Menu Zavrieť

Detektor kovov: Najlepšie detektory + Ako vybrať (hobby i univerzálne)

detektor kovu Bosch PMD 10 nahled

V tomto článku sme pre vás vybrali 10 najlepších detektorov kovu dostupných v tomto roku (univerzálnych aj hobby detektorov). Ak si chcete vybrať ten najlepší detektor kovu, potom ste na tejto stránke správne. Pokiaľ chcete nájsť kovové predmety, potom k tomu potrebujete nájsť ideálny model detektora kovu, ktorý vám nájde vami hľadané kovové predmety.

V tomto článku sa pozrieme aj na najdôležitejšie parametre, ktoré je vhodné poznať pre výber ideálneho detektora kovu. Na našom trhu nájdete mnoho rôznych detektorov kovov, ktoré majú rozdielne parametre a nemusí byť úplne jednoduché sa medzi nimi vyznať. Preto sa v tomto článku zameriame na to, ako vybrať detektor kovu a na najdôležitejšie parametre a príslušenstva jednotlivých modelov. V tomto článku sme sa zamerali zvlášť na univerzálne detektory kovov a na hobby detektory, ktoré sú určené na hľadanie rôznych pokladov a ďalších nálezov.

Detektory kovu: Porovnanie najlepších detektorov kovu

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 5 najlepších detektorov kovu, ktoré sú dostupné na našom trhu v tomto roku. Zanalyzovali sme pre vás väčšinu dostupných modelov detektorov kovov, ktoré sú dostupné v rôznych online obchodoch. Na základe analýzy rôznych hodnotení od ich užívateľov sme pre vás vybrali tie najlepšie detektory kovu. Tieto produkty sme pre vás zoradili do prehľadnej tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás teda zaujíma napríklad najdostupnejšie cena, potom si môžete túto tabuľku zoradiť podľa orientačné ceny s DPH.

5 najlepších univerzálnych detektorov kovov

NázovVzhľadHmotnosť (v kg)Max. hĺbka lokalizácie (v mm)Oceľ (v mm)Meď (v mm)Vypínacia automatikaOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnost
Bosch Professional GMS 120detektor kovov BOSCH GMS 120 PRO0,27120120805 min73,80Zobraziť v obchodoch
BOSCH D-tect 150 SV Professionaldetektor kovu BOSCH D-TECT 150SV Professional0,71501501505 min791,35Zobraziť v obchodoch
BOSCH PMD 7detektor kovu BOSCH PMD 70,1570706010 min42Zobraziť v obchodoch
Garrett SUPER WANDdetektor kovu Garrett SUPER WAND0,19----244Zobraziť v obchodoch
Bosch PMD 10detektor kovu Bosch PMD 100,29100100805 min83,15Zobraziť v obchodoch

5 najlepších hobby detektorov

NázovVzhľadOperačná frekvencia (v kHz)SondaCitlivosť nastaveniaOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Minelab Go Find 66hobby detektor kovu Minelab Go Find 667,8 kHz25 cm5 úrovní230Zobraziť v obchodoch
Garrett ACE 150 98805hobby detektor kovu Garrett Ace 1506,5 kHz23 cm4 úrovne219,69Zobraziť v obchodoch
DURAMAXX Dr. Joneshobby detektor kovu DURAMAXX Dr. Jones-20 cm8 úrovní194,90Zobraziť v obchodoch
Bounty Hunter Quick Draw Prohobby detektor kovov Bounty Hunter Quick Draw Pro7,8 kHz25 cm10 úrovní229Zobraziť v obchodoch
Garrett AT MAXhobby detektor kovov Garrett AT MAX13,6 kHz5x 8 palcov DD-902Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov detektorov kovu.

Popis 5 najlepších univerzálnych detektorov kovov

Teraz si poďme o niečo detailnejšie popísať univerzálne modely, ktoré sú v našom porovnaní univerzálnych detektorov kovov v tabuľke vyššie.

5 najlepších univerzálnych detektorov kovov:

Detektor kovov BOSCH GMS 120 PRO

detektor kovov BOSCH GMS 120 PRO náhled

Univerzálny detektor kovu Bosch GMS 120 Pre je veľmi dobrým univerzálnym multidetektorom, ktorý sa umiestnil ako prvý model detektora v našom porovnaní. Tento model od firmy Bosch dokáže veľmi dobre detekovať kovové objekty do hĺbky až 12 cm. Model je vybavený veľmi praktickým diódovým svetelným krúžkom. Model je vybavený stupnicou Center-Finder, ktorá vám umožní presne indikovať stred hľadaného objektu. Model je tiež vybavený displejom, ktorý je podsvietený, takže na neho perfektne uvidíte aj za zhoršených svetelných podmienok. Model detektora je dodávaný v balení s praktickou taškou a pútkom na zápästie. Maximálna hĺbka u lokalizácie tohto detektora je 120 mm. U ocele potom je hĺbka detekcie 120 mm a u medi 80 mm. Model detektora je napájaný lítium-iónovým akumulátorom. Ak hľadáte jednoduchý, nenáročný, lacný a dobre cenovo dostupný detektor kovu, potom je Bosch GMS 120 Pre veľmi dobrou voľbou. Jeho cena sa pohybuje okolo necelých 2 000 Sk.

