Menu Zavrieť

Vibračné plošiny

vibracne-plosiny

Vibračné plošiny boli pred niekoľkými rokmi veľmi populárne. V súčasnej dobe relatívne málo ľudí vie o výhodách cvičenie na tomto zariadení. Vibračné plošiny sú dobré, ak chcete posilniť vaše svaly. Vibračné plošiny môžu byť označované aj ako vibromasážne stroje. Čo stojí za to vedieť o vibračnej plošine?

Ľudia, ktorí majú v úmysle intenzívne cvičiť, majú na výber z mnohých zariadení a jedným z nich je aj vibračné plošina. Akú vibračnú plošinu by ste si mali kúpiť? Úloha výberu vibračnej plošiny nie je tak jednoduchý, pretože výrobcovia vylepšujú ponúkané produkty už roky a na trhu ich nájdete pomerne veľa. Vďaka tomu si dnes môžete vybrať z mnohých dostupných produktov.

Vibračné plošiny, ktoré sú v súčasnej dobe k dispozícii v obchodoch, možno rozdeliť podľa toho, ako sa nahýbají. Vďaka tomu môžeme hovoriť buď o axiálnych alebo lanových plošinách. Fungovanie prvého je podobné ako u hojdačky – iba stred plošiny je stabilný, zostávajúca časť sa nakláňa doprava a doľava. Na rozdiel od axiálnych plošín sa lineárny plošiny pohybujú iba hore a dole.

V tomto článku sa zameriame na to, ako vybrať vibračnú plošinu. Pozrieme sa na tie najdôležitejšie parametre ako je typ vibračné plošiny, nastavenie, cena a ďalšie parametre. Ďalej sa zameriame aj na tie najlepšie modely vibračných plošín.

Najlepšie vibračné plošiny

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších modelov vibračné plošiny. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Vibračné plošiny si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadTypNosnosť (v kg)Nastavenie intenzityPočítačOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Vibro ShaperVibrační plošina Vibro ShaperDomáca plošina1003 stupneÁno179Zobraziť v obchodoch
HMS SVP01Vibrační plošina HMS SVP01Domáca plošina1503 stupneÁno134,90Zobraziť v obchodoch
Duvlan FreesiaVibrační plošina Duvlan FreesiaDomáca plošina1203 stupneÁno269Zobraziť v obchodoch
Hop-Sport HS-080VS Nexus ProVibrační plošina Hop-Sport HS-080VS Nexus ProDomáca plošina1208 stupňovÁno138Zobraziť v obchodoch
inSPORTline CharlesVibrační plošina inSPORTline CharlesStojanový12050 stupňovÁno464,88Zobraziť v obchodoch
Elitum PX500Vibrační plošina Elitum PX500Domáca plošina1503 stupneÁno118Zobraziť v obchodoch
inSPORTline RexabeltVibrační plošina inSPORTline RexabeltStojanový1005 stupňovÁno254,88Zobraziť v obchodoch
Elitum PX200Vibrační plošina Elitum PX200Domáca plošina15099 rýchlostíÁno98Zobraziť v obchodoch
Klarfit FIT18-VIBE 3DXVibrační plošina Klarfit FIT18-VIBE 3DXDomáca plošina12020 rýchlostíÁno259,90Zobraziť v obchodoch
Duvlan DahliaVibrační plošina Duvlan DahliaDomáca plošina12099 rýchlostíÁno169Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia vibračných plošín od ich užívateľov.

Prečo si zakúpiť vibračnú plošinu?

Nie ste si istí, či si vôbec chcete vibračnú plošinu kupovať? Váhate? Pozrieme sa na dôvody, prečo by ste si mali vibračnú plošinu zaobstarať. Pre kúpu vibračnej plošiny je niekoľko pozitívnych dôvodov. Aké to sú? Na to sa pozrieme tu.

 • Vibračná plošina zlepšuje krvný obeh.
 • Napomáha redukciu celulitídy.
 • Pomáha lepšie vytvarovať a spevniť vaše telo.
 • Pravidelným cvičením možno prispieť k lepšej odolnosti imunitného systému.
 • Vibračné plošinu možno použiť aj ako masážny prístroj.
 • Domáce modely sú dobre skladné a ľahko sa prenáša.
 • Zlepšujú pružnosť šliach a väzov.

Ako vybrať vibračnú plošinu

Pravidelné cvičenie je kľúčom k štíhlej vytvarované postave a dobrej nálade. Je dôležité, aby sa vykonané cvičenie ovplyvňovali konkrétnu časť tela, pretože to zaručuje účinok. Cvičenie pomocou vibračnej plošiny vám umožní stimulovať jednotlivé svaly a časti tela. Účinok je podobný ako u silových cvičení.

Ak však chcete spaľovať kalórie skutočne efektívne, je dobré si k tomu vybrať kvalitný model. Preto si pred nákupom prečítajte tento návod na výber vibračnej plošiny. Nájdete tu mnoho rád a tipov o dôležitých parametroch.

Typ prístroja

Na trhu sú dva typy zariadení. Prvé sú určené pre domácnosť. Ďalším typom sú stroje pre profesionálov, určené pre kluby a telocvične. To, čo ich odlišuje, je nielen cena, ale aj ich rozmery.

Profesionálne plošiny

Profesionálne plošiny sú oveľa väčšie, zaberajú veľa miesta, takže je možné umiestniť len do veľkej miestnosti. Okrem toho zaručujú oveľa intenzívnejší výcvik. Materiály použité v konštrukcii sú odolné proti mechanickému poškodeniu a sú oveľa drahšie. Vďaka tomu môžete takéto zariadenie používať bez prerušenia niekoľko hodín.

Domáce plošiny

Domáce plošiny zase zaberajú oveľa menej miesta ako tie profesionálne. Vďaka tomu ich môžete ukladať v obývacej izbe alebo v jednej z miestností.

Plošiny len s vibračnou základňou

Tieto plošiny môžeme zaradiť medzi tie domáce. Jedná sa o zaujímavý moderný typ, ktorý je opatrený len vibračné základňou. Tento typ sa veľmi dobre skladuje, má malú hmotnosť a dostatočný výkon. Tento typ je najčastejšie prezentovaný v teleshoppingu. Tu je jeho predstaviteľom model Vibro Shaper.

Pokiaľ chcete vibračnú plošinu používať len pre domáce cvičenie a nemáte doma veľký priestor, vyberte menšie a kompaktný cvičebný stroj. V prípade, že ste majiteľom telocvične alebo športového klubu, určite by ste si mali kúpiť profesionálne vibračnú plošinu.

Typy plošín podľa vibrácií

Stroje, ktoré nájdete v obchodoch, možno rozdeliť na axiálne a lineárne plošiny.

Axiálne vibrácie

Prvý typ plošiny robí hojdavé pohyby. Prvý typ je pomenovaný ako axiálne (niekedy tiež označované ako vertikálne). To znamená, že počas tréningu sa stroj odchyľuje od stredu nahor a nadol. Táto vzdialenosť je cca 10 cm. Počas cvičenia sa vaše boky hýbu rovnako ako pri behaní alebo chôdzu. Okrem toho sa zapojí aj mnoho ďalších svalov, čo vám zaručuje oveľa lepšie výsledky.

Lineárne vibrácie

Alternatívou sú lineárne vibrácie, ktoré počas tréningu zostávajú vo vodorovnej polohe. To znamená, že celý povrch klesá a potom stúpa. Tento pohyb sa vykonáva s rovnakou intenzitou. U tohto stroja je dôležité nastaviť maximálne otáčky. To je odôvodnené skutočnosťou, že čím menej naše telo robí pohyby, tým menej svalov je zapojených.

Niektoré modely kombinujú tieto typy vibrácií a môžete sa stretnúť aj s ďalšími typmi ako sú 3D vibrácie a ďalšie.

Nastavenie intenzity vibrácií

Pri hľadaní kvalitného prístroja nezabudnite venovať pozornosť tomu, koľko úrovní vibrácií nám ponúka. Čím viac úrovní vibrácií model ponúka, tým lepšie pre vás. Pretože tým budete môcť tvarovať svoju postavu lepšie. Stroje strednej triedy ponúkajú okolo 15 programov rôznej intenzity.

Odporúčame vybrať produkt, ktorý má možnosť nastavenia intenzity. Ak však chcete efektívny výcvik, odporúčame zvoliť model s 30 viac úrovňami a viac. Vďaka takému strojmi budú svaly ovplyvnené vibráciami, ktoré majú podobnú intenzitu ako je chôdza, jogging alebo intenzívne beh.

Okrem intenzity vibrácií si môžete najčastejšie nastaviť aj ich rýchlosť.

Počítač

Tie najlepšie modely vibračné platformy budú vybavené počítačom. Pomocou neho si prispôsobíte intenzitu cvičenia a možno si vďaka nemu vyberať aj rôzne programy, ktoré napodobní beh alebo chôdzu. Počítač tiež väčšinou obsahuje informácie o vašom pulzu, spálené kalórie a ďalšie dôležité informácie. Niektoré modely vám môžu zobraziť aj vašu aktuálnu hmotnosť.

Nosnosť

Vďaka svojej konštrukcii má vibračné platforma určité obmedzenia. A tým obmedzením je maximálna nosnosť. Aby ste mohli cvičiť, musíte stáť na plošine všetku váhou vášho tela. Ak však prekročíme prípustnú nosnosť, môže dôjsť k poškodeniu cvičebného stroja.

V závislosti na modeli si môžete vyberať z viacerých hodnôt nosnosti. Zvyčajne je maximálne prípustné zaťaženie do 100 kg alebo do 120 kg. Vedzte však, že na trhu sú tiež zariadenia určené pre mohutnejšie ľudí, ktorí vážia do 150 kg.

Je dôležité nájsť model, ktorý vás unesie. Mnoho plošín má vstavanú stupnicu, ktorá signalizuje prekročenie maximálnej nosnosti.

Cena

Pravdepodobne vás zaujíma, koľko vibračné plošina stojí. Ceny jednotlivých modelov začínajú na 40 € s DPH a môžu dosiahnuť až 400 € a viac.

Najlacnejšie sú kompaktné výrobky určené pre cvičenie v domácnosti. Majú jednoduchší dizajn, sú ľahšie a nezaberajú veľa miesta.

Ak si však chcete otvoriť vlastnú posilňovňu, musíte byť pripravení, že profesionálny platforma bude stáť aj viac ako 200 €.

Nezabudnite tiež, že cena úzko súvisí s parametrami. Ak zvolíte veľmi lacný stroj, nemusí mať všetky funkcie, ktoré by sa vám páčili.

Ako dosiahnuť čo najlepšie výsledky s vibračnou plošinou?

Aby bolo cvičenie čo najefektívnejšie, začnite jednorazovým tréningom s využitím vibračnej plošiny a stanovte si najnižšiu vibračné intenzitu a potom ju systematicky zvyšujte, aby ste dosiahli postupne maximálneho nastavenia.

Vibračné plošiny a dostupné značky

Pri výbere sa stretnete s mnohými značkami. Ktoré to sú?

 • HMS
 • Hop-Sport
 • Klarfit
 • Vibro Shaper
 • inSPORTline
 • DUVLAN
 • FitnessKing

A stretnete sa aj s mnohými ďalšími značkami, ktoré nie sú uvedené na tomto zozname.

Záverom

V tomto článku sme sa zamerali na výber a porovnávanie najlepších modelov vibračnej plošiny. Výber tohto stroja určite pre vás nebol ľahký, ale dúfame, že sme vám pomohli vybrať tú najlepšiu vibračnú plošinu. Dúfame, že vám tento prístroj bude slúžiť po mnoho rokov bez akejkoľvek závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z internetových obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu portál Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom vibračnej plošiny.

4.7/5 - (9 votes)

Mohlo by vás zaujímať