Menu Zavrieť

Chemické WC: Test a Výber najlepších chemických WC

Thetford Porta Potti Qube 365

Chemické toalety poslednou dobou zažívajú veľký rozmach. Chemické WC sa stávajú stále viac populárnejšími toaletami. Táto verzia toaliet sa hodí v prípade, kedy nemôžete z nejakých dôvodov použiť bežný záchod či toaletu. Najčastejšie to býva kvôli absencii odpadu či odpadové rúry alebo v miestach, ktoré nie sú príliš často navštevovaná. Chemická WC sa dajú tiež použiť pri cestovania v karavane.

Chemické WC tiež môže nájsť uplatnenie pre ľudí, ktorí majú obmedzenú pohyblivosť a nedokážem sa sami dostať na klasickú toaletu.

Na trhu nájdete v dnešnej dobe naozaj širokú ponuku rôznych chemických WC. Preto sme pre vás spísali tento článok, v ktorom zhrnieme všetky najpodstatnejšie informácie, ktoré je vhodné poznať pre výber toho najlepšieho chemického záchodu. V tomto článku sme pre vás vybrali 10 najlepších modelov chemických WC.

Výber 10 najlepších chemických WC (2019)

Vybrali sme pre vás 10 najlepších chemických WC, ktoré sú dostupné na našom trhu v tomto roku. Tieto WC sme vyberali podľa hodnotenia zákazníkov. Tieto modely WC sme zoradili do prehľadnej tabuľky v ktorej si môžete zoradiť modely podľa vašich preferencií. Ak preferujete napríklad najlacnejší model, môžete si zoradiť tabuľku podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadObjem odpadovej nádrže (v litroch)Orientačná cena (s DPH v €)Dostupnosť
Thetford Porta Potti Qube 365chemické WC Thetford Porta Potti Qube 3652198,90Zobraziť v obchodoch
Campingaz 20L Portable Toiletchemické wc Campingaz 20L Portable Toilet2078,40Zobraziť v obchodoch
Thetford Porta Potti Qube 165Thetford Porta Potti Qube 1652154,50Zobraziť v obchodoch
Thetford Porta Potti Qube 145Thetford Porta Potti Qube 1451244,80Zobraziť v obchodoch
Thetford Porta Potti Excellence ExcellenceThetford Porta Potti Excellence Excellence21119,40Zobraziť v obchodoch
Thetford Aqua Magic V BravuraThetford Aqua Magic V Bravura-365Zobraziť v obchodoch
SportTeam přenosná 20 LSportTeam prenosná 20 L2059,90Zobraziť v obchodoch
Brunner Optioil 7lBrunner Optitoil Standard734,40Zobraziť v obchodoch
Campingaz Portable toilet 20LCampingaz Portable toilet 20L2078,40Zobraziť v obchodoch
Rulyt 12/20 Lpřenosná toaleta Rulyt 12/20 L2076,80Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávací server Heureka. Na ňom si možno porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia užívateľov u rôznych modelov chemických WC. Ďalej na danom odkazu môžete zistiť, či je daný model skladom. Skladom býva vo viacerých obchodoch.

Test, recenzie a skúsenosti s najlepšími chemickými WC (2019)

Teraz sa poďme podrobnejšie zoznámiť s najlepšími modelmi z porovnania z našej tabuľky, ktorá je vyššie. Zameriame sa na ich parametre a hodnotenia užívateľov a ich názory na tieto toalety.

1. Thetford Porta Potti Qube 365

Thetford Porta Potti Qube 365

Prvým modelom, ktorý sa umiestnil v našom porovnanie, je Thetford Porta Potti Qube 365. Rozmery tohto modelu sú 414 x 383 x 427 cm. Nádrž na čistú vodu má objem 15 l a odpadovú nádrž má objem 21 l. Táto chemická toaleta je veľmi dobre hodnotená zákazníkov. Ide o jednoduchú toaletu, ktorá sa veľmi jednoducho používa.

2. Campingaz 20L Portable Toilet

Thetford Porta Potti Qube 365

Táto toaleta od výrobcu Campingaz je veľmi kvalitným produktom a teda sa umiestnila ako druhý model. Campingaz 20L Portable toilet je toaleta, ktorá sa hodí napríklad do rekreačných centier. Výhodou tohto suchého WC je, že vďaka svojmu vyvýšenému sedadla bude vyhovovať aj väčším jedincom. Tento záchod je schopný uniesť jedinca s hmotnosťou až okolo 130 kg. Tento model je vďaka svojej kvalite aj o niečo drahšie. Ak hľadáte veľmi kvalitný model toalety, je tento model od značky Campingaz dobrou voľbou.

3. Thetford Porta Potti Qube 165

Tretí model v našom porovnanie, tentoraz model Thetford Porta Potti Qube 165. Jedná sa o praktické prenosné WC, ktoré je za veľmi priaznivú cenu. Tento model ponúka prirodzenú sedacie výšku. Model má veľmi dobrú kapacitu odpadovej nádrže. Odpadové nádrž má objem 21 l. Splachovacia nádrž u tohto modelu disponuje objemom 15 l.

4. Thetford Porta Potti Qube 145

Thetford Porta Potti Qube 145

Ďalší model od výrobca Thetford. Tentoraz model Thetford Porta Potti Qube 145. Tento model je vyrobený s dobrým pomerom cena / výkon. Najväčším kladom u tohto modelu je veľmi dostupná cena. Tento model má celkom malé rozmery a nízku hmotnosť. Tento model vďaka svojim veľkostiam nezaberá príliš veľa miesta, takže ho môžete umiestniť skoro kamkoľvek. Čo sa používateľom nepáči u tohto modelu?

Najčastejšie užívatelia vytýkajú príliš nízku výšku celého WC, takže táto toaleta nemusí byť úplne najlepšie pre vyššiu ľudí. Ak hľadáte model, ktorý má dobrú cenu a zároveň má skvelú prenositeľnosť, potom je tento model chemického WC dobrou voľbou.

5. Thetford Porta Potti Excellence Excellence

Thetford Porta Potti Excellence Excellence

Tento model sa dá označiť ako celkom luxusné a veľmi kvalitné chemický záchod. Svoje využitie nájde napríklad v karavanoch. Tento model má objem odpadovej nádrže 21 l. Nádrž na čistú vodu má 15 l. Rozmery tohto chemického záchodu sú 458 x 388 x 450 cm. Jedná sa o toaletu s dobrou Výška k sedenie. Táto toaleta je pohodlná a môže sa rovnať bežným toaletám, na ktoré sme všetci zvyknutí.

6. Thetford Aqua Magic V / Bravura Aqua Magic V vysoký

Thetford Aqua Magic V Bravura Aqua Magic V vysoký

Jedná sa o veľmi kvalitný vstavaný chemický záchod predovšetkým vhodný pre karavany, ktorý sa dá pripojiť na centrálny nádrž karavanu. Tento model sa dá zaobstarať vo vysokom alebo nízkom prevedení.

7. VETRO-PLUS Toaleta VTP 50CHH001200

VETRO-PLUS Toaleta VTP 50CHH001200

Vetro-Plus Toaleta VTP 50CHH001200 je veľmi dobrú chemickú toaletou s dobrým pomerom cena / výkon. Táto toaleta ponúka objem nádrže 18 l. Vie splachovať a objem odpadovej nádrže je 20 l. Táto toaleta je vyrobená z plastu. Táto toaleta je schopná urobiť až okolo 50 spláchnutie. Celková hmotnosť je 15 kg. Užívatelia sú s týmto modelom väčšinovo spokojní.

Ako vybrať chemickú toaletu

K výberu správnej chemické toalety potrebujete poznať niekoľko parametrov. Na tie najdôležitejšie sa poďme teraz zamerať nech viete, ako vybrať najlepší chemické WC.

Typ chemického WC

Môžete si vyberať z dvoch typov chemických WC. Stretnete sa buď s pevne zabudovaným WC alebo s prenosným chemickým WC.

    • Prenosné chemické WC – Tento záchod je vybavený vlastnými nádržami a dá sa tak prenášať. K prevádzke tohto WC budete často potrebovať vodu na splachovanie. Tento typ nie je nutné pripájať k žiadnemu odpadu. Tieto WC majú však nižší objem nádoby.
    • Pevne zabudované WC – Tento typ WC je určený na to, aby bol zabudovaný. Najčastejšie využitie tohto typu je v karavanoch, kde tento záchod zabudujete a napojíte na nádrže v karavane. Výhodou tohto typu je vyššia kapacita pre odpad a ľahká údržba. Tieto modely však majú vyššiu cenu.

Objem odpadovej nádrže

Tento parameter je dôležitým prvkom pri výberu chemického WC. Objem nádrže nám jednoducho hovorí, koľko odpadu je schopný daný model pojať. Najčastejšie sa stretnete s objemom okolo 18 litrov Samozrejme je možné si vybrať modely aj s väčším objemom odpadovej nádrže.

Veľkosť

Môžete sa na trhu stretnúť s modelmi, ktoré majú rôzne veľkosti. Výber veľkosti záleží hlavne na vašich preferenciách. Veľkosť modelu vyberajte podľa toho, kam budete daný záchod umiestňovať. Je však dôležité myslieť na výšku záchodu, pretože tá určuje, ako pohodlné bude sedenie pre vyššie osoby. Pre vyššie osoby je dobré vyberať vyšší záchod.

Cena

Cena chemického záchodu je pre mnoho zákazníkov neoddiskutovateľným parametrom, preto sa zameriame aj na nej. Z akých cien si môžete chemické záchody vyberať? Ceny najlacnejších modelov sa pohybujú do 80 €. Najdrahšie modely môžete zakúpiť aj za cenu vyše 500 €. S cenovkou, ktorá je menšia ako 80 € zakúpite absolútnu väčšinu dostupných záchodov.

Pár slov na záver

V tomto článku sme si povedali o tom, ako vybrať chemické WC. Ďalej sme si povedali aj o tých najlepších modeloch záchodov. Dúfame, že vám náš článok s výberom vhodného chemického záchodu značne pomohol. Tiež dúfame, že vám váš nový chemický záchod bude slúžiť bez problémov a bude pre vás pohodlný.

4.9/5 - (8 votes)

Mohlo by vás zaujímať