Menu Zavrieť

Kamery do auta

kamera-do-auta
Hľadáte dobrú kameru do auta? Potom ste tu správne, pretože v tomto článku si povieme o tom, aké kamery do auta sú na našom trhu najlepší. Pozrieme sa na ich hodnotenie a parametre.

Autokamera je užitočným prístrojom, ktorý zaznamená všetko to, čo sa deje na ceste. Na internete môžete nájsť tisíce rôznych videí, ktoré zobrazujú rôzne autonehody a i napríklad kuriózne situácie. Kamera do auta má za úlohu natočiť prevádzku na ceste a zaznamenať ho pre prípadné neskoršie prehratí a použitie v digitálnej podobe. Toto zariadenie to zvláda veľmi ľahko a do automobilu si ho pridáte veľmi ľahko.

Pripevnenie palubnej kamery je v dnešnej dobe veľmi užitočné. Palubný kamera dnes plní funkciu „čiernej skrinky“. Auto kamery sú v dnešnej dobe také malé čierne skrinky vo vašom automobile užitočné pre všetkých vodičov. Môžete sa stretnúť aj s označením DVR kamera do auta. Zábery z kamery sa vám môžu hodiť pokiaľ nastane autonehoda, alebo v prípade, že vás na ceste niekto ohrozí (napríklad vybržďování). V dnešnej dobe je doprava veľmi hustá a agresivita vodičov stúpa.

Záznam sa vám bude hodiť pre políciu alebo poisťovňu. Záznamy z auto kamery môžu teda slúžiť ako dôkazový materiál. Záznam sa dá uložiť z kamery do vášho osobného počítača.

V tomto článku sa pozrieme na 10 najlepších kamier do auta, ktoré sú dostupné na trhu. Tiež si povieme o tom, ako vybrať kameru do auta. Akým parametrom sme dali v tomto článku prednosť? Zamerali sme sa hlavne na kvalitu záznamu, rozlíšenie kamery do auta, frekvencia zapisovanie, pamäť, cena a ďalšie dôležité parametre, ktoré je dobré poznať pre výber tej najlepšie kamery do auta.

Nižšie sme pre vás tiež pripravili test kamier do auta vrátane porovnania jednotlivých modelov, ktoré sú dostupné na našom trhu v tomto roku.

10 najlepších kamier do auta

Vybrali sme pre vás 10 najlepších kamier do auta. Zoradili sme tieto top kamery do prehľadnej tabuľky. Ako sme tieto kamery do auta vyberali? Vybrali sme ich podľa dostupných hodnotenia a recenzií od ich užívateľov. A najlepšie na tom je, že tieto modely si môžete ďalej usporiadať podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma najnižšia cena, môžete si zoradiť kamery podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadRozlíšenieUhol záberuFPSVeľkosť displejaTyp pamäťovej kartyOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Eltrinex LS500 GPSkamera do auta Eltrinex LS500 GPS2560 x 1080170°602,7"Micro SD180,43Zobraziť v obchodoch
Yi Smart Dash Camerakamera do auta Yi Smart Dash Camera1920 x 1080165°602,7"Micro SD61,99Zobraziť v obchodoch
TrueCam A7skamera do auta TrueCam A7s2560 x 1080130°602,7"Micro SD112,99Zobraziť v obchodoch
Navitel R1000kamera do auta Navitel R10001920 x 1080165°301,2"Micro SDXC84Zobraziť v obchodoch
Xiaomi Mi Dash Camkamera do auta Xiaomi Mi Dash Cam1920 x 1080160°303"Micro SD77Zobraziť v obchodoch
Eltrinex CarHD LDWSkamera do auta Eltrinex CarHD LDWS2560 x 1080170°302,7"Micro SDHC104,90Zobraziť v obchodoch
Niceboy PILOT Q8kamera do auta Niceboy PILOT Q82304 x 1296170°302,7"Micro SD/SDHC/SDXC109Zobraziť v obchodoch
Navitel MR250kamera do auta Navitel MR2501920 x 1080160°305"Micro SDXC15,68Zobraziť v obchodoch
Niceboy PILOT Q5kamera do auta Niceboy PILOT Q51920 x 1080170°302,7"Micro SD až 64GB86,09Zobraziť v obchodoch
Mio MiVue J85kamera do auta Mio MiVue J851920 x 1080150°30Bez displejaMicro SD/SDHC až 128 GB148,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia kamier do auta od ich užívateľov.

Recenzie najlepších kamier do auta, porovnanie a opis

V tejto sekcii sa pozrieme na podrobnejšie hodnotenie jednotlivých DVR kamier a zameriame sa tiež aj na podrobnejšie parametre.

Kamera do auta Eltrinex LS500 GPS

Táto kamera LS500 GPS od značky Eltrinex je veľmi obľúbeným produktom. V našom porovnaní sa čierna skrinka Eltrinex LS 500 GPS umiestnila na prvom mieste. Model tejto kamery do auta ponúka funkcie GPS, detekcie radarov a detekcie jazdných pruhov. Kamera je vybavená aj nočným videnie, takže môžete pohodlne nahrávať aj v noci či pri prejazdoch v tuneloch. Tento prístroj ponúka veľmi dobrý pomer cena / výkon. Mnoho zákazníkov si tento model veľmi chváli.

Kamera do auta Yi Smart Dash Camera

Yi Smart Dash Camera je veľmi dobrou kamerou, ktorá je za dostupnú cenu. Kamera ponúka nahrávanie až pri 60 snímkach za sekundu. Pri prípadnom rýchlom brzdení sa nakrútený materiál zamkne proti prehranie. Video je veľmi dobre komprimované a teda model veľmi dobre pracuje s úložným miestom na pamäti.

LCD má uhlopriečku 2,7 palca. Model má funkciu, ktorá je schopná monitorovať prípadné vyjdenie z jazdných pruhov a následne vás upozorní. Čierna skrinka do auta ponúka tiež funkciu WiFi. S ňou môžete jednoducho prenášať záznamy do ďalších zariadení. Jedná sa o dobre vybavený model autokamery, ktorý je veľmi dobre hodnotený zákazníkmi.

Kamera do auta TrueCam A7S

Na treťom mieste sa umiestnila DVR kamera TrueCam A7S. Táto čierna skrinka od Truecam vie nahrávať v rozlíšení vo Full HD (1080p). Model TrueCam A7S je vybavený GPS modulom. Autokamera nahráva cyklicky (pri naplnení úložiska sa začne starý záznam prehrávať). Model má úložisko 32 GB pre nahrávanie.

Model ponúka funkciu uzamknutia proti prehranie dôležitého záznamu. Model TrueCam A7S je vybavený aj G senzorom, monitorovaním rýchlostných radarov. Kamera vie ukazovať aj aktuálnu rýchlosť vďaka jeho GPS modulu a vie zobraziť aj maximálnu povolenú rýchlosť. Ďalej je model TrueCam A7S vybavený aj šikovným asistentom, ktorý stráži vzdialenosť auta pred vami a je schopný vás upozorniť v prípade hroziaceho nebezpečenstva.

Kamera do auta Navitel R1000

Štvrté miesto obsadila kamera do auta Navitel R1000. Táto čierna skrinka má netradičný moderný dizajn a je vybavená mnohými rôznymi funkciami pre kvalitný záznam jazdy. Model od značky Navitel ponúka pokročilý objektív, ktorý je vybavený 6 vrstvou sklenenou šošovkou. Kamera je schopná natáčať vo Full HD. Model ponúka GPS modul, WiFi a G-Senzor. Pamäť modelu pre nahrávanie je 64 GB. Model ponúka široký uhol záberu a to 165 °.

Kamera do auta Xiaomi 70mA Dash Cam

Autokamera 70mA Smart od značky Xiaomi. Jedná sa o autokameru, ktorá ponúka veľmi kvalitný záznam vašich ciest. Čierna skrinka ponúka nahrávanie vo Full HD (1080p), 130 stupňov FOV. Model ponúka funkciu WiFi. K tejto kamere sa môžete pripojiť cez WiFi pomocou špeciálnej aplikácie pre váš chytrý telefón.

Kamera do auta Eltrinex CarHD LDWS

Kamera Eltrinex CarHD LDWS je vybavená rôznymi zaujímavými funkciami. Napríklad detekciou jazdných pruhov, detekcia vozidiel, g-senzorom, detekcia pohybu a automatickým zapnutím nahrávania jazdy. Kamera je schopná nahrávať v rozlíšení až 2560 x 1080.

Videozáznamy sa ukladajú na pamäťové karty, ktoré môžu mať veľkosť až 64 GB.

Kamera do auta Niceboy PILOT Q8

Medzi najlepšími kamerami do auta z nášho porovnania sa umiestnil aj model Niceboy PILOT Q8. S touto kamerou môžete nahrávať vo veľmi vysokom rozlíšení 2304 x 1296 (označované ako Super Full HD). Čierna skrinka je vybavená GPS modulom, G-senzor, asistenčnými systémami pre sledovanie jazdných pruhov a prevádzky pred vami, detekcia radarov a ďalších moderných funkcií. Čierna skrinka má malé rozmery, takže vám nebude vadiť v zornom poli. Pozorovací uhol záberu (FOV) modelu je 170 °.

Model ponúka aj funkciu automatického zapnutia, nočný režim. Maximálna veľkosť pre pamäťové karty je 128 GB. Kamera podporuje pamäťové karty Micro SD, Micro SDHC a Micro SDXC.

Kamera do auta Navitel MR250

Kamera do auta Navitel MR250 je zaujímavou autokameru, ktorá je zabudovaná v spätnom zrkadle. Kamera je schopná nahrávať vo FULL HD (1080p). Môžete do autokamery umiestniť pamäťovej SD karty až o veľkosti 64 GB. Navitel MR250 ponúka funkcie G-senzor, nočný režim, automatický štart, prenos obrazu pri cúvaní, parkovacie režim a nahrávania v slučke.

Čierna skrinka má uhol záberu 160 ° a nahráva v 30 FPS. Kamera vie zaznamenávať audio vo veľmi dobrej kvalite.

Kamera do auta Niceboy PILOT Q5

Kvalitná palubná autokamera Pilot Q5 od značky Niceboy. Táto kamera vám umožňuje nahrávať záznamy vo Full HD 1080p s funkciou HDR. Model obsahuje veľmi výkonný procesor vrátane G-Senzora. Kamera má funkcie nahrávania v slučkách a automatickú detekciu pohybu. Je vybavená 170 ° širokouhlým objektívom.

Kamera podporuje pamäťové karty typu Micro SDXC. Jedná sa o dobrú kameru za skvelú cenu, ktorú môžete rozšíriť o ďalšie pamäť pomocou MicroSD kariet.

Kamera do auta Mio MiVue J85

Kamera sa zaujímavým vzhľadom Mio MiVue J85 sa tiež umiestnila v našom porovnaní najlepších autokamier. Je vybavená kvalitným snímačom od Sony, ktorý zvláda nahrávať vo kvalite QHD. Kamera je vybavená funkciami ako je G senzor, WiFi, GPS modul, upozornenie na radary, detekcia nehody, automatické nahrávanie a ďalšie. Maximálna veľkosť pre pamäťové karty je 128 GB a sú podorovány karty vo formáte MicroSD. Je možné teda pamäť ďalej rozširovať.

Ako vybrať kameru do auta

V tejto časti článku si povieme o tom, ako vybrať kameru do auta. Zameriame sa tu na dôležité parametre. Na internete je veľa rôznych kamier do auta, ktoré majú veľa rozdielnych parametrov, čo zapríčiní, že výber vhodnej kamery sa potom stáva oveľa zložitejším. S týmto návodom vám výber autokamier značne uľahčíme.

Vďaka tomuto návodu nemusíte prechádzať desiatky či stovky webových stránok a diskusií na internete a zisťovať si tak dôležité parametre pre výber. Pracovali sme na tomto návode mnoho hodín, aby sme vám priniesli tie najdôležitejšie informácie, ktoré sú dôležité pre výber dobrej kamery do auta.

Typ kamery do auta

Kamery do auta možno rozdeliť na niekoľko typov z hľadiska ich funkčnosti. Kamery do vozidla môžeme rozdeliť na 3 základné typy.

 • Klasická kamera do auta
 • Duálny kamera do auta
 • Externé kamera do auta

Môžete si vybrať klasickú kameru, ktorá sníma priestor len pred vami. Potom si vyberiete autokameru duálnu alebo auto kamery externé.

Duálny kamery do auta sú schopné zaznamenávať obraz z vonku i zvnútra a ukladať obaja záznamy naraz.

Posledným typom sú autokamery externé. Ide o kameru, ktorá zaznamenáva pohyb vpredu i vzadu. Ak hľadáte aj zadnú kameru do vášho vozidla, potom hľadajte medzi externými autokamerami.

Notifikácia u kamier

Notifikácia sú dôležitým prvkom každej auto kamery. Je to možno aj dôležitejšie ako kvalita nahrávaného videozáznamu. Notifikácia sú správy a oznámenia, ktoré vás informujú o aktuálnom stave kamery do auta. Najlepšia kvalita videa vám bude k ničomu, ak je s autokamerou niečo zle a vy o tom neviete. Niektorí výrobcovia na notifikácie moc nedbajú. Mnohokrát sa ľuďom stalo, že si nevšimli, že ich kamera nenahráva a po nehode bolo už neskoro…

U autokamier sa môžete stretnúť s 2 druhy notifikácií:

 • Zvukové notifikácie – Zvuková notifikácia je dobrou voľbou, pretože sa nemusíte na vašej kameru do auta pozerať a aj tak viete, že nahráva.
 • LED indikátor – LED indikátor je tiež vhodnou notifikácií. Vhodné je, ak LEDka svieti v dolnej časti. Ak je LED indikátor v pravom hornom rohu, nemusí byť vidieť, pretože ho môže prekrývať spätné zrkadlo v aute.

Kvalita videa

Kvalitu videa nám určuje ostrosť a jas natočeného videozáznamu. Lepšia kvalita videa vám dá väčšiu šancu zaznamenať detaily, ako sú poznávacie značky alebo tváre. To je veľmi dôležité, ak dôjde napríklad k autonehode či pri rôznych incidentoch, kedy bude vhodné mať detailný záznam.

Kvalita nahrávania vo dne

Kvalita nahrávania za dňa je veľmi podobná skoro u všetkých kamier do auta. Nepotrebujete totiž žiadny špeciálny čip ani softvér pre natáčanie v čase, keď je vonku veľa svetla. Dobrý záznam za dňa zaobstará aj tá najlacnejší autokameru.

Kvalita nahrávania v noci

S nahrávaním v noci už je to horšie. Tu veľmi ľahko spoznáte, aká kamera do auta je dobrá a aká zlá. Autokamera musí mať dobré parametre, aby bola schopná dobre nahrávať aj v noci.

Pre lepšiu nahrávanie v noci vám môže pomôcť niekoľko parametrov:

 • Vylepšený dynamický rozsah – Vylepšený dynamický rozsah umožní kamere zachytiť viac svetla od iných objektov a tým je potom viac vidieť aj na výslednom zázname videa.
 • Znížené rozmazania pohybu – V noci musí kamera držať závierku dlhšie otvorenú, aby sa do senzora dostalo viac svetla. Ak sa objekty pohybujú, dochádza k rozmazaniu detailov. A to je hlavným dôvodom, prečo je tak ťažké zaznamenať poznávacie značky v noci. Lepšie kamery do auta môžu ponúknuť vyššiu citlivosť ISO a ďalšia optimalizácia rýchlosti uzávierky.

