Menu Zavrieť

Priemyselné vysávače: Výber a test najlepších priemyselných vysávačov

průmyslové vysavače

Hľadáte kvalitný priemyselný vysávač, ktorý zároveň ponúka aj dobrý pomer cena / výkon? Potom ste na tejto stránke správne, pretože si tu povieme o tom, ako vybrať najlepší model priemyselného vysávača. Na našom trhu je dostupná široká rada modelov od rôznych výrobcov, ktoré ponúkajú všemožné parametre. Vďaka tomu nemusí byť výber vhodného priemyselného vysávača úplne tým najjednoduchším úlohou.

Ľahko sa tak môže človek dostať do rozhodovacej paralýzy. Ak sa tomuto chcete vyhnúť, potom pokračujte v čítaní tohto článku, pretože sme pre vás pripravili tie najlepšie modely priemyselných vysávačov. V tomto článku nájdete všetky potrebné informácie o priemyselnom vysávači na jednom mieste.

V tomto článku sa zameriame na to, ako vybrať priemyselný vysávač a ďalej na potrebné parametre, ktoré je vhodné poznať pred výberom konkrétneho modelu. V tomto porovnaní sme sa zamerali hlavne na sací výkon vysávača, príkon a celkovú efektivitu vysávania. Ďalej sa tiež zameriame aj na mobilitu daných modelov a ďalšie kľúčové parametre.

Výber 10 najlepších priemyselných vysávačov (2024)

Vybrali sme pre vás 10 najlepších priemyselných vysávačov, ktoré sú dostupné na našom trhu v tomto roku. Ako sme tieto spotrebiče vyberali? Vysávače sme vybrali podľa hodnotenia užívateľov a zákazníkov. Analyzovali sme ich hodnotenia a vďaka tomu vám môžeme priniesť toto porovnanie tých najlepších modelov. Tieto priemyslové vysávače sme pre vás zoradili do prehľadnej tabuľky. Tabuľku si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak preferujete najnižšiu cenu, môžete si zoradiť jednotlivé modely podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadHlučnosť (v dB)Vysávanie na povrchyObjem nádoby (v litroch)Sací výkon (W)Dĺžka kábla (v m)Orientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Kärcher WD 6 P Premiumpriemyselný vysávač Kaercher WD 6 P Premium71mokré, suché302606196,15Zobraziť v obchodoch
Makita VC 2512 Lpriemyselný vysávač Makita VC 2512 L72mokré, suché25-5147,32Zobraziť v obchodoch
Bosch Advanced Vac 20priemyselný vysávač Bosch Advanced Vac 2078mokré, suché20300cca 5118,04Zobraziť v obchodoch
Scheppach ASP 30 ESpriemyselný vysávač Scheppach ASP 30 ES-mokré, suché30-4,576,99Zobraziť v obchodoch
ETA Neptun 2404priemyselný vysávač ETA Neptun 240478mokré, suché, šamponování92506174,90Zobraziť v obchodoch
Narex VYS 33-71 L ACpriemyselný vysávač Narex VYS 33-71 L AC70 mokré, suché3025 000 Pa7,5448,39Zobraziť v obchodoch
Kärcher NT 35/1 Appriemyselný vysávač Kärcher NT 35/1 Ap67mokré, suché, vodní35-7,5332,33Zobraziť v obchodoch
Kärcher NT 35/1priemyselný vysávač Kaercher NT 35/1 Tact BS67mokré, suché, vodní35-7,5348,99Zobraziť v obchodoch
Kärcher SE 4001priemyselný vysávač Kärcher SE 400174mokré, suché440-174,50Zobraziť v obchodoch
Profi Europe Profi 45.40 MFpriemyselný vysávač Profi Europe Profi 45.40 MF61suché40-7511Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov priemyselných vysávačov.

Na podrobnejšom teste priemyselných vysávačov usilovne pracujeme. Podrobný test priemyselných vysávačov bude tu k dispozícii už čoskoro. Tu sa objaví test priemyselných vysávačov pre tento rok.

Ako vybrať priemyselný vysávač

Ako sme už spomenuli v úvode, na trhu sa nachádza veľa rôznych modelov. Vďaka širokej ponuke priemyselných vysávačov nie je úplne jednoduché sa vyznať v jednotlivých parametroch u ponúkaných modelov v rôznych internetových obchodoch. Preto sa vám budeme snažiť jednotlivé parametre vysvetliť v nasledujúcich niekoľkých odsekoch. Zamerali sme sa hlavne na tie najdôležitejšie parametre, ktoré je dobré poznať pri výbere nového a zároveň toho najlepšieho priemyselného vysávača, ktorý zvládne všetko to, čo potrebujete vysať.

Zameriame sa na tieto parametre:

 • Rozmery vysávača
 • Hmotnosť
 • Sací výkon a príkon
 • Všetko o nádržiach
 • Hlučnosť priemyselného vysávača
 • Prívodný kábel a jeho dĺžka
 • Príslušenstvo a funkcie
 • Cena prístroja

Rozmery priemyselného vysávača

Rozmery sú veľa subjektívne parametrom. Ak budete používať vysávač v priestoroch, kde je málo miesta, potom je pre vás rozmer celého vysávača dôležitým parametrom. Nad rozmerom premýšľajte tiež aj ak budete s vysávačom cestovať. Vyberte si veľkosť vysávač tak, aby tento model nebol príliš veľký. Veľkosť vysávače ovplyvňuje tiež veľkosť nádoby i celkovú hmotnosť spotrebiča.

Rozdelenie priemyselných vysávačov podľa použitia

Môžete si vyberať z vysávačov, ktoré sú určené na rôzne použitie. Je teda dobré si vopred premyslieť to, akým spôsobom chcete daný prístroj používať.

Môžete si vyberať z týchto druhov vysávačov:

 • Vysávače na mokré vysávanie
 • Vysávače na suché vysávanie

Ďalej si potom môžete vybrať aj rôzne vysávače, ktoré sú určené na rôzne špeciálne použitie. Niektoré môžu byť určené napríklad pre vysávanie rôznych chemikálií.

Hmotnosť

Hmotnosť ovplyvňuje celkovú mobilitu vysávača. Oproti klasickým vysávačom sú tie priemyselné značne ťažšie. Hmotnosť vysávača ovplyvňuje aj celková konštrukcia a veľkosť nádoby. Myslite tiež na to, že po naplnení nádoby bude celý priemyselný vysávač značne ťažšie. Váha priemyselného vysávača sa pohybuje okolo 5 – 10 kg.

Sací výkon priemyselného vysávača

Sací výkon nám ovplyvňuje to, aký maximálny výkon dokáže vysávač vyvinúť. Ak potrebujete vysávať mnoho rôznych nečistôt, vyberte si vysávač s dostatočným sací výkonom.

Je dobré spomenúť, že sací výkon sa nerovná príkonu. Príkon síce do značnej miery ovplyvňuje aj sací výkon, ale závisí aj na celkovej konštrukcii priemyselného vysávača. Ak budete vysávať hobliny alebo jemné čiastočky prachu, potom by vám mal stačiť sací výkon vysávača okolo 150 W až 200 W.

Ak však budete potrebovať vysať štrk, stavebnú suť či iné veľké kusy rôznych odpadov, potom voľte vysávača sa sacím výkonom nad 250 Wattov. Ak budete vyberať vysoko výkonný vysávač, myslite tiež na to, že výkonnejšia vysávače sú tiež značne drahšie.

Príkon priemyselného vysávača

Príkon u priemyselného vysávača je dôležitým parametrom, pretože nám udáva to, koľko elektrickej energie daný vysávač spotrebuje. Príkon sa udáva vo Wattoch ( „W“). Môžete sa stretnúť s rôznymi vysávačov, ktoré majú rôzne hodnoty príkonu. Zapamätajte si však, že vyšší príkon sa nie vždy rovná vyššiemu výkonu. Tento mýtus sa zvyčajne medzi ľuďmi stále šíri. Výkon je totiž ovplyvnený mnohými rôznymi faktormi a príkon je len jedným z nich. Nemusíte si teda vyberať vysávače s príliš vysokým príkonom. Radšej hľaďte na efektivitu vysávania. Čím je menší príkon, tým lepšie pre vás, pretože budete mať nižšie vyúčtovanie za elektrinu.

Nádoba

Objem zbernej nádoby na odpad je parametrom, na ktorý by ste rozhodne nemali zabúdať. Objem nádoby ovplyvňuje to, ako dlho môžete vysávať než budete musieť nádobu vyprázdniť. Objem nádoby sa udáva v litroch. Vyberajte objem nádoby podľa toho, aký materiál budete vysávať. Nezabúdajte na to, že objem nádoby ovplyvní aj celkovú hmotnosť prístroja. Rozhodne nezabúdajte ani na materiál, z ktorého je nádoba vyrobená. Môžete si vyberať z plastových, kovových a alebo textilných nádob. Všetko sa odvíja od toho, aký materiál budete vysávať priemyselným vysávačom.

Prívodný kábel

Pri výbere nezabúdajte ani na dĺžku prívodného kábla. Dĺžka kábla totiž značne ovplyvňuje váš komfort pri vysávaní. Čím máte dlhší kábel, tým lepšie pre vás. Nie je nič horšie, než prísť na to, že vám pri vysávaní dĺžka kábla nestačí. Preto sa vždy pozrite na tento parametra u konkrétneho modelu.

Hlučnosť

Ďalšie parameter, na ktorý by ste sa mali zamerať, je hlučnosť priemyselného vysávača. K tomuto parametru prihliadajte podľa toho, kde budete daný vysávač používať. Ak s ním budete pracovať v priestoroch, kde by mohol príliš hlučný vysávač niekomu znepríjemňovať život, potom siahnite radšej po menej hlučnom vysávači.

Hlučnosť sa udáva v decibeloch (dB). Hlučnosť ovplyvňuje aj konštrukcia prístroja. Ak si vyberiete veľmi kvalitný vysávač, potom by tento model mal mať lepšie odhlučnenie a produkovať oveľa menej hluku. Vždy sa pozrite u konkrétneho modelu na to, aké má hodnoty hlučnosti. Hlučnosť priemyselných vysávačov sa pohybuje okolo 60 – 70 dB.

Príslušenstvo a funkcie

Rovnako tak ako aj pri ostatných spotrebičov sa stretnete aj u priemyselného vysávača s radom rôznych funkcií a príslušenstva. Tieto funkcie vám značne môžu uľahčiť prácu pri vysávaní. Teraz sa poďme oboznámiť s príslušenstvom a funkciami, s ktorými sa najčastejšie môžete u rôznych modelov priemyselných vysávačov stretnúť.

 • Indikátor – Svetelné indikátory vás môžu informovať o rôznych aktuálnych informáciách. Najčastejšie zobrazujú aktuálny program. Niektoré môžu zobrazovať nutnosť výmeny niektorej súčiastky a iné zase signalizujú plnosť nádoby a či je nutné ju vyprázdniť.
 • Filtre – Filtre zamedzujú tomu, aby sa vysávanej čiastočky dostávali späť do ovzdušia – napríklad prach, či rôzne chlpy a vlasy. To je vhodné napríklad pre alergikov. Môžete si vyberať z rôznych filtrov, najčastejšie však z HEPA filtrov.
 • Funkcia spätného chodu prietoku vzduchu (vzduchové metlu) – Táto funkcia vám umožní namiesto vysávania vyfukovať vzduch. Možno tak vďaka tomu rozfúkava nečistoty a prach v okolí.
 • Funkcia Press Clean – Táto funkcia umožňuje čistiť filter prúdom vzduchu, ktorý je dostatočne silný. Vďaka tomu nemusíte rozoberať vysávač a vyberať tak ručne filter a následne ho potom čistiť. Jedná sa o veľmi praktickú funkciu, ktorá vám vysávanie značne zjednoduší.
 • Funkcia automatického vypnutia – Táto funkcia vám automaticky vypne vysávač ak je vaša nádobka príliš plná a nedôjde teda k jej preplneniu.
 • Kolieska u vysávača – Vysávač by mal mať vhodné kolieska, ktoré sú z kvalitného materiálu a nebránia pohodlné mobilite. Nezabúdajte teda aj na výber koliesok, ktoré sú z vhodného materiálu.
 • Osvetlenie u vysávača – Pri priemyselných vysávačov vám môže pomôcť aj funkcia osvetlenia. Vďaka tomu môžete pracovať v nie príliš dobre osvetlených miestach. Osvetlenie vám uľahčí celkovú prácu s vysávačom.
 • Regulácia výkonu – Funkcia regulovanie sacieho výkonu je veľmi dôležitým prvkom na každom vysávači. Stretnete sa s ňou prakticky u každého vysávača. Jedná sa o tlačidlo či iný ovládací prvok, pomocou ktorého pohodlne ovládate aktuálny výkon vysávania.
 • Nadstavce – Pri každom priemyselného vysávača si môžete vybrať z radu rôznych nástavcov, ktoré vám uľahčia prácu a umožní používať vysávač mnohými rôznymi spôsobmi, ktoré tak urobia z vášho vysávača multifunkčný spotrebič.
 • Funkcia Quick Click – Táto funkcia umožňuje jednoduchú výmenu jednotlivých nástavcov. Vďaka len pár málo krokom naozaj jednoducho vymeníte jednotlivé komponenty na priemyselnom vysávači.

Cena priemyselného vysávača

Posledným dôležitým parametrom, na ktorý sa v našom článku zameriame, je cena priemyselného vysávača. Môžete si vyberať zo širokej ponuky vysávačov. Možno by ste očakávali, že priemyselné vysávače budú stáť viac ako 400 €, ale tieto prístroje sa dajú zakúpiť už do 80 €. Záleží teda však na tom, čo od jednotlivých modelov očakávate a na čo ich budete používať. Aby ste vedeli, koľko peňazí je nutné investovať do nového priemyselného vysávača, tak sme pre vás spísali jednotlivé cenovej kategórii. Povieme sa tiež, čo od modelov môžete očakávať v jednotlivých cenových kategóriách.

Najlacnejšie vysávače s cenou do 80 €

Najlacnejšie modely, ktoré môžete zakúpiť na našom trhu, majú cenovku do 80 €. Úplne tie najlacnejšie modely dokonca štartujú na 40 €, čo je veľmi nízka cena. Čo od týchto najlacnejších priemyselných spotrebičov môžete očakávať? Tieto modely neponúkajú mnoho funkcií ani veľa príslušenstva. Tiež nemôžete očakávať moc veliký sací výkon ani vysokú efektivitu. Modely sú vyrobené z lacnejších materiálov. Ak ste nenáročným používateľom, potom vám tieto vysávače môžu stačiť. V tejto cenovej kategórii sa najradšej stretnete s výrobcami ECG, Scheppach, alebo MAR-POL.

Cenové rozpätie od 80 € do 270 €

V tejto cenovej kategórii môžete zakúpiť už o niečo lepšie modely priemyselných vysávačov, ktoré majú celkom kvalitné materiály. Tieto modely sú značne výkonnejšie a majú príkon, ktorý sa pohybuje okolo hodnoty 1 500 Wattov. Tieto modely ponúkajú ako suchej tak i mokré vysávanie. Môžete si tu vyberať modely aj s kovovou nádobou a pokročilejšími filtre. Nádrž pri modeloch v tejto cenovej kategórii má objem okolo cca 30 litrov.

Cena od 270 € do 500 €

Táto cenová kategória ponúka celý rad rôznych pokročilých priemyselných vysávačov. V tejto kategórii si vyberie každý náročnejší zákazník. Tieto modely ponúkajú vyšší výkon a mnoho ďalších príslušenstvo a funkcií, ktoré vám uľahčí prácu pri vysávaní. Tieto modely tiež ponúkajú oveľa dokonalejšie konštrukciu a vytvárajú tak oveľa menší hluk. Tieto vysávače sú vyrobené z kvalitnejších materiálov a majú oveľa vyššiu výdrž pre prácu v náročnejšom prostredí.

Najdrahší modely s cenou nad 500 €

V tejto cenovej kategórii nájdete modely, ktoré sú určené predovšetkým na profesionálne použitie v špecifických podmienkach. Tieto prístroje majú najvyšší výkon a často musia byť napájané 400 V. Úplne tie najdrahšie modely môžu atakovať cenovú hranicu až k 100 000 € a niektoré sú dokonca aj drahšie.

Pár slov na záver

V tomto článku sme sa zamerali na výber toho najlepšieho priemyselného vysávača. Tiež sme si povedali tie najdôležitejšie parametre, ktoré je vhodné poznať pre výber ideálneho modelu vysávača. Dúfame, že sme vám dopomohli k výberu toho najlepšieho modelu a tiež dúfame, že vám tento priemyselný vysávač bude čo najlepšie fungovať.

Teraz vás už od nákupu perfektného priemyselného vysávača delí už len pár kliknutí. Preto si vyberte jeden model z nášho porovnania vyššie a kliknite na odkaz „Zobraziť v obchodoch“. Ďalej si potom porovnáte ceny jednotlivých modelov v rôznych obchodoch.

Po prekliknutí do vami preferovaného online obchodu si môžete daný vysávač vložiť do virtuálneho košíka a objednať si ho v niektorom z online e-shopov.

4.8/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať