Menu Zavrieť

Aroma difuzery

Nature7 aroma difuzér Fuji

Chcete si navodiť pohodu, zbaviť sa stresu a prevoňať domácnosť? Potom určite uvažujete o arómu difuzéru. Jedná sa o malý prístroj, ktorý osviežuje vzduch interiéru vami zvolenú vôňou, ktorá je vám príjemná. Aróma difúzormi sa perfektne hodí napríklad pre aromaterapiu.

Aróma difuzér vám rozpráši vôňu po vašej miestnosti doma či v kancelárii. Ak potrebujete navodiť pohodu, potom je tento tovar práve pre vás.

Ako si taký aróma difuzér však zakúpiť? Na trhu nájdete množstvo modelov a nie je jednoduché sa medzi nimi vyznať. Preto sme pre vás spísali tento článok, kde sa dozviete o najlepších arómu difuzéroch, ktoré dokážu prevoňať váš interiér a zároveň vás tu prevedieme procesom nákupu. Po prečítaní tohto článku bude nákup aróma difuzéra hračka.

Najlepší aróma difuzéry

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších aróma difúzorov. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť aróma difúzory podľa orientačné ceny s DPH.

Aroma difuzerVzhledPríkon (W)Kapacita nádržky (v ml)MateriálLEDOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Hütermann Y01 Aroma difuzerAroma difuzer Hütermann Y01 Aroma difuzer3130plastMení farby14,50Zobraziť v obchodoch
Nobilis Tilia Keramický difuzérAroma difuzer Nobilis Tilia Keramický difuzér1280keramikaMení farby36,39Zobraziť v obchodoch
Nature7 Aroma difuzer FujiAroma difuzer Nature7 Aroma difuzer Fuji7150plastMení farby29,70Zobraziť v obchodoch
BEZDOTEKU Aroma difuzer ZEN dark 300 mlAroma difuzer BEZDOTEKU Aroma difuzer ZEN dark 300 ml?300plastMení farby27,00Zobraziť v obchodoch
DoTERRA Petal Diffuser 150 mlAroma difuzer DoTERRA Petal Diffuser 150 ml?150plastMení farby54,30Zobraziť v obchodoch
Aromacare VulcanoAroma difuzer Aromacare Vulcano?200plastMení farby28,60Zobraziť v obchodoch
IMMAX aroma difuzér s LEDAroma difuzer IMMAX aroma difuzér s LED10250plastMení farby25,55Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia aróma difúzorov od ich užívateľov.

Aroma difuzery: Test, opis, hodnotenie a recenzie najlepších modelov aróma difuzéra

Hütermann Y01 aróma difuzér

aroma difuzer Huetermann Y01

Prvým prístrojom v našom porovnaní je Hütermann Y01. Jedná sa o lacný aróma difuzér s cenou do 25 € s DPH. Funguje na princípe ultrazvuku. Jeho chod je vďaka tomu tichý. Objem nádobky difuzéra Hutermann Y01 je 130 ml. To by malo vystačiť osviežovanie vzduchu po dobu 3,5 hodín. Model je vybavený LED podsvietením, ktoré postupne mení farby. Môžete si ho zakúpiť v 3 variantoch: svetlé drevo, tmavé drevo alebo v čisto bielej farbe.

Príkon modelu je 3 W. Hodí sa do domácnosti, ale využijete ho aj v komerčných priestoroch (kancelárie, joga kluby, fitness atď.) Model neponúka žiadne pokročilé funkcie. Ide teda o veľmi lacný difuzér, ktorý však zvláda hlavnú funkciu veľmi dobre. Predáva sa za cenu okolo 14,50 € s DPH a na internete na neho nájdete pozitívne recenzie od zákazníkov, ktorí s týmto zariadením majú skúsenosti.

Nobilis Tilia Keramický difuzér 80 ml

aroma difuzer Nobilis Tilia Keramický difuzér 80 ml

Tento difuzér Nobilis Tilia je vyrobený z keramického materiálu. Funguje na princípe ultrazvukového odparovania. Model má veľmi zaujímavý dizajn, ktorý sa hodí napríklad pre aromaterapiu. Model je podsvietený farebne. Podfarbenie sa dá zmeniť alebo vypnúť. Difuzér sa dá použiť do miestnosti o veľkosti do 30 m2. Objem nádobky u tohto modelu je 80 ml. Príkon modelu je 12 W. Veľkosť prístroja je 10 cm x 12,5 cm. Cena za tento model sa pohybuje okolo 37 € s DPH.

Nature7 aroma difuzér Fuji

Nature7 aroma difuzér Fuji

Ďalším zaujímavým aróma difuzérom je model Nature7 Fuji. Jedná sa o model s imitáciou svetlého dreva, ktorý rozprašuje vôňu ultrazvukom. Tento difuzér môžete používať aj ako zvlhčovač vzduchu ak doň nepridáte aromatické oleje. Model sa ľahko ovláda. Model je vybavený aj časovačom. Môžete si slobodne nastavovať podsvietenie. Možno meniť farby. Môžete si tiež nastaviť automatické zmeny farby. Aromatický olej sa uvoľňuje šetrne. Príkon má model 7W. Objem nádobky je 100 ml. Veľkosť prístroja je 13 x 10 cm. Aróma difuzér Nature7 Fuji sa predáva za cenu okolo 29,70 € s DPH.

BEZDOTEKU ZEN Aróma difuzér dark 300 ml

aroma difuzer BEZDOTEKU ZEN Aróma difuzér dark 300 ml
Štvrtým modelom v poradí je model Bezdoteku ZEN Dark 300 ml. Toto je ultrazvukový aróma difuzér s imitáciou tmavého dreva. Model má objem nádobky 300 ml. Aróma difuzér je vybavený časovačom. Rozmery modelu sú 16,9 x 12,1 cm. Cena tohto modelu na našom trhu sa pohybuje okolo 27 € s DPH. Aróma difuzér Bezdoteku má dobré hodnotenie od zákazníkov. Nájdete ho na sklade.

Hanscraft Bamboo ultrasonický aroma difuzér

Chcete aróma difuzér, ktorý nie je len z plastu? Potom vám bude vyhovovať ultrazvukový aróma difuzér Hanscraft, ktorý je vyrobený z pravého bambusu. Nejedná sa o žiadnu imitáciu, je to pravý bambus. Je vybavený LED podsvietením u ktorého si môžete meniť intenzitu alebo ho vypnúť. Model ponúka funkciu automatického vypnutia ak vám v difuzéru dôjde voda. Objem nádobky je 100 ml. Model má príkon 10 W. Za koľko možno difuzér Hanscraft Bamboo zakúpiť? Na trhu ho nájdete za cenu okolo 34,50 € s DPH.

Ide o jednoduchý a lacný ultrazvukový difuzér, ktorý má povrch z pravého bambusu. Vďaka tomu má zaujímavý vzhľad. Ak chcete veľa funkcií, musíte sa pozrieť po drahších modeloch. Model má dobré hodnotenie od zákazníkov.

Domo Aroma difuzér DO9215AV


Ultrazvukový aróma difuzér Domo Do9215AV je vyrobený z keramického materiálu. Ponúka rôzne funkcie. Poteší najmä časovač. Zásobník na vodu má objem 200 ml. Po vyčerpaní nádobky na vodu sa prístroj automaticky vypne. LED osvetlenie si môžete sami ľubovoľne prispôsobiť, čo vás určite poteší. Model je vybavený gumovými protišmykovými nožičkami. Príkon ani výkon výrobca neuvádza. Rozmery modela sú 15,5 cm x 12 cm. Hmotnosť modela je 1 kg. Za koľko peňazí si môžete tento aróma difuzér od značky Domo zakúpiť? Najčastejšie ho zakúpite za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 43 € s DPH. Nájdete ho skladom v mnohých internetových obchodoch. Na tento produkt Domo Aroma difuzér DO9215AV sú pozitívne recenzie. Zákazníci si tento aróma difuzér chvália.

Ako vybrať aróma difuzér

Pre správne prevoňanie interiéru je nutné si vybrať kvalitný aróma difuzér. Ako ho vybrať, keď je na trhu veľa modelov s rôznymi parametrami? Nie je to vôbec jednoduché. Preto sme pre vás spísali tento návod, kde sa dozviete o najdôležitejších parametroch. Pozrieme sa tu na parametre ako je typ difuzéra, výkon, dosah, ovládanie, vzhľad, hlučnosť, kapacita, príslušenstvo, cena a ďalšie.

Typ difuzéra

Najprv sa musíte zamyslieť nad tým, aký typ difuzéra bude pre vás najlepšie. Preto sa teraz poďme pozrieť na jednotlivé typy podrobne. Stretnete sa s ultrazvukovými, tepelnými a vaporizačnými difúzory. Ďalej si môžete vybrať aj nebulizátory.

Ultrazvukový difuzer

S týmto typom sa stretnete asi najčastejšie. Jedná sa o difuzér, ktorý je vybavený ultrazvukovým rozprašovaním voňavých olejov do ovzdušia. K svojmu fungovaniu potrebuje aj vodu, teda vám bude v miestnosti vytvárať aj menšie vlhkosť. Tento typ má mnoho nastavení. Napríklad časovač a ďalšie. Jeho hlavnou výhodou je tichý chod. Nevýhodou je zvyšovanie vlhkosti v miestnosti. Ak bojujete v miestnosti s vlhkosťou, potom vám tento typ rozhodne nezlepší vašu situáciu. Ak však taký problém nemáte, je ultrazvukový difuzér skvelou voľbou.

Nebulizéry

Tento typ má pomerne čudný názov, že? Jedná sa o typ, ktorý dokáže esenciálny olej rozdeliť na malé molekuly a tie sa potom rozpráši do okolitého ovzdušia. Ich výhodou je, že nevytvára vlhkosť a ani nepotrebujú oleja zahrievať. Vôňa je vďaka ich princípu fungovania oveľa koncentrovanejšie. Ich hlavnou nevýhodou je vyššia cena. Potom vám tiež môže vadiť o niečo vyššia hlučnosť.

Tepelný difuzer

Tento typ je veľmi jednoduchý a lacný. Pre ich fungovanie potrebujete len sviečku. Pomocou horenia sviečky sa esenciálny olej uvoľňuje do ovzdušia. Tento typ však nie je moc efektívne. Zahrievaním oleja tiež môže dochádzať k zmene jeho vlastností. Čo nie je to, čo chceme. Hlavnou výhodou tohto typu je teda nízka cena.

Odparovacie difúzory

Tento typ je vybavený malým ventilátorom, ktorý rozptýli vôňu v plynnom skupenstve.

Ovládanie

Tento parameter budete riešiť pri elektrickom difuzéru (ultrazvukový, nebulizátory alebo odparovací difuzér). Ovládanie prebieha pomocou niekoľkých tlačidiel, ktorými ovládate spôsob fungovania. Niektoré zariadenia sú vybavené časovačom. Niektoré modely sú vybavené aj LED podsvietením, ktoré sa zvyčajne dá ovládať samostatne.

Vzhľad

Aróma difuzér budete mať na viditeľnom mieste. Preto by ste nemali zabúdať ani jeho vzhľad. Rad modelov má zaujímavý dizajn, ktorý môže byť rôzny. Stretnete sa s imitáciou dreva (svetlé drevo alebo tmavé drevo) a s modelmi, ktoré majú moderný vzhľad. Na výber máte z mnohých štýlov. Záleží len na vašej preferenciu.

Objem nádobky

Objem nádobky je tiež dôležitým parametrom. Objem nám určuje to, ako dlho budete používať daný prístroj – respektíve za ako dlho sa vyprázdni nádobka prístroja. Pokiaľ chcete používať prístroj čo najdlhšie, vyberajte si model s najvyšším objemom nádobky. Rýchlosť odparovania samozrejme ovplyvňuje aj príkon / výkon difuzéru.

Príkon

Príkon nám hovorí o tom, koľko daný spotrebič spotrebuje elektrickej energie pri behu. U difúzorov nie je príkon zvyčajne moc vysoký, ale ak plánujete zakúpiť prístroj, ktorý budete často používať, je lepšie sa vopred pozrieť na tento parameter. Pokiaľ chcete dobre účinný difúzor, potom si vyberte ten, ktorý má príkon aspoň 10 W.

Hlučnosť

Hlučnosť je potreba riešiť predovšetkým u odparovacích difúzorov. Hlasitosť je ovplyvnená predovšetkým rýchlosťou ventilátora. Veľmi často je tento parameter uvedený v určitom rozsahu, pričom nižšia hodnota je pre režim nízke a najvyššie pre najintenzívnejší rozprašovanie vône. Stáva sa tiež, že nesprávne používané zariadenie začne byť postupom času hlučnejší v dôsledku zanesenia vodným kameňom.

U ultrazvukového typu difuzéra môžete počuť predovšetkým bublanie.

Ak chcete pri aróma difuzéra napríklad meditovať, mali by ste si vybrať prístroj, ktorý je čo najmenej hlučný.

Cena

Ďalším parametrom, ktorý nesmieme zabudnúť, je cena. Tento parameter zrejme bude zaujímať väčšinu zákazníkov. Koľko peňazí by ste mali do aróma difuzéra investovať? To sa odvíja od parametrov, ktoré vám budú vyhovovať. Aby ste to mali jednoduchšie, pozrieme sa tu na jednotlivé cenovej kategórie.

Cena do 20 € s DPH

Čo vám ponúknu modely difúzorov s cenovkou do 20 € s DPH? Táto kategória vám ponúkne predovšetkým modely s ultrazvukovým rozprašovaním. Modely majú pomerne malý objem nádobky. Obvykle okolo 100 až 150 ml. Príkon tieto modely majú zvyčajne okolo 3 W.

Cena od 20 € do 40 € s DPH

Tieto modely s cenou od 20 € do 40 € s DPH ponúkajú väčší objem, lepší výkon a tiež oveľa zaujímavejšie dizajn. Vyberiete si tu modely s imitáciou svetlého alebo tmavého dreva. Modely ponúkajú tiež rôzne príjemné podsvietenie. Modely majú objem od 100 ml až do 500 ml. Táto cenová kategória ponúka kvalitné modely s mnohými funkciami.

Cena nad 40 € s DPH

Čo očakávať od modelov s cenovkou nad 40 € s DPH? Tieto modely vám ponúknu mnoho funkcií a vysoký výkon. Možno si vybrať modely, ktoré sa dajú pripojiť k WiFi. Môžete ich ovládať aj hlasovo. Samozrejmosťou u týchto modelov je aj zaujímavý vzhľad a pekné podsvietenia. Vyberiete si aj modely, ktoré sú z prírodného dreva.

Aróma difuzér a pár slov záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať najlepšie aróma difúzory. Pozreli sme sa na tie najlepšie modely aróma difúzorov. Povedali sme si tiež niečo o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere.

Dúfame, že sme vám s úlohou výberu arómou difuzéra pomohli a vy si tak vyberiete najlepší produkt, ktorý vám bude slúžiť po dlhú dobu bez jedinej závady a pomôže vám krásne provonit vašu miestnosť.

Teraz už vám k nákupu aróma difuzéra stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Aróma difuzér nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom arómou difuzéru.

3.9/5 - (20 votes)