Menu Zavrieť

Rýchlovarné kanvice: Test rýchlovarných kanvic

Ako vybrať rýchlovarnú kanvicu? Na slovenskom trhu je veľa modelov rýchlovarných kanvíc od mnohých výrobcov s rôznymi funkciami, dizajnom, výkonom atď. Výber vhodnej kanvice teda nemusí byť jednoduchý.

Rýchlovarná kanvica patria medzi najpoužívanejšie malé prístroje nielen v našich domácnostiach. Vďaka skvelej rýchlovarnej kanvici tak pripravíte rôzne druhy čajov, kávy a mnoho ďalšieho. Bez rýchlovarné kanvice si už ani nevieme predstaviť náš bežný život. Rýchlovarná kanvica je dnes nenahraditeľným spotrebičom, ktorý je malý a šikovný.

V našom výbere sme sa snažili porovnať najpopulárnejšie rýchlovarné kanvice medzi zákazníkmi. Zrovnali sme ich dôležité parametre, ako je objem kanvica, materiál, funkcie, príkon, výkon a mnoho ďalších parametrov.

Z nášho pohľadu má najväčšiu váhu objem kanvice, príkon a funkcie. Ďalej potom prikladáme dôležitosť umiestnenie vykurovacej špirály u kanvice.

Na tejto stránke o porovnanie a testu kanvíc nájdete dôležité informácie, ktoré vám pomôžu s výberom.

Zostavili sme pre vás tiež prehľadnú tabuľku, v ktorej si môžete sami vyfiltrovať parametre, ktoré sú pre vás dôležité. Môžete tak triediť podľa ceny, materiálu a všetkých dôležitých parametrov pre výber kanvice.

Výber najlepších rýchlovarných kanvíc

V tejto tabuľke nájdete výber najlepších rýchlovarných kanvíc. Môžete si ju zoradiť podľa vašich preferovaných parametrov. Rýchlovarné kanvice sme vybrali na základe hodnotenia užívateľov a agregáciou mnohých recenzií.

10 najlepších modelov rýchlovarných kanvíc

Vybrali sme pre vás 10 najlepších kanvíc, ktoré majú dobré hodnotenie a recenzie medzi zákazníkmi.

NázovVzhľadObjem (v litroch)MateriálZobrazovač aktuálnej teplotyDĺžka káblaPríkon (W)Nastaviteľná teplotaOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
DeLonghi KBOV2001Rýchlovarná kanvica DeLonghi KBOV20011,7NerezovýNieNastavitelná2000Nie61,46Zobraziť v obchodoch
Sencor SWK 1785BKRýchlovarná kanvica Sencor SWK 1785BK1,7SklenenýNieNastavitelná2200Nie16Zobraziť v obchodoch
Electrolux EEWA 7700Rýchlovarná kanvica Electrolux EEWA 77001,7NerezovýÁno0,75 m2400Áno48Zobraziť v obchodoch
ETA 8598 ElaRýchlovarná kanvica ETA 8598 Ela1,7NerezovýNieNastavitelná2100Nie29,99Zobraziť v obchodoch
Beko WKM4226Rýchlovarná kanvica Beko WKM42261,7PlastovýNieNastavitelná2200Nie31,06Zobraziť v obchodoch
DeLonghi KBO 2001Rýchlovarná kanvica DeLonghi KBO 20011,7NerezovýNieNastavitelná2000Nie48,29Zobraziť v obchodoch
Xiaomi Mi SmartRýchlovarná kanvica Xiaomi Mi Smart1,5NerezovýÁno-1800Áno34,96Zobraziť v obchodoch
Guzzanti GZ 205Rýchlovarná kanvica Guzzanti GZ 2051,7SklenenýNie0,7 m2000Áno33,50Zobraziť v obchodoch
ETA 4598 AgátaRýchlovarná kanvica ETA 4598 Agáta1,7NerezovýNieNastavitelná2000Nie28,90Zobraziť v obchodoch
Bosch TWK8611PRýchlovarná kanvica Bosch TWK8611P1,5PlastovýNie0,8 m2400Áno63,20Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkazZobraziť v obchodoch budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov rýchlovarných kanvíc.

Top 10 najlepšie hodnotených kanvíc a ich hodnotenie

DeLonghi KBOV2001

Nerezová rýchlovarná kanvica DeLonghi KBOV2001 s objemom 1,7 litra. Má funkciu ochrany proti prehriatiu. Jej príkon je 2000W. Automaticky sa vypne pri varu. Je to dizajnová kanvica s pekným vzhľadom, ktorý sa bude vo vašej kanvici vynímať. Táto kanvica má jednoduchú údržbu. Vnútri je nerezová. Ohrev vody je veľmi tichý a nevytvára skoro žiadny hluk. Jeden liter sa uvaria okolo 3 minút. Nevýhodou môže byť, že mierka má minimálny objem len 1 liter. Dizajn je pekný a vyzerá celkom retro.

Sencor SWK 1785BK

Táto rýchlovarná kanvica Sencor SWK 1785BK je veľmi lacná. Možno ju zakúpiť už za cenu okolo 348 Sk. Táto kanvica má objem 1,7 litra. Je sklenená a má vnitří LED osvietenie. Samozrejmosťou vnútri kanvice je filter, ktorý zachytí všetky nečistoty z vody. Kanvica má dvojnásobnú ochranu proti prehriatiu. Príkon kanvice je 2200 W. Vzhľadom k cene je spracovanie materiálov o niečo horšie ako u drahších modelov. Kanvica je tiež trochu viac hlučná než drahšie modely. Ale ak toto prehliadnete, máte za veľmi nízku cenu dobrou kanvicu, ktorá vám vodu uvarí, a ešte vyzerá pekne vďaka sklenenému materiálu.

Electrolux EEWA 7700

Rýchlovarná kanvica Electrolux EEWA 7700 má objem 1,7 litra, je nerezová. Má skrytú vykurovaciu špirálu a ochranu proti prehriatiu. Zároveň môžete regulovať teplotu. Táto kanvica má pekný dizajn. Rýchlosť uvarení 1 litra vody je cca do 2 minút. Je to kvalitná rýchlovarná kanvica od značky Electrolux za prijateľnú cenu. Pri tejto kanvice máte možnosť si vybrať z 3 farieb.

Viečko po uvarení nie je horúce. Táto kanvica má moderný vzhľad. Kanvica ukazuje aktuálnu teplotu vody. Môžete si dopredu nastaviť teplotu vody po 5 °C.

Doba varu je krátka a má dlhý prívodný kábel. Kanvica vie udržiavať teplotu až po dobu 30 minút.

Vodoznak je umiestnený pod uchom kanvice, čo môže byť pre niektorých ľudí nepríjemné. Nám to však nijako nevadí.

ETA 8598 Ela

Rýchlovarná kanvica ETA 8598 Ela má pekný dizajn. Je vyrobená z nerezového materiálu. Jej hmotnosť je 1,2 kg. Táto kanvica má ochranu proti prehriatiu, skrytú vykurovaciu špirálu, ukazovateľ hladiny vody a bezpečnostnú poistku. Táto kanvica je dostupná v mnohých farebných variáciách. Je to pekná a tichá kanvice, ktorá uvarí vodu k varu (1 liter) pod 2 minúty.

Niektorí používatelia u tohto modelu kritizujú to, že má priehľad iba z jednej strany, a teda nie je vhodná pre ľavákov. Ďalej potom si niektorí sťažujú na to, že sa veko málo otvára. Avšak aj cez to je kanvica s dobrým pomerom ceny / výkon a má pekný dizajn.

Beko WKM4226

Kvalitná rýchlovarná kanvica Beko WKM4226 s elegantným červeným vzhľadom. Jednoducho sa kanvica naplní a vodu uvarí rýchlo. 1 liter vody uvarí cca do 2 až 4 minút. Kanvica má 1,7 litrov a príkon 2200 W. Kanvica má tiež možnosť regulovania teploty.

DeLonghi KBO 2001

Rýchlovarná kanvica DeLonghi KBO 2001 je z nerezového materiálu. Má skrytá vykurovacie telesá, ochranu proti prehriatiu a príkon 2000 W. Zaujímavosťou tejto kanvice je, že je bezdrôtová. Táto kanvica má pekný retro dizajn, ktorý sa vo vašej kuchyni rozhodne nestratí. Jej hmotnosť je 1,3 kg. Jej podstavec je otočný o 360°.

Táto kanvica má nádherný dizajn a dobrú ergonómiu, takže vám perfektne padne do ruky. Vodu uvarí rýchlo. Niektorým užívateľom sa nepáči otváranie rýchlovarné kanvice.

Concept RK 4065

Sklenená rýchlovarná kanvica Concept RK 4065 má objem 1,8 litra, skrytá vykurovacia telese, ochranu proti prehrievaniu a príkon 2200 W. Samozrejmosťou je aj regulácia teploty vody. Teplotu si môžete nastaviť v rozmedzí 60-100 ° C. Kanvica je vďaka sklenenému materiálu elegantný a zároveň lacná. Stojí už okolo 880 Sk. Doplňovanie vody u kanvice je jednoduché. Vďaka nastavenia teplôt si môžete pohodlne variť rôzne druhy čaju alebo kávy, ktoré potrebujú rozdielne teploty vody pre svoju prípravu.

Podľa aktuálnej teploty sa mení nasvietenie. Veko kanvice je riešené veľmi efektívne, takže nebudete mať žiadny problém pri nalievaní vody do kanvice.

Pre niektorých používateľov môže byť obťažujúce, že kanvica často pípa. Signalizácia môže byť pre niekoho nepríjemná. Rýchlvoarná kanvica tak signalizuje zapojenie do podložky alebo dokončenie procesu varenia vody. Kanvica uvarí vodu dostatočne rýchlo.

Guzzanti GZ 205

Rýchlovarná kanvica Guzzanti GZ 205 je zo skleneného materiálu. Objem kanvice je 1,7 litra a jej príkon je 2000 W. Pri tejto kanvice môžete regulovať teplotu. Má vyberateľný filter, ktorý odvápňuje. Jej nádoba je z kvalitného skla, ktoré je zdravotne nezávadné. Pri tejto kanvice máte možnosť 6 nastavenia teplôt. Pri tejto kanvice máte možnosť navíjanie napájacieho kábla. Táto kanvica má príjemnú a jednoduchú obsluhu. Táto kanvica je o niečo ťažšie ako ostatné modely kanvíc.

Niektorí používatelia sa sťažujú na príliš hlasné signalizovanie uvarení vody. Signalizácia je vraj príliš hlasná. Avšak sa jedná o veľmi kvalitnú kanvicu, ktorá vás iste poteší svojím dizajnom a svojou praktickosťou.

ETA 4598 Agáta

Rýchlovarná kanvice ETA 4598 Agáta je kvalitný nerezovou kanvicou s objemom 1,7 litra. Je bezdrôtová a má príkon 2000 W. Má bezpečnostné uzatvárateľné veko. Kanvica má tichý chod, modré osvetlenie a kvalitné spracovanie. Je to jednoduchá kanvica za dobrú cenu. Nečakajte od nej pokročilé funkcie, slúži len na uvarenie vody. Túto úlohu zvládne kvalitne a s prehľadom.

Bosch TWK8611P

Táto kanvica od firmy Bosch – Bosch TWK8611P je vysoko kvalitný kanvicou. U firmy Bosh sa môžete spoľahnúť na kvalitné spracovanie nemeckej kvality. Táto kanvica má objem 1,5 litra a má voľbu nastavenia 4 teplôt. Táto kanvica vie udržať teplotu až po dobu 30 minút. Kanvica má naozaj jednoduché ovládanie a pekný nerezový design. Kanvica má príkon 2 400 W.

Táto kanvica má vysokú úroveň spracovania. Nevýhodou môže byť pre vás vysoká cena. Ďalšou nevýhodou môže byť, že vnútorná časť nie je z nerezu, ale je z plastu.

Ako si vybrať rýchlovarnú kanvicu?

Výber rýchlovarné kanvice nemusí byť úplne jednoduchý.

Pri výbere vhodnej kanvica sa budete musieť zamyslieť nad týmito parametrami:

 • Materiál rýchlovarné kanvice
 • Objem kanvice
 • Funkcie rýchlovarné kanvice
 • Dĺžka napájacieho kábla
 • Príkon
 • Výkon
 • Filtre
 • Doplnky

Materiál kanvice

Pri výbere novej rýchlovarnej kanvice je dôležité sa tiež zaoberať jej materiálom, z ktorého je vyrobená. Rýchlovarné kanvice z plastu bývajú lacnejšie. Nerezový materiál býva žiadaný kvôli svojmu vzhľadu a vďaka lepším tepelným vlastnostiam ako plast. Naviac plast pri niektorých najlacnejších modeloch môže trochu zapáchať a chvíľu trvá, než sa z kanvice vyvarí. To vám u nerezového materiálu nehrozí.

Ak si chcete vybrať elegantný kanvicu, ktorá sa v kuchyni nestratí, potom sa poobzerajte po konviciach zo skla alebo keramiky. Tieto kanvice sú pekným doplnkom do vašej kuchyne, ale niekedy môžu byť trochu viac náročnejšie na údržbu a je tiež zvýšené riziko ich rozbitia.

U kanvíc si môžete vybrať z niekoľkých hlavných a materiálov a to:

 • Nerezový materiál
 • Plastový materiál
 • Sklenená kanvica
 • Keramická kanvica

Nerezová rýchlovarná kanvica

Rýchlovarné kanvice z nerezu sú kvalitne spracované. Výhody nerezu sú v tom, že aj pri vysokých teplotách si zachováva stabilitu. Nerezová kanvica so tiež lepšie čistí a udržuje.

Plastová rýchlovarná kanvica

Väčšina lacnejších modelov kanvíc je z plastu. Údržba pri plastových kanvíc nie je náročná.

Z niektorých modelov môže byť cítiť zápach plastu. Tento zápach sa po niekoľkých použití vyvarí.

U plastových kanvíc je výhoda, že ich povrch na dotyk nie je tak horúci ako u ostatných materiálov. Avšak sa u plastového materiálu môže občas stať, že praskne, alebo po čase nevydrží nápor neustáleho horúčavy. Z tohto pohľadu sú výhodnejšie ostatné materiály. Navyše plastové kanvice nebývajú tak pekné ako ostatné materiály.

Pokiaľ zháňate lacnú kanvicu, potom je plastová kanvica dobrou voľbou. Výhodou plastového materiálu je jeho cena a ľahká údržba.

Sklenená rýchlovarná kanvica

Sklenené rýchlovarné kanvice majú pekný vzhľad. Budú sa tak hodiť do vašej kuchyne. Avšak údržba skla je o niečo náročnejšie, pretože ako býva zvykom, tak na skle býva všetko vidieť. Aj u sklenenej kanvice hrozí väčšie riziko poškodenia ako u plastové alebo nerezové rýchle kanvice.

U sklenené kanvice máte výhodu, že presne vidíte, koľko vody je v kanvici a môžete tak sledovať celý proces, ako sa voda v kanvici varí.

