Menu Zavrieť

Ardes U10 Recenzia

Pred nedávnom som sa rozhodol zakúpiť si zvlhčovač vzduchu. Najmä v zime je prílišné sucho vďaka kúrenie. A v lete je u nás v SR tiež veľmi sucho, takže zvlhčovač vzduchu sa využije veľmi často.

Vybral som si zvlhčovač Ardes U10 a po dlhodobejšom používaní vám chcem napísať moje skúsenosti s týmto produktom.

Ardes U10 je ultrazvukovým zvlhčovačom vzduchu. Na prvý dojem zaujme svojim pomerne pekným a jednoduchým dizajnom. Svojím vzhľadom mi celkom pripomína produkty od Apple

Tento model je navrhnutý a vyvinutý talianskou firmou a následne vyrobený v Číne.

Technické parametre

Jedná sa o pomerne jednoduchý zvlhčovač. Je vybavený dotykovým tlačidlom, ktoré prepína intenzitu tvorby pary. Príkon tohto modelu je 30 Wattov. Objem nádržky na vodu je až 4 litre. Hlučnosť je 8 dB. Zvládne obslúžiť priestor až do cca 100 m3. Model je vybavený automatickým vypnutím pri vyprázdnení nádržky. Model je vybavený protišmykovými nožičkami a priehľadom, vďaka ktorému uvidíte aktuálnu hladinu vody. Dĺžka napájacieho kábla je 140 cm. Model je vybavený svetelnou indikáciou a zvukovými signálmi. Rozmery sú 30,5 x 22 x 11,5 cm. Hmotnosť je 1,7 kg. Niektorými predajcovia býva zmieňovaný LED displej, ale tento model žiadnym displejom vybavený nie je.

Video

Hodnotenie Ardes U10

Čo sa mi na tomto modeli Ardes U10 páči? Páči sa mi jeho vzhľad. Vyzerá celkom moderne. Potom sa mi tiež páči ovládanie pomocou dotykového tlačidla, ktoré je veľmi jednoduché. Zvlhčovač ponúka 3 úrovne tvorby pary. Každá z úrovní sa odlišuje odlišným zvukovým tónom pri prepínaní a iným podsvietením tlačidla. Výhodou je, že sa po vyprázdnení nádržky zvlhčovač sám vypne, takže sa nestane, že by bežal naprázdno.

Chýba u neho ionizácie a nádržka pre vonné oleje a esencie, takže sa s týmto model zle robí aromaterapie.

ardes u10

Naplnenie nádržky

Nádržka na vodu má kapacitu až 4 litre. Do nádržky je nutné dávať vopred predvarenú a studenú vodu, inak môže dôjsť k zanášaniu celého prístroja. Plnenie nádržky nie je úplne príjemné. Musíte ju celú zložiť a preniesť. Musíte vyskrutkovať otvor a doliať vodu. Otravná je nutnosť mať vopred filtrovanú studenú vodu. Po naplnení sa nádržka uzavrie otvorom, ktorý je vybavený tesnením. Čo sa mi nepáči je, že pri prenášaní nádržky sa mi občas stane, že voda cez otvor vytečie. Nie je teda dobré prenášať samotnú nádržku na veľké vzdialenosti. Nádržka je vybavená tiež držadlom, ale to mi nepríde príliš pohodlné a nedá sa s ním moc dobre nosiť. Tiež sa mi nepáči, že v spodnej časti, kam vedie elektrika, zostáva voda. Takže sa vám nezriedka stane, že spodná časť namočíte a pred použitím musíte počkať, až uschne ..

Vonné oleje

Zvlhčovač nie je vybavený špeciálnou nádržkou na vonné oleje a esencie. Teda musíte vonný olej dať priamo do nádržky na vodu. Nepríjemné je, že vôňu esencia budete mať vnútri nádržky ešte po niekoľkých vyčistení. Aj po dôkladnom vyčistení stále cítim z nádržky vonnú esenciu, ktorú som použil skôr. Vďaka konštrukcii nádržky, ktorá obsahuje rôzne záhyby, nedochádza k tak rýchlemu “vyčichnutí”.

