Menu Zavrieť

Test vaflovačov + Výber 10 najlepších vaflovačov + Ako vybrať vaflovač

vaflovač

Vafle je lahodný múčnik, ktorý keď zakúsite, tak mu už nemôžete odolať. A ako si ho urobiť doma? Vafle vám pripraví domáci spotrebič menom vaflovač. Pokiaľ máte radi sladkú raňajkách a chcete mať každé ráno čerstvé vafle, potom je vaflovač pre vás skvelou voľbou. Vaflovač vám pripraví perfektné vafle priebehu pár okamihov. A veľkou výhodou vaflovače je, že je veľmi cenovo dostupný.

Na našom trhu môžete vyberať z mnohých modelov vaflovačov a výber nemusí byť úplne jednoduchý. Objavíte mnoho modelov s rôznymi parametrami. Výrobcovia si dávajú často záležať na vzhľade vaflovače a ak máte radi pekný dizajn, určite si vyberiete taký model, ktorý perfektne padne do vašej kuchyni. Pekným vaflovačom sa môžete pochváliť vašej návšteve a pohostiť ich tak výbornými čerstvými vafle.

S nákupom vhodného vaflovače vám pomôže tento článok. Zamerali sme sa na najdôležitejšie parametre, ktoré pri výbere nesmiete zabudnúť. S nami vyberiete vaflovač, ktorý bude presne vyhovovať vašim konkrétnym požiadavkám. Vďaka tomuto článku si budete moc už čoskoro dopriať výborné čerstvé vafle upečené vo vašom novom prístroji. V tomto článku nájdete prehľadný test vaflovačov.

Najlepších 10 modelov vaflovačov

V tejto prehľadnej tabuľke sme pre vás vybrali 10 najlepších modelov vaflovačov, ktoré sú dostupné na našom trhu. Modely sme vyberali podľa hodnotenia zákazníkov. Pre tvorbu tejto tabuľky sme urobili dôkladnej analýzy mnohých modelov. V tabuľke sú zobrazené najdôležitejšie parametre. Každý parameter si môžete jednoducho zoradiť podľa seba, takže záleží na vás, ktorý parameter preferujete. Môžete si tak napríklad zoradiť vaflovače podľa ceny.

NázovVzhľadKoľko vaflí pripravíTvar platničkyPríkon (W)Nastavenie teplotyOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Severin WA 2103vaflovač Severin WA 21034srdcový1200Áno24,20Zobraziť v obchodoch
Domo DO 9136 vaflovač Domo DO 91362obdĺžnikový1000Áno42,88Zobraziť v obchodoch
Tristar WF-2195 vaflovač Tristar WF-21952obdĺžnikový1000Áno25,60Zobraziť v obchodoch
Concept VF 3040 vaflovač Concept VF 30402obdĺžnikový1000Nie29,81Zobraziť v obchodoch
Clatronic WA 3491 vaflovač Clatronic WA 34914srdcový1200Áno19,00Zobraziť v obchodoch
Domo DO 9047 vaflovač Domo DO 90472obdĺžnikový1400Áno46,00Zobraziť v obchodoch
Concept VF 3030 vaflovač Concept VF 30302obdĺžnikový700Nie19,93Zobraziť v obchodoch
Graef WA 80 vaflovač Graef WA 805srdcový1200Áno104,90Zobraziť v obchodoch
Rohnson R-268 vaflovač Rohnson R-2685srdcový1200Áno19,90Zobraziť v obchodoch
Hauser ST 637vaflovač Hauser ST 6375srdcový700Nie13,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov vaflovače.

Ako vybrať vaflovač

Vaflovač nám môže svojím vzhľadom pripomínať veľmi podobný prístroj a to sendvičovač . Avšak sa jedná o odlišný spotrebič.

Poďme sa pozrieť na to, na aké parametre narazíte u rôznych modelov, nech viete, ktorý model je pre vás ideálna.

Medzi dôležité parametre pri výbere patrí funkcia spotrebiča, veľkosť vafle, príkon, platničky a pár ďalších, na ktoré sa pozrieme v nasledujúcej časti nášho článku o výbere vaflovače.

Typ vaflovače

Prvým parametrom, na ktorý sa zameriame, je typ vaflovače. Typ vaflovače je dôležité rozlišovať podľa toho, čo všetko má váš vaflovač vedieť. Pri výbere vaflovače sa stretnete s dvoma typmi. Stretnete sa s klasickým vaflovačom a s prístrojom, ktorý je 3v1. Multifunkčný vaflovač 3v1 vám pripraví nielen vafle, ale aj tousty a niektoré modely vie aj grilovať zeleninu a môžete si do nich zakúpiť aj viac platničiek, ktoré sa dajú jednoducho meniť.

Samostatný vaflovač

Prvým typom je model, ktorý má iba jednu funkciu a to upečení vaflí. Samostatný vaflovač je vybavený len platničkou, na ktoré vyrobíte vafle. Nič viac toho tento model nezvládne. Jedná sa o veľmi jednoduchý prístroj.

Multifunkčný sendvičovač 3v1

Ďalej narazíte na našom trhu na prístroje, ktoré majú schopnosť multifunkčného prístroja. Jedná sa vlastne o 3 prístroja v 1. Pretože na tomto modeli pripravíte ako vafle, ako vyrobíte aj tousty a môžete na nich aj grilovať. Tieto prístroje vyzerajú ako hriankovače a zvládnu tvorbu viac pokrmov naraz. Výhodou je, že si u nich môžete platničky meniť. Nevýhodou môže byť o niečo vyššia cena.

K týmto modelom môžete zakúpiť aj dodatočné platničky, takže si môžete z nich urobiť naozaj multifunkčný prístroj, v ktorom urobíte aj muffiny, donuty alebo ich môžete použiť aj na prípravu rôznych slaných jedál a pokrmov.

Počet a tvar vaflí

Ďalší faktor, podľa ktorého sa môžete riadiť, je počet a veľkosť vaflí. Pred výberom vaflovače by ste si mali rozmyslieť, aké veľké (vysoké) vafle chcete tvoriť. Veľkosť záleží od vašich osobných preferencií. Ako vysoké sú vafle záleží od toho, koľko priestoru má daný vaflovač.

Potom je dôležité myslieť aj na počet vaflí a to záleží od veľkosti vašej rodiny. Záleží teda na počte, pre koľko ľudí budete vafle tvoriť. Vo väčších vaflovač môžete vytvoriť viac vaflí a pri niektorých modeloch dokonca až 8 vaflí.

Stretnete sa tiež s niekoľkými tvarmi vaflí. Existujú vaflovače, u ktorých si môžete vybrať tvar vaflí. Najčastejšie si môžete vybrať tvar v tvare srdiečka, obdĺžnikovú vafle alebo okrúhlu vafle. Najčastejšie sa stretnete s obdĺžnikovými vafle.

Model podľa počtu vaflí

  • Vaflovač na 1 vafle – vie vyrobiť iba jednu vafle. Tieto vaflovačov majú iba dve mriežky, ktoré sa prikryjú a v tomoto vaflovačov vyrobíte iba jednu vafle.
  • Dvojité vaflovače – S týmto typom vyrobíte 2 vafle naraz. Je ideálny pre väčší počet ľudí. Ak teda máte v domácnosti viac ľudí, voľte tento typ prístroja.
  • Viac vaflí – Existujú modely, ktoré vie vyrobiť pokojne 4, 6 alebo 8 vaflí. Všetko záleží len na vašom rozpočte a koľko vaflí preferujete.

Materiál vaflovače

Jedným z parametrov je tiež materiál a konštrukcia daného modelu vaflovače. Väčšinou býva vyrobený z dvoch rôznych materiálov. Možno si vybrať modely vyrobené z nerezu alebo z plastu. Nerezový materiál má dobrý vzhľad a má tiež lepšie tepelné vlastnosti a oveľa dlhšie vydrží ako plast. Argumentom proti nerezovému materiálu môže byť jeho vyššia cena. Pri lacných modeloch sa stretnete predovšetkým s plastovým materiálom.

Plocha pečúcich platničiek

Ďalšie parameter, na ktorý je nutné hľadieť, je aký povrch majú pečenie platničky. Materiál u pečúcich platničiek je dôležitý hlavne z toho dôvodu, aby sa vám vafle nepripiekli a nespálili. Materiál ovplyvňuje aj to, ako sa dá vaflovač ľahko umyť. Tiež myslite na to, či sa dajú platničky dať do umývačky. To býva prakticky u všetkých modelov výrobcom uvedené.

Povrch pečúcich platničiek by mal byť hlavne nepriľnavý. Dobrý materiál sa nepoškriabe a vydrží dlho. Najčastejšie bývajú platničky vyrobené z teflonového materiálu. U teflónové platničky jej musíte venovať o niečo väčšiu pozornosť a starostlivosť. Na teflón nesmiete používať žiadne ostré a kovové nástroje, pretože ho tým môžete poškriabať a tak znehodnotiť jeho nepriľnavosť. O teflónové platničky je nutné sa starať s citom, aby ste ho nijako nepoškriabali.

Vzhľad

Vaflovač je tým prístrojom, ktorý budete využívať často. Preto by ste nemali zabúdať ani na jeho vzhľad a to predovšetkým, keď ho budete mať trvale u místěného na vašej kuchynskej linke. Vzhľad modelu hlavne ovplyvňuje jeho materiál. Vaflovač býva vyrobený z plastu alebo nerezového materiálu. U vzhľadu modelu nezabúdajte ani na nožičky modelu. Tie zaistia lepšiu stabilitu a nebude sa na vašej pracovnej ploche vaflovač nijako kĺzať.

Rozmery prístroja

Ďalším faktorom sú rozmery vaflovače. Najprv si rozmyslite, kde budete váš vaflovač skladovať a podľa toho si vyberte rozmery konkrétneho modelu vaflovače. Môžete si zakúpiť modely, ktoré sa dajú skladovať na výšku i naležato. Ďalej nezabúdajte na to, ako dlhý má vaflovač prívodný kábel. Zmerajte si, ako ďaleko máte zásuvku, aby do nej dosiahol kábel z prístroja.

Príkon vaflovačov

Ďalším parametrom je príkon vaflovače. Príkon sa udáva vo Wattoch (skratka W) a určuje nám, koľko elektrickej energie vaflovač počas pečenia procesu spotrebuje. Príkon dosť často ovplyvňuje výkon daného prístroja. Vďaka väčšiemu príkonu budete mať oveľa rýchlejšie pripravené vaše vafle.

Myslite na to, že s vyšším príkonom spotrebujete viac elektrickej energie, čo sa premieta vo vyšších nákladoch na elektrinu.

Pri lacnejších modeloch sa stretnete s príkonom, ktorý má hodnotu okolo 800 W až 1000 W. Stretnete sa aj so značne výkonnejšími modelmi, ktoré vám urobia vafle rýchlosťou blesku.

Funkcie vaflovače

Vaflovač má hlavnú funkciu a to prípravu vaflí. Ale u pokročilejších a drahších modelov sa môžete stretnúť s radom prídavných funkcií, ktoré vám uľahčia prácu. Môžete sa stretnúť s rôznymi funkciami, ako sú indikátory, ochrana proti prehriatiu, nastavenie teploty, zámok veka a izolovná rukoväť.

S akými funkciami sa stretnete u rôznych modelov Vaflovač?

  • Termostat – Vďaka termostatu nastavíte teplotu. Umožní vám to nastaviť požadovanú teplotu pre tvorbu vašej vafle a môžete to využiť pri použití rôznych receptov.
  • Indikátor – Svetelný indikátor vás informuje o tom, či sú platničky dostatočne rozohriať a či už na nich môžete začať pripravovať vafle.
  • Bezpečnostný zámok u veka – Vďaka tejto funkcii uzavrite váš vaflovač napevno a nemožno ho počas prípravy vaflí otvoriť. Má predovšetkým bezpečnostnú funkciu.
  • Rukoväť s izoláciou – Izolovaná rukoväť je špeciálne upravený tak, aby ste sa nemohli od tejto rukoväti popáliť a zabraňuje rozpálení rukoväte.
  • Ochrana proti prehriatiu – Jedná sa o bezpečnostnú poistku, ktorá zabráni prehriatiu celého prístroja. Zabráni tak nežiaducim účinkom a to predovšetkým vzniku požiaru. Keď by sa prístroj náhodou prehrial, tak ho poistka sama vypne.

Cenový rozpočet

Pred nákupom je dôležité si pripraviť to, aký veľký budete mať rozpočet na kúpu nového vaflovače. Vaflovač nepatrí medzi drahé spotrebiče a tieto prístroje sú veľmi cenovo dostupné a môže si ich kúpiť prakticky každý.

Môžete si zakúpiť i drahšie modely, ktoré majú prednosti ako je dokonalý dizajn alebo viac užitočných funkcií.

Cenová hladina 20 € až 50 €

V tejto cenovej kategórii si kúpite najlacnejšie modely a úplne ten najlacnejší model stojí okolo necelých 15 €. Kúpite si produkt, ktorý má hlavný účel a to pripraviť vafle. A tento úkon zvládnu aj tie najlacnejšie modely. Čakajte u nich však o niečo lacnejšie materiály a nižší príkon, takže budú vafle piecť o niečo dlhšie.

Cenová hladina od 50 € do 100 €

V tejto hladine zakúpite vaflovače, ktoré majú už rad funkcií a môžu sa honosiť aj pekným dizajnom, ktorý vám rozhodne neurobí hanbu. Bez problému v tejto cenovej hladine nájdete modely s vyšším príkonom, ktoré zvládnu pripraviť vafle behom chvíľky. Tieto vaflovače bývajú vyrobené z kvalitných materiálov a s nepriľnavými platničkami.

Cena 100 € a viac

Tu si vyberiete vafloveče, ktoré sú vhodné aj pre náročných užívateľov. Ak potrebujete vyrobiť veľa vaflovacie alebo veľmi rýchlu prípravu, nájdete vhodné modely v tejto cenovej kategórii.

Príkon je okolo 2 000 W a viac. V tejto cenovej kategórii zakúpite aj multifunkčné prístroje, ktoré toho zvládnu oveľa viac než len prípravu vaflí.

S investíciou viac ako 200 € môžete očakávať vysoko kvalitné materiály a unikátny vzhľad. Môžete zakúpiť aj prístroje zvanej grofovače, do ktorých môžete pridávať rôzne prísady a to vám uľahčí prípravu rôznych vaflí.

Pár slov na záver

V tomto článku sme si popísali, ako si najlepšie vybrať ideálny model vaflovače. Povedali sme si o najdôležitejších parametroch, ako je typ prístroja, veľkosť modelu, materiál platničiek a cenové rozpätie daných modelov. V našej tabuľke sme vám ukázali najlepších 10 modelov Vaflovač.

Dúfame, že sme vám pomohli s výberom toho najlepšieho modelu a vyberiete si tak najlepšie vaflovač, ktorý vám bude fungovať po mnoho rokov bez jedinej závady.

Z vaflovače sa stane váš najlepší pomocník do kuchyne a vašej domácnosti. Vaflovač si obľúbite nielen vy, ale aj vaše deti alebo známi, ktorí k vám prídu na návštevu. S vhodným vaflovačom si vždy pripravíte tú najlepšiu raňajkách a vaflovače sú vhodné pre všetkých milovníkov sladkých pokrmov.

5/5 - (2 votes)

Mohlo by vás zaujímať