Snímač kamery do auta: Rozlíšenie a veľkosť

Hardware nám tiež ovplyvní celkovú kvalitu zaznamenaného videa. Pri výbere je dobré sa zamerať na veľkosť snímača a na jeho rozlíšenie.

Veľkosť snímacieho čipu

Veľkosť snímača sa udáva v palcoch. Všeobecne môžeme povedať, že čím väčšia snímač má veľkosť, tým lepšie pre vás. Väčší snímač dokáže pohlcovať oveľa väčšie množstvo svetla. Väčší snímač redukuje šum a vďaka nemu je oveľa ostrejší výsledný záznam. Vďaka väčšiemu snímaču tiež bude lepší záznam, ktorý je zhotovený v noci či za zníženej viditeľnosti alebo pri zlom počasí.

Rozlíšenie

Rozlíšenie sa udáva v pixeloch. Pixely nám udávajú to, koľko obrazových bodov sa vojde na jednu snímku. Môžete si vyberať kamery s rozlíšením vo Full HD (1920 x 1080 / 1080p) alebo v HD rozlíšení. Niektoré kamery sú schopné natáčať aj vo 4k rozlíšení. Avšak čím vyššia je rozlíšenie u kamery, tým viac miesta zaberie výsledné video.

Svetelnosť objektívu kamery do auta

Svetelnosť objektívu nám udáva to, koľko svetla je schopný spracovať čip pri danom modeli kamery do auta. U svetelnosti platí, že nižšia hodnota je lepšia. Ak si zakúpite modely, ktoré majú svetelnosť nižšia ako F / 1,8, tak sa jedná o veľmi dobrú svetelnosť. Svetelnosť nám ovplyvňuje aj to, ako dobre môžete zaznamenávať aj za zhoršených svetelných podmienok. S dobrou svetelnosťou môžete nahrávať skvelé záznamy aj za nočného svetla. Svetelnosť tiež ovplyvňuje to, koľko šumu bude na výslednom zázname. Čím lepšie má model svetelnosť, tým má aj menej šumu. Avšak šumu sa nikdy nezbavíte, aj u najlepšieho modeli sa stretnete s istou mierou šumu na výslednej fotografii.

Ohnisková vzdialenosť

Ohnisková vzdialenosť sa značí skoro rovnako ako svetelnosť objektívu. Namiesto veľkého F sa značí ohnisková vzdialenosť malým f. Všeobecne platí, že čím je ohnisko bližšie šošovke (nižšia hodnota f), tým dokáže kamera zabrať väčší uhol záberu a teda má kamera do auta väčší záber.

Šošovky

Šošovka zachytáva svetlo a zaostruje obraz na senzor. Lepšie šošovky produkujú jasnejšie, ostrejšie a oveľa menej skreslený video záznam.

Všeobecne možno povedať, že sklo je lepšie ako plastový materiál. Vyberajte si teda kameru so sklenenými šošovkami.

Uhol záberu (FOV)

Uhol záberu je tiež dôležitým parametrom pri výbere DVR kamery do auta. Uhol záberu môže byť označovaný ako FOV (Field Of View). Čím vyššia má daný model uhol záber, tým viac toho dokáže zaznamenať.

Príliš široká uhol záberu kamery sťažuje zachytenie detailov. Príliš úzky uhol záberu kamery naopak nie je schopný dostatočne zaznamenať objekty, ktoré sú stranách objektívu a potom nie sú dostatočne vidieť. Často sa môže stať, že uhol záberu môže rozhodnúť o tom, či daný incident bude vidieť alebo nie.

Frekvencia snímania (FPS)

Frekvencia snímanie nám udáva to, koľko snímok sa zobrazí za jednu sekundu. Čím je hodnota FPS vyššia, tým je obraz plynulejší. Najčastejšie sa stretnete s modelmi, ktoré majú okolo 30 FPS. Niektoré lepšie modely môžu ponúkať aj 60 FPS. Táto hodnota však nie je úplne tou najdôležitejšie pri výbere autokamier. Na nahrávanie záznamov pre prípad autonehody vám bude stačiť aj nižšia hodnota frekvencie snímania. Ak však chcete záznamy z jazdy nahrávať napríklad na YouTube, potom vám bude vyhovovať kamera s 60 FPS.

LCD displej kamery

LCD displej je bežnou výbavou, ktorá pomáha užívateľovi prehrávať uložené videá a pracovať s kamerou oveľa jednoduchšie. Väčšina displejov spadá do veľkosťou displeja medzi 2,0 „a 2,7“. Tie najmenšie displeje majú veľkosť okolo 1 „až 1,5“. Je dobré si vybrať obrazovku s dostatočným jasom, aby bolo dobre vidieť aj keď svieti slnko.

Modely s displejom s vysokým rozlíšením sú síce pekné, ale nie je nutné mať displej s veľkým rozlíšením. Ak považujete prehrávanie natočeného videa za prioritu, odporúčame kameru, ktorá je vybavená technológiou WiFi alebo Blueetooth, a to preto, aby bolo možné si video prehrať vo vašom telefóne v jeho skutočnej kvalite.

Nastavenie kamery

Väčšina kamier je jednoduchá na ovládanie. Väčšinu kamier do auta môžete používať ihneď po vybalení z krabice. U niektorých je dobré vopred nastaviť dátum a čas.

Kondenzátory a batérie

Kondenzátory a batérie majú vysoký vplyv na dlhodobú spoľahlivosť celého prístroja. Spoľahlivosť je celkom ťažké predvídať, ale ak kamera je vyrobená s kondenzátory alebo batériami, môže časom spôsobiť veľký rozdiel v dlhodobej spoľahlivosti. Všeobecne bývajú lepšie kondenzátory, ale aj u nich existuje niekoľko nevýhod.

Kondenzátory

Kondenzátory bývajú oveľa viac odolné voči teplu a majú oveľa väčšiu životnosť ako lítium-iónové batérie.

Batérie

Stretnete sa aj s modelmi, ktoré sú napájané lítiovou batériou. Batérie zle znáša veľké horúčavy a veľké zimy. Výdrž batérie tiež zhoršuje napájanie cez sto percent kapacity. Niektoré lacné modely navyše obsahujú nekvalitné batérie, takže vám batéria môže veľmi rýchlo odísť.

Pamäť

Zmyslom autokamery je mať záznam uložený v pamäti pre neskoršie použitie. Kamery do auta môžu byť vybavené vnútornou pamäťou, ktorá sa pohybuje s veľkosťou okolo 8 GB až 64 GB. Rovnako ako u mobilov aj u kamier do auta môžete pamäť rozšíriť pomocou SD kariet či microSD kariet. MicroSD alebo SD karty možno dokúpiť podľa ľubovôle. Niektoré modely nedisponujú vnútornou pamäťou a musíte si do nich dokúpiť pamäťovú kartu. Musíte si však vybrať správny typ karty, ktorý pasuje do vášho modelu. Pri jednotlivých modelov sa tiež líšia to, aká môže byť maximálna veľkosť pamäťovej karty.

Čím viac pamäte má daný model k dispozícii, tým lepšie pre vás.

Koľko hodín záznamu sa zmestí na jednotlivé veľkosti pamäte?

Veľkosť pamäteHD záznamFull HD záznam
16 GB7,2 hodín3,5 hodín
32 GB14,5 hodín7,1 hodín
64 GB29 hodín14,3 hodín
128 GB58 hodín29 hodín

Tieto hodnoty je nutné brať len ako orientačné. Koľko hodín je možné nahrať na dané úložisko záleží tiež na tom, akým softvérom a kodeky je daná kamera vybavená.

Niektoré DVR kamery umožňujú nastaviť slučku. To znamená, že sa záznamy postupne vymažú s novým nahrávaním a teda nemusíte vašej kameru ručne mazať.

Vstupy a výstupy

Kamera do auta môže byť vybavená rôznymi vstupmi a výstupmi. Najčastejšie sa stretnete s HDMI výstupom pre prenos zaznamenaného obrazu na ďalšie zariadenia (napr. Notebook). Ďalej býva najčastejšie kamera vybavená USB vstupom, ktorý slúži na prenos dát z kamery do počítača.

Lokalizácia – slovenské menu

Pri výbere sa tiež pozrite na detail produktu a zistite, či je v špecifikáciách uvedená aj slovenská alebo česká lokalizácia menu. Ak nie je, môže to pre niekoho byť problém. Niektoré modely, ktoré nájdete na trhu, môžu byť ponúkané bez českej lokalizácie. Preto ak máte s angličtinou problém, odporúčame sa zamerať aj na tento parameter. Vyberajte teda model, ktorý obsahuje aj slovenské alebo české menu / nastavenie.

Funkcie kamier do auta

U kamier do auta si môžete tiež vyberať z celej rady rôznych funkcií. Tieto funkcie vám sú schopné rozšíriť obyčajnú kameru o mnoho užitočných funkcií. Môžete naraziť na rôzne funkcie u mnohých produktov. Ktoré to sú? Na to sa poďme teraz podrobnejšie pozrieť.

 • Funkcia GPS – Funkcia GPS je užitočnou funkciou, ktorá sa používa najmä pre zisťovanie aktuálnej rýchlosti vozidla. Táto funkcia GPS neslúži na to, aby vás navigovala. Kamery s gps sa dajú používať napríklad na zistenie pozície a rýchlosti vašich zamestnancov. Kamery s gps bývajú o niečo drahšie.
 • Funkcia automatického zapnutia – Táto funkcia vám automaticky zapne kameru a nemusíte ju teda zapínať ručne. Detekcia pohybu vám sama zapne kameru. Akonáhle sa automobil rozbehne, začne kamera nahrávať. Nestane sa tak, že by ste nahrávať zabudli a nemali tak záznam, ak dôjde k nejakej mimoriadnej udalosti.
 • Mikrofón u kamery do auta – Vďaka mikrofónu je prístroj schopný nahrávať aj zvukovú stopu. U záznamu máte teda okrem videa aj audio.
 • Funkcie pre detekovanie rýchlostných radarov – Táto funkcia je dostupná len ak je model vybavený zároveň i GPS funkcií. Slúži na upozornenie, keď vchádzate do oblasti, kde sa meria rýchlosť.
 • Zamknutie videozáznamu – Funkcia zamknutie vám umožní predísť nechcenému zmazaniu vášho videa.
 • Okamžité fotografovania – Vďaka funkcii okamžitého fotografovania ste schopní fotografovať aj keď máte zapnutý záznam videa. Môžete fotiť kedykoľvek. Stačí len stlačiť príslušné tlačidlo.
 • Funkcia gravitačného senzora – Táto funkcia slúži na automatické varovania v prípade dopravnej nehody. Gravitačné senzor sníma pohyb v niekoľkých smeroch a jeho citlivosť si môžete jednoducho prispôsobiť v nastavení prístroja.
 • Funkcia Wi-Fi – Táto funkcia vám umožňuje pripojiť autokameru k inému zariadeniu cez wifi. Najčastejšie využijete túto funkciu pre pripojenie k počítaču alebo šikovnému telefónu pre prenos (alebo prehranie) zachyteného záznamu z auto kamery.
 • Funkcia nočného režimu – Ak ste vodičom, ktorý jazdí hlavne v noci, bude sa vám hodiť táto funkcia nočného režimu. Nočný režim ponúka lepšie osvetlenie, takže dostanete aj lepšiu kvalitu nočného záznamu.
 • Infračervené svetlo – Infračervené svetlo je ľudským okom neviditeľné, ale môže byť zaznamenané kamerami. Infračervené svetlo skôr využijete u kamier, ktoré zaznamenávajú aj pohľad dovnútra auta. Pri pohľad von môže dochádzať k odrazu infračerveného svetla od predného okna vášho automobilu.
 • Funkcia varovania pred vybočením z jazdného pruhu – Ak by ste náhodou vyšli z vášho jazdného pruhu, potom vás na to autokamera upozorní.
 • Funkcia parkovanie – Táto funkcia vám šetrí pamäť na autokamere. Ak parkujete, zapnite si parkovacie mód. Kamera bude nahrávať len, pokiaľ bude pred autom nejaký pohyb – detekcia pohybu.
 • WDR – Čo umožňuje funkcia WDR? WDR je skratkou pre Wide Dynamic Range, čo znamená, že táto funkcia zlepšuje kvalitu obrazu. Zachytáva lepšie kontrasty medzi tieňmi a svetlami obrazu.

Príslušenstvo

Teraz sa poďme pozrieť aj na to, aké príslušenstvo je ponúkané u rôznych čiernych skriniek na trhu. Myslite na to, že príslušenstvo môže zvyšovať cenu modelu. Na trhu nájdete pri modeloch rôzne príslušenstvo.

Dostupné príslušenstvo:

 • Držiaky – Držiak vám umožní jednoducho uchytiť zariadenia bez nutnosti zložitého vŕtania, skrutkovanie a upevňovanie. Najčastejšie pri modeloch nájdete magnetický držiak. Magnetický držiak vám tiež umožní jednoduché demontovaní kamery, čo sa hodí napríklad pri opustení automobilu.

Cenové kategórie autokamier

Keďže na trhu nájdeme mnoho rôznych DVR kamier, je dôležité si ich rozdeliť do niekoľkých cenových kategórií. Je dobré sa pozrieť na cenovej kategórie, pretože je dobré si ujasniť, koľko peňazí chcete investovať do nového zariadenia.

Cenové kategórie sú tieto:

 • Modely s cenou do 50 €
 • Cena od 50 € do 150 €
 • Cena od 150 € do 300 €
 • Cena nad 300 €

Cenová kategória: Modely s cenou do 50 €

Čo môžete očakávať od modelov s cenou do 50 € s DPH? Táto cenová kategória ponúka najlacnejšie digitálne zariadenia, ktoré zaznamenajú jazdu vodiča. Od týchto modelov však neočakávajte mnoho funkcií. Modely s gps ani wifi tu moc nečakajte. Tieto modely sú ponúkané s celkom malým displejom. Displej má najčastejšie veľkosť okolo 1″ s menším rozlíšením. Súčasťou tejto kategórie sú značky Lamax, Niceboy, Navitel, TrueCam alebo Cel-Tec a pár ďalších. Tieto modely väčšinou nie sú vybavené vnútornou pamäťou, takže je nutné si do nich dokúpiť microSD alebo sd kartu , čo musíte pripočítať k celkovej cene modelu. Ďalšie microSD karta vám môže celkovú kapacitu aj rozšíriť. Výhodou je, že väčšina týchto kamier dokáže nahrávať záznam vo Full HD.

Stredná cenová kategória: od 50 € do 150 €

Táto cenová kategória ponúka už o niečo lepšie vybavené modely. Vyberiete si tu modely s lepším pozorovacím uhlom a s oveľa lepším displejom. Možno si tu vybrať aj rôzne funkcie ako napríklad wifi, g senzor či parkovacie mód (detekcia pohybu). Stretnete sa aj s gps modulom, ktorý zobrazuje aktuálnu rýchlosť a čas. Nájdete tu v balení aj magnetický držiak alebo iné držiaky. Práve táto kategória ponúka celý rad top modelov, ktoré v tomto článku odporúčame. Táto cenová kategória ponúka značky Xiao, Niceboy, Yi, Naviteal, Mio a ďalšie.

Cenová kategória: Cena od 150 € do 300 €

Čo ponúka cenová kategória s cenou od 150 € do 300 €? Ide o dobre vybavené tovaru. Hodnotenie týchto modelov býva veľmi dobré. Tieto produkty ponúkajú wifi, gps modul, bluetooth, g senzor, parkovacie mód, detektor pohybu, funkcie pre detekovanie dopravné značky alebo radary, automatické zapnutie keď sa auto dostane do pohybu a ďalšie. Súčasťou býva aj česká lokalizácia. Vyberiete si tu aj kvalitný dual kamery. S kamerou z tejto kategórie natočíte mnoho záberov, pretože sú veľmi kvalitné. Možno si aj tu vybrať kameru, ktorá má v balení držiak. S kamerou z tejto kategórie zvládnete natočiť veľmi kvalitné videá, niektoré zariadenia dokážu natočiť záznam aj vo 4k.

Cena nad 300 €

V tejto kategórii sú tie najlepšie kamery. Ide o skvele vybavené modely. S touto kamerou môžete natáčať vo 4k alebo Extreme HD pod. Vyberiete si tu duálny kamery (dual), kamery s gps modulom a sledovaním a ďalšími funkciami, ktoré sú veľmi pokročilých. Vyberiete si tu napríklad modely od značiek Sony, PROFIM, Waeco, Mio, DOD a ďalšie. Od značky Mio si tu zakúpite model Mio Mivue 698. Tie najdrahšie modely sa dajú zakúpiť aj za cenu, ktorá presahuje 500 €.

Záruka a reklamácie kamery do auta

Na všetky palubné kamery do auta, ktoré zakúpite v niektorom z e-shopu v Českej republike, sa vzťahuje klasická dvojročná záruka a možnosť kedykoľvek pokazený prístroj reklamovať u predajcu.

Výnimkou je, ak by ste chceli ušetriť a zakúpite si palubné autokamery v Číne. To zahŕňa obchody ako je eBay, Aliexpress, GearBest a ďalšie. Reklamácia do Číny či Ázie je o niečo zložitejšie a predajca vám nemusí vždy vyjsť v ústrety a vymáhateľnosť reklamácie je nízka u ázijských predajcov. Posielať autokamery do Ázie na reklamáciu môže byť pre vás docela nákladné a to ako časovo, tak aj finančne.

Kamery do auta a ich značky

Na trhu sa stretnete s mnohými výrobcami a značkami kamier do auta. Títo výrobcovia ponúkajú celý rad rôznych produktov v rôznej kvalite. V dnešnej dobe sa na trh dostáva mnoho rôznych producentov a nemusí byť jednoduché sa medzi nimi vyznať. Poďme sa teraz s tými najčastejšie viditeľnými zoznámiť, nech viete, čo od týchto značiek môžete očakávať. Práve tieto značky spadajú tiež medzi najpredávanejšie.

Kamery do auta Eltrinex

Značka Eltrinex sa zaoberá výrobou rôzne elektroniky do vozidiel a áut. Vyrába digitálne kamery či autokamera. Výrobca produkuje kvalitné modely a dbá na dlhodobú spoľahlivosť autokamier. Od tohto výrobcu si zakúpite dostupné modely za dobrú cenu. Od tejto značky napríklad zakúpite Kamera do auta Eltrinex LS500 GPS a ďalšie. Kamery od tejto značky sa umiestňujú v mnohých porovnaniach na popredných priečkach vrátane toho nášho. Testy ukazujú modely ako veľmi dobré.

Kamery do auta TrueCam

Značka TrueCam sa priamo špecializuje na predaj kvalitných kamier do auta. Od značky TrueCam si môžete zakúpiť rôzne kamery. Napríklad kameru TrueCam A4. Tieto kamery sú užívateľmi veľmi obľúbené a ponúka dobré vybavenie za skvelú cenu. Ďalšie populárne kamery od značky TrueCam sú TrueCam H5, TrueCam A7S, TrueCam A5s, TrueCam A6, TrueCam A5 Pre WiFi a ďalšie. V našom porovnaní sa ako dobrá kamera umiestnila TrueCam A7S. Testy ukazujú, že modely od TrueCam sú pre záznam cesty vozidlá veľmi dobré. Nájdete ich skladom v mnohých rôznych e-shopoch.

Kamery do auta Niceboy

Od značky Niceboy si vyberiete celý rad rôznych produktov a autokamier nie sú výnimkou. Značka pôsobí na našom trhu už od roku 2016. Od tejto značky si zakúpite napríklad tieto modely: Niceboy PILOT Q8, PILOT Q5, Niceboy C1 a ďalšie. Jedná sa o dobré kamery, ktoré ponúkajú veľmi dobrý pomer cena / výkon.

Kamery do auta Mio

Značka Mio ponúka cenovo dostupné kamery do auta. Do auta si kúpite modelovú radu Mio MiVue. Od tejto firmy nájdete rad cenovo dostupných modelov, ktoré sú kvalitné a sú dostupné s dobrým pomerom cena / výkon. Modely autokamier sú vybavené radom funkcií, ktoré zahŕňajú napríklad GPS modul, gravitačné senzory, služba upozornenie na radary a mnoho ďalších zaujímavých funkcií.

Kamery do auta Navitel

Navitel sa po mnoho rokov zaoberá výrobou navigáciou pre automobily a motocykle. Tiež sa špecializuje na vývoj navigačného softvéru, ktorý môžete použiť vo vašom šikovnom mobilnom telefóne. Určite ste o tejto značke už niekedy počuli. Od značky Navitel si zakúpite modely GPS navigácie, ktoré majú dostupnú cenu a ponúkajú dobrý pomer cena / výkon. Tento výrobca ponúka aj dobré modely kamier do auta. Táto značka zároveň dbá na vysoké štandardy kvality. Vďaka tomu si môžete byť aj u lacnejších modelov kamier istí, že budú fungovať tak, ako majú.

Kamery do auta Xiaomi

Xiaomi je čínska spoločnosť, ktorá je známa predovšetkým výrobou chytrých mobilov hodiniek a rôznych gadgetov. Teraz si od tejto firmy zakúpite aj kamery do auta. Táto firma spojila svoje znalosti z oblasti moderných technológií a uviedla na trh veľmi dobrú kameru do auta.

Od Xiaomi zakúpite aktuálne aj niekoľko kamier do auta. Napríklad si vyberiete model Xiaomi Mi Dash Cam.

Kamery do auta Lamax

Značka Lamax sa zaoberá produkciou rôzne elektroniky. Zakúpite si od nej napríklad slúchadlá, reprosústavy a reproduktory, powerbanky a samozrejme aj kamery do auta. Od tejto značky si zakúpite veľmi dobré modely autokamier. Napríklad Lamax C7, Lamax C3, Lamax C9 a ďalšie modely od značky Lamax. Väčšina modelov je vybavená displejom. Vyberiete si tu modely, ktoré majú aj detekcie pohybu.

Časté otázky ku kamerám do auta

Aké sú najčastejšie kladené otázky ku kamerám do auta? Poďme sa na niektoré z nich pozrieť.

Prečo si vôbec zhotovovať kameru do auta?

Každý rok sa deje mnoho autonehôd, ktoré nie sú nijako zaznamenané a dokazovania potom môže byť zložité. A niekedy je ťažké určiť, kto má pravdu. S autokamerami budete mať dôkaz na zázname a nikdy nemôžete byť z ničoho obviňovaní neprávom.

Musím ručne premazávať pamäť kamery do auta?

Áno, však úplne tie najstaršie záznamy sa automaticky mažú. Niektoré kamery zaznamenajú núdzový záznam, ktorý sa potom uloží na pamäť a sám sa nezmaže. Takéto záznamy vám potom môžu zahltiť pamäť vo vašej autokamere a bude potrebné ju potom premazať. Je vhodné kompletne naformátovať pamäť autokamier raz za niekoľko týždňov.

Kam môžem kameru do auta umiestniť?

Umiestniť kameru v aute správne je veľmi dôležité. Zlým umiestnením v aute môžete porušovať zákony a vyhlášky za ktorých porušenie môžete byť penalizovaní rôznymi spôsobmi. Kamera musí byť nainštalovaná tak, aby vám nebránila vo výhľade a nesmie brániť výhľadu ani ďalším cestujúcim vo vozidle.

Kam umiestniť kábel na napájanie?

Pri inštalácii kamery budete pravdepodobne riešiť, kam umiestniť kábel k napájaniu. Umiestnenie kábla možno riešiť niekoľkými rôznymi spôsobmi. Tie sa líšia najmä podľa toho, ako máte dlhý kábel k napájaniu.

Prvým riešením je, že povediete kábel po obvode horného okraja skla smerom doprava. Tam ho uchytíte. Potom ho povediete po obvode skla pod prístrojovú dosku vo vozidle. Existuje ešte niekoľko ďalších riešení a ak použijete Google, určite ich nájdete. Viac sa nám o umiestnení kábla do článku nevojde, preto použite Google.

Dá sa autokamera použiť aj v zahraničí?

Záleží na tom, v akej krajine. Doprava a cestné pravidlá sú v rôznych krajín odlišná. Niektoré krajiny západnej Európy používané kamery do auta značne obmedzujú alebo upravujú rôznymi zákonmi. Vždy sa teda pred návštevou danej krajiny pozrite na aktuálne platné zákony, ktoré sa týkajú zaznamenávanie jazdy pomocou autokamery. Napríklad Rakúsko je veľmi prísne v tomto ohľade. Kameru do auta v tejto krajine môžete použiť len na zaznamenanie následkov dopravnej nehody a nemôžete ju používať k preventívnemu nahrávanie vašej cesty. Ak pôjdete vozidlom s kamerou v Rakúsku, môžete dostať pokutu až do výšky 10-tisíc eur.

Záverom

Pokiaľ dôjde k stretu s iným vozidlom, dokáže vám automobil vybavený kamerou zachrániť váš život. V tomto článku sme sa zamerali na najlepšie modely kamier. Ďalej sme sa pozreli podrobnejšie aj na ich parametre a hodnotenia. Povedali sme si, ako vybrať kameru do auta. Dúfame, že sme vám s výberom pomohli a vaša nová autokamera vám bude dobre slúžiť. Pozreli sme sa na kvalitné aj najpredávanejšie autokamery. Teraz už vám k nákupu zostáva len pár kliknutí. Stačí si len naplniť virtuálny košík v niektorom z online obchodov v ktorom nájdete vami vybraný model.

Kamery do auta v češtině

4.9/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať