Menu Zavrieť

Žehličky na vlasy: Ako vybrať žehličku a najlepšie žehličky na vlasy

zehlicka na vlasy

Môžete dať zbohom nerovným vlasom s kvalitnými modelmi žehličiek na vlasy. Dnes nájdete na trhu mnoho rôznych typov modelov žehličiek, ktoré majú veľa parametrov. Tieto modely zvládnu vlasy narovnať, vytvoriť lokne alebo nakrabatit vaše vlasy.

Ak hľadáte tie najlepšie modely žehličiek na vlasy, potom ste tu správne, pretože vám pomôžeme s ich výberom a vyberiete si tak ideálny žehličku na vlasy, ktorá vám bude perfektne vyhovovať.

Na trhu žehličiek na vlasy nájdete veľa rôznych značiek ako je napríklad Remington, L’Oréal, ECG, Rowenta a mnoho ďalších. A pretože nájdete mnoho rôznych modelov, nemusí byť jednoduché sa v tom všetkom vyznať. Preto sa dozviete o tom, ako vybrať žehličku na vlasy v nasledujúcom článku. Zamerali sme sa na tie najdôležitejšie parametre, ktoré vám pomôžu s výberom ideálneho modelu.

Najlepšie modely žehličiek sú dnes veľmi cenovo dostupné, takže ich môžete pohodlne používať ako na profesionálne tak aj na domáce použitie a môže si ich dovoliť naozaj každý. Žehlička na vlasy by mala byť vedľa fénu na vlasy bežnou výbavou nielen vašej domácnosti.

V minulých dobách sa vám občas mohlo stať, že ste si vlasy mohli niektorými žehličkami na vlasy poškodiť. Vďaka súčasnému technologickému pokroku od výrobcov žehličiek na vlasy sa vám to už nebude stávať, pretože sú dnes modely vybavené radom užitočných funkcií, ktoré vám uľahčia ich používanie a vie predchádzať rôznym nepríjemnostiam.

Vďaka žehličkám na vlasy budete mať perfektný účes a nemusíte ani nutne investovať vysoké sumy. Budete mať tak dokonalý účes za pár eur, ktorý bude každý obdivovať. Aj lacné modely žehličiek toho dokážu veľa.

Žehlička na vlasy: Prečo si kúpiť žehličku na vlasy?

Žehlička na vlasy vám vie vyčariť krásne rovný účes alebo naopak dokonale kučeravý. Vie žehliť i natáčať vlasy. Sú vhodné pre jemné i silné vlasy. Môžete si vyberať z mnohých dostupných funkcií. Vyberiete si aj cenovo dostupné žehličky, ktoré vás potešia tým, koľko toho zvládnu.

Používanie žehličky na vlasy je veľmi jednoduché a zvládne to naozaj každý. Môžete mať tak dokonalý a nádherný účes behom chvíľky a za pár korún. Ak túžite po dokonalom účese, potom je žehlička na vlasy tým najlepším prístrojom, ktorý vám toto želanie splní.

Test a výber 10 najlepších žehličiek na vlasy (2019)

Vybrali sme pre vás 10 najlepších modelov žehličiek na vlasy. Vyberali sme žehličky podľa užívateľských hodnotení. Urobili sme veľkú analýzu všetkých dostupných modelov žehličiek na trhu a vybrali tak tie najlepšie, ktoré sú najlepšie hodnotené od zákazníkov. Zoradili sme ich pre vás do prehľadnej tabuľky, ktorú si môžete triediť podľa vašich preferencií. Ak preferujete napríklad hlavne cenu, môžete si zoradiť tieto najlepšie modely od najlacnejších po najdrahšie alebo naopak.

Žehlička na vlasyVzhľadDoba zahrievania (v s)Povrch doštičiekDĺžka doštičiek (v mm)IonizáciaMaximálna teplotaOrientačná cena žehličky (s DPH v €)Dostupnosť
Žehlička Remington S8500 Shine TherapyŽehlička na vlasy Remington S8500 Shine Therapy Žehlička15Keramický110Nie230 °C34,90Zobraziť v obchodoch
Žehlička L'Oréal SteamPod 2.0 RetailŽehlička na vlasy L'Oréal SteamPod 2.0 Retail Žehlička90Keramický90Nie210 °C208,10Zobraziť v obchodoch
Žehlička Remington Sleek & Curl S6500Žehlička na vlasy Remington Sleek & Curl S6500 Žehlička15Keramický110Nie230 °C25,90Zobraziť v obchodoch
Žehlička Remington S 9500 PearlŽehlička na vlasy Remington S 9500 Pearl Žehlička10Keramický110Nie230 °C35,44Zobraziť v obchodoch
Žehlička Remington PROluxe S9100Žehlička na vlasy Remington PROluxe S9100 Žehlička15Keramický110Nie230 °C79,90Zobraziť v obchodoch
Žehlička BaByliss MS21EŽehlička na vlasy BaByliss MS21E Žehlička20Satinový32Nie170 °C29,10Zobraziť v obchodoch
Žehlička Rowenta SF 4522Žehlička na vlasy Rowenta SF 4522D0 Žehlička60Turmalinový25Áno230 °C34,90Zobraziť v obchodoch
Žehlička Concept VZ-1420Žehlička na vlasy Concept VZ-1420 Žehlička-Keramický100Áno120 °C24Zobraziť v obchodoch
Žehlička Rowenta SF 3122Žehlička na vlasy Rowenta SF3122 Žehlička60Turmalinový90Áno230 °C29,90Zobraziť v obchodoch
Žehlička BaByliss Pro 2151Žehlička na vlasy BaByliss Pro 2151 Žehlička20Keramický16Nie200 °C21,70Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov žehličiek na vlasy.

Žehlička na vlasy: Ako vybrať žehličku na vlasy

Na trhu nájdete veľa modelov rôznych žehličiek na vlasy, ktoré majú rôzne parametre, značky a mnoho ďalších rozdielnych vlastností. Vďaka tomu nemusí byť jednoduché sa vo výbere správnej žehličky vyznať. Preto sme pre vás spísali nasledujúci návod na to, ako správne vybrať ten najlepší model žehličky na vlasy. Poďme si popísať niekoľko hlavných parametrov podľa ktorých by ste sa mali riadiť pri rozhodovaní nad modely žehličiek. S akými parametre sa teda stretnete?

Materiál žehliacej plochy

Prvým parametrom, na ktorý sa zameriame je to, aký materiál má žehliaca plocha pri danom modeli žehličky. Tento parameter by ste rozhodne nemali nijako podceňovať. Stretnete sa s niekoľkými materiálmi, prípade s ich kombináciami. Môžete si vybrať z keramiky, titánu, kovu, teflónu, kombinácia keramiky-tourmelínu alebo titánu-keramiky.

Kovový materiál

Žehličky s kovovým materiálom patrí medzi tie lacnejšie modely. Dá sa povedať, že kovový materiál nie je toľko vhodný pre žehlenie vlasov a modely s kovovými doštičkami môžu vaše vlasy celkom ľahko poškodiť. Všeobecne moc neodporúčame žehličky na vlasy s kovovým materiálom a to aj napriek tomu, že tieto modely bývajú najlacnejšie. Ak túžite po bezproblémovom rovnanie vašich vlasov, poobzerajte sa po dokonalejšej materiáloch.

Keramický materiál

Modely žehličiek vybavené doštičkami vyrobených z keramického materiálu majú tú výhodu, že sa tento materiál veľmi rýchlo zahreje. Ďalšou výhodou je to, že vaše vlasy zahrejú rovnomerne a vďaka tomu sa hodí najmä ak máte citlivé, jemné alebo lámavé vlasy.

Doštičky vyrobené z turmalínu

Turmalín je drahokam, ktorý tvoria skupinu klencových minerálov. Vďaka svojim vhodným vlastnostiam nachádza aj využitie pre povrch doštičiek u žehličiek, ktoré sú určené na starostlivosť o vlasy.

S akými výhodami sa stretnete u žehličiek, ktoré majú doštičky vyrobené z turmalínu? Žehličky na vlasy, ktoré sú vybavené doštičkami vyrobených z turmalínu, majú niekoľko vlastností, s ktorými sa u iných materiálov nestretnete. Turmalín vie ionizovať (vydávať záporné ióny) a vydávať infračervené svetlo. Tieto vlastnosti prispievajú k lepším vlastnostiam pri žehlení vašich vlasov. Vie je urobiť lesklejšie a zároveň nedochádza toľko k vysušeniu vašich vlasov a vďaka tomu sa nestrapkajú a ani sa nijako pri procese žehlení nelámu.

Titánový materiál

Aké sú výhody titánových žehličiek na vlasy? Medzi hlavné výhody titánových doštičiek u žehličiek na vlasy patrí to, že sa dokážu rovnomerne zahriať a dosahujú oveľa vyšších teplôt. Žehličky na vlasy sa hodí aj pre profesionálne použitie a hodí sa na hrubé, husté a pevné vlasy. Zvládnu teda aj zložitejší proces vyrovnávanie vlasov. Titánové žehličky tiež vie ionizovať a vďaka tomu dokážem efektívne odstraňovať statickú energiu z vlasov. Titan býva považovaný za veľmi kvalitný materiál, teda žehličky na vlasy, ktoré sú vyrobené z titánu väčšinou vydrží rádovo dlhšie než žehličky z ostatných materiálov.

Teflónový materiál

Stretnete sa aj s žehličkami na vlasy, ktoré majú doštičky pokryté teflónový materiálom. Tento materiál môžete poznať napríklad z panvíc či iných kuchynských pomocníkov. Hlavnou výhodou tohto materiálu je to, že patrí medzi najviac klzké materiálmi. Výhodou je hlavne to, že zabraňujú pripaľovaniu. S týmto materiálom sa však nestretnete u mnohých modelov. Na našom trhu je ponuka modelov s teflónom skôr obmedzená.

Kombinácia materiálov

Stretnete sa aj s ponukou modelov žehličiek, ktoré kombinujú vyššie spomínané materiály. Môžu tak kombinovať výhody jednotlivých materiálov. Stretnete sa s kombináciami keramika-turmalín alebo keramika-titán. S kombináciou materiálov sa stretnete aj u lacnejších modelov.

 • Kombinácia keramika-titán – Modely, ktoré kombinujú keramiku a titán ponúka predovšetkým výhodu omnoho väčšieho rozpätie teploty. Dajú sa použiť prakticky pre skoro všetky typy vlasov. Modely vyrobené z kombinácie keramiky a titánu sú väčšinou o niečo drahšie.
 • Kombinácia keramika-tourmelín – Modely s kombináciou keramiky a tourmelínu sú vhodné pre veľmi jemné a tenké vlasy.

žehliaca plocha u žehličky: Veľkosť a tvar

Ďalším parametrom pre výber žehličky na vlasy je veľkosť a tvar žehliacej plochy u žehličky na vlasy. Podľa veľkosti si môžete vyberať buď z úzkych alebo širokých žehličiek. Tvar si môžete vyberať buď zaoblený či guľatý. Teraz si poďme povedať, v čom sa tieto jednotlivé parametre líšia.

Typy veľkostí

 • Úzka žehliaca plocha – Žehličky s úzkou žehliacou plochou sa hodí hlavne na lokne. Hodí sa pre toho, kto má krátke vlasy.
 • Širší žehliaca plocha – Žehličky so širokou žehliacou plochou sú vhodné na husté a dlhé vlasy. Širší žehliaca plocha zaistí rýchlejšie a o niečo ľahšie žehlenie vlasov.

Tvary

Môžete si vyberať žehličky okrúhle alebo zaoblené. Žehličky s týmito tvarmi vám značne uľahčí prácu pri tvorbe kučier.

Žehličky a ich dostupné funkcie

S akými funkciami sa u žehličiek na vlasy môžete stretnúť? Tieto funkcie by vám mali uľahčiť ich používanie a zlepšiť tak celý proces žehlenie a úpravu vašich vlasov. Poďme sa zoznámiť s najčastejšími funkciami, ktorými môžu byť dostupné modely na trhu vybavené. To by vám mali pomôcť pri rozhodovaní či daný model kúpiť alebo nie.

Najčastejšie funkcie dostupných žehličiek:

 • Ionizácia – Ionizácia je funkcia, ktorá umožňuje vyžarovanie negatívnych iónov. Tieto negatívne nabité ióny by mali napomáhať zabránenie poškodeniu vlasov a zbytočné elektrizácii.
 • Vonkajšie záhrevné dosky – Tieto vonkajšie doštičky vám pomôžu pri tvorbe kučier a vĺn vo vašich vlasoch.
 • Indikátory – Indikátor vás upozorní na moment, kedy je žehlička už plne zahriata a môžete ju tak začať aplikovať na vaše vlasy.
 • Funkcia rýchleho nahrievania – Vďaka tejto funkcii nahrejete prístroj veľmi rýchlo. To sa hodí, ak potrebujete prístroj rýchlo zahriať a nemáte veľa času na úpravu vlasov.
 • Displej – Niektoré modely majú vo výbave displej. Tento displej vám ukáže veľa užitočných informácií, napríklad aktuálnu teplotu.
 • Parné funkcie u žehličky – Táto funkcia môže mať pozitívny vplyv na krehké vlasy. Dobre tiež pôsobí aj na jemné vlasy.
 • Funkcie pre žehlenie mokrých vlasov – Táto funkcia vám dáva možnosť žehliť si vlasy aj keď ich máte práve vlhké. Bez tejto funkcie nemôžete používať žehličku na mokré vlasy.
 • Nastaviteľná teplota – Umožňuje konštantné nastavenie teploty počas celého procesu žehlenia vašich vlasov.

Výber podľa ceny

V akých cenových kategóriách môžete žehličku na vlasy zakúpiť? Je to dôležité vedieť, pretože podľa toho si naplánujete váš rozpočet a vyberiete si tak žehličku, ktorá bude vedieť všetko to, čo potrebujete.

Najlacnejšie modely s cenou do 40 €

Najlacnejšie kategórie. Najlacnejšie modely sa dajú zakúpiť už do jedného tisíca korún. S akými žehličkami sa v tejto najdostupnejšie kategórii stretnete? Kúpite si modely, ktoré sú vyrobené z keramického materiálu alebo turmalínového. Môžete sa tiež stretnúť s modelmi, ktoré majú kombinovaný materiál na doštičkách. Najlacnejšie modely nemajú veľa funkcií, ale môžete sa aj tu stretnúť s modelmi, ktoré sú vybavené napríklad ionizáciou alebo nastaviteľnou teplotou.

Zlatá stredná cesta: 40 € až 120 €

Táto cenová kategória je najpopulárnejší a nájdete v nej tiež najviac modelov žehličiek na vlasy. Bývajú vybavené radom funkcií ako je napríklad automatické vypnutie a dosť často nechýba ani funkcia ionizácie. U dosť modeloch môžete regulovať teplotu podľa vašej ľubovôle. U niektorých modelov nájdete vo výbave dokonca aj displej alebo kontrolky, ktoré vám ukazujú či je model už dostatočne zahriaty a či je už pripravený na použitie.

Cena nad 120 €

Od modelov s cenovkou nad 120 € môžete očakávať také parametre, ktoré umožňujú aj profesionálne využitie. Tiež tu nájdete luxusné modely, ktoré dbajú na dokonalý vzhľad a skvelé technické parametre. Môžete si vyberať z rôznych materiálov doštičiek.

Dostupné značky žehličiek na vlasy

Z akých značiek žehličiek si môžete na našom trhu vyberať? Popíšeme si tie najčastejšie, ktoré sa objavujú na našom trhu žehličiek.

Žehličky na vlasy Remington

Remington sa radí medzi najlepšie značky v oblasti elektroniky, ktorá je určená predovšetkým na starostlivosť o vlasy. História siaha až do roku 1937, kedy bol na trh uvedený prvý holiaci strojček od značky Remington. Táto značka ponúka mnoho rôznych produktov z mnohých kategórií a nie je výnimkou, že sa u nej stretnete aj s žehličkami na vlasy. Od tejto značky nájdete veľa modelov žehličiek na vlasy s mnohými parametrami. Nájdete dobré modely so skvelým pomerom cena / výkon. Ak hľadáte dobre cenovo dostupné modely a zároveň kvalitné spracovanie, potom sú žehličky od Remington skvelou voľbou.

Žehličky na vlasy Rowenta

Od Rowenty si zakúpite modely zo širokého sortimentu. Nájdete teda aj žehličky na vlasy značky Rowenta. Tie vynikajú dobrým spracovaním, mnohými funkciami a dobrou cenou. Rowenta ponúka inteligentné riešenie, ktoré vám uľahčia používanie. Rowenta sa tiež zameriava na výrobu modelov, ktoré vynikajú ekologicky udržateľným dizajnom.

Žehličky na vlasy L’Oréal

Kto by nepoznal značku L’Oreal? Od tejto značky si zakúpite cenovo dostupné modely, ktoré potešia všetky dámy. Táto značka je známa prakticky po celom svete a pôsobí vo viac ako 250 krajinách sveta. Značka L’Oréal patrí medzi kvalitné značky, ktorú si obľúbilo mnoho zákazníkov a značke dôverujú. Od tejto značky zakúpite napríklad luxusné žehličku na vlasy L’Oréal SteamPod 2.0, ktorá ponúka funkciu pary a postará sa tak aj o vysoko citlivé vlasy.

Žehličky na vlasy ETA

žehličky eta

Kto by nepoznal českú značku ETA? Mnohí z nás si ju pamätáme ako výrobca vysávačov. Táto firma sa dnes zaoberá výrobou mnohých domácich spotrebičov vrátane kvalitných žehličiek na vlasy. Zakúpite modely žehličiek s viacerými materiálmi doštičiek. Často sú modely od značky ETA vybavené ionizátorom a mnoho ďalších užitočných funkcií. Výhodou modelov od značky ETA je to, že sú dobre cenovo dostupné skoro pre každého.

Žehličky na vlasy BaByliss

BaByliss je francúzskou značkou, ktorá sa špecializuje na starostlivosť o vlasy a je teda logické, že vyrába aj žehličky na vlasy. História značky BaByliss siaha až do šesťdesiatych rokov 20. storočia. BaByliss ponúka na našom trhu niekoľko žehličiek na vlasy. Modely od značky BaByliss sú dobre hodnotené od ich užívateľov. BaByliss modely sú aj dobre cenovo dostupné. Napríklad model BaByliss MS21 stojí okolo 27 €. Modely od tejto značky sú vybavené mnohými nástavcami, ktoré vám uľahčia a vylepší proces žehlenie vašich vlasov.

Žehličky na vlasy Concept

žehličky concept

Značka Concept je významným dodávateľom domácich spotrebičov na náš trh. Concept je českou značkou založenou okolo roku 1991. Značka Concept má význačné portfólio domácich spotrebičov a výnimkou nie sú ani žehličky na vlasy. Od značky Concept zakúpite žehličky na vlasy, ktoré majú dobrý pomer ceny a výkonu. Modely od značky Concept sú dostupné v mnohých internetových obchodoch. Ak hľadáte lacný model, je ten od značky Concept dobrou voľbou.

Ako správne žehliť vlasy pomocou žehličky

Predtým než začnete s žehlením vlasov, mali by ste svoje vlasy na tento proces vopred pripraviť. Pred použitím žehličky by ste si mali svoje vlasy umyť, pretože sa počas dňa na nich môže usadiť prach či iné nečistoty, ktoré nám proces žehlenie môžu sťažiť alebo pokaziť.

1. Umytí a vysušení vlasov
Pri umývaní vašich vlasov je vhodné použiť hydratujúce a vyživujúce šampón. Ten nám zaistí, že vaše vlasy budú dostatočne mäkké a tým lepšie pripravené na použitie žehličky. Pred použitím žehličky sa uistite, že sú vaše vlasy dokonale suché. Rozhodne nepoužívajte žehličku na mokré vlasy. Ak by ste použili žehličku na mokré vlasy, potom hrozí ich spálenie. K rýchlejšiemu usušení môžete použiť fén. Po usušení vaše vlasy dobre rozčešte.

2. Ochranný prípravok
Ďalej je vhodné použiť ochranný prípravok na vlasy, ktorý ich ochráni proti teplu. Tieto prípravky vaše vlasy ochráni pred vysokým teplom a pomáhajú tak zabrániť ich poničeniu či spáleniu. Rozhodne nepoužívajte lak ani tužidlo na vlasy. Vyhnite sa aplikovanie tohto lieku na korienky vlasov, pretože potom by ste mohli mať vlasy mastné.

3. Teplota žehličky
Teraz je dôležité nastaviť vašu žehličku na správnu teplotu. Vhodná teplota závisí od dĺžky vašich vlasov. Odporúčame si prečítať manuál k prístroju, pretože každý model žehličky je odlišný v tomto kroku.

4. Žehlenie
Nechajte si miesto cca 2,5 cm od koreňov vašich vlasov a začnite žehliť. Žehlite vaše vlasy po menších častiach a žehlite tenké pramene vlasov. Menšie pramene tiež stačí žehliť menej, teda bude celý proces žehlenie značne rýchlejší.

Ak by ste prišli na to, že cítite pálenie vlasov, okamžite celý proces žehlenie ukončite.

Ak sa všetko podarí tak ako má, pozrite sa do zrkadla a užite si váš nový štýl účesu.

Dúfame, že vám tieto tipy pomohli pri žehlení vlasov a zvládli ste to všetko výborne.

Záverom

V tomto článku sme si povedali, aké sú najlepšie modely žehličiek na vlasy, ako je vybrať pomocou najdôležitejších parametrov, o najznámejší značkách žehličiek na vlasy a ako žehličku používať. Dúfame, že vám náš článok pri výbere pomohol a vybrali ste si tak vhodný prístroj, ktorý vás nesklame. Tiež dúfame, že vám bude váš nový model žehličky na vlasy fungovať po mnoho rokov bez jedinej závady a stane sa tak vašim verným pomocníkom pri úprave a žehlenie vašich krásnych vlasov.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by vás zaujímať