Menu Zavrieť

Zosilňovač wifi signálu (WiFi extender, WiFi repeater)

repeatery zesilovace wifi

Máte slabý signál Wi-Fi? Je čas s tým niečo urobiť. S týmto problémom vám pomôže zosilňovač wifi, ktorý je známy tiež pod názvom WiFi Extender. WiFi zosilňovač (wifi extender) sa uplatní na mnohých miestach. Wifi extender možno využiť pre rozšírenie wifi doma, v kancelárii či v komerčných priestoroch alebo na vašej záhrade. Wifi extender je prístrojom, ktorý predĺži dosah signálu až o niekoľko metrov. A najlepšie na tom je, že k tomuto nepotrebujete žiadny kábel ak si zakúpite zosilňovač na wifi sieť (wifi extender). Pokiaľ chcete napríklad chytať Wi-Fi i na záhrade, je wifi extender určený priamo pre vás! WiFi repeater sa hodí všade tam, kde máte problém s dostupnosťou a kvalitou vašej bezdrôtovej siete.Ak nechcete stráviť čas hľadaním parametrov a skúmaním jednotlivých modelov, potom ste tu správne. V tomto článku vám pomôžeme vybrať ten najlepší zosilňovač signálu wifi. Porovnáme jednotlivé modely, ponúkneme vám porovnanie a pozrieme sa spoločne na to, ako vybrať zosilňovač wifi.

Nie je nič horšie, než zlý signál…

WiFi a sila signálu

WiFi je vlastne len jednoduchým prenosom rádiových vĺn z vysielača (routeru) do prijímača (WiFi antény – váš počítač alebo mobil a ostatné zariadenia). Všetko, čo stojí tomuto signálu v ceste, môže vlny blokovať či inak narušovať. A to potom spôsobuje vypadávanie signálu, spomalenie rýchlosti alebo dokonca aj zamedzuje možnosti pripojenia k bezdrôtovej sieti. Dobré je sa zamyslieť nad tým, prečo vlastne potrebujete zosilňovač wifi. Je dobré popremýšľať nad tým, čo môže tento problém spôsobovať. Ak sú napríklad hlavným problémom hrubé steny, môžete vyskúšať premiestniť router na iné miesto, kde nebudú tieto steny brániť prenosu signálu. Ak problém so signálom nedá nijako vyriešiť, nezostáva vám nič iné, než zakúpiť zosilňovač Wi-Fi signálu. Nevýhodou WiFi zosilňovačaje možné spomalenie vašej WiFi siete, pretože tok dát sa rovnomerne rozdelí medzi dva prístupové body.

10 najlepších zosilňovačov WiFi

Vybrali sme pre vás tých 10 najlepších zosilňovačov Wi-Fi, ktoré sú dostupné na našom trhu. Ako sme tieto WiFi extendery vyberali? Vybrali sme ich podľa skúseností, recenzií a hodnotenie ich užívateľov a zákazníkov.

NázovVzhľadPodporované štandardy Wi-FiFrekvenčné pásmoMaximálna rýchlosť pripojenia (Mb/s)Orientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
TP-Link TL-WA854REWiFi extender TP-Link TL-WA854RE802.11 b/g/n2.4 GHz30015,49Zobraziť v obchodoch
Xiaomi Mi WiFi Repeater 2WiFi extender Xiaomi Mi WiFi Repeater 2802.11 b/g/n2.4 GHz30011Zobraziť v obchodoch
TP-Link TL-WPA4220WiFi extender TP-Link TL-WPA4220802.11 b/g/n2.4 GHz50033,66Zobraziť v obchodoch
TP-Link TL-WA855REWiFi extender TP-Link TL-WA855RE802.11 b/g/n2.4 GHz30024,99Zobraziť v obchodoch
TP-Link TL-WA860REWiFi extender TP-Link TL-WA860RE802.11 b/g/n2.4 GHz30021,67Zobraziť v obchodoch
TP-LINK RE360WiFi extender TP-LINK RE360802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz86766Zobraziť v obchodoch
Asus RP-AC68UWiFi extender Asus RP-AC68U802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz1900151,90Zobraziť v obchodoch
Tenda A301WiFi extender repeater Tenda A301802.11 b/g/n2.4 GHz30021,46Zobraziť v obchodoch
ZyXEL WAP6806-EU0101FWiFi extender ZyXEL WAP6806-EU0101F802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz1733100Zobraziť v obchodoch
Netgear EX8000-100EUSWiFi extender Netgear EX8000-100EUS802.11 a/b/g/n/ac2.4 GHz a 5 GHz1733179,95Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu server Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a kde si môžete prečítať recenzie a hodnotenia zosilňovačov WiFi a ďalšieho tovaru od ich užívateľov.

