Menu Zavrieť

Pomalý hrniec: Výber + Test najlepších pomalých hrncov

Bionaire CrockPot CSC024X

Test a výber 10 najlepších modelov pomalých hrncov (2021)

Vybrali sme pre vás 10 najlepších pomalých hrncov. Podľa čoho sme tieto pomalé hrnce vyberali do nášho porovnania? Vybrali sme ich podľa užívateľských recenzií. Zanalyzovali sme mnoho modelov pomalých hrncov a porovnali ich. Výsledkom je tabuľka nižšie, ktorá je prehľadná. Výhodou je, že si v tejto tabuľke môžete zoradiť produkty podľa vašich preferencií. Ak teda preferujete výber modelu podľa ceny, môžete si zoradiť modely podľa orientačné ceny a vybrať si tak veľmi lacný model pomalého hrnca. Nad analýzou sme strávili veľa hodín a veríme tak, že sme vám v tejto tabuľke priniesli tie najlepšie modely pomalých hrncov, ktoré sú dostupné na našom trhu.

NázovVzhľadObjem nádoby (v litroch)Materiál nádobyPríkon (W)Počet programovOrientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Bionaire CrockPot CSC024Xpomalý hrnec Bionaire CrockPot CSC024X5,6Liaty hliník13005115,70Zobraziť v obchodoch
Bionaire CrockPot Saute CSC027Xpomalý hrnec Bionaire CrockPot Saute CSC027X6Keramický2503115,70Zobraziť v obchodoch
Bionaire CrockPot SCCPBPP 605pomalý hrnec Bionaire CrockPot SCCPBPP 6055,7Keramický2503103,80Zobraziť v obchodoch
Russell Hobbs Maxicook 22750-56pomalý hrnec Russell Hobbs Maxicook 22750-566Liaty hliník200140,40Zobraziť v obchodoch
Russell Hobbs 22740-56pomalý hrnec Russell Hobbs 22740-563,5Keramický160126,99Zobraziť v obchodoch
Klarstein Bristol 65pomalý hrnec oneConcept Bristol 656,5Keramický300142,90Zobraziť v obchodoch
Bionaire CrockPot CSC046Xpomalý hrniec Bionaire CrockPot CSC046X2,4Keramický180138,20Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov pomalých hrncov.
Ako pripraviť jedlo tak, aby si zachovalo všetky dôležité živiny a vitamíny, ktoré sú pre naše telo tak dôležité? Riešením je elektrický hrniec, ktorý je určený pre pomalé varenie. Tento hrniec je špeciálne prispôsobený tak, aby sa v ňom varilo čo najlepšie s ohľadom na zachovanie všetkých živín a vitamínov. Vďaka dostatočne pomalému varenie dochádza k zachovaniu vitamínov v zelenine a mäso pripravené v tomto hrnci je krehké.

Prečo si zakúpiť pomalý hrniec?

Hlavným dôvodom pre zakúpenie pomalého hrnca je už spomínané zachovanie vitamínov. V tomto type hrnca môžete napríklad pripraviť veľmi jemné mäso, ktoré bude dokonale šťavnaté. V pomalom hrnci sa dá pripraviť aj zelenina u ktorej dôjde k zachovaniu vitamínov, ktoré sa pri bežnom varení vytráca. Ak sa zaujímate o zdravotné životný štýl, potom je príprava jedla v pomalom hrnci nutnosťou.

Pomalý hrniec len zapojíte do zásuvky, pridáte suroviny a môžete začať variť. Stačí len nastaviť čas a napríklad po príchode z práce máte pripravené veľmi chutné jedlo plné vitamínov, minerálov a veľmi potrebných živín. Na varenie teda nepotrebujete sporák, rúru či iný externý zdroj tepla. Pomalý hrniec vie uvariť pomocou svojho vykurovacieho telesa.

Ďalšou výhodou je fakt, že príprava v tomto hrnci je veľmi jednoduchá a zvládne ju naozaj každý. Pomalý hrniec má veľmi jednoduché ovládanie. Jednoducho do neho vložíte suroviny a tie potom v pomalom hrnci uvaríte. Výhodou je, že si na hrnci nastavíte čas varenia a o nič ďalšie sa už nemusíte starať.

Rekapitulácia výhod pomalého hrnca:

 • Jednoduchá príprava zdravého pokrmu
 • Jednoduché ovládanie
 • Pomalé varenie pomáha zachovať dôležité vitamíny
 • Jedlo takto pripravenej je bohaté na živiny
 • Uvarené mäso v tomto hrnci je veľmi krehké a zelenina výborná

Recenzie a opis 5 pomalých hrncov

Čo ponúka prvých 5 hrncov na pomalé varenie z našej tabuľky, ktorá je vyššie? Poďme sa na prvých päť modelov pozrieť o niečo podrobnejšie v nasledujúcom teste pomalých hrncov.

Test pomalých hrncov roku 2021

1. Bionaire CrockPot CSC024X

Bionaire crockpot CSC024X

Prvým pomalým hrncom, ktorý sa umiestnil v našej tabuľke je pomalý hrniec Bionaire CrockPot CSC024X. Značka Bionaire patrí medzi dôležité výrobca na trhu s pomalými hrncom. Preto v našej recenziu nájdete viac modelov od tejto značky. Poďme sa teraz zamerať na tento model, Bionaire crockpot CSC024X. Tento model pomalého hrnca má dostatočný objem a to 5,6 litrov. Je vybavený displejom a disponuje funkciou nastavenie teploty. Vie tiež aj udržiavať teplotu po uvarení pokrmu, takže vám vaše jedlo po uvarení nevychladne a na stôl tak budete vždy servírovať dostatočne teplé jedlo. Tento model je vybavený 5 varnými funkciami. Je vybavený napríklad funkciou rýchleho opekanie, funkciou pomalého varenia, opekanie a pečenie. Tieto funkcie robia z tohto hrnca okrem pomalého hrnca aj multifunkčný hrniec. Ak toho chcete s hrncom zvládnuť oveľa viac, potom je model Bionaire crockpot CSC024X dobrou voľbou. Tento model má vnútornú nádobu vyrobenú z liateho hliníka.

Ako model Bionaire crockpot CSC024X hodnotí jeho užívatelia? Používatelia a zákazníci u tohto modelu najčastejšie oceňujú jednoduchosť ovládania. Tiež sa im páči pekný vzhľad a vybavenosť rôznymi funkciami.

2. Bionaire crockpot Saut CSC027X

Bionaire crockpot Saut CSC027X

Ďalší model od značky Bionaire, tentoraz model crockpot Saut CSC027X, ktorý sa umiestnil na druhom mieste. Model má objem 6 litrov. Je vybavený displejom a jeho príkon je 250 Wattov. Model je vybavený nastaviteľnou teplotou – má prepínač, ktorý ovplyvňuje výkon hrnca. Tento pomalý hrniec má vnútornú nádobu, ktorá je vyrobená z liateho hliníka a s keramickým povrchom. Model je vybavený digitálnym časovým spínačom, ktorý vám umožní nastaviť si dobu varenia a prípravy. Nádoba z tohto prístroja sa dá použiť aj pre pečenie v klasickej rúre. Ak teda budete potrebovať nádobu na pečenie, môžete použiť nádobu z tohto modelu hrnca. Model okrem nádoby z povrchu DuraCeramic obsahuje aj elegantné sklenenú pokrievku.

Užívatelia si tento produkt veľmi chváli a páči sa im, že tento hrniec im veľmi uľahčil prípravu pokrmov a zároveň dochádza k zachovaniu dôležitých živín v potravinách a uvarených pokrmoch.

3. Bionaire crockpot SCCPBPP 605

Hrniec Bionaire crockpot SCCPBPP 605

Ďalší model od Bionaire, tentoraz už tretí v rade. Teraz sa zameriame na model Bionaire crockpot SCCPBPP 605. S akými parametre sa stretnete u tohto modelu hrnce na pomalé varenie? Tento model s cenou okolo 103,80 € má veľmi dobrú špecifikáciu. Jeho objem je 5,7 litrov a disponuje 3 programy na varenie. Model je ďalej vybavený pokrievkou s tesnením, takže vám z hrnca nebude unikať para a voda sa vracia späť do hrnca. Počas varenia sa dá pokrievky jednoducho otvoriť a pridať ďalšie korenie či suroviny. V tomto modeli pripravíte mäso, omáčku a dokonca aj polievku. Môžete si nastaviť výkon a teplotu varenia a rovnako tak aj dobu prípravy pokrmu.

Ako si tento model Bionaire crockpot SCCPBPP 605 hodnotí jeho užívatelia? Zákazníci, ktorí si zakúpili tento model, sú najčastejšie spokojní s jednoduchým ovládaním a prípravou veľmi chutných jedál, ktoré si zachovávajú dôležité živiny a vitamíny. Tiež sa zákazníkom veľmi páči úspora času pri varení, kedy nemusí jedlo neustále kontrolovať, pretože hrniec vám jedlo uvarí sám bez zbytočnej námahy. Niektorí používatelia kritizujú, že pomalý hrniec je príliš veľký (toto ale nie je chybou modelu – pozn. Red.)

4. Russell Hobbs Maxicook 22750-56

Russell Hobbs Maxicook 22750-56

Ďalší model umiestnený v našom porovnanie, tentoraz model, ktorý nie je od od Bionaire, ale model od značky Russell Hobbs. Jedná sa o model Russell Hobbs Maxicook 22750-56. Tento model obsahuje odnímateľný kastról, takže sa dá veľmi dobre umyť. Môžete použiť funkciu odloženého štartu a teplotného nastavenia. Môžete tiež zapnúť funkciu, ktorá vám bude udržiavať jedlo teplé aj po dlhšej dobe, takže vám jedlo nevychladne a bude na stole vždy teplé. Cena modelu sa pohybuje okolo 40,40 €. Tento model je jeho užívateľmi hodnotený kladne. Zákazníkom sa tiež páči, že tento model má skvelý pomer cena / výkon.

5. Klarstein oneConcept Bristol 65

oneConcept Bristol 65

Piatym modelom z nášho porovnania je model Klarstein oneConcept Bristol 65. Ide o model, ktorý je vybavený dostatočne veľkou keramickou nádobou. Cena modelu sa pohybuje okolo 1019 Sk. Model je vybavený prepínačom na nastavenie intenzity výkonu varenia. Model je jedným z lacných, teda nemá veľa funkcií navyše. Jeho užívatelia si u tohto modeloch chvália jeho skvelý pomer cena / výkon. Ak hľadáte pomalý hrniec, ktorý je jednoduchý na ovládanie a je dobre cenovo dostupný, potom je pre vás model od oneConcept skvelou voľbou.

Ako vybrať pomalý hrniec

Na trhu nie je zrovna málo modelov pomalých hnců a preto sa môže zdať výber hrncov ako celkom náročná úloha. Ak nechcete tráviť hodiny hľadaním a zisťovaním o tom, ktoré informácie a parametre sú tie najdôležitejšie, potom sme pre vás pripravili tento návod na to, ako najlepšie vybrať pomalý hrniec. V tejto časti si povieme o najdôležitejších parametroch, ktoré je nutné poznať pre výber ideálneho hrnce na pomalé varenie. Zameriame sa na parametre ako je veľkosť nádoby, materiál, funkcie, príkon a ďalšie.

Objem nádoby

Objem nádoby je prvým parametrom, na ktorý by ste sa mali pri výbere vhodného modelu pomalého hrnce na varenie zamerať. Objem nádoby sa odvíja od toho, pre koľko ľudí budete chcieť variť v pomalom hrnci. Väčšinou sa objem nádoby pohybuje v hodnotách od 3,5 litra a najväčší modely majú objem až 6,5 litra. Modely s malým objemom sa hodí pre jedného až dvoch ľudí. Ak chcete hrniec pre väčšiu rodinu, pozrite sa po hrncoch aspoň s objemom okolo 5 l.

Materiál nádoby

Materiál nádoby na varenie hrá celkom dôležitú úlohu, pretože vám ovplyvní to, ako dobre jedlo uvaríte a či sa vám k materiálu potraviny nepripečú. Lacné modely bývajú zvyčajne vyrobené z karemického materiálu. U ďalších modelov sa stretnete s liatym hliníkom, teflónom alebo dokonca aj s kameninou. Materiál nádoby ovplyvňuje to, či môžete nádobu používať aj k viac účely. Niektoré materiály sa nehodí do mikrovlnky, rúry alebo na sporák a s niektorými materiálmi tohle všetko urobiť ide.

S akými materiálmi sa stretnete u pomalého hrnca?

 • Keramika – Keramika sa hodí na dlhšie dusenie a vyhovuje teda aj pre potreby pomalého hrnca. Tento materiál je väčšinou u hrncov, ktoré disponujú iba raz funkcií. Nájdete ho u najlacnejších modelov pomalých hrncov.
 • Teflon – Teflon má najlepší nepriľnavosť zo všetkých materiálov. Býva drahší a tiež je o niečo zložitejšie na umývanie. Nemôžete naň použiť žiadne kovové nástroje, pretože inak ho poškriabete a teflón postupne stratí svoje vynikajúce vlastnosti.
 • Odliatok hliníka – Nádoby vyrobené z liateho hliníka sa väčšinou dajú použiť pre pečenie v rúre alebo ohriatie v mikrovlnnej rúre.
 • Kamenina – Nádoby z kameniny sú odolné proti vysokým teplotám a stretnete sa s ňou väčšinou u tých najdrahších modelov.

Príkon pomalého hrnca

Príkon prístroja nám udáva to, koľko daný pomalý hrniec spotrebuje elektrickej energie pre svoj chod. Čím väčší príkon bude pri danom modeli, tým viac vás potom bude stáť na nákladoch za elektrickú energiu. Príkon sa udáva vo Wattoch (W). Príkon ovplyvňuje aj to, ako veľký výkon má hrniec k dispozícii. Obvykle budú mať modely s väčším objemom aj vyšší príkon.

U väčšiny hrncov na pomalé varenie sa pohybuje ich príkon okolo 270 W. Hrniec, ktorý má väčší objem by mal mať zároveň aj väčší príkon. Ak si zakúpite hrniec, ktorý má viac funkcií, potom sa jeho príkon môže vyšplhať až k hodnote 1000 W. Záleží ale tiež na tom, akú funkciu budete používať, pretože pomalé varenie bude využívať iný príkon ako ostatné funkcie.

Veľkosť prístroje

Tiež je dobré sa pozrieť na to, ako veľký je daný model pomalého hrnca. Ak máte v kuchyni málo miesta, je dôležité sa na veľkosť modelu zamerať. Veľkosť modelu je ovplyvnená objemom nádoby. Ak budete mať malý prístroj, myslite tiež na to, že celková veľkosť ovplyvní aj objem nádoby a uvaríte tak jedlo pre menej ľudí.

Funkcie a vybavenie

Pomalý hrniec je veľmi jednoduché zariadenie. Stretnete sa však aj s hrncami, ktoré sú vybavené viacerými funkciami a umožňujú vám tak používať tento typ hrnca ako multifunkčné hrniec.

 • Časovač – Umožňuje vám nastaviť to, za ako dlho sa hrniec vypne. Niektoré modely sa dajú nastaviť tak, že povypnutí prejdú do režimu ohrevu a budú vaše jedlo udržiavať dostatočne teplé.
 • Displej – Displej vám ukáže dôležité informácie. Zobrazí vám napríklad zostávajúci čas alebo vďaka nemu vykonáte rôzne nastavenia.
 • Nastavenie výkonu – Väčšina modelov býva vybavená prepínačom pre zmenu výkonu. Zmenou výkonu ovplyvníte aj teplotu v hrnci.
 • Funkcia držania teploty – Táto funkcia umožňuje udržiavať váš pokrm teplý aj po tom, čo je vaše jedlo už uvarené. Vďaka tejto funkcii nikdy nebudete servírovať studený pokrm.
 • Programy – Niektoré modely sú vybavené programy, ktoré vám umožnia aj monhem viac než len pomalé varenie. S viac programy sa stretnete avšak až pri drahších modelov.

Pomalý hrniec: Koľko stojí?

Teraz sa poďme pozrieť na to, v akých cenových reláciách sa pomalé hrnca pohybujú. Pred nákupom je si dobré rozmyslieť, koľko peňazí ste ochotní do pomalého hrnca investovať. Cenu nám ovplyvňujú použité materiály, príkon, objem a dodatočné funkcie. Tiež nám cena ovplyvní to, ako je daný model pomalého hrnca kvalitne spracovaný.

Cena do 40 €

V tejto cenovej hladine nenájdete veľký výber modelov, ale pár sa ich s cenovkou nepresahujúcou 40 € nájde. Jedná sa o naozaj lacné modely a tieto modely majú hlavnú a jedinú funkciu a to je samozrejme pomalé varenie. U týchto modelov očakávajte najmenší objem, ktorý sa pohybuje okolo 3,5 litrov. Tieto modely sú väčšinou vybavené iba nastavením výkonu. Displej ani prídavné funkcie však u nich nehľadajte.

Cena od 40 € do 80 €

V tejto cenová kategórii, ktorá sa pohybuje od 40 € do 80 €, nájdete modely od značiek Bionaire, Profi Cook či Klarstein (oneConcept). Tieto modely sú už vybavené displejom a ponúkajú rôzne materiály v nádobách. Stretnete sa s modelmi, ktoré sú vybavené funkciami ako je prepínač výkonu, časovač, odložený štart a sú vybavené aj kontrolkami, ktoré vás informujú o aktuálnom stave. Objemy týchto modelov sa pohybujú od 3,5 l do 8,5 l, takže si vyberiete aj dostatočne veľké nádoby s ktorými pripravíte jedlo aj pre veľký počet stravníkov.

Cena od 80 € do 120 €

V tejto kategórii nájdete modely, ktoré sú veľmi dobre hodnotené. Ponúka aj viac funkcií, takže sa z týchto hrncov stane multifunkčný hrniec, takže s ním môžete urobiť aj oveľa viac než len variť pomaly. Stretnete sa tu s hrncami, ktorý majú väčší objem a dostatočný príkon. Ak hladame dostatočne výkonné a vybavené modely, tak si v tejto cenovej hladine od 80 € do 120 € určite vyberiete.

Cena nad 120 €

S cenou nad 120 € si vyberiete tie najdrahšie a zároveň aj najlepšie vybavené hrnce na pomalé varenie. Sú vybavené displejom aj prakticky všetkými funkciami, takže vám môžu tiež fungovať ako multifunkčné hrnca. Modely sa pohybujú s príkonom okolo 1000 W. V týchto hrncoch pripravíte až 6 porcií jedla, takže týmto hrncom nakŕmite veľký počet stravníkov.

Značky pomalých hrncov

Na trhu s pomalými hrnci sa stretnete s mnohými rôznymi značkami, ktoré nemusíte poznať. Preto si poďme tie najčastejšie a najviac viditeľné predstaviť nech viete, čo od nich zhruba môžete očakávať. Pozrieme sa tiež na to, čo tieto značky na našom trhu ponúkajú a či sú ich výrobky kvalitné.

Pomalé hrnce Bionaire

Značka Bionaire ponúka celý rad pomalých hrncov na našom trhu. Výrobky od tejto značky majú vydarený dizajn. Táto firma sa zaoberá nielen výrobou a predajom pomalých hrncov, ale aj veľmi kvalitné vzduchotechniky. Od tejto firmy si zakúpite klasické aj výrobky pre profesionálne použitie. Firma Bionaire vyrába veľmi kvalitné výrobky už od roku 1977. Bola založená v Montreale v Kanade. Táto značka ponúka aj čističky vzduchu , zvlhčovače a mnoho ďalších výrobkov, ktoré sa pohybujú okolo vzduchotechniky.

Pomalé hrnce značky Russell Hobbs

Russell Hobbs je britskou značkou, ktorá vyrába mnohé prístroje do vašej kuchyne. Vyrába napríklad Ryžovary, smoothie makier alebo pomalé hrnca. Výrobky od tejto značky sú dobre cenovo dostupné a zároveň táto značka dbá na inovácie a použitie najnovších technológií. Táto značka napríklad uviedla prvú rýchlovarnú kanvicu na trh vo Veľkej Británii v roku 1960. V súčasnej dobe je táto značka jednotkou na trhu vo Veľkej Británii a získava postupne na obľube po celom svete vrátane Česka.

Pomalé hrnce Steba

Steba je nemeckou firmou, ktorá bola založená už okolo roku 1919 v Nemecku. Táto firma má veľmi dlhú tradíciu a skúsenosti a predáva mnoho domácich spotrebičov do vašej domácnosti. Steba je firma, ktorá ponúka kvalitné pomalé hrnce, Zmrzlinovače a mnoho ďalších výrobkov nielen do vašej kuchyne. Aktuálne zakúpite od značky Steba pomalý hrniec, ktorý má veľký objem a to 10 litrov.

Pomalé hrnce Profi Cook

Profi Cook je nemecká spoločnosť, ktorá bola založená už v roku 1985. Je to distribútor elektroniky, ktorá je veľmi dobre cenovo dostupná a nezaostáva ani vo svojich funkciách. Táto značka ponúka malé aj veľké spotrebiče, ktoré sú dostupné prakticky po celom svete a ich výrobky nájdete aj u nás na slovenskom trhu. U nás nájdete teda aj pomalé hrnce od z Nacka Profi Cook. Napríklad pomalý hrniec Profi Cook PC-SV 1112 má dobré hodnotenie od užívateľov a zároveň je veľmi dobre cenovo dostupný. Pomalý hrniec má 5 programov a dostatočný objem.

Recepty pre varenie v pomalom hrnci

Aké sú recepty na varenie v pomalom hrnci? Poďme sa na niektoré recepty pozrieť, nech viete, čo za delikatesy sa dá v tomto prístroji pripraviť. Na internete nájdete rôzne recepty. Väčšinou bývajú u každého modelu priložené recepty, ktoré sú prispôsobené konkrétnemu modelu.

Bravčové plátky na paradajkách

Výborné bravčové plátky na paradajkách, ktoré sú pripravené za pomocou pomalého hrnca. Recept nájdete tu.

Hovädzí guláš v pomalom hrnci

Ochutnajte skvelý hovädzí guláš, ktorý je pripravený v pomalom hrnci. Recept nájdete tu .

Viac receptov

Mnoho receptov do pomalého hrnca neleznete na mnohých internetových stránkach. Odporúčame sa pozrieť na recepty napríklad tu. V pomalom hrnci pripravíte mnoho jedál a receptov. Vašej fantázii sa medze nekladú. Najlepšie na tom je, že všetky jedlá pripravené v pomalom hrnci si zachovajú dôležité minerály a vitamíny.

Pomalý hrniec: Pár slov na záver

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať dobrý model pomalého hrnca a povedali sme si o dôležitých parametroch ako je objem a materiál nádoby, cena a mnoho ďalších. Zo začiatku sa mohol výber hrnce na pomalé varenie ako zložitý. Preto dúfame, že sme vám s týmto článkom pomohli vybrať si ten ideálny model pomalého hrnca. Dúfame, že sa pomalý hrniec stane vašim pomocníkom pri varení a stane sa tak často používaným prístrojom, ktorý vám pripraví chutné a zdravé jedlo bez zbytočnej námahy. Tento prístroj by si mal kúpiť každý, kto dbá na zdravý životný štýl a zaujíma ho kvalita jedla a obsah živín. Pomalý hrnec v češtině nebo se podívejte sem – pomalé hrnce.

4.8/5 - (43 votes)

Mohlo by vás zaujímať