Menu Zavrieť

Mlynčeky na mäso

mlynceky-na-maso

Mlynček na mäso je veľmi užitočné zariadenie, ktoré nám pomôže namletím mäsa pri príprave mnohých pokrmov. Použitím takéhoto stroja urobíte chutné karbonátky, hamburgery, mäsové guľky ďalšie pokrmy, ktoré obsahujú mleté ​​mäso. Mlynčeky na mäso sú proste užitočné v kuchyni.

Môžete si vyberať z ručných alebo elektrických mlynčekov na mäso. Pokiaľ chcete mať kvalitne namletej mäso, potrebujete aj kvalitný mlynček.

S mlynčekom na mäso dokonca ušetríte, pretože už nemusíte kupovať hotové mleté ​​mäso. Jednoducho si ho umeliete doma a môžete si urobiť aj rôzne zmesi mletého mäsa. Mlynček na mäso je užitočným pomocníkom do kuchyne pre všetkých milovníkov mäsa.

V tomto článku vám pomôžeme vybrať mechanický alebo elektrický mlynček na mäso, ktorý bude kvalitný a zomelie všetko, čo budete potrebovať. Zameriame sa tu na dôležité parametre. Vďaka tomu sa oveľa lepšie zorientujete v dostupnej ponuke rôznych modelov mlynčekov na mäso. Vďaka tomuto článku ušetríte čas a peniaze, pretože sa tu dozviete všetky potrebné informácie a mlynčeka na mäso.

Najlepšie mlynčeky na mäso: Výber najlepších mlynčekov na mäso

Pripravili sme pre vás prehľadnú tabuľku, kde nájdete porovnanie 10 najlepších mlynčekov na mäso. V tejto tabuľke porovnávame modely mlynčekov, ktoré sú najlepšie hodnotené od zákazníkov, ktorí s nimi majú skúsenosť.

Tabuľka sa dá jednoducho triediť podľa vašich preferencií. Ak teda preferujete najlacnejší mlynček na mäso, môžete si zoradiť tabuľku od najlacnejších modelov, ktoré zároveň patria medzi tie najlepšie mlynčeky na mäso.

NázovVzhľadTypPríkon (W)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Bosch CompactPower MFW3520WMlynček na mäso Bosch CompactPower MFW3520WElektrický150066,90Zobraziť v obchodoch
ETA Ambo II 3075Mlynček na mäso ETA Ambo II 3075Elektrický120077Zobraziť v obchodoch
Bosch MFW3850BMlynček na mäso Bosch MFW3850BElektrický160097,70Zobraziť v obchodoch
Kenwood MG 510Mlynček na mäso Kenwood MG 510Elektrický1600112Zobraziť v obchodoch
Bosch ProPower MFW68660Mlynček na mäso Bosch ProPower MFW68660Elektrický800144,90Zobraziť v obchodoch
Porkert č.8 980800AMlynček na mäso Porkert č.8 980800ARučné53,13Zobraziť v obchodoch
Kenwood MG 700Mlynček na mäso Kenwood MG 700Elektrický2000199Zobraziť v obchodoch
Esperanza EKM012EMlynček na mäso Esperanza EKM012EElektrický60022,23Zobraziť v obchodoch
Tescoma Handy univerzálníMlynček na mäso Tescoma Handy univerzálníRučné39,90Zobraziť v obchodoch
Tefal NE105838Mlynček na mäso Tefal NE105838Elektrický140057,94Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny a porovnania jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov mlynčekov na mäso.

Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ môžete porovnať ceny modelu v jednotlivých obchodoch a vybrať si tak najlepšiu ponuku.

Ako vybrať mlynček na mäso

Na trhu v súčasnosti existuje celý rad rôznych mlynčekov na mäso. Môžete si vyberať medzi elektrickými či mechanickými mlynčeky. Každý z nich môže mať rozdielne parametre. Vďaka tomu nie je moc jednoduché si vybrať ten správny mlynček na mäso. Preto sme pre vás spísali tento návod, kde vám pomôžeme s výberom mlynčeka na mäso. Pozrieme sa na dôležité parametre, ktoré je dobré poznať k výberu kvalitného mlynčeka na mäso.

Mlynček na mäso: Elektrický mlynček alebo ručný mlynček?

Typ mlynčeku na mäso je prvým veľmi dôležitým parametrom. Môžete si vyberať buď z elektrického mlynčeka na mäso alebo z ručného mlynčeka na mäso. Ručný mlynček určite každý z nás pozná a aspoň raz ho v živote používal. Ktorý typ mlynčeka na mäso však zakúpiť? S tým sa vám pokúsime pomôcť tu.

Elektrický mlynček na mäso

Elektrický mlynček má mnoho výhod. Predovšetkým sa neunavíte pri mletí mäsa a zostane vám energie ešte na ďalšie varenie. Zapojíte ho do elektrickej zásuvky a on sa jednoducho o všetko postará. Teda až na umývanie. To musíte urobiť vy, prípadne umývačka riadu (záleží od modelu).

U elektrického mlynčeka je nutné myslieť na kvalitu materiálu, výkonu a príkonu modelu. Nevýhodou elektrického modelu je vyššia cena ako u ručného mlynčeka. Avšak vyššia cena vás ušetrí namáhavej práce a mletie mäsa budete mať hneď hotovo bez zbytočnej námahy.

Elektrické mlynčeky na mäso často ponúkajú rôzne nadstavce, takže môžu dokonca fungovať aj ako multifunkčné mlynčeky. To však so sebou nesie o niečo vyššiu cenu. Oplatí sa tiež pozerať na to, aby bol výrobok kvalitne vyrobený a nebol úplne z tých najlacnejších materiálov, pretože mletie mäsa je pomerne náročným úkonom pri ktorom dochádza k častému opotrebovávanie materiálov.

Ručný mlynček na mäso

Klasický ručný mlynček poznajú asi všetci. Netreba ho moc predstavovať. Výhodou je, že sa v nich väčšinou nemá čo pokaziť. Naviac je ručný mlynček o niečo lacnejšie ako elektrický typ mlynčeka na mäso. Je nutné ich udržiavať a čistiť.

Pokiaľ chcete mlieť mäso často a veľa, potom sa skôr poobzerajte po elektrickom typu, pretože mletie rúk je celkom náročné na fyzičku. Navyše rýchlosť mletia záleží na vašu sile. Ak však budete mlynček na mäso používať len občas, napríklad raz za týždeň, je pre vás tento typ mlynčeka viac vhodný.

Materiál u mlynčeku na mäso

Pre ručné aj elektrické modely je dôležitý solídny materiál. Na trhu nájdete zariadení v plastovom, hliníkovom, železnom alebo oceľovom púzdre. Na ručné vybavenie odporúčame oceľ a liatinu. Obzvlášť keď máte v úmysle mlieť tuhej či tvrdé ingrediencie.

V elektrických mlynčekoch na mäso sa najčastejšie používa plast alebo oceľ. Materiál musí byť vždy pevný, odolný proti vibráciám a vyšším teplotám. A to z toho dôvodu, že pri intenzívnej práci sa motor celkom zahrieva.

Manuálne mlynček možno zvyčajne umyť pod vodou, preto skontrolujte jeho odolnosť proti korózii a či sa dá umývať v umývačke riadu.

Pokiaľ ide o hrdlo a podávač, je najlepšie zvoliť oceľové alebo kovové prvky. Najdrahší materiálom je oceľ, ktorá je tiež najodolnejšie.

Materiál, z ktorého sú sitko a nože vyrobené, je tiež dôležitý. Najlepšie je nájsť model, ktorého súčasti možno umývať v umývačke riadu. Okrem toho musí byť vyrobené z vysoko kvalitnej nerezovej ocele (nerezu).

Ak požadujete aby mlynček vydržal fungovať po dlhú dobu bez závad a porúch, vyberajte si mlynček na mäso, ktorý je vyrobený z kovu namiesto plastu.

Výkon elektrického mlynčeka

Výkon je potrebné riešiť len vtedy, ak sa rozhodnete pre elektrický mlynček na mäso. Ako výkonný je daný model nám udávajú dve hodnoty medzi parametrami pri danom modeli. Jedná sa o príkon a rýchlosť mletia. Výkon tiež ovplyvňuje to, ako efektívne je daný stroj a ako dobre je navrhnutý.

Príkon nám hovorí, koľko elektrickej energie daný spotrebič potrebuje k svojmu chodu. Udáva sa vo Wattoch (W). Čím je daný model výkonnejší, tým vyššia je táto hodnota. Na trhu nájdete lacnejšie modely, ktoré majú príkon okolo 250 W. Možno si ale vybrať aj modely, ktoré majú príkon až okolo 2 000 W. Tie sú logicky oveľa drahšie.

S príkonom úzko súvisí aj rýchlosť mletia. Udáva sa v gramoch za minútu (g / min). Čím je táto hodnota tohto parametra vyššia, tým rýchlejšie budete mať mäso zomleté. Pri modeloch pre domáce použitie si najčastejšie vyberiete modely s hodnotou okolo 1 500 g / min.

Stabilita mlynčeku na mäso

Predovšetkým u elektrických mlynčekov na mäso je dôležitým prvkom vhodná stabilná konštrukcia a nekĺzavé nohy. To je dôležité z toho dôvodu, aby sa zariadenie počas prevádzky nepohybovalo na pracovnej doske.

Ručné modely sa namontovávají na pracovnú dosku. Pri rozhodovaní o takomto mlynčeku sa oplatí skontrolovať stabilitu montážneho systému. Pri otáčaní rukoväte by sa stroj nemal pohybovať. Neodporúčame kupovať modely jednoduchými prísavkami. Tento spôsob prichytenie ku kuchynskej linke nepatrí medzi tie najlepšie.

Hlučnosť elektrického mlynčeka na mäso

Pri nákupe elektrického typu je dôležité myslieť aj na hlučnosť. Mletie mäsa je pomerne náročné a preto nie je prekvapením, že elektrické mlynčeky na mäso sú pomerne hlučné. Ich hlasitosť sa pohybuje okolo 70 dB. Ak vám vadí hlasné spotrebiča, starostlivo sa pozerajte na tento parameter pri elektrických mlynčekov na mäso. Naopak takmer nehlučné sú ručné mlynčeky na mäso.

Príslušenstvo a funkcie mlynčekov na mäso

S akým príslušenstvom sa môžete u mlynčekov na mäso stretnúť? Obvykle ponúkajú príslušenstvo, ktoré z neho urobia oveľa viacfunkčného pomocníka do kuchyne.

S ktorým príslušenstvom sa u mlynčekov na mäso najčastejšie stretnete?

  • Strúhadlo – Strúhadlo je nástavcom, ktorý je určený pre ovocie, syry či zeleninu. Buď býva dodávané k jednotlivým modelom mlynčekov na mäso, alebo si ho môžete dokúpiť dodatočne.
  • Plnič na črievka – Ak si chcete vyrobiť domáce klobásy alebo domáce jaternice, potom sa vám toto príslušenstvo v podobe plniče črievku bude veľmi hodiť. Vhodné pre všetkých milovníkov mäsa.

Funkcie mlynčekov

  • Funkcia spätného chodu – Spätný chod je veľmi užitočnou funkciou. Pokiaľ dôjde k zaseknutiu tuhšieho mäsa, možno ho uvoľniť pomocou spätného chodu. Veľmi užitočná funkcia.

Cena mlynčeku na mäso

Koľko peňazí by ste mali investovať do nového mlynčeka na mäso? To záleží na viacerých faktoroch. Tým najdôležitejším je typ mlynčeka. Elektrické mlynčeky na mäso sú logicky drahšie ako ručné mlynčeky. Dobrou správou je, že mlynčeky na mäso patrí medzi lacné produkty do kuchyne. Najlacnejší model mlynčeka na mäso môžete kúpiť už za cenovku, ktorá nepresiahne 20 € s DPH. Nad 20 € si zakúpite už aj elektrické modely mlynčekov. Nad 40 € s DPH a viac si zakúpite veľmi kvalitné modely, ktoré majú vysoký výkon a dobrej funkcie.

Značky mlynčekov na mäso

S akými značkami mlynčekov na mäso sa môžete stretnúť na našom trhu? Poďme sa pozrieť na jednotlivé značky mlynčekov nech viete, čo od týchto značiek môžete očakávať a budete vedieť, či ponúkajú kvalitné modely mlynčekov na mäso.

Mlynčeky na mäso Bosch

Mlynčeky na mäso Bosch

Ak je vaším hobby varenie a konzumácia mäsa, budete potrebovať kvalitný mlynček na mäso. Ten nájdete hlavne u značky Bosch. Od tejto značky si vyberiete elektrické mlynčeky na mäso.

Firma Bosch je nielen u nás veľmi dobre známa. Jedná sa o Nemeckou firmu založenú Robertom Boschom. Bosch produkuje výrobky už takmer 130 rokov. Robí veľa domácich spotrebičov, ktoré potrebujete každý deň vo svojej domácnosti vrátane elektrických mlynčekov na mäso, ktoré sú veľmi dobre kvalitne spracované a ponúkajú mnoho užitočných funkcií ako je napríklad spätný chod.

Medzi najčastejšie predávané mlynčeky na mäso od značky Bosch sa radí tieto produkty: Bosch CompactPower MFW3520W, Bosch MFW3850B, Bosch ProPower MFW68660, Bosch MFW3X18B, Bosch MFW3640A, Bosch MFW67440 a ďalšie. Mlynčeky na mäso od značky Bosch môžeme zaradiť medzi najpredávanejšie modely.

Medzi ich hlavné výhody patrí tichý chod, rôzny počet funkcií, vysoký výkon, veľmi dobrá rýchlosť mletia a ďalšie. Zákazníci si produkty od značky Bosch veľmi chváli.

Mlynčeky na mäso od značky Bosch sú skladom v mnohých internetových a kamenných predajniach.

Mlynčeky na mäso ETA

Mlynčeky na mäso ETA
Kto by nepoznal českú značku ETA? Mnohí z nás si ju pamätáme si ako výrobca vysávačov. Táto firma sa dnes zaoberá výrobou mnohých domácich spotrebičov vrátane mlynčekov na mäso. S mlynčeky na mäso ETA si doprajete skvelá a chutné jedlá. Vie toho naozaj veľa a ak hľadáte dobrý pomer cena / výkon a pekný dizajn, potom sú mlynčeky na mäso od značky ETA vhodnou voľbou. Od značky ETA si zakúpite tento kvalitný elektrický mlynček na mäso: ETA Ambo II 3075. Ten sa predáva za cenu okolo 74 € s DPH. Má výkonný motor a je kvalitná.

Mlynčeky na mäso Sencor

Mlynčeky na mäso Sencor
Značka Sencor pochádza pôvodne z Japonska. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla v roku 1969 v Japonsku. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor sa zaoberá predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú dobre cenovo dostupné. Od značky Sencor zakúpite aj elektrické mlynčeky na mäso. Medzi ponúkaním elektrickými mlynčeky na mäso sa značka Sencor dokáže predrať medzi modelmi, ktoré ponúkajú dobrý pomer cena / výkon. Na našom trhu nájdete niekoľko rôznych modelov mlynčeku od značky Sencor.

Medzi najpredávanejšie modely patria tieto mlynčeky na mäso: Sencor SSG 3500WH, Sencor SSG 3504RD, Sencor SMG 4382 alebo Sencor SMG 4381. Okrem mletie mäsa často zvládajú aj lisovanie ovocia (napr. citrusy). Modely od značky Sencor nájdete skladom v mnohých obchodoch.

Mlynčeky na mäso Tefal

Mlynčeky na mäso Tefal
Firma Tefal je známa tým, že v roku 1954 vynašla nepriľnavou panvicu. Zaoberá sa výrobou mnohých domácich spotrebičov, ktoré sú pekné a zároveň kvalitné a cenovo dostupné. Od tejto firmy nájdete tiež veľa modelov mlynčekov na mäso a ďalšieho kuchynského príslušenstva. Mlynčeky na mäso od značky Tefal sú veľmi kvalitné a ponúka mnoho užitočných funkcií. Od tejto značky si vyberiete najmä tieto modely mlynčekov na mäso: Tefal NE109838, Tefal NE105838, Tefal NE108831, Tefal NE458137, Tefal NE 1088, Tefal NE542831 a ďalšie modely mlynčekov na mäso.

Modely sú dostatočne výkonné a ponúkajú mnoho funkcií vrátane spätného chodu. Vyberiete si u nich rôzne mriežky a môžete si zakúpiť rôzne príslušenstvo k týmto modelom mlynčekov na mäso od značky Tefal.

Mlynčeky na mäso Kenwood

Mlynčeky na mäso Kenwood

Ak nehľadíte toľko na cenu a máte radi pekný dizajn a hľadáte pekné spotrebiča do kuchyne, ktoré sa vo vašu kuchyňu alebo firme nestratí, potom sú produkty od značky Kenwood skvelou voľbou. Značka Kenwood bola založená okolo roku 1947. Jej hlavnou ponukou sú spotrebiče do kuchyne. Mlynčeky na mäso na mletie mäsa od značky Kenwood sú veľmi kvalitné. Mlynčeky od značky Kenwood ponúka dostatočne vysoký výkon a pripraví vám lahodné a krásne namletej mäso.

Aké modely sú dobre hodnotené od značky Kenwood? Medzi dobre predávané patria tieto modely: Kenwood MG 510, ručný mlynček na mäso Kenwood MG 700, Kenwood MG 470, Kenwood MG 360 a ďalšie.

Ďalšie značky mlynčekov na mäso

S akými ďalšími značkami sa môžete stretnúť?

  • Orava – Modely od značky Orava: Orava MM-902
  • Hyundai – Modely od značky Hyundai: Hyundai MG 730
  • Camry – Dostupné modely od značky Camry: Camry CR 4802
  • Gorenje – Gorenje MG1600W, Gorenje MG 2000, Gorenje MG 2000 XE, Gorenje MG2500SJW, Gorenje MG2000SJ a ďalšie.
  • Rohnson – Modely od značky Rohnson: ROHNSON R-5430, ROHNSON R-502V, Rohnson R-5410, ROHNSON R-545, Rohnson R-540, Rohnson R-549, ROHNSON R- 5403

Môžem používať mlynček na mäso ak som vegan či vegetarián?

Ale iste! Ak vás baví sledovať ako sa melie mäso. A až vás to prestane baviť, potom môžete mlieť v mlynčeku na mäso orechy a ďalšie suroviny. Takže mlynček na mäso nie je len pre milovníkov mäsa. Môžu ho používať aj vegetariáni a vegáni. Na druhú stranu jeho primárnym účelom je mletie mäsa.

Mlynčeky na mäso a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať mlynček na mäso do kuchyne na domáce použitie. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať k výberu mlynčekov ručných a elektrických.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového mlynčeka na mäso pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Mlynček na mäso nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka.sk, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom mlynčeka na mäso. Dozviete sa tam tiež, kde sú mlynčeky na mäso skladom a za akú sa predávajú cenu (vývoj ceny vás upozorní napríklad na rôzne zľavové akcie).

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať