Menu Zavrieť

Čističky vzduchu: Test a výber čističiek vzduchu + Ako vybrať čističku vzduchu

čistička vzduchu

Ako mať v miestnosti úplne čistý vzduch? V našich domácnostiach máme veľa prachu, peľov a baktérií o ktorých ani nevieme a môžu dosť často ovplyvňovať naše zdravie.

To môže spôsobovať rad nepríjemných ťažkostí pre každého z nás a to preto, že v miestnosti trávime väčšinu nášho času. Ak máte alergiu alebo chronické ochorenie, môže vám s tým pomôcť kvalitné čistička vzduchu. Tá dokáže vyčistiť ovzdušie v domácnosti od rôznych baktérií, vírusov, zápachov, vlasov a aj nepríjemného prachu. A nepríjemností je, že tieto alergény sa nedajú jednoducho dostať z miestnosti klasickým vetraním.

Na našom trhu je veľa dostupných modelov čističiek vzduchu a nemusí byť jednoduché sa v tomto množstve zorientovať. Na internete nájdete pri výbere rad údajov, v ktorých nie je jednoduché sa vyznať. Preto sme pre vás spísali tento článok, ktorý vám pomôže s tým, ako vybrať čističku vzduchu.

Pri výbere sa zameriame na tie najdôležitejšie parametre, ktoré je nutné poznať pre výber toho najlepšieho modelu čističky vzduchu.

V našom článku sa budeme venovať všetkým najdôležitejším parametrom. Pozrieme sa aj na ceny jednotlivých modelov a čo môžete očakávať za funkcie v jednotlivých cenových hladinách od daného modelu čističky vzduchu.

Prinášame pre vás tiež recenzie tých najlepších modelov čističiek vzduchu a ich hodnotenie.

Čističky vzduchu si ľudia najčastejšie kupujú kvôli týmto dôvodom

 • Zníženie príznakov astmy
 • Odstránenie prachu
 • Zlepšenie kvality vzduchu
 • Odstránenie smogového znečistenia
 • Odstránenie chlpov z ovzdušia od domácich maznáčikov
 • Eliminácia dymu z cigariet
 • Odstránenie peľu
 • Odstránenie roztočov
 • Odstránenie plesne
 • Senná nádcha
 • Zníženie statickej elektriny v miestnosti

Výber 10 najlepších modelov čističiek vzduchu

Pripravili sme pre vás prehľadnú tabuľku 10 najlepších čističiek vzduchu. V tejto tabuľke porovnávame modely čističiek vzduchu, ktoré sú najlepšie hodnotené od zákazníkov, ktorí majú s nimi skúsenosť.

Tabuľka sa dá jednoducho triediť podľa vašich preferencií. Ak teda preferujete najlacnejšie čističky vzduchu, môžete si zoradiť tabuľku od najlacnejších modelov, ktoré zároveň patria medzi tie najlepšie čističky.

Čistička vzduchuVzhľadPríkon (W)Vzduchový výkon (m3/h)Odporúčaný priestor (m3)IonizátorFilterHlučnosť (v dB)Orientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Ionic-CARE Triton X6Čistička vzduchu Ionic-CARE Triton X6 stříbrná126575ÁnoElektrostatický8136Zobraziť v obchodoch
Philips AC3259/10Čistička vzduchu Philips AC3259/1060393285NieHEPA Filter a karbónový filter-510Zobraziť v obchodoch
Winix WAC U300Čistička vzduchu Winix WAC U3003330165Ánopredfilter, aktívny uhlíkový filter, True HEPA H13 a PlasmaWave26249Zobraziť v obchodoch
Rowenta Intense Pure Air PU4010F0Čistička vzduchu Rowenta Intense Pure Air PU4010F03017035NieActive Carbon, HEPA, NanoCaptur45140Zobraziť v obchodoch
Clean Air Optima CA-267Čistička vzduchu Clean Air Optima CA-2672,5-20ÁnoElektrostatický852,66Zobraziť v obchodoch
Winix ZEROČistička vzduchu Winix ZERO2,8462288Ánopredfilter, uhlíkový filter, True HEPA H13, PlasmaWave27299Zobraziť v obchodoch
Xiaomi Mi Air Purifier ProČistička vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier Pro6650060NieUhlíkový69191Zobraziť v obchodoch
Winix WAC U450Čistička vzduchu Winix WAC U4508492246Ánopredfilter, aktívny uhlíkový filter, True HEPA H13, PlasmaWave27339Zobraziť v obchodoch
Sencor SHA 8400WHČistička vzduchu Sencor SHA 8400WH55178100NieHepa, uhlíkový, UV lampa5091,37Zobraziť v obchodoch
Sharp KC-A50EU WČistička vzduchu Sharp KC-A50EU W18306133ÁnoHEPA filter, vodný filter, karbónový filter, predfilter16509Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „ Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov čističiek vzduchu.

Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ môžete porovnať ceny modelu v jednotlivých obchodoch a vybrať si tak najlepšiu ponuku.

Recenzie 10 najlepších modelov

Ako na tom sú jednotlivé modely čističiek? Poďme si ich trochu detailnejšie predstaviť a povedať si o tom, aké majú výhody a prečo patrí mezy tie najlepšie modely.

Recenzia na najlepšie čističky vzduchu sa intenzívne pripravuje a mala by byť dostupná čo najskôr. Chceme vám priniesť tie najlepšie informácie a tie najkvalitnejšie recenzie modelov.

Ako vybrať čističku vzduchu

Pre výber najlepšie čističky vzduchu je dôležité si najprv uvedomiť, na aký účel budete čističku vzduchu používať. Chcete si zmenšiť symptómy alergie, astmy, eliminiovat dym z cigariet alebo odstrániť prach zo vzduchu vo vašej miestnosti? Alebo si len chcete zlepšiť ovzdušie vo vašej domácnosti a žiť tak vo zdravšie miestnosti?

Dobrý čistič vzduchu je zároveň tým najlepším riešením pre správne vyčistenie ovzdušia vo vašej domácnosti. Vďaka svojim schopnostiam sa tieto prístroje stávajú stále populárnejším pomocníkom do mnohých domácností.

Typy čističiek

Ak ste si už prezerali niektoré modely čističiek vzduchu, možno ste si všimli, že sú tu prakticky stovky dostupných modelov, ktoré majú rôzny vzhľad a funkčnosť. Tiež je na trhu mnoho výrobcov. Síce to môže vyzerať ako zložitý výber, ale ako sa hneď dozviete, existuje niekoľko základných typov čističiek. Na trhu nájdete viac čistiacich technológií, ktoré sú menej či viac efektívne pri čistení ovzdušia.

Čističky s HEPA filtráciou

Čističky vzduchu s HEPA filtrami sa dajú zaradiť medzi tie najpopulárnejšie modely, ktoré môžete aktuálne na trhu nájsť. Má vysokú účinnosť, ktorá sa blíži takmer 100%. Pravý HEPA filter dokáže odstrániť až 99,97% zlých častíc z ovzdušia. HEPA filter dokáže odstrániť peľ, pleseň v sporoch, prach, chlpy od domácich maznáčikov a vlasy.

Výhody HEPA filtrácia: Čistčky vzduchu s hepa filtráciou sú vysoko efektívne. Častice sú zachytené do filtra a do vzduchu sa už ďalej nešíri. A to je veľmi žiaduce pre všetky respiračné problémy.

Nevýhody HEPA filtrov: Hepa filtre sa musia často meniť a to prináša aj zvýšené náklady kvôli nutnosti kupovania nových filtrov do hepa čističky vzduchu. Nie sú tak efektívne pre zachytenie zápachov a často sa jedná od drahšie modely. Model používa ventilátor k naberaniu mikročastíc a preto niektoré modely môžu byť hlučnejšie.

Čistička vzduchu s funkciou ionizácie

Ďalším typom, ktorý vyčistí váš vzduch je čistička vo forme ionizátora. Tento typ filtrácie funguje tak, že model vydáva záporné ióny, ktoré zhromaždí nečistoty. Vďaka ionizátora môžete mať lepší pocit a cítiť sa tak, ako keď sa práve prechádzate na čerstvom vzduchu v lese. Väčší počet iónov v ovzduší pomáha na zlepšenie dýchania a môže aj priaznivo ovplyvňovať ľudskú psychiku

Najlepšie čističky vzduchu s funkciou ionizácie by mali byť vybavené zároveň dodatočným filtrom, ktorý zabráni šíreniu častíc späť do vzduchu vo vašej miestnosti. Ďalej by mal byť daný model vybavený ventilátorom, ktorý častice nasaje do prístroja, inak môže dochádzať k usadzovaniu zlých častíc na podlahe.

Čistička vzduchu s uhlíkovým filtrom

Tento typ čističky vzduchu používa filter so špeciálnym typom aktívneho uhlíka, ktorý sa skladá z miliónov malých pórov, ktoré absorbujú častice do seba. Toto je skvelé riešenie pre zachytenie odérov a rôznych zápachov.

Uhlíkový filter sa veľmi nehodí pre zachytenie častíc, ktoré spôsobujú alergie. Sú predovšetkým určené na zachytenie zápachu. Tieto čističe do domácnosti sa hodí pre všetkých, ktorí chcú mať domácnosť bez akýchkoľvek pachov. Často sa hodí na vyčistenie vzduchu po zápachu od varenie jedla alebo domácich maznáčikov.

Čistenie UV lampou

Narozdiel od troch predchádzajúcich typov, táto technológia emituje neviditeľné svetlo, ktoré ničia znečistenie vo vzduchu. K tomu nie je potrebný špeciálny filter v prístroji. UV svetlo je prítomné v prístroji a nešíria sa po miestnosti.

Čističky vzduchu s touto technológiou používajú UV-C z UV spektra. Toto spektrum je úplne bezpečné a nevznikajú vďaka nemu žiadne nežiaduce účinky na ľudské telo.

Hlavnou úlohou tohto typu je ničiť baktérie a vírusy vo vnútri miestnosti. Výsledkom je sterilný a čisté prostredie, ktoré je úplne zbavené všetkých nepríjemných baktérií a vírusov.

UV lampa funguje po niekoľko tisíc hodín a len v zriedkavých prípadoch potrebuje vymeniť.

Nevýhodou je, že vás zbaví iba vírusov a baktérií. Väčšinou býva táto technológia ako dodatočná funkcie u HEPA čističov vzduchu alebo ionizátory.

Vodné filtrácie

Čističky vzduchu, ktoré sú vybavené vodným filtrom, mávajú väčšinou značne nižšiu účinnosť ako ostatné typy filtrácie. Účinnosť týchto modelov, ktoré sú vybavené touto technológiou, býva okolo 50% a maximálne 70%. Tento model sa dá použiť aj ako zvlhčovač vzduchu, čo sa hodí, ak máte suchý vzduch vo vašej miestnosti. Vo vlhšom ovzduší sa nám lepšie dýcha. Nečistoty a častice sa zachytávajú v nádobe s vodou. A to prináša tú výhodu, že nemusíte kupovať nové filtre.

Nevýhodou je, že musíte nádobu často čistiť, aby v nej nevznikala pleseň, nemnožili baktérie a netvoril sa vodný kameň. Tento typ čističa sa hodí skôr na zachytávanie prachu, vlasov a chlpov. Nehodí sa však na zachytávanie zápachu.

Elektrostatická filtrácia

Model, ktorý je vybavený elektrostatickú filtráciou vie efektívne pohlcovať častice prachu. Vyznačuje sa 99% účinnosťou.