Keramická rýchlovarná kanvica

Keramická rýchlovarná kanvica má pekný retro vzhľad. Ak si chcete doplniť kuchyňu pekným doplnkom, potom je keramická rýchlovarná kanvica dobrou voľbou.

Keramické kanvice majú neopozeraný dizajn. Stretnete sa aj s kanvicami, ktoré majú na sebe pekné obrázky a rôzne vzory.

Nespornou výhodou u keramickej kanvice je fakt, že keramický materiál dokáže pomerne dobre izolovať hluk, teda je keramická rýchlovarná kanvica o mnoho tichšie, ako ostatné materiály ako je plast, nerez alebo sklo.

Nevýhodou keramické rýchlovarné kanvice môže byť, že sa keramika viac ohrieva, a teda môže byť na dotyk viac horúca než u ostatných materiálov.

Objem kanvice

Objem kanvice sa odvíja od toho, ako často budeme kanvicu používať. Ďalším faktorom je tiež to, koľko osôb bude kanvicu používať. Ak kupujete kanvicu do kuchynky v práci alebo do domácnosti, potom budete potrebovať iný objem kanvice.

Ak budete používať kanvicu iba sami, potom stačí si zakúpiť kanvicu s menším objemom. Pre jedného človeka by mala stačiť kanvica s objemom okolo 0,5 litra.

Pre viac ľudí si zakúpte kanvicu s väčším objemom, aspoň 1,2 litra.

Pamätajte na to, že sa k vám domov iste niekedy stavia návšteva a budete im niekedy robiť čaj alebo kávu. Preto je dôležité myslieť aj na tieto príležitosti. Z tohto dôvodu je lepšie zakúpiť kanvicu s väčším objemom. Najväčší kanvice dostupné na trhu majú objem až 3 litre.

Je teda dôležité sa zamyslieť nad tým, pre koľko ľudí budeme variť vodu a podľa toho vyberať objem rýchlovarnej kanvice. Lepšie je kúpiť kanvicu s vyššími objemom než naopak, pretože uvariť menej vody môžete vždy.

Funkcie

Hlavné a nepopierateľnú funkciou rýchlovarnej kanvice je uvarení vody. Ale niektoré modely zvládnu aj viac než len túto základnú funkciu.

Ovládanie všetkých kanvíc by malo byť čo najjednoduchšie a najintuitívnejšie.

Keď idete ráno ospalí do kuchyne a chcete si uvariť vodu, tak nechcete, aby ovládanie kanvica bolo zložité. Potrebujete jednoducho uvariť vodu. Preto by ovládanie malo prívetivé a jednoduché.

Inovácia sa nedejú len vo svete IT. Inovácia prichádzajú aj do sveta kanvíc, a preto sa môžete stretnúť aj s mnohými pokročilejšími technológiami u kanvíc, ktoré by pred pár rokmi ešte vôbec neboli mysliteľné.

Môžete si vybrať kanvica s niekoľkými funkciami.

Najčastejšími funkciami sú:

 • Termoregulácia – Vďaka funkcii termoregulácie si môžete pohodlne nastaviť požadovanú teplotu, na ktorú chcete priviesť vodu a potom už len nasleduje automatické vypnutie. To sa hodí, ak si pripravujete napríklad čaj, ktorý musí byť pripravený na určitú teplotu.
 • Udržanie teploty – Táto funkcia vám zaistí, že kanvica udrží teplotu vody po nejaký čas. Funguje to tak, že kanvica kontroluje teplotu vody a keď teplota klesne pod určitú hranicu, kanvice ju sama zase ohreje na požadovanú teplotu. Takto niektoré modely zvládajú ohrievať vodu aj po niekoľko hodín.
 • Vodoznak – Na vodoznaku uvidíte presne aktuálne hladinu vody v kanvici. Viete teda presne koľko vody máte v kanvici.
 • Navíjanie elektrického kábla – Vďaka tejto funkcii môžete navíjať elektrický kábel. To sa hodí, aby vám neprekážal kábel kanvice, keď ju práve nepoužívate. Nie je dobré, aby sa vám pri varení plietol kábel pod ruky od kanvice.
 • Integrovaný teplomer – Integrovaný teplomer je vhodný na to, že vám ukáže aktuálnu teplotu ohrievanej vody. Býva zobrazený na LCD displeji, ktorým je kanvica zároveň vybavená.
 • Zvukové znamenie – Táto funkcia slúži na to, aby ste boli informovaní o tom, že už je voda uvarená. Vďaka tomu nemusíte u kanvice čakať a kontrolovať ju, či už je voda hotová. Môžete odísť a kanvice vás sama upozorní, najčastejšie pípaním, že je voda už uvarená. Vďaka tomu presne viete, že vaša voda je už uvarená a ušetríte tak čas, kedy nemusíte chodiť kontrolovať vašu kanvicu.

Niektoré kanvice majú vodoznak dokonca na oboch stranách, teda nemusíte kanvicu neustále otáčať.

Dĺžka kábla

Nezabúdajte na vhodnú dĺžku kábla. Zmerajte si teda vzdialenosť od zásuvky k miestu, kam plánujete kanvicu umiestniť. U dĺžky kábla nechajte radšej nejakú rezervu, nikdy neviete, kedy sa vám táto rezerva bude hodiť.

Vzhľad

Na vzhľad kanvice by sme nemali zanevrieť. Kanvicu totiž budete používať každý deň a ak bude kanvica vyzerať pekne, spríjemní vám nielen ranné nepríjemné hodiny.

Vzhľad kanvice nám určuje jej materiál. Ak nechcete, aby kanvica vyzerala vo vašu kuchyňu ako kôl v plote, potom si vyberajte kanvicu podľa toho, aby sa vám do kuchyne hodila a ladila nielen farebne, ale aj svojim vhodným materiálom.

Tým dobre zaistíte, že sa kanvica perfektne zladí s ostatnými prístrojmi vo vašej kuchyni a nebudete tak musieť kanvicu schovávať pred vašou návštevou. Celý vzhľad vašej kuchyne tak zostane zachovaný a nedôjde k narušeniu estetiky vo vašej kuchyni.

Vzhľadná kanvice môže byť z rôznych materiálov. Záleží tak len na vašom vkuse a vybavenie vašej kuchyne. Hodnotenie vzhľadu je teda subjektívne a musíte si vybrať tú najkrajšiu kanvicu podľa seba.

Na trhu nájdete mnoho rôznych štýlov kanvíc. Kanvica majú rôzne tvary a rôzne materiály. Pokiaľ chcete naozaj dizajnovú kanvicu, počítajte, že si za ňu o niečo málo priplatíte.

Príkon rýchlovarné kanvice

Príkon rýchlovarné kanvice nám udáva, ako sa voda rýchlo v kanvici uvarí. Zakúpite tak kanvica s rôznymi príkonmi.

Ak kupujete kanvicu s väčším objemom, je vhodné si vybrať tiež väčší príkon. Pretože u väčšieho objemu sa voda bude variť o niečo dlhšie než u kanvica s nižším objemom.

Pamätajte tiež na to, že vyšší príkon sa rovná vyššiemu spotrebu elektriny. Vezmite tiež tento fakt do úvahy.

Tepelná špirála

Vykurovacia špirála nám zabezpečuje to, že sa voda uvarí. Umiestnenie vykurovacej špirály je ďalším nemenej dôležitým parametrom pri výbere rýchlovarnej kanvice. Môžeme sa teda stretnúť s modelmi, ktoré majú vykurovaciu špirálu zabudovanú na dne kanvice a tým je tak výhrevné teleso oddelené od priameho kontaktu s vodou.

Umiestnenie vykurovacej špirály je dôležité z toho dôvodu, že nám môže uľahčiť ako údržbu, tak i zanášanie kanvice vodným kameňom.

Väčšina kanvíc v dnešnej dobe má uložené vykurovacie teleso na dne nerezového dna kanvice.

Vykurovacia špirála uložená v dne kanvice

Výhody tohto riešenia sú jednoznačné. Na vykurovacie teleso sa vám neukladá vodný kameň a tiež vám ušetrí vaše nervy a čas pri údržbe, pretože sa oveľa jednoduchšie čistí.

Nevýhodu môže byť pomalší doba uvarenia vody.

Vykurovacia špirála nezakrytá

Osobne sme nenašli žiadne výhody u nezakryté vykurovacej špirály. Prináša nám starosti v zanášanie vodným kameňom a tým nám aj viac zanáša napríklad filter v kanvici. Pri tejto variante musíte kanvicu viac čistiť. Vyberte si teda radšej vykurovaciu špirálu, ktorá je uložená na dne kanvice. Väčšina kanvíc už má však výhrevné teleso uležanie v dne kanvice.

Jedinou výhodou je snáď len to, že voda sa uvarí o niečo málo rýchlejšie.

Počet plášťov rýchlovarné kanvice

Ďalším parametrom, na ktorý by sme nemali zabúdať, je počet plášťov veka u kanvice. Väčšina tých najlacnejších kanvíc máva iba jeden plášť. Kvalitnejšie kanvice mávajú plášťov viac. Väčší počet plášťov nám zaistí, že teplo z kanvice vám tak rýchlo neutečie a voda vydrží teplá oveľa dlhšie.

Najviac tepla uniká práve vekom. Preto je vhodné si zakúpiť viac plášťové kanvice, ktoré zaručia, že vám teplo nebude z kanvice utekať.

Filter u rýchlovarné kanvice

Filter vám u kanvice zaistí to, že odfiltruje vodný kameň tak, aby sa vám nedostal do čaju alebo kávy. Môžete si vybrať kanvica s vymeniteľným filtrom. Niektoré kanvice majú pevný filtre.

Vyberateľná variant sa oveľa ľahšie čistia. Preto odporúčame si zakúpiť kanvicu s vyberateľným filtrom.

U rýchlovarných kanvíc sa stretnete s:

 • Vyberateľným filtrom
 • Pevným filtrom

Doplnky pre rýchlovarnú kanvicu

Ku kanviciam ponúkajú výrobcovia u rôzne doplnky. Ak ste milovníkom čajov, potom určite privítate doplnky, ktoré vám uľahčia prípravu vášho čaju.

Môžete napríklad nechať lúhovať čaj v kanvici a potom ho vďaka funkciám prihrievať. Čaj sa tak perfektne vylúhuje a bude stále teplý. Nebudete ho teda musieť potom ohrievať.

Výber rýchlovarné kanvice podľa ceny

Ak sa rozhodnete vyberať kanvicu podľa ceny, je tu niekoľko cenových hladín, podľa ktorých môžete kanvicu vyberať. Cena je určite dôležitým kritériom, podľa ktorého sa budete rozhodovať.

Zakúpiť kanvicu s dobrým pomerom cena / výkon je našim hlavným cieľom. Nie je potreba teda míňať zbytočne veľa peňazí.

Cenová hladina od 10 € do 20 €

Od dvoch 10 € zakúpime tie najlacnejšie modely rýchlovarných kanvíc. Tieto kanvice mávajú nižší príkon a horšie materiály. Väčšinou bývajú vyrobené len z plastu a nečakajte u nich mnoho funkcií a doplnkov. Táto kanvica okolo dvoch stoviek korún sa hodí do menších kuchýň a na použitie pre menej ľudí. Tiež očakávajte, že daná kanvice nebude mať práve veľký objem a môže mať o niečo horšiu kvalitu výroby.

Cenová hladina 20 € – 30 €

Zlatá stredná cesta v rozpätí 20 € až 30 € nám ponúka výber kanvíc, ktoré majú aj väčší objem. Môžete očakávať príkon od 2 000 W. V tejto hladine zakúpite ako kvalitnejšie plastové kanvice, tak i nerezové. V tejto hladine už zakúpite kvalitnú kanvicu, ktorá vydrží aj náročnejšie používanie pre viac osôb.

Cenová hladina nad 30 €

Za túto cenu ste už schopní zakúpiť pomerne vysoko kvalitné rýchlovarnú kanvicu. Tieto kanvice bývajú dobre hodnotené od zákazníkov, ktorí ich už zakúpili. Môžete u nich očakávať aj nejaké tie funkcie a môžete si vyberať z rôznych materiálov. Za túto cenu už kúpite aj pekné dizajnové kanvice. Príkon môže byť od 2 200 W vyššie. Preto budú mať kanvica dostatočný príkon na rýchle uvarenie vody.

Za túto cenu si už vyberiete, ak ste náročnejší zákazník na rôzne funkcie a vychytávky.

Dostupné značky rýchlovarných kanvíc

Rýchlovarné kanvice DeLonghi

Delonghi
DeLonghi je taliansky producent spotrebičov pre domáce použitie. Táto firma vznikla v roku 1902 v Taliansku. Značka DeLonghi ponúka mnoho spotrebičov ako kuchynských, tak i domácich. DeLonghi môžete tiež poznať vďaka výrobe skvelých kávovarov. DeLonghi sa tiež zaoberá výrobou rýchlovarných kanvíc, ktoré sú vzhľadné a kvalitné. Majú tak dobrý pomer cena / výkon.

Sage

rýchlovarné kanvice sage

Značka Sage vstúpila na slovenský trh len nedávno. Zaoberá sa výrobou a predajom domácich spotrebičov. Sage sa zaoberá predovšetkým predajom spotrebičov, ktoré sa týkajú jedla a prípravy kávy. Nie je teda prekvapením, že ponúka aj rýchlovarné kanvice. Značka Sage pochádza od austrálskej firmy Breville. Tá vznikla v roku 1932.

Rýchlovarné kanvice Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla v roku 1969 v Japonsku. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Zaoberá sa predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú cenovo dostupné. Kúpite od nej aj rýchlovarné kanvice Sencor.

Od tejto firmy zakúpite veľa rýchlovarných kanvíc v rôznych cenových hladinách a prevedeniach. Zakúpite tak lacné plastové, nerezové i sklenené kanvice. Zakúpite tak modely s rôznou vybavenosťou a funkciami. Prednosťou tejto značky je hlavne dostupná cena, ktorá je naozaj pre každého.

Electrolux

Electrolux logo

Electrolux je známy ponukou rôznych domácich spotrebičov vrátane bieleho tovaru.

Electrolux je švédsky koncern založený v roku 1919. Firma sa zaoberá výrobou chladničiek, umývačiek, práčok, klimatizáciou a výnimkou nie sú ani rýchlovarnej kanvice.

Rýchlovarné kanvice od značky Electrolux sa vyznačujú kvalitným spracovaním a mnohými funkciami. Electrolux tiež veľa dbá na zabezpečenie svojich kanvíc. Teda sa u mnohých modelov stretnete s ochranou proti prehriatiu. Navyše modely rýchlovarných kanvíc Electrolux sa môžu pýšiť jednoduchým ovládaním a praktickým otváraním veka.

Užívatelia väčšinou myslia značku Electrolux veľmi kladne.

ETA

Kto by nepoznal českú značku ETA. Je predovšetkým známa výrobou vysávačov. Dnes sa venuje výrobe mnohých domácich spotrebičov. Ponúka aj modely rýchlovarných kanvíc. Rýchlovarné kanvice ETA sa predávajú v mnohých prevedeniach. Zakúpite modely, ktoré sú nerezové a kvalitné. U značky ETA možno tiež nájsť mnoho modelov, ktoré sú cenovo dostupné a zároveň kvalitný. Väčšina modelov má rôzne tvary a rôzne funkcie. U značky ETA si rozhodne vyberiete svoju kanvicu.

Beko

beko logo

História tejto firmy a značky siaha do roku 1967 a vlastní ju turecká firma. Firma Beko je známa predovšetkým pre výrobu televíziou, mrazničiek a ďalších domácich spotrebičov.

Od firmy Beko si môžete vybrať rýchlovarné kanvice, ktoré sú kvalitné. Očakávajte u nich vyššia cenovú hladinu než u ostatných značiek. Aktuálne je ponúkané zhruba 5 modelov tejto značky na našom trhu.

Klarstein

klarstein-logo

Od firmy Klarstein môžete očakávať neopozeraný dizajn, ktorý sa len tak rýchlo neopozerá. Klarstein je nemecká značka, ktorá vsádza na inovácie a vysokú kvalitu svojich výrobkov. Nájdete od nej na našom trhu aj rýchlovarné kanvice. Tieto kanvice majú tiež nádherný a inovatívny dizajn. Ak vás zaujímajú dizajnové kanvice, potom je táto značka skvelou voľbou. Majú mnoho funkcií a sú vysoko kvalitné a zároveň pekné. S touto značkou si určite vo svojej kuchyni neurobíte hanbu.

Concept

concept

Značka Concept je významným dodávateľom domácich spotrebičov na náš trh. Concept je českou značkou založenou okolo roku 1991. Značka Concept má význačné portfólio domácich spotrebičov a výnimkou nie sú ani rýchlovarnej kanvice. Od značky Concept zakúpite rýchlovarné kanvice, ktoré majú dobrý pomer ceny a výkonu.

Rýchlovarné kanvice Guzzanti

Firma Guzzanti ponúka niekoľko kanvíc, ktoré majú pekný dizajn. Zakúpite od nej sklenené kanvice, keramické a nerezové rýchlovarnej kanvice. U firmy Guzzanti si môžete byť istí, že výrobky majú prvotriednu kvalitu.

Rýchlovarné kanvice Catler

catler-logo

U značky Catler zakúpite dizajnové kanvice. Od tejto značky sú rýchlovarnej kanvice o niečo drahšie.

Bosch

bosch

Bosch je nemecká firma založená v roku 1886. Zaoberá sa výrobou mnohých kvalitných výrobkov a rýchlovarných kanvíc. Pod značkou Bosch zakúpite mnoho modelov rýchlovarných kanvíc. Majú rôzne materiály. Zakúpite od nej výrobky s dobrým pomerom cena výkon. U kanvíc Bosch sa dbá na kvalitu i ochrany proti prehriatiu. Výrobky od Bosch sú vysoko kvalitné. Zákazníci hodnotia tieto výrobky veľmi dobre. Kanvica od Bosch toho vydrží naozaj veľa.

ECG

Pod značkou ECG nájdete výrobky za tú najlepšiu možnú cenu. Od značky zakúpite atraktívne výrobky, ktoré sú dostupné naozaj pre každého. Rýchlovarné kanvice od ECG majú najnižšiu cenu a sú tak dostupné pre všetkých zákazníkov, ktorých hlavným kritériom je cena. Pod touto značkou nájdete mnoho rýchlovarných kanvíc.

Tefal

Tefal

Firma Tefal je známa tým, že v roku 1954 vynašla nepriľnavou panvicu. Zaoberá sa výrobou mnohých domácich spotrebičov, ktoré sú pekné a zároveň kvalitný aj cenovo dostupné. Od tejto firmy nájdete tiež veľa modelov rýchlovarných kanvíc.

Kenwood

Ak nehľadíte toľko na cenu a máte radi pekný dizajn a hľadáte peknú kanvicu, ktorá sa vo vašu kuchyňu alebo firme nestratí, potom sú kanvice od firmy Kenwood skvelou voľbou. Narazíte tu na kanvica s objemom od 0,5 litrov do 1,7 litrov. Väčšina kanvíc je z nerezového materiálu, ale vyberiete si aj sklenenú kanvicu. Pri všetkých kanvíc je samozrejmosťou ukazovateľ hladiny vody.

Philips

philips

Známa holandská firma Philips sa zaoberá výrobou mnohých elektroniky vrátane rýchlovarných kanvíc. Firma Philips bola založená v roku 1891 v meste Eindhoven. Firma pôsobí vo viac ako 60 krajinách sveta. Od firmy Philips zakúpite niekoľko desiatok modelov rýchlovarných kanvíc. Nájdete u nich ako plastové tak i nerezové kanvice. Môžete si vybrať z mnohých objemov. Všetky kanvicu pôsobí pekným a čistým dizajnom. Kanvica so svojou prijateľnou cenou a pekným dizajnom rozhodne neurobia hanbu u vás v kuchyni.

Xiaomi

Xiaomi

Xiaomi je čínska spoločnosť, ktorá je známa predovšetkým výrobou chytrých mobilov hodiniek a rôznych gadgetov. Preto môže byť prekvapením, že od tejto firmy zakúpite aj rýchlovarnú kanvicu. Táto firma spojila svoje znalosti z oblasti moderných technológií a uviedla na trh smart rýchlovarnú kanvicu.

Od Xiaomi zakúpite aktuálne 1 rýchlovarnú kanvicu – Xiaomi Mi Smart Kettle. Je vyrobená z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Pýši sa s vysokou bezpečnostnou ochranou, a dokonca vie komunikovať cez Bluetooth. Táto kanvica má veľmi pokročilé funkcie. Môžete tak ovládať chytrou kanvicu cez svoj chytrý mobil pomocou pripojenia cez Bluetooth. Cez aplikáciu si tak môžete nastaviť teplotu vody, zistíte aktuálnu teplotu a mnoho ďalšieho. Avšak táto múdra kanvice je skôr pre IT geek ako bežné každodenné užívateľa. Ak máte radi novinky a vzhľad, ktorý sa podobá šikovným gadgetům, potom si zakúpte chytrou rýchlovarnú kanvicu od Xiaomi. Kanvice od tejto značky je perfektný spotrebič.

Russell Hobbs

Na našom trhu nájdete aj kanvice od značky Russell Hobbs. Tieto prístroje sú veľmi dobre vyrobené a dobre sa s nimi varí voda. Ceny tejto značky sú o niečo vyššie, ale sú zase odolné. Kanvice od tejto značky je perfektný spotrebič.

Ako sa starať o rýchlovarnú kanvicu

Po zakúpení rýchlovarnej kanvice je dôležité vedieť, ako sa o ňu správne starať. Pretože rýchlovarná kanvica je vystavená vodnému kameňu a ďalším minerálom vo vode, je dôležité ju často a dôkladne čistiť vhodnými metódami a čistiacimi prípravkami.

Pri varení nie je vhodné variť viac vody, než je aktuálne potrebné. Preto varte vždy toľko vody, koľko naozaj potrebujete. Vďaka tomu ušetríte čas a nebudete nútení toľko dlho čakať.

Ak uvaríte viac vody, než potrebujete, nie je dobré potom vodu nechávať celý deň v rýchlovarnej kanvici. Ak v nej necháte vodu, bude sa vám v kanvici usadzovať vápnik a soli. Tie sa potom usadia na dne kanvice.

Ako čistiť rýchlovarnú kanvicu

Na usadenie kameňa v kanvici má vplyv tvrdosť vašej vody. Ovplyvňuje to tiež to, ako kanvicu používate a ako ju čistíte. Poďme sa pozrieť na pár rád, ako sa vodného kameňa z kanvice zbaviť.

Na čistenie kanvice môžete použiť špeciálne čistiace prípravky, ktoré vás vodného kameňa ľahko zbaví.

Na vodný kameň stačí ocot

Na odstránenie vodného kameňa možno tiež použiť ocot. Ten v pomere 1: 1 s vodou dokonale odstráni vodný kameň z vašej kanvice. Nalejte do kanvice v pomere 1: 1 ocot s vodou. Nechajte kanvicu následne zahriať. Voda by sa nemala variť, iba ju zahrejte. Potom nechajte ocot s vodou niekoľko hodín pôsobiť. Potom kanvicu dôkladne vypláchnite a nechajte v nej čistú vodu prevariť. Ocot je perfektný na vodný kameň.

Kyselina citrónová

Ak vám vadí zápach octu, možno namiesto neho použiť kyselinu citrónovú. Do vody pridajte kyselinu citrónovú.

Pri čistení myslite na to, že by ste mali kanvicu vytiahnuť z elektriny, pretože sa vám môže dostať voda do podstavca, ktorý je napájaný elektrinou. Preto ju vždy vytiahnite z elektriny.

Pravidelným čistením kanvice od vodného kameňa docielite toho, že vám kanvice oveľa dlhšie vydrží a zlepšíte tým i efektivitu pri varení vody. Preto vašu novú kanvicu nezabudnite pravidelne čistiť a udržiavať ju.

Pár slov na záver

Bez rýchlovarné kanvice sa človek dnes nezaobíde. Vďaka kanvicu jednoducho pripravíte rôzne druhy čaju či už je to obľúbený zelený, alebo tým pripravíte dobrú kávu a využijete ju aj pri mnohých iných príležitostiach. Rýchlovarná kanvica je pomocníkom, ktorý sa vo vašej kuchyni nestratí a využije ho celá vaša rodina vrátane návštev a hodí sa nielen do domácnosti, ale aj do firiem a firemných kuchýň. Kanvice je perfektný mini spotrebič nielen do vašej domácnosti.

A preto dúfame, že sme vám s výberom rýchlovarné kanvice pomohli. Pri výbere a kúpe myslite na parametre, o ktorých sme si povedali. Pamätajte na vhodný objem, dĺžku napájacieho kábla, funkcie a prevedenie materiálu. Zároveň dúfame, že vám táto ideálna kanvica bude slúžiť po mnoho rokov a každý deň vám pripraví váš obľúbený nápoj či už je to čaj alebo výborná káva.

 

3.7/5 - (4 votes)

Mohlo by vás zaujímať