Menu Zavrieť

Krokomery: Test a výber 10 najlepších krokomerov

krokoměry

Krokomery (známe tiež ako pedometer) patrí medzi veľmi jednoduché prístroje, ktorých hlavným účelom je merať vaše kroky u chôdza alebo meranie vzdialenosti. Tento malý prístroj menom krokomer sa používa hlavne na meranie a motiváciu pri športových aktivitách ako je chôdza alebo beh. Krokomer si môže kúpiť každý, kto chce začať športovať a zlepšiť tak svoje zdravie.

V dnešnej dobe mnoho ľudí dbá na správny a zdravý životný štýl a k zdravému životnému štýlu patrí aj pohyb. Chôdza patrí medzi najlacnejšie a najmenej náročné spôsoby športovanie. Chôdzi môže praktizovať prakticky ktokoľvek. Lenže k praktizovaní akéhokoľvek pohybu potrebujete vedieť, ako veľmi a či sa zlepšujete. Pokiaľ si teda chcete merať vaše kroky, zakúpte si ideálny model krokomeru.

Výber vhodného krokomeru nemusí byť jednoduchý, pretože na trhu nájdete mnoho modelov, ktoré sú vybavené rôznymi funkciami a parametrami. Krokomery patrí medzi veľmi praktické doplnky k vášmu pohybu. Pri výbere sa stretnete s mnohými rôznymi parametrami a na tie najdôležitejšie sa v tomto článku zameriame. Dozviete sa, ako vybrať krokomer.

Výber a test 10 najlepších krokomerov (2019)

Vybrali sme pre vás 10 najlepších modelov krokomerov, ktoré sú dostupné na našom trhu. Zanalyzovali sme skoro všetky modely krokomerov, ktoré sú dostupné na našom trhu. Vyberali sme ich porovnaním jednotlivých užívateľských hodnotení a vybrali sme tie najlepšie hodnotené modely. Tieto modely sme umiestnili do prehľadnej tabuľky. Tabuľku si môžete sami zoradiť podľa seba a svojich preferencií. Ak hľadáte napríklad najlacnejší model, môžete si zoradiť modely od tých najlacnejších.

NázovVzhľadHmotnosť (v gramoch)Orientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Medisana ViFit Connectkrokomer Medisana ViFit Connect5021,06Zobraziť v obchodoch
OMRON Walking style Pro 2.0krokomer OMRON Walking style Pro 2.02740,50Zobraziť v obchodoch
inSPORTline Strippykrokoměr inSPORTline Strippy5428,40Zobraziť v obchodoch
OMRON Walking Style One 2.1 HJ-321krokoměr Omron HJ 321 E Walking Style one 2.12018Zobraziť v obchodoch
inSPORTline Palletekrokoměr inSPORTline Pallete175,70Zobraziť v obchodoch
OMRON HJ-325 Walking Style IVkrokoměr Omron HJ-3252328,90Zobraziť v obchodoch
inSPORTline Duokrokoměr inSPORTline Duo-9Zobraziť v obchodoch
Silva Ex30krokomer Silva Ex 302044,90Zobraziť v obchodoch
Spokey Moonykrokoměr Spokey Moony2616,90Zobraziť v obchodoch
Omron Jog Stylekrokoměr Omron HJA 300 Jog Style2842,99Zobraziť v obchodoch

Ako vybrať krokomer

V tejto časti článku sa zameriame na to, ako vybrať ten najlepší krokomer. Na trhu nájdete rôzne modely krokomerov a nie je úplne jednoduché sa v rôznych parametroch vyznať. Preto sa teraz na jednotlivé parametre zameriame. Pozrieme sa na tie najdôležitejšie, ako je spôsob uchytenia, štýl použitia, presnosť merania, funkcie a samozrejme sa pozrieme aj na ceny. Najlepší model vám nielen zmeria počet krokov, ale schudnete aj kalórie.

Uchytenie krokomeru

Prvým parametrom, na ktorý sa zameriame, je spôsob uchytenia daného krokomeru. Stretnete sa s týmito spôsobmi uchytenia: uchytenia na ruku a uchytenie k vášmu oblečeniu.

Štýl hodiniek

krokomer hodinky

Tento spôsob uchytenia je rovnaký, ako u vašich hodiniek. Dáte si ich na ruku rovnako ako hodinky. Výhodou týchto krokomerov je, že u nich môžete vymeniť remienok, takže váš krokomer nevyzerá stále rovnako a môžete si teda prispôsobiť vzhľad vášho krokomeru. Nevýhodou je to, že ak chcete zároveň používať u behu hodinky, potom pre vás zrejme nebude pohodlné mať na ruke dva prístroje. Niektoré modely môžu byť vybavené aj funkciou času, takže vám budú slúžiť aj ako hodinky a samozrejme sú vybavené i mnohými inými funkciami.

Uchytenie na oblečenie

krokomer na oblečenie

Tento spôsob uchytenia je veľmi obľúbeným. Jednoducho si ho dáte na vaše oblečenie a pri pohybe o ňom prakticky neviete. Vďaka tomu, že ho jednoducho schováte pod oblečenie, tak nemusíte toľko premýšľať nad vzhľadom daného modelu krokomeru.

Zavesenie na krk

Niektoré modely si možno jednoducho zavesiť na váš krk. Tento variant však nie je tak bežná a nemusí byť pohodlná ako ostatné varianty.

Výdrž krokomeru

Pri výbere je tiež dôležité sa zamerať na výdrž krokomeru. Nie je dobré, aby sa váš krokomer vybil pri športovaní. Pokiaľ bude mať váš model len základné funkcie a je určený len na meranie krokov, potom by vám mal vydržať nabitý dlhú dobu. Takéto modely môžu vydržať nabité aj niekoľko mnoho dní, a dokonca aj niekoľko týždňov. Všetko záleží na danom modeli a na tom, ako veľa funkciami je daný model krokomeru vybavený. Ak teda chcete model, ktorý vydrží čo najdlhšie, mali by ste si vybrať jednoduché zariadenie.

Nabíjanie

Akonáhle klesne hodnota batérie k stavu 0%, je nutné ho nechať plne nabiť, aby ste tento prístroj mohli zase plne využívať k behanie, chodenie a ďalšiemu športovanie. Väčšina modelov býva vybavená USB portom a tiež sa cez neho nabíja. Možno si tak daný krokomer nabiť aj pripojením k vášmu počítaču. Nabíjanie je možné tiež často použiť napríklad POWERBANK alebo ho jednoducho napájať zo zásuvky. Nabíjanie by malo byť rýchle, pretože sa nejedná o veľký prístroj, a teda má aj menšie batériu. Navyše tieto modely vydržia dlhú dobu, takže ich stačí nabiť niekedy aj raz týždenne.

Batérie by vám mala vydržať minimálne 6 mesiacov. To, ako dlho vám vydrží, ovplyvňuje aj to, či ju nabíjate správne. Preto sa vždy pozrite do návodu na použitie, či viete, že váš model nabíjate dobre.

Technológie merania a jeho presnosť

Krokomery sú vybavené 2 technológiami merania, a to buď 2D meraním alebo 3D meraním. Technológia merania ovplyvňuje hlavne to, ako presný bude váš krokomer.

2D merania

2D meranie je iba dvojrozmerných typom. To znamená, že je menej presné ako 3D. Väčšinou sa s touto technológiou stretnete u najlacnejších modelov krokomerov. Jeho snímače meria akceleráciu a pohyb. Jeho presnosť je horšie a niekedy môžu byť kroky merané chybne. Hlavnou výhodou tejto technológie merania je jej cena.

3D meranie

3D meranie je oveľa presnejší technológiou, pretože dokáže merať pohyb v troch smeroch. Táto technológia vie dokonale merať vaše kroky, zvládne chôdzu, beh, chôdzu po schodoch a mnoho iných pohybových aktivít. Táto technológia dokáže rozpoznať to, že napríklad hýbete rukou, ale nikam nebežíte. Vďaka tomu nedochádza k chybám ako u lacnejších technológií krokomerov. Nevýhodou tohto merania môže byť o niečo vyššia cena.

Displej krokomeru

Displej je veľmi dôležitou súčasťou u krokomeru, pretože vám ukazuje vaše výsledky. Na trhu nájdete mnoho modelov, ktoré majú rôzne typy a technológie displejov. Dôležitá je tiež veľkosť displeja.

U väčšiny lacných modelov sa stretnete s monochromatickými displeja, ktoré môžu byť horšie viditeľné na priamom slnku. Môžete si tiež vybrať modely, ktoré sú vybavené podsvieteným displejom a sú tak oveľa lepšie čitateľné za horších svetelných podmienok.

Na displeji sa zobrazuje počet vašich krokov, tiež si na ňom zobrazíte nastavenie prístroja, čas a prípadne ďalšie funkcie.

Veľkosť displeja

Veľkosť displeja by ste mali voliť podľa vašich preferencií. Menšie modely budú mať logicky menší displej. Ak preferujete menšie prístroj, budete mať tiež menší displej. Dôležité je, aby ste videli počet krokov.

Ak používate okuliare a horšie vidíte, mali by ste si vybrať modely s väčším displejom. Malé displeja bývajú horšie čitateľné a informácie zobrazované na displeji krokomeru môžu byť príliš titernej.

Možnosti pripojenia

Výhodou krokomeru je to, ak si daný model môžete pripojiť k iným zariadeniam. Niektoré modely krokomerov si môžete pripojiť pomocou USB. Potom si môžete vybrať model s technológiou Bluetooth, ktorý sa dá prepojiť s mobilným zariadením alebo notebookom. Niektoré modely sa dajú prepojiť aj napríklad s hrudným pásom, ktorý ešte viac spresní vaše výsledky.

Vďaka možnosti pripojenia si môžete stiahnuť dáta o vašom postupe, krokoch a mnoho ďalších dôležitých informácií. Pri niektorých modeloch sa dá nastaviť krokomer cez váš šikovný mobilný telefón a môžete v telefóne vidieť rôzne informácie. K tomu vám môžu pomôcť aj rôzne aplikácie, ktoré si môžete do vášho smartphonu pohodlne stiahnuť.

Funkcia krokomeru

Pri výbere krokomeru sa stretnete s modelmi, ktoré sú vybavené rôznymi funkciami. Vyberiete si modely, ktoré majú iba základnú funkciu, a to meranie krokov. Možno si zakúpiť i modely, ktoré sú vybavené mnohými funkciami a z takéhoto modelu sa už stáva multifunkčné zariadenie. Môže byť zložité sa v týchto funkciách vyznať, preto sa s nimi poďme o niečo detailnejšie zoznámiť.

    • GPS záznam trasy – Funkcia, ktorá vám zaznamená vašej trasu a ste schopní ju uložiť napríklad do počítača zobraziť si ju. S touto funkciou sa stretnete u drahších modelov. Rozhodne ju nečakajte u najlacnejších modelov. Táto funkcia vám tiež bude spotrebovávať viac batérie.
    • Funkcie času – Funkcia, ktorá vám zobrazuje aktuálny čas. Hodí sa napríklad u hodinkových krokomerov, takže vždy viete, aký je aktuálny čas.
    • Spálené kalórie – Táto funkcia vám umožňuje zobraziť si hodnotu spálených kalórií. Táto funkcia sa hodí, ak je vaším cieľom chudnutie a zhodenie váhy.
    • Stopky – Funkcia stopiek umožňuje stopnúť čas.
    • Denný cieľ – Funkcia, ktorá vám umožní nastaviť si denný cieľ, ktorý by ste mali dosiahnuť každý deň. Jedná sa o funkciu, ktorá vás bude motivovať.
    • Srdcový tep – Táto funkcia vám bude merať váš srdcový tep. S touto funkciou sa stretnete iba u krokomerov, ktoré si pripnete na ruku. Bývajú vybavené špeciálnym čidlom, ktoré vám meria váš tep pri športovaní. To sa hodí, ak je vaším cieľom zhodenie váhy.
    • Funkcie prehrávania hudby – Niektoré modely môžu byť vybavené funkciou MP3 prehrávača, teda môžete počas športovania počúvať vašej obľúbenú muziku, alebo môžete napríklad počúvať aj audioknihy. Takéto krokomery sú potom vybavené príslušným vstupom na slúchadlá.
    • Meranie vzdialenosti – Funkcia, ktorá vám zmeria vašu vzdialenosť. Budete teda vedieť, koľko kilometrov ste prešli.

Cena krokomeru

Krokomery patrí medzi prístroje, ktoré sú celkom lacné a nevyžadujú tak vysokú investíciu. Tieto prístroje si môže dovoliť teda takmer každý. Od ceny modelu sa odvíja, ako dobre je spracovaný, koľko má funkcií a ako kvalitné batérií je vybavený. Môžete sa stretnúť s krokomery, ktoré sa s cenou zmestia do cca 5 €. Ide teda o veľmi lacný produkt, ktorý však ponúka užitočné funkcie pri vašom pohybe. Možno sa aj stretnúť s veľmi kvalitnými modelmi, ktoré stoja viac ako 40 €. Stretnete sa s niekoľkými cenovými reláciami a nižšie si povieme to, s akými cenovými kategóriami sa u krokomerov môžete stretnúť. Môžete si zakúpiť ako veľmi cenovo dostupné modely, tak aj drahšie krokomery, ktoré sa dajú zakúpiť za niekoľko tisíc korún.

Najlacnejšie krokomery s cenou pod 10 €

Čo vám môžu ponúknuť úplne tie najlacnejšie modely krokomerov s cenou do 10 €? Tieto najlacnejšie modely väčšinou prichádza iba s jednou funkciou a tou je meranie vašich krokov. Najčastejšie ide o modely, ktoré sú vhodné pre uchytenie na oblečenie. Bývajú vybavené nepodsvíceným displejom.

Cena od 10 € do 20 €

V cenovej kategórii od 10 € do 20 € si vyberiete krokomery, ktoré sú už vybavené o niečo viac funkciami než tie úplne najlacnejšie modely. Nemajú veľkú hmotnosť. Tieto modely sú veľmi kompaktné. Niektoré modely sú vybavené podsvietením displeja, takže na displej uvidíte aj za horších svetelných podmienok.

Cena od 20 € do 40 €

V tejto cenovej kategórii nájdete modely s oveľa lepším spracovaním a vyberiete si tu aj krokomery, ktoré sú vybavené 3D technológiou, teda majú oveľa väčšiu presnosť merania krokov. V tejto cenovej kategórii nájdete najviac dostupných modelov. Ak hľadáte model s kvalitným spracovaním a dobrými funkciami, môžete si ho vybrať v ponuke modelov v cenovej kategórii od 20 € do 40 €.

Najdrahší modely s cenou nad 40 €

Pokiaľ si vyberiete najdrahší model, ktorý presahuje svojou cenovkou 40 €, bude vybavený mnohými funkciami, ako je GPS sledovanie vašej trasy, denné cieľ a mnoho ďalších funkcií. Modely v tejto cenovej kategórii sú kvalitne spracované. Vyberiete si ako krokomery na ruku, tak aj modely, ktoré zachytíte za oblečenie alebo za opasok.

Značky krokomerov

Krokomery sa stávajú populárnejšími, a preto ich ponúka stále viac značiek a rôznych výrobcov. Na trhu nájdete mnoho rôznych značiek krokomerov, ktoré nemusíte poznať. Preto si poďme jednotlivé značky a výrobcu predstaviť, nech viete, čo od nich môžete zhruba očakávať. Pozrieme sa na dôležité informácie a na to, aké krokomery danej značky na trhu ponúka. Stretnete sa so značkami ako je Omron, inSPORTline, Conrad, Tanita alebo Garmin. Poďme si niektoré z nich predstaviť nižšie.

Krokomery značky Omron

Omron je japonskou spoločnosťou. Táto značka ponúka modely, ktoré sú vhodné pre starostlivosť o vaše zdravie. Omron patrí medzi popredných výrobcov tlakomerov a zaoberá sa aj výrobou a predajom kvalitných krokomerov. Môžete si vybrať napríklad model Omron HJ 321 E Walking Style one 2.1. U značky Omron sa stretnete s veľmi kvalitnými prístrojmi, ktoré dokážu merať vaše kroky veľmi dobre.

Krokomery značky inSPOTline

Značka inSPORTline je asi najznámejší v SR. Je známa ako predajca rôzneho fitness náčinie, nástrojov a prístrojov. Jedná sa o českú firmu. Jej korene siahajú do roku 1995. Na trhu nájdete od tejto firmy desiatky rôznych produktov sa skvelým hodnotením od ich zákazníkov. Vyberiete si od nej kvalitný krokomery, ktorý ponúkajú veľmi dobrý pomer cena / výkon.

Krokomery značky Conrad

Krokomery od značky Conrad patrí medzi veľmi cenovo dostupné modely, ktoré sú vybavené radom užitočných funkcií. Vyberiete si aj modely, ktoré sú vybavené veľmi kvalitné 3D technológiou pre snímanie krokov. Conrad je nemeckou firmou, ktorá bola založená už okolo roku 1923 v Berlíne. Conrad ponúka kvalitné a inovatívne produkty, ktoré sú dostupné už skoro po celom svete vrátane Česka.

Krokomery značky Tanita

Značka Tanita je značkou a výrobcom hlavne zdravotníckych výrobkov. Táto firma robí výskumy a prináša nové technológie. Robí ako prístroja do zdravotníctva, tak aj prístroje, ktoré sú určené pre verejnosť. Vyrába teda aj kvalitné krokomery. Značka Tanita sa v dnešnej dobe dá zaradiť medzi globálne značky, pretože predala už viac ako 25 miliónov prístrojov po celom svete. Od tejto značky si zakúpite aj rôzne fitness výrobky vrátane krokomerov. Výrobky od značky Tanita sú o niečo drahšie, ale zároveň od nich môžete očakávať kvalitné spracovanie. Ak hľadáte kvalitné produkty, môžete si vybrať krokomery od značky Tanita.

Záverom

Po tom, čo ste si kúpili krokomer, mali by ste k nemu pristupovať ako k akémukoľvek inému elektrickému zariadeniu. Mali by ste dávať pozor, aby sa vám daný prístroj nijako nenamočil či nezvlhli. Tiež dávajte pozor na to, nech vám krokomer nikam nespadne. Síce vyzerá celkom nerozbitné, ale jedná sa o malé zariadenie, ktoré sa môže poškodiť. Zvlášť pri pohybe je nutné dbať na to, aby sa daný prístroj nijako nepoškodil.

Krokomery sú veľmi užitočným prístrojom, ktorý je schopný merať vašej pohybovú aktivitu. Ak je vaším cieľom redukcie váhy, môže byť tento prístroj vhodným doplnkom pre efektívnejšie chôdzu a spaľovanie. V tomto článku sme si povedali o tom, ako si vybrať ten najlepší model krokomera, ktorý vám bude vyhovovať a motivovať vás k čo najvyšším výkonom. Povedali sme si o parametroch ako je výdrž krokomeru, nabíjanie, technológie merania, displej, funkcie a cena krokomeru. Dúfame, že sme vám pomohli k výberu toho najlepšieho modelu krokomeru a váš krokomer vás bude motivovať k vášmu športovanie.

4.6/5 - (13 votes)