Detektor kovov BOSCH D-TECT 150SV Professional

Detektor kovov BOSCH D-TECT 150SV Professional

Ďalším modelom v našom porovnaní je detektor kovu Bosch Wallscanner D-Tect 150SV Professional. Tento model sa pohybuje úplne v inej cenovej relácii než predchádzajúci prvý model z nášho rovnanie. Jeho cena sa totiž pohybuje okolo 17 000 Sk. Čo tento model ponúka? Tento model detektora kovu od značky Bosch je vhodným detektorom na hľadanie v nehomogonenním prostredí. Model je vybavený ukazovateľom hĺbky objektu. V špecifikáciách je tiež vizualizácia signálu, digitálny ukazovateľ vlastností materiálu. Tento detektor kovov vie veľmi dobre detekovať objekty i vo vlhkom betóne .Maximálny hĺbka lokalizácie je 150 mm. U ocele je max. Hĺbka 150 mm, u medi 150 mm a u elektrického vedenia max. 60 mm. U nosnej drevenej konštrukcie je hĺbka max. 40 mm. Hmotnosť tohto prístroja je 0,7 kg.

Tento model je rozhodne určený pre náročných užívateľov a hodí sa aj skôr pre profesionálne použitie.

Detektor kovov BOSCH PMD 7

detektor kovov BOSCH PMD 7 nahled

Tento detektor kovu Bosch PMD 7 je univerzálnym detektorom kovov. Dokáže detekovať železné kovy, neželezné kovy a dokonca aj vedenie pod napätím. Model sa kalibruje automaticky. Je vybavený 3x batériami AAA. Dokáže detekovať kovy s obsahom aj bez obsahu železa. Je vybavený LED semaforovými systémom, ktorý vám povie, kde môžete vŕtať. Prístroj je veľmi jednoduchý a zapína sa jedným tlačidlom bez zbytočných zložitostí. Ovláda sa teda veľmi jednoducho a jeho ovládanie zvládne každý. Tento produkt má hĺbku detekcie pri oceli 70 mm, u medi 60 mm a má dosah elektrického vedenia max. 50 mm. Jeho cena sa pohybuje okolo 1 119 €.

Detektor kovov Garrett SUPER WAND

detektor kovov Garrett SUPER WAND nahlad

Tento detektor kovu Garrett Super Wand je detektorom, ktorý je ručný a je určený na detekovanie kovov u osôb. Je teda určený na iné použitie ako ostatné univerzálne modely detektorov kovov z nášho porovnania. Model je vybavený 3 LED indikátory, ktoré indikujú detekciu kovov. Je vybavený ergonomicky upravenú rukoväťou, vďaka ktorej sa tento ručný detektor kovu veľmi dobre drží. Model má vysokú citlivosť a je napájaný batériou 9V. Jedná sa o veľmi dobrý detektor kovov pre detekciu u osôb.

Bosch PMD 10

detektor kovov Bosch PMD 10 nahlad

Ďalšia univerzálny model od Boscha. Tentokrát sa jedná o model Bosch PMD 10. Výhodou tohto modelu je to, že dokáže detekovať elektrický prúd a ďalej potom aj železné alebo neželezné kovy, drevené a kovové nosné konštrukcie v suchých stenách. Tento model dokáže detekovať elektrické vedenie pod prúdom. Ďalej potom tiež vie detekovať aj drevo a trámy pod montážnymi priečkami. Model disponuje veľmi dobre spoľahlivú presnosťou. Ďalej potom tiež disponuje aj jednoduchou obsluhou, vďaka ktorej je ovládanie pri modeli Bosch PMD 10 naozaj veľmi jednoduché.

Detektor kovov je napájaný akumulátorom a je vybavený aj automatickou kalibráciou. S týmto modelom je tiež dodávané praktické ochranné puzdro, ktoré vám váš model ochráni pri prenose pred pádom či iným poškodením. Bosch PMD 10 má hĺbku detekcie pri oceli 100 mm, u medi 80 mm a u elektrického vedenia max. 50 mm. U dreva potom má dosah 25 mm. Cena tohto modelu sa pohybuje okolo 1 690 €.

Podrobnejší popis a porovnanie hobby detektorov kovu bude dostupný tu už čoskoro. Usilovne na tomto porovnaní pracujeme a akonáhle ho budeme mať hotové, tak ho tu určite pridáme.

Ako vybrať detektor kovov

Na trhu je dostupných veľa rôznych modelov detektorov kovov, ktoré ponúkajú rozdielne parametre. Preto je dobré sa vopred pozrieť na jednotlivé parametre podrobnejšie. Pokiaľ si vyberiete nevhodný model, nemusíte potom s ním správne detekovať kov. Preto je dôležité sa pred výberom poriadne zamyslieť a porovnať jednotlivé dostupné parametre u rôznych dostupných modelov na trhu v internetových obchodoch. V nasledujúcich niekoľkých odsekoch si priblížime, aké parametre je vhodné poznať pred zakúpením jedného z modelov hobby alebo univerzálneho detektora kovov.

Výber podľa použitia

Najprv je nutné vedieť, k čomu chcete daný detektor kovu používať. Najčastejšie sa používa na detekciu kovov pri vŕtaní do stien, aby nedošlo k vŕtanie do elektrických káblov či vodičov. Ďalej sa potom môžu detektory kovov použiť na hľadanie pokladov a pri mnohých ďalších príležitostiach. Pokiaľ toto nechcete riešiť, môžete si zakúpiť univerzálny detektor kovov. V našom porovnaní nájdete prakticky všetky univerzálne prístroje (okrem modelu Garrett Super Wand). Potom si tiež môžete vybrať špeciálnu detektory na detekciu kovov u ľudí (napríklad Garrett Super Wand).

Typy detektorov kovu

Môžete si vyberať z týchto detektorov:

 • Univerzálne detektory kovov
 • Hobby detektory kovov
 • Detektory kovov na prehľadanie osôb

Univerzálne detektory kovov

Tieto univerzálne detektory sa najčastejšie používajú pri rekonštrukciách miestností alebo budov. Dokážu detekovať napríklad kovy v stenách. Najčastejšie sa používajú pred vŕtaním. Môžete ich použiť samozrejme na mnoho ďalších použití, preto sa volajú univerzálne detektory kovov.

U týchto univerzálnych detektorov kovov je nutné myslieť predovšetkým na:

 • Myslite na maximálnu hĺbku lokalizácia pre všetky jednotlivé dostupné materiály. Táto hĺbka sa udáva v mm.
 • Myslite na to, či je prístroj schopný detekovať aj vodiče pod prúdom.
 • Myslite na hmotnosť daného prístroja.
 • V neposlednom rade je dobré sa zamerať aj na cenu daného detektora kovov.

Hobby detektor kovov

Tento typ detektora je určený pre hobby. Najčastejšie sa s ním hľadajú rôzne poklady, zlato či všemožné šperky. Môžete si v tejto kategórii vyberať z rôznych dostupných modelov, ktoré sú v mnohých odlišných cenových hladinách. Možno si v tejto kategórii vybrať tak z modelov pre začiatočníkov, tak aj pre pokročilých. Tieto modely sú značne drahšie ako univerzálne detektory kovov. Pri výbere hobby detektorov je nutné sa zamerať na celý rad rôznych parametrov.

Myslite predovšetkým na tieto parametre pri výbere hobby detektora:

 • Myslite na pracovnú frekvenciu. Tá udáva, čo všetko je schopný daný prístroj detekovať.
 • Myslite tiež aj na hmotnosť prístroja.
 • Myslite na to, aké materiály je daný model schopný detektora detekovať.
 • Myslite tiež na to, akými batériami či akumulátormi je daný model napájaný. Niektoré lepšie modely sa dajú napájať alebo nabiť aj pomocou USB kábla.
 • Môžete si tiež vybrať detektor s mnohými funkciami. Možno si vybrať napríklad model s funkciou, ktorá vám umožňuje pripojiť detektor k aplikácii na smartfóne.

Pár slov na záver

V tomto článku sme sa zamerali na porovnanie tých najlepších modelov hobby aj univerzálnych detektorov kovov, ktoré sú dostupné v tomto roku na našom trhu. Zamerali sme sa aj na niektoré dôležité parametre, ktoré je vhodné poznať pri výbere nového detektora kovov. Dúfame, že sme vám pomohli s výberom a vybrali ste si tak najlepšie a ideálne detektor kovu.

Od nákupu nového produktu vás delí už len pár málo kliknutí. Preto si vyberte jeden model z nášho porovnania v tabuľke vyššie a kliknite na zobraziť v obchodoch. Po pár kliknutí si môžete tento model pridať do virtuálneho košíka v niektorom z online obchodov. Tak na čo ešte čakáte? Vyberte si jeden model a zakúpte si tento detektor kovov v jednom z internetových obchodov.

4.3/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať