Menu Zavrieť

Fritovacie hrnce: Ako vybrať fritovací hrniec + test

horkovzdusna friteza

Ak milujete vyprážané jedlá rovnako tak ako my, ale chcete žiť o niečo zdravšie, riešením môže byť fritovací hrniec. Prečo fritovací hrniec? Táto fritéza je prispôsobená tak, aby ste do nej nemuseli dávať veľa oleja, ktorý nie je pre naše zdravie pri smažení práve ideálne.

Do fritovacieho hrnca tak použijete oveľa menej oleja ako u klasickej fritézy a tým sa stanú hranolky a ďalšie vyprážané jedlá oveľa viac znesiteľnejší pre naše telo. Pohodlne tak pripravíte oveľa zdravšie už spomínané hranolky alebo šišky a mnoho ďalších chutných jedál.

Fritovacie hrnce sú pomerne novým typom hrncov. Síce sa na našom trhu objavili už cca pred 5 rokmi, ale z pohľadu domácich spotrebičov je to celkom krátka doba. A zo začiatku mali niektoré fritovacie hrnce pôrodnej boliestky. V dnešnej dobe výrobcovia značne pokročili a fritovacie hrnce spĺňajú všetko to, čo sa od nich očakáva.

Výrobcovia reagujú na neutíchajúci dopyt po zdravšom vyprážanie. Vyprážané jedlá majú rozhodne svoju nezameniteľnú chuť a keď už sa ich rozhodnete pripraviť, je oveľa lepšie je pripraviť vo fritovacom hrnci.

Na našom trhu sa razom objavila ponuka fritovacích hrncov od mnohých výrobcov a s mnohými parametrami. Preto nie je úplne jednoduché si vybrať ten najlepší fritovací hrniec. Preto vám s výberom fritavocích hrncov chceme pomôcť. Vďaka nášmu návodu sa dozviete, ako vybrať fritovací hrniec a mnoho ďalších potrebných informácií. Vďaka našej prehľadnej tabuľke si vyberiete najlepšie fritézu podľa toho parametra, ktorý je pre vás najviac kľúčový.

Výhodou fritovacieho hrnca je tiež to, že sa jednoduchšie čistí a nemusíte náročne likvidovať litre oleja a teda ste aj omnoho šetrnejšie k prírode.

V jednom spotrebiči tak môžete restovat, fritovať, piecť alebo dokonca aj grilovať. Fritovacie hrnce tak majú mnoho použitie a určite sa u vás v kuchyni nestratia. Sú tak úplne úžasnými pomocníkmi do vašej kuchyne. Pripravíte tak vašej návšteve zdravé jedlo, ktoré napriek tomu dobre chutí a aj milovník vyprážaných jedál ním nepohrdne.

Ich nevýhodou môže byť to, že príprava vo fritovacích hrncoch prebieha o niečo dlhšie ako v bežných fritézach.

Fritovacie hrnce: Najlepší fritovacie hrnce

V našej tabuľke nájdete tie najlepšie fritovacie hrnce, ktoré sú skvele hodnotení od zákazníkov. Nasledujúce tabuľku si môžete prehľadne usporiadať podľa vašich požadovaných parametrov.

NázovVzhľadObjem nádoby (v kg)Príkon (W)DisplejČasovač Orientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Sencor SFR 5320 WHfritovací hrniec Sencor SFR 5320 WH31400ÁnoÁno96,90Zobraziť v obchodoch
Tefal YV960133fritovací hrnec <br />
Tefal YV9601331,51500ÁnoÁno164,66Zobraziť v obchodoch
Tefal FR 490070fritovací hrniec Tefal Versalio Deluxe 7v1 FR4900701,31600NieÁno79,90Zobraziť v obchodoch
DeLonghi F 28311fritovací hrniec DeLonghi F 2831111800NieNie78,90Zobraziť v obchodoch
Tefal FF 230831fritovací hrniec Tefal FF 23083111000NieÁno37,20Zobraziť v obchodoch
Tefal FF 162131horkovzdušná fritéza Tefal FF 162131 Filtra One1,21900NieNie49,90Zobraziť v obchodoch
AzurA AZ-AF20fritovací hrniec AzurA AZ-AF2031400ÁnoÁno62,16Zobraziť v obchodoch
Tefal FR4918701,31600NieÁno91,94Zobraziť v obchodoch
DOMO DO 513 FRfritovací hrniec DOMO DO 513 FR1,51800ÁnoÁno109,90Zobraziť v obchodoch
Tefal FZ 760030fritovací hrniec Tefal FZ 7600301,21350ÁnoÁno179,00Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch “ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov fritovacích hrncov.

Ako vybrať fritovací hrniec

Tento skvelý pomocník vám pomôže pripraviť chrumkavé hranolky alebo rezne bez výčitiek svedomia, pretože pri príprave použijete oveľa menej oleja, a napriek tomu si jedlo zachová tak cenené chuťové vlastnosti na ktoré sme zvyknutí u vyprážaných jedál.

Veľa hrncov s fritovací technológiou vie smažiť už na jednej lyžici oleja. Alebo dokonca môžete fritovať aj bez oleja a tukov, pretože aj tak bude jedlo skvelé a chrumkavé.

Poďme si povedať, ako taký fritovací hrniec vybrať. Nie je to úplne zložité, ale je tu pár parametrov na ktoré musíte myslieť a ich ignorácia by vám mohla brániť v kvalite používaní výrobku.

Tieto fritovacie hrnce majú jednoduchý princíp fungovania a fungujú tak, že v ich útrobách prúdi horúci vzduch a ktorý tak pripravuje vaše jedlo.

Princíp fungovania

Základným rozdelením fritovacích hrncov je podľa ich princípu fungovania. Môžete si tak zakúpiť fritovací hrniec s halogénovým svetlom. Ten vďaka halognovému svetlu vyrába teplo a týmto spôsobom usmaží vaše jedlo. Ďalším typom je statická fritéza, ktorá funguje tak, že horúci vzduch koluje okolo vášho jedla a tým ho ohrieva. Posledným typom podľa princípu fungovania je fritéza s lopatkou. Tá sa nazýva dynamickú fritézou a dokáže pri fritovaní jedlo primiešava a teda dôjde k jeho rovnomernému prepečenia.

Typy fritovacích hrncov:

  • Fritézy s halogénovým svetlom – pečenie prebieha vďaka teplu z halogénového svetla.
  • Dynamické fritézy – pri pečení sa jedlo premiešava
  • Statické fritézy – vďaka prúdeniu horúceho vzduchu upečú vaše jedlo

Objem

Pri premýšľaní nad objemom fritovacieho hrnca sa je dobré zamyslieť nad tým, pre koľko ľudí budete jedlo pripravovať. Objem fritovacieho hrnca by sa teda mal odvíjať od množstva a veľkosti jedla, ktoré budete pripravovať.

Jedlo môžete pripravovať prakticky bez oleja a vďaka tomu nepotrebujete riešiť objem kapacity pre olej. Ak varíte pre seba alebo pre dve osoby, bude vám stačiť fritovací hrniec aj s menším objemom.

Veľkosť

Nezabúdajte tiež na rozmery vášho fritovacieho hrnca. Logicky sa veľkosť hrnca zväčšuje s väčším objemom. Myslite teda na to, aby sa vám väčšiu hrbec vošiel do vašej kuchyne a myslite tiež na to, či máte na ňu dostatok miesta aby ste mali kde fritovať vaše jedlo.

Funkcie

Fritovacie hrnce môžu disponovať mnohými rôznymi funkciami. Pokročilejšie funkcie vám uľahčí používanie tohto prístroja. U lepších a drahších fritovacích hrncov sa stretnete s oveľa lepšími funkciami ako u lacnejších modelov.

Aké funkcie môžete očakávať u fritézy?

Regulácia teploty

Táto funkcia vám umožní jednoducho regulovať teplotu. To vám umožní dokonale nastaviť presnú teplotu pre rôzne druhy jedál. Docielite tak tým dokonalého prepečenia tak, ako si presne žiadate.

Displej

Modely s displejom vás budú informovať o aktuálnom nastavení, teplote a mnoho ďalších vecí. Uvidíte tak presne, čo sa s týmto prístrojom deje, a ako a čo aktuálne robí. Možno si tak vybrať aj modely s intuitívnym LCD displejom, ktorý je naozaj veľmi prehľadný pre každého užívateľa.

Programy

U niektorých prístrojov máte možnosť si vybrať a použiť prednastavené programy, ktoré vám pomôžu s prípravou jedla a urobia tak pečenie a fritovanie oveľa jednoduchším. Vďaka tomu len vyberiete program a nemusíte už myslieť na nastavovanie teploty a ďalšie veci. Prednastavené programy vám tak zjednoduší varenie.

Časovač

Funkcia časovača vám značne uľahčí prípravu jedla. Vďaka tejto funkcii si tak môžete sami nastaviť dobu fritovania na minútu presne.

Fritovací hrniec a jeho cena

Ak je cena jedným z hlavných kritérií, potom by ste mali vedieť v akých cenových hladinách sa fritovacie hrnce (fritézy) pohybujú.

Najlacnejšie modely fritéz

V najlacnejšie cenovej hladine sa stretnete hlavne s modelmi, ktoré fungujú na princípe statické fritézy. Väčšinou majú objem cca 3 litre. U týchto modelov sa môžete stretnúť s funkciami ako je časovač a prepínač na vhodné nastavenie teploty. Ceny v tejto hladine sa pohybujú do cca 40 €.

Zlatá stredná cesta

V tejto cenovej hladine máte už o niečo lepší vybavenosť fritovacích hrncov. U týchto modelov v tejto cenovej hladine máte oveľa viac funkcií a väčšie objemy. Pripravíte v nich tak oveľa viac jedla pre viac osôb. U týchto model sa často stretnete s možnosťou vyberať si přednstavené programy, čo vám ušetrí čas pri nastavovaní fritézy.

Najlepšie a zároveň drahšie produkty

V tejto cenovej hladine, ktorá je najvyššia, nájdete rôzne modely a typy fritovacích hrncov. Tieto prístroje sú najlepšie vybavené a stretnete sa u nich aj s veľkým objemom a výkonom, vďaka tomu pripravíte jedlo o niečo rýchlejšie ako u lacnejších modelov. U týchto modelov sa tiež stretnete s viacerými príslušenstvom, ktoré vám uľahčí prípravu mnohých druhov vyprážaných jedál.

Fritovacie hrnce: Dostupné značky

Fritovacie hrnce Delonghi

Delonghi

DeLonghi je taliansky výrobca spotrebičov pre domáce použitie. Táto firma vznikla v roku 1902 v Taliansku. Značka DeLonghi ponúka mnoho spotrebičov ako kuchynských, tak i domácich. DeLonghi môžete tiež poznať vďaka výrobe skvelých kávovarov. DeLonghi sa tiež zaoberá výrobou fritovacích hrncov. Tieto fritézy sú nielen vzhľadné, ale aj kvalitné. Majú tiež veľmi dobrý pomer cena / výkon. Od tejto firmy si zakúpite sofistikované fritovacie hrnce. Užívatelia si od firmy DeLonghi výrobky veľmi chváli.

Fritovacie hrnce Rohnson

Značka Rohnson pochádza pôvodne z Grécka. Táto značka pochádza z roku 1982. Spoločnosť sa zaoberá novými technológiami vrátane fritovacích hrncov. Od tejto značky nájdete mnoho výrobkov. Aktuálne od tejto značky fritovacie hrnce za dobrú cenu. U tejto značky Rohnson je tiež dobrý pomer cena / výkon a zákazníci si tieto modely veľa chvália.

Fritovacie hrnce Sencor


Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla v roku 1969. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Zaoberá sa predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú cenovo dostupné. Kúpite od nej aj fritovacie hrnce Sencor. Nájdete od nej veľmi jednoduché i o niečo pokročilejšie fritovacie hrnce.

Od tejto firmy zakúpite mnoho prístrojov v rôznych cenových hladinách a prevedeniach. Zakúpite tak modely s rôznou vybavenosťou a funkciami. Prednosťou tejto značky je hlavne dostupná cena, ktorá je naozaj dostupná pre každého.

Fritovacie hrnce Klarstein

klarstein-logo

Klarstein je nemecká značka, ktorá sa sústredí hlavne na pekný dizajn a inovácie svojich výrobkov. A rozhodne nezabúda kvalitu svojich spotrebičov. Zakúpite od nej fritovacie hrnce sa vzhľadným dizajnom, skvelou kvalitou a s množstvom funkcií.

Fritovacie hrnce DOMO

Domo je pôvodne belgická značka s viac ako 30 ročnou tradíciou. Výrobky tejto firmy sú dodávané na náš trh od roku 2009. Fritézy od značky DOMO majú pekný dizajn a kvalitné spracovanie. Jej mlynčeky sú medzi zákazníkmi veľmi často obľúbené.

Fritovacie hrnce Tefal

Tefal

Firma Tefal je známa tým, že v roku 1954 vynašla nepriľnavou panvicu. Zaoberá sa výrobou mnohých domácich spotrebičov, ktoré sú pekné a zároveň kvalitný aj cenovo dostupné. Od firmy Tefal si zakúpite veľmi dostupné fritovacie hrnce, vďaka ktorým pohodlne pripravíte jedlo.

Pár slov na záver

Dúfame, že sme vám pomohli s výberom toho najlepšou fritovacieho hrnca a pomohli vám tak s pochopením jednotlivých parametrov. Vďaka tomuto fritovacímu hrnci pripravíte vyprážané jedlá o niečo zdravšie a navyše nemusíte používať toľko oleja, takže aj ušetríte. A navyše nemusíte sa namáhať s likvidáciou prebytočného oleja. Na fritovanie vám vystačí maximálne 2 lyžice oleja a môžete fritovať aj úplne bez oleja.

Fritovací hrniec je oveľa zdravšie alternatívou k bežnej fritéze. Ak sa nezaobídete bez vyprážanie a chcete obmedziť vyprážané jedlá, potom je fritovací hrniec skvelou voľbou.

TIP: Výběr modelů v češtině: horkovzdušná fritéza

5/5 - (2 votes)

Mohlo by vás zaujímať