Menu Zavrieť

Dávkovače mydla

davkovac-mydla

Každý z nás si umývame ruky. Ako si túto činnosť vylepšiť a uľahčiť? K lepšiemu umývanie rúk vám pomôže kvalitný dávkovač mydla. Dávkovač mydla je malé zariadenie, ktoré môže dávkovať mydlo ručne alebo automaticky. Je navrhnutý tak, aby dávkoval mydlo v primeranom množstve a dal sa jednoducho dávkovať. Dávkovač mydla patrí medzi užitočné kúpeľňové doplnky.

Najlepšie dávkovače mydla: 10 TOP dávkovačov mydla

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších dávkovačov mydla. Ako sme tieto modely vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto produkty si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť dávkovače mydla podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadUmiestnenieTyp mydlaTyp dávkovačeKapacita nádoby (v ml)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Dettol KidsDávkovač mydla Dettol KidsVoľne stojaceTekutéAutomatický bezdotykový2508,99Zobraziť v obchodoch
Dettol bezdotykový Dávkovač mydlaDávkovač mydla Dettol bezdotykový Dávkovač mydlaVoľne stojaceTekutéAutomatický bezdotykový2507,65Zobraziť v obchodoch
Helpmation 500 ml V-470Dávkovač mydla Helpmation 500 ml V-470Voľne stojaceTekutéAutomatický bezdotykový50028Zobraziť v obchodoch
BEZDOTEKU TRANSPARENT 500ml T500Dávkovač mydla BEZDOTEKU TRANSPARENT 500ml T500Voľne stojaca, na stenuTekutéAutomatický bezdotykový50019,99Zobraziť v obchodoch
Aqualine 350 ml chromDávkovač mydla Aqualine 350 ml chromNa stenuTekutéRučné35010,68Zobraziť v obchodoch
HiMAXX 250 ml SDMBG0251Dávkovač mydla HiMAXX 250 ml SDMBG0251Voľne stojaceTekutéAutomatický bezdotykový25017,50Zobraziť v obchodoch
Helpmation 220 ml V476 silverDávkovač mydla Helpmation 220 ml V476 silverVoľne stojaceTekutéAutomatický bezdotykový22032Zobraziť v obchodoch
Helpmation V473Dávkovač mydla Helpmation V473Voľne stojaceTekutéAutomatický bezdotykový34032Zobraziť v obchodoch
Silvercrest 100282511Dávkovač mydla Silvercrest 100282511Voľne stojaceTekutéAutomatický bezdotykový28014,99Zobraziť v obchodoch
Aqualine DávkovačDávkovač mydla Aqualine DávkovačNa stenuTekutéRučné40011,87Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia dávkovačov mydla od ich užívateľov.

Ako vybrať dávkovač mydla

Ak si chcete zakúpiť dávkovač mydla, je niekoľko parametrov, na ktoré je nutné myslieť pri výbere. Môžete si vybrať buď z ručného dávkovača alebo automatického dávkovača.

Typ dávkovača podľa spôsobu dávkovania mydla

Ručné dávkovač mydla

Ručné dávkovač mydla je najlacnejším typom. Nepotrebuje toľko údržby ako elektrický automatický prístroj na dávkovanie mydla. Je tiež menej hygienický, pretože ho bude ručne stláčať viac ľudí. Zvyčajne je naplnený tekutým mydlom. Ručné dávkovač je najbežnejším typom, ktorý je v mnohých domácnostiach a na mnohých miestach.

Automatický dávkovač mydla

Automatický dávkovač je vybavený snímačom. To detekuje pohyb rúk. Ide väčšinou o bezdotykové dávkovače mydla. K svojmu fungovaniu potrebuje batériu. Pokiaľ chcete mať bezdotykový dávkovač, ktorý je čo najviac hygienický, potom si vyberte automatický typ. Vďaka tomu je o niečo drahšie ako ručné dávkovač mydla.

Parametre pre výber dávkovače mydla

Dávkovač mydla a jeho umiestnenie

Ďalej si musíte u výbere uvedomiť, kam chcete dávkovač umiestniť. Dávkovač mydla môže byť voľne stojace alebo dávkovač, ktorý sa dá pripevniť na stenu. Záleží na vašich preferenciách a na tom, kam chcete dávkovač umiestniť.

Ak máte v kúpeľni na umývadle málo miesta a museli by ste prístroj neustále premiestňovať, potom sa hodí dávkovač mydla, ktorý ide prirobiť na stenu – potom vyberajte dávkovača s možnosťou zavesenia na stenu.

Kapacita dávkovača

Dôležitým parametrom je tiež kapacita dávkovača. Ak bývate v domácnosti, kde je málo ľudí, potom vám bude stačiť dávkovač s malou kapacitou. Kapacita dávkovača tiež ovplyvní to, ako často budete musieť meniť zásobník automatického dávkovača alebo kupovať nový ručný dávkovač.

Dávkovače pre domáce použitie majú najčastejšie kapacitu okolo 250 ml. Môžete si tiež vybrať dávkovač s 500 ml alebo dokonca aj 1 liter.

Cena dávkovače mydla

Cena dávkovača je tiež dôležitým parametrom. Tento produkt nie je moc drahý. Cena sa líši predovšetkým od toho, či si zakúpite ručný dávkovač alebo automatický. Cenu vám tiež ovplyvní aj to, či chcete dávkovač prirobiť k stene. Najlacnejšie sú voľne stojace ručné dávkovača. Absolútnu väčšinu produktov zakúpite do 40 € s DPH.

Značky dávkovače mydla

S akými značkami dávkovačov mydla sa stretnete na našom trhu?

  • Dettol
  • Aqualine
  • Nimco
  • Helpmation
  • Bezdoteku
  • Sapho
  • HiMAXX
  • Beper
  • Simplehuman

Dávkovač mydla a pár slov záverom

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať najlepší dávkovač mydla. Pozreli sme sa na najlepšie modely. Povedali sme si tiež niečo o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pri výbere.

Dúfame, že sme vám s úlohou výberu dávkovače mydla pomohli a vy si tak vyberiete najlepší produkt, ktorý vám bude slúžiť po dlhú dobu bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár posledných krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík. Dávkovače mydla nájdete skladom v mnohých internetových e-shopoch.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom.

5/5 - (5 votes)

Mohlo by vás zaujímať