina modelov býva vybavená indikátorom výmeny čepele. Brity meňte vždy za originálny od výrobcu vášho zastrihávača.

Čistenie strihača

Na zastrihávači sa môžu množiť rôzne baktérie, preto je dôležité tento nástroj kvalitne a precízne čistiť. Poďme sa zoznámiť s niektorými jednoduchými metódami čistenia. Vždy si pred použitím danej metódy prečítajte váš návod na použitie, nech viete, či sa dá váš model týmto spôsobom čistiť.

Pred čistením vždy vypojte prístroj zo zásuvky a vypnite ho.

Čistenie alkoholom

Alkohol zabíja baktérie. Preto je jeho použitie vhodnou metódou pre čistenie čepelí, ktoré vás zbavia naprostej väčšiny nepríjemných baktérií. Vždy sa okrem čistenia alkoholom uistite, že vo vašich čepeliach nezostávajú žiadne zvyškové chĺpky.

Očistenie pod tečúcou vodou

Čepele by mali byť dobre umývateľné. U väčšiny modelov by sa mali dať zložiť. Vždy je po holení dôkladne umyte teplou vodou a nechajte ich potom usušiť.

Ak chcete, môžete v rôznych obchodoch nájsť rôzne špecializované prípravky, ktoré vám dokonale vyčistí váš strojček na zastrihávanie fúzov.

Na čistenie nikdy nepoužívajte agresívne prípravky, ako je benzín alebo acetón. Nie je vhodné používanie stlačeného odmuženého vzduchu alebo abrazívne čistiace prostriedky.

Čepeľ väčšinou nie je vhodné sušiť uterákom či inú tkaninou.

Zastrihávače fúzov: Záverom

V tomto článku som si povedali o tom, ako vybrať zastrihávač fúzov. Predstavili sme si najdôležitejšie parametre, ktoré potrebujete k výberu poznať. Povedali sme si tiež o značkách, s ktorými sa pri výbere stretnete. Pred výberom ideálneho modelu starostlivo zvážte všetky jeho pre a proti. Nákup tohto prístroja by mal byť vopred premyslenú záležitosťou. Nikdy by ste nemali len tak ísť a bez rozmyslu zakúpiť produkt, ktorý vám padne do oka. Vždy vyberajte s starostlivosťou a preštudujte si všetky uvedené parametre výrobcom a predajcom.

Dúfame, že sme vám pomohli k výberu toho najlepšieho zastrihovača fúzov a ten sa tak stane vašim častým pomocníkom pri úprave vašich fúzov a chĺpkov.

5/5 - (3 votes)