Menu Zavrieť

Mopy: Najlepší mop na podlahu + Recenzie

mopy na podlahu

Zháňate nový mop na podlahu a neviete, ktorý vybrať? V tomto článku vám s touto úlohou pomôžeme. Mop je veľmi účinným a efektívnym nástrojom na upratovanie, ktorý plne nahradí klasický handru s vedrom a vodou na umývanie podlahy. Pokiaľ chcete vytierať väčšie plochy, je mop na podlahu takmer nutnosťou. Ak by vám nestačil ručné mop, môžete si vybrať aj moderné parný mop.

Výber 10 najlepších mopov na podlahu

Vybrali sme pre vás tých 10 najlepších mopov na podlahu, ktoré sú dostupné na našom trhu. Ako sme tieto modely vyberali? Mopy sme vybrali podľa dostupných hodnotenia a recenzií ich užívateľov. Tieto mopy sme pre vás zrovnali do prehľadnej tabuľky. Tabuľku si možné triediť podľa vašich preferencií. Ak je vašou preferencií najlacnejší cena, môžete si tabuľku zoradiť podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadTyp žmýkanieTyp mopuDĺžka tyčeŽmýkací kôšOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Vileda Easy Wring & Clean Turbo mopVileda Easy Wring & Clean Turbo mopPedálStrapcový125 cmÁno25,10Zobraziť v obchodoch
Vileda Ultramax Set Box mopVileda Ultramax Set Box mopŽmýkací kôšPlochý120 cmÁno23,10Zobraziť v obchodoch
Leifheit Twist System XL mopLeifheit Twist System XL mopRotačnýPlochý129 cmÁno37,80Zobraziť v obchodoch
Vileda Ultramat Turbo mopVileda Ultramat Turbo mopRotačnýPlochý125 cmÁno34,70Zobraziť v obchodoch
Spontex Express System PlusSpontex Express System PlusRotačnýPlochý130 cmÁno27,20Zobraziť v obchodoch
4Home Easy Quick Spray mopmop na podlahu 4Home Easy Quick Spray mopKlasickýRozprašovaci plochý130 cmNie12,99Zobraziť v obchodoch
Leifheit Twist System NewLeifheit Twist System NewRotačnýPlochý129 cmÁno36,60Zobraziť v obchodoch
Lamart Spray LT8027Lamart Spray LT8027KlasickýPlochý120 cmNie20,39Zobraziť v obchodoch
Spontex aluminium XXL mopmop na podlahu Spontex aluminium XXL mopRotačnýPlochý130 cmÁno15,99Zobraziť v obchodoch
4Home Rapid Clean mop4Home Rapid Clean mopRotačnýStrapcový123 cmÁno12,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia mopov od ich užívateľov.

Mopy – Popis a recenzie najlepších mopov

1. Vileda Easy Wring & Clean Turbo mop

Prvým mopom, ktorý sa umiestnil medzi najlepšie mopy, je Vileda Easy wring & Clean turbo mop. Tento mop je vybavený mechanizmom žmýkanie pomocou pedálu. To z neho robí veľmi užitočného pomocníka na vytieranie podláh. Vďaka tomu nemusíte pláchať ruky v špinavej vode. Návlek u tohto mopu je vyrobený so strapcami z mikrovlákna. Návlek u tohto mopu sa dá veľmi ľahko vymeniť. Ďalšou výhodou je, že návlek môžete prať v práčke pri 60 °C. Tento mop sa hodí na väčšinu typov tvrdých podláh.

Aké sú recenzie na mop Vileda Easy wring & Clean Turbo od jeho užívateľov? Väčšina zákazníkov tento mop hodnotí ako užitočného pomocníka s ktorým sa jednoducho manipuluje a ľahko sa s ním dostanete do všetkých rohov. Niektorým zákazníkom, ktorí si tento model mopu zakúpili, sa nepáči rýchle obrusovanie šlapacieho kolieska. Väčšina zákazníkov je s týmto modelom mopu veľmi spokojná a preto sa umiestnil medzi najlepšie modely v našom porovnaní.

Cena tohto modelu sa pohybuje okolo 25 €.

2. Vileda Ultramax Set Box mop

Ďalšia mop od značky Vileda. Tentoraz Vileda Ultramax Set Box mop. Model mopu je vybavený vedrom s integrovaným žmýkacím košom. Vďaka tomu ľahko usušíte váš návlek. Návlek je z Mikroaktívne vlákien, ktorá veľmi jednoducho zotrú mastnotu a šmuhy z podlahy. Vďaka pohyblivému kĺbu vytrite aj zle prístupné miesta. Vytieranie napríklad pod posteľou sa stane veľmi jednoduchou úlohou.

Aké sú recenzie na mop Vileda Ultramax Set Box? Na portáli Heureka nájdeme na tento model viac ako 300 hodnotenie od zákazníkov, ktorí si tento model mopu zakúpili. Väčšina týchto hodnotení je veľmi pozitívnych. Užívateľom sa veľmi páči, že tento mop výborne zotrie mlieko, vajíčka a mnoho ďalších nečistôt nielen z vašej kuchyne. Ďalej sa potom užívateľom páči veľmi ľahké stieranie a žmýkanie. Ďalej je dobre hodnotená manipulácia s týmto modelom mopu.

Cena tohto modelu sa pohybuje okolo 23 €.

3. Leifheit Twist System XL mop

Leifheit Twist System XL mop sa umiestnil na treťom mieste. Ak vás už nebaví otlačené kolená a plákanie rúk vo vode, potom môže byť tento mop pre vás správnou voľbou. Tento mop zakúpite v sade, ktorá obsahuje vedro s dostatočne veľkým objemom. Výhodou tejto sady je napríklad ľahké žmýkanie pomocou rotácie. Kýbel je vybavený kolieskami, vďaka ktorým sa veľmi ľahko presúva a uľahčuje vám tak značne vašu prácu. Mop má obdĺžnikový tvár a záber 42 cm. Vďaka tomu sa veľmi ľahko umýva v zle dostupných rohoch.

Vďaka možnosti zošliapnutie poistky sa nemusíte ohýbať pre plákanie či žmýkanie. Tyč u tohto mopu je vybavená rotačným systémom. Vďaka tomu môžete tento model použiť v uhle 360 ​​°. Ďalšou výhodou je, že si môžete nastaviť dĺžku tyče podľa vašej výšky. Ako je tento model hodnotený jeho užívateľmi? Tento model mopu od značky Leifheit má veľa skvelých hodnotenia. S mopom sa podľa jeho užívateľov veľmi dobre manipuluje. Jedná sa o rýchly a efektívny mop, ktorý vám uľahčí vaše vytieranie podláh. Niektorí užívateľov si sťažujú, že násada je moc krátka pre vysoké ľudí. Pozrite sa teda vopred na špecifikácie, či vám bude výška vyhovovať.

Cena mopu Leifheit Twist System XL sa pohybuje okolo 37 € s DPH.

4. Vileda Ultramat Turbo mop

Na štvrtom mieste sa umiestnil mop Vileda Ultramat Turbo. Táto sada mopu s vedierkom prináša veľmi ľahké plákanie a žmýkanie. Súčasťou je pokročilý systém žmýkania. Stieranie podláh je tiež jednoduchšie, efektívnejšie a výrazne rýchlejší. S týmto mopom jednoducho upracete v rohoch vďaka jeho obdĺžnikovom tvare. Návlek je vyrobený s kombináciou mikrovlákna a abrazívneho vlákna. Vďaka tomu je možné veľmi jednoducho ostranit aj zaschnuté nečistoty na podlahe. Návlek môžete vyprať pri teplote až 60 ° C. Mop môžete používať na väčšinu typov tvrdých podláh. Rovnako ako u predchádzajúceho mopu od LEIFHEIT môžete aj s týmto mopom nastavovať výšku podľa vašej postavy. Váš mop sa dá teda ľahko prispôsobiť. Nábytok pri upratovaní určite pre vás nebude prekážkou.

Ak dbáte na ekológiu, určite vás poteší, že tento mop je vyrobený z recyklovaných materiálov.

Ako je mop Vileda Ultramat Turbo hodnotený jeho užívateľmi? Užívatelia si chvália dobrú manipulovateľnosť pri vytieranie podláh a rohov a jeho praktickosť. Niektorým používateľom nemusí vyhovovať jeho výška. Pred nákupom sa preto dôkladne pozrite na špecifikácie u tohto mopu.

Cena mopu Vileda Ultramat Turbo sa pohybuje okolo 35 € s DPH.

5. Spontex Express System Plus

Spontex Express System Plus je jednoduchým a praktickým mopom na podlahu, ktorý sa umiestnil na piatom mieste. Model je vybavený rotačným stláčaním, ktoré je tak praktické a napriek tomu veľmi jednoduché. Vďaka 360° rotovanie sa mop veľmi účinne vyžmýka. Pri žmýkaní sa nezachytávajú žiadne vlasy ani chlpy do vášho mopu. Mop je vybavený veľmi kvalitným návlekom z mikrovlákna, ktorý zachytí všetky nečistoty. Možno ho použiť na každom type podlahy. Tento mop sa dá veľmi jednoducho rozložiť. Výmena súčasťou mopu je vďaka ľahkej rozložiteľnosti veľmi jednoduchá.

Ako je mop Spontex Express System Plus hodnotený jeho užívateľmi? Väčšina zákazníkov tento produkt odporúča. Najviac sa im páči, že sa jedná o kvalitný mop a jednoducho sa s ním pri upratovaní manipuluje. Môžete sa ľahko dostať aj do zle prístupných miest. Nábytok vám pri utieraní nebude robiť ťažkosti.

Cena mopu Spontex Express System Plus sa pohybuje okolo 27 € s DPH.

6. Rovus Sleeve 360​​° rozprašovacie mop

Rovus Sleeve 360​​° je jednoduchým mopom, ktorý disponuje praktickým rozprašovaním. Jedná sa o pohodlný nástroj na vytieranie pre domáce použitie. Je vybavený otočnou rukoväťou s rozsahom 360°. Tento mop možno použiť na všetky typy podláh (PVC, dlaždice, mramorové podlahy a pod.) Rukoväť je vyrobená z hliníka a je ľahko odnímateľná pre jednoduchú skladnosť.

Ako je rozprašovací mop Rovus Sleeve 360​​° hodnotený jeho užívateľmi? Zákazníci a užívatelia hodnotia tento produkt veľmi kladne. Ide o praktický mop, ktorý ponúka ľahkú manipuláciu pri vytieranie podláh. Niektorým zákazníkom sa naopak nepáči kapacita nádržky, ktorá vraj nie je dostatočná na veľký upratovanie. Záleží však na vašich preferenciách.

Tento model zakúpite za cenu okolo 20 € s DPH.

7. Leifheit Twist System New

Ak chcete rýchlo a bez námahy vytrieť s kvalitným mopom od Leifheit, vyberte si Leifheit Twist System New. Jedná sa o praktického pomocníka do vašej domácnosti. Tento mop je veľmi univerzálny, pretože sa dá použiť na všetky typy podláh. Model je vybavený rotačným systémom, ktorý žmýka veľmi rýchlo a vďaka tomuto systému nedôjde ku kontaktu so znečistenou vodou. Stieracie návlek je vyrobený zo špeciálneho mikrovlákna. Návlek sa dá jednoducho vyprať v práčke bez nutnosti použiť aviváž. Táto súprava je vybavená vedrom, ktoré sa dá pripevniť na ochranný golier. Vedro má objem viac ako 20 litrov. Model tohto mopu je vybavený žmýkacím košom. Šírka záberu je 33 cm a dĺžka tyče je 129 cm. Mop je vyrobený z plastu.

Ako je Leifheit Twist System New hodnotený jeho užívateľmi? Tento mop je hodnotený ako veľmi dobrý. Užívatelia si najčastejšie chvália jeho praktickosť, pohodlné vytieranie bez ušpinenia, kvalitné prevedenie či skvelé žmýkanie.

Orientačná cena tohto mopu sa pohybuje okolo 30 € s DPH.

8. Lamart Spray LT8027

Ďalším podlahovým mopom v našom porovnaní je Lamart Spray LT8027. Ide o mop s rozprašovačom. Jeho konštrukcia je obdĺžniková a teda sa pohodlne dostane do všetkých rohov vo vašej domácnosti. Mop je vybavené dvojitou stierkou, ktorá sa dá pohodlne vymeniť. Je to plochý mop na kĺbovom zavesenie. Návlek je vyrobený z mikrovlákna. Pripevňuje sa cez suchý zips a dá sa jednoducho vyprať v práčke. Tyč u tohto mopu je dvojdielna. Tyč nie je úplne najdlhšia. Dĺžka mopu je 120 cm. S týmto mopom sa tiež dajú aj jednoducho umyť okná.

Ako je Lamart Spray LT8027 hodnotený jeho užívateľmi? Užívatelia si chvália prívetivú cenu tohto mopu. Ďalej sa im potom páči jednoduchosť používania a efektivita pri vytieranie. Je perfektný na rýchle upratovanie. Jedná sa o model s dobrým pomerom cena / výkon.

Cena tohto modelu sa pohybuje okolo 14 € s DPH.

9. Leifheit Picollo Micro Duo

Chcete lacný, univerzálne a praktický mop? Potom vám bude vyhovovať Leifheit Picollo Micro Duo. Hodí sa pre všetky typy podláh. Dá sa jednoducho žmýkať vďaka špeciálnemu ždímacímu mechanizmu. Pre žmýkanie sa nemusíte nijako ohýbať, čo je pohodlné pri dlhšom vytieranie. Model má pohyblivý kĺb, teda sa s ním dá jednoducho vytrieť pod nábytkom. Mop je vybavený krytkami žmýkacích vidlíc. Huba sa dá jednoducho vymeniť a pripína sa pomocou suchého zipsu. Huba je vyrobený z mikrovlákna a dá sa jednoducho vyprať v práčke bez aviváže. Dĺžka tyče u mopu Leifheit Picollo Micro Duo je 148 cm. Systém žmýkanie je veľmi jednoduchý.

Aké má Leifheit Picollo Micro Duo recenzie? Podľa jeho používateľov sa jedná o kvalitný a lacný mop na podlahu. Jedná sa o ľahký mop, ktorý sa dá použiť na rýchle vytrenie podlahy. Jednoducho sa s ním manipuluje a jedná sa o spoľahlivý mop. Nábytok s ním pohodlne obídete a vytrite.

Cena modelu Leifheit Picollo Micro Duo sa pohybuje okolo 10 € s DPH.

10. 4home Rapid Clean mop

Posledným mopom, ktorý sa umiestnil do nášho porovnania top 10, je 4home Rapid Clean. Ide o rotačný mop od značky 4home. Tento model mopu je určený pre dokonalé čistenie nielen u vás doma. Ide o model luxusného mopu. Rotačná technológia vám zaistí, že sa pri žmýkaní nemusíte vôbec ohýbať a vôbec nedôjde ku kontaktu so špinavou a znečistenou vodou. Tyč sa dá jednoducho nastaviť.

Mop je vybavený kĺbom, takže pohodlne vytrite aj horšie dostupné miesta. Huba u tohto mopu je vyrobená z mikrovlákna. Môžete s týmto mopom teda vytierať všetky druhy podláh. Huba sa dá jednoducho vyprať rovnako tak ako aj u ostatných modelov bez nutnosti použitia aviváže. Výhodou je, že balenie obsahuje navyše náhradné hlavice.

Ako je 4home Rapid Clean hodnotený jeho užívateľmi? Ide o praktický mop, ktorý je jednoduchý, moderné a kvalitné. Možno ho používať každý deň. Ide o mop s dobrým pomerom cena / výkon. Cena sa pohybuje okolo 13 €.

Ako vybrať mop na podlahu

Ako vybrať ten najlepší mop na podlahu? Na internete a v rôznych obchodoch nájdete mnoho rôznych modelov mopov na podlahu a ďalšieho tovaru. Ak nechcete stráviť týždeň hľadaním toho najlepšieho mopu a zisťovanie dôležitých parametrov, pokračujte v čítaní tohto článku, pretože si tu povieme o všetkých dôležitých informáciách. Pozrieme sa či na dôležité parametre ako je typ mopu, typ podlahy, spôsob žmýkanie mopu, funkcie a ďalšie.

Typy mopu na podlahu

Pri výbere mopu na podlahu sa stretnete s niekoľkými typmi. Aké to sú? Povieme si o nich tie najdôležitejšie informácie a čo od nich môžete očakávať.

Typy mopov na podlahu:

  • Plochý mop
  • Strapcový mop
  • Rotačný mop
  • Rozprašovací mop

Plochý mop

Plochý mop je asi najznámejším a najpoužívanejším typom. Je veľmi obľúbený, pretože s ním upracete veľké plochy. Môžete si vyberať zo širokej ponuky týchto mopov. Jednoducho sa s ním vytiera a jedná sa o veľmi praktický typ mopu na podlahu.

Strapcový mop

Strapcový mop je najčastejšie vyrábaný v guľatom prevedení. Jeho výhodou je dobrá absorpcia vlhkosti a tekutín vyliatych na podlahe. Ďalej sa tiež dobre hodí k vytieranie nerovných povrchov. Horšie sa s ním už vytierajú horšie prístupné rohy. Nábytok vám môže byť prekážkou pri vytieranie týmto typom mopu. Nevýhodou tiež najčastejšie býva postupné uvoľňovanie a vypadávanie strapcov z tohto typu mopu. Nedosahuje také popularity ako plochý mop.

Rotačný mop

Rotačný mop ponúka pohodlné žmýkanie vďaka rotujúcemu mechanizmu. Vďaka odstredivej sile dochádza k dokonalému vyžmýkaniu. Ide o vhodný typ na plávajúcu podlahu a všetky podlahy, ktoré sú citlivé na vodu a vlhkosť. Rotačný mopy môžu byť vyrobené ako ploché či strapcové.

Rozprašovací mop

Rozprašovací mop je nástroj na vytieranie, ktorý je vybavený rozprašovacím mechanizmom, ktorý pri vytieranie rozprašuje čistiaci prostriedok na dráhu vytieranie. K vytieranie tak nepotrebujete kýbel. Nevýhodou môže byť horšie manipulácie pri vytieranie.

Materiál podlahy

Pri výbere vhodného mopu nezabúdajte to, z akého materiálu je vaša podlaha vyrobená. Voľbou zlého mopu by ste si mohli poškodiť podlahu, najmä vtedy, ak máte podlahu z citlivého materiálu. Väčšinu mopov možno použiť na všetky typy podláh. Na PVC, lino alebo vinyl vám bude stačiť klasický plochý mop.

Pokiaľ máte podlahu, ktorá nie je úplne rovná (typicky dlaždičky), potom na taký typ podlahy je väčšinou vhodný mop so strapcami.

Plávajúca podlaha

Ak máte plávajúcu podlahu, ktorá je náchylná k poškodeniu, vyberte si rotačný mop s plochým prevedením. Ten ide veľmi dobre vyžmýkať a vaše plovoučka potom nebude príliš mokrá a nedôjde teda k jej poškodeniu.

Mramor a kameň

Mramorovú a kamennú podlahu je nutné vytierať opatrne a čo najšetrnejšie aby nedošlo ku jej poškodeniu. Pre vytieranie tohto materiálu voľte mop s čo najjemnejším materiálom návleku.

Mopy a ich systém žmýkania

U mopov na podlahu sa môžete stretnúť s viacerými typmi žmýkanie. S akými variantmi žmýkanie sa teda stretnete?

  • Nášľapné žmýkanie – Žmýkanie pomocou nášľapného mechanizmu.
  • Rotačné žmýkanie – Pomocou odstredivej sily sa mop vyžmýka takmer do sucha. Ideálne na plávajúce podlahy a ďalšie citlivé materiály.
  • Klasické žmýkanie – Systém žmýkania u ktorého sa musíte ohnúť. Väčšinou u lacných modelov.

U väčšiny mopov sa stretnete so žmýkaním u ktorého sa nemusíte ohýbať, takže vaše chrbát nebudú pri upratovaní trpieť a budete sa môcť po vytieranie hýbať úplne bez problému.

Cena mopu na podlahu

Posledným kritériom, na ktorý je vhodné sa pri výbere mopu zamerať, je jeho cena a cenovej hladiny mopov. Mop nie je úplne drahým produktom, ale aj tak je dobré sa v jednotlivých cenových hladinách orientovať. K niektorým mopu a setom dostanete zdarma náhradný návlek. Náhradný návlek zadarmo sa vám bude hodiť. Do ceny je dobré pripočítať aj cenu náhradných návlekov.

Mopy najlacnejšie – Cena do 40 €

V tejto cenovej kategórii nájdete väčšinu mopov, ktoré si kúpite do vašej domácnosti na bežné použitie. Zakúpite si tu takmer všetky typy mopov na všetky druhy podláh. Možno si tu zakúpiť ako jednotlivé mopy, tak i sety, ktoré obsahujú aj kýblik a náhradné súčiastky.

Cena od 40 € do 80 €

Ak sa neuspokojíte s mopy do 40 €, môžete sa poobzerať v cenovom rozpätí od 40 € do 80 €. V tejto cenovej kategórii nájdete sety, ktoré sú premyslené. Možno si vybrať aj modely, ktoré sú vybavené kolieskami, vedrom a ďalšie užitočnú výbavou.

Cena nad 80 €

Ak hľadáte profesionálne upratovacie nástroje a mopy, vyberiete si ich v kategórii s cenovkou, ktorá presahuje 80 €. Možno si tu vybrať kompletnú upratovacie vozíky, ktoré sú vybavené kvalitnými mopy. V tejto cenovej kategórii si zakúpite aj parný mopy.

Pár slov na záver

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať ten najlepší mop na podlahu. Pozreli sme sa na tie najlepšie modely mopov, ktoré sú dostupné na našom trhu a jednotlivé modely sme si navzájom porovnali. Dúfame, že sme vám s výberom nového modelu mopu pomohli a vy si tak vyberiete vhodný mop, ktorý vám bude pri upratovaní slúžiť po dlhú dobu.

4.7/5 - (4 votes)

Mohlo by vás zaujímať