Menu Zavrieť

Depilátory / epilátory: Výber a test 7 najlepších depilátorov

Už vás nebaví holiť sa bežnými žiletkami, používať holiaci strojček alebo depilačné krémy, ktoré nemajú taký skvelý efekt, ako je u nich prezentovaný? S týmto vám môže pomôcť prístroj, ktorý sa volá depilátor. Depilátor vám pomôže sa zbaviť neželaného ochlpenia na rôznych častiach tela. Depilátor je elektrické zariadenie, ktoré vám pomôže sa zbaviť ochlpenia a depilovať tak vaše telo. Možno tak docieliť napríklad dokonale oholených nôh bez jediného chĺpka.

Depilátory môžete nájsť na trhu s rôznymi parametrami a na našom trhu ich nájdete naozaj nepreberné množstvo. Mnohí ľudia zamieňajú epilátor a depilátor medzi sebou, preto sa neskôr v článku pozrieme na epilátor a aký je rozdiel medzi nimi. Vďaka tomu, že depilovať si nohy potrebuje každá žena, je výber modelov depilátor na trhu naozaj veľký a preto nemusí byť jednoduché sa medzi rôznymi modelmi vyznať. Preto si prečítajte náš článok, v ktorom sa dozviete, ako vybrať ten najlepší model depilátor.

Test a výber 7 najlepších Depilátory (2019)

Vybrali sme pre vás 10 najlepších modelov depilátor, ktoré sú dostupné na našom trhu v roku 2019. Ako sme tieto modely depilátor vyberali? Vybrali sme ich podľa recenzií ich užívateľov. Vybrali sme teda pre vás tie najlepšie modely podľa toho, ako sú s ich funkčnosťou spokojní zákazníci. Tieto modely sme zoradili do prehľadnej tabuľky. Túto tabuľku si môžete seřadot podľa vašich preferencií. Pokiaľ je teda vašou preferencií hlavne cena výrobku, potom si môžete zoradiť modely od toho najlacnejšieho podľa orientačné ceny.

NázovVzhľadTyp napájaniaVodotesnosťOsvetlenieBikini hlavaOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Remington IPL6750/i-Lightdepilátor Remington IPL6750 i-LightSieťovéNieÁnoÁno323,40Zobraziť v obchodoch
Braun LS 5560depilátor Braun LS 5560KombinovanéÁnoNieÁno39,90Zobraziť v obchodoch
Braun LS 5160depilátor Braun LS 5160AkumulátorovéÁnoNieÁno30,02Zobraziť v obchodoch
Remington WDF 4815Cdepilátor Remington WDF 4815CAkumulátorovéÁnoNieNie17,90Zobraziť v obchodoch
AEG LS 5652depilátor AEG LS 5652AkumulátorovéNieNieNie5,52Zobraziť v obchodoch
Braun SE 7175depilátor Braun SE 7175AkumulátorovéÁnoÁnoNie89,90Zobraziť v obchodoch
BEURER HL 35depilátor BEURER HL 35AkumulátorovéÁno (vodeodolný)ÁnoNie37,05Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov depilátor.

Test najlepších depilátorov 2019

1. Remington IPL6750/i-Light

Prvým modelom z depilátor, na ktorý sa zameriame, je model Remington IPL6750/ i-Light. Tento model vás dokonale zbaví nevzhľadných chĺpkov na vašom tele. Výrobca uvádza, že pre dokonalé zbavenie chĺpkov stačí len 3 použitie tohto prístroja. Tento prístroj je vybavený svetelnou energiou, ktorá preniká do koreňová časti vašich chĺpkov. Tým ďalej zastavuje ich rast a omračuje chloupkový folikul. Vďaka tomu nedochádza k podráždeniu pokožky. Tento prístroj môžete použiť na akejkoľvek časti vášho tela. Možno ho použiť ako na dámske, tak aj pánske telo. Model je vybavený bikini hlavou. Ďalej má aj funkciu osvetlenia a dá sa použiť aj na váš tvár. Je vybavený technológiou intenzívneho pulzného svetla. Jeho cena sa pohybuje okolo 200 €. Pokiaľ chcete veľmi kvalitný prístroj s dobrým pomerom cena / výkon, vyberte si tento model, Remington IPL6750.

