Menu Zavrieť

Telové mlieka

Telové mlieko


Telové mlieka sú veľmi obľúbenou kozmetikou mnohých žien a mužov. Niet divu, veď telové mlieka nie sú drahé, ale dokážu zázraky.

V dnešnom článku sa pokúsime podrobne rozobrať problematiku telových mliek. V prvej časti, v kapitole „Ako si vybrať telové mlieko“, vám ukážeme, ako si vybrať telové mlieka, ktoré budú presne vyhovovať vašej pokožke. V nasledujúcej kapitole „Druhy telových mliek“ sa budeme venovať rozdeleniu telových mliek a porovnáme základné druhy. Ďalej sa nebudeme venovať parametrom, ako je zvykom, ale zameriame sa predovšetkým na zloženie, ktoré je najdôležitejším a jediným parametrom, ktorým sa v tejto téme budeme zaoberať. Pozrieme sa aj na správne použitie a ceny. Ako vždy, ceny rozdelíme do 3 cenových kategórií a ukážeme, čo môžete a čo nemôžete od ktorej z nich očakávať.

Telové mlieka: Porovnanie 10 najlepších telových mliek podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších mliek na telo. Ako sme tieto telové mlieka vyberali? Vyberali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto mlieka na starostlivosť o telo sme následne usporiadali do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne usporiadať podľa vašich preferencií. Ak napríklad vás zaujíma nízka cena, môžete si usporiadať telové mlieka podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie telové mlieko.

NázovVzhľadZnačkaTyp pokožkyObjem (ml)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Bioderma Atoderm Intensive telové mliekoTelové mlieko Bioderma Atoderm Intensive telové mliekoBiodermaSuché50018,7Zobraziť v obchodoch
La Roche Posay Lipikar LaitTelové mlieko La Roche Posay Lipikar LaitLa Roche PosayCitlivé40016Zobraziť v obchodoch
CeraVe Hydratačné mliekoTelové mlieko CeraVe Hydratačné mliekoCeraveSuché47315,6Zobraziť v obchodoch
Onclé Biorganic telové mliekoTelové mlieko Onclé Biorganic telové mliekoOncléCitlivé20013,42Zobraziť v obchodoch
Linola Lotion 200 mlTelové mlieko Linola Lotion 200 mlLinolaSuché20013,26Zobraziť v obchodoch
Kneipp telové mlieko Pupalka 200 mlTelové mlieko Kneipp telové mlieko Pupalka 200 mlKneippSuché20012Zobraziť v obchodoch
Uriage Eau Thermale hodvábne telové mliekoTelové mlieko Uriage Eau Thermale hodvábne telové mliekoUriageSuché a citlivé2007,84Zobraziť v obchodoch
Lactovit Lactourea ultra hydratačné telové mlieko 400 mlTelové mlieko Lactovit Lactourea ultra hydratačné telové mlieko 400 mlLactovit LactoureaSuché4005,59Zobraziť v obchodoch
Mixa Body Atopicalm AtopianceTelové mlieko Mixa Body Atopicalm AtopianceMixa AtopianceSuché4005,33Zobraziť v obchodoch
Vivapharm Kozie telové hydratačné mlieko 400 mlTelové mlieko Vivapharm Kozie telové hydratačné mlieko 400 mlVivapharmSuché a citlivé4004,9Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia telových mliek od ich používateľov.

Telové mlieka: Najlepšie telové mlieka podľa Heureky

Ak sa vám nezobrazuje porovnanie telových mliek, pravdepodobne máte zapnuté blokovanie reklám.

Telové mlieko: Na čo sa používa telové mlieko?

Telové mlieko sa používa predovšetkým na hydratáciu pokožky, ale nezaškodí ho používať aj ako prevenciu proti vysušovaniu. Dávajte si však veľký pozor na typ telového mlieka, ktoré používate, pretože každé je určené pre iný typ pokožky. Ak máte napríklad pomerne mastnú pleť, je zbytočné kupovať hydratačný krém s olejmi, pretože vám len upchá póry a vaša pleť sa môže začať dusiť.

Ako si vybrať telové mlieko?

Ako sme už spomenuli v úvode, na trhu máme rôzne telové mlieka, a preto je potrebné rozlišovať medzi jednotlivými typmi. Najprv sa pozrime na telové mlieka podľa vašej pokožky. Toto je prvé kritérium, ktoré treba zvážiť, a preto sa mu venujme.

Telové mlieko na suchú pokožku

Ak máte suchú pokožku, pravdepodobne bude napnutá a bude mať malé šupinky. To vás často svrbí a pri škrabaní môžu dokonca odletieť kúsky suchej kože. Pri tomto type pokožky je najlepšie najprv použiť regeneračné hydratačné telové mlieko, ktoré by malo pomôcť „omladiť“ pokožku. Ak sa to podarí, mali by ste pokračovať v starostlivosti o pleť slabšími hydratačnými prípravkami, napríklad olejmi.

Citlivá pokožka

Citlivú pokožku je tiež veľmi ľahké rozpoznať. Ak vlastníte niektorú z menej kvalitných telových kozmetických prípravkov – napríklad sprchový gél s výraznou farbou a vôňou za nízku cenu, vaša pokožka pravdepodobne nebude s týmito výrobkami veľmi pokojná. Sfarbí sa na červeno a zhorí. V takom prípade vymeňte sprchový gél a kúpte si hypoalergénne telové mlieko – najlepšie s nejakou výživnou zložkou. Je veľmi vhodné siahnuť po ekologickom výrobku.

Normálna pokožka

Aj keď patríte k tým šťastlivcom, ktorí nemajú s pleťou žiadne problémy, nemali by ste riskovať a venovať svojej pleti trochu starostlivosti. Najlepšie je zaobstarať si veľmi ľahké telové mlieka.

Zrelá pokožka

Zrelá pleť je pleť, ktorá už vykazuje známky starnutia. Pre takýto typ je najlepšie kúpiť si hydratačný krém, ktorý sa snaží obnoviť pružnosť takejto pokožky. Veľmi často sa môžete stretnúť aj so spevňujúcimi telovými mliekami, ktoré sú tiež veľmi vhodné.

Druhy telového mlieka

Hydratačné telové mlieka

Hydratačné telové mlieka sú jedným z najbežnejších typov telových mliek. Je to tiež typ, po ktorom najčastejšie siahajú ženy a muži. Naše telo je z veľkej časti tvorené len vodou a určité percento vody tvorí aj naša pokožka. Ak je vo vašej pokožke vždy trochu, musíte jej pomôcť. Preto sa používajú hydratačné krémy, ktoré obnovujú pokožku a dodávajú jej správny tvar.

Vyživujúce telové mlieka

Tento typ telových mliek je tiež veľmi hydratačný, ale prináša so sebou aj ďalšie prospešné hodnoty, ako sú vitamíny alebo oleje, ktoré dodávajú pokožke ďalšie potrebné zložky. Tu je veľmi dôležité venovať pozornosť zloženiu výrobku. Nájdete tu zložky, ako sú bambucké a kakaové maslo, prírodné oleje a esenciálne mastné kyseliny obsahujúce prírodné vitamíny. Výživné telové mlieko obnoví vitalitu a pružnosť vašej pokožky.

Telové mlieka proti celulitíde

Takéto telové mlieka majú veľa zložiek a medzi nimi sú najmä zložky, ktoré rozpúšťajú tuky a spevňujú pokožku. Pri správnej a pravidelnej aplikácii by tak mala byť pokožka pevná a hladká. Niektoré telové mlieka proti celulitíde obsahujú aj zložky, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu a elastínu.

Telové mlieka proti striám

Tento typ telových mliek ošetruje, obnovuje a posilňuje vnútornú štruktúru pokožky. V takýchto výrobkoch môžeme nájsť rôzne vitamíny, omega 3 mastné kyseliny, prírodné oleje a antioxidanty.

Telové mlieka do sprchy

Tento druh je tak trochu – no, povedzme, že špeciálny. Ak neradi nanášate telové mlieka na suchú pokožku, pretože sa vám potom lepí a chytá sa na vás oblečenie – existuje riešenie. Môžete si zaobstarať telové mlieka do sprchy, ktoré pohodlne nanesiete v sprche a potom ich zmyjete, takže môžete vkĺznuť priamo do oblečenia bez hrozby zašpinenia.

Telové mlieko: Zloženie

Úplné zloženie telového mlieka by ste mali vždy nájsť na zadnej etikete výrobku. Určite by tam mali byť uvedené všetky zložky, dokonca aj tie, ktoré sú v stotinách percenta. Odporúčajú sa telové mlieka s obsahom kokosového, mandľového a arganového oleja. Kakaové maslá a maslá z iných orechov a rastlín môžu byť veľmi rozšírené a obľúbené. Vôňa je pre mnohé ženy často rozhodujúcim faktorom pri výbere takýchto krémov, ale nemalo by to tak byť. Vôňa by mala byť až na druhom mieste po zložkách. Ak sa však chcete vyhnúť skúmaniu etikiet, prejdite priamo do sekcie organických a prírodných telových mliek s overenou značkou EÚ:

Štítok

Podľa európskeho nariadenia č. 1223/2009 o kozmetických výrobkoch sa výrobok môže uviesť na náš trh len vtedy, ak sú na obale nezmazateľne, čitateľne a viditeľne uvedené tieto informácie. Za správnosť údajov a informácií v českom jazyku zodpovedá predajca alebo distribútor. (Zdroj:dtest.cz)

  • Meno alebo názov a adresa zodpovednej osoby; v prípade dovážaných kozmetických výrobkov krajina pôvodu.
  • Nominálny obsah vyjadrený v hmotnosti alebo objeme (výnimka platí len pre balenia do 5 g alebo 5 ml, bezplatné vzorky a balenia na jedno použitie).
  • Dátum minimálnej trvanlivosti (mesiac a rok/deň, mesiac a rok) musí byť jasne uvedený, okrem dátumu, buď symbolom presýpacích hodín alebo slovami „najlepšie do“. Uvádzanie dátumu minimálnej trvanlivosti nie je povinné v prípade kozmetických výrobkov s dátumom minimálnej trvanlivosti dlhším ako 30 mesiacov.
  • Špeciálne upozornenia týkajúce sa používania
  • Číslo šarže alebo referenčné číslo umožňujúce identifikáciu kozmetického výrobku
  • Funkcie kozmetického výrobku
  • Zoznam zložiek a takzvaný zoznam INCI

Akým látkam sa vyhnúť?

Dokonca aj telové mlieka sú plné látok, ktoré rozhodne nie sú prospešné, a určite musíte venovať týmto informáciám veľkú pozornosť! Tieto látky sa často nachádzajú aj v iných kozmetických výrobkoch a toto upozornenie sa samozrejme vzťahuje aj na ne!

DMDM hydantoín

DMDM hydantoín je látka, ktorá sa najčastejšie používa na kozmetickú konzerváciu. Táto látka je veľmi často príčinou kožných alergií a už prebiehajú štúdie o tom, že táto látka môže byť karcinogénna. Povolená koncentrácia je však 0,6 %. Preto je dobré byť pri práci s touto látkou veľmi opatrný.

Parabény

Parabény sú dobre známe látky, ktoré sa nachádzajú v kozmetických prípravkoch v celom odvetví. Sú to tiež konzervačné látky, ktoré podobne ako predchádzajúce látky predlžujú životnosť kozmetiky. To tiež spôsobuje alergické reakcie a narušuje hormonálne funkcie. Opäť sa veľmi často tvrdí, že táto látka je karcinogénna.

AHA kyseliny

AHA kyseliny zbavujú pokožku vrchnej vrstvy. Pomáhajú čistiť upchaté póry, vyhladzujú jemné vrásky a zlepšujú tón pleti. Niekoľko týždňov po použití AHA kyselín by ste však nemali vystavovať pokožku slnečnému žiareniu. Odporúčaný podiel v telovom kréme je do 12 %.

Silikónové oleje

Silikónové oleje síce vyhladzujú pokožku a zjemňujú jej štruktúru, ale zároveň upchávajú póry. Keď sa póry upchajú, pokožka sa začne dusiť, a to nie je dobré. Okrem toho táto látka narúša aj hormonálny systém.

Ako používať telové mlieko?

Na čo ďalšie sú telové mlieka dobré okrem zmeny štruktúry pokožky? Telové mlieka majú viacero funkcií – a väčšina z nich nie je širokej verejnosti ani známa. Kvalitné telové mlieka dokážu zabrániť prenikaniu škodlivých látok do tela a tiež pomáhajú regulovať optimálnu telesnú teplotu.

Telové mlieka musíte určite používať pravidelne a celoročne, nielen vtedy, keď si myslíte, že ich vaša pokožka potrebuje. Každodenná starostlivosť o pokožku jej dodá potrebnú hydratáciu a výživu. Vďaka tomu zostane vaša pokožka pružná a jemná. Telové mlieko by sa malo používať po každom kúpeli. Rovnomerne ho naneste na celé telo a nechajte vstrebať.

Správna aplikácia telového mlieka

Pre dosiahnutie správnych výsledkov je veľmi dôležité správne aplikovať telové mlieko. Pravdepodobne každý vie, ako nakloniť obsah, aby sa výrobok dostal na požadované miesto, ale zamerajme sa radšej na najčastejšie chyby, ktoré ľudia pri aplikácii robia.

Chyby

1. Príliš malé množstvo

Niekedy menej neznamená viac, čo platí dvojnásobne pre telové mlieka. Musíte použiť správne množstvo, ktoré vaša pleť potrebuje.

2. Vynechávanie miest

Je dôležité, aby sa mlieko rozotrelo v dostatočnom množstve po celej ploche požadovanej oblasti a rovnomerne. Takže určite nie je vhodné maľovať hornú časť nôh, ktorú môžete vidieť a vynechať zadnú časť.

3. Nedostatočná hydratácia

Ak mlieko občas používate, ale máte pocit, že je úplne zbytočné, pravdepodobne ho používate v nedostatočnom množstve, nie dostatočne často a vyberáte si nesprávny výrobok. Musíte si veľmi dobre prečítať zložky a dokonca si priplatiť za kvalitnejší výrobok, od ktorého môžete očakávať (pri správnej aplikácii) okamžité účinky.

Cena telového mlieka

Ako sme sľúbili v úvode, v poslednej kapitole budeme analyzovať aj ceny, ktoré ako vždy rozdelíme do troch cenových kategórií a ukážeme vám, čo môžete a čo nemôžete očakávať.

Telové mlieko – Cena do 2,17 € s DPH

V tejto cenovej kategórii asi nenarazíte na úplné rarity. Ak úplne vynecháme lacné a nekvalitné prípravky, o ktorých sa v tomto článku radšej vôbec nebudeme zmieňovať. Nájdete tu menšie balenia neutralných prípravkov, ktoré budú mať hydratačné účinky, ale nič navyše. Nebudú pekne voňať a ani nebudú mať nejaké prídavné zložky.

Telové mlieko – Cena od 2,17 € do 4,29 € s DPH

Tu už sa vyskytujú kvalitné prípravky, ktoré sú ľahko dostupné v každej väčšej drogérii. Ak patríte medzi skupiny s nejakými problémami, určite tu nájdete presne prípravok pre vás. Je to teda veľmi rozšírená ponuka už aj veľmi kvalitných telových mliek.

Telové mlieko – Cena nad 4,29 € s DPH

V tejto cenovej kategórii sú veľmi luxusné telové mlieka, ktoré môžu byť ekologické alebo vyrobené výlučne z prírodných zložiek. Vždy je tu nejaká pridaná hodnota v podobe hypoalergénnych zložiek alebo iných doplnkových funkcií.

4.9/5 - (13 votes)

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *