Menu Zavrieť

Strojčeky na vlasy: Porovnanie 10 najlepších strojčekov, test a recenzie

strojek na vlasy

Hľadáte nový strojček na vlasy? Ak áno, potom ste na tejto stránke správne. Pokiaľ chcete mať dokonale zastrihnuté vaše vlasy, potom je dôležité si vybrať ten správny strojček na vlasy. Preto sme spísali pre vás článok, v ktorom sa pozrieme na najlepšie strojčeky na vlasy, ktoré sú aktuálne dostupné na našom trhu v tomto roku.

Ďalej sa pozrieme aj na jednotlivé parametre, ktoré je dobré poznať pred výberom nového strojčeka na vlasy. Na trhu je veľký výber rôznych strojčekov na vlasy a preto výber môže byť o niečo zložitejšie. V tomto článku sa dozviete dôležité informácie pre výber vhodného zastrihávača na vlasy.

V tomto článku sme sa zamerali hlavne na zastrihávača vlasov, ktoré sú predovšetkým určené na domáce použitie. Niektoré drahšie modely však môžete použiť aj na profesionálne použitie. Avšak také modely na profesionálne použitie stojí oveľa viac než strojčeky na domáce strihanie, ktorým stačí menší výkon ako u strojčekov pre profesionálov.

Výber 10 najlepších strojčekov na vlasy (2024)

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších strojčekov na vlasy, ktoré sú aktuálne dostupné na našom trhu. Ako sme tieto strojčeky vyberali? Vybrali sme ich podľa dostupných hodnotenia užívateľov a zanalyzovali sme veľa rôznych modelov strojčekov na vlasy, ktoré sú dostupné u rôznych obchodníkov a predajcov. Tieto produkty sme zoradili do prehľadnej tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma cena, môžete si zoradiť strojčeky na vlasy podľa orientačné ceny.

NázovVzhľadTyp napájaniaSamoostriace nožeOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Philips QC5115/15strojček na vlasy Philips QC5115/15SieťovýÁno19,90Zobraziť v obchodoch
Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5strojček na vlasy Rowenta Airforce Ultimate TN9300F5SieťovýÁno68,90Zobraziť v obchodoch
Philips Series 5000 HC5440/15strojček na vlasy Philips Series 5000 HC5440/15AkumulátorovýÁno29,70Zobraziť v obchodoch
Philips Series 3000 HC3410/15strojček na vlasy Philips Series 3000 HC3410/15SieťovýÁno15,36Zobraziť v obchodoch
Remington HC 5810strojček na vlasy Remington HC 5810AkumulátorovýÁno71,21Zobraziť v obchodoch
Philips HC7460strojček na vlasy Philips HC7460/15AkumulátorovýÁno58,60Zobraziť v obchodoch
Oster 616-91strojček na vlasy Oster 616-91SieťovýNie125Zobraziť v obchodoch
Braun HC 5030strojček na vlasy Braun HC 5030AkumulátorovýNie45,80Zobraziť v obchodoch
Philips HC 3510/15strojček na vlasy Philips HC 3510/15SieťovýÁno20,90Zobraziť v obchodoch
Remington PG 6150strojček na vlasy Remington PG 6150AkumulátorovýÁno31,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov strojčekov na vlasy.

Ako vybrať strojček na vlasy

Na našom trhu sa nachádza niekoľko rôznych modelov strojčekov na vlasy. Strojčeky na vlasy navyše produkuje a predáva mnoho výrobcov a distribútorov, a preto môže byť v dnešnej dobe celkom časovo náročné vybrať si ten správny model strojčeka a naštudovať si pri tom všetky dôležité parametre. Parametrov, na ktoré je potrebné pri výbere myslieť, je celkom veľa. Preto sme pre vás pripravili túto časť článku, v ktorej sa dozviete, ako vybrať ten najlepší strojček na vlasy. Pozrieme sa na tie najdôležitejšie parametre, ktoré je vhodné poznať pre výber tých najlepších dostupných modelov zastrihávača vlasov.

Aby ste docielili dokonalého účesu a zastrihnutie, je dobré si vybrať aj dokonalý strojček na vlasy. S týmto sa vám pokúsime pomôcť v nasledujúcich niekoľkých odsekov. Zameriame sa na parametre ako sú typy holiacich nástavcov, parametre batérie, čepeľ, rozmery, motor, napájanie, parametre, funkcie, cena a ďalšie. Ako vidíte, tak parametrov je celkom veľa. Na všetky tieto parametre a oveľa viac sa zameriame o niečo podrobnejšie nižšie.

Nadstavce

Kľúčovým prvkom u každého holiaceho strojčeka na vlasy sú jeho nástavce. Rôzne modely strojčekov na vlasy bývajú vybavené rôznymi nadstavcami a ich druhy v balení. Samozrejme si môžete zakúpiť aj ďalšie nástavce neskôr. Tie najlacnejšie modely strojčekov môžu byť dodávané bez nadstavcov, ktoré si neskôr musíte dokúpiť. Nástavce nám ovplyvňujú dĺžku zostrihu. Rôzne nadstavce vám vytvorí rozdielnej dĺžky zostrihu. Nástavce sú odlíšené rôznymi číslami. Najčastejšie sú označované na škále od 1 do 10.

Ďalej sa potom môžete stretnúť s mnohými špeciálnymi nástavcami, ktoré potom urobia z vášho prístroja multifunkčný zastrihávač, ktorý je schopný zastrihávať nielen vaše vlasy, ale aj napríklad chĺpky v nose a dokážu zastrihnúť aj vaša fúzy. Môžete si vyberať zo špeciálnych nástavcov ako je nástavec na zastrihávanie chĺpkov v nose alebo v ušiach či obočia. Záleží teda na vás, či chcete mať prístroj iba jednoúčelovým na strihanie vlasov alebo multifunkčný zastrihávač, ktorý dokáže upraviť fúzy a zastrihnúť aj chĺpky.

Spôsob napájania

Ďalším parametrom, na ktorý je so dobré zamerať, je akým spôsobom sa daný strojček napája. U strojčekov na vlasy sa stretneme s niekoľkými spôsobmi napájania. Môžete si vybrať modely, ktoré sú napájané z akumulátora alebo strojčeky napájané priamo káblom.

Strihač vlasov napájaný akumulátorom

Prvým typom je zastrihávač vlasov, ktorý je napájaný z akumulátora a nepotrebuje teda k svojmu fungovaniu elektrickú zásuvku. U akumulátorového zastrihávača vlasov nás zaujíma hlavne výdrž batérie. Výdrž batérie nám ovplyvňuje jej kapacita. Kapacita batérie sa udáva v mAh.

Strihač vlasov napájaný napájacím káblom

Ďalšou možnosťou je zakúpenie zastrihávača vlasov, ktorý je napájaný káblom priamo zo siete. Nevýhodou tohto riešenia je nutné mať zásuvku neustále blízko. Kábel vám navyše môže prekážať pri holení a strihanie vlasov. Pri výbere je nutné myslieť na dostatočnú dĺžku napájacieho kábla. Výhodou napájanie káblom je neobmedzená doba prevádzky a o trochu vyšší výkon motora.

Čepele

Môžete si vyberať z niekoľkých materiálov čepeľou, a to z titánu, keramiky alebo nehrdzavejúcej ocele. Poďme si tieto materiály predstaviť, nech viete, čo od nich môžete očakávať. Povieme si hlavne o tom, aké sú ich výhody a na čo by ste si u nich mali dať pozor pri výbere strojčeka na vlasy.

Čepele by mali byť kvalitné. Ich materiál patrí medzi zásadné parametre u strojčekov na vlasy, ktoré vám ovplyvňujú výsledok vášho účesu a celkového zostrihu. Dôležitým prvkom na dosiahnutie dokonalého zostrihu je materiál čepele. Materiál čepele nám ovplyvňuje aj to, ako sa o daný strojček musíte starať, a hlavne má vplyv aj na jeho odolnosť. Môžete si vyberať z titánu, nerezovej ocele či keramiky.

Stretnete sa s týmito materiálmi čepeľou:

 • Titan
 • Nerezová oceľ
 • Keramika

Motory u strojčekov na vlasy

Väčšina zákazníkov by na motor pri výbere zrejme ani nepomyslela. Pritom akým motorom je daný strojček vybavený je celkom dôležitým parametrom, pretože typ motora ovplyvňuje výkon aj výdrž celého zastrihávača vlasov. Jednotlivé motory sa líšia svojím fungovaním, niektoré sú viac efektívne.

S akými motormi sa u rôznych strojčekov na vlasy najčastejšie stretnete?

 • Pivot motory
 • Rotačné motory
 • Magnetické motory

Pivot motor

Pivot motor má hlavnú výhodu v tom, že má oveľa menšie vibrácie. Vďaka tomu sa menej zahrieva a teda je schopný spotrebovávať aj menej elektrickej energie. Vďaka tomu sa hodí pre dlhšiu dobu strihanie a taký motor môže byť výhodou u batériových strojčekov na vlasy.

Rotačný motor

Rotačné motory sú dostatočne výkonnými motormi. Výhodou týchto rotačných motorov je to, že ponúkajú viac rýchlosťou a teda sa dá regulovať rýchlosť strihanie a holenie. Tento typ je tiež oveľa prívetivejšie k batériám. Batérie sa oveľa menej u tohto typu motora vybíjajú. Výhodou pri modeloch vybavených týmto rotačným motorom je, že sú o niečo lacnejšie ako magnetické motory.

Magnetický motor

Magnetický motor je veľmi výkonným typom motora. Hlavnou výhodou tohto motora je, že ponúka veľmi rýchle kmitanie holiaci lopatky. Dobre sa vďaka tomu hodí na strihanie dlhých vlasov. Istou nevýhodou u tohto motora je pomerne rýchle zahriatie.

Funkcie a príslušenstvo

U strojčekov na vlasy sa stretnete s rôznymi funkciami a príslušenstvom, ktoré vám môže uľahčiť a značne spríjemniť prácu pri strihaní vlasov. Nižšie sa zoznámime s funkciami a príslušenstvom, ktoré bývajú najčastejšie vo výbave u rôznych produktov.

Funkcie

Strojčeky na vlasy sú vybavené rôznymi funkciami, ktoré vám uľahčia používanie tohto prístroja. Môžete si vyberať z funkcií ako je displej, indikátor nabíjania, odsávanie či rýchle nabíjanie.

Displej

Pokiaľ chcete mať prehľad o všetkých dôležitých informáciách, potom si môžete vybrať model s displejom. Displej zobrazuje napríklad nastavenie strihu či stav batérie. Displej býva najčastejšie u novších prístrojov a tie bývajú o niečo drahšie. Pri niektorých modeloch môže byť dokonca aj dotykový displej, ten je ale už celkom drahým vybavením, ktorý využije len úzka skupina zákazníkov a väčšina ľudí ho moc nevyužije.

Indikátor nabíjania

Indikátor nabíjania je funkciou, ktorá vás informuje o aktuálnom stave nabíjania. Stretnete sa s touto funkciou hlavne u akumulátorových modelov. Väčšina akumulátorových modelov je týmto indikátorom vybavená.

Funkcia odsávania

Funkcia odsávania je funkciou, ktorá vám značne uľahčí život, pretože umožňuje ihneď odsať vlasy alebo chĺpky. Po dokončení zastrihávanie a holenie teda nebudete mať toľko starostí s upratovaním. Táto funkcia sa hodí pri strihaní kratších vlasov alebo zastrihávanie fúzov.

Rýchle nabíjanie

Funkcia rýchleho nabíjania je logicky iba u akumulátorových prístrojov. Rýchle nabíjanie vám pomôže vtedy, ak máte vybitý prístroj a chcete ho mať rýchlo v prevádzkyschopnom stave. Rýchle nabíjanie sa hodí napríklad na cestách, kde nemáte veľa času na klasické nabíjanie.

Príslušenstvo u strojčekov na vlasy

Stretnete sa s radom príslušenstva. Najčastejšie sú modely vybavené rôznymi nadstavcami, hrebene a príslušenstvom na čistenie.

Nadstavce

Prvým príslušenstvom, ktoré je súčasťou skoro každého strojčeka na vlasy, sú nástavce. Môžete si vyberať z niekoľkých rôznych nástavcov, ktoré sú určené na rôzne dĺžky vlasov. Vďaka nástavcom si presne prispôsobíte výslednú dĺžku zostrihu.

Hrebene na vlasy

Ďalšie príslušenstvo u strojčekov na vlasy sú hrebene. Väčšinou býva jeden hrebeň súčasťou väčšiny strojčekov. Pri niektorých modeloch sa však môžete stretnúť s viacerými typmi dostupných hrebeňov na vlasy.

Príslušenstvo na čistenie

Ďalej je potom najčastejšie súčasťou balenia aj rôzne príslušenstvo na čistenie. Najčastejšie sa jedná o rôzne štetce, ktorými očistíte čepele od vlasov a chĺpkov. Štetčeky vám výrazne uľahčí čistenie celého strojčeka, preto si vyberajte modely, ktoré sú týmto príslušenstvom vybavené.

Samoostriace čepeľ

Ak je model vybavený samoostriace čepeľou, potom sa nemusíte nijako starať o ostrenie či otupenia čepelí, pretože sa čepele naostrí sami. Samoostriace čepeľ je veľmi praktickým prvkom, ktorý zabezpečí to, že čepeľ zostane ostrá aj po mnohých použití.

Cena strihača vlasov

Posledným parametrom, na ktorý sa zameriame v tomto článku, je cena zastrihávacieho strojčeka na vlasy. Aby ste vedeli, koľko peňazí bude nutné investovať do nového zastrihávača vlasov, tak sa pozrieme na jednotlivé cenovej kategórie. Cena je pre mnoho ľudí veľmi dôležitým parametrom, preto sa pozrieme na to, čo od jednotlivých cenových hladín strojčekov na vlasy môžete očakávať.