2. Braun LS 5560

Depilátor Braun LS 5560

Hľadáte dobre cenovo dostupný depilátor? Potom vám bude vyhovovať náš druhý model z výber a to Braun LS 5560. Tento model je jednoducho umývateľný. Môžete ho používať až 40 minút. Možno ho napájať tak z bateri tak i zo zásuvky. Tento model je vybavený zaoblenou holiacou hlavou pre lepšiu holenie v podpazuší. Tento model ja tiež vybavený uhlazovacím nástavcom, ktorý zlepšuje vzhľad vašej pokožky. Vie teda odstraňovať aj suché bunky z povrchu pokožky. Medzi ďalšiu výbavu patrí aj nástavec OptiShave, ktorý je určený na perfektné holenie nôh a možno ho použiť aj pre holenie chĺpkov v oblasti bikín. Doba nabíjania tohto modelu sa pohybuje okolo 1 hodiny. Holiaci strojček je vybavený indikátorom nabíjania. Tento model vrátane príslušenstva sa dá zaobstarať už za cenu okolo 15 €.

3. Braun LS 5160

Ďalšia holiaci strojček od značky Braun, tentoraz depilátor Braun LS 5160. Ten sa umiestnil na treťom mieste v našej porovnávacej tabuľke. Tento model je vybavený akumulátorovú batérií. Pri depilovanie sa vám teda nikde nebude pliesť kábel od napájania. Tento holiaci strojček ponúka extra hladké oholenie a je šetrný na vašu pokožku vďaka plávajúce planžete, ktorá dokonalep prilieha k pokožke a kopíruje tak povrch a kontúry tela. Výrobca uvádza, že tento model depilátor je vodotesný. Tento model ponúka dôkladné oholenie celého tela a budete tak mať perfektne oholenú pokožku. Vďaka zaoblené holiace hlave vám holiaci strojček dobre oholí aj vaše podpazušie. Model je tiež vybavený uhlazovacím nástavcom, ktorý robí peeling pokožky a zlepšuje tak vzhľad vašej pokožky. Model je vybavený aj nástavcom OptiShave a OptiTrim. Model je napájaný pomocou dvoch AA batérií.

Užívatelia si tento strojček hodnotia veľmi kladne. Používateľom sa páči, že tento model vie pekne holiť a jeho depilácia nijako nebolí. Dá sa pohodlne holiť na suchej pokožke. Niektorým používateľom sa naopak u tohto modelu nepáči príliš vysoká hlučnosť alebo napájanie pomocou AA batérií.

4. Remington WDF 4815C

Štvrtý model v našom porovnaní. Čo môžete očakávať od modelu Remington WDF 4815C? Tento depilátor je batériovým strojčekom, ktorý je vybavený krytkou hlavice. Tento strojček ponúka dokonalé oholenie vašich chĺpkov po celom tele. Tento model vás podľa výrobcu zbaví aj tých najmenších chloubků na vašom tele. Sada tohto modelu obsahuje hrebeňový nadstavec. Vie tak šetrne a dobre zastrihnúť chĺpky v slabinách i v oblasti bikín. Model má iba 1 rýchlostný stupeň. Je vybavený dvoma AAA batériami, ktoré ho nabíja. Model sa teda nenapája z elektrickej siete a môže fungovať kdekoľvek. Doba prevádzky tohto modelu sa pohybuje okolo 30 minút. Tento model depilátor zakúpite už za cenu okolo 17 €.

Ako tento strojček Remington WDF 4815C hodnotí jeho užívatelia? Užívatelia tento prístroj hodnotia väčšinou pozitívne. Oceňujú to, že model je ľahký, malý a dá sa tak dobre skladovať. Ľuďom sa potom ďalej páči to, že vie veľmi dobre oholiť vaše telo. Jedná sa o dobrý model s dobrým pomerom cena/ výkon.

5. AEG LS 5652

AEG LS 5652 sa v našom teste zaradil na piate miesto. Ak vás už nebaví holenie pomocou žiletiek, je vhodné si zakúpiť depilátor, napríklad model AEG LS 5652. Tento model je len základným depilátorom, ktorý nie je vybavený viacerými nástavcami. Má iba jednu rýchlosť. Je napájaný pomocou akumulátora, teda nepotrebujete elektrickú zásuvku k jeho funkčnosti. Tento model má odnímací holiace hlavu, takže sa dá jednoducho vyčistiť. Hlava je vyrobená z ušlechitlé ocele. Cena tohto modelu depilátor sa pohybuje okolo 14 €.

Ako si tento model depilátor AEG LS 5652 hodnotí jeho užívatelia? Užívatelia dobre hodnotí cenu tohto modelu a pomer ceny/ výkon. Niektorým používateľom vyhovuje prevádzku na batérie a šetrnosť na pokožku. Niektorým zákazníkom sa nepáči prílišná hlučnosť u tohto modelu. Ak vám teda vadí moc hlučné strojčeky, pozrite sa na ďalšie holiace strojčeky.

6. Braun SE 7175

Braun SE 7175

Ďalšie modelom v našom porovnaní je Braun SE 7175. Tento model vám umožňuje pohodlnú epiláciu na sucho aj mokro. Možno ho použiť napríklad aj v sprche.

Ako si tento model od značky Domo hodnotí jeho užívatelia? Užívatelia si u tohto modelu hodnotia najlepšie jeho multifunkčnosť a možnosť nabíjania jeho batérií. Ďalej sa používateľom páči nízka cena a možnosť bezdrôtového použitia.

7. BEURER HL 35

Posledným modelom, ktorý sme zaradili do nášho testu a porovnanie je model depilátor Beurer HL 35. Tento dámsky depilátor vám zaručuje veľmi kvaltní a jednoduché oholenie. Tento prístroj sa prispôsobuje vašej pokožke a teda dokáže optimálne oholiť a depilovať všetky vaše chĺpky na celom tele. Tento model je vybavený LED svetlom, ktorý vám pomôže pri holení a posvieti vám na časti, ktoré sa chystáte oholiť. Tento model je vodeodolný, dá sa teda pohodlne použiť aj počas sprchovania. Dá sa použiť ako na mokré, tak i suché holenie pokožky. Aké je jeho príslušenstvo? Je vybavený pohyblivou hlavicou a anti-alergickú holiaci fóliou. Model má indikátor nabíjania a je napájaný pomocou aku. Tiež je vybavený aj rýchlonabíjačkou, takže ak potrebujete sa rýchlo depilovať a váš depilátor je vybitý, dá sa pomocou rýchlonabíjačky veľmi rýchlo dostať do prevádzkyschopného stavu. Model je vybavený nástavcom na peeling, čistiacou kefkou a 2 hrebeňovými nadstavcami 4mm až 8mm. Cena tohto depilátor sa pohybuje okolo 1 137 €.

Ako si tento model Beurer HL 35 hodnotí jeho užívatelia? Užívatelia si u tohto modelu cení jeho funkčnosť a dobrý pomer cena/ výkon. Niektorým používateľom vadil nedostatočný návod na použitie a návod na údržbu tohto modelu. Väčšinovo sú však užívatelia a zákazníci s týmto modelom úplne spokojní.

Ako vybrať depilátor (2019)

Na našom trhu je viac modelov depilátory a nemusí byť úplne jednoduché sa v týchto modeloch vyznať. Modely môžu mať rôzne parametre a pokiaľ nechete stráviť veľa hodín a v najhoršom prípade aj niekoľko dní zisťovaním informácií o tom, aké parametre sú pre výber ideálneho depilátory nutné, potom si prečítajte túto násladující časť článku. Zameriame sa na tie najdôležitejšie parametre, ktoré potrebujete poznať k výber toho vhodného modelu depilátory, ktorý vám dokonale oholí vaše telo. Najprv je nutné sa pozrieť čo je epilátor a depilátor a aký je rozdiel medzi epilátorom a depilátorom. Pozrieme sa na možnosti napájania modelu, na mokré holenie, príslušenstvo a údržbu depilátor. Ďalej sa pozrieme aj na ceny rôznych modelov depilátor.

Epilátor versus depilátor

Najprv je so vhodné pozrieť na to, aké sú rozdiely medzi epilátory a depilátory. Mnoho ľudí tieto dva pojmy zamieňa a nezriedka sa stretneme sa vymenenými pojmom aj u rôznych e-shopov. Aký je teda rozdiel medzi epiláciou a depiláciou?

Epilácia a Epilátor

Epilácia je proces, ktorý znamená hĺbkové odstránenie chĺpkov a dochádza k vytrhávanie chĺpkov vrátane ich korienkov. Strojčeky na epiláciu sa volajú epilátor. Epilátory majú odlišné fungovanie od depilátor.

Depilácia: Depilátory

Depilácia je proces, kedy dochádza k odstraňovaniu chĺpkov za pomocou usekávání. Pri tomto procese nedochádza k vytrhávanie korienkov, ale k odrezanie chĺpkov presne na pokožke. Depilátor môže mať mnoho príslušenstva.

Napájanie depilátorov

Prvým parametrom, ktorý je dobré poznať pri výbere vhodného modelu depilátory, je typ napájania. Väčšina elektronických depilátor funguje na podobnom princípe. Hlavným parametrom v ktorom sa však značne líšia je typ napájania.

Môžete si vyberať z modelov, ktoré sú napájané z elektrickej siete alebo pomocou rôznych akumulátorov. U akumulátorových modelov sa stretnete s napájaním pomocou AA batérií, AAA batérií alebo s akumulátorom, ktorý sa dá jednoducho dobíjať. Stretnete sa aj s kombinavonými prístrojmi, ktoré je možné používať ako s pomocou batérie tak aj pomocou napájanie z elektrickej siete. Výhodu akumulátorových depilátor je fakt, že ak sú plne nabité, tak k nim nepotrebujete prívod elektrickej energii a môžete ich použiť aj na miestach, kde nemáte k dispozícii zásuvku pre pripojenie k elektrickej sieti.

Výhodou akumulátorových depilátor je aj to, že dosť často bývajú tieto modely vodeodolné, teda je môžete používať aj napríklad počas sprchovania. A to s modelmi, ktoré sú napájané zo zásuvky nejde. Akumulátorové spotrebiče sú viac mobilné ako tie, ktoré sú napájané zo zásuvky.

Typ holenie

Ďalším parametrom, na ktorý je pri výbere vhodnej myslieť, je typ holenie. Pri nákupe je vhodné sa pozrieť na to, za akých podmienok možno vôbec daný model depilátor používať. Stretnete sa s modelmi, ktoré sú na suché holenie alebo mokré holenie, prípadne modely, ktoré zvládajú oboje spôsoby holenie. Typ holení sa odvíja od toho, aký máte typ pokožky alebo podľa toho, ktorý typ holenie je vám príjemnejšie.

Suché holenie

Depilátory, ktoré sú určené iba pre suché holenie nikdy nesmie prísť do styku s vodou. S týmto typom holení sa stretnete hlavne u modelov s nabíjaním z elektrickej siete a aj pri niektorých modeloch napájaných pomocou akumulátorové batérie. Ak je model určený len pre suché holenie, znamená to, že nie je odolný voči kontaktu s vodou (nie je vodeodolný).

Mokré holenie

Mokré holenie je možné u prístrojov, ktoré sú vybavené vodeodolnou úpravou a možno ich tak používať aj napríklad počas sprchovania sa, vďaka tomu bývajú mobilný. Vďaka mokrému oholenie sa môžete dokonale depilovať na ľubovoľných partiách vášho tela. Vďaka tejto funkcii mokrého holenia sa môžete holiť napríklad v už spomínanej sprche alebo dokonca aj počas kúpania sa vo vani.

Vybavenie, príslušenstvo a funkcie

S akým vybavením sa u rôznych modelov depilátor môžete stretnúť? Tento faktor pri výbere spotrebiča menom depilátor hrá veľmi dôležitú úlohu. Vďaka vhodnom príslušenstvo tak môžete používať daný prístroj aj pri viacerých príležitostiach a vďaka vhodnému príslušenstvo toho s daným prístrojom zvládnete naozaj veľa.

S akými funkciami a príslušenstvom sa u depilátor najčastejšie môžete stretnúť?

  • Nadstavce u depilátor – U rôznych modelov depilátor sa stretnete s rôznymi nástavcami, ktoré ovplyvňujú to, pre aké časti tela môžete daný prístroj používať. Môžete si vybrať aj peelingový nástavec alebo nástavec pre vyholení v oblasti bikín, ktorý býva najčastejšie označený ako OptiTrim.
  • Zastrihávač chĺpkov – Súčasťou balenia môže byť aj zastrihávač na dlhšie chĺpky.
  • Štetec na čistenie – Súčasťou niektorých modelov býva aj štetec pomocou ktorého vyčistíte depilátor jednoducho.
  • Praktické puzdro – Pri niektorých modeloch je súčasťou vybavenia aj praktické puzdro. Do tohto puzdra si môžete jednoducho uložiť vaše zariadenie a potom ho prakticky skladovať alebo ho môžete využiť napríklad pri cestovaní.

Cena depilátor

Posledným parametrom, na ktorý sa zameriame v tomto článku, je cena spotrebiča. Modely depilátor môžete zakúpiť v rôznych cenových hladinách. Aby ste vedeli, koľko peňazí budete potrebovať na kúpu depilátory, zoznámime sa s cenovými hladinami depilátory, ktoré sú dostupné na našom trhu v Česku. Môžete si vyberať z rôznych značiek ako je napríklad Remington, AEG, Rowenta alebo depilátory od Braun. Cenu spotrebiča ovplyvňuje aj jeho príslušenstvo.

Cenová hladina do 20 € – najlacnejšie modely depilátorov

Možno vás to prekvapí, ale do depilátor nemusíte investovať závratné sumy peňazí. Najlacnejšie modely zakúpite už za cenu do 20 €. Úplne tie najlacnejšie depilátory možno zakúpiť za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 10 €. Tieto modely sú však len určené na jednu jedinú funkciu a tou je depilovanie. Nečakajte u nich nejaké dôkladné nastavenie. Ak však chcete iba funkciu depilovanie a netúžite po viac rýchlostiach, môže byť model v tejto cenovo hladine pre vás tým ideálnym depilátorom, ktorý vám bude vyhovovať.

Cenová hladina od 20 € do 40 €

Ak hľadáte modely, ktoré majú lepšie spracovanie a zároveň lepšie funkcie, tak ich nájdete v tejto cenovej hladine, ktorá sa pohybuje od 20 € do 40 €.

Cena modelu nad 40 €

Pokiaľ túžite po naozaj dokonale vydepilované pokožke, siahnite po modeloch, ktoré presahujú svojou cenou hladinu 40 €. Tieto modely patria medzi tie najdrahšie depilátory, ktoré nájdete na našom trhu. Sú vybavené radom príslušenstva. Môžete si vyberať napríklad vodeodolné modely a rôzne prepracované technológie depilovanie. Niektoré modely sa vie aj čistiť sami. Záleží len na modeli, ktorý si vyberiete.

Záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať najlepší model depilátor. Tiež sme si porovnali epilátor a depilátor. Dúfame, že sme vám pomohli vybrať ideálny model depilátory a bude vám tento model skvele fungovať. Ak túžite po hladkom tele, je prístroj menom depilátor pre vás skvelou voľbou.

Prečítajte si aj naše ďalšie návody na výber rôzneho spotrebiča.

5/5 - (2 votes)