Menu Zavrieť

Kulmofény

kulmofen

Každá žena chce vyzerať krásne, preto dbá na svoj zovňajšok, ku ktorému patrí aj účes. Pre úpravu vlasov využíva celý rad prístrojov, medzi ktoré patrí aj kulmofén. Vďaka nemu ľahko a rýchlo vytvorí účes, ktorý nielen vydrží dlhú dobu, ale je aj atraktívny. Použiť ho môžete na vlasy suché a vlhké. Rôzne druhy kief umožňujú používať kulmofény na vlasy krátke i dlhé. Predovšetkým majiteľky vlasov krátkych či kratších každý deň bojujú s ich úpravou. Stále premýšľajú nad tým, pomocou čoho vykúzliť vhodný účes. Väčšinou sa stretávajú aj s vlasmi ovisnutým as malým objemom. Aj s týmito ťažkosťami si kulmofén poradia.

Porovnanie 10 najlepších kulmofénov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších modelov kulmofénu. Ako sme ich vyberali? Zamerali sme sa hlavne na užívateľské recenzie a porovnali som jednotlivé parametre. Vďaka tomu sme pre vás vybrali tie najlepšie modely. Následne sme modely zoradili do prehľadnej tabuľky.

Môžete si v nej zoradiť kulmofény podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma najnižšia cena, môžete si ich zoradiť podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadPočet teplôtPríkon (W)IonizáciaStudený vzduchDĺžka káblaOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Braun AS 720Kulmofén Braun AS 7202700NieÁno2 m39,95Zobraziť v obchodoch
Remington AS7051Kulmofén Remington AS705121000ÁnoÁno1,8 m35,30Zobraziť v obchodoch
Braun AS 530/ASS1000Kulmofén Braun AS 530/ASS100031000ÁnoÁno2 m35,30Zobraziť v obchodoch
Braun AS200 kulmofénKulmofén Braun AS 110/AS200 Airstyler kulmofén1200NieNie2 m23,90Zobraziť v obchodoch
Braun AS 330/AS400 SatinHairKulmofén Braun AS 330/AS400 SatinHair2400NieNie2 m28,30Zobraziť v obchodoch
ETA Rosalia 0328 kulmofénKulmofén ETA 0328 kulmofén2400NieÁno1,8 m14,10Zobraziť v obchodoch
Sencor SHS 7551 kulmofénKulmofén Sencor SHS 7551 kulmofén21000ÁnoÁno1,5 m19,60Zobraziť v obchodoch
Valera Turbo Style 1000 Tourmaline 603.01BKulmofén Valera Turbo Style 1000 Tourmaline 603.01B21000ÁnoÁno-44,90Zobraziť v obchodoch
Rowenta Brush Activ CF9520F0 kulmofénKulmofén Rowenta Brush Activ CF9520F0 kulmofén21000ÁnoÁno1,8 m74,90Zobraziť v obchodoch
Philips HP8664 kulmofénKulmofén Philips HP8664 kulmofén31000ÁnoNie1,8 m53,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia kulmofén od ich užívateľov .

Recenzie, test a popis najlepších kulmofén

V tejto sekcii si popíšeme jednotlivé modely zo porovnaní vyššie. Pozrieme sa na recenzie používateľov a pozrieme sa podrobnejšie na parametre u daných modelov kulmofén.

Kulmofén Braun AS 720

Prvým kulmofén v našom porovnaní je Braun AS 720. Je vybavený ionizujúce technológiou IONTEC. Ionizácie dokáže vytvoriť rovnováhu vlhkosti vo vašich vlasoch. Model má príkon 700 W. Je vybavený aj funkciou ochlazovacího stupňa.

Vo výbave nájdete kulmofén, veľký tvarovacia kefa 36mm a hrebeň. Model má 2 rýchlosti a môžete si nastaviť 2 teploty. Je vybavený funkciou studeného vzduchu. Dĺžka prívodného kábla je dobré 2 metre. Tento kulmofén sa predáva za cenu 39,95 € s DPH.

Aké sú recenzie používateľov na kulmofén Braun AS 720?

Zákazníkom sa páči, že neprepaluje vlasy. Ďalej sa im páči nízka hlučnosť, dobrý výkon vrátane ionizácie a chladenie vzduchu. Väčšina zákazníkov tento model kulmofénu odporúča.

Kulmofén Remington AS7051

Remington AS7051 je veľmi dobrým kulmofén a preto sa umiestnil v našom porovnaní na druhom mieste. Model má príkon 1000 W. Možno si nastaviť 2 rýchlosti. Sú na ňom tiež 2 nastavenia teploty. V balení nájdete 4 nástavce. Dĺžka napájacieho kábla je 1,8 m. Kulmofén disponuje funkciami ako je studený vzduch, ionizácia a koncentrátor vzduchu. Môžete si ho zakúpiť za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 35,30 € s DPH.

Aké sú recenzie na kulmofén Remington AS7051?

Zákazníci sú s týmto modelom kulmofénu spokojní. Páči sa im studené fúkanie, veľký priemer kefy a dobrý pomer cena / výkon.

Kulmofén: Čo je kulmofén a ako funguje?

Tento vlasový pomocník v sebe kombinuje natáčacie kulmu a teplovzdušný fén. Okrem toho má celý rad nadstavcov, ktoré sa dajú ľahko meniť a vďaka ktorým môže byť váš účes zakaždým iný a úplne originálne.

Jeho hlavica je buď statická alebo rotačné a vytvorí vám účes, ktorý bude voľnejšie a bude mať objem. Využijete ho teda pre tvorbu účesov nadýchaných a to ako na vlasoch suchých, tak i mokrých. Je to veľmi praktický pomocník, ktorý vyčarí zaujímavé účesy s dlhotrvajúcim účinkom. Pri používaní kulmofénu môžete používať aj vlasové stylingové prípravky, ktoré bežne na úpravu svojich vlasov používate.

Kulmofény rotačné

Samostatnú kategóriu tvoria kulmofény rotačné. Vďaka rotácii možné nastaviť smer, ktorým sa bude kefu otáčať. Rotačný kulmofén dodá vlasom nielen nádherný vzhľad, ale aj objem a pomôže vám vytvoriť účes naozaj originálne.

Aké výhody rotačný kulmofén ponúká?

Ako už bolo vyššie spomenuté, je to možnosť nastavenia smeru rotácie. Každá užívateľka ocenia aj ľahké a jednoduché ovládanie. Výhodou je tiež regulácia teploty a možnosť nastavenia rýchlosti fúkania. Niektoré modely majú celý rad funkcií, ktoré chránia vlasy počas úpravy.

Vyberať si môžete modely z rôznych druhov materiálov to nielen u kief, ale aj u rukoväťou. Medzi najčastejšie materiály na výrobu kief sa používa keramika alebo turmalín. Keramika je materiál ideálny pre rovnomerné natáčanie vlasov a to vďaka rovnomernému rozloženiu tepla po kefami. Okrem toho je k povrchu vlasov viac šetrná. Bonusom je potom hladký sklz vlasu po povrchu kefy.

Pre turmalín by mali siahnuť tie ženy, ktoré majú vlasy jemné alebo poškodené. Aj pre rotačné kulmofény môžete využívať nástavce. Každý model ponúka nástavce trochu iné. Každý je vhodný pre iný typ vlasov. Vyskúšať si môžete zasúvací kefu, guľatý nástavec, ktorý vám vytvorí dokonalé lokne alebo koncentrátor s hrebeňom, vďaka ktorému je možné nasmerovať prúd vzduchu, ktorý nadvihne vlasy od korienkov a vytvorí tak našuchorený účes plný objemu.

Kulmofény statické

Tieto modely, rovnako ako kulmofény rotačné, pomáhajú s úpravou a modeláciou účesov u vlasov krátkych i dlhých. Ich nevýhodou je, že sa hlavica nástavce neotáča, čo nie každej žene môže vyhovovať, pretože s nimi nie je tak jednoduchá manipulácia, ako s kulmofény rotačnými. Ostatné funkcie však zostávajú zachované.

Ako vybrať kulmofén

Súčasný trh ponúka celý rad rôznych modelov a modelových radov. Ako sa však v tej spleti ponúk vyznať? Ideálne je, ak si môžete kulmofén vyskúšať.

Veľmi dôležité sú nielen funkcie, ktoré kulmofén ponúka, ale aj jeho hmotnosť a ergonometria. Rukoväť by vám mala dobre padnúť do ruky. Veľmi často býva pogumovaná alebo inak pripravená. Vďaka tomu sa zabráni jej kĺzaniu v ruke.

Pozrite sa, kde sú umiestnené ovládacie tlačidlá. Nemala by sa nachádzať v mieste, kde beriete kulmofén do ruky. Môžete ho tak mimovoľne prepínať. Aj hmotnosť hrá dosť podstatnú úlohu. Vzhľadom na to, že úprava účesu nie je záležitosť krátkodobejšieho rázu, ak bude kulmofén ťažký, bude sa vám s ním pracovať horšie. Hmotnosť bežného kulmofénu sa pohybuje okolo 400-600 gramov. Na čo sa ďalej zamerať?

 • Materiál
 • Nastaviteľná teplota
 • Rýchlosť fúkania vzduchu
 • Príkon
 • Ďalšie funkcie
 • Výmenné nadstavce
 • Cena
 • Ďalšie detaily

Materiál

Vzhľadom k tomu, že kulmofén sa skladá z dvoch častí, na ktoré sú kladené rôzne nároky, je na každú z nich použitý rôzny druh materiálu.

Prvý diel je časť, za ktorú kulmofén držíme a na ktorom sú umiestnené ovládacie tlačidlá. Na jeho výrobu sa využíva plast či iný druh tvrdeného materiálu. Druhú časť tvorí vymeniteľné kefy a nadstavce rôznej hrúbky. Táto časť sa dostáva do styku s našimi vlasmi. Tu už si môžete materiál vybrať. Každý druh má iné vlastnosti. Najčastejšie sa používa nerezová oceľ, keramika alebo turmalín. Najmenej šetrná je k vlasom nerezová oceľ.

Keramika je šetrnejší, navyše u nej nehrozí, že by vám vlasy spálila a vlasy po nej lepšie kĺžu. Najšetrnejšie je turmalín, ktorý je vhodný aj pre úpravu vlasov jemných. Na druhu materiálu závisí aj celková hmotnosť kulmofénu a samozrejme aj cena. Okrem materiálu hrá u kief veľkú úlohu aj ich veľkosť. Pokiaľ máte vlasy kratšie, voľte nástavce menšie a slabšie. V prípade vlasov dlhších sú vhodné nástavce väčšie a silnejšieho priemeru.

Rôzne druhy vymeniteľných nástavcov

Ak milujete zmenu, a patrí k nej aj rôzne druhy účesov, tak budete potrebovať nie jeden, ale hneď niekoľko rôznych nástavcov.

Každý totiž vie vyčariť iný druh účesov. Okrem základného modelu tak môžete využívať nástavce, ktoré sú kombináciou štetinových a plastových tŕňov, nástavce slúžiace na onduláciu vlasov, nástavce, ktoré umožňujú tŕne zaťahovať a zaujímavé je aj použitý plochého kefy či tvarovacie koncovky.

Vybírat si môžete z celej rady rôzne silných okrúhlych kief a veľmi obľúbenými pomocníkmi, ktorí dokážu vykúzliť oslnivý účes nielen do práce, ale aj na večierok či párty, sú rovnacie kefa alebo kulmovacie kliešte. Jednotlivé nástavce sa líšia nielen funkciou, ale aj dĺžkou. Vďaka tomu možno kulmofén používať ako pre vlasy krátke, tak i dlhé. Ak uvažujete nad kúpou drahšieho modelu, ten ponúka nielen širšie vybavenie, ale aj stojan, do ktorého možno kulmofén, po použití, pohodlne zavesiť.

Nastaviteľná teplota

Vzhľadom k tomu, že kulmofén používame po vytvorení účesu a to nielen pomocou celej rady vymeniteľných kief, ale predovšetkým vďaka prúdiacemu, teplému či studenému vzduchu, je potrebné, aby sa jeho teplota dala regulovať. Len tak možno kulmofén využívať pre tvorbu rôznych druhov účesov z rôznych druhov vlasov, ktoré majú odlišné vlastnosti. Vďaka nastaviteľnej teplote sa tiež vyhnete tomu, aby došlo k spáleniu vlasov. Ak máte vlasy jemnejšie, potom je pre nich vhodná teplota pre úpravu do 190ºC.

Ak sú vaše vlasy tvrdšie a pevnejšie, môžete si dovoliť aj teplotu vyššiu, maximálne však do 250 °C. Väčšina modelov ponúka voľbu medzi tromi rôznymi teplotami.U modelov vyššej cenovej relácie, je potom na výber zo štyroch i viac teplotných programov. V niektorých prípadoch je to prepínač, u veľmi moderných a nových modelov nájdete nastavenie konkrétnej teploty a tiež kontrolu pomocou displeja.

Rýchlosť fúkania vzduchu

Ak si vyberáte kulmofén nový, pozrite sa, akým počtom rýchlostí sú jednotlivé modely vybavené. Je to faktor, ktorý ovplyvní čas, za ktorý dôjde k vytvoreniu účesu. Ak budete môcť regulovať rýchlosti, máte tak možnosť kontrolovať aj proces vysúšanie vlasov a zabránite tak ich presušovaniu a lámaniu. Väčšina modelov ponúka minimálne dve rýchlosti. Kvalitnejšie kulmofény potom majú rýchlosti tri, niektoré dokonca aj štyri.

Príkon

Príkon je hodnota, ktorá súvisí s výkonom a tiež ovplyvňuje spotrebu elektrickej energie, ktorá je potrebná pre samotnú činnosť prístroja. Čím je vyššia, tým rýchlejšie a lepšie bude prístroj fungovať. Bežné modely disponujú príkonom 600-800W (watov), ​​drahšie a kvalitnejšie modely potom majú príkon 1 000 -1 200W. Príkon by mal korešpondovať s náročnosťou údržby vlasov.

Ďalšie funkcie

Okrem vymeniteľných kief a voľby rýchlosti fúkania alebo teploty vzduch ponúkajú niektoré modely aj ďalšie funkcie, ktoré nielen uľahčí úpravu vlasov, ale aj k nim budú šetrnejšie. Fúkanie studeného vzduchu miesto teplého ocenia predovšetkým ženy a slečny, ktoré majú vlasy citlivejšie. Vďaka studenému vzduchu tiež dochádza k lepšej fixáciu účesu.

Pre zmenu vzduchu postačí použiť špeciálne tlačidlo. Nie každý model však túto možnosť ponúka. Niektoré modely ponúkajú podobnú funkciu – CARE, vďaka ktorej dôjde k okamžitému zníženiu teplého vzduchu a prechod na vzduch studený. Na ochranu vlasov slúži proces ionizácie, ktorý tiež zaistí vlasom antistatické vlastnosti. Vlasy tak nebudú elektrické a navyše získajú väčší lesk.

Cena

U kulmofén sa stretnete s niekoľkými cenovými kategóriami. Tieto cenovej kategórie ponúkajú rôzne modely s rôznymi vlastnosťami.

 • Cena do 40 € s DPH
 • Cena od 40 € do 80 €
 • Cena nad 80 €

Na trhu sa stretnete s rôznymi značkami ako je Braun, Remington, Philips, Babyliss a ďalšie.

Drobnosti pre lepší komfort

Zanedbateľnú maličkostí sa môže zdať dĺžka kábla. Opak je však pravdou. Ak je kábel krátky alebo naopak príliš dlhý, horšie sa vám s kulmofén manipuluje. Veľmi praktická varianta je kábel otočný, ktorý vás v žiadnom prípade neobmedzuje v pohybe. Ideálna dĺžka kabelku je v rozpätí 1-3 metrov.

Tiež určite oceníte závesné očko, vďaka ktorému kulmofén ľahko zavesíte na háčik v kúpeľni. Veľmi užitočným pomocníkom je aj tepelná poistka, ktorá kulmofén automaticky vypne pri dosiahnutí kritickej teploty. Vďaka nej nedôjde k prehriatiu a zničeniu prístroja. Je dobré ak kulmofén obsahuje ochranný filter. Ten má za úlohu chrániť vlasy pred lámaním a vťahovaním do prístroja počas úpravy účesu.

Ak máte možnosť, vyberajte kulmofén, ktorý má štetiny vyrobené z prírodných materiálov, tie sú k vlasom šetrnejšie. Ak chcete mať pri používaní kulmofénu viac možností pre tvorbu účesu, vyberajte modely, ktoré ponúkajú funkcie pre zmenu rotácie rôznymi smermi.

Kulmofény s parnou funkciou umožňujú tvarovanie účesu bez predchádzajúcej nutnosti vlasy umyť. Ak cestujete často a kulmofén si so sebou budete brať na cesty, je potrebné si k nemu zaobstarať puzdro, do ktorého sa vojde nielen kulmofén, ale uložíte tu aj nástavce. Len tak zabránite poškodeniu prístroja aj nadstavca počas cestovania.

Kulmofén a tipy pre vás

Pokiaľ chcete vyberať kulmofény aj podľa ceny, môžete voliť v podstate z troch cenových skupiny. Pokiaľ chcete kulmofén lacnejšie, voľte taký, ktorý ponúka voľbu teploty a disponuje funkciou ionizácie. Tieto dve funkcie sú zárukou šetrné starostlivosť o vaše vlasy.

Kulmofény strednej skupiny ponúkajú voľbu minimálne dvoch rôznych druhov prevádzkových teplôt, disponujú funkciou studeného vzduchu a majú tiež lepší výkon. U niektorých modelov je aj kábel s otočnou koncovkou, ktorá umožňuje ľahšiu manipuláciu s prístrojom. Ak chcete investovať do kulmofénu kvalitného, ​​siahnite do ponuky takých modelov, ktoré sú vyrobené z kvalitných druhov materiálov, ktoré sú šetrné pre vaše vlasy.

Tieto prístroje majú navyše veľmi jednoduchú obsluhu, nízku hmotnosť, ergonomicky tvarovanú rukoväť, rôzne veľkosti vymeniteľných kief a samozrejmosťou je funkcia studeného vzduchu a ionizácie proti elektrizovanie vlasov. Majte na pamäti, že časté používanie kulmofénu môže poškodiť vaše vlasy. Čiastočnú ochranu im môžu zabezpečiť aj vhodné vlasové prípravky, ktoré sú určené práve pre tepelnú úpravu. Patrí medzi ne kvalitný hydratačný šampóny a kondicionéry, ktoré vlasy nielen hydratujú, ale tiež chráni.

Pred každou tepelnou úpravou, a je jedno, aký typ vlasov máte, je vhodné použiť ochranný vlasový prípravok vo forme olejčeka, spreje či krému. Tieto prípravky sú určené špeciálne pre tepelnú úpravu. Na vlasoch vytvárajú ochranný film. Prípravky nanášajte vždy tesne pred tepelnou úpravou a používajte he aj v prípade, že si vlasy tepelne upravujete len minimálne.

Kulmofén: Dostupné značky

Aké značky kulmofény nájdete na našom trhu? Čo od nich očakávať? Poďme sa na ne zamerať o niečo podrobnejšie. Najčastejšie narazíte na tieto značky kulmofén:

 • Remington
 • BaByliss
 • Braun
 • ETA
 • Sencor
 • ECG
 • Rowenta

Kulmofény Remington

Remington sa radí medzi najlepšie značky v oblasti elektroniky, ktorá je určená predovšetkým na starostlivosť o vlasy. História siaha až do roku 1937, kedy bol na trh uvedený prvý holiaci strojček od značky Remington.

Táto značka ponúka mnoho rôznych produktov z mnohých kategórií a nie je výnimkou, že sa u nej stretnete aj s žehličkami na vlasy alebo s kulmofény . Od tejto značky nájdete veľa modelov žehličiek na vlasy s mnohými parametrami. Nájdete dobré modely so skvelým pomerom cena / výkon. Ak hľadáte dobre cenovo dostupné modely a zároveň kvalitné spracovanie, potom sú kulmofény od Remington skvelou voľbou.

Kulmofény ETA

Kto by nepoznal českú značku ETA? Mnohí z nás si ju pamätáme ako výrobca vysávačov. Táto firma sa dnes zaoberá výrobou mnohých domácich spotrebičov vrátane kvalitných kulmofén. Často sú modely od značky ETA vybavené ionizátorom a mnoho ďalších užitočných funkcií. Výhodou modelov od značky ETA je to, že sú dobre cenovo dostupné skoro pre každého. Kulmofény značky ETA vás určite poteší.

Kulmofény Rowenta

Od Rowenty si zakúpite modely zo širokej ponuky sortimentu. Kulmofény od značky Rowenta vynikajú dobrým spracovaním, mnohými funkciami a dobrou cenou. Rowenta ponúka mnoho inteligentných riešení, ktoré vám uľahčia používanie kulmofénu. Rowenta sa tiež zameriava na výrobu modelov, ktoré vynikajú ekologicky udržateľným dizajnom.

Kulmofény Sencor

Značka Sencor pochádza pôvodne z Japonska. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla v roku 1969. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor sa zaoberá predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú cenovo dostupné. Kúpite od neho aj kulmofény na starostlivosť o vlasy. Na trhu nájdete populárne modely kulmofén Sencor SHS 7551 alebo Sencor SHS 7401WH. Ak hľadáte značku, ktorá ponúka kulmofény za dostupnú cenu, potom je značka Sencor veľmi dobrou voľbou.

Kulmofény ECG

Pod značkou ECG nájdete tovar za tú najlepšiu možnú cenu. Od značky zakúpite atraktívne výrobky, ktoré sú dostupné naozaj pre každého. Od ECG zakúpite veľmi cenovo výhodné kulmofény, ktoré sú zároveň aj dobre hodnotené zákazníkov. Napríklad model ECG HK 130 je dobre hodnotený.

Kulmofén a pár slov na záver

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať správny model kulmofénu. Povedali sme si o dôležitých parametroch a porovnali sme si tiež najlepšie modely, ktoré sú dostupné na trhu. Dúfame, že sme vám s touto úlohou pomohli. Teraz vám k nákupu stačí len pár kliknutí. V tabuľke vyššie sa preklikne na portál Heureka, kde si môžete porovnať ceny a obchody, ktoré ponúkajú tento tovar.

4.1/5 - (10 votes)

Mohlo by vás zaujímať