Menu Zavrieť

GPS Navigácie: Test 10 naj navigácií do auta + Ako vybrať GPS

gps navigace do auta

Zháňate najlepšie GPS navigáciu do auta? Na internete nájdete mnoho modelov gps navigáciou a nie je úplne jednoduché si vybrať tú najlepšiu navigáciu. Preto sme pre vás spísali tento článok, kde si povieme ako vybrať navigáciu do auta.

V dnešnej dobe nájdete v mnohých mobilných telefónoch zabudovanou GPS navigáciu a máte na výber z mnohých rôznych aplikácií, ktoré uľahčujú navigáciu. So samostatnou GPS navigáciou to máte jednoduchšie. Môžete ju nechať len v aute a keď si zabudnete mobil, viete kam máte ísť. Dnes toho GPS navigácia ponúka oveľa viac ako v minulosti.

Stretnete sa s funkciami ako je neobmedzená aktualizácia máp, aktuálne dáta o hustote dopravy atď.

GPS navigácie do auta nikdy neboli cenovo dostupnejšie a vďaka tomu sú stále výraznou konkurenciou pre GPS zabudovaných v chytrých mobilných telefónoch. Dnes je GPS do auta nepostrádateľným pomocníkom. Pre kúpu samostatné GPS navigácie do auta existuje niekoľko dôvodov. Nevýhodou GPS navigácia v mobile je to, že rýchlo spotrebováva batériu a niektoré mobily nemusia mať takú presnosť ako samostatné GPS navigácie.

GPS navigácia je neoceniteľným pomocníkom na cestách a je aj veľa vhodný navigáciou nielen do auta, ale aj na motorky a bicykle. GPSka vám dokáže ukázať najbližšiu čerpaciu stanicu, skráti vašu cestu a dokáže vypočítať ako dlho vám zostáva než dôjdete do vášho cieľa. Navigácia do auta je najlepšie vhodná na to, ak cestujete na neznáme miesto. Navigácia do auta je jednoduchá na ovládanie, stačí zadať adresu a GPS navigácia vám sama vyberie a spočíta tú najlepšiu cestu.

Výber najlepších GPS navigácií do auta

Pripravili sme pre vás výber 10 najlepších navigáciou, ktoré sa dajú dať do auta alebo na motorku či bicykel. V tabuľke sme pre vás vybrali tie najlepšie modely, ktoré sú populárne u zákazníkov a majú zároveň dobré hodnotenie. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie parametre. Tabuľku si môžete zoradiť podľa vlastných preferencií, takže si môžete napríklad porovnať GPS navigácie podľa ceny.

GPS navigáciaVzhľadUhlopriečka (palce)Rozlíšenie displejaMapové podkladyRDS-TMCHlasová navigáciaOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Navitel E700 LifetimeGPS navigácia Navitel E700 Lifetime7800 x 480Európa, Kazachstan, RuskoNieÁno76Zobraziť v obchodoch
Navitel MS400 LifetimeGPS navigácia Navitel MS400 Lifetime5480 x 272Slovensko, Rakúsko, Bielorusko, Švajčiarsko, Lichtenštajnsko, ČR, Nemecko, Estónsko, Litva, Lotyšsko, Poľsko, UkrajinaNieÁno39Zobraziť v obchodoch
TomTom VIA 52 Europe LifetimeGPS navigácia TomTom VIA 525480 x 272EurópaÁno-134,99Zobraziť v obchodoch
Navitel RE900 (GPS + kamera)GPS navigácia Navitel RE90051280 x 720 (HD)43 európskych štátov, Bielorusko, Kazachstan, Ukrajina, RuskoNieÁno119,51Zobraziť v obchodoch
Mio Spirit 8670 Full Europe LifetimeGPS navigácia Mio Spirit 8670 Full Europe Lifetime6,2800 x 480EurópaÁnoNie168Zobraziť v obchodoch
Garmin Drive 51S Lifetime Europe45GPS navigácia Garmin Drive 51S Lifetime Europe455480 x 272EurópaNieÁno189,56Zobraziť v obchodoch
TomTom VIA 62 Europe LifetimeGPS navigácia TomTom VIA 62 Europe Lifetime6800 x 480EurópaÁnoNie210Zobraziť v obchodoch
Mio Spirit 5400 LifetimeGPS navigácia Mio Spirit 5400 Lifetime CZ / SK4,3480 x 272Slovensko, ČeskoNieNie62,99Zobraziť v obchodoch
Carneo Combo A9400 Android (GPS + kamera, video a hudba)GPS navigácia Carneo Combo A94006,881280 x 440Musí byť pripojené k internetu, offline žiadneNieZáleží na aplikácii176Zobraziť v obchodoch
Mio MiVue Drive 60LMGPS navigácia Mio MiVue Drive 60 Full Europe LM<br />
6,2800 x 480EurópaNieNie159,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov GPS navigácií.

Typy navigáciou

Poďme si pred samotným výberom vhodného modelu najprv povedať o tom, s akými typy GPS navigáciou sa na našom trhu môžete stretnúť.

Autorádio s GPS navigáciou

Navigácia s autorádiom je kombinovaný prístroj, ktorý ponúka ako funkcie rádia, tak aj GPS navigácia. Nemusíte tak mať 2 prístroje a stáča vám iba jeden. Výhodou tohto prístroja môže byť napríklad aj dotyková obrazovka a prehrávanie hudby napríklad pomocou USB alebo Bluetooth.

GPS navigácia do auta s kamerou

Môžete si vybrať model GPS navigácie, ktorá obsahuje aj kameru. Tá zvláda nielen navigovať vás do cieľa, ale aj zaznamenávať obraz a zvuk vašu jazdy. Takýto prístroj kombinuje výhody GPS navigácie a kamery do auta. Kamera vám pomôže chrániť sa pred tým, aby vás niekto nepravdivo z niečoho nařknul a hodí sa pri dokazovaní toho, kto má pravdu pri dopravnej nehode. Vďaka tomu sa môžete vyhnúť nepríjemným veciam ako je vymyslené obvinenie alebo prípadný poistný podvod.

Navigácia GPS v smartfóne

Výhodou navigácie GPS vo vašom mobile je to, že GPS v mobile používate prakticky zadarmo. Niekedy ale musíte použiť dáta, pretože sa môže stať, že vďaka chybe telefón nenájde družicu. Ďalšou nevýhodou je, že vás môže rušiť hovor alebo sms. Ďalšou nevýhodou je to, že GPS viac vybíja váš telefón.

Ako vybrať GPS navigáciu do auta

Pri výbere vhodnej GPS navigácia je dôležité poznať niekoľko dôležitých parametrov, napríklad veľkosť displeja, funkcie, cena a mnoho ďalšieho. Bez znalosti všetkých potrebných parametrov si nemožno vybrať dobrú gps navigáciu. Preto si predstavíme v nasledujúcej časti článku to, ako si vybrať tú najlepšiu gps navigáciu do auta.

Technológia displeja

Väčšina navigáciou GPS do áut býva vybavená displejom, ktorý je dotykový. Vďaka tomu ho môžete veľmi jednoducho ovládať. Pri výbere vhodného GPS modelu si môžete vybrať medzi rezistivním a kapacitným dotykovým displejom.

Technológia u displejov GPS navigáciou môžeme rozdeliť na:

  • Rezistívna technológie – Displej je odolnejšia proti vlhkosti. Rezistívny displej nedokáže rozpoznávať používanie viacerých prstov v jeden okamih.
  • Kapacitné technológie – Displej s kapacitnou technológiou sa dá jednoducho ovládať pomocou viacerých prstov. Jeho výhodou býva lepšia čitateľnosť pokiaľ naň svieti slnko.

Veľkosť displeja u GPS navigácie

Jedným z dôležitých parametrov pri výberu GPS navigácie je veľkosť displeja (uhlopriečka). Od veľkosti displeja sa odvíja aj veľkosť celého prístroja. Čím má model väčšou uhlopriečkou, tým je model väčšia. S akými veľkosťami sa u GPS navigáciou stretnete? Stretnete sa s veľkosťami od 4,3 palcov až 7 palcov a viac. Najčastejšie sa stretnete s uhlopriečkou okolo 5 palcov.

Voľba vhodnej veľkosti displeja GPS navigácia záleží hlavne na vašej voľbe a preferenciách. Dôležité je, aby vám navigácia nijako nebránila vo výhľade pri jazde. Veľkosť by mala byť dostatočná tak, aby ste dokázali pohodlne ovládať všetky funkcie na dotykovom displeji.

Displej a jeho rozlíšenie

Rozlíšenie displeja nám udáva, kolky bodov má jednotlivý displej k dispozícii. Čím má displej väčšie rozlíšenie, tým lepšie. S väčším rozlíšením je zobrazenie oveľa ostrejší a lepší. Veľkosť rozlíšenia sa odvíja aj od veľkosti displeja. Menší model bude mať lepšiu kvalitu, než väčší model s rovnakým rozlíšením, ale zároveň s väčším displejom.

Umiestnenie navigácie

Pri výbere vhodnej GPS navigácie do auta je tiež dôležité rozmýšľať nad tým, kam navigáciu v aute umiestnite. Kam si umiestnite navigáciu záleží predovšetkým na vašej preferenciu a na danom modeli navigácie.

K umiestnenie sa viaže aj výber vhodného typu držiaku:

  • Aktívny držiak – Býva napevno pripevnený k palubnej doske a do tohto typu vedie kábel, do ktorého zapájate GPS navigáciu. Kábel k tomuto typu vedie zo spodu.
  • Klasický držiak – Ide o univerzálny držiak do ktorého nevedie kábel a preto nemá schopnosť napájania. Dá sa pohodlne umiestniť na predné sklo a môžete ho premiestňovať podľa vašej ľubovôle.

GPS navigácia by ste mali vždy umiestniť na miesto, kde bude dostatočne na dosah a zároveň by vám nemala vadiť vo výhľade.

GPS čip

Je dôležité sa pozrieť tiež na technické parametre GPS navigácie. A jedným z dôležitých technických parametrov je snímač GPS. GPS snímač by mal byť presný a spoľahlivý a to sa odvíja od toho, ako kvalitným GPS čipom je model vybavený. Môžete si vyberať z viacerých modelov čipov. Najlepší GPS čip by sa mal dokázať pripojiť k čo najväčšiemu počtu satelitov.

Rýchlosť a výkon procesora

Keď už sme načali technické parametre, mali by sme sa zamerať aj na výkon procesora. U GPS je procesor mozgom prístroja, rovnako tak ako u počítačov. Preto by mal byť dostatočne výkonný, aby zvládal navigovať bez zasekávania. Rýchlosť procesora tiež zlepšuje schopnosť, ako rýchlo vie model vykresľovať mapové podklady a zobrazovať všetky príslušné informácie.

Kvalita mapových podkladov

Dobrá navigácia by mala mať aj kvalitné mapové podklady. Kvalitné podklady patrí k ďalším dôležitým parametrom podľa ktorého by ste mali vyberať vhodnú GPS navigáciu do automobilu. Pri výbere GPS navigácia je vhodné sa zamyslieť nad tým, kam všade budete jazdiť. Budete jazdiť len v Česku, alebo sa chystáte aj do zahraničia? Túto otázku je nutné si položiť kvôli tomu, že niektoré modely majú len mapové podklady Českej republiky. Ak teda chcete navštevovať aj iné štáty v Európe alebo mimo Európy, je dobré sa pozrieť na to, aké štáty zahŕňajú mapové podklady danej GPS navigácie.

Dôležité je to, ako kvalitné mapové podklady má navigácie. Od toho sa totiž odvíja ako moc detailov navigácie zobrazuje. Detailnosť sa týka napríklad čísel popisných jednotlivých budov alebo rôznych zaujímavých miest, podľa ktorých sa môžete orientovať. Ak si zakúpite navigáciu s menším mapovým podkladom, môžete si potom dokúpiť balíčky s destináciami, do ktorých sa chcete dostať. Záleží to však na modeli a výrobcami, či toto poskytuje.

Aktualizácia máp

Svet je dynamický a s tým sa mení aj prejazdnosť ciest. Preto prichádza do úvahy funkcie aktualizovanie mapových podkladov navigácie. Je dôležité sa teda pozrieť na to, či model ponúka aktualizovanie mapových podkladov. Môžete sa stretnúť s niekoľkými typmi aktualizovanie mapových podkladov. Najprv sa stretnete s aktualizáciou vo forme poplatku za túto službu. Ďalej si môžete vybrať model s aktualizáciami zadarmo po určitú dobu. Alebo si ešte môžete vybrať model s bezplatnou aktualizáciou máp, ktorá je doživotná.

Pamäťový priestor

Pokiaľ chcete mať kvalitné a detailné mapové podklady, mala by mať navigácia dostatočný úložný priestor tak, aby sa do nej mapy zmestili. Ak si kúpite navigáciu s kamerou, alebo s autorádiom, mal by model mať väčšiu pamäť. U navigácia s kamerou potrebujete miesto na ukladanie záznamov z kamery. A pri modeli s rádiom využijete viac miesta napríklad pre prehrávanie svojich obľúbené skladieb alebo audiokníh.

Všetky modely navigáciou majú nejaký interný priestor, ale ten nebýva nijako extra veľký. Niektoré modely GPS navigáciou ponúkajú rozšírenie pamäte pomocou pamäťových kariet (SD, Micro SD, Micro SDHC alebo Micro SDXC). Vďaka rozšíriteľnosti pamäte pomocou pamäťových kariet si môžete veľkosť úložisko zväčšiť až niekoľko GB. Záleží len na vás, akú veľkú pamäťovú kartu si zakúpite. Pri výbere pamäťovej karty myslite na to, či je kompatibilná s vaším modelom GPS navigácie.

Vzhľad GPS navigácie

Nie je to síce dôležitý parameter pre väčšinu zákazníkov, ale pre niekoho vzhľad GPS navigácie dôležitý byť môže. Vzhľad modelu má väčšinou minimálny vplyv na fungovanie prístroja GPS. GPS modely bývajú väčšinou podobné a mnoho výrobcov vyrába GPS navigácie, ktoré sú prakticky identické. Pokiaľ chcete vzhľadovo odlišný model, bude zrejme o niečo drahšie. Výber vzhľadu navigácia záleží predovšetkým na vašich osobných preferenciách.

Prijímač RDS-TMC

RDS-TMC prijímač je veľmi užitočným doplnkom k GPS navigáciu do auta. Tento prijímač vám bude odovzdávať údaje o aktuálnej situácii dopravy na cestách. Táto služba je bezplatná, môžete ju teda využívať neobmedzene navždy. Funkcia funguje nielen v SR, ale aj v zahraničných štátoch. Čo vám všetko RDS-TMC prijímač dokáže vyjadriť? Dozviete sa o aktuálnych informácií o kolónach, uzávierkach, nehodách a mnoho ďalších užitočných informácií, ktoré využijete pri jazde autom na cestách.

Ak sa na vašej trase niekde vyskytuje uzávierka, dokáže navigácia sama naplánovať trasu tak, aby ste sa zátarase čo najlepšie vyhli po čo najoptimálnejšie ceste. Tento prijímač nie je základnou výbavou všetkých GPS navigáciou a to znamená, že si za túto užitočnú funkciu budete musieť zaplatiť o niečo viac.

Dostupné funkcie GPS navigáciou

Na našom trhu nájdete množstvo modelov GPS navigáciou, ktoré môžu mať rozdielne funkcie a nemusia byť úplne jednoduché sa v nich vyznať. Preto si poďme čo najviac dostupných funkcií u GPS navigáciou predstaviť. Pri výbere by ste mali myslieť na to, čo všetko by váš ideálny model GPS navigácie mal vedieť.

S akými funkciami sa stretnete u GPS navigáciou?

Hlasové pokyny u GPS navigácie

Hlasová navigácia vám uľahčí jazdu. Zmeny v trase sú vám oznamované hlasom. Informuje vás o aktuálnych či nasledujúcich zjazdoch, zmenách smeru jazdy, výjazdoch či zostávajúce vzdialenosti trasy. Môžete si napríklad vybrať typ hlasu, to sa hodí ak vám vyhovuje viac mužský alebo naopak ženský hlas pri cestovaní. Hlas by pri danom modeli mal byť nahovorený českým jazykom.

Ukazovateľ maximálnej povolenej rýchlosti

Táto funkcia vám bude ukazovať aktuálny maximalní povolenú rýchlosť. Nemusíte sa teda báť, že by ste omylom překočili rýchlosť. Avšak vždy by ste mali sledovať značky, pretože sa môže vyskytnúť chyba a ani prístroje nie sú neomylné. Niektoré modely vás dokonca aj upozorní signálom ak rýchlosť prekročíte.