Čistenie

Čistenie je celkom nepríjemnú častí. Vďaka konštrukcii nádržky sa vnútri pomerne zle čistí. Musíte zachádzať za rôzne záhyby a nie je to vôbec pohodlné. Za mňa je čistenie na tomto modeli najväčšou slabinou. Musíte čistiť aj základňu prístroja, ktorá obsahuje elektrický kábel a elektronické súčiastky. Teda spodná časť prístroja musíte čistiť veľmi opatrne.

Hlučnosť

Hlučnosť je veľmi príjemná. Pohybuje sa okolo 8 dB a pri bežnom dennom hluku prístroj nie je prakticky vôbec počuť. Občas v prístroji samovoľne žbluňkne, ale to nie je nič čo by mi nejako extra vadilo. Model je veľmi tichý aj na najvyšší výkon.

Stabilita

Prístroj je vybavený protišmykovými nožičkami. Keď je zvlhčovač naplnený viac ako z polovice, tak má celkom dobrú stabilitu. S menším objemom vody sa však zhoršuje stabilita a pri nechcenom zakopnutie či strceny do prístroja sa vám stane, že sa prevráti a vodu budete mať všade okolo.

Osobne by som preferoval, keby na prístroji bola nejaká poistka, ktorá by nádržku držala pevne. Nádržka je však len na spodnej časti nasadená, takže pri nechcenom drknutí do prístroja sa vám voda vyleje všade okolo a musíte dúfať v to, že voda neskončila aj v elektrickej zásuvke. Toto mi príde aj celkom nebezpečné, preto je dobré nemať prístroj postavený priamo pri zásuvky či u predlžovačky.

Ovládanie

Ovládanie prebieha pomocou jedného dotykového tlačíktka. Je veľmi jednoduché. Jedným dotykom prístroj zapnete. Ďalej zvyšujete výkon a nakoniec ho rovnakým dotykom i vypnete. Každé prepnutie je doplnené zvukovým signálom a zmenou farby svetielka na prepínači.

Môžete natáčať a meniť smer kam má prúdiť para.

Cena

Zvlhčovač vzduchu Ardes U10 zakúpite v rôznych obchodoch. Priemerná cena s DPH sa pohybuje okolo 36,50 €. Cena mi príde celkom veľká na to, že sa jedná prakticky o veľmi jednoduchý zvlhčovač bez žiadnych funkcií.

Výhody a nevýhody Ardes U10

Poďme si na záver zhrnúť výhody a nevýhody zvlhčovače Ardes U10.

Výhody
 • Nízka hlučnosť
 • Jednoduché ovládanie
 • Pekný dizajn
 • Dostatočná kapacita – 4 litre
 • Automatické vypnutie
 • Dotykové ovládanie
Nevýhody
 • Pomerne zle sa čistí
 • Absencia nádržky na vonné esencie
 • Pre doplnenie vody musíte celú nádrž vyňať
 • V časti s elektronikou ostáva voda
 • Pri drknutí z neho ľahko vytečie voda
 • Chýba ionizácie
 • Zvuková signalizácia môže byť občas nepríjemná
 • Samotná nádržka sa zle prenáša
 • Cena

Záverečný verdikt

Ak ste nenáročným používateľom a nebudú vám vadiť nami spomínané nevýhody, potom by sa vám tento zvlhčovač mohol páčiť. Ak očakávate od prístroja viac funkcií, ako je napríklad aromaterapia, potom si poobzerajte po inom zvlhčovačmi.

Ak mám tomuto modelu udeliť hviezdičkové hodnotenie, potom by to boli 3 hviezdy. Najviac sa mi nepáči nepohodlné čistenie a to, ako jednoducho sa dá malým drknutím spôsobiť katastrofa … Zvlhčovač ako taký funkciu zvlhčovanie zvláda na výbornú, ale je tu zopár vlastností, ktoré mi proste vadí. Preto tomuto modelu udeľujem 3 hviezdy z 5. Náročnejším a frekventovaným užívateľom tento model neodporúčam.

tri hvezdy