U zastrihávačov vlasov sa stretnete s pomerne širokou cenovou ponukou, pretože si môžete vyberať ako z lacných prístrojov na domáce použitie, tak aj zo zastrihávačov, ktoré sú určené na profesionálne použitie, ktoré sú značne cenovo drahšie. Pokiaľ chcete zakúpiť model ešte lacnejšie, je dobré si počkať na rôzne akcie a zľavy.

Najlacnejšie modely s cenou do 40 €

Čo ponúkajú úplne tie najlacnejšie modely s cenou do 40 €? Jedná sa o modely, ktoré ponúkajú predovšetkým základnú výbavu a špecifikácie. Úplne tie najlacnejšie modely sa dajú zaobstarať už za cenu pod 8 €. U týchto modelov s cenou do 40 € sa stretnete s obmedzeným výberom nástavcov a ďalšieho príslušenstva.

V tejto cenovej kategórii sa stretnete s menej náročnými modely, ktoré majú lacné spracovanie. Lacnejšie materiály sa odrážajú aj na kvalite nástavcov a nožov. V tejto cenovej kategórii si vyberiete ako akumulátorové strojčeky, tak aj strojčeky, ktoré sú napájané priamo zo siete. Jedná sa o veľmi dobre cenovo dostupné modely, ktoré si môže zakúpiť naozaj každý. Tieto modely sa hodia na jednoduché zostrihy a kratšie vlasy.

Zlatá stredná cesta: Cena od 40 € do 80 €

Táto cenová kategória ponúka širokú ponuku strojčekov na vlasy, ktoré sú už pomerne kvalitné a ponúkajú aj rôzne príslušenstvo. Pokiaľ chcete strojčeky s dobrým pomerom cena / výkon, potom ich nájdete v tejto cenovej kategórii. Vyberiete si tu modely, ktoré sú vhodné ako na domáce použitie, tak aj na cesty. Vyberiete si tu všetky typy prístrojov podľa jeho napájanie. Ak nepotrebujete priamo prístroj na profesionálne použitie, potom je model v tejto cenovej kategórii dostačujúce voľbou.

Cena nad 80 €

Táto cenová kategória ponúka najdrahšie modely, ktoré sú dostupné na našom trhu. Stretnete sa tu už s veľmi dobre vybavenými modelmi, ktoré ponúkajú veľa príslušenstva a funkcií. Tieto modely už môžu postačovať aj na profesionálne použitie v kaderníckom salóne. Ak vás toľko netrápi cena a hľadáte najkvalitnejšie zastrihávače, ktoré uspokoja rôzne potreby, potom si ich určite vyberiete v tejto cenovej hladine. Stretnete sa tu s cenou od 80 €. Niektoré najdrahšie modely majú aj cenu, ktoré presahujú 400 €.

Tieto modely sa už hodí aj do náročných prevádzok. Ponúkajú veľmi silné rotačné motory s vysokými otáčkami. Možno s nimi strihať i husté vlasy. Vďaka svojmu výkonu sa tak jedná u prístroj, ktorý možno použiť na mnoho rôznych účelov.

Strojčeky na vlasy: Dostupné značky zastrihávačov vlasov

Na trhu je veľa rôznych značiek. Najčastejšie si však vyberiete z týchto značiek:

 • Braun
 • Philips
 • Remington
 • Rowenta
 • Wahl
 • Esperanza
 • Babyliss
 • Moser

A mnoho ďalších rôznych značiek. Niektoré značky ponúka kvalitné produkty a iné zase veľmi cenovo dostupné modely. Záleží teda len na vašich preferenciách, či chcete cenovo dostupný model s obmedzenou ponukou príslušenstva, alebo drahšie modely s mnohými ďalšími rôznymi funkciami.

Strojčeky na vlasy a pár slov záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať ten najlepšie strojček na vlasy, ktorý je dostupný na našom trhu. Povedali sme si o dôležitých parametroch ako je spôsob napájania, typy nadstavcov, čepele, motory a cena. Pred nákupom vami vyhliadnutého modelu sa dôkladne pozrite na jeho parametre a recenzie jeho používateľov, pretože na strihanie vlasov je potreba kvalitný strojček. Dúfame, že sme vám s výberom vhodného strojčeka na vlasy pomohli a vyberiete si tak najlepší produkt.

Vyberte si jeden strojček na porovnaní najlepších strojčekov na vlasy podľa vami preferovaných parametrov. Toto porovnanie je umiestnené vyššie na začiatku nášho článku. Od nákupu vhodného produktu vás už delí len pár kliknutí. Po výbere vhodného modelu a kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ zistíte dostupnosť, jeho aktuálnu cenu a či je skladom v rôznych e-shopoch a online obchodoch. Teraz stačí už len naplniť váš virtuálny košík v niektorom z dostupných online obchodov.

4.4/5 - (8 votes)

Mohlo by vás zaujímať