Menu Zavrieť

Tlakové hrnce

tlakovy-hrniec

Tlakový hrniec je skvelým vynálezom, ktorý vám ušetrí veľa času pri varení. Tlakový hrniec vám dokáže zrýchliť dobu prípravy jedla až o dve tretiny. V tlakovom hrnci môžete pripravovať napríklad mäso, polievku, guláš a mnoho ďalšieho. Okrem ušetreného času vám ušetrí aj náklady za energie. A nemusíte sa obávať, že by jedlo pripravené v tlakovom hrnci bolo menej chutné. Jedlo pripravené v tlakovom hrnci skvele chutí a navyše ušetríte veľa času. Tlakový hrniec sa jednoducho ovláda a vďaka tomu si nájde miesto v kuchyni v mnohých domácnostiach. Tlakový hrniec je dobrý pre profesionálne i amatérske kuchára. Ak varíte radi, potom má tlakový hrniec určite miesto vo vašej kuchyni.

Tlakové hrnce: Najlepšie modely tlakových hrncov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 7 najlepších tlakových hrncov. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto tlakové hrnce si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

Tlakový hrniecVzhľadObjem (v litroch)Funkcia dvojitého vareniaParný kôšPlynový ohrevIndukčný sporákHmotnosť (v kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Tefal Neo V2Tlakový hrnec Tefal Neo V28ÁnoÁnoÁnoÁno166,50Zobraziť v obchodoch
Banquet Tlakový hrniec Allegro 5 lTlakový hrnec Banquet Tlakový hrniec Allegro 5 l5NieNieÁnoÁno1,9122,10Zobraziť v obchodoch
Tescoma Hrniec tlakový Ultima 6 lTlakový hrnec Tescoma Hrniec tlakový Ultima 6 l6NieÁnoÁnoÁno4,58159Zobraziť v obchodoch
Banquet 7l Allegro MatteTlakový hrnec Banquet 7l Allegro Matte7NieNieÁnoÁno1,728Zobraziť v obchodoch
Tefal Clipso Minut Easy 6 lTlakový hrnec Tefal Clipso Minut Easy 6 l6NieÁnoÁnoÁno2109,90Zobraziť v obchodoch
Lamart LTDSD4Tlakový hrnec Lamart LTDSD44ÁnoNieÁnoÁno3,6271,88Zobraziť v obchodoch
Tefal Secure Neo 4lTlakový hrnec Tefal Secure Neo 4l4ÁnoÁnoÁnoÁno252,90Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia tlakových hrncov od ich užívateľov.

Tlakové hrnce: Recenzie a opis tlakových hrncov

Tefal Neo V2

Tefal Neo V2 je vysoko kvalitný tlakový hrniec vyrobený z nerezovej ocele 18/10. Použitý materiál aj trojvrstvové dno zaisťujú rovnomerné rozloženie teploty v hrnci, čo sa prejavuje rýchlym varením a úsporou energie. Trojité dno tiež znamená, že sa hrniec počas používania nedeformuje.

Tlakový hrniec Tefal Neo V2 je vybavený dvoma programami varenia s rôznymi úrovňami tlaku. Program má 80 kpa na mäso a 50 kpa na ryby a zeleninu.

Tlakový hrniec je možné použiť na akýkoľvek typ sporáku, vrátane indukčného sporáku. Jednoduchý automatický otváracie a uzatvárací systém bez náročného zatvárania veka, ktorý sa nachádza pri starších modelov tlakových hrncov, uľahčuje používanie zariadení a bez pripevnenie zámkom veka.

Tento model je tiež vybavený päťstupňovým zabezpečovacím systémom a systémom riadeného uvoľňovania pary. Vďaka týmto systémom je pre užívateľov bezpečný. A možnosť umývania riadu v umývačke riadu (okrem veka) získava veľa spokojných užívateľov. U tohto zariadenia si zákazníci tiež cení, že môžete pripravovať chutné jedlá veľmi rýchlo a bez námahy.

Model tlakového hrnca Tefal Neo V2 sa predáva na našom trhu za cenu okolo 65,50 € s DPH.

Tefal All-In-One CY505E30

Chcete kvalitný elektrický multifunkčný tlakový hrniec? Potom sa pozrite na tlakový hrniec Tefal All-In-One CY505E30. Tento hrniec vám skráti dobu prípravu jedla. Okrem toho sa jedná okrem tlakového hrnca aj o pomalý hrniec, ryžovar. Ide o multifunkčný hrniec. Objem tohto hrnca je 6l. Jeho celková hmotnosť je 2 kg. Model ponúka až 25 programov. Jeho ovládanie je jednoduché. Zákazníkom sa predovšetkým u tohto modelu páči jednoduché a rýchle varenie na mnoho spôsobov.

Tento multifunkčné hrniec Tefal All-In-One CY505E30 zakúpite na našom trhu za cenu okolo 115 € s DPH.

Tescoma Hrniec tlakový Ultima Plus 6 l

Veľmi kvalitné papiňák od značky Tescoma. Jedná sa o model Tescoma Ultima +. Bezpečný tlakový hrniec, ktorý vám zaistí rýchle varenie a intenzívnu chuť vami pripraveného jedla. Je vyrobený z kvalitného nepriľnavého povrchu. Čo sa zákazníkom páči na tomto tlakovom hrnci? Ľudia najviac oceňujú kvalitu tohto produktu, bezpečnosť a jednoduché ovládanie. Naviac sa dá jednoducho umývať v umývačke.

Za koľko sa na našom trhu predáva model tlakového hrnca Tescoma Ultima +? V obchodoch ho nájdete skladom za cenu okolo 159 € s DPH.

Banquet 7l Allegro Matte

Banquet 7l Allegro Matte je jednoduchým tlakovým hrncom. Objem tlakového hrnca je 7 l. Hmotnosť tohto tlakového hrnca je 1,7 kg. Je vyrobený z nerezovej ocele 18/0. Môžete ho používať na indukčnom, elektrickom, sklokeramickom a plynovom sporáku. Nedá sa umývať v umývačke.

Banquet 7l Allegro Matte je dobre cenovo dostupným tlakovým hrncom. Tento tlakový hrniec sa predáva zo cenu okolo 28 € s DPH.

Tefal P4620768 Clipso Minút Easy 6 l

S tlakovým hrncom Tefal Clipso Minút Easy pripravíte jedlo až dvakrát rýchlejšie v porovnaní s inými hrncami od značky Tefal. Jedná sa o tlakový hrniec, ktorý je vyrobený z nerezovej ocele. Má praktický dizajn, ktorý uľahčuje jeho používanie. Objem tohto hrnca je 6 l. Jeho hmotnosť je 2 kg. Môžete ho umývať v umývačke. Ľahko v ňom uvaríte mnoho pokrmov. Od mäsa, rýb až po zeleninu. Možno v ňom pripraviť aj výborné dezerty. Jednoducho sa ovláda – možno ho otvoriť len jednou rukou.

Model tlakového hrnca Tefal Clipso Minút Easy sa predáva na našom trhu za cenu okolo 109,90 € s DPH.

Tlakový hrniec Lamart LTDSD4

Medzi najlepšími tlakovými hrnci sa umiestnil aj model tlakového hrnca Lamart LTDSD4. Tento hrniec je vyrobený z veľmi kvalitnej nehrdzavejúcej ocele 18/10. Veko je vyrobené z kvalitného plastu. V tomto hrnci uvaríte jedlo veľmi rýchlo a zdravo. Hrniec obsahuje indikátor tlaku, bezpečnostný ventil a držadlá, ktoré uľahčujú manipuláciu s hrncom. Jednoducho sa umýva a môžete ho umyť aj v umývačke riadu. Možno ho používať na plynovom sporáku a na indukciu. Má funkciu dvojitého varenia. Hmotnosť tohto hrnca je 3,62 kg. Veko sa dá otvoriť pohodlne jednou rukou. Objem hrnca je 4 litre.

Recenzia na hrniec Lamart LTDSD4 sú od zákazníkov pozitívne. Čo sa im najviac páči? Najviac používatelia tohto hrnca oceňujú jednoduchosť používania, dostupnú cenu a jednoduchú manipuláciu. Ďalej sa im páči dobrý pomer cena / kvalita.

Za koľko sa tento tlakový hrniec predáva na našom trhu? V mnohých obchodoch ho nájdete za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 71,88 € s DPH.

Tlakový hrniec Tefal Tlakový hrniec Secure Neo 4l

Ďalšia tlakový hrniec od značky Tefal. Tentokrát sa jedná o model Tefal Secure NEO 4l. Ako už z jeho názvu vyplýva, jeho objem je 4 litre. Jedná sa o nerezový hrniec, ktorý je vyrobený z ocele 18/10. Má trojvrstvové sendvičové dno, ktorá navyše obsahuje hliníkový plát v oceli. Vďaka tomu sa teplo dokonale rozloží a dochádza vďaka tomu aj k úspore energie pri varení. Hmotnosť tohto tlakového hrnca je 2 kg. Navyše je vybavený aj parným košom. Pre vašu bezpečnosť hrniec obsahuje 5 poistiek, ktoré vás pri varení zaručene ochráni.

Na našom trhu sa predáva za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 52,90 € s DPH. Takže sa jedná o veľmi dobre cenovo dostupný produkt do vašej domácej kuchyne.

Ako vybrať tlakový hrniec

Všetci milujeme zariadenie, ktoré nám uľahčia prípravu jedla. Preto si v tejto časti článku povieme, ako vybrať tlakový hrniec, ktorý vám varenie značne uľahčí.

Tlakový hrniec vyzerá takmer rovnako ako klasický hrniec, ale jeho fungovanie je trochu odlišné. Musíte však vedieť, že sa nejedná o nové inovatívne riešenia. V skutočnosti je nám tlakový hrniec už od cca 17. storočia. Toto zariadenie sa vyznačuje konštrukciou, ktorá vo vnútri vytvára vysoký tlak, ktorý je až dve atmosféry. Tlakový hrniec, ako už viete, zrýchľuje prípravu jedál. Pokrmy pripravované v tomto hrnci počas varenia dosahujú teplotu až 120 stupňov celzia.

Výhodou tohto riešenia v tlakovom hrnci je to, že vďaka veľmi tesnému veku je vnútri vodná para zadržaná, čo znamená, že jedlo má dostatočnú vlhkosť a zadržiava viac vitamínov a ďalších cenných zložiek. Už poznáte výhody, ale neviete, ktorý tlakový hrniec si vybrať. Čítajte ďalej a dozviete sa to.

Klasický tlakový hrniec alebo elektrický tlakový hrniec?

Klasické tlakové hrnce sa používajú na plynovom, keramickom alebo indukčným sporáku. U nich neexistuje žiadna vstavaná elektronika. Takéto modely tlakového hrnca sú lacnejšie a ich ovládanie je veľmi jednoduché.

Pokiaľ ide o elektrické tlakové hrnce, sú o niečo drahšie, ale tiež veľmi funkčné. Naviac ich môžete používať kdekoľvek a nie len na sporáku.

Materiál tlakového hrnca

Dôležitým parametrom u tlakového hrnca je jeho materiál. Rozlišujeme tlakové hrnce z hliníka, ocele a zo zliatin.

Nehrdzavejúca oceľ

Tlakové hrnce, ktoré sú vyrobené z ocele, sa hodí na všetky druhy ohrevu. A nevadí im ani indukcie. Okrem tohto materiálu nájdete vyrobené tlakové hrnce aj z keramiky alebo niklu.

Čo znamená číslo udávané u nerezovej ocele? V popise u hrncov sa stretnete napríklad s týmto textom: „Je vyrobený z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele 18/10“.

Hľadajte hrnca s čo najvyšším číslom. Ideálne 18/10. Ak je hrniec označený 8/10, jeho kvalita je oveľa horšia.

Čo toto číslo znamená? Číslo nám zjednodušene udáva kvalitu nerezového materiálu. Prvé číslo udáva v% prímes chrómu. To druhé% niklu. Označenie 18/10 teda znamená: chrómniklová oceľ – 18% chrómu a 10% niklu. Naopak 18/0 znamená, že nerezový materiál obsahuje len chrómovú oceľ v 18%.

Čím je prvé číslo väčšie, tým je nerezová oceľ kvalitnejšie. Medzi kvalitné nerezové hrnce teda patria tie s označením: 18/8, 18/10, alebo 18/12. Naopak hrniec označený údajom 8/0 značí oveľa horšiu kvalitu materiálu.

Hliník

Ďalším materiálom je hliník. Je lacnejšie, ľahšie a zaisťujú rovnomernú distribúciu tepla. Okrem toho sa tento materiál rýchlejšie zahrieva. Bohužiaľ je náchylnejší k poškriabaniu a poškodeniu. Na druhej strane je nerezová oceľ, ktorá je odolnejšia, ale má horší čas ohrievania. Napriek tomu udržuje teplotu dlhšie.

Zliatina

Preto je najlepšie zvoliť modely tlakového hrnca, ktoré sú vyrobené z ocele a hliníkovej zliatiny. Vďaka ocele bude hrniec pevný a prídavok hliníka spôsobí, že bude teplo vedené rýchlejšie, takže bude aj energeticky účinnejším riešením. Pamätajte však, že celok nemusí byť vyrobený zo zliatiny – všetko, čo potrebujete, je dno z ocele s prímesou hliníka. Takéto modely sú každopádne najobľúbenejšie na trhu.

Objem tlakového hrnca

Na trhu sú k dispozícii tlakové hrnce s rôznymi objemami – 4 litre, 6 litrov a dokonca aj 8 litrov. Čo bude pre vás za hrniec lepší? Väčší tlakový hrniec alebo ten menší? Veľa záleží na tom, pre koľko ľudí budete pripravovať vaše jedlo.

Najmenší, tj. 4 litre, sú vhodné na prípravu 1 až 2 porcií jedla. Ak potrebujete viac porcií jedla – vyberte si model s 6 litrami objemu.

Avšak pre väčšiu rodinu bude 8-litrový model tlakového hrnca najlepší. Tu vyvstáva otázka priemeru. Pre pohodlie pri používaní hrnca je priemer dôležitý. Ak je priemer príliš veľký, tlakový hrniec sa vám na sporák nemusí zmestiť.

Priemer tlakového hrnca

Najobľúbenejšie sú modely s priemerom okolo 22 cm. Na trhu sú k dispozícii modely s priemerom od 18 až do 25 cm. Pri výbere správneho tlakového hrnca sa riaďte nielen veľkosťou kapacity, ale tiež tým, aké jedlá pripravíte v tlakovom hrnci. Ak plánujete často variť veľké kúsky mäsa, bude veľmi užitočný väčší priemer tlakového hrnca.

Funkcie a príslušenstvo tlakového hrnca

S akými funkciami sa môžete u tlakových hrncov stretnúť? Na to sa poďme teraz pozrieť. Medzi obľúbené funkcie patrí dvojaký varenia a časovač. Medzi obľúbené príslušenstvo potom patrí parný košík a ďalšie nástavce.

 • Funkcia dvojitého varenia – S funkciou dvojitého varenia si môžete jednoducho nastaviť intenzitu tlaku a zároveň si možno tiež nastaviť hodnotu požadovanej teploty. Zvyčajne si zvolíte medzi programom s nízkym tlakom a vysokotlakovým programom. Každý program sa hodí na niečo iné.
 • Funkcia časovača – Časovač vám umožní si pohodlne nastaviť čas prípravy jedla. Po uplynutí vami nastavenej doby sa hrniec automaticky vypne alebo vás upozorní zvukovým signálom.
 • Displej – Displej je užitočným doplnkom u každého tlakového hrnca. Ukazuje vám nastavenie tlaku, teploty a ďalšie dôležité informácie, ktoré stojí za to vidieť na displeji.

Príslušenstvo

Medzi hlavné príslušenstva u tlakového hrnca patrí parný košík a nástavce, ktoré slúžia na oddelenie potravín v hrnci. To vám umožní variť rôzne potraviny s rôznou dĺžkou doby prípravy.

Cena tlakového hrnca

Koľko peňazí je potrebné investovať do nového tlakového hrnca? Túto otázku si zrejme položí takmer každý, kto uvažuje o novom tlakovom hrnci. Tlakové hrnce môžeme rozdeliť na niekoľko cenových kategórií.

Najlacnejšie tlakové hrnce možno zakúpiť za cenovku, ktorá nepresiahne 40 € s DPH. Tieto hrnce neponúkajú mnoho funkcií navyše.

Pokiaľ chcete o niečo viac funkcií, vyberajte hrnce za cenu, ktorá je vyššia ako 70 € s DPH. Tie najlepšie hrnca stojí dokonca aj 100 € s DPH a viac.

Tlakový hrniec a dostupné značky

Tlakové hrnce Tefal

Firma Tefal je známa tým, že v roku 1954 vynašla nepriľnavou panvicu. Zaoberá sa výrobou mnohých domácich spotrebičov, ktoré sú pekné a zároveň kvalitné a cenovo dostupné. Od tejto firmy nájdete tiež veľa modelov tlakových hrncov. Tieto tlakové hrnce Tefal sa umiestnili aj ako veľmi dobré modely v našom porovnaní tlakových hrncov, ktoré nájdete na začiatku článkov. Medzi populárne modely Tefal patria tieto tlakové hrnce: Tefal Secure5 Neo 6L, Tefal All-In-One CY505E30, Tefal Neo v2 P2534441, Tefal P4620768 Clipso Minút Easy 6 l, Tefal Tlakový hrniec Secure Neo 4l, Tefal P4624833 Clipso Minút Perfect 7,5 la ďalšie modely tlakových hrncov.

Tlakové hrnce Sencor

Značka Sencor vznikla v Japonsku. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla v roku 1969 v Japonsku. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor sa zaoberá predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú cenovo dostupné. Kúpite od nej aj tlakové hrnce Sencor.

Od tejto firmy zakúpite veľa tlakových hrncov v rôznych cenových hladinách a prevedeniach. Zakúpite od nej veľmi dobre cenovo dostupné modely tlakových hrncov, ktoré sú zároveň kvalitný. Ak nechcete míňať veľa peňazí za tlakový hrniec, zrejme si vyberiete u značky Sencor. Od značky Sencor si najčastejšie zakúpite tlakový hrniec Sencor SPR 4000BK. Produkty od značky Sencor nájdete skladom vo väčšine tuzemských obchodov.

Tlakové hrnce Tescoma

Tescoma je českou značkou, ktorá ponúka celý radom rôznych kuchynských potrieb. Samozrejme si od Tescomy vyberiete aj tlakové hrnce. Od značky Tescoma zakúpite napríklad aj tieto tlakové hrnce: Tescoma Hrniec tlakový Ultima Plus 6 l, Tescoma tlakový hrniec Ultima DUO 4.0 a 6.0 l, Tescoma PRESIDENT DUO 4 a 6 l. Mnoho modelov od značky Tescoma vyhráva v rôznych porovnaniach a naše porovnanie nie je výnimkou . Zákazníci si u značky Tescoma cení predovšetkým praktickosť a kvalitu. Zároveň sú modely od značky Tescoma aj dobre cenovo dostupné.

Tlakové hrnce Lamart

Značka Piere Lamart pochádza z Francúzska. Nájdete od nej celý rad rôznych produktov do kuchyne. Od panvíc až po tlakové hrnce. Produkty od značky Lamart sú dobre cenovo dostupné a nezaostávajú ani svojou kvalitou. Autorizovaným distribútorom v SR je firma FAST ČR a.s.

Medzi najpredávanejšie hrnce od značky Lamart patria tieto tlakové hrnce: Lamart LTDSD4, Lamart LTDSD6, Lamart LT1133 tlakový hrniec Druck 7l, Lamart LT1132 tlakový hrniec Druck 5L, LAMART LTDSD5 TLAKOVÝ HRNIEC 5L Cuire a ďalšie.

Tlakové hrnce Banquet

Značka Banquet ponúka dobre cenovo dostupné tlakové hrnce. Vyberiete si od nej kompletný sortiment do vašej kuchyne. Medzi veľmi dobré tlakové hrnce od značky Banquet patria tieto hrnca: Banquet 7l Allegro Matte, Banquet Tlakový hrniec 3,5l Allegro, Banquet 5 l Allegro, Banquet Allegro 5l A03094, Banquet Adagio 6 + 3,5 l a ďalšie. Medzi výhody značky Banquet patrí výhodná cena, kvalitné spracovanie a jednoduché ovládanie.

Medzi ďalšie značky tlakových hrncov patrí aj tieto:

 • Orion
 • Alza
 • Zwilling
 • Klarstein
 • Profi Cook
 • Fissler
 • WMF
 • Royalty Line
 • Woll
 • Barazzoni

a ďalšie značky tlakových hrncov.

Ako variť v tlakovom hrnci?

Príprava pokrmov v tlakovom hrnci je veľmi jednoduchá a dá sa povedať, že aj zábavná. Je to jednoduché, posúďte sami.

Vložte prísady uvedené v recepte do hrnca a nalejte do správneho množstva vody. Potom musíme zariadenie pevne zavrieť. Potom nastavte tlakový ventil podľa odporúčania (pre nízky alebo vysoký tlak), zapnite horák rúry (nastavenie maximálneho výkonu) a umiestnite na neho tlakový hrniec.

Keď si všimnete, že vodná para začne vytvárať stabilné, rovnomerný tlak, mali by sme znížiť výkon horáka. V tomto momente by ste mali začať počítať dobu varenia – v závislosti na pokrme to môže byť 5 minút, 10 minút alebo viac.

Ako zvoliť vhodnú úroveň tlaku?

Prevádzka tlakového hrnca vyžaduje schopnosť zvoliť dobrú hladinu tlaku vytváranú počas varenia. V tejto veci záleží na tom, čo varíme.

Pre jemná jedlá, ktoré možno ľahko variť, nastavte nízky tlak. Vyšší tlak je vhodný pre varenie náročnejších surovín, ako je zelenina, strukoviny a mäso.

Ako bezpečne otvoriť tlakový hrniec?

Keď je jedlo uvarené, môžeme otvoriť tlakový hrniec. Aby sme sa nespálili, musíme vedieť, ako bezpečne otvoriť veko hrnca. Vypnite ohrievanie hrnca a počkajte až tlak v hrnci klesne. Ak nemáte veľa času, je najlepšie nastaviť ventil na tzv žiadny tlak. Potom para začne vychádzať zo samotnej nádoby a potom budeme môcť bezpečne otvoriť zariadenie bez obáv z popálenia. V dnešnej dobe bývajú tlakové hrnce vybavené bezpečnostnými poistkami. Každopádne si dopredu vždy prečítajte návod na použitie k danému modelu tlakového hrnca.

Tlakový hrniec a pár slov záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať najlepší tlakový hrniec. Pozreli sme sa na tie najlepšie modely tlakových hrncov. Povedali sme si tiež niečo o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere.

Dúfame, že sme vám s úlohou výberu tlakového hrnca pomohli a vy si tak vyberiete najlepší produkt, ktorý vám bude slúžiť po dlhú dobu bez jedinej závady a pomôže vám skrátiť dobu prípravy vašich pokrmov.

Teraz už vám k nákupu tlakového hrnca stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Tlakové hrnce nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom tlakového hrnca.

4.7/5 - (17 votes)

Mohlo by vás zaujímať