Dokáže perfektne zachytiť alergény, baktérie a plesne. Nevýhodou môže byť, že nedokáže zachytiť pachy.

Filter sa dá jednoducho umývať a vďaka tomu odpadá nutnosť menenie filtra a tým sa znižujú prevádzkové náklady tohto prístroja.

Veľkosť miestnosti

Jedným z najdôležitejších parametrov pri výbere vhodnej čističky vzduchu je, akú veľkú miestnosť chcete čistiť. Ak naozaj chcete vedieť, ako vybrať ten najlepší čistič vzduchu, potom si prečítajte nasledujúce informácie.

Niektorí ľudia si myslia, že akýkoľvek dostupný model bude stačiť na ich miestnosť. Ale je dôležité sa zamyslieť nad tým, akú veľkú miestnosť dokáže daný model vyčistiť. Nie je nič horšie, ako si kúpiť drahý model, ktorý nakoniec nevystačí na vašu miestnosť.

Aby sa toto nestalo, pozrite sa na špecifikácie modelu čističky vzduchu. Pri modeli by mal byť uvedený parameter, ktorý určuje, akú veľkú miestnosť zvládne.

Pred výberom by ste tiež mali poznať rozmery vašej miestnosti. Ak ich nepoznáte, vezmite si meter a choďte ju zmerať. Zmerajte dĺžku a šírku podlahy a budete potrebovať poznať aj vzdialenosť od zeme k stropu. Je to naozaj dôležité. Z nameraných parametrov si spočítajte objem miestnosti (hodnoty vynásobte medzi sebou).

Pri modeloch je hodnota veľkosti miestnosti väčšinou udávaná ako odporúčaný priestor.

Ak plánujete používať čističku vo viacerých miestnostiach, použite rozmery tej najväčšej.

U čističky vzduchu je lepšie, ak zvládne vyčistiť väčší priestor. Rozhodne neberte čističku, pokiaľ sa uvádza nižšia hodnota ako má vaša miestnosť. Tým by sa čistička míňala účinkom a boli by to len vyhodené peniaze.

Vzduchový výkon

Vzduchový výkon nám udáva, aký veľký objem vzduchu v miestnosti daný prístroj vyčistí za 1 hodinu. Je dobré, ak prístroj zvládne vyčistiť objem vzduchu v miestnosti 2x za hodinu.

Ak ste alergik, model by mal zvládnuť objem vzduchu vyčistiť aspoň 3x až 4x za 1 hodinu.

Výkon by mal byť dostačujúce pre priestor, kde chcete čistiť vzduch.

Účinnosť prístroje

Účinnosť čističky vzduchu väčšinou súvisí s použitým typom filtrácie. Pri výbere je dôležité sa zamyslieť nad tým, prečo čističku vlastne kupujete. Každý typ čističky s inou filtráciou môže mať pre každý účel inú účinnosť. Niektoré svkěle zachytávajú pachy, iné prach atď.

Hlučnosť

Nezabúdajte na hlučnosť pri výbere čističky. Môže sa to zdať ako maličkosť, ale prístroj pobeží vo vašej izbe po niekoľko hodín a niekedy aj celé dni. A ak chcete využívať čističku v miestnosti kde spíte, potom je hlučnosť naozaj kľúčová, pretože čistička pobeží aj v noci. Preto je vhodné myslieť na to, ako veľmi hlučný daný model je.

Hlučnosť sa odvíja od toho, akú filtráciou je model vybavený. Medzi najtichšie modely sa dajú zaradiť tie, ktoré používajú elektrostatický mechanizmus. Tie skoro vôbec nepočujete. O niečo hlučnejšie sú naopak modely s HEPA filtrom a s ďalšími modelmi, ktoré sú vybavené ventilátorom. A tento ventilátor tvorí väčší hluk.

Rozhodne by čistička nemala byť hlučnejšie než 40 dB. Na vhodné hlučnosti záleží tiež podľa toho, kde bude čistička umiestnená. Pokiaľ ju umiestnite do hlučnejšieho prostredia, potom nemusíte na hlučnosť zrejme toľko myslieť.

Funkcie

V tejto sekcii si popíšeme najčastejšie funkcie, ktoré sú dostupné pri modeloch čističiek vzduchu.

Pri výbere je dôležité posúdiť, aké funkcie má daný model k dispozícii. Väčšina funkcií by vám mala uľahčiť používanie čističky a zlepšiť aj kvalitu vzduchu. Pre aké funkcie sa rozhodnete záleží predovšetkým na vás.

S akými funkciami sa najčastejšie stretnete u čističiek vzduchu?

 • Časovač – umožní vopred nastaviť, ako dlho má prístroj čistiť. Možno nastaviť vypnutie aj zapnutie. Možno tak nastaviť, že sa prístroj spustí v určitú dobu.
 • Smart funkcie – táto funkcia dovoľuje ovládať čističku pomocou vášho chytrého mobilu. Pomocou aplikácií máte prehľad o všetkom, čo čistička robí. Môžete sledovať aktuálny stav čistenie a nastaviť tak mobil vďaka Wi-Fi kdekoľvek a kedykoľvek.
 • Signalizácia pre výmenu filtrácie – Užitočná funkcia, ktorá signalizuje v čase, kedy je vhodné vymeniť či vyčistiť filter.
 • Senzor kvality vzduchu – Tento snímač dokáže zmerať aktuálnu hodnotu znečistenia vášho ovzdušia v miestnosti.
 • Nočný režim čističky – Funkcia nočného režimu umožňuje prispôsobiť svetla a indikátory na čističke tak, aby vás počas spánku nerušili.
 • Automatický beh – Umožňuje efektívne čistiť vaše ovzdušia a čistička v automatickom režime dokáže upraviť svoj výkon. To šetrí spotrebu elektrickej energie.
 • Ovládanie na diaľku – Umožňuje ovládať čističku pomocou diaľkového ovládania. Nemusíte tak k čističke chodiť a nastavíte jej jednoducho pomocou diaľkového ovládania.
 • Kolieska – Niektoré čističky môžu byť vybavené kolieskami, ktoré vám výrazne pomôžu pri premiestňovaní prístroja z jednej miestnosti do druhej. Značne to uľahčuje mobilitu prístroja.
 • Rukoväť – Rovnako ako kolieska vám rukoväť pomôže pri prenášaní modelu čističky.
 • Nastaviteľná rýchlosť ventilátora – Niektoré modely čističiek môžu mať až 2 až 5 nastaviteľných rýchlostí. Niektoré modely dokonca ponúkajú aj turbo režim, ktorý výrazne zrýchli čistenie ovzdušia.

Design

Vzhľad modelu patrí medzi subjektívnych parametrami. Záleží teda predovšetkým na vašom vkuse. Dizajn nijako neovplyvňuje funkčnosť daného prístroja. Dizajn však môže ovplyvňovať praktické aspekty vášho prístroja. Môže napríklad ovplyvniť konštrukciu modelu čo ovplyvňuje aj jeho hmotnosť. Niektoré modely môžu byť napríklad vybavyn aj kolieskami, ktoré vám uľahčia prenášanie prístroja.

Je dobré tiež nezabúdať na rozmery modelu. To sa odvíja od toho kam chcete danú čističku umiestniť. Niekedy budete potrebovať menšie čističku a inokedy si zase môžete dovoliť zakúpiť aj o niečo väčší model a nehľadieť toľko na jeho rozmery.

Môžete si vybrať rôzne modely, ktoré majú rozličné farby a vzhľad. Toto záleží predovšetkým na vašich osobných preferenciách.

Cena

Cena modelu čističky sa odvíja od toho, koľko funciou má mať daný model k dispozícii. Najlacnejšie modely môžete zakúpiť už za cenu okolo dvoch tisíc. Možno zakúpiť aj drahšie a oveľa dokonalejšie modely. Tie najlacnejšie modely nemusia mať k dispozícii toľko funkcií ako tie drahšie čističky.

Cenová hladina do 150 €

Modely v cenovej hladine do 150 € bývajú vhodné pre miestnosti s menšou veľkosťou. Nehodí sa moc teda do väčších. Tieto čističky sa hodí predovšetkým na menej časté využívanie.

Cena 150 € až 280 €

V tejto kategórii od 150 € do 280 € si môžete kúpiť čističky, ktoré sa hodia do väčších miestností. Vyberiete si u nich aj niekoľko dobrých funkcií, ktoré vám uľahčia ich používanie. Tieto prístroje bývajú o niečo kvalitnejšie vyrobené, takže vám väčšinou vydrží oveľa dlhšiu dobu.

Cena nad 280 €

S cenovkou nad 280 € zakúpite modely, ktoré majú veľmi dobrú účinnosť, výkon a dobrú spotrebu energie. Najdrahšie modely môžu mať cenovky aj väčšie ako 800 €. Tie sú už určené aj pre profesionálne využitie a to najmä v reštauráciách alebo miestnostiach, kde sa pohybuje väčší počet ľudí.

Najčastejšie dôvody pre kúpu čističky

Ako sme si povedali v tomto článku, tieto prístroje obsahujú veľa filtrovacích technológií, ktoré vyčistí vzduch vo vašej domácnosti. Tieto prístroje tiež ponúka širokú škálu ponúkaných funkcií a parametrov, ktoré uľahčujú ich použitia.

To všetko znie veľmi dobre, ale čo je tým najčastejším dôvodom pre kúpu čističky vzduchu? Poďme si túto otázku odpovedať.

Spísali sme pre vás 6 dôvodov pre kúpu čističky vzduchu.

Pomoc s alergiami

V Česku je veľa ľudí, ktorí trpia rôznymi alergiami a nemusí to byť iba len alergia na peľ. Sú to alergia aj na prach, chlpy od domácich maznáčikov, mikróby, vírusy, baktérie a pod.

Stále viac ľudí trpí alergiami respiračného ústrojenstva. Alergény, ktoré sa šíria vo vzduchu môžu byť záťažou na náš imunitný systém a môžu spôsobovať aj ďalšie nepríjemnosti ako je iritácie vašich očí a môžu spôsobovať aj kašeľ a kýchanie.

Zníženie príčin pre astmu

S ďalšou nepríjemností, s ktorou vám môže čistička vzuchu pomôcť je zníženie príčin pre astmu.

Nezanedbateľným faktorom pre astmu je dýchanie v znečistenom prostredí.

Čistička vzduchu je pre tento problém vhodným pomocníkom, ktorý dokáže veľmi dobre vyčistiť ovzdušie v miestnostiach, kde trávite najväčšie množstvo času. Môžete tým teda znížiť frekvenciu kýchanie a niektoré príznaky, pretože sa vám bude značne lepšie dýchať.

Eliminácia prachu

Nezáleží na tom, ako usilovne doma upratujete. Aj napriek pravidlné a dôkladné upratovanie sa v domácnosti tvoria a usadzuje prach, ktorý sa kumuluje na mnohých miestach, ktoré môžu byť zle prístupné, takže o tomto prachu ani nemusíte vedieť. Prach tiež často priťahuje roztoče na ktoré môže mať mnoho ľudí alergiu.

Čistička vzduchu je skvelou cestou ako znížiť prítomnosť prachu vo vašich domácnostiach. Pokiaľ chcete menej upratovať a upratovanie vás nebaví, potom je čistička vzduchu tiež pre vás skvelou voľbou, pretože zníži šírenie prachu v ovzduší.

Eliminácia plesne

Pleseň v našich domácnostiach môže byť zdraviu škodlivá. Pleseň je tiež podozrivá z tvorby radu chronických ochorení. Môžete mať doma pleseň a ani o tom poriadne neviete.

Môžete si vybrať modely, ktoré sú zamerané predovšetkým na efektívne elimináciu plesne v domácnosti.

Zredukovanie počtu zvieracích chlpov a ľudských vlasov v ovzduší

Okolo cca 30 až 40% ľudí má alergiu na zvieracie chlpy a to je celkom veľké počet ľudí v našej populácii. Na tento typ alergie väčšinou musíte brať medikáciu buď vo forme sprejov alebo práškov a je dobré proti zdroju alergie bojovať aj aktívne a to s čističkou vzduchu. Čistička vám môže efektívne pomôcť sa symptómy alergie, pretože eliminuje jej zdroj.

Okrem zvieracích chlpov sa vo vašej domácnosti môžu hromadiť vlasy. To sa môže usadzovať na miestach, ktoré sú pre vás ťažko dostupné a často si ich ani nemusíte všimnúť. S týmito všetkými problémami vám pomôže čistička vzduchu. Vyberte si model s filtráciou, ktorá dokáže efektívne zachytiť chlpy a vlasy.

Po zachytení sa vám môžu značne znížiť symptómy alergie, pretože dôjde k zredukovaniu alergénov v ovzduší.

Odstránenie odérov, dymu a zápachu

Ak ste fajčiar, tak nie je nič nepríjemnejšie ako hromadenie zápachu z cigariet vo vašej domácnosti.

Niektorým ľuďom tento odér vadí a ak ho nechcete mať trvale vo vašej domácnosti, pomôže vám s týmto typ čističky vzduchu, ktorý je určený na efektívne eleminiaci zápachov.

Ak nefajčíte a žijete s fajčiarom, pomôže vám tiež čistička a všetkým, ktorým vadí tento odér z cigariet ponúka čistička značnú úľavu.

Čističky vzduchu sú najlepším riešením pre všetky tieto typy problémov. Vďaka týmto prístrojom sa zbavíte všetkého zápachu a budete mať krásne čistý vzduch a nezáleží na tom ako často budete fajčiť.

Náklady na prevádzku čističky vzduchu

Rovnako tak ako ostatné prístroje, ktoré potrebujú napájanie elektrinou aj čističky potrebujú k svojmu fungovaniu značnú časť elektrickej energie, ktorá vás stojí peniaze.

Čističky potrebujú bežať prakticky neustále aby ste mali stále čistý vzduch vo vašej domácnosti alebo kancelárii.

Pred výberom vášho ideálneho modelu sa pozrite na príkon daného modelu nech viete, koľko elektrickej energie spotrebuje.

Väčšina čističov spotrebuje okolo 5 – 200 Wattov elektriny.

Výrobcovia čističiek vzduchu

S rastúcim dopytom po čistikách sa začala rad výrobcov spotrebičov zaoberať výrobou čističiek vzduchu. Trh s čističkami v posledných rokoch narástol a stretnete sa teda s celkom veľkým počtom výrobcov a značiek.

Keď kupujete čističku vzduchu, je vhodné sa pozrieť na daného výrobcu ako kvalitné výrobky je schopný vyrábať či dodávať na náš trh. Je dobré sa pozrieť na jeho reputáciu a tiež ako dobre zvláda servis a reklamácie.

Poďme sa pozrieť na najviac viditeľné výrobcu čističiek vzduchu.

Ionic-CARE

Čističky vzduchu značky Ionic-CARE patrí medzi zákazníkmi medzi tie najobľúbenejšie modely. Väčšina čističiek je vybavená zároveň aj ionizátorom, ktorý vytvára ióny v ovzduší čo spríjemňuje kvalitu vzduchu. Tieto čističky mávajú vysokú účinnosť. Modely od tejto značky sú zároveň aj dobre cenovo dostupné, takže si ich môže dovoliť veľa zákazníkov.

Philips

Holandská spoločnosť Philips patrí medzi známe značky, ktorá sa zaoberá výrobou radu spotrebičov a produktov. A vyrába aj kvalitné čističky vzduchu, ktoré majú dobrý pomer ceny / výkon. Od značky Philips si môžete aktuálne vybrať cca 8 modelov. Od tejto značky je v súčasnosti najpopulárnejší model Philips AC3259 / 10. Môžete ho ovládať cez mobilnú aplikáciu a model má celkom 8 režimov k dispozícii. Tento model sa vyznačuje celkom veľkým vzduchovým výkonom.

Winix

Winix je kórejskú firmou, ktorá sa pohybuje na trhu čističiek vzduchu. Modely od tejto firmy sa honosí certifikátom „True HEPA filter“, čo značí, že jej filtre majú deklarovanú účinnosť, ktorá je potvrdená testovaním. Tieto filtre sú veľmi kvalitné a zabraňujú tvorbe mikróbov a zabraňuje množeniu baktérií. Od tejto firmy zakúpite aj prístroje, ktoré sú vybavené smart funkcií. Vďaka tomu môžete modely ovládať pomocou vášho chytrého mobilného telefónu.

Xiaomi

Xiao je čínska spoločnosť, ktorá je známa predovšetkým výrobou chytrých mobilov, hodiniek a rôznych gadgetov. Preto môže byť prekvapením, že od tejto firmy zakúpite aj čističku vzduchu. Táto firma spojila svoje znalosti z oblasti moderných technológií a uviedla na trh smart čističku vzduchu.

Od Xiaomi zakúpite aktuálne čističku vzduchu – Xiaomi Mi Air Purifier. Je vyrobená z kvalitných materiálov. Pýši sa s vysokou bezpečnostnou ochranou, a dokonca vie komunikovať cez Wi-Fi. Táto čistička vzduchu má veľmi pokročilé funkcie. Môžete tak ovládať chytrou čističku cez svoj chytrý mobil pomocou pripojenia cez Wi-Fi. Cez aplikáciu si tak môžete nastaviť rôzne funkcie, čas čistenia a mnoho ďalšieho. Ak máte radi novinky a vzhľad, ktorý sa podobá šikovným gadgetům, potom si zakúpte čističku od značky Xiao.

Rowenta

Rowenta je nemecká značka založená roku 1909. Ponúka skvelé výrobky za dobrú cenu. Má dobrý dizajn a vysokú úroveň efektivity. Táto značka je v partnerstve so Svetovým fondom na ochranu prírody. Čističky vzduchu od Rowenty sa značí vysokou účinnosťou čistenia vzduchu. Modely pravidelne dosahujú najvyšších hodnotení. Od Rowenty nájdete mnoho modelov na slovenskom trhu a tiež zakúpite od nej modely v rôznych obchodoch.

Sencor

Sencor je japonská značka, ktorej sa podarilo expandovať do celého sveta, vrátane Slovenskej republiky. Čističky vzduchu značky Sencor vsádza na širokú ponuku sortimentu. Značka Sencor ponúka rôzne druhy čističiek, ktoré sú dobre cenovo dostupné. Značky Sencor sú predovšetkým vhodné do domácností a bytov. Väčšina modelov má kvalitný filtráciu a aj prídavné funkcie, ktoré vám uľahčia používanie čističky. Modely majú minimalistický vzhľad a praktické funkcie.

Záverom

V tomto článku sme si predstavili tie najdôležitejšie parametre pre výber vhodného modelu čističky vzduchu. Dúfame, že sme vám pomohli s výberom toho ideálneho modelu čističky vzduchu a tento prístroj vám efektívne vyčistí ovzdušia. Tiež dúfame, že vám model bude fungovať po mnoho rokov bez jedinej závady.

4.3/5 - (6 votes)

Mohlo by vás zaujímať