Funkcia internetového pripojenia

Funkcia pripojenie k internetu sa vám hodí k pravidelnej aktualizácii mapových podkladov. Môžete si vybrať modely, ktoré sú vybavené Wi-Fi a dokážu sa tak pomocou tohto pripojenia aktualizovať a nemusíte ich náročne pripájať k svojmu PC pre aktualizáciu alebo rozšírenie mapových podkladov. Môžete aj zosynchronizovať navigáciu so svojim chytrým telefónom a vďaka tomu si môžete napríklad dopredu nastaviť trasu v mobile a mnoho ďalších užitočných vecí.

Asistent pre jazdné pruhy

Táto funkcia vám pomôže najmä na frekventovaných križovatkách a neprehľadných úsekoch, kedy máte pochybnosti a neviete, do akého pruhu sa máte vlastne zaradiť. Vďaka tomuto asistenotvi už nad tým nebudete musieť zdĺhavo premýšľať, pretože to vyrieši za vás. Vždy vás pohodlne navedie do správneho jazdného pruhu podľa toho, kam máte namierené.

Upozornenie na meraný úsek

Niektoré modely sú vybavené funkciou, ktorá vás upozorní na najbližší úsek meranie rýchlosti. Nestane sa tak, že by ste náhodou išli omylom rýchlejšie a dostali tak pokutu, pretože vás na to táto funkcia upozorní. Táto funkcia funguje tak, že má GPS navigácia uloženú databázu všetkých radarových meraní v okolí. Táto funkcia sa nevzťahuje na náhodné meranie policajtov v teréne, týka sa len zabudovaných meracích zariadení.

Uloženie vašej trasy

Chcete si uložiť trasu a vedieť tak kadiaľ ste presne išli? S touto funkciou to zvládente jednoducho. Zaznamenáte si trasu a dôležité informácie o trase, takže máte úplne detailné informácie o vašej ceste.

Asistent parkovanie

Táto funkcia sa hodí pre všetkých, ktorí neradi hľadajú miesto na parkovanie. Hodí sa predovšetkým do väčších miest. Vďaka tejto funkcii sa už nemusíte dlhé minúty trápiť hľadaním, aby ste našli prázdne miesto na zaparkovanie.

Dazabáze popisných čísel budov

Táto funkcia vám pomôže nastaviť trasu podľa čísla popisného. Do navigácie zadáte číslo popisné a prístroj vám nájde miesto, ktoré hľadáte. Táto funkcia sa dá použiť vo veľkých i malých mestách. Ak budete cestovať do zahraničia, je dobré si uvedomiť, že smerom na východ môže byť databáza popisných čísel výrazne menší a nemusí byť tak zahrnuté všetky mestá.

Points of interest: Body záujmu (POI)

Táto funkcia vám umožní nájsť napríklad najbližší bankomat, reštauráciu, obchod a mnoho ďalšieho. Môžete si tiež ukladať svoje body záujmu a vďaka tomu si uložíte napříkald svoje obľúbené miesta. Vďaka tomu šetríte čas pri nastavovaní trasy, pretože tá je už uložená. Uložené miesto môže byť úplne čokoľvek, záleží len na vás.

3D mapové podklady

Väčšina mapových podkladov v navigáciách je v 2D zobrazení. Niektoré modely ponúkajú aj možnosť prepnutia zobrazenia do 3D. To vám pomáha orientovať, pretože môžete vidieť budovy, kopce a dôležité orientačné body. Logicky sú modely s touto funkciou o niečo drahšie, pretože táto funkcia je náročná na výkon procesora a veľkosť zabudovanej pamäte.

Prehrávanie multimédií

Táto funkcia vám prináša možnosť prehrávať video, zvukové súbory, obrázky a mnoho ďalšieho. Z vašej GPS navigácia sa tak stane multimediálne zariadenie, ktoré toho zvládne naozaj veľa.

Kamera

V obchodoch môžete naraziť na modely, ktoré sú zároveň vybavené Autokamera. Táto čelná kamera je schopná zaznamenávať vašu jazdu (video a zvuk). Kvalita nadobudnutého záznamu záleží na danom modeli. Ukladanie väčšinou prebieha na externé karty.

Funkcia bluetooth

Ak je model vybavený funkciou Bluetooth, potom ponúka možnosť spárovanie vášho mobilného telefónu s navigáciou. To vám umožní ovládať mobil bez nutnosti použitia vašich rúk. Môžete tak napríklad volať bez nutnosti toho, aby ste telefón brali do ruky. Väčšinou môžete používať túto funkciu pomocou hlasových pokynov.

Ovládanie hlasom

Vďaka tejto funkcii môžete ovládať navigáciu pomocou vášho hlasu. Pomocou hlasových príkazov môžete jednoducho zmeniť cieľ trasy, prejsť do nastavenia a mnoho ďalšieho. Táto funkcia prináša väčší komfort v ovládaní. Vďaka tomu môžete nastavovať trasu aj za jazdy (avšak navigáciu by ste mali najlepšie nastavovať pri zastavenom vozidlu, aby ste sa mohli plne venovať riadeniu).

Niekedy môže byť problém s rozpoznaním vášho hlasu. Nevýhodou je, že musíte hovoriť úplne zreteľne, aby prístroj pochopil váš požadovaný príkaz.

Živé dopravné spravodajstvo

Živé dopravné spravodajstvo (často označovaná ako funkcia Live) vám sprostredkováva najaktuálnejšie informácie o tom, čo sa deje na cestách. Môže vám dávať informácie o aktuálnej dopravnej situácii, počasie, aktuálne polohe a mnoho ďalšieho. Funkcia väčšinou býva značne viac presná ako použitie prijímača RDS-TMC. Nevýhodou je, že k plnej funkčnosti musíte pripojiť svoj mobilný telefón, ktorý má k dispozícii pripojenie k internetu.

Funkcia ponúka aj informácie o radaroch. Nevýhodou je cena prevádzky tejto funkcie. Musíte si zaplatiť dátový program. Pri niektorých modeloch môžete mať túto funkciu po nejakú dobu zadarmo. V zahraničí mimo EÚ sa vďaka roamingu táto služba môže značne predražiť.

Cena GPS navigácia

Pred výberom tej ideálny GPS navigácie do auta je dobré sa pozrieť na to, koľko taká navigácie môže stať. Je dobré si naplánovať rozpočet podľa toho, aké funkcie má váš navigačný prístroj vedieť. Väčšinu GPS navigáciou zakúpite s cenovkou okolo 3 000 Sk. Ale nie je problém sa stretnúť s lacnejšími alebo i drahšími modelmi. Všetko záleží na vašich preferenciách a finančných možnostiach.

Cenová kategória do 3 000 Sk

V tejto cenovej kategórii sa stretnete s najlacnejšími GPS navigáciami do vášho auta. Úplne najlacnejšie modely môžete zakúpiť s cenovkou, ktorá nepresiahne 1 000 Sk. Tu sa stretnete s menšími modelmi, ktoré majú tiež menšiu uhlopriečku a nižší výkon. Aj u nej neočekávajte mnoho funkcií. Mapové podklady väčšinou obsahujú len Česko a niekedy aj Slovensko. S viac lokáciami sa moc v najlacnejšie cenovej kategórii nestretnete.

Cenová kategória od 3 000 Sk do 6 000 Sk

O niečo lepšie vybavené GPS navigácie do auta. Môžete si vyberať z viacerých veľkostí navigácie. Ponuka mapových podkladov bude široká a môžete si vyberať aj z mnohých dostupných funkcií, ktoré vám uľahčia jazdu a navigovanie. Pri niektorých modeloch navigácia v tejto cenovej hladine sa stretnete aj s ponukou doživotnú bezplatné aktualizácie mapových podkladov. Z funkcií si môžete vyberať napríklad medzi POI, automatické radenie do pruhov atď.

Cena 6 000 € a viac

Modely stojaca od 6 000 Sk viac sa môžu pýšiť kvalitným spracovaním, mnohými funkciami a výkonným procesorom. Môžete si vyberať modely, ktoré sú pamäťové rozšíriteľné a dajú sa spojiť s vaším mobilným telefónom a ponúka teda funkciu handsfree. Portfólio mapových podkladov bude bohaté na mnoho krajín sveta vrátane celej Európy.

Pri drahších modeloch sa tiež stretnete s hlasovým ovládaním, ktoré vám uľahčia navigovanie, pretože navigáciu môžete ovládať pomocou hlasových príkazov. Nie je problém sa stretnúť s modelmi, ktoré atakujú cenovky okolo 10 tisíc Sk a vyššie. Tieto najdrahšie modely bývajú vybavené aj množstvom aplikácií. Možno sa s nimi pripojiť na sociálne siete, Google Now, Apple CarPlay a mnoho ďalších užitočných funkcií, ktoré určite využijete a spríjemnia vám váš pobyt na dlhých cestách.

Na trhu narazíte aj na drahšie modely, ale tie bývajú určené skôr pre profesionálne použitie a bolo by zbytočné si ich kupovať do vášho osobného automobilu. Je dobré si zakúpiť model, ktorý má dobrý pomer cena / výkon.

Dostupné značky GPS navigácií na trhu

Na našom trhu nájdete mnoho modelov rôznych značiek GPS navigáciou. Poďme si niektoré z nich predstaviť, nech viete čo od ktorých značiek môžete očakávať a či ste si vybrali kvalitnú značku. Pokiaľ zháňate kvalitnú navigáciu a neorientujete sa príliš v značkách, odporúčame zvoliť značku, ktorá ponúka GPS navigácia po mnoho rokov a má s predajom a výrobou navigáciou bohaté skúsenosti. Medzi známe značky možno zaradiť TomTom, Mio, Navitel a Garmin. Dôležité je u značky myslieť aj na to, aký ponúka servis. Nechajme aby sa vám stalo to, že sa vám navigácia pokazí a servisu to bude trvať neprimerane dlho, aby vaši závadu odstránil. Väčšina zavedených značiek ponúka špičkový servis.

GPS navigácie od Garmin

Firma Garmin má bohaté skúsenosti s výrobou rôznych GPS navigáciou. Kúpite od nej ako navigácia do auta, tak aj outdoorové, námorné alebo dokonca aj letecké GPS navigácie. Od tejto značky narazíte na kvalitné GPS navigácie, ktoré vás nikde nenechajú v štichu a dôjdete tam kam potrebujete. Značka ponúka niekoľko modelových radov a to Garmin Drive, Garmin dezl, Garmin Camper, Garmin Zümo a Garmin Montana.

GPS navigácie od značky Navitel

Navitel sa po mnoho rokov zaoberá výrobou navigáciou pre automobily a motocykle. Tiež sa špecializuje na vývoj navigačného softvéru, ktorý môžete použiť vo vašom šikovnom mobilnom telefóne. Určite ste o tejto značke už niekedy počuli. Od značky Navitel si zakúpite modly GPS navigácie, ktoré majú dostupnú cenu a ponúkajú dobrý pomer cena / výkon. Zároveň táto značka dbá na vysoké štandardy kvality. Vďaka tomu si môžete byť aj u lacnejších modelov istí, že budú fungovať tak, ako majú.

GPS navigácie od TomTom

Navigácia od holandskej spoločnosti TomTom NV sú určené pre automobily. Od spoločnosti TomTom si môžete zakúpiť cez viac ako sto modelových radov. Väčšina modelov od značky TomTom sú vybavené pokročilými funkciami. Stretnete sa s modelmi, ktoré sú vybavené funkciami ako je Wi-Fi, Google Now, detekcia radarov a mnoho ďalších funkcií u rôznych modelov GPS navigácií značky TomTom.

GPS navigácie od značky Mio

Značka Mio ponúka cenovo dostupné navigácie. Do auta si kúpite modelovú radu Mio Spirit, ktorý sa dá pohodlne použiť aj pre nákladné vozidlá. Od tejto firmy nájdete rad cenovo dostupných modelov, ktoré sú kvalitné s dobrým pomerom cena / výkon. Modely sú vybavené radom funkcií, ktoré zahŕňajú napríklad asistenta radenie do pruhov, databázy radarov a mnoho ďalších užitočných funkcií, ktoré vám pomôžu na cestách a vylepší systém GPS navigácie.

Záverom

V tomto článku sme si povedali, ako si vybrať ten najlepší model GPS navigácie do vášho auta podľa najdôležitejších parametrov ako je veľkosť displeja, rozlíšenie, dostupné funkcie, cena a mnoho ďalšieho. Výber sa mohol zdať zo začiatku ako zložitý, ale veríme, že nám váš článok pri výbere značne pomohol a teraz už viete, akú navigáciu si zakúpiť. Dúfame, že vás vaša nová navigácia prevedie po mnohých zaujímavých trasách a nikdy vás nenechá v štichu, takže vždy budete vedieť kam presne máte ísť. Či už sa rozhodnete pre lacný alebo drahší model, veríme, že sa rozhodnete čo najlepšie a GPS navigácia sa stane vaším najvernejším pomocníkom na cestách.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by vás zaujímať