Menu Zavrieť

Greens: Čo to je Greens a ako vybrať

Greens

Vedci dokázali, že iba 20% celkovej populácie ho tak, ako je pre ich telo správne a že nevieme disciplinovane dodržať ani základné nutriety ako sú sacharidy, tuky, cukry a bielkoviny. Pokiaľ sa rozhodnete, že by ste radi zjednali nápravu a svoj organizmus plánujete zas trochu opraviť, môže vám s tím pomôcť tento zázračný prášok.

Greens: Porovnanie 7 najlepších Greens podľa hodnotenia, testov a recenzí zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 7 najlepších Greens. Ako sme tieto Greens vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií užívateľov a zákazníkov. Tieto greens sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť Greens podľa orientačnej ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie Greens.

NázovVzhľadTyp GreensHmotnosť (g)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Greens Sunwarrior Ormus Super Greens BIO natural 450 gGreens Greens Sunwarrior Ormus Super Greens BIO natural 450 gSypký prášok45066,39Zobraziť v obchodoch
Czech Virus Super Greens Pro Jablko Fresh 330 gGreens Czech Virus Super Greens Pro Jablko Fresh 330 gSypký prášok33026,03Zobraziť v obchodoch
Czech Virus Super Greens Pro V2.0 360 g lesní plodyGreens Czech Virus Super Greens Pro V2.0 360 g lesní plodySypký prášok36026,96Zobraziť v obchodoch
Greens Viridian 100% Organic Soul Food Greens 100 gGreens Greens Viridian 100% Organic Soul Food Greens 100 gKapsule10024,16Zobraziť v obchodoch
Greens Amix SuperGreens 90 tablietGreens Greens Amix SuperGreens 90 tablietKapsule10012,59Zobraziť v obchodoch
Greens BrainMarket Performance Greens 330 gGreens Greens BrainMarket Performance Greens 330 gSypký prášok33028,5Zobraziť v obchodoch
VanaVita Bio Greens Mix 300 gGreens VanaVita Bio Greens Mix 300 gSypký prášok30016,95Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaní na porovnávací portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia Greens od ich užívateľov.

Čo je to Greens?

Je všeobecne známe, akú obrovskú výživovú zložku tvorí ovocie a zelenina na našom jedálničku a smutné je, že 72% dospelých sa k minimálnej hranici za deň ani nepriblíži a dokonca 82% detí ani nevedia dodržiavať správne veľkosťou porcií, nieto ešte obsah zeleniny a ovocia.

V skutočnosti by mal každý človek denne jesť aspoň 7 malých porcií jedla, z ktorého zelenina a ovocie by mala tvoriť aspoň 400g v pomere 2:1 v prospech zeleniny. To je pre väčšinu ľudí zdá sa až nedosiahnuteľné. Preto vznikol super drink s názvom Greens.

Greens za vás síce nevyrieši otázku 7 porcií a nemali by ste mať pocit, že pokiaľ ste si dali Greens, už nepotrebujete žiadnu zeleninu ani ovocie, ale je to istý krok k zlepšeniu stavu vášho organizmu. Stále by malo vaším cieľom byť dosiahnuť aspoň 7 porcií denne v primeranom pomere ovocia a zeleniny.

Super greens je produkt, ktorý je väčšinou vyrobený zo spiruliny, lucerny, moringy a chaluhy. Existujú aj ďalšie prísady, ako je špenát, brokolica, červená repa, zelený čaj matcha a chlorela, ktoré sa v dnešnej dobe objavujú v 90% produktov. Cieľom je poskytnúť rôzne „super“ potraviny a spojiť ich do jedného kokteilu. Na rozdiel od zelených doplnkov zo začiatku 20. storočia, boli Super greens navrhnuté, tak aby skutočne chutili príjemne, takže sa nemusíte báť, že by sa vám po privoňaní zdvihol žalúdok.

Výhody používania Greens

 1. Najväčšou výhodou užívania Greens sú určite doplnenie potrebných nutriet pre normálne fungovanie. To znamená, že nepôjdete len na 40%, ale na 100%. Budete mať v sebe základné zložky zeleniny a ovocia nevyhnutné pre aspoň normálny chod ľudského tela. Ešte raz si ale dovolíme zdôrazniť, že Greens vám v žiadnom prípade nevynahradí normálnu stravu.
 2. Druhou hlavnou výhodou je cena. Za Greens dáte v prepočte denne 6,5 Sk. To je veľmi pekné. Balenia sa však kupujú nie po 5g (jedna dávka), ale napríklad o 150g alebo 300g – každý výrobca si toto stanoví sám a tak vás priemerné Greens vyjde na 200 Sk za 100g.
 3. To, prečo sa Geens teší takej obľube je aj spôsob prípravy. Ide o to, že prášok jednoducho odmerkou nasypete do vody, džúsu, či iného drinku, alebo ho možno pridať aj do kaše, či pudingu, ale to za nás veľmi neodporúčame. Jednoducho sa potom dá tekutina rozmiešať a ihneď piť.
 4. Ak by ste necítili žiadne účinky, prečo by ste teda takýto výrobok pili. Účinky na ľudský organizmus má Greens obrovské. Budete sa cítiť takzvane FRESH. Skrátka budete nabití energiou. Vaše svaly budú uvoľnené. A váš mozog naštartovaný do nového dňa so zelenou mysľou. Jednoducho paráda. O ďalších účinkoch si však povieme hneď v nasledujúcom odseku.

