Menu Zavrieť

Masážne kreslá: Výber a test najlepších masážnych kresiel

masážní křeslo

Hľadáte najlepší spôsob ako sa pohodlne zrelaxovať, zbaviť sa boľavých chrbta, nôh, chodidiel, ramien či krku? Alebo hľadáte náhradu miesto masážneho salónu? Či ste veľmi v strese a neviete, ako sa dobre stresu zbaviť? V tom všetkom vám môže pomôcť kvalitné masážne kreslo. Veľa modelov masážnych kresiel sa dá použiť ako pre domáce tak i pre komerčné využitie.

Ak nemáte peniaze alebo nechcete či nemôžete chodiť na masáže, potom je masážne kreslo skvelou voľbou pre každého. Ešte nedávno stála masážne kreslá veľa peňazí, ale v dnešnej dobe si zakúpite veľmi cenovo dostupné modely, ktoré si môže kúpiť už veľa ľudí vrátane vás. Výrobcovia totiž našli spôsob, ako vyrobiť kvalitné a zároveň dostupná masážne kreslá. Masážne kreslo je tým typom nábytku / prístroja, na ktorý sa budete každý deň tešiť.

V tomto článku sa pozrieme na to, ako vybrať masážne kreslo. Pozrieme sa na tie najlepšie modely, ktoré sa budú perfektne hodiť buď do vašej domácnosti alebo do komerčných priestorov.

Prečo si kúpiť masážne kreslo?

Nič nie je lepšie, ako po náročnom dni sa usadiť do pohodlného masážneho kresla, v ktorom si doprajete skvelú masáž a pustíte si k tomu na televízii svoj obľúbený film či seriál. Vďaka pravidelnému používaniu masážneho kresla sa budete cítiť oveľa lepšie. Naviac masážne kreslá vám môžu navodiť pocit pohody a tým tak zmenšovať vaše stresové vypätí, čo môže viesť aj k zníženiu vysokého krvného tlaku.

V Japonsku používa masážne kreslá až okolo cca 20% ľudí. Keď sa pozrieme na Česko, tak u nás sú čísla úplne minimálne. To by sa v budúcnosti mohlo zmeniť, pretože sa ceny masážnych kresiel neustále znižujú a masážne kreslá sa tak stávajú čím ďalej tým viac dostupné pre mnoho zákazníkov.

10 najlepších modelov masážnych kresiel (2019) – Test, výber a recenzie

Vybrali sme pre vás 10 najlepších modelov masážnych kresiel. Ako sme ich vyberali? Najlepšie masážne kreslá sme vybrali podľa hodnotenia užívateľov. Vybrali sme pre vás teda tá najlepšia kreslá, ktorá zákazníkom najviac vyhovujú. Zanalyzovali sme mnoho modelov, ktoré sú dostupné na našom trhu. Zoradili sme ich do prehľadnej tabuľky a túto tabuľku si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás teda zaujímajú najlacnejšie masážne kreslá, môžete si ich zoradiť od najlacnejšej po najdrahšiu.

Masážne kresloVzhľadTyp materiáluOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
IDEA BOBMasážne kreslo IDEA BOB K38Látka195,60Zobraziť v obchodoch
Mad Diamond MD-28/3-OH-MSMasážne kreslo Mad Diamond MD-28Ekokoža407,30Zobraziť v obchodoch
Halmar PulsarMasážne kreslo Halmar PulsarEkokoža266Zobraziť v obchodoch
MAD Diamond MD-18/3-OH-MSMasážne kreslo MAD Diamond MD-183-OH-MSEkokoža407,30Zobraziť v obchodoch
vidaXL ResogaMasážne kreslo vidaXL ResogaEkokoža166,99Zobraziť v obchodoch
iREST PRESIDENT A86Masážne kreslo iREST PRESIDENT A86Syntetická koža2599Zobraziť v obchodoch
vidaXL ShiatsuMasážne kreslo vidaXL ShiatsuLátka218,99Zobraziť v obchodoch
inSPORTline MateoMasážne kreslo inSPORTline MateoUmelá koža2676,10Zobraziť v obchodoch
iREST CLINTON A38Masážne kreslo iREST CLINTON A38Umelá koža1599Zobraziť v obchodoch
Tempo Kondela ARTUSMasážne kreslo Tempo Kondela ARTUSKoža334Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov masážnych kresiel.
Podrobnejší test masážnych kresiel si môžete prečítať už čoskoro.

Ako vybrať masážne kreslo (2019)

Masážne kreslo nepatrí medzi tie najlacnejšie investície. Preto je veľmi dôležité si vopred rozmyslieť, aké parametre vám budú vyhovovať. Ak ste sa už pozerali na nejaké modely masážnych kresiel, iste mi dáte za pravdu, že je v obchodoch veľa rôznych modelov od rôznych výrobcov, ktoré majú mnoho rozdielnych parametrov. A keď je parametrov veľa, nie je jednoduché sa v nich vyznať a ak nechcete stráviť celé dni hľadaním potrebných parametrov, tak práve pre vás sme spísali tento článok. V tejto časti článku sa teda dozviete, ako vybrať to najlepšie masážne kreslo, ktoré vám bude perfektne vyhovovať.

V nasledujúcej časti nášho článku sa zameriame na tie najdôležitejšie parametre, ktoré sú potrebné pre výber ideálneho modelu masážneho kresla.

Materiál kreslá

Prvým parametrom, na ktorý sa zameriame, je z akého materiálu je daný model kreslá vyrobený. Na trhu sa stretnete s niekoľkými rôznymi materiálmi, ktoré vám značne ovplyvní zážitok z masírovania. Výrobný materiál kreslá by ste rozhodne nemali nijako podceňovať, pretože materiál ovplyvňuje vzhľad celého kresla a hlavne vašej pohodlnosť a komfort. Môžete si vyberať z niekoľkých materiálov a najčastejšie sa stretnete s masážnymi kreslami, ktoré sú vyrobené z pravej kože, umelej kože, látky alebo z mikrovlákna.

Masážne kreslo z pravej kože

Prvým typom kresla, s ktorým sa stretnete, je masážne kreslo, ktoré je vyrobené z pravej kože. Ide o prakticky najdrahší materiál. Hlavnou výhodou týchto kresiel je to, že vyzerajú veľmi luxusne. Kreslá z pravej kože majú nevýhodu, že majú obmedzenú životnosť a oveľa vyššiu cenu.

Masážne kreslo z umelej kože

Ďalším typom sú kreslá, ktoré sú vyrobené z umelej kože. Jedná sa o vernú napodobeninu, ktorá je vyrobená zo syntetického materiálu. Medzi hlavné výhody u tohto materiálu sa dá zaradiť jeho cena a fakt, že je o niečo odolnejší ako pravá koža.

Masážne kreslo látkovej

Ak netúžite po dokonalom vzhľade, môže vám stačiť látkovej masážne kreslo. Látka síce nepatrí medzi luxusné materiály, ale je veľmi praktická a napríklad v horúcom počasí je príjemnejšie než koža.

Masážne kreslo z mikrovlákna

Posledný typ, s ktorým sa stretnete, je masážne kreslo z mikrovlákien. Jedná sa o syntetický materiál, ktorý patrí medzi tie najlacnejšie materiály a tímpádem sa s nimi stretnete u tých najlacnejších modelov masážnych kresiel.

Hlavné funkcie masážneho kresla

Teraz sa poďme pozrieť na jeden z najdôležitejších parametrov na posúdenie pri výbere ideálneho modelu masážneho kresla. Mali by ste si rozmyslieť to, aké funkcie vlastne u daného kresla potrebujete. Pri výbere si budete musieť vybrať z rôznych druhov masáže. Na jednotlivé masáže sa pozrieme neskôr. Niektoré kreslá ponúkajú aj funkciu vyhrievania. Ďalšie kresla ponúkajú aj benefit v podobe trakčné terapie a uvoľnenie svalov. Poďme sa pozrieť na tie najzásadnejšie funkcie s ktorými sa môžete stretnúť pri prechádzaní jednotlivých modelov.

  • Zabudovaný reproduktor – Niektoré modely sú vybavené zabudovaným reproduktorom, takže si môžete počas masáže svoju obľúbenú hudbu alebo relaxačné uvoľňujúce hudbu. Niektoré modely sú vybavené aj vstupom do ktorého si môžete zapojiť slúchadlá alebo externé reproduktory.
  • Hojdacie funkcie – Umožňuje sa hojdať na kreslu.
  • Funkcia vibrovania – Niektoré modely sú vybavené funkciou vibrácie. Táto funkcia vám umožní dokonale uvoľniť vaše svaly.
  • Rozpoznanie postavy – Funkcia na rozpoznanie postavy je veľmi užitočná, pretože dokáže prispôsobiť jednotlivé programy masážou na vašu postavu. Niektoré modely môžu byť zároveň vybavené aj funkciou, ktorá si dokáže zapamätať rôzne postavy.
  • Funkcia vyhrievania – Funkcia, ktorá vám vaše kreslo dokonale vyhreje, je veľmi užitočnú a príjemnou. Teplo totiž dokonale uvoľňuje stuhnuté svaly. Masáž dokonale uvoľnených svalov je nielen viac efektívne, ale aj oveľa viac príjemná.
  • Funkcie JADE – Funkcia s projektorom JADE je vybavením, ktoré vám umožňuje použitie infračerveného žiarenia na vaše bolestivé miesta.
  • Odkladacie priestory – Do odkladacích priestorov si môžete dať napríklad svoj obľúbený nápoj, ovládač, mobilný telefón alebo časopis či noviny.

Typy masáží u masážnych kresiel

Aké masáže vám môžu masírovacia kresla ponúknuť? Rôzne modely ponúkajú mnoho typov rôznych masáží. Poďme sa pozrieť na to, s akými masážami sa môžete najčastejšie u ponúkaných modelov masážnych kresiel stretnúť.

Masáž Shiatsu

Masáž Shiatsu je jedinečnou japonskou masážou. Vyberte si ju, ak chcete mať čo najvernejší zážitok masáže ako od maséra. Niektoré kreslá, ktoré ponúkajú masáž typu Shiatsu, umožňujú zmeniť smer masírovanie a to vam prináša oveľa pohodlnejšie nastavenie a užijete si tak samotnú masáž oveľa viac.

Poklepová masáž

Tento štýl masáže označuje sled úderov vysoké aj nízke intenzity v pravidelných frekvenciách. Patrí medzi veľmi hĺbkové masáže. Táto masáž vás veľmi dobre uvoľní. Poklepová masáž je ideálne, ak chcete intenzívny typ masáže.

Hnetací masáž (Kneading)

Hnetací masáž je špecifickým typom masáže, ktorá zahŕňa kompresiu mäkkých tkanív. U miesiace masáže sa používa kruhový spôsob masírovania, pri ktorej sa tkaniva dvíhajú a stláčajú proti sebe. Tlak je silný, takže pôsobí aj na hlboké svaly. Sila je aplikovaná naprí svaly a vďaka tomu dôjde k dokonalému uvoľnení svalov. Tento typ masáže uvoľňuje tkanivá a znižuje bolesti vašich napätých svalov.

Masáž na regeneráciu

U masážnych kresiel sa stretnete s mnohými typmi regeneračných masáží. Tieto masáže idú oveľa viac do hĺbky. Medzi výhody týchto masážou sa dá zaradiť napríklad hĺbková regenerácia celého tela.

Technológia masírovanie u masážnych kresiel

Technológia masírovanie je pri výbere daného masážne kreslá veľmi dôležitá. Preto ju pri vyberaní nie je vhodné opomínať. U dostupných modelov sa môžete stretnúť napríklad s 2D, 3D alebo dokonca aj 4D masážou. Čo ponúkajú jednotlivé druhy technológií masáží?

  • 2D masáže – Tento typ masáží je dostupný u najlacnejších modelov. 2D masáže sa skladajú z dvoch základných pohybov, ktoré jazdia po vašom tele. 2D jazdia hore a dole, prípadne len do strán. Záleží na vašom modeli.
  • 3D masáže – Tieto masáže sú omnoho prepracovanejšie než 2D masáže. Tento typ masáže vie pohybmi do 3 smerov.
  • 4D masáže – Najlepšie typ masáže. S 4d masážou sa stretnete u drahších masážnych kresiel. Pokiaľ chcete mať telo dokonale masírovaniu, voľte určite kreslá s 4d technológiou masáže.

Polohovanie kreslá

Polohovanie kresla je jedným z najdôležitejších parametrov, pretože polohovanie určuje to, ako sa budete pohodlne cítiť. Ideálna pozícia je veľmi dôležitá pre rôzne typy masáží. Polohovanie kresla tiež ovplyvňuje to, koľko miesta budete pre dané masážne kreslo potrebovať. Čím viac sa totiž dané kreslo dá polohovať, tým viac miesta pre neho budete potrebovať, aby ste využili plné možnosti polohovania.

Minimálne by mala byť polohovateľná vaša chrbtová opierka, pretože vďaka tomu využijete maximálny potenciál daného masážneho kresla. Masážne kreslá môžete polohovať buď ručne alebo automaticky. Automatické polohovanie je oveľa vyspelejšie technológií, pretože sa dá zmeniť vaša poloha pomocou stlačenia len niekoľkých málo tlačidiel.

Nosnosť

Nosnosť je jedným z veľmi dôležitých parametrov. Určuje nám, koľko toho dané kreslo unesie. Nosnosť sa udáva v kilogramoch. Ak bude vaša kreslo používať viac ľudí, vždy ho vyberajte podľa najťažšieho človeka. Väčšina kresiel ponúka nosnosť okolo 150 kg. Nájdete samozrejme i modely, ktoré ponúkajú aj o niečo vyššiu nosnosť.

Ovládanie kreslá

S akými typmi ovládania sa môžete u masážnych kresiel stretnúť? Ovládanie je veľmi dôležitou súčasťou mnohých kresiel. Môžete ich buď používať bezdrôtovo alebo pomocou ovládača, ktorý je natrvalo ku kreslu pripojený.

Aby bolo používanie vášho kresla čo najpohodlnejšie, je dôležité sa zamyslieť aj nad štýlom ovládanie vášho masážne kreslá. Môžete si vybrať buď modely s diaľkovým ovládaním alebo s ovládaním pomocou niekoľkých zabudovaných tlačidiel. Záleží len na vás, ktorý typ ovládania vám vyhovuje.

Stretnete sa aj s modelmi kresiel, ktoré sú vybavené LCD displejom. Ten vám pomôže s jednoduchým ovládaním a zároveň vám ukáže tie najdôležitejšie informácie. Niektoré modely môžu byť vybavené aj dotykovým displejom. Najlepšie displeja vám zobrazí napríklad čo najviac informácií o aktuálne prebiehajúcej masáži a mnohých ďalších zaujímavých informácií, ako je napríklad informácia o zostávajúcom času masážneho programu a pod.

Cenové rozpätie

S akými cenami sa u rôznych modelov masážnych kresiel môžete sekty? Táto informácia je dôležitá k naplánovanie vášho rozpočtu pre výber vhodného modelu masážneho kresla. Aby ste si dokázali naplánovať ten najlepší rozpočet, je dôležité poznať s akými cenovými kategórii sa na našom trhu môžete stretnúť. Stretnete sa tak s cenovo dostupnými modelmi, ako aj s modelmi, ktoré sú celkom drahé. Tieto modely ponúkajú veľmi komplexnú masáž, ktorá vám urobí dobre.

Cena do 400 €

V cenovej kategórii do 400 € nájdete mnoho cenovo dostupných modelov. Čo môžete čakať od týchto najlacnejších modelov masážnych kresiel? Tieto kreslá sú väčšinou vyrobené z látkových alebo ekokožených materiálov. Najlacnejšie modely môžete zakúpiť už za cenu okolo cca 400 €. Tieto kreslá sú veľmi podobná normálnym kreslám, ktoré iste máte vo svojej domácnosti. Hodí sa napríklad k občasnému použitie na sledovanie vašej televízie. Tieto modely sa najlepšie hodia na príjemnú masáž po návrate z práce. Je to skvelý relax po náročnej práci.

Cena od 400 € do 800 €

V tomto cenovom segmente, kde sú modely označené cenovkou medzi 400 € a 800 € sa stretnete s modelmi, ktoré sú vybavené oveľa viac masážnych programov, než u tých najlacnejších modelov, ktoré nájdete na našom trhu. Tieto modely bývajú vybavené aj moderným vzhľadom a aj mnohými funkciami, ktoré vám uľahčia a spríjemnia vaše masáže.

Cenová kategória od 800 € do 2 400 €

V tejto cenovej kategórii sa stretnete s mnohými modelmi, ktoré sú vhodné aj pre náročnejších zákazníkov a vyberiete si tak zo širokej ponuky rôznych modelov, ktoré majú mnoho funkcií.

Cena nad 2 400 €

Najdrahšie modely s cenovkou presahujúcou cenu 2 400 €, sú najdrahšie modely, ktoré sú dostupné na našom trhu. Tie ponúkajú tú najlepšiu výbavu a mnoho skvelých funkcií. Tieto modely ponúkajú tie nejmodejrnější technológie a najlepšie materiály. Tieto modely sú vyrobené z prvotriednych materiálov a majú to najlepšie spracovanie. Modely sú aj úsporné, pretože nezaberajú toľko miesta pri polohovaní.

Značky masážnych kresiel

So stále rastúcou popularitou masážnych kresiel sa na trhu nachádza mnoho výrobcov a značiek a vďaka tomu nemusí byť úplne jednoduché sa medzi všetkými týmito značkami vyznať. Preto sa teraz zameriame na tie najrozšírenejšie značky, nech viete, čo od nich môžete očakávať a čo vám tieto značky kresiel môžu ponúknuť.

Masážne kreslá značky Idea

Od značky Idea si zakúpite tá najdostupnejšie masážne kreslá, ktorá na trhu nájdete. Od tejto značka zakúpite kreslá, ktoré sú látková i kreslá s imitáciou kože. Ak vám stačí základná masáže a jednoduchá relaxácie, potom sú masážne kreslá od značky Idea skvelou voľbou. Táto kreslá vynikajú hlavne svojou cenou a vďaka tomu sú tieto masážne kreslá dostupná pre mnoho zákazníkov.

Masážne kreslá od Mad Diamond

Zháňate cenovo dostupná kresla, alebo túžite po úplne luxusnom a vymazlená kresle? To všetko vám ponúkne značka luxusných masážnych kresiel Mad Diamond.

Značka Mad Diamond sa špecializuje na predaj kvalitných masážnych a relaxačných kresiel. Môžete si vybrať ako cenovo dostupná kreslá za cenu okolo 400 €, tak i kreslá, ktoré presahujú cenu 4 000 €. Tieto kreslá sú elektricky polohovateľné a ponúka mnoho užitočných funkcií. Sú najčastejšie potiahnutá koženým materiálom, takže ponúka to najlepšie pohodlie a luxusný vzhľad. Stretnete sa s mnohými typy masáží, takže budete mať dokonale zrelaxovanie a masírovaniu celé vaše telo. V súčasnej dobe si od značky Mad Diamond zakúpite cca okolo 30 masážnych kresiel.

Kreslá od Mad Diamond ponúkajú napríklad masáže typu Shiatsu, alebo masáž klepanie, miesenie a alebo dokonca aj ich kombinácie, čo vám zaistí dokonalé pohodlie. Z týchto masáží budete veľmi spokojní. Nie je nič lepšie, než sa po ťažkej a náročnej práci uvelebiť do skvelého masážneho kresla.

Masážne kreslá Halmar

Halmar je značkou, ktorá ponúka mnoho rôznych druhov nábytku do vašej domácnosti. V jej sortimente nájdete aj masážne kreslá. Táto kreslá vynikajú svojou cenovou dostupnosťou, môže si ich zakúpiť teda skoro každý. Ak hľadáte pekná masážne kreslá, ktoré sú potiahnuté ekokožou, potom sú kreslá od značky Halmar dobrou voľbou. Môžete si vyberať z modelov Halmar Pulsar, Halmar Matador alebo Halmar Senator. Kreslá od značky Halmar môžete zakúpiť za cenu už okolo 250 €.

Masážne kreslá VidaXL

Značka VidaXL ponúka mnoho sortimentu. Ponúka toho veľa, zakúpite si produkty do domácnosti, záhrady, garáže a mnoho ďalšieho. Nie je teda prekvapením, že od tejto značky zakúpite aj veľmi cenovo dostupná masážne kreslá, ktorá uspokojí mnoho zákazníkov. Vyberiete si napríklad veľmi elegantnú masážne kreslá, ktorá vám ponúknu japonskú masáž Shiatsu a mnoho ďalších zaujímavých funkcií a vlastností.

Od tejto značky zakúpite ako lacné modely s cenou okolo 200 €, tak i drahšie luxusné modely s cenovkou okolo 1 000 € a viac.

Masážne kreslá Hanscraft

Hľadáte profesionálny masážne kreslo? Hanscraft ponúkajú tie najlepšie vybavené modely, ktoré sa hodia ako na komerčné použitie tak i na domácej, ak máte radi veľmi dobre vybavené a spracované produkty. Môžete si vyberať modely, ktoré ponúka 3D masáž, automatické programy a mnoho ďalších skvelých vymožeností. Masážne kreslá od značky Hanscraft sú dobre spracovaná a majú skvelý dizajn.

Masážne kreslá inSPORTline

InSPORTline patrí medzi najväčších výrobcov a predajcov fitness nástrojov v SR. Zakúpite od nich rotopédy, trenažéry a mnoho ďalších prístrojov na šport alebo relaxáciu. Od tejto značky zakúpite aj profesionálne masážne kreslá, ktorá uspokojí každého človeka. Táto kreslá ponúkajú rôzne parametre. Vyberiete si kreslo, ktoré zvládne namasírovať a uvoľniť celé vaše telo.

Pár slov na záver

Výber masážneho kresla nie je lacnou investíciou. Preto si pred zakúpením daného modelu dôkladne preštudujte všetky dôležité parametre. Rozmyslite si koľko peňazí chcete do daného kresla investovať. Mali by ste si vybrať kreslo, ktoré má najvyššiu kvalitu, pretože ho budete používať mnohokrát a jedná sa o investíciu do vášho tela. Kvalitné kreslo vám môže pomôcť nielen od bolesti a napätie svalov, ale môže vás zbaviť aj stresu a ďalších nepríjemných pocitov. Ak sa chcete cítiť skvele, vyberte si vaša ideálna masážne kreslo.

Dúfame, že vám náš článok s výberom toho ideálneho modelu masážneho kresla pomohol. Na začiatku vyzeral výber kreslá ako veľmi zložitou úlohou, ale ak ste dočítali celý článok až sem, veríme, že ste si vybrali to najlepšie kreslo, ktoré vás bude masírovať po mnoho dní, mesiacov či rokov bez jedinej závady a stane sa tak vaším najvernejším pomocníkom.

1.3/5 - (81 votes)