Menu Zavrieť

Oleje na fúzy

Oleje na fúzy

Obsah článku


Oleje na fúzy: Porovnanie 10 najlepších olejov na fúzy podľa hodnotenia, testov a recenzií zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších olejov. Ako sme tieto oleje na fúzy vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto oleje sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa svojich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť oleje na fúzy podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejší a zároveň najlepší olej na fúzy.

NázovVzhľadZnačkaTypObjem (ml)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Angry Beards Beard DopingOlej na fúzy Angry Beards Beard DopingAngry BeardsSérum3017,5Zobraziť v obchodoch
Angry Beards Jack Saloon olej na fúzy 30 mlOlej na fúzy Angry Beards Jack Saloon olej na fúzy 30 mlAngry BeardsOlej3012,9Zobraziť v obchodoch
Angry Beards Bobby Citrus olej na fúzy 30 mlOlej na fúzy Angry Beards Bobby Citrus olej na fúzy 30 mlAngry BeardsOlej3012,9Zobraziť v obchodoch
Proraso Wood and Spice olej na fúzy 30 mlOlej na fúzy Proraso Wood and Spice olej na fúzy 30 mlProrasoOlej308Zobraziť v obchodoch
Proraso Eukalyptus olej na fúzy 30 mlOlej na fúzy Proraso Eukalyptus olej na fúzy 30 mlProrasoOlej307,72Zobraziť v obchodoch
Angry Beards Urban Twofinger olej na fúzy 30 mlOlej na fúzy Angry Beards Urban Twofinger olej na fúzy 30 mlAngry BeardsOlej3012,9Zobraziť v obchodoch
Bulldog Original olej na bradu 30 mlOlej na fúzy Bulldog Original olej na bradu 30 mlBulldogOlej306Zobraziť v obchodoch
Steve´s No Bull***t Beard Booster olej na fúzy 30 mlOlej na fúzy Steve´s No Bull***t Beard Booster olej na fúzy 30 mlSteves's No Bullshit CompanyOlej308,69Zobraziť v obchodoch
Angry Beards Khalifa The Sheikh olej na fúzy 30 mlOlej na fúzy Angry Beards Khalifa The Sheikh olej na fúzy 30 mlAngry BeardsOlej3014,8Zobraziť v obchodoch
Percy Nobleman Prémiový olej na bradu 50 mlOlej na fúzy Percy Nobleman Prémiový olej na bradu 50 mlPercy NoblemanOlej5027,28Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia olejov na fúzy od ich používateľov.

Najlepšie oleje na fúzy podľa Heureky

Ak nevidíte porovnanie oleja na fúzy, pravdepodobne máte zapnutý blokátor reklám.

Fúzy sú už nejaký čas veľmi módne, mnohí muži si ich dnes chcú nechať narásť. Našťastie žijeme v 21. storočí, a tak si muži môžu zaobstarať množstvo kozmetických výrobkov, ktoré im pomôžu s ich starostlivosťou.

Preto sme sa rozhodli napísať tohto sprievodcu najlepšími olejmi na fúzy, ktoré si môžete kúpiť, aby boli vaše drahocenné fúzy jemné a zdravé bez kompromisov v kvalite a výkone. Už nie je tajomstvom, že s veľkou fúzatou tvárou je spojená veľká zodpovednosť. Nestačí sa len prestať holiť a počkať, kým dorastie. Ak chcete dosiahnuť plný potenciál svojich fúzov, musíte do nich investovať čas, starostlivosť a starostlivosť. Čas, pretože dosiahnutie plnej, hustej a zdravej srsti trvá približne 3 až 4 mesiace v závislosti od vlasov. Píle, pretože len ľudia s veľkými ambíciami a odhodlaním budú mať trpezlivosť a vôľu investovať do dosiahnutia dokonalosti fúzov. A v neposlednom rade – starostlivosť. Žiadna sláva nebola nikdy dosiahnutá bez náležitej starostlivosti.

V tomto odvetví máme veľa spôsobov, ako sa starať o svoje fúzy. Od tvarovania, zastrihávania alebo holenia až po česanie a používanie prípravkov na starostlivosť o fúzy – to všetko sú kroky, ktoré treba zvážiť, aby ste dosiahli tú správnu majestátnu fúzatú bradu.

Tentoraz sa zameriame na kľúčový produkt, ktorý považujeme za nevyhnutný pre vašu starostlivosť o fúzy: olej na fúzy.

Ak nie ste v starostlivosti o fúzy nováčikom, pravdepodobne poznáte množstvo produktov. Nájdete tu šampóny, balzamy, vosky, kondicionéry, tyčinkové mydlá atď., všetky so špecifickými zložkami určenými na starostlivosť o fúzy.

Všetky kozmetické výrobky však zohrávajú dôležitú úlohu vo vašej rutine a mali by byť súčasťou vašich potrieb. Ak si však máte vybrať jeden jediný produkt na fúzy, určite by to mal byť olej na fúzy.

ČO JE TO OLEJ NA FÚZY?

Olej na fúzy je základným produktom v starostlivosti o fúzy. Je potrebné poznať všetky jeho priaznivé účinky a nemali by ste ho nechať bez povšimnutia. Hydratuje fúzy, pomáha bojovať proti lupinám, dodáva im lesk, výživu a pružnosť. Pokožka pod ním sa tak predĺži váš mladý a pekný vzhľad.

Pri správnom používaní plní olej na fúzy estetické aj funkčné účely. V závislosti od zmesi olejov, ktoré obsahuje, vonia, vyživuje a dodáva fúzom elegantný vzhľad.

OLEJ vs. BALZAM

Olej na fúzy vyživuje, hydratuje, lieči lupiny a svrbenie fúzov. Zdá sa, že robí všetko. No sú dve veci, ktoré nedokáže: držať a štýl.

Ak vaše fúzy prekročili úroveň strniska a dosiahli dokonalú dĺžku, možno sa ocitnete v situácii, keď okrem zjemnenia budú potrebovať aj úpravu. Nechcete však, aby vyzerala neprirodzene a strnulo ako pri vosku, ale aby bola dobre udržiavaná. Tu prichádza na rad balzam.

Balzam na fúzy je kombináciou olejov na fúzy, trochu včelieho vosku a najrôznejších druhov masiel.

Hoci je fantastický na udržiavanie a úpravu, vosk a maslo dodajú vašim fúzom ťažší pocit a umývanie fúzov bude náročnejšie a presnejšie.

Teraz sme sa pozreli na to, čo to je, čo obsahuje a ako sa líši od oleja na fúzy a balzamu na fúzy. Prejdime teda k dôvodom používania oleja na fúzy.

PREČO BY SOM MAL POUŽÍVAŤ OLEJ NA FÚZY?

Ak už nejaké tie fúzy máte, viete, ako veľmi pália a sú drsné pri prvom dotyku. Možno sa vám dokonca stalo, že vás niekto nechcel pobozkať, pretože ste sa štípali. A tak väčšina mužov radšej vezme žiletku a zbaví sa svojich milovaných fúzov na úkor pohodlia svojho okolia. Ropa to však môže vyriešiť.

Mäkkosť, zmäkčenie, jednoduchší styling

Olej na fúzy má niekoľko hlavných výhod. Jedným z nich môže byť napríklad oveľa jednoduchšia úprava alebo veľké zmäkčenie fúzov, čo má za následok menšiu štipľavosť, napríklad pri bozku, ale aj pre váš osobný pocit.

Pomáha pri problematickej pleti

Mnohí muži si pestujú fúzy aj kvôli problémom s akné. Mnohí muži však už nevedia, že fúzy môžu spôsobovať takéto kožné problémy. Je to bohužiaľ spôsobené väčším potením a potením, ako aj nečistotami, ktoré sa zachytávajú vo fúzoch – napríklad prach, peľ a zvyšky jedla. Tieto škvrny sa potom usadzujú v póroch pokožky a vytvárajú pupienky. Aj keď sa môže zdať, že olej na fúzy je určený predovšetkým na fúzy, nie je to celkom tak. Vo veľkej miere sa používa aj na pokožku pod ňou. Ak sa však obávate, že máte príliš mastnú pleť na použitie oleja, nebojte sa. Skúste si vybrať olej s väčším obsahom jojobového oleja. Tento olej má podobné zloženie ako kožný maz a je jednoznačne prospešný pre problematickú pleť.

Lupiny na fúzoch

Ako už bolo spomenuté, takéto oleje na fúzy môžu vyriešiť aj problémy s lupinami. Lupiny sú najčastejšie spôsobené nedostatočnou hydratáciou a tiež používaním nekvalitnej alebo zle zvolenej kozmetiky. To je to, čo môžu riešiť aj oleje na fúzy. Ak viete, že trpíte týmto problémom, odporúčame vám vyberať si oleje s vyšším obsahom arganového oleja. Tie majú schopnosť účinne zjemniť pokožku a bojovať proti tomuto problému.

Svrbivé fúzy

Poznať fúzy nie je celkom správny výraz. Je to svrbenie kože, z ktorej vyrastajú chĺpky. Najčastejšie sa vyskytuje po častom holení, ktoré pokožku dosť dráždi. Ďalším faktorom môžu byť aj nečistoty, ktoré sa lepia na pokožku pod fúzmi. Keďže oleje z fúzov dodávajú pokožke kožný maz, je hydratovanejšia a odplavuje nečistoty. Navyše upokojuje pokožku, aj keď ju občas podráždite holením.

Ako si vybrať olej na fúzy

ČO SA SNAŽÍTE DOSIAHNUŤ?

V prvom rade si položte otázku, čo chcete dosiahnuť tým, že olej na fúzy zaradíte do svojej každodennej rutiny. Hlavným cieľom oleja na fúzy je hydratácia, ale oleje na fúzy dokážu oveľa viac. Niektoré oleje na fúzy obsahujú živiny, ktoré chránia pokožku pred poškodením, zatiaľ čo iné podporujú rast fúzov. Niektoré sú navyše špeciálne navrhnuté na riešenie krepovatenia, nerovností atď. Ak teda viete, aké sú vaše konkrétne potreby, pomôže vám to určiť, čo presne potrebujete.

Dĺžka a plnosť fúzov

Teraz musíte myslieť na dĺžku a plnosť fúzov. To je dôležitá otázka, pretože logicky platí, že čím viac chĺpkov na tvári, tým viac prípravku denne použijete. Najskôr si povedzme niečo o dĺžke. Dlhé fúzy budú denne potrebovať dvakrát až trikrát viac oleja na fúzy ako fúzy zastrihnuté tesne pri pokožke. A to, či máte celú tvár pokrytú fúzmi, alebo len jednoduchú koziu briadku, závisí od toho, koľko ich používate. Zohľadnite to, pretože množstvo, ktoré použijete, závisí od mnohých faktorov.

Textúra a hrúbka chlpov

Teraz sa poďme pozrieť na hrúbku a štruktúru vašich fúzov. Všetci sa rodíme s prirodzenou hrúbkou a štruktúrou. Textúra označuje, či sú vaše fúzy jemné alebo hrubé, čo sa nesmie zamieňať s hrúbkou. Jemné fúzy majú pod mikroskopom nápadne hladkú kutikulu, zatiaľ čo hrubé fúzy sú pomerne tuhé. Hrubé fúzy potrebujú bohatšiu štruktúru, pretože do nich ťažšie preniká vlhkosť. Jemné vlasy potrebujú menej bohatú konzistenciu, pretože ľahko absorbujú vlhkosť. Husté fúzy potrebujú viac hydratácie ako tenké fúzy, pretože majú doslova väčšiu plochu.