Ako vybrať zosilňovač WiFi

Ak nechcete tráviť veľa hodín zisťovaním najdôležitejších parametrov na internete, potom čítajte túto časť článku. Tu sa totiž dozviete o tom, ako vybrať ten najlepší WiFi extender. Zameriame sa na najdôležitejšie parametre, ktoré nie je vhodné zabúdať ak si chcete vybrať kvalitnú zosilňovač wifi signálu.

WiFi Zosilňovač vs. WiFi Opakovač. vs. WiFi Extender vs. WiFi Repeater

Aký je medzi týmito prístrojmi rozdiel? Stretnete sa prakticky so všetkými výrazy a sú používané veľmi často. Nenechajte sa však zmiasť mnohých rozdielnymi názvami a zložitým technickým žargónom, pretože všetky tieto výrazy označujú jeden a ten istý prístroj a znamenajú teda to rovnaké – zosilňovač wifi signálu. Wi-Fi extender funguje tak, že opakuje prenos signálu. Týmto zvyšuje kvalitu zlého signálu a rozširuje dosah vašej bezdrôtovej siete. Takže ich volať zosilňovače opakovačom (repeater) je tiež správne, pretože prenos dát opakuje.

Práca vonku. Plný signál. Pohodička. 🙂 S Wi-Fi opakovačom je to možné

WiFi pásma

U WiFi sietí sú tradične používané 2 frekvenčné pásma, 2.4 GHz a 5 GHz. Niektoré modely WiFi zosilňovačov podporujú obe frekvenčné pásma, zatiaľ čo iné (zvyčajne lacnejšie modely) podporujú len pásma vo 2.4 GHz. Podpora obidvoch pásiem býva u drahších produktov. Podpora tohto pásma musí byť aj u WiFi routeru. Je teda nutné zakúpiť si správny model pre frekvenciu vašu siete. Ak váš wifi router jede 2.4 Ghz, tak vám v tejto sieti nebude fungovať zosilňovač / wifi extender s 5 GHz. Ak váš router podporuje obe frekvencie, vyberte si router podľa vašich finančných možností a preferencií. Je teda nutné si vybrať správny wifi zosilňovač, ktorý je kompatibilný s frekvenčným pásmom vašej bezdrôtovej wifi siete.

Frekvenčné pásmo 2.4 GHz

Stretnete sa s ním pri lacných modeloch routerov a zosilňovačov. Toto pásmo je vhodné pre menej náročných užívateľov, pretože toto pásmo ponúka pomerne malý výkon. Výhodou je preverená technológia.

Frekvenčné pásmo 5 GHz

Toto frekvenčné pásmo ponúka vyššiu rýchlosť a oveľa lepšiu stabilitu pripojenia. Vďaka tomu je toto pásmo oveľa lepšie napríklad pre hranie hier a sledovanie videí na internete. Je vhodné pre náročnejších užívateľov. Nevýhodou je vyššia cena.

WiFi triedy (štandardy)

WiFi štandard je tiež dôležitým parametrom, na ktorý by ste pri výbere WiFi zosilňovača nemali zabúdať. Najskôr je nutné sa pozrieť na WiFi štandard vášho aktuálneho routeru (smerovača). Najčastejšie štandardy sú 802.11ac, 802.11N alebo 802.11a / g. 802.11ac je najnovším štandardom WiFi siete. Ak sieť beží na routeri so štandardom 802.11N, nepotrebujete si kupovať drahý model WiFi opakovače s podporou 802.11ac, pretože si môžete zakúpiť model podporujúci 802.11ac. Štandardy Wi-Fi:

 • 802.11a – Rýchlosť 54 Mbit / s, pásmo 5 GHz
 • 802.11b – Rýchlosť 11 Mbit / s, pásmo 2.4 GHz
 • 802.11g – Rýchlosť 54 Mbit / s, pásmo 2.4 GHz
 • 802.11n – Rýchlosť 600 Mbit / s, pásmo 2.4 GHz a 5 GHz
 • 802.11ac – Rýchlosť 1000 Mbit / s, pásmo 2.4 GHz a 5 GHz

Vstupy a výstupy

WiFi zosilňovače môžu byť vybavené rôznymi dodatočnými výstupnými a vstupnými portami, ktoré vám uľahčia prácu a prinesú dodatočné funkcie a možnosti zábavy. Možno sa stretnúť s USB vstupmi, Ethernet vstupy, Audio jackom alebo s externými anténami.

USB porty

Niektoré zosilňovače sú vybavené USB porty. Tie vám umožní k tomuto modelu pripojiť externé disky či iné USB zariadenie. Tieto zariadenia môžete potom zdieľať po vašej sieti a jednoducho tak z nich zdieľať dáta.

LAN konektory

Pri niektorých modeloch sa stretnete aj s LAN konektory. Vďaka ním môžete pripojiť ďalšie zariadenia pomocou kábla do vašej siete. Ethernetové porty môžu mať rôzne rýchlosti prenosu. Repeatery môžu byť vybavené rozdielnym počtom LAN konektorov.

Audio jack

Tento vstup asi pre vás nebude rozhodujúcim parametrom, ale občas sa vám môže hodiť. Ak chcete prenášať audio zo zosilňovača pomocou vašej wifi siete, vyberte si model s audio výstupom.

Externe antény

Niektoré opakovače môžu byť vybavené externými anténami. Tieto externé antény vyzerajú ako samotné opakovače a dodajú vám lepšie pokrytie signálom.

Maximálna prenosová rýchlosť

Maximálna prenosová rýchlosť je veľmi dôležitým parametrom. Rôzne modely zosilňovačov majú totiž odlišnú veľkosť maximálnej prenosovej rýchlosti. Ak si kúpite opakovač s moc malou prenosovou rýchlosťou, potom pri pripojení pod opakovačom budete mať pomalé sťahovanie dát a celkovo pomalšie internetové pripojenie. Preto je vhodné si zakúpiť prístroj s dostatočne veľkou prenosovou rýchlosťou. Lacnejšie modely majú menšiu maximálnu prenosovú rýchlosť. Ak chcete rýchlejšie pripojenie, budete si musieť priplatiť.

Vzdialenosť

Vzdialenosť je ďalším dôležitým parametrom. Značí nám, do akej vzdialenosti je schopný zosilňovač vysielať signál vašej wifi siete. U mnohých rôznych modelov sa stretnete s rôznymi vzdialenosťami.

Zabezpečenie a šifrovanie

Nechcete predsa, aby vaše digitálne dáta mohol čítať ktokoľvek ďalšie a Špehovať tak, čo na vašej sieti robíte. Preto je dobré si vybrať model s dobrým zabezpečením a šifrovaním. Najčastejšie sa stretnete so zabezpečením WEP, WPA, WPA2 a ďalšie. V súčasnosti najlepším šifrovaním je WPA2. Nezabudnite si na vašu WiFi nastaviť heslo, nech sa k vám nepripájajú aj susedia. Ochrana vašej siete je veľmi dôležitá.

Počet antén WiFi zosilňovače

Viac antén vám síce nezaistí lepšiu dosah signálu, ale prinesie vám lepšiu stabilitu pripojenia ao niečo vyššiu rýchlosť prenosu dát.

Napájanie Wi-Fi zosilňovače

Wifi zosilňovače môžu byť napájané 3 spôsoby. Možno sa stretnúť s prenosnými zariadeniami, ktoré sú schopné fungovať aj s pomocou napájanie z powerbanky. Niektoré výkonnejšie modely budú však potrebovať napájanie priamo z elektrickej zásuvky. Stretnete sa teda s napájaním z powerbanky, počítača či zásuvky.

Cena zosilňovačov Wi-Fi

Cena je parametrom, na ktorý je tiež dobré sa zamerať. Ak už máte vybrané ostatné vhodné parametre, pozrite sa aj na cenu prístroja. Na trhu sa stretnete s niekoľkými rozdielnymi cenovými kategóriami produktov. Poďme sa pozrieť na to, čo vám tieto cenovej kategórie Wi-Fi zosilňovačov sú schopné ponúknuť.

Cena do 20 €

V tejto cenovej hladine si zakúpite tie najlacnejšie modely WiFi zosilňovačov a repeaterov. Lacné modely majú jednoduché a užívateľsky prívetivé nastavenia. Ale nevýhodou je horšia prenosová rýchlosť. Vyberiete si tu jednoduché zariadenie a opakovače signálu, ktoré sú ľahko mobilné a prenosné. Najčastejšie si zakúpite modely s frekvenciou 2.4 GHz a menším dosahom signálu. Väčšinou sa jedná o zosilňovače, ktoré priamo pripojíte do zásuvky. Ten úplne najlacnejší model možno zakúpiť už za cenu okolo 250 € s DPH. Ak ste nenáročný používateľ a chcete zvýšiť pokrytie vo svojom dome, potom modely s touto cenou môžu byť ideálne pre vás.

Cena od 20 € do 60 €

Vyberiete si tu o niečo pokročilejšie modely. Možno si vybrať modely s vyššou prenosovou rýchlosťou. Tieto modely ponúkajú lepšiu kvalitu pokrytie, ale sú o niečo drahšie. Vyberiete si tu zariadenie s frekvenciou ako 2.4 GHz, tak i 5 GHz. Väčšinou je aj podpora oboch frekvencií zároveň. Nastavenie u tejto kategórie modeloch býva jednoduché.

Modely s cenou nad 60 €

S touto cenovkou, ktorá presahuje 60 €, zakúpite dobre vybavené modely. Tieto modely mávajú dobrý dosah, viac antén a viac dostupných portov. Mávajú tiež dobré príslušenstvo a ostatné vybavenie. Tiež sa stretnete s modelmi, ktoré podporujú zároveň frekvencii 2.4 GHz a 5 GHz. Tieto modely ponúkajú väčšinou oveľa lepšiu stabilitu pripojenia a vyššej maximálnej rýchlosti pripojenia vo vašej bezdrôtovej sieti, ale tieto výhody sú vykúpené oveľa vyššou cenou. Nastavenie u najdrahších modeloch býva určené pre pokročilejších užívateľov.

WiFi zosilňovač: Výrobcovia WiFi zosilňovačov

S akými výrobcovia tovaru (Wi-Fi zosilňovačov) sa na našom trhu najčastejšie stretnete? Je ich pomerne veľa. Najčastejšie výrobcovia tovaru Wi-Fi zosilňovač na trhu v Česku

 • Asus
 • TP-Link
 • Xiao
 • Tenda
 • ZyXEL
 • Mercusys
 • Gembird
 • D-Link
 • Netgear

Ostatní výrobcovia nie sú toľko známi, ale stretnete sa aj s radom ďalších výrobcov repeaterov.

WiFi zosilňovač: Najčastejšie kladené otázky pri výbere zosilňovača WiFi

Musím mať Wi-Fi zosilňovač / repeater od rovnakého výrobcu ako Wi-Fi router (smerovač)?

Táto otázka je pomerne bežná. A je na ňu jednoduchá odpoveď. Nie, nemusíte mať repeater od rovnakého výrobcu ako wifi router. Môžete použiť Wi-Fi zosilňovač od akéhokoľvek výrobcu.

Možno umiestniť Wi-Fi opakovač na záhradu?

Áno, dá. Musíte mať však na záhrade zdroj energie. Možno si tiež zaobstarať zosilňovače, ktoré ide napájať pomocou powerbanky. Teda nepotrebujete zásuvku, iba power banku. S kvalitným opakovačom Wi-Fi sa dá teda pohodlne pracovať alebo prokrastinovat aj na záhrade! Dá sa využiť pohodlne aj vonku.

Pár slov na záver

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať zosilňovač Wi-Fi. Povedali sme si o najlepších modeloch dostupných v tomto roku a povedali sme si o dôležitých parametroch na ktoré je vhodné sa pri výbere zamerať. Dúfame, že vám váš nový wifi zosilňovač bude fungovať skvele a bez jediného problému. Tiež dúfame, že slabý signál, či nedostupnosť pripojenia pre vás už nikdy nebude problémom a zosilňovač bude fungovať bez akýchkoľvek problémov. Problém s wifi Od teraz bude minulosťou! Teraz si už stačí vybrať vášho favorita a naplniť s ním virtuálny košík v niektorom z online internetových obchodov, ktoré ponúkajú tento druh tovaru. Z tabuľky s porovnaním najlepších modelov sa môžete prekliknúť na porovnávaciu server Heureka a zobraziť si tak všetky dostupné obchody, ktoré vami vybraní model ponúkajú. To je od nás všetko, prečítajte sa aj ďalšie porovnanie produktov a spotrebiteľské návody.

4.2/5 - (29 votes)

Mohlo by vás zaujímať