Menu Zavrieť

Elektrické grily

Milujete chuť a vôňu krásne grilovaného mäsa, rýb či zeleniny? Pokiaľ nemáte miesto kde grilovať, alebo je vonku zrovna zimné obdobie, kedy sa nedá grilovať, je potom len jediná možnosť ako si pripraviť grilovaný pokrm. A tou možnosťou je elektrický gril. Síce nebude mäso s jemnou príchuťou a nádychom uhlia, ale aj tak je elektrický gril skvelou alternatívou ku klasickému spôsobu vonkajšieho grilovania. Najlepšie na tom je, že elektrický gril môžete používať kedykoľvek vo vašej domácnosti, odpadá vám tiež aj zložitá údržba a čistenie grilu a nemusíte kupovať uhlie či plyn u plynového grilu. Pri elektrických grilov si môžete vyberať buď z kontaktných stolových grilov alebo zo záhradných grilov.

Na elektrickom grile pripravíte všetko, čo ste zvyknutí grilovať pri bežnom grilovaní vo vonkajšom prostredí. Môžete grilovať ryby, hamburgery, rôzne druhy mäsa, zeleninu, zemiaky a mnoho ďalšieho.

Elektrický gril má mnoho skvelých výhod a tou najväčšou je jednoduchosť grilovanie. Stačí elektrický stolný gril len vytiahnuť a môžete grilovať prakticky ihneď. Dá sa dobre skladovať a veľmi dobre prenášať z jedného miesta na iné miesto. Elektrické grily sa dajú používať nielen v domácnosti, ale aj všade tam, kde máte prísun elektrickej energie.

Elektrický gril je vhodný pre všetkých, ktorí chcú grilovať a nemôžu z rôznych dôvodov použiť klasické druhy grilov. Elektrické grily sú aj vhodnou náhradou vyprážanie. Grilovanie je totiž oveľa zdravšie, pretože nepoužívate k príprave jedla toľko oleja a tuku.

V tomto článku sa dozviete, ako vybrať ten najlepší model elektrického grilu pre rok 2019. Tento článok sme spísali preto, že na trhu je naozaj veľký výber rôznych modelov elektrických grilov a nemusí byť jednoduché sa medzi nimi orientovať. V našom článku sa teda zameriame na výber grile, najdôležitejšie parametre a pozrieme sa na recenzie jednotlivých modelov.

Elektrický gril: Prečo si zakúpiť elektrický gril?

Ak si ešte nie ste istí, prečo si zakúpiť elektrický gril, tak si poďme vymenovať niekoľko dôvodov pre kúpu elektrického grilu.

7 dôvodov pre kúpu elektrického grilu

 • Elektrický gril je lacnejšie na prevádzku
 • Príprava jedla v elektrickom grile je rýchla
 • Grilovanie v elektrickom grile je jednoduché
 • Nemusíte kupovať uhlie ani plyn, aby ste mohli grilovať v elektrickom grile
 • Môžete grilovať v elektrickom grile vo vašej domácnosti
 • Elektrický gril sa veľmi jednoducho umýva
 • Elektrický gril sa jednoducho skladuje

Výber 10 najlepších elektrických grilov v roku 2019

Pripravili sme pre vás výber 10 najlepších modelov elektrický grilov pre rok 2019. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme ich podľa recenzií zákazníkov a ich užívateľov. Zanalyzovali sme desiatky dostupných modelov na našom trhu a porovnali ich medzi sebou podľa ich parametrov a recenzií ich užívateľov. Tieto najlepšie elektrické grily sme pre vás umiestnili do veľmi prehľadnej tabuľky, ktoré si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma cena modelu a chcete si vybrať model s najlepšou cenou, potom si môžete zoradiť produkty podľa orientačné ceny.

NázovVzhľadGrilovacia plocha (cm2)Príkon (W)TermostatOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Tefal Optigrill+ GC712D34elektrický gril Tefal Optigrill+ GC712D346002000Áno149Zobraziť v obchodoch
Tefal Meat Grill Ultra Compact 600elektrický gril Tefal Meat Grill Ultra Compact 6006002000Áno65Zobraziť v obchodoch
Tefal Optigrill+ XL GC722834elektrický gril Tefal Optigrill+ XL GC7228348002000Áno145,82Zobrazit v obchodoch
Catler GR 8012elektrický gril Catler GR 801211012400Áno309Zobraziť v obchodoch
DeLonghi CGH 1030 Delektrický stolní gril DeLonghi CGH 10308502000Áno199Zobraziť v obchodoch
Weber Q 140elektrický gril Weber Q 14012202200Áno299Zobraziť v obchodoch
Sencor SBG 2050SSelektrický stolní gril Sencor SBG 2050SS3531000Nie21,91Zobraziť v obchodoch
Sage 800GRelektrický gril Sage 800GR-2400Áno269Zobraziť v obchodoch
Concept GE2010elektrický gril Concept GE2010-2000Áno95,20Zobraziť v obchodoch
ECG KG 400 Superiorelektrický gril ECG KG 400 Superior6672000Áno85,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov elektrických grilov.

Testy a recenzie najlepších elektrických grilov

V tejto časti sa pozrieme na popis jednotlivých modelov elektrických grilov a tiež sa zameriame na to, ako si tieto modely grilov hodnotí ich užívatelia.

1. Elektrický stolný gril Tefal Optigrill + GC712D34

elektrický gril Tefal Optigrill + GC712D34

Prvý elektrický gril, ktorý sa dostal do nášho porovnania a zároveň sa umiestnil na prvom mieste, je model od Tefalu. Volá sa Tefal Optigrill + GC712D34. Tefal si dal s týmto model elektrického grilu naozaj záležať, pretože sa jedná o veľmi dobrý elektrický gril, ktorý vám splní vaše sny o dokonalom a jednoduchom grilovanie u vás doma. Jedná sa o výkonný elektrický gril, ktorý je vybavený mnohými programami, ktoré sa vedia prispôsobiť tomu, čo práve aktuálne grilujete. Jeho grilovacia plocha má veľkosť 600 cm2. Materiál roštu je z hliníka a jeho príkon je 2 000 W. Jedná sa o stolové elektrický gril, ktorý je kontaktná a je vybavený termostatom. Hmotnosť modelu je 4,65 kg. Cena modelu sa pohybuje okolo 149 €.

Ako si tento model hodnotí jeho užívatelia? Zákazníkom, ktorí si zakúpili tento model, sa najviac páči jednoduchosť prípravy pokrmov, automatický program a dobrá skladnosť modelu. Niektorým užívateľom sa nepáči, že model nejde rozložiť na 180 ° a niekomu nevyhovuje dĺžka kábla. Jedná sa o veľmi dobrý elektrický gril, ktorý vám ugriluje veľa veľmi dobrého jedla.

Ak hľadáte skvelý model za super cenu, potom je Tefal Optigrill + GC712D34 veľmi dobrou voľbou.

2. Elektrický gril Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

elektrický stolný gril Tefal Meat Grill Ultra Compact 600

Na druhom mieste sa v našom porovnaní umiestnil model Tefal Meat Grill Ultra Compact 600. Grilovanie s týmto elektrickým modelom grilu je veľmi jednoduché, pretože ponúka možnosť grilovania v dvoch polohách. Je vybavený nastaviteľným termostatom. Jedná sa o veľmi kompaktný model elektrického grilu. Tento model sa hodí na prípravu barbecue alebo na veľmi výborné steaky. Pripravíte na ňom samozrejme aj ryby alebo rôznu zeleninu. Tento model grilu je navyše vybavený aj plechom, ktorý zachytáva prebytočný tuk. Model sa čistí veľmi pohodlne a vďaka možnosti vybratia grilovacieho plechu ho môžete umyť aj v umývačke. Príkon modelu je 2 000 W. Materiál roštu je z liateho hliníka a veľkosť grilovacej plochy je 600 cm2. Je vybavený termostatom a jedná sa o kontaktný gril. Cena modelu sa pohybuje okolo 65 €.

Ako si tento gril hodnotí jeho používatelia? Užívatelia tento model veľmi kladne. Páči sa im napríklad veľmi jednoduché ovládanie a jednoduché umývanie.

Jedná sa o veľmi dobrý model so skvelým pomerom cena / výkon.

3. Elektrický gril Tefal Optigrill + XL GC722834

elektrický stolný gril Tefal Optigrill + XL GC722834

Už tretí model od Tefalu v našom porovnaní. Tentokrát sa jedná o model Tefal Optigrill + XL GC722834, ktorý je o niečo väčší, než predchádzajúce modely. Ako sme už naznačili, jedná sa o model, ktorý má veľkú grilovaciu plochu. Grilovacia plocha je 800 cm2. Model obsahuje špeciálny senzor, ktorý automaticky nastaví teplotu podľa grilované porcie a hmotnosti. Model je vybavený niekoľkými programami. Môžete si vybrať z 9 grilovacích programov. Hmotnosť modelu je 5,2 kg. Model obsahuje aj misku na prebytočný tuk. Príkon modelu je 2 000 W. Model je vybavený termostatom.

Na tomto modeli môžete v jednej chvíli pripraviť 6 až 8 porcií jedla. Je teda vhodný aj na grilovacie párty. Pripravíte na ňom BBQ, zeleninu, ryby a všetko, na čo si len spomeniete.

Ako je tento model hodnotený užívateľovi? Užívatelia sú s týmito opekanie spokojní. Páči sa im veľkosť grilovacej plochy, jednoduché čistenie a plne automatickou funkciou grilovania. Niektorým zákazníkom sa nepáči dĺžka napájacieho kábla.

4. Elektrický gril Catler GR 8012

elektrický stolný gril Catler GR 8012

Štvrtým modelom v našom porovnaní je tentoraz model Catler GR 8012. Jedná sa o gril, na ktorom môžete robiť barbecue alebo grilovať na kontaktné časti. Tento kontaktný gril je konštruovaný ako multifunkčné grilovacie zariadenie. Môžete mať z tohto grilu buď barbecue gril alebo kontaktný gril. Model je vybavený 15-minútovým časovačom, ktorý vám uľahčí celý proces grilovanie. Model má pekný dizajn a je vyrobený veľmi kvalitne. Grilovacia plocha je 1101 cm2. Príkon modelu je 2 400 W. Hmotnosť modelu je 9,63 kg. Jedná sa o pomerne veľký model kontaktného elektrického grilu. Pokiaľ chcete multifunkčný kontaktný gril so skvelou cenou, potom je tento model od značky Catler skvelou voľbou.

Ako tento model hodnotí jeho užívatelia? Používatelia najčastejšie kladne hodnotí vzhľad tohto modelu. Tiež ocenia jednoduché čistenie a skvelý pomer cena / výkon.

5. Elektrický gril DeLonghi CGH 1030 D

elektrický stolný gril DeLonghi CGH 1030 D

Kvalitné a multifunkčný model elektrického grilu DeLonghi CGH 1030 D je piatym modelom v našom porovnaní. Ide o model, ktorý je vybavený praktickým LCD displejom, ktorý vám ukáže nastavenie rôznych programov a nastavenie časovača. Príkon tohto modelu je 2 000 W. Hmotnosť je 6,9 ​​kg. U tohto modelu môžete pohodlne grilovať na dvoch platničkách. Model je tiež vybavený termostatom. Model sa ľahko udržuje a dá sa veľmi dobre vyčistiť.

Čo sa najviac páči zákazníkom u tohto modelu od značky DeLonghi? Užívateľom sa u tohto modelu páči fakt, že je vybavený digitálnym teplomerom, časovačom. Tiež sa im páči vzhľad a LCD displej. Používatelia oceňujú spoľahlivosť a kvalitu provodení tohto modelu od DeLonghi.

6. Elektrický gril Weber Q 140

elektrický gril Weber Q 1400

Tentoraz sa zameriame na model grilu od značky Weber. Je to model Weber Q 140. Jedná sa o stabilný elektrický gril s pojazdnou konštrukciou. Tento model vám umožňuje pohodlne grilovať napríklad na balkóne. Model má príkon 2 200 W. Grilovacia plocha je 1220 cm2. Je vybavený praktickým odklápacím krytom. Tento model patrí medzi opekanie z vyššej cenovej kategórie. Jeho cena sa pohybuje okolo 299 €.

Ako je tento gril hodnotený jeho užívateľmi? Používateľom tohto grilu sa páči jednoduché používanie, ovládanie a jednoduché skladovanie. Užívateľom sa ďalej väčšinou páči, že z tohto modelu pri grilovaní nestrieka tuk ani olej.

7. Elektrický gril Sencor SBG 2050SS

elektrický stolný gril Sencor SBG 2050SS

Kontaktný elektrický gril Sencor SBG 2050SS. V našom porovnaní sa tento elektrický gril umiestnil na siedmom mieste. Je vybavený vyberateľnou miskou na odkvapkávanie oleja a tuku. Jedná sa o domáce kontaktný elektrický gril. Príkon tohto modelu je 1 000 W. Jeho hmotnosť je 1,62 kg. Ide o model, ktorý je veľmi dobre cenovo dostupný. Nie je vybavený termostatom. Jeho cena štartuje už na 21,91 €.

Ako je tento model od značky Sencor hodnotený jeho užívateľmi? Zákazníkom sa predovšetkým páči jednoduchosť používania a čistenie. Niektorým užívateľom sa nepáči absencia tlačidla na reguláciu výkonu. Niekomu sa nemusí páčiť lacnejšie spracovanie modelu a tiež aj lacnejšie vzhľad.

8. Elektrický gril Sage 800gr

elektrický stolný gril Sage 800gr

Kontaktný gril Sage 800gr. Na tomto grile pripravíte šťavnaté mäso, ryby, zeleninu alebo toast na raňajky. Jedná sa o kontaktný stolný gril s príkonom 2 400 W. Kontaktný gril sa dá ľahko premeniť na skvelý BBQ gril, na ktorom pripravíte skvelé barbecue. Model je vybavený termostatom a 15 minútovým časovačom. Výkon sa dá pohodlne regulovať. Je možné nastaviť teplotu od 180 do 220 ° C. Model Sage 800gr má dostatočnú veľkosť grilovacej plochy.

Ako je tento model hodnotený jeho užívateľmi? Používatelia si tento model hodnotia naskrz pozitívne. Niektorým zákazníkom sa nepáči nemožnosť oddělání grilovacích plátov.

9. Elektrický gril Concept GE2010

elektrický stolný gril Concept GE2010

Kontaktný gril 3v1 Concept GE2010. Tento gril je vybavený praktickým regulátorom teploty a možnosťou BBQ grilovanie. Jedná sa o model 3v1. Je to teda zároveň kontaktný stolný gril, vaflovač a BBQ gril. Model má príkon 2 000 W, čo umožňuje veľmi rýchle nahriatie prístroja. Hmotnosť modelu je 4,9 kg. Model je vybavený aj nádobkou na odkvapkávajúci tuk. Má funkciu časovača a ľahko sa čistí. Dosky sa dajú vybrať a umyť napríklad v umývačke. Cena modelu sa pohybuje okolo 95,20 €.

Ako je tento model Concept GE2010 hodnotený užívateľmi? Jeho užívateľom sa hlavne páči dobrý pomer cena / výkon a jednoduchá údržba. Tiež sa zákazníkom veľmi páči možnosť vymeniteľných pečúcich dosiek.

10. Elektrický girl ECG KG 400 Superior

elektrický stolný gril ECG KG 400 Superior

Posledný model, ktorý sa dostal medzi naše porovnanie 10 najlepších stolných kontaktných grilov, ktoré sú elektrické, je model ECG KG 400 Superior. Tento gril má 3 prevádzkové polohy a umožňuje grilovanie, BBQ a zapekanie. Rúry dosky sa dajú odňať, čo každý ocení, pretože vďaka tomu sa dajú tieto dosky čistiť veľmi jednoducho. Model je vybavený 2 termostaty a 2 oddelenými čudlík, takže môžete regulovať teplotu horné i dolné plochy na pečenie. Model má príkon 2 000 W. Hmotnosť modelu je 4,5 kg. Grilovacia plocha je 667 cm2.

Ako je tento model ECG KG 400 Superior hodnotený jeho užívateľmi? Ľuďom, ktorí si tento model zakúpili, sa páči ľahká manipulácia s produktom a tiež sa im páči aj možnosť rozloženia na 3 polohy. Kladné body ďalej pridáva aj dostupná cena, ktorá sa pohybuje okolo 85,90 €. Niektorí užívatelia kriticky hodnotí odtok tuku a nemožnosť skladovanie modelu vo zvislej polohe. Aj cez tieto drobné nedostatky sa jedná o veľmi dobrý model za skvelú cenu, ktorý vám ugriluje veľa mäsa, rýb, zeleniny, ovocia a mnoho ďalšieho.

Ako vybrať elektrický gril

Prečo čítať náš návod o tom, ako si vybrať elektrický gril? Dôvod je jednoduchý, na trhu s elektrickými opekanie nájdete naozaj nepreberné množstvo rôznych modelov s mnohými rozdielnymi parametrami a výberom ideálneho modelu grile môžete stráviť niekoľko hodín a niekedy aj pár dní. Myslíme si, že tento čas môžete stráviť oveľa lepšími činnosťami, než vyhľadávaním na mnohých rôznych weboch, kde nenájdete ucelené informácie o tom, ako vybrať ten najlepší model elektrického grilu. Preto sme sa rozhodli pripraviť tento článok, kde nájdete tie najdôležitejšie informácie o výbere elektrického grilu. V tejto časti článku sa zameriame na parametre, ako je typ elektrického grilu, veľkosť grilovacej plochy, hmotnosť alebo cena.

Výber grile podľa použitia

Pred výberom by ste si mali rozmyslieť, kde chcete elektrický gril používať. Elektrické grily môžeme rozdeliť na stolové a vonkajšie.

Elektrický stolný gril

Elektrický stolný gril, ktorý je určený do domácnosti, by nemal byť príliš veľký, aby ste ho mali kde skladovať. Tiež myslite aj na veľkosť prístroja, aby sa vám vošiel do kuchyne. Tieto grily sú kontaktné a môžu sa konštrukčne podobať toustovačom a vaflovačom . Tento typ elektrického grilu sa dá väčšinou veľmi dobre skladovať. Oproti klasickým grilom sú vybavené miesto rošty kontaktnými doskami.

Elektrický záhradný gril

Elektrické grily na vonkajšie grilovanie sú špeciálne určené a prispôsobené na vonkajšie grilovanie. Pamätajte však na to, že k prevádzke elektrického grilu vo vonkajšom prostredí budete potrebovať zdroj elektrickej energie. Záhradné elektrické grily bývajú konštrukčne podobné plynovým a klasickým grilom, ktoré poznáte pri bežnom vonkajšom grilovaní. Tieto modely bývajú väčšinou vybavené klasickým roštom oproti stolným grilom.

Dĺžka napájacieho kábla pri elektrickom grile

Pri výbere myslite aj na dĺžku napájacieho kábla. Dĺžka je dôležitá, pretože pri grilovaní potrebujete dostatočne dlhý napájací kábel. Nie je nič horšie, než zistiť, že máte príliš krátky napájací kábel a potom nemáte kde grilovať. Pred výberom si teda zmerajte vzdialenosť od zásuvky a vyberte si model s dostatočnou dĺžkou kábla.

Hmotnosť grilu

Hmotnosť je u elektrických stolných grilov značne nižšie ako u ostatných modelov. Ak túžite po jednoduchej skladovateľnosti a ľahkom prenášanie, potom voľte modely s nižšou hmotnosťou.

Grilovacia plocha

Grilovacia plocha bude odlišná u domácich stolných grilov a záhradných elektrických grilov. Grilovacia plocha u stolného grilu je o niečo menšia ako pri záhradnom. Grilovacia plocha nám ovplyvňuje to, pre koľko ľudí a koľko pokrmov môžete pripraviť pri jednom procesu grilovania. Väčšinou sa stretnete s grilovacou plochou s veľkosťou okolo 1 000 cm2. Stretnete sa aj s veľkosťami okolo 1 200 cm2 a niektoré modely majú aj väčšiu veľkosť grilovacej plochy.

Grilovacie dosky

S grilovacími doskami sa stretnete predovšetkým u stolových elektrických grilov. U záhradných grilov sa naopak stretnete hlavne s roštom. Pokiaľ vám ide predovšetkým o to, aké jednoduché je umývanie grilu, potom by ste si mali vyberať modely, ktoré disponujú odnímateľnými doskami. To vám umožní pohodlné umytie napríklad v umývačke.

Rôzne polohy grilovanie

Elektrické grily sa delia na kontaktné a otvorené. Aký je medzi nimi rozdiel? Poďme sa na to v nasledujúcich pár riadkoch pozrieť.

Kontaktné grily môžu byť použité aj na barbecue, pretože umožňujú otvorenie grilu naplno. U niektorých grilov si môžete prispôsobiť polohu hornej a dolnej dosky grilu podľa seba. Tiež si môžete upraviť aj sklon a vďaka tomu dochádza k oveľa lepšiemu odkvapkávaniu tuku.

Príkon elektrického grilu

Elektrické grily sú napájané z elektrickej siete a teda nás bude zaujímať aj hodnota príkonu. Príkon nám udáva to, koľko elektrickej energie k svojmu fungovaniu daný model grilu potrebuje. Najčastejšie sa stretnete s modelmi, ktoré majú príkon okolo 1 000 W. Príkon nám ovplyvňuje aj to, ako rýchlo sa dokáže daný model zahriať.

Funkcia grilu

Rovnako tak ako aj u iných elektrických spotrebičov sa aj pri stolných elektrických grilov stretnete s rôznymi funkciami a príslušenstvom. Poďme si predstaviť najčastejšie príslušenstvo a funkcie s ktorými sa u rôznych modelov grilov máte možnosť stretnúť.

 • Časovač – Časovač je praktickou funkciou, ktorá vám umožní nastaviť si čas grilovania.
 • Termostat – Termostat vám umožňuje reguláciu teploty. Pri elektrických grilov sa bez neho moc dobre nezaobídete. Vďaka termostatu si pohodlne nastavíte požadovanú teplotu potrebnú na grilovanie.
 • Odkvapkávacia miska na tuk – Odkvapkávacia miska je veľmi praktickým doplnkom u každého elektrického grilu. Po grilovaní vám už nikde nezostane prebytočný tuk, pretože jednoducho odkvapká do tejto misky a vďaka tomu je čistenie grilu o mnoho jednoduchšie.
 • Indikátor nahrievanie – Indikátor vás upozorní v prípade, keď je gril dostatočne nahriaty. Po upozornení môžete začať hneď grilovať. Väčšinou sa jedná o diódu, ktorá vás na dostatočné nahriatie upozorní.

Cena elektrického grilu

Stolové alebo záhradné elektrické grily môžete zakúpiť za rôzne ceny. Aby ste si mohli oveľa lepšie naplánovať váš rozpočet na kúpu nového elektrického grilu, pripravili sme pre vás porovnanie jednotlivých cenových kategórií. Popíšeme si napríklad, čo od danej cenovej kategórie môžete očakávať.

Cenová kategória do 40 €

V tejto cenovej kategórii predovšetkým zakúpite stolný opekanie. Stolové grily patrí medzi tie najlacnejšie modely. Úplne ten najlacnejší model zakúpite už za cenu, ktoré sa pohybuje okolo 20 €. Čo môžete od stolových grilov v tejto cenovej kategórii očakávať? Od týchto grilov neočakávajte príliš funkcií, väčšinou sa jedná o veľmi lacno spracované modely, ktoré však zvládajú základnú funkciu a tou je grilovanie v domácnosti. Tieto modely tiež mávajú oveľa menšiu plochu pre grilovanie. Pokiaľ zháňate veľmi dobre cenovo dostupný stolový gril, určite sa pozrite na modely s cenovkou do 40 €.

Cenová kategória od 40 € do 80 €

V tejto cenovej kategórii zakúpite už aj elektrické grily, ktoré sú určené aj na záhradu. Tiež si tu zakúpite aj praktické a veľmi prepracované stolové grily. V tejto kategórii zakúpite modely od značky Bosch, Tefal, ECG, Clatronic a mnoho ďalších rôznych značiek. Na týchto griloch pripravíte i barbecue. Modely bývajú vybavené aj praktickou miskou do ktoré vám počas grilovania odkvapkáva tuk.

Cenová kategória od 80 € do 200 €

V tejto cenovej kategórii zakúpite už veľmi dobre prepracované elektrické kontaktné grily. Niektoré modely ponúkajú mnoho grilovacích programov, ktoré vám značne uľahčí celý proces grilovanie. Tieto grily mávajú o niečo väčšiu grilovaciu plochu. Niektoré modely môžu byť vybavené aj praktickým displejom, ktorý vám zobrazí užitočné informácie o priebehu grilovania.

Cenová kategória od 200 € do 500 €

V tejto cenovej kategórii zakúpite tie najlepšie stolové grily. Bývajú veľmi dobre prepracované a majú veľmi pekný dizajn. Ak sa obzeráte po elektrických griloch určených na záhradu, tak aj tu si nájdete dobré elektrické záhradné grily.

Cena nad 500 €

S cenovkou za viac ako 500 € zakúpite iba veľmi kvalitné elektrické záhradné grily. Väčšinou si vyberiete modely od značky Weber. Ceny týchto modelov sa môžu vyšplhať až na cenu okolo 1 000 €.

Záverom

Dúfame, že sme vám dopomohli k výberu toho ideálneho elektrického grilu a vybrali ste si tak kvalitný stolný gril či záhradný elektrický gril. Tiež dúfame, že vám váš nový gril bude veľmi dobre slúžiť a pripravíte na ňom veľa chutného jedla pre vás i vašu rodinu alebo priateľov.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by vás zaujímať