Parfumovaný alebo neparfumovaný olej na fúzy?

Veľa mužov má na vône prísny názor, a to z dobrého dôvodu. Výrazne voňavý olej na fúzy určuje, ako budete voňať počas celého dňa, preto je výber správnej vône veľmi dôležitý. Samozrejme, môžete si vybrať aj nevôňu, ktorá je obľúbená medzi mužmi, ktorí nosia kolínsku a nechcú si pridávať ďalšiu vôňu. Ak sa však rozhodnete pre olej s vôňou na fúzy, je potrebné zvážiť mnoho vecí, napríklad či chcete, aby bola vôňa silná alebo jemná, či chcete, aby bola zložitá alebo jednoduchá. Olejová vôňa vyrobená z esenciálnych olejov alebo syntetických vonných látok. Musíte tiež vedieť, či nemáte alergie na niektoré vône, ktoré sa bežne používajú v pánskych kozmetických výrobkoch.

Značka oleja na fúzy

Dôležité je tiež zvážiť značku, ktorá olej na fúzy vyrába. Nie všetky spoločnosti sa snažia o rovnakú úroveň kvality. Uistite sa, že spoločnosť má dobrú povesť, že je čestná, pokiaľ ide o jej zložky, nakupuje ich správne, ponúka spoľahlivé prepravné postupy a je konzistentná, pokiaľ ide o jej výrobky. Ďalším skvelým sprievodcom sú verejne dostupné nezávislé recenzie od nestranných ľudí.

Cena – koľko ste ochotní investovať?

Pri oleji na fúzy záleží aj na cene. Ceny olejov na fúzy na trhu sa veľmi líšia, čo súvisí najmä so zložkami, ktoré obsahujú. Je len na vás, či chcete do ropy investovať tisíce alebo len drobné. Nie sme zástancami žiadneho z týchto extrémov, preto volíme strednú cestu. Podľa nášho názoru je zbytočné platiť aj niekoľko tisíc za malú fľaštičku, ale rozhodne nie je dobrý nápad kupovať olej za pár korún. Vždy musíte preskúmať zložky a povesť spoločnosti.

Zloženie na mieru pre vás

Zložky sú mimoriadne dôležité. Ak si denne nanášate olej na fúzy a tvár, chcete vedieť, že zložky sú na takéto použitie bezpečné a zdravé. Hľadajte prírodné zložky, pretože tie sú špičkové, pokiaľ ide o kvalitu a spôsob, akým ošetrujú vaše fúzy. Prírodné zložky majú vysoký obsah živín a ďalších vyživujúcich vlastností, ktoré pomáhajú vašim vlasom vyzerať čo najlepšie.

PARAMETRE olejov na fúzy

ZLOŽENIE oleja na fúzy

Oleje na fúzy sa bežne vyrábajú z dvoch druhov olejov: nosného oleja a esenciálneho oleja.

Nosný olej je základný olej. Je to zložka, ktorá zázračne premení nudné fúzy na majestátne. „Prenáša“ esenciálny olej a zabraňuje jeho podráždeniu. Práve nosné oleje majú vyživujúci a hydratačný účinok a podporujú rast vlasov. Medzi najobľúbenejšie nosné oleje patria kokosový, jojobový, arganový a hroznový olej.

Kokosový olej

Kokosový olej sa zdá byť novinkou v kozmetickom priemysle aj v alternatívnej medicíne. Má liečivé aj vyživujúce účinky. Z tohto dôvodu je aj veľkou hviezdou v produktoch na starostlivosť o fúzy. Okrem toho, že je chutnou ingredienciou používanou pri varení, má vďaka svojim antibakteriálnym a protiplesňovým vlastnostiam obrovskú pridanú hodnotu v kozmetických výrobkoch. Preniká do pokožky rýchlejšie ako iné oleje, takže je ideálnym riešením pre svrbiace fúzy a bradu. Nehovoriac o lahodnej vôni sušienok, vďaka ktorej budete neodolateľní.

Jojobový olej

Jojobový olej je ďalšou superhviezdou kozmetického priemyslu. Vďaka svojim vlastnostiam proti mastnej pleti a akné sa odporúča najmä pre mužov s citlivou pleťou a pleťou náchylnou na akné. Domorodí Američania ho používali na liečbu vyrážok a popálenín. V súčasnosti sa obnovil a používa sa ako tajná účinná látka na liečbu akné, popraskanej pokožky a spálenín od slnka. Niet divu, že zohráva takú dôležitú úlohu v starostlivosti o fúzy.

Arganový olej

Vďaka vysokému obsahu vitamínu E a mastných kyselín je arganový olej vysoko cenený pre svoje hydratačné a zvlhčujúce vlastnosti. Je ideálny na dodanie prirodzeného lesku a zdravého vzhľadu fúzov. Keďže sa ľahko vstrebáva a nie je mastný, stáva sa jednou z našich najobľúbenejších zložiek oleja na fúzy.

Hroznový olej

Ako už názov napovedá, hroznový olej vzniká extrakciou oleja z hroznových semien. Rovnako ako jojobový olej má skvelé vlastnosti proti akné. Okrem toho obnovuje kolagén (hlavný štrukturálny proteín v pokožke) a bojuje proti starnutiu.

Hoci väčšinu práce odvedú nosné oleje, práve esenciálny olej dodá vašim fúzom ďalšie vitamíny, minerály a vôňu, vďaka čomu budú mimoriadne jemné a budú voňať sviežo a čisto.

Nosné oleje a esenciálne oleje sú kľúčovými zložkami každého výrobku na starostlivosť o fúzy, ale ich percentuálne zastúpenie sa, samozrejme, líši. Ak do zmesi pridáte ďalšie prísady, môžete získať úplne nový produkt. V tomto zmysle je najbližšie k oleju na fúzy balzam na fúzy.

Ako sme už vysvetlili vyššie, účinok oleja na fúzy priamo súvisí s nosnými a esenciálnymi olejmi, ktoré sú v jeho zložení.

Je nesmierne dôležité, aby ste poznali typ svojej pokožky a vlasov, vedeli, či/na čo môžete byť alergickí, a vopred si urobili dôkladný prieskum. Ak máte naozaj vážne kožné problémy, nezačínajte s ošetrovaním skôr, ako sa poradíte s dermatológom.

  • Ak máte napríklad citlivú pokožku s tendenciou k akné, možno budete chcieť použiť olej na fúzy, ktorý obsahuje jojobový alebo hroznový olej alebo kombináciu oboch.
  • Ak máte suchú pokožku a suché fúzy, potom by ste mali zvoliť niečo, čo obsahuje arganový olej.
  • Ak hľadáte ako nápravu, tak prevenciu, teda na jednej strane zvlhčiť suchú pokožku a fúzy, znížiť podráždenie a na druhej strane zabrániť účinkom starnutia, šťastným výhercom je olej z marhuľových jadierok.
  • Pre hladkú a bezchybnú pokožku môžete pridať sladký mandľový olej.
  • A ak naozaj chcete dosiahnuť jackpot, ak ide o kombinácie olejov, hľadajte niečo, čo obsahuje aj aloe vera. Aloe vera, ako už možno viete, je dokonalou a univerzálnou zložkou na hojenie, hydratáciu, zjemnenie vlasov a pokožky.

Konzistencia oleja na fúzy

Konzistencia je jednou z vlastností kozmetiky, ktorú je veľmi ťažké definovať. Všetci však vieme, aké nepríjemné je mať príliš riedky, nevstrebateľný balzam po holení, sprchový gél, ktorý svojou hustotou pripomína tmel na okná, alebo mydlo, ktoré sa rozpúšťa, namiesto toho, aby sa napenilo mydlom a vôňou.

Našťastie, s olejmi na fúzy je to trochu inak a jediná vec, ktorú by ste si mali pred výberom oleja na fúzy rozmyslieť, je, či máte radi olej mastný a pastovitý, alebo hustejší a kompaktnejší. Špičkové oleje ako Captain Fawcett, Beardbrand alebo Apothecary 87 majú menej mastnú štruktúru a oveľa ľahšie sa vstrebávajú. Okrem toho nezanechávajú na tvári mastný film a vďaka vyššej hustote si oveľa dlhšie zachovávajú vôňu. V prípade značiek nižšej triedy to môže byť veľmi odlišné.

Na zistenie, do ktorej skupiny patrí váš olej, stačí jednoduchý test. Naberte trochu oleja do pipety, uvoľnite prísavku a skontrolujte, či z pipety vyteká prvá kvapka. Ak to trvá 3-4 sekundy alebo menej po odobratí oleja, je to určite slabé. Ak váš olej odoláva kvapkaniu prvej kvapky dlhší čas, znamená to, že jeho konzistencia je hustejšia.

Jednoduchosť aplikácie

Ak odhliadneme od všeobecných informácií o oleji na fúzy, je tu ešte jedna vec, ktorá zohráva kľúčovú úlohu pri našom výbere: ako ľahko sa používa. Ideálny olej na fúzy má pre nás dostatočne bohatú textúru bez toho, aby bol príliš ťažký na aplikáciu.

V závislosti od dĺžky vašich fúzov by na ich správne zvlhčenie malo stačiť 3 až 10 kvapiek oleja na fúzy. Po aplikácii by vaše fúzy mali byť jemné, hydratované, hladké a s jemnou čistou vôňou.

Podľa nás by mal byť najlepší olej na fúzy stále v tekutej forme a nemal by pripomínať gél. To môže len brániť hladkej aplikácii a môže tiež viesť k použitiu väčšieho množstva prípravku, než je potrebné, čo môže mať za následok mastné fúzy.

MATERIÁL OBALU

Jednoduchosť aplikácie môže byť ovplyvnená nádobou a uzáverom, do ktorého sa olej na fúzy vkladá.

Z našich skúseností s olejmi na fúzy vám môžeme povedať, že tie najlepšie sú v jantárovom skle. Po otvorení vám vydržia najdlhšie. Nehovoriac o celkovom ekologickom efekte nepodporovania výroby plastov. Jantárové sklo je najlepšou voľbou, pretože v prvom rade chráni pred ultrafialovým žiarením, ktoré je škodlivé pre trvanlivosť vášho výrobku. Po druhé, keďže sa hovorí, že 60 % toho, čo si nanesieme na pokožku, sa vstrebáva do krvného obehu, je lepšie zabezpečiť, aby sa do tuku na fúzy nedostali žiadne škodlivé chemikálie z plastového obalu.

Ďalším dôležitým prvkom je potom uzáver. Mala by byť s kvapkadlom alebo bez kvapkadla?

Kvapkadlo je veľký rozdiel, pokiaľ ide o jednoduchosť aplikácie. Ušetrí vám čas, produkt aj peniaze.

Fľaštička s kvapkadlom vám pomôže presne odmerať množstvo oleja na fúzy. Takže nehrozí, že by sa vám fúzy extra leskli alebo boli mastné.

AKO POUŽÍVAŤ olej na fúzy?

Ani ten najodbornejší profesionál vám nedokáže povedať, ktorý spôsob nanášania oleja na fúzy je najlepší. Preto sme sa rozhodli, že sa neprikloníme ani k jednému z nich a budeme sa tu venovať dvom najbežnejším spôsobom aplikácie samostatne.

Použitie oleja na fúzy po sprchovaní

Väčšina z nás sa domnieva, že najlepší čas na použitie oleja na fúzy je hneď po sprche, najlepšie večer. Potom sa všetky nečistoty nahromadené počas dňa zmyjú, póry sa otvoria a vaša pokožka a fúzy budú pripravené absorbovať všetky živiny.

Ako ho teda presne použiť?

  1. Najprv si vousy osušte čistým, suchým uterákom.
  2. Potom si do stredu dlane kvapnite 3 až 10 kvapiek oleja na vousy, v závislosti od dĺžky vlasov.
  3. Potom začnete masírovať vousy od koreňov ku končekom. Masážou si dávame zvyčajne čas. Aktivuje krvný obeh, čo krátkodobo zvýši rýchlosť rastu vašich vlasov a dlhodobo bude mať skvelé účinky proti starnutiu.

Ak máte dlhšie fúzy, mohla by vám pomôcť aj kefa na fúzy, a to tak pri masáži, ako aj pri tom, že olej na fúzy nezanechá žiadny chĺpok nedotknutý.

Použitie oleja na fúzy bez sprchovania

Druhý spôsob je určite rýchlejší, ale či je lepší, si netrúfame povedať.

V prípade tejto aplikácie odporúčame použiť kefu na fúzy nielen počas aplikácie oleja na fúzy, ale aj pred ňou. Kefa na fúzy sa používa na rozčesávanie, čistenie a rovnomerné rozotieranie prirodzeného kožného mazu, tzv. kožného mazu.

Ak vám sprcha nepomôže pri čistení, nechajte kefu na fúzy urobiť svoju prácu.

Po rozčesaní a očistení fúzov môžete použiť presne tie isté metódy ako vyššie: buď olej na fúzy vmasírujte dlaňami od korienkov ku končekom, alebo použite kefku, aby ste zabezpečili rovnomernú aplikáciu.

AKO SI VYPESTOVAŤ FÚZY?

Čo na rast fúzov okrem kozmetiky?

Ako sme už spomenuli, genetika zohráva pri raste fúzov veľkú úlohu. Je zaujímavé, že dôležitý je tu testosterón, ale aj dihydrotestosterón (DHT). Ide o látku syntetizovanú z testosterónu. Čím viac naň telo reaguje, tým rýchlejšie vlasy rastú a sú bujnejšie. Ale musíte byť opatrní! Čím väčšia je predispozícia k plešatosti. Ak teda bojujete s rastom fúzov, dobrou správou je, že je pravdepodobnejšie, že si udržíte objemný účes. Ale nestrácajte nádej na fenomenálne fúzy. Doprajte svojej brade čas a starajte sa o ňu pri zachovaní zdravého životného štýlu.

Pre rýchly rast fúzov je dôležité

Stravovanie – Rovnako ako na vlasy, pokožku a nechty, aj na fúzoch sa prejavuje to, čo jete. Dbajte preto na dostatok ľahko stráviteľných bielkovín (mäso, ryby, orechy), zdravých tukov, vitamínov skupiny B, najmä biotínu, železa, vitamínu C a zinku. Nezabudnite tiež na správnu hydratáciu tela.

Spánok – keď spíte, vaše telo produkuje najviac testosterónu, ktorý prispieva k rastu brady.

Fyzická aktivita – pri intenzívnom cvičení sa zvyšuje aj množstvo testosterónu.

Vyhnite sa stresu – Stres znižuje hladinu testosterónu.

Doplnky stravy  – dostupné produkty na rast fúzov sú napr. biotín, t. j. vitamín B6, zinok, betakarotén, vitamíny C a E a tiež nenasýtené mastné kyseliny. Zahŕňajú aj produkty na posilnenie vlasov a nechtov. Dopĺňanie by sa však malo konzultovať s lekárom, pretože nesprávne podávanie do tela môže spôsobiť opačné účinky. Preto je bezpečnejšie vyživovať vlasy a pokožku zvonka kvalitnou kozmetikou.

Trpezlivosť

Napriek dodržiavaniu vyššie uvedených rád vám fúzy nedorastú? Možno je na vine vek. Väčšina mužov má najlepší rast fúzov vo veku od 25 do 35 rokov, ale ani to nie je vždy pravidlom. Niektorí budú mať fúzy do 20 rokov, iní si budú musieť na prvé poriadne strnisko počkať dlhšie. Rýchlosť rastu fúzov sa tiež líši. Niektorým to trvá niekoľko dní, iným niekoľko týždňov. Ak dodáte svojim fúzom potrebné zložky na stimuláciu vlasových folikulov, môžete sa stať majiteľom skutočných fúzov v priemere po 2-3 mesiacoch rastu. Jeho hustota bude u každého iná, ale dobrá starostlivosť určite prispeje k väčšiemu objemu.

Buďte preto trpezliví a počkajte na najťažšiu prvú fázu, keď sa pokožka, ktorá nie je zvyknutá na ochlpenie, môže vzbúriť a nepravidelný rast chĺpkov môže vyzerať neupravene. Potom používajte kvalitnú kozmetiku a nenechajte sa zlákať na holiaci strojček. Pamätajte, že každým dňom sa približujete k svojmu cieľu, ktorým je plný fúz. Alebo si môžete raz týždenne zmerať dĺžku fúzov, aby ste mali na pamäti svoj pokrok. Ak sa budete o svoje fúzy starať, nepríjemné pocity rýchlo zmiznú a zaznamenáte rýchlejší rast vlasov.

Počas prvých týždňov nezastrihávajte žiadne chĺpky ani sa nesnažte bradu formovať, nechajte ju voľne rásť. Po 2-3 mesiacoch, keď budete s dĺžkou fúzov spokojní, navštívte holiča, ktorý vám ich vytvaruje do plnej dĺžky. Odborník bude najlepšie vedieť, ako ho zladiť s oválom vašej tváre. Neskôr si môžete vlasy zastrihnúť sami doma pomocou dobrého zastrihávača na fúzy a regulátora rastu vlasov. Nezabudnite sa tiež denne starať o svoje fúzy, aby boli krásne a silné.

PRÍSLUŠENSTVO pre fúzy

Ako už bolo v článku niekoľkokrát spomenuté, fúzy si nemôžete nechať len tak narásť. Existuje mnoho druhov kozmetiky na fúzy a s nimi sa spájajú aj doplnky. Urobme si teda aspoň základnú predstavu.

Holiaci strojček

Najdôležitejším a najpoužívanejším príslušenstvom je nepochybne holiaci strojček. Preto je dôležité vybrať si holiace nástroje, ktoré sú účinné a šetrné k vašej pokožke. Odporúčame používať holiaci strojček Sybarite, pretože spôsobuje oveľa menej popálenín a podráždenia ako bežný holiaci strojček. Má len jednu čepeľ a nemusíte ňou pri holení niekoľkokrát prechádzať po pokožke. Holiaci strojček vám umožní presnejšie zastrihnutie a zároveň sa postará o pokožku pod ním. Je preto nevyhnutným doplnkom pre citlivú pokožku!

Zastrihávač fúzov

Jednoduchý a intuitívny zastrihávač fúzov je cenným prírastkom do arzenálu pánskej starostlivosti. Vďaka tomu získate čistejší a sebavedomejší vzhľad s čo najčistejším a najrovnomernejším strihom. Výhodou zastrihávača fúzov oproti holiacemu strojčeku je, že nedráždi ani nesvrbí. Ako vidíte, zastrihávač fúzov je zároveň pomôckou na holenie, ktorá je ideálna pre citlivú pokožku.

Rovnako ako holiaci strojček, aj zastrihávač fúzov má ekonomickú a ekologickú výhodu. Naozaj nie je potrebné pravidelne investovať do holiacich strojčekov alebo holiacich prípravkov.

Kefa na fúzy

V rodine nepostrádateľných doplnkov na fúzy samozrejme nájdeme kefu na fúzy. Umožňuje skrotiť vaše vlasy. Presnejšie povedané, umožňuje umiestniť chĺpky požadovaným smerom, usporiadať ich a znížiť efekt „zlepenia“ fúzov.

Tento doplnok na starostlivosť o fúzy je obzvlášť účinný na fúzy s veľkosťou aspoň 6 mm. Jeho použitie ďaleko presahuje estetické účely, pretože odstraňuje nečistoty a odumretú kožu z vašich fúzov a pokožky. Kefa na fúzy tiež rozvádza kožný maz, prirodzený kožný sekrét, ktorý chráni fúzy a zabraňuje ich vysúšaniu.

Môžete ho použiť s olejom na fúzy alebo organickým balzamom na fúzy, aby sa prípravok rovnomerne rozdelil na vaše vlasy. Každodenné používanie kefy na fúzy preto pomôže udržať štetiny zdravé a silné. Gesto, ktoré urobíte kefou na fúzy, tiež podporí mikrocirkuláciu krvi.

Hrebeň na fúzy

Fúzatí ľudia so stredne dlhými alebo dlhými fúzmi sa veľmi často stretávajú s problémom uzlov! Hrebeň na fúzy je pôsobivý nástroj na rozpletanie, vyhladzovanie a úpravu dráhy chĺpkov.

Hrebeň na fúzy však nie je len doplnkom na úpravu a štruktúrovanie vlasov. Tento doplnok na fúzy je skutočne nevyhnutný pri zastrihávaní brady alebo fúzov, najmä pomocou zastrihávača.

Ak máte jemné a hladké vlasy, najlepším spojencom vám bude rohový hrebeň. Na druhej strane, ak máte husté fúzy, najlepšie vám bude vyhovovať drevený hrebeň na fúzy, pretože zuby sú často hrubšie a rozmiestnené.

Shavette

Shavette je holiaci strojček s vymeniteľnou čepeľou, ktorý sa veľmi podobá krájaču na kapustu. Tento doplnok na fúzy je nevyhnutný na presnejšie tvarovanie kontúr fúzov. Umožňuje presné vypracovanie kontúr až po líniu vlasov a nie je ani príliš drahý. Tento holiaci strojček, ktorý oceňujú najmä profesionáli pre jeho ľahko vymeniteľné čepele a hygienický aspekt, je ideálny na sledovanie presných kontúr vašich fúzov, ale aj na zoznámenie sa s hladkým oholením.

Nožnice na fúzy a bradku

Sú nepostrádateľné pri úprave fúzov, sú vynikajúcim nástrojom na údržbu a zastrihnutie niekoľkých chĺpkov, ktoré zostali nad perami, alebo na presné preriedenie fúzov.

Ako ste si určite všimli, niektoré oblasti fúzov sa zastrihávajú ťažšie. To platí najmä pre fúzy. Tento doplnok na zastrihávanie fúzov preto pomáha zharmonizovať briadku a fúzy tak, aby boli bezchybné. V skutočnosti to závisí od povrchovej úpravy, takže môžete byť dobre vybavení!

Britva

Toto príslušenstvo na fúzy je nástrojom na dosiahnutie kvalitného tradičného oholenia. Nazýva sa aj holiaci strojček a je ideálny pre moderného muža, ktorý si potrpí na detaily a krásu. Čepeľ holiaceho strojčeka je jedinečná a umožňuje mimoriadne presné a účinné oholenie. Bude to chcieť trochu trpezlivosti, kým sa vám podarí s holiacim strojčekom dobre zaobchádzať, ale keď ho budete vedieť dokonale používať, uvidíte, že tento pocit z holenia je nenapodobiteľný! Bez tohto umenia, ktoré sa v posledných rokoch vrátilo do módy, sa nezaobídete.

Holiaci strojček vám zaručí oholenie s nevídanou presnosťou. Kvalita tohto nástroja je oveľa lepšia ako kvalita mechanických alebo elektrických holiacich strojčekov. Okrem toho má toto holiace príslušenstvo takmer nekonečnú životnosť. Jeho oceľová čepeľ je nezničiteľná, ak sa jej venuje dostatočná pozornosť. Toto holiace príslušenstvo si skutočne vyžaduje dobrú každodennú údržbu.

CENA olejov na fúzy

Ako sme sľúbili, prejdeme k otázke ceny. Dnes sme ceny rozdelili do 4 základných kategórií. Pri každom z nich sa vám pokúsime priblížiť, čo môžete očakávať.

Oleje na vousy do 4 € s DPH

V tejto cenovej kategórii v 98 % prípadoch rozhodne nenájdete nič, čo by sa malo dávať na akúkoľvek časť vášho tela. Pravdepodobne sa bude jednať o veľmi nekvalitný produkt, ktorý môže spôsobiť i úplné zničenie vlasov. Preto radšej túto kategóriu hneď ignorujte.

Oleje na vousy od 4 € do 6 € s DPH

V tejto cenovej kategórii už je síce väčšia pravdepodobnosť, že narazíte na produkt, po ktorom vám nesleznú vlasy i s pokožkou z tváre, ale aj napriek tomu by sme radšej odporučili zaberať ešte o jednu kategóriu vyššie.

Oleje na vlasy od 10 € do 42 € s DPH

Toto je náš zlatý stred, ktorý odporúčame úplne všetkým. Nájdete tu úplne každú kategóriu olejov na vlasy. Nájde si svojho náročného starostlivého o svoj plnovús, alergika aj mužov trpiacich akné. Toto je pre nás tá najrozumnejšia cenová kategória.

Oleje na vlasy od 42 € s DPH a vyššie

Toto je však pre úplných „fajnšmekrov“. Tu sa nachádzajú tie najdrahšie oleje na vlasy od svetovo známych značiek. Ak teda myslíte na svoje vlasy naozaj vážne a chcete im dopriať aj najväčší možný luxus, bude táto kategória práve pre vás.

TOP 10 PRODUKTOV – Porovnanie a recenzie najlepších olejov na fúzy

Olej na fúzy Percy Nobleman Prémiový olej na fúzy 50 ml

Olej na fúzy Percy Nobleman Prémiový olej na fúzy 50 ml
Olej na fúzy Percy Nobleman Prémiový olej na fúzy 50 ml

Náš víťaz, ktorý obsahuje niektoré z najobľúbenejších vyživujúcich ingrediencií, vrátane avokáda, jojoby a sladkého mandľového oleja, získal v laboratóriu plné známky za to, ako dobre uhladzuje fúzy, zatiaľ čo 93 % testovaných uviedlo, že jeho zmäkčujúci účinok vydržal po celý deň. Pokiaľ je vaším problémom svrbenie, 79 % mužov tiež uviedlo, že to pomohlo vyriešiť tento problém. Všetci sa navyše zhodli, že to pomohlo vyriešiť ich problém s neskrotnými fúzmi.

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 30 ml
Typ dávkovania: Pipeta Bez
Vôňa: Nie

Olej na fúzy L´Oreal Men Expert BarberClub Long Beard & Skin Oil olej pre plnofúz a pleť 30 ml

Olej na fúzy L´Oreal Men Expert BarberClub Long Beard & Skin Oil olej pre plnofúz a pleť 30 ml
Olej na fúzy L´Oreal Men Expert BarberClub Long Beard & Skin Oil olej pre plnofúz a pleť 30 ml

Pre dlhé fúzy, ktoré potrebujú trochu pomôcť, vyskúšajte L’Oreal. Všetci testovaní uviedli, že tento olej na fúzy uľahčil ich rozčesávanie po aplikácii a zistili, že dokázal skrotiť všetky nepoddajné chĺpky.

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 30 ml
Typ dávkovania: Pumpička Bez
Vôňa: Nie

Olej na fúzy Elemis Men olej na holenie a fúzy (Smooth Result Shave & Beard Oil) 30 ml

Olej na fúzy Elemis Men olej na holenie a fúzy (Smooth Result Shave & Beard Oil) 30 ml
Olej na fúzy Elemis Men olej na holenie a fúzy (Smooth Result Shave & Beard Oil) 30 ml

Nabitý olej bohatý na vitamíny – ako je jojobový a hroznový olej – môžete použiť napríklad na doplnenie hydratácie fúzov alebo fúzov alebo ako prípravu pred holením. Nielen, že získal najvyššie známky v americkom laboratórnom teste za pridanie hebkosti fúzov, ale na 80 % testujúcich urobilo dojem, ako dobre fungoval ako lubrikant na holenie, a ocenili sviežu vôňu, ktorú na pokožke zanechal.

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 30 ml
Typ dávkovania: skrutkovací uzáver Bez
Vôňa: Áno

Olej na fúzy Daimon Barber Beard & Stubble Softener zmäkčujúce sérum na fúzy 100 ml

Olej na fúzy Daimon Barber Beard & Stubble Softener zmäkčujúce sérum na fúzy 100 ml
Olej na fúzy Daimon Barber Beard & Stubble Softener zmäkčujúce sérum na fúzy 100 ml

Chcete dosiahnuť úplný hodváb? Toto je ten pravý produkt pre vás. Reparačné sérum je nabité hodvábnym proteínom, avokádovým olejom a aloe vera, ktoré zanechá vašu pokožku v špičkovej kondícii. Všetci z amerického testovania uviedli, že ich chĺpky na tvári boli po niekoľkých pumpách mäkšie na dotyk a 92 % uviedlo, že nezanechávajú žiadne lepkavé zvyšky.

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 100 ml
Typ dávkovania: Pumpička Bez
Vôňa: Nie

Olej na fúzy Bulldog Original olej na fúzy 30 ml

Olej na fúzy Bulldog Original olej na fúzy 30 ml
Olej na fúzy Bulldog Original olej na fúzy 30 ml

Veľmi spoľahlivý olej na fúzy s veľmi pekným obalom je na portáli Heureka práve pre vás. V nedávno vykonanom laboratórnom teste vypovedalo 75 % hlasov, že to dodalo ich fúzom elegantný vzhľad. Nespôsobil takmer žiadne podráždenie pokožky a 83% ocenilo jeho beztiažový pocit na koži.

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 30 ml
Typ dávkovania: skrutkovací uzáver Bez
Vôňa: Nie

Olej na fúzy Captain Fawcett Ricki Hall’s Booze & Baccy olej na fúzy 50 ml

Olej na fúzy Captain Fawcett Ricki Hall's Booze & Baccy olej na fúzy 50 ml
Olej na fúzy Captain Fawcett Ricki Hall’s Booze & Baccy olej na fúzy 50 ml

Pre tých, ktorí hľadajú niečo, čo si sadne so všetkými tvarmi a veľkosťami fúzov a rýchlo sa vstrebe, že je tá ideálna voľba. Znížilo svrbenie u 67 % testovaných, pričom tiež zaznamenali zvýšenú hydratáciu pokožky; 80 % tiež uviedlo, že to pomohlo skrotiť všetky nepoddajné fúzy a zjemnilo to pokožku pod nimi.

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 10 ml
Typ dávkovania: Pipeta
Vôňa: Nie

Olej na fúzy Hawkins & Brimble Vyživujúci olej na fúzy a fúzy 50 ml

Olej na fúzy Hawkins & Brimble Vyživujúci olej na fúzy a fúzy 50 ml
Olej na fúzy Hawkins & Brimble Vyživujúci olej na fúzy a fúzy 50 ml

S použitím bambuckého masla a arganového oleja vám tento rýchlo pôsobiaci olej na fúzy pomáha bojovať proti krepovateniu a suchosti fúzov. Ďalším bonusom je, že vyživuje pokožku pod fúzmi pre väčšie pohodlie. „Tento olej na fúzy má peknú a jemnú vôňu, vďaka ktorej sú vaše fúzy hydratované a jemné. Keď ho používam ráno, je jasné, že moje fúzy zostanú dlhšie mäkšie a vyzerajú zdravšie,“ povedal jeden zákazník o fúzach. Olej, ktorý nie je testovaný na zvieratách a je vhodný pre vegetariánov.

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 50 ml
Typ dávkovania: Pipeta
Vôňa: Áno

Olej na fúzy Rituals The Ritual Of Samurai upokojujúci a hydratačný olej na fúzy 30 ml

Olej na fúzy Rituals The Ritual Of Samurai upokojujúci a hydratačný olej na fúzy 30 ml
Olej na fúzy Rituals The Ritual Of Samurai upokojujúci a hydratačný olej na fúzy 30 ml

Ľahký olej na fúzy Rituals poskytuje nemastný povrch pre dobre upravený vzhľad pre každého chlapa. Pomôže zabrániť vysychaniu vašej pokožky a vďaka antioxidantom Sencha, hydratuje vašu pokožku a fúzy. Vďaka oleju z japonskej mäty sa budete cítiť osviežení s jemnejšími chĺpkami na tvári a prirodzeným, viditeľným leskom.

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 30 ml
Typ dávkovania: Pumpa
Vôňa: Áno

Olej na fúzy Baxter of California Beard Oil olej na fúzy 30 ml

Olej na fúzy Baxter of California Beard Oil olej na fúzy 30 ml
Olej na fúzy Baxter of California Beard Oil olej na fúzy 30 ml

Ako je napísané na plechovke, Baxterov olej na fúzy sa rýchlo vstrebáva a obsahuje avokádový olej a vitamín E. Čo to presne znamená? Že vám po jeho nanesení nezostanú mastné fúzy a že po celý deň zjemnia hrubé chĺpky a nevysušia ich. Ide o jeden z našich popredných favoritov u nás na Testovo.sk

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 30 ml
Typ dávkovania: Viečko
Vôňa: Áno

Olej na fúzy Sapunoteka Beard Oil olej na fúzy 50 ml

Olej na fúzy Sapunoteka Beard Oil olej na fúzy 50 ml
Olej na fúzy Sapunoteka Beard Oil olej na fúzy 50 ml

Tento olej v kombinácii s olivovým, sezamovým a argónovým olejom robí úplne dokonalú kombináciu, z ktorej vznikol hit dnešného roku. Ide o novinku na trhu, ale za skúšku rozhodne stojí! Má nádhernú nevadivú vôňu a je vyrobený z mnohých bylín.

Kľúčové špecifikácie
Veľkosť: 50 ml
Typ dávkovania: Viečko
Vôňa: Áno

Oleje na fúzy: Olej na fúzy a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať olej na fúzy. Porozprávali sme sa o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru. Dúfame, že sme vám s týmto úlohou výberu nového oleja na fúzy pomohli.

Teraz už vám na nákup stačí len pár krokov. Stačí si len váš snový produkt v podobe nového oleja na fúzy kúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny nákupný košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa preskúmajte na porovnávací portál Heureka, kde si môžete porovnať oleje na fúzy a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym produktom oleja na fúzy. Dozviete sa tam tiež, ktoré oleje na fúzy sú kde na sklade a za akú cenu sa predávajú v rôznych obchodoch.

4.9/5 - (16 votes)

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *