Menu Zavrieť

Externé disky: Výber, test a porovnanie najlepších externých diskov

externí disky

Hľadáte ten najlepší externý disk? Ak áno, potom ste tu správne, pretože v tomto článku sa dozviete o tom, ako vybrať ten najlepší externý disk dostupný v tomto roku. Na našom trhu sa v dnešnej dobe ponúka veľa rôznych modelov externých diskov od rôznych výrobcov, ktoré majú rôzne parametre a nie je úplne jednoduché sa v jednotlivých modeloch externých diskov vyznať. Preto sme pre vás spísali tento článok, v ktorom sa dozviete, ako vybrať ten najlepší externý disk.

V minulosti boli populárne externé pamäťové flash disky, ale pretože je stále potreba viac a viac miesta, externé disky sú v súčasnosti oveľa viac populárne a používa ho už takmer každý. Ak si chcete uložiť svoje dôležité dokumenty, obrázky, videá a ďalšie veľké súbory o ktoré nechcete prísť, potom je dobré si ich uložiť na externý disk. Aby vám tieto súbory a priečinky vydržali čo najdlhšie, je dobré si vybrať ten najlepší dostupný model externého disku.

Môžete si vyberať disky rôznych veľkostí, s rôznou rýchlosťou čítania a zápisu a s mnohými ďalšími rôznymi parametrami, ktoré nie je vhodné zabúdať. A pretože externý disk je prenositeľným zariadením, tak sa zameriame aj na tieto aspekty, ktoré sa týkajú prenosnosti externého disku.

Výber 10 najlepších externých diskov

V tomto porovnaní sme zoradili tie najlepšie modely externých diskov, ktoré sú dostupné u nás na trhu v Česku. Zoradili sme pre vás 10 najlepších modelov.

Ako sme tieto modely vyberali? Tieto modely sme vybrali podľa dostupných hodnotenia užívateľov v rôznych online obchodoch. Analyzovali sme všetky hodnotenie od zákazníkov jednotlivých modelov externých diskov a vďaka tomu vám prinášame tie najlepšie dostupné modely externých HDD aj SSD.

Tieto produkty sme zoradili do prehľadnej tabuľky, ktorú si môžete zoradiť podľa vlastných preferencií ako je napríklad cena. Ak vás zaujíma najnižšia cena, zoraďte si tabuľku podľa orientačné ceny s DPH. Tento test externých diskov ponúka porovnanie jednotlivých modelov.

NázovVzhľadTypKapacita (v GB)TechnológiaOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Verbatim Store 'n' Go 1TBexterní disk Verbatim Store n Go 1TBHDD1000USB 3.053,90Zobraziť v obchodoch
WD Elements Portable 1TBexterní disk WD Elements Portable 1TBHDD1000USB 3.077,99Zobraziť v obchodoch
Maxtor Samsung M3 Portableexterní disk Maxtor Samsung M3 PortableHDD1000USB 3.051,60Zobraziť v obchodoch
ADATA SE730Hexterní disk ADATA SE730HSSD512USB 3.1 C101,04Zobraziť v obchodoch
WD My Passport 2TBexterní disk WD My Passport 2TBHDD2048USB 3.075,99Zobraziť v obchodoch
WD Elements 4TB, USB3.0, WDBWLG0040HBKexterní disk WD Elements 4TBHDD4000USB 3.0111,97Zobraziť v obchodoch
ADATA HD650 1TBexterní disk ADATA HD650 1TBHDD1000USB 3.055Zobraziť v obchodoch
SEAGATE Backup Plusexterní disk SEAGATE Backup PlusHDD5000USB 3.0146,26Zobraziť v obchodoch
Transcend ESD220Cexterní disk Transcend ESD220CSSD120USB 3.1 C34,44Zobraziť v obchodoch
Samsung T5 1TBexterní disk Samsung T5 1TBSSD1000USB 3.1194,20Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov externých diskov.

Na podrobnejším testu pracujeme. Podrobný test externých diskov bude tu k dispozícii už čoskoro. Tu sa objaví test externých diskov pre tento rok.

Ako vybrať externý disk

Externé disky sú stále populárnejším zariadením ktoré pripravujeme či už k našim počítačom alebo k mobilu či iným zariadením ktorá vie prečítať a zapisovať dáta. Vďaka externému disku máte svoje dôležité dokumenty vždy nablízku. Ak chcete mať istotu, že vám vaše súbory vydrží čo najdlhšiu dobu, mali by ste si vybrať ten najlepší model s kapacitou, ktorá vám bude vyhovovať.

Je dôležité sa zamerať aj na ďalšie parametre ako je typ disku, rozmery, typ pripojenia, rýchlosť prenosu, vyrovnávacia pamäť, prístupová rýchlosť alebo zabezpečenia. nesmieme opomenúť ani cenu. Zameriame sa tiež na pár ďalších parametrov preto pozorne čítajte náš celý článok aby vám žiadny detail neunikol. externé disky totiž nie sú úplne najlacnejšie investíciou preto je veľmi dôležité premyslieť si všetky parametre pred nákupom a nenakupovať bez rozmyslu.

Teraz sa už poďme o niečo podrobnejšie zamerať a jednotlivé parametre, ktoré je nutné poznať pre výber toho najlepšieho modelu externého disku.

Veľkosť úložisko

Prvým a zároveň veľmi dôležitým parametrom na ktorý sa zameriame, je veľkosť úložného priestoru. Tento parameter je v dnešnej dobe obzvlášť dôležitý, pretože veľa rôznych súborov má vďaka rastúcemu výkonu počítačov a ďalších zariadení oveľa väčšiu veľkosť ako mala v minulosti. A tento trend neustále pokračuje.

Preto je vhodné zakúpiť externý disk s dostatočnou veľkosťou. Kvôli tomu je dobré si dopredu premyslieť, aké dáta vlastne chcete ukladať na váš nový externý disk. Pokiaľ si budete na externý disk ukladať napríklad filmy, veľmi detailné obrázky či dokonca celej aplikácie a programy, budete potrebovať disk s pomerne veľkou kapacitou úložiska. Ak však chcete externý disk ukladať iba textové dokumenty ako je napríklad Word, Excel alebo prezentácie potom nebudete potrebovať tak veľký disk. Avšak odporúčame voliť disk s veľkosťou aspoň okolo 300 GB dát.

Ďalším využitím externého disku je napríklad zálohovanie rôznych súborov z počítača alebo telefónu. Pre zálohovanie doporučujeme veľkosť aspoň 1 terabajt (1 000 GB) dát.

Typ disku: HDD alebo SSD?

ďalším parametrom na ktorý je vhodné sa zamerať je typ disku. v zásade rozlišujeme dva typy disku prvý SSD a druhý HDD. aký je medzi nimi rozdiel? Hlavným rozdielom je úplne odlišný princíp fungovania. Teraz sa poďme povedať výhody a nevýhody jednotlivých typov diskov.

Stretnete sa s týmito typmi externých diskov:

  • SSD
  • HDD

HDD disky

HDD disky sú klasickou technológiou ktorá je používaná už po mnoho dekád. funguje na princípe mechanického zapisovanie. Vďaka rozšírenosti tejto technológie sú disky tohto typu pomerne lacné. Výhodou je tiež to že Umožňujú neobmedzený počet zápisov. Nevýhodou pri HDD disku je vyššia hlučnosť vďaka mechanickému zapisovanie. HDD disky majú nižšiu rýchlosť zapisovania v porovnaní s SSD disky.

SSD disky

technológie SSD je pomerne nová. Masívne sa Začala rozširovať len pred niekoľkými málo rokmi. ak túžite po naozaj veľmi rýchlom zápisu a čítania vašich dát potom je SSD disk pre vás tou správnou voľbou. Ale aj SSD disk má isté svoje nevýhody. Hlavnou nevýhodou je oveľa vyššia cena ako u HDD diskov. Ďalšou nevýhodou je fakt, že u niektorých disku je obmedzený počet zápisov. Avšak sa stále sa zdokonaľujúce technológie SSD diskov sa tento neduh darí zmenšovať. Ďalšou nevýhodou je veľkosť SSD diskov. vďaka tomu že sú tieto disky značne drahší sa stretnete s menšou kapacitou oproti HDD externom disku.

Možnosti pripojenia

Rôzne modely externých diskov ponúkajú rôzne varianty pripojenia. štandardom u prevažnej väčšiny externých disku je pripojenie pomocou usb kábla. Avšak pripojenie len a len pomocou usb kábla môže byť pre niekoho nepraktické preto výrobcovia prichádzajú aj s mnohými ďalšími variantmi pripojenia Ako je napríklad eSATA, Thunderbolt alebo FireWire. Ďalej sa potom môžete stretnúť s niektorým externými diskami ku ktorým sa dá pripojiť pomocou siete Wi-Fi.

Stretnete sa s týmito pripojeniami:

  • USB (2.0, 3.0 alebo dokonca i 3.1)
  • eSata</​​li>
  • Thunderbolt
  • FireWire
  • Wi-Fi

USB

Pripojenie pomocou USB kábla je najznámejším a zároveň najpoužívanejším spôsobom pripojenia k externému disku. USB technológie tu s nami už niekoľko rokov a za tú dobu vzniklo niekoľko generácií USB pripojenie. A tie je nutné rozlišovať pri výbere vhodného externého disku. Existujú generácie USB 1.0, USB 2.0 a USB 3.0. Najčastejšie sa stretnete s generáciou USB 2.0. S generáciou USB 1.0 sa už väčšinou nikde nestretnete. Najnovšie generácií je USB 3.0. Tá ponúka oproti predchádzajúcej generácii značne rýchlejší spôsob zápisu a čítania dať. ak chcete mať zápis čo najrýchlejšie vyberte si tretiu generáciu. Myslite však na to že musíte mať kompatibilný vstup s 3.0 USB u vášho zariadenia. Ak budete mať vstup vo verzii USB 2.0, tak dôjde k zníženiu rýchlosti, ktorá zodpovedá predchádzajúcej generácii.

eSata

Pripojenie pomocou eSata je ďalší variantom pripojenia medzi zariadeniami. Výhodou tohto spôsobu pripojenia je o niečo vyššia rýchlosť ako u USB verzie 2.0. naopak Nevýhodou tohto spôsobu pripojenia je že to je pre málo rozšírený navyše ho pomocou týmto pripojením nemožno napájať Takže potrebujete ešte externý zdroj napájania nie je úplne najideálnejšie najpohodlnejšie variant. K pripojeniu pomocou eSata potrebujete teda ešte aj napájací kábel.

Thunderbolt

táto varianta je najmenej používanou z nášho zoznamu pretože je extrémne dráha proti ostatným možnostiam pripojenia. Bola vyvinutá firmou Intel.

FireWire

Tento spôsob pripojenia tiež ponúka vyššiu rýchlosť než pripojenie pomocou usb 2.0. prenos dát pomocou FireWire sa najčastejšie používa pre prenos dát z kamier či fotoaparátov. ak chcete prenášať vysokokvalitné súbory tie sú zároveň veľké je pre vás prenos pomocou FireWire vhodnou alternatívou k USB 2.0. Nevýhodou tohto spôsoby prenosu dát je že nie je toľko rozšírený a preto sa s ním stretnete malého počtu počítačov a ďalších zariadení. rovnako ako pri USB má aj firewire niekoľko generácií, ktoré sa líšia tiež prenosovou rýchlosťou. Rozlíšenie generácií je jednoduché, pretože ich názov udáva aj rýchlosť prenosu súboru v Mbit / s.

Prenos pomocou Wi-Fi

Niektoré modely externých disku disponujú prenosom pomocou WiFi. Hlavnou výhodou tohto spôsobu je že nemusíte mať k dispozícii žiadne kábel a napriek tomu ste schopní skopírovať súbory aj do ostatných zariadení pomocou Wifi siete. Nevýhodou tohto riešenia je nižšia rýchlosť. Respektíve rýchlosť prenosu súborov závisí na rýchlosti vašej Wifi siete. ďalšie Nevýhodou môže byť fakt že prenos pomocou Wifi siete muža byť nebezpečný. Záleží ku ktorej wifi sieti sa pripojíte. Ak máte na danom disku niektoré citlivé dáta Odporúčame prenášať dáta iba po wifi sieťach ktoré poznáte.

Rýchlosť prenosu dát

Tento parameter je pre mnoho ľudí tiež kľúčový. rýchlosť prenosu dát nám hlavne ovplyvňuje technológia prenosu o ktoré sme si už rozprávali predchádzajúcej časti článku. Rýchlosť prenosu dát sa udáva v otáčkach za minútu. Pokiaľ chcete mať čo najrýchlejší zápis vyberajte si logicky modely s čo najrýchlejšou rýchlosťou zápisu. rýchlosť zápisu nám tiež ovplyvňuje aj typ externého disku. SSD je rýchlejší ako HDD, ale zato je tiež značne drahšie. Počítajte s tým, že rýchlejší disky sú tiež o niečo drahšie.

Zabezpečenie diskov

Určite si budete na disk ukladať nejaké svoje dôverné informácie alebo citlivé súbory. Preto je vhodné sa zamerať aj na zabezpečenie diskov. Zabezpečiť vaše súbory môžete buď pomocou softvéru alebo hardvéru. Absolútnu väčšinu externých disku je možné zaheslovať alebo zašifrovať v operačnom systéme Windows, ale tento spôsob nemusí byť nejako extra spoľahlivý. Ak je zabezpečenie vašich dát najhlavnejšie prioritou potom sa poobzerajte po modeloch, ktoré ponúkajú šifrovanie a zabezpečenie pomocou svojho špeciálne procesor, my vám vaše súbory a priečinky dokonale zašifruje, takže sa k nim nikto nepovolaný nedostane.

Prístupová rýchlosť

prístupová rýchlosť je ďalším parametrom. tento parameter udáva hodnotu ktorá určuje to, či je disk už pripravený na čítanie či zápisu dát. prístupová rýchlosť sa udáva v milisekundách. Všeobecne možno povedať že čím menšia je táto hodnota tým lepšie pre vás, pretože prístupová rýchlosť urýchľuje celý proces presunu dát. prístupové rýchlosti platí, že SSD disky sú rýchlejšie ako HDD disky. tie najlepšie hodnoty prístupovej rýchlosti sa pohybujú v rádoch niekoľkých málo stotín milisekúnd.

Vyrovnacie pamäť

Ďalej je vhodné sa zamerať aj na vyrovnávaciu pamäť i napriek tomu že tento parameter nie je tým najdôležitejším parametrom pri výbere vhodného externého disku. Vyrovnávacia pamäť nám môže ovplyvňovať rýchlosť zápisu dát na externý disk. Preto je dobré sa zamerať Aj na tento parameter. Údaj parametra vyrovnávacej pamäte sa udáva v megabajtoch (MB).

Väčšinou sa týmto parametrom nemusíte zaoberať ak ste bežný užívateľ. Ak ste však náročným užívateľom a požadujete čo najrýchlejší prenos dát vyberajte z externý disk čo najvyššiu vyrovnávacou pamäťou. pre bežných užívateľov stačí veľkosť vyrovnávacej pamäte okolo 16 MB. náročnejších užívateľov si potom môžu vyberať disky s veľkosťou okolo 64 MB.

Pokiaľ by vám nestačila ani táto veľkosť vyrovnávacej pamäte môžete zohnať disky s veľkosťou až okolo 256MB a niekedy zoženiete aj disky s oveľa väčšej veľkosti. Pamätajte však na to že tieto modely sú je v inej cenovej relácii ako disky pre bežných užívateľov.

Príslušenstvo k externým diskom

Rovnako tak ako u iných spotrebičov, zariadení a produktov sa stretnete aj u externých disku s radom príslušenstva ktoré vám uľahčia manipulácie alebo používania externého disku. Poďme sa teraz zoznámiť s príslušenstvom ktoré býva najčastejšie ponúkané k externým diskom.

Puzdro – puzdro k externému disku je veľmi Dôležitým príslušenstvom Ak budete často svoj externý disk prenášať. toto puzdro zabráni poškodeniu ak by vám nechtiac váš externý disk spadol. Ak nechcete prísť o svoje dáta je kúpa puzdra prakticky nutnosťou.

Kábel – ďalším príslušenstvom je kábel. k väčšine externým diskom je dodávaný USB kábel už v základe balení. niektorých modelov by sa však mohlo stať že kábel nie je súčasťou balenia. Vždy si vyberajte správny kábel pre vaše zariadenie. Ak váš externý disk podporuje USB 3.0 zakúpte si k nemu správny kábel pretože zlá verzia kábla značne ovplyvňuje rýchlosť vášho externého disku.

Cena externého disku

Posledným parametrom na ktorý sa zameriame je cena. externý disk nie je úplne tou najlacnejšou záležitosťou. aby ste však vedeli koľko je potreba investovať do externého disku je nutné sa zoznámiť s jednotlivými cenovými kategóriami. Podrobne sa tu pozrieme na to, čo jednotlivé modely ponúkajú v týchto cenových kategóriách. cenu nám ovplyvňujú prakticky všetky predchádzajúce parametre o ktorých ste si čítali vyššie. Pre lepšiu orientáciu a vybrania toho najlepšieho modelu v pomere cena výkon sa používa cena za MB úložného priestoru.

Najlacnejšie modely s cenou do 80 €

čo môžete očakávať od najlacnejších modelov u ktorých cena nepresahuje hranicu 80 €? v tejto cenovej kategórii si vyberú hlavne nenáročné užívatelia. Môžete si vybrať modely ktoré ponúkajú kapacitu okolo 500 GB. niektoré modely ponúkajú kapacitu až jeden terabajt. Najčastejšie sa tu vyberiete HDD disky. Ak by ste chceli SSD disk tak musíte pátrať vo vyššej cenovej kategórii. tieto disky sú väčšinou pomalší a ponúkajú celkom malú vyrovnávaciu pamäť. Najčastejšie sa stretnete s prenosom pomocou USB 2.0, ale u niektorých modelov si vyberiete aj novú technológiu USB 3.0. u týchto modelov však nečakajte prenos pomocou Wi-Fi ani žiadne iné vyspelé technológie. tieto modely sa však najlepšie hodí pre kancelárske využitie kde sa na tento disk skopírujete rôzne dokumenty. svojou veľkosťou sa však nehodí zálohovanie veľkých dát či prenosu objemných súborov.

Zlatá stredná cesta: Cena od 80 € do 200 €

v tejto cenovej kategórii si vyberiete najširšiu ponuku externých diskov. možno si tu vyberať disky ako s technológiou HDD, tak i SSD. dosky v tejto cenovej relácii prakticky uspokojí potreby väčšiny užívateľov. môžete si tu vyberať disky s veľkosťou okolo jedného terabajtu až po neuveriteľných 5 TB. Tieto modely väčšinou ponúkajú dobrý pomer cena výkon. Tieto modely ponúkajú uchádzajúci rýchlosť a dobrú vyrovnávaciu pamäť. Tieto disky bývajú väčšinou vyrábané z veľmi kvalitných materiálov. Ak ste bežný užívateľ a preferujete dobrý disk S pomerne rýchlym prenosom dát dostatočnou kapacitou potom si vyberiete váš vysnívaný externý disk určite v tejto cenovej hladine.

Cena nad 200 €

Ak ste naozaj náročným užívateľom iste si svoj externý disk pôjdete cenovej kategórii, ktorá svojou cenovkou presahuje hodnotu 200 €. v tejto kategórii Čo beriete naozaj širokú ponuku rôznych pokročilých externých diskov. Môžete si vyberať kapacitne veľmi veliké externé disky. môžete si vyberať dosky s veľkosťou až okolo niekoľkých desiatok terabajtov. tieto dosky väcšinou vynikajú veľmi rýchlym prenosom dať a mnohými pokročilými technológiami. v tejto kategórii si vyberiete aj disky pre profesionálne použitie. nie je problém si tu vybrať modely, ktoré svojou cenou presahujú aj niekoľko tisícov €. tieto modely sa predovšetkým hodí pre každodenné zálohu dát či na iné zložité úkony, na ktoré lacnejšie modely nestačí.

Dostupné značky externých diskov

V dnešnej dobe externé disky produkujú rôzne spoločnosti a výrobcovia. Vďaka tomu sa nemusíte medzi jednotlivými výrobcami úplne orientovať. Preto sa poďme teraz s jednotlivými výrobcami zoznámiť nech viete čo od nich môžete zhruba očakávať. Tiež si stručne načrtneme históriu týchto firiem.

Externé disky Verbatim

firma Verbatim známym výrobcom rôznych modelových radov externých diskov a ponúka klasické pevné disky. bola založená v roku 1969. Jedná sa o japonskou firmou, ktorá ponúka veľmi kvalitné externé disky. Tiež sa zaoberá výrobou flash diskov rôznych zariadení, ktoré uchovávajú dáta či sa starajú o ich prenos.

Externé disky ADATA

firma a dáta je popredným výrobcom rôznych počítačových komponentov vrátane externých disku. Zaoberá sa výrobou rôznych zariadení, ktoré uchovávajú dáta či s nimi pracujú. Jedná sa o najväčšieho výrobcu modulov DRAM a flash diskov. výrobky od firmy a dáta získavajú po celom svete mnohé ocenenia. Ide tak o veľmi kvalitné produkty od zavedené firmy, ktorá je expertom na výrobu rôznych dátových nosičov.

Externé disky WD

Pod skratkou WD sa schováva celý názov Western Digital. táto značka sa zaoberá výrobou veľmi kvalitných výrobkov, a to najmä špičkové disky, a to pevné aj externé. od tejto firmy si vyberiete veľmi rýchle odolné a tiché disky na ktorých uložíte veľa rôznych dát. Do týchto externých diskov uložíte, filmy, obrázky, rôzne dokumenty a mnoho ďalšieho.

Externé disky Samsung

Spoločnosť Samsung snáď nie je nutné nejako zdĺhavo predstavovať. Jedná sa o veľmi známu firmu, ktorá sa zaoberá výrobou rôznych elektronických zariadení externé disky nie sú výnimkou. od tejto firmy zakúpite väčšinou inovatívne produkty pre ktoré je veľmi dôležitá rýchlosť a spoľahlivosť. Od Samsungu zakúpiť a ako disky SSD, tak aj HDD. Najviac Však od tejto firmy nájdete kvalitné SSD disky s dostatočne veľkou kapacitou a príjemnou cenou.

Externé disky Seagate

Značka Seagate je tiež známou značkou práce zaoberá výrobou hlavne dátových nosičov a nie je preto prekvapením, že si od nej zakúpime aj externé disky. Od tejto značky si zakúpite disky ako na bežné použitie tiež dosky vhodné pre profesionálov, ktoré ponúkajú veľmi dobré parametre, a to nielen vysokú kapacitu. od firmy Seagate chcem zakúpiť ako HDD, tak i SSD externé disky.

Externé disky Transcend

Transcend je taiwanskou firmou Založenú v roku 1988 Tran sa zaoberá výrobou rôznych dátových nosičov vrátane externých diskov. pečenú sa u nás zakúpite modely s dobrým pomerom cena výkon. najčastejšou od tejto spoločnosti zakúpite HDD disky S pomerne dostačujúca kapacitou pre vaše dáta. Od tejto značky si zakúpite externé disky pre bežných nenáročných užívateľov. Tieto výrobky spoľahlivo uloží vaše dáta, ak budete tento disk používať ako nenáročný používateľ.

Externé disky Toshiba

Ďalšou značkou, ktorá sa zaoberá výrobou externých diskov je známa zvučné značka Toshiba. od tejto značky sa môžete vyberať zo širokej ponuky rôznych externých disku, a to či pre bežné užívateľ či profesionálne zákazníkov. Od tejto značky si najčastejšie vyberiete disky typu HDD. Jedná sa o modely dostatočnou kapacitou pre vaše dôležité dáta. Toshiba je japonskou nadnárodnou spoločnosťou ktorá sa zaoberá výrobou rôznych elektronických zariadení a tovarov, ktoré je určené ako pre bežných užívateľov, tak i náročných zákazníkov.

Externé disky SanDisk

firma SanDisk je známym výrobcom pamäťových kariet. Jedná sa prakticky o najväčšieho svetového výrobcu. Tiež sa zaoberá výrobou rôznych dátových úložísk vrátane externých diskov. firma SanDisk vznikla pôvodne v Amerike v roku 1988. Dnes sa jedná o nadnárodná spoločnosť, ktorá produkuje veľmi kvalitné výrobky pre koncových zákazníkov. Výrobky tejto spoločnosti si môžete zakúpiť po celom svete a nájdete ich v rade rôznych zariadení. od tejto firmy zakúpiť externé disky ktoré ponúkajú veľmi inovatívne technológie Ako je napríklad USB vo verzii 3.1. teto výrobky ponúka veľmi rýchlu prenosovú rýchlosť a veľmi dobrú kapacita úložiska. Jedná sa o veľmi kvalitné výrobky, ktoré sú však o niečo drahšie ako ostatní výrobcovia.

Na našom trhu sa samozrejme stretnete radom iných výrobcov. Tu sme si uviedli tie najznámejšie. Teraz máte už k výberu to najlepšie z externého disku taktickej všetky potrebné informácie.

Záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako najlepšie vybrať externý disk. Načrtli sme si najdôležitejšie parametre, ktoré je nutné poznať k výberu toho najlepšieho externého disku v tomto roku. pred nákupom si dôkladne preštudujte všetky dostupné parametre u rôznych modelov a porovnať ich medzi sebou. dúfame že sme vám pomohli vybrať ten najlepší externý disk a tento disk vám bude slúžiť po mnoho rokov bez jedinej závady a uchová vám veľa súborov. Od nákupu vás už delí len pár kliknutí. pozrite sa do tabuľky ktoré v článku na začiatku Vyberte si to najlepší model. potom Kliknite na odkaz zobraziť v obchodoch a vyberte si tú najvýhodnejšiu ponuku jedného online obchodu. Maxi model vložka do virtuálneho košíka Zaplaťte. hoci to na začiatku mohlo vyzerať ako zložitá úloha vybrať si ten najlepší externý disk po prečítaní tohto článku, je výber nového externého disku hračkou.

Externé disky: Video o výbere externého disku

Ak vás nebaví čítať celý článok, môžete sa pozrieť na nasledujúce video v ktorom sa tiež dozviete o tom, ako vybrať externý disk. chce v ňom nie je toľko informácií ako v našom článku, ale ak nemáte čas tak vám môže stačiť.

4.7/5 - (3 votes)