Menu Zavrieť

Hoverboard

hoverboardy

Hoverboard, známy tiež ako kolonožka, dvojkolka alebo gyroboard, je moderným vozítkom, s ktorým si užijete veľa zábavy. Vybrať top hoverboard, ktorý bude dokonale vyhovovať vašim potrebám nemusí byť úplne jednoduché v dnešnej dobe, pretože na internete a v obchodoch nájdete mnoho rôznych modelov. Našťastie sme pre vás spísali tento článok, v ktorom sa dozviete o dôležitých parametroch, ktoré je potrebné poznať pre výber toho najlepšieho hoverboardu. Ak si chcete zakúpiť hoverboard, tak pokračujte v čítaní tohto článku, pretože s v ňom dozviete veľmi dôležité informácie k výberu.

Hoverboard: Test a výber 10 najlepších modelov

Vybrali sme pre vás 10 najlepších hoverboardov dostupných v tomto roku. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme tie najlepšie top hoverboardy podľa hodnotenia užívateľov. Zoradili sme ich do prehľadnej tabuľky, takže si ich môžete usporiadať podľa vašich preferencií. Ak preferujete najlepšiu cenu, tak si môžete zoradiť modely podľa orientačné ceny.

NázovVzhľadVýkon motoraMax. rýchlosť (v km/h)Typ hoverboardFunkcia bluetoothOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Kolonožka Standardhoverboard Kolonožka Standard350 W16StandardNie149,00Zobraziť v obchodoch
Kolonožka Carbon Offroad APPhoverboard Kolonožka Offroad350 W16OffroadÁno332,10Zobraziť v obchodoch
Future Board G21 PROhoverboard Future Board G21 PRO350 W16StandardÁno192,90Zobraziť v obchodoch
Kolonožka Rover Offroadhoverboard Kolonožka Rover350 W15OffroadÁno312,60Zobraziť v obchodoch
Kolonožka Offroad Bluetooth APP Lightninghoverboard Kolonožka Offroad Lightning300 W15OffroadÁno442,67Zobraziť v obchodoch
Kolonožka Premiumhoverboard Kolonožka Premium350 W16StandardÁno192,90Zobraziť v obchodoch
Hoverboard SPARTAN PREMIUMHoverboard SPARTAN SMART250 W12StandardNie279,00Zobraziť v obchodoch
Saturn DEFIANT DF-GR6.5BThoverboard Defiant DF-GR6.5BT Red158 W12StandardNie140,14Zobraziť v obchodoch
ARCHOS Hoverboard XLhoverboard ARCHOS Hoverboard XL250 W12StandardÁno198,47Zobraziť v obchodoch
Hooboard Classic Blackhoverboard Hooboard Classic350 W20StandardÁno189Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov hoverboard.

Hoverboardy: Recenzie a opis 5 najlepších modelov hoverboard z nášho porovnania

1. Hoverboard Kolonožka Standard

Prvým hoverboard, ktorý sa umiestnil ako prvý v našej tabuľke top modelov, je model Kolonožka Standard. Výrobcom tohto modelu je firma Eljet. Tento model hoverboard je vybavený elektromotorom s výkonom 2x 350 W. Jeho maximálna rýchlosť je 16 km/h. Maximálna nosnosť tohto modelu je 120 kg. Dojazd tohto modelu je 15 – 20 kilometrov. Maximálny uhol stúpania je 25 °. Model je vybavený batériou s kapacitou 4,4 Ah. Dá sa nabiť za necelé 2 hodiny. S týmto modelom hoverboard kolonožky si určite užijete veľa zábavy. Kolonožka Standard je vhodná ako pre úplných začiatočníkov tak i skúsených jazdcov. Táto Kolonožka Standard sa hodí na bežné jazdenie.

Ako je top model Kolonožka Standard hodnotený jeho užívateľmi? Užívateľom sa predovšetkým páči dobrá kvalita tohto modelu. Ľuďom sa tiež páči, že tento model obsahuje značkovú batériu a funkcie zamykania pomocou diaľkového ovládania.

2. Hoverboard Kolonožka Offroad

Hoverboard Offroad

Ďalším modelom v poradí je Kolonožka Offroad. Ide o ďalší model od výrobcu Eljet. Tento model je vybavený motorom s výkonom 2x 350 W. Model je typu offroad, takže si s ním môžete vyjsť aj do náročnejšieho terénu a nemusíte s ním jazdiť len po rovinke. Je vybavený batériou od výrobcu Samsung, jedná sa teda o kvalitnú značkovú batériu, ktorá vám vydrží dosť dlho. Táto batéria má kapacitu 4,4 Ah. S týmto prístrojom ste schopní prejsť až 20 kilometrov. Tento hoverboard je konštruovaný s širšími kolesami ako pri štandardnom type kolonožky. Aká je maximálna nosnosť u tohto modelu? Maximálna nosnosť pre jazdca je 120 kg. Tento hoverboard si môžete vyberať v niekoľkých variantoch a to Graffiti, Fire, Crazy. Ďalej si môžete vybrať aj model, ktorý má lepšie vybavenie a to napríklad model s bluetooth reproduktorom.

Ako je Kolonožka Offroad GRAFFITI hodnotená jeho užívateľmi? Užívateľom sa u tohto modelu najviac páči dostatočná výdrž batérie. Ďalej sa im páči, že tento offroad model dobre jazdí aj po tráve. Niektorým používateľom sa nepáči vyššia váha tohto modelu.

3. Hoverboard Future Board G21 PRO

Hoverboard Future Board G21 PRO sa umiestnil v našom porovnaní na treťom mieste. Tento model môže ísť až 16 km/h. Maximálna nosnosť u tohto modelu je 120 kg. Doba nabíjania je 2 hodiny. Celkový dojazd tohto modelu je 15 až 20 km. Model je vybavený kvalitnou lítiovou batériou. Future Board G21 Pre je vybavený aj LED podsvietením, vďaka ktorému vás nikto neprehliadne. Môžete si tento mini segway prepojiť aj s vašim mobilom pomocou Bluetooth a prehrávať si tak vašu obľúbenú hudbu. Vďaka tomu si s týmto strojom užijete veľa zábavy.

4. Hoverboard Kolonožka Rover

Hoverboard Kolonožka Rover

Na štvrtom mieste sa umiestnila Kolonožka Rover. Tento model má zaujímavú konštrukciu a pekný a zároveň kvalitný dizajn kolies. Táto kolonožka je v kategórii offroad modelov. Batérie u tohto modelu má kapacitu 4,4 Ah. Model stačí nabíjať len 2 hodiny do prevádzkyschopného stavu. Výkon motora je 350 W. S týmto modelom sa pohodlne dostanete aj do terénu. Maximálna nosnosť u tohto modelu je 120 kg. Táto kolonožka dosahuje maximálnu rýchlosť okolo 15 km/h. Dojazdová vzdialenosť je 15 až 20 km. K tomuto modelu si môžete stiahnuť aj aplikáciu do Androidu alebo iOS na váš šikovný mobilný telefón. S touto aplikáciou potom budete veľmi jednoducho ovládať túto kolonožku.

Ako je táto Kolonožka Rover hodnotená užívateľmi? Zákazníci a používatelia si u tohto modelov chváli možnosť rýchleho dobíjania, ovládanie pomocou aplikácie a veľmi jednoduché a intuitívne ovládanie. Dojazd ale nie je úplne skvelý podľa niektorých užívateľov.

5. Hoverboard Kolonožka Offroad Lightning

Ďalším gyroboardem (mini segway), ktorý sa umiestnil v našom porovnaní je model Lightning Offroad. Už podľa názvu môžete odvodiť, že tento model je určený aj pre offroad jazdenie. Ak vás nebude baviť jazdiť iba po rovných úsekoch, je hoverboard typu offroad skvelou voľbou. Model je vybavený bluetooth. Výkon motora je na oboch kolesách 300 W. Táto kolonožka môže ísť rýchlosťou až 15 km/h. Dojazdová vzdialenosť je 15 km. Nosnosť je 120 kg. Kapacita batérie u tohto modelu je 4,4 Ah. Tento model je vybavený 2 LED diódami. Model má nafukovacie 10 „pneumatiky. Pokiaľ zháňate offroad kolonožku s pekným dizajnom, potom je práve Kolonožka Offroad Lightning tou pravou pre vás.

Ako vybrať hoverboard

Výber hoverboardov sa môže zdať ako zložitou záležitosťou. Ak nechcete tráviť niekoľko hodín na internete vyhľadávaním ideálneho modelu a študovanie všetkých dostupných parametrov, potom si prečítajte tento návod o tom, ako vybrať hoverboard. Poďme si teraz detailnejšie predstaviť jednotlivé parametre, ktoré je potrebné poznať k výberu ideálneho hoverboarda.

Typy hoverboard

Pred výberom je dobré sa zoznámiť s tým, aké sú dostupné typy hoverboardov. Môžete si vyberať z troch typov hoverboardov. Výber typu záleží na tom, ako chcete danú kolonožku používať a kde s ňou budete jazdiť. Môžete si vyberať zo štandardného, ​​offroad alebo z prémiových hoverboardov.

Štandardný typ

Štandardné hoverboardy sú určené na bežné jazdenie hlavne na rovnom povrchu. S týmto typom môžete jazdiť ako vnútri tak vonku. Neodporúčame s ním však jazdiť do terénu. Tento typ je ľahší a dá sa vďaka tomu ľahko prenášať. Táto kolonožka zvyčajne nejazdia väčšou rýchlosťou ako 10 km/h.

Offroad typ

S offroadový typom hoverboardu môžete aj do niečo náročnejšieho terénu. Veľmi dobre si teda dokáže poradiť s nerovnosťami na ceste. Hodí sa teda na jazdenie predovšetkým vo vonkajšom prostredí. Vďaka tomu nemusíte jazdiť iba po rovných chodníkoch a cyklotrasách, ale môžete sa vydať aj do väčšieho terénu. Napríklad tento typ zvládne cestu aj po tráve a ďalších nerovnostiach. Je to hlavne vďaka tomu, že tento typ hoverboardu má vyššiu profil a lepšie spracovanie. Offroad typ je vybavený väčšími kolesami a má klasické pneumatiky. Ďalej tento typ ponúka aj o niečo vyššiu rýchlosť. Môžete s ním teda ísť aj viac ako 15 km/h. Tento offroad mini segway zvyčajne prejde aj dlhšiu vzdialenosť než štandardný typ.

Prémiový typ hoverboard

Prémiové hoverboardy vám ponúkajú oveľa lepší komfort. Dokážu totiž spojiť výhody oboch predchádzajúcich typov. Ponúka tiež oveľa kvalitnejšie spracovanie a prepracovanejšie dizajn. Ďalšou výhodou u týchto prémiových mini segway modelov je aj ich vyšší výkon vrátane lepšej stability. Rýchlosť u tohto typu sa obvykle pohybuje okolo 20km/h. Výhodou u tohto typu sú aj jeho skladné rozmery, takže sa dá veľmi dobre uložiť.

Batérie u kolonožky

Hoverboardy sú logicky napájané z batérie a preto sa pri výbere musíme zamerať aj na parametre batérie. Na batériu veľmi záleží, pretože tá určuje ako dlho budete jazdiť a ako rýchlo sa dokáže hover board dobiť. Je dobré si vybrať batérie, ktoré disponujú dostatočnou kapacitou batérie, dobrou rýchlosťou nabíjanie a vyššou životnosťou. Tieto vlastnosti napĺňajú batérie typu Li-Ion.

Kolonožky sú nabíjané nabíjačkou. Pri výbere sa tiež zamerajte na to, ako dlho sa batéria bude nabíjať. Väčšina kolonožek sa nabije za dobu okolo 2 hodín. Ak si vyberiete model s batériou, ktorá má oveľa väčšiu kapacitu, pamätajte na to, že doba nabíjania bude dlhšia, ale za to budete moc na kolobežke jazdiť o niečo dlhšie.

Kapacita batérie sa udáva v mAh. Čím je táto hodnota väčšia, tým bude mať gyroskop oveľa dlhšiu dobu prevádzky. Ako dlho vám kolonožka vydrží nabitá (ako dlhý bude mať dojazd) záleží tiež na výkone a vašom štýle jazdenia.

Výkon hoverboard

Ďalším parametrom, na ktorý je vhodné sa zamerať, je výkon. Elektromotor poháňa hover board a jeho výkon je tak veľmi dôležitým parametrom. Výkon nám ovplyvňuje to, akou rýchlosťou dokáže daný hoverboard jet. U väčšiny modelov je udávaný výkon na každom kolese zvlášť. Výkon sa udáva vo Wattoch (W). Na bežné používanie by mal stačiť výkon okolo 350 W. Ak budete vyžadovať vyššiu rýchlosť, môžete si vyberať model s výkonom okolo 800 W a viac. Pamätajte však tiež na to, že modely s vyšším výkonom vám budú ovplyvňovať to, ako dlhý bude mať hoverboard dojazd.

Vyšší výkon zvyčajne značí menšie dojazd, ale záleží aj na tom, akú veľkú kapacitu má batéria. S vyšším výkonom by mal byť model vybavený batériou s väčšou kapacitou.

Dojazd

Dojazd je hodnotou, ktorá vám udáva, ako ďaleko môžete dôjsť na jedno nabitie. Dojazd sa udáva v kilometroch. U najlepších modelov sa celkový dojazd pohybuje okolo 20 km. Myslite však na to, že realita dojazde môže byť o niečo nižšia ako udáva výrobca. Veľa záleží na vašom štýle jazdy a ďalšími faktormi, ktoré neovplyvníte.

Stúpanie

Ďalším parametrom, na ktorý je potrebné sa pri výbere zamerať, je stúpanie. Gyroboardy môžu jazdiť aj do kopca. Ako dobre to zvládnu záleží na ich celkovému výkonu. Ak máte na svojej ceste kopca, tak sa pozrite na to, či to váš model gyroboardu zvládne. Stúpanie sa udáva v stupňoch. Táto hodnota značí uhol stúpania. Obvykle hoverboardy zvládajú stúpania okolo 15° a tie najlepšie modely zvládnu až 25°.

Rýchlosť hoverboard

Určite vás bude zaujímať aj rýchlosť hoverboard. Rýchlosť, ktorá je u modelov udávaná, značí maximálna rýchlosť, ktorú dokáže hover board dosiahnuť za ideálnych podmienok. Rýchlosť modelu samozrejme ovplyvní aj vaša váha, stúpania, hodnota aktuálneho dobitia a prípadne aj iné externé faktory.

Rôzne gyroboardy sú schopné dosahovať rozdielnych maximálnych rýchlostí. Stretnete sa s modelmi, ktoré pôjdu iba okolo 5 km/h a niektoré aj viac ako 20 km/h.

Maximálna nosnosť

Veľmi dôležitým parametrom je aj maximálna nosnosť. Niektoré hoverboard totiž neponúka vysokú hodnotu maximálnej nosnosti, u niektorých sa stretnete s nosnosťou len okolo 60 kg. Najvyššia maximálna nosnosť u hoverboard sa pohybujte okolo 120 kg. Záleží však na danom modeli a preto sa vždy pozerajte na nosnosť u každého modelu.

Príslušenstvo

V dnešnej dobe sa u rôznych gyroboardů stretnete s rôznorodým príslušenstvom. S akým príslušenstvom sa teda najčastejšie stretnete u dostupných hoverboard na našom trhu? Je ich celá rada, stretnete sa napríklad s alarmom, osvetlením, diaľkovým ovládaním, blatníky a mnoho ďalšieho. Poďme si teda niektoré príslušenstvo, s ktorým sa môžete najčastejšie stretnúť, predstaviť.

 • Hoverboard – osvetlenie – Osvetlenie môže byť výbavou rôznych modelov kolonožek hoverboard, ktoré vám pomôže lepšie vidieť alebo byť lepšie videný za horších svetelných podmienok.
 • Hoverboard a bezpečnostný alarm – Jedná sa hlavne o bezpečnostný prvok, ktorý by mal zabrániť pred prípadnou krádežou vášho hoverboard stroja.
 • Hoverboard a blatníky – S blatníky sa stretnete u rady rôznych modelov dvojkoliek typu hoverboard či kolonožek. Vďaka blatníkom môže váš hoverboard jazdiť aj za zhoršeného počasia.
 • Hoverboard a taška na prepravu – K niektorým modelom prístroja hoverboard je dodávaná aj taška na prepravu. V tejto taške môžete jednoducho prenášať váš hoverboard.

Koľko stojí hoverboard

Posledným parametrom, na ktorý sa zameriame, je cena hoverboarda. Poďme si predstaviť, čo od jednotlivých cenových kategórií môžete očakávať, pretože potom si môžete lepšie naplánovať váš rozpočet pre nákup vášho nového hoverboarda. Ceny hoverboardov začínajú už na hodnote okolo 160 €.

Cena do 240 €

Čo môžete očakávať od tých úplne najlacnejších modelov hoverboard? V cenovej kategórii do 240 € zakúpite tie najlacnejšie dvojkolky hoverboard. V tejto kategórii si vyberiete štandardné aj offroad kolonožky. Najlacnejšie modely sa pohybujú na trhu s cenovkou okolo 160 €. Tieto modely majú logicky aj vďaka svojej cene nižšiu kvalitu spracovania. Tieto modely mávajú aj nižší celkový dojazd a nižšiu rýchlosť. Pri niektorých modeloch získate aj praktickú prepravnú tašku.

Cenová hladina od 240 € do 300 €

Túto cenovú kategóriu môžeme označiť ako zlatú strednú cestu, pretože sa tu stretnete s mnohými kvalitnými modelmi kolonožek. Vyberiete si tu offroad hoverboard aj klasické štandardné modely, ktorých cena je dobrá. Tieto modely ponúkajú aj lepšie maximálnu nosnosť, lepšiu rýchlosť a oveľa lepšie spracovanie. Niektoré modely ponúkajú aj možnosť pripojenia pomocou bluetooth alebo prehrávanie hudby počas jazdy.

Najdrahší modely s cenovkou nad 300 €

Tieto modely s vyššou cenou ponúkajú zaujímavý dizajn, vyššiu výdrž, výkon a mnoho ďalších vylepšených parametrov. Môžete si tu vybrať aj diaľkové ovládanie. Môžete si vybrať aj modely s veľmi vysokým výkonom, ktorý sa môže pohybovať až okolo hodnôt nad 1 000 W. Ceny úplne tých najdrahších modelov sa môžu pohybovať okolo 2 000 € a možno zakúpiť aj oveľa drahšie modely.

Hoverboard – Ako jazdiť na kolonožce hoverboard?

Jazdenie na hoverboard môže byť pre začiatočníka celkom zložité. Pozrite sa na toto video, kde sa dozviete o tom, ako správne jazdiť na kolonožce.

Hoverboard – Prečo si ho zakúpiť?

Ku kúpe hoverboard je niekoľko zásadných dôvodov. Ak si nie ste istí, či je hoverboard či kolonožka pre vás, potom sa pozrite na týchto 7 dôvodov, prečo si zakúpiť tento prístroj.

 1. Užijete si s ním veľa zábavy
 2. Je vybavený svetlami alebo bluetooth
 3. Vyzerá zaujímavo
 4. Jednoduchá údržba
 5. Je šetrný k životnému prostrediu
 6. Je elektrický
 7. Je ľahko skladný

Pár slov na záver

V tomto článku sme si povedali o najdôležitejších parametroch, ktoré je vhodné poznať k výberu toho najlepšieho modelu hoverboardu. Hoverboard je modernou technológiou, s ktorou si užijete veľa hodín zábavy. Dúfame, že sme vám s výberom pomohli a vybrali ste si váš nový hoverboard, s ktorým si užijete veľa zábavy a bude vám fungovať po veľa mesiacov či rokov a najazdíte na ňom veľa kilometrov.

Výběr hoverboardu v češtině.

4.4/5 - (5 votes)