Menu Zavrieť

Podsedáky do auta

podsedak-do-auta

Bezpečnosť detí v aute by vždy mala byť vašou najvyššou prioritou. Aby sa zabezpečilo, že deti dorazí bezpečne na miesto určenia, podľa zákona musia deti sedieť na záchytnom bezpečnostnom systéme. Tým je buď autosedačka alebo podsedák. Deti sú oproti dospelým ľuďom v nevýhode vďaka svojej malej výške a váhe. Do 150 cm musia deti sedieť v autosedačke alebo na podsedáku. Podsedáky do auta možno použiť iba ak vaše dieťa váži aspoň 15 kg.Hlavním úlohou podsedáku do auta je zvýšiť posed. Vďaka tomu bude bezpečnostný pás obopínať celé telo dieťaťa. Bezpečnostný pás by rozhodne nikdy nemal viesť okolo krku.

To či je daný podsedák do auta vhodný, záleží hlavne na veľkosti a hmotnosti dieťaťa. Dôležité je spomenúť, že sa nejedná o plnohodnotnú náhradu za klasickú autosedačku. Podsedák do auta nie je toľko bezpečný ako autosedačka. Preto niektorí experti odporúčajú radšej používať autosedačku ako detský podsedák. U podsedáku väčšinou chýba chrbtová opierka

Na druhú stranu staršie deti zvyčajne nechcú ísť v autosedačke alebo je na ne autosedačka moc malá a podsedák môže byť dobrým riešením. Je to dobrá voľba na kratšie vzdialenosti a pri jazde predovšetkým v meste. Ak pôjdete dlhšiu vzdialenosť, zvoľte si radšej autosedačku. Medzi výhody podsedáku patrí malá hmotnosť, dobrá skladnosť a nízka cena.

Na trhu nájdete celý rad rôznych Podsedáky, preto sme pre vás spísali tento článok, kde sa dozviete, ako vybrať podsedák do auta. Pozrieme sa tu na dôležité parametre, ktoré je dobré poznať pre výber kvalitného produktu a tiež sa zameriame aj na dobre hodnotené modely Podsedáky do auta.

Najlepšie podsedáky do auta

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších modelov do auta. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto podsedáky do auta si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadVáhová kategóriaHmotnosť v kgNormaOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Caretero Leo 2016 redPodsedák do auta Caretero Leo 2016 red15 - 36 kg1,4ECE R44/0419,09Zobraziť v obchodoch
4Baby Dino 2018 BeigePodsedák do auta 4Baby Dino 2018 Beige15 - 36 kg1,5ECE 44/0414,08Zobraziť v obchodoch
4Baby Dino 2018 RedPodsedák do auta 4Baby Dino 2018 Red15 - 36 kg1,5ECE 44/0414,08Zobraziť v obchodoch
EurAsia Prasiatko Peppa Pig 2016Podsedák do auta EurAsia Prasiatko Peppa Pig 201615 - 36 kgECE R44/0420,70Zobraziť v obchodoch
Eurasia Princezné 2016 ružováPodsedák do auta EurAsia15 - 35 kgECE R44/0418,80Zobraziť v obchodoch
Eurasia 2017 Máša a MedveďPodsedák do auta EurAsia15 - 36 kg2,52ECE R44/0420,70Zobraziť v obchodoch
Nania Dream 2020 ZebrePodsedák do auta Nania Dream 2020 Zebre15 - 36 kgECE R44/0416,87Zobraziť v obchodoch
Gmini Porus 2019 PlatinePodsedák do auta Gmini Porus 2019 Platine22 - 36 kgECE R44/0425,40Zobraziť v obchodoch
More BASE FIX 2/3 isofix 2020 BlackPodsedák do auta More BASE FIX 23 isofix 2020 BlackECE R44/0457Zobraziť v obchodoch
Caretero Puma Isofix 2017 cherryPodsedák do auta Caretero Puma Isofix 2017 cherryECE R44/0436,99Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaci portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia Podsedáky do auta od ich užívateľov.

Ako vybrať podsedák do auta

Na čo je dôležité myslieť pri výbere podsedáku? Pri výbere sa určite zamerajte na parametre ako je značka výrobcu, váhová skupina, hmotnosť, rozmery, vzhľad, poťah a cena. Vybrať si podsedák nie je zložité, však aj cez to je dobré si nákup vopred premyslieť a nekúpiť hneď prvý model podsedáku do auta, ktorý vám padne do oka. Niektoré produkty nemusia byť kvalitné a bezpečnosť vášho dieťaťa by mala byť maximálna prioritou.
Dôležité je pri výbere hlavne zvoliť taký produkt, s ktorým budete spĺňať zákon.

Vek dieťaťa

Mnoho ľudí si myslí, že