Greens a účinky

 • Ide o prírodný produkt, takže do seba neťaháte žiadne chemické a umelé prášky.
 • Zloženie v Greens je v normálnom jedálničku skoro nedosiahnuteľné. Jedná sa predovšetkým o chlorellu, spirulínu, mladý jačmeň a mladá pšenica.
 • Greens je celkovo veľmi bohaté na vitamíny, minerály a stopové prvky.
 • Greens vie bojovať proti zápalom v tele.
 • Celkovo vie tento drink za častého užívania podporovať imunitu.
 • Greens dokáže chrániť aj pred oxidačným stresom.
 • Mnohí vedci špekulujú nad tým, že užívanie Greens dokáže do istej miery pôsobiť proti rakovine.
 • Podporuje vstrebávanie živín.
 • Greens celkovo zlepšuje trávenie a redukuje nadúvanie.
 • Dokáže navodiť pocit dočasnej sýtosti a tak obmedzuje chuť do jedla, čo sa hodí predovšetkým pri držaní diét.
 • Greens dokáže zmierňovať alergické reakcie.
 • Je účinný na správnu funkciu zraku a pečene.
 • Zlepšuje krvný tlak a reguluje hadinu cholesterolu.

Ako zaradiť Greens do jedálnička?

Ak ste sa rozhodli zaradiť do svojho jedálnička Greens, najskôr vás bude zaujímať koľko a ako sa Greens dáva.

Dávkovanie Greens

Jedna porcia Greens je cca 10g, čo vychádza na 1,5 čajovej lyžičky, avšak v balení sa väčšinou nachádza odmerka, ktorá vám dávkovanie uľahčí.

Ako často Greens užívať ich na vás. Pokiaľ sa len snažíte doplniť normálne hladiny, bude vám stačiť len jedna dávka denne, avšak ak ste napríklad vrcholoví športovci a príjem ovocia a zeleniny máte skrátka vyššia, odporúčame dávať dávky dve. Obvykle sa Greens užíva ráno, maximálne okolo obeda. Neskôr by vám novo nabitá energia mohla prísť skôr na škodu.

Způsob podání Greens

Green se obvykle míchá s vodou, džusem, či nějakým smoothie. To, do kolika mililitrů si Greens zamícháte je na vás, ale doporučujeme alespoň do 400 ml, protože pak už by vám chuť Greens mohla překážet a vy byste s jejím užíváním skončili velmi brzy.

Zloženie Greens

Greens sa skladá zo 4 základných super potravín:

 • Chlorelly
 • Spirulíny
 • Mladého jačmeňa
 • Mladé pšenice

Tieto 4 základné látky sú obsiahnuté v každom základe Greens a ich význam nemá zmysel príliš písať, pretože sú navzájom prepojené a dohromady fungujú úplne rovnako.

Je ďalej na výrobcovi, aké látky do Greens ďalej dá. My si aspoň pár z nich predstavíme.

Ďalšia obilná tráva, ktorá poskytuje koncentrované vitamíny, minerály a základné živiny „zabalené“ do krehkých mladých lístkov. Ovos je bohatý na viac ako 70 revitalizujúcich minerálov.

Moringa je relatívne novo objavenou superpotravinou. Je nesmierne bohatým zdrojom vitamínov, minerálov, esenciálnych mastných kyselín a veľkého množstva blahodarných fytoživín, preto je mnohými nazývaná „stromom života“.

Koreň zázvoru bol od nepamäti používaný ako pomocník pre tráviacu sústavu. Prináša úľavu hnačky a nevoľnosti. Obsahuje biologicky aktívnu látku gingerol, ktorá sa vyznačuje najmä antioxidačnými účinkami. Podľa niektorých odborných štúdií pôsobí aj protizápalovo.

Probiotiká používané v našich zelených potravinách sú kultivované priamo v nich samotných počas procesu výroby bez toho, aby boli dodatočne pridané. Vďaka tomu sú dobre biologicky dostupné pre využitie v procese budovania a výživy tak potrebnej prírodnej flóry a fauny nášho tráviaceho systému.

VitaBerry je mix organických ovocných extraktov a práškov kombinujúcich čučoriedky, brusnice, maliny, jahody a ďalšie. Táto zmes má vysoký obsah polyfenolov, antokyanínov, proantokyanínov, kyseliny ellagovej, kyseliny chlorogenovej, resveratrolu a kyseliny chinovej.

VitaBerry® ponúka 6000 jednotiek ORAC iba v jednom gram.

VitaVeggie Je bohatá na fenolické látky z rastlinných koncentrátov, rovnako ako plne intaktné rastlinné fytochemikálie z lyofilizovaných rastlinných práškov. VitaVeggie® kombinuje živiny a antioxidanty z brokolice, brokolice, paradajok, špenát, kala, mrkvy, ružičkové klíčky a cibuľa.

AstraGin je prírodný produkt zlepšujúci absorpciu ostatných látok. Umožní väčšiemu množstvu živín prejsť z krvného obehu do buniek. AstraGin® zaisťuje skutočne zlepšenú biologickú dostupnosť (potvrdené štúdiami).

Druhy Greens

Ako už bolo sľúbené v úvode, v dnešnom článku o Greens sa ľahko mihneme aj okolo samotných druhov Greens. Druhy ako také v podstate neexistujú, ale existujú rôzne formy, v ktorých Greens zaobstarať. Poďme si teda pár z nich predstaviť.

Samotný prášok

Samotný zelený prášok bez označenej príchute je najčastejším druhom, s ktorým sa stretnete. Po zakúpení a užívaní by ste však mohli mať maličko zmiešané pocity. Taký drink by ste si totiž asi len tak v reštaurácii nedali. Nedá sa povedať, že by bol prášok úplne nechutný a nepožívateľný, ale skrátka jeden sa o prazvlášť výborný produkt.

Tabletky

Tabletky s Greens sú na trhu menej časté a my za Testino ich príliš neodporúčame. Zloženie je síce rovnaké, ale ochudobníte sa o ďalšie benefity, ktoré plynú z pitia drinku. Takým benefitom je napríklad absencia pocitu hladu, alebo doplnenie pitného režimu.

Ochutené Greens

Výrobcovia si samozrejme všimli, že väčšina populácie nie je schopná klasický drink požívať bez úškrnov nad jeho chuťou a tak prišli s riešením. Niektorí začali vyrábať aj ochutené prášky, ktoré majú napríklad chuť jablka alebo lesných plodov.

Cena Greens

Už v úvode sme si povedali, že sa v skratke zameriame aj na ceny. Ceny si ako v každom článku rozdelíme do niekoľkých cenových kategórií a ukážeme si, čo od akej možno aj nemožno očakávať.

Cena Greens do 2 EUR s DPH

Táto cenová kategória patrí najmä tým, ktorí si chcú rôzne druhy Greens iba vyskúšať. Prakticky to znamená, že tu nájdete niektoré vzorky od rôznych výrobcov s jednou, maximálne dvoma dávkami Greens. Taká vzorka potom stojí niečo okolo 0,83 euro.

Cena Greens od 2 do 9 eur s DPH

V tejto cenovej kategórii môžeme nájsť menšie gramáže výrobkov, ktoré sa pohybujú okolo 100 – 150 gramov. 100 gramov prášku vychádza zhruba na 10 dávok. Ďalej tu začíname nachádzať aj tabletky, ktoré sú väčšinou od 60 do 120 kusov.

Cena Greens od 9 euro s DPH a viac

V tejto cenovej kategórii sa nachádzajú rôzne druhy práškov od rôznych výrobkov. Plnohodnotné balenie Greens sa nachádza v pomere asi 300 – 500 gramov pričom 300 gramov prášku vám vydrží asi mesiac.

Top 7 produktov Greens

Greens Sunwarrior Ormus Super Greens BIO natural 450 g

Značka Sunwarrior prišla s klasickým zeleným Greens s najväčšou gramážou v našom TOP 7 Rebríčku. Jená sa sypký zelený prášok so záklaními zložkami obohatené o prášok z listov lucerny, prášok z mladého jačmeňa, prášok z mladej pšenice, prášok z listov moringy olejodarnej bio, prášok z mladého ovsa bio. Tiež o arómu z mäty klasnaté bio s akácií, koreň zázvoru bio, arómu z mäty piepornej bio s akaácií, sladidlo steviol-glykozid z rastliny stévie bio, probiotická zmes (L-acidophilus, L-plantarum, L-casei, L-rhamnosus, B-lactis, L-salivarius, B-bifidum).

Greens Czech Virus Super Greens PRO Jablkový fresh 330 g

V kapitole o druhoch Green sme sa zmienili, že existujú aj ochutené druhy Greens, ktoré sú pre väčšinu populácie oveľa lepšie tráviteľné. Aj tento Pro Jablčný fresh Greens od značky Czech Virus je týmto benefitom obdarený. Jedná sa o nápoj s príchuťou jablka a má v sebe základné zložky ako je, prášok z mladého jačmeňa, prášok z mladej pšenice, prášok z listov moringy olejodarnej bio a prášok z mladého ovsa bio. Avšak to nie je zďaleka všetko. Má v sebe tiež zmesi s názvami VitaBerry, VitaVeggie a AstraGin. Všetky tieto látky sme si predstavili v kapitole o zložení Greens.

Greens Czech Virus Super Greens Pre lesné ovocie 330 g

Ďalšia bomba od značky Czech Virus. Aj tento Greens s príchuťou lesného ovocia od značky Czech Virus je obdarený benefitom výbornej chuti. Jedná sa o nápoj s príchuťou lesného ovocia a má v sebe základné zložky ako je, prášok z mladého jačmeňa, prášok z mladej pšenice, prášok z listov moringy olejodarnej bio a prášok z mladého ovsa bio. Avšak to nie je zďaleka všetko. Má v sebe tiež zmesi s názvami VitaBerry, VitaVeggie a AstraGin. Všetky tieto látky sme si predstavili v kapitole o zložení Greens.

Greens Viridian 100% Organic Soul Food Greens 90 kapsúl

Prvý a jediný kapsulový Greens, ktorý si v dnešnom rebríčku predstavíme je Organic Soul Food Greens od značky Viridian, ktorý obsahuje L-arginín alfa-ketoglutarát 2 : 1a tiež želatínu, oxid titaničitý, oxid železitý, šelak, stearín horečnatý a veľa a vitamínov. Na rýchle používanie ideálnou voľbou.

Greens Amix SuperGreens Drink 360 g

Piaty Grees v našom rebríčku zaujal Greens od značky Amix. Ide o vcelku veľké balenie, ktoré vystačí až na 30 dávok. Jednou dávkou je 12 gramov. Tento Greens obsahuje základné látky, ktoré sú vo všetkých Green + Super Vita Komplex , VitaVeggie ® Anti-Oxidant Blend – brokolica koncentrát, extrakt z cibule, paradajka, brokolica, mrkva, špenát, kel, ružičkový kel + VitaBerry ® Hi ORAC Fru hroznové víno a extrakt zo semien hrozna, čučoriedky a čučoriedkový extrakt, maliny a koncentrát z malinových semien, brusnice, sušené slivky, čerešne, jahoda.

Greens BrainMax Performance Greens 330 g

Na šiestom mieste tu máte Performance Greens od značky BrainMax. Peformance Greens podporuje detoxikáciu, prispieva k zásaditému prostrediu v žalúdku i črevnom trakte a obsahuje vysoké množstvo vlákniny, ktorá má pozitívne prínosy pre zdravie mikrobiomu. Enzýmy, ktoré zelené potraviny obsahujú, pomáhajú vstrebávaniu dôležitých živín a zmes je zvlášť vhodná pre tých, ktorí majú nízky príjem čerstvej zeleniny. Obsahuje základné látky obsiahnuté v každom Greens a Alfalfe, Kurkume, Ashwagandhu, Baobab, Mäte piepornej a Matchu.

Greens VanaVita Bio Greens Mix 300 g

Posledná, ale nie o nič horšia je BIO Green Mix od značky VinaVita. Toto zloženie je skutočne jedinečné. No pozrite sa sami. Zázvor – podporuje činnosť kardiovaskulárneho a imunitného systému Mäta – je bylinka účinná proti nadúvaniu, ktorá zároveň podporuje činnosť tráviacej sústavy Baobab – je zdroj energie, vitality a pomáha skvalitniť spánok a upraviť trávenie Špenát – je bohatý na železo, horčík a vitamíny C a B Bio Greens Mix a jeho výhody: 100% bio prášok z 11 superpotravín posilňuje imunitný systém a obranyschopnosť zlepšuje trávenie a vylučovanie stimuluje metabolizmus podporuje kvalitu spánku dodáva energiu, vitalitu a zmierňuje únavu je zdroj vitamínov, minerálov a antioxidantov

Zloženie: Mladá pšenica, zelený jačmeň baobab, stévia, špenát, zázvor, mäta, spirulina, chlorella, matcha zelený čaj, camu camu.

4.7/5 - (22 votes)

Mohlo by vás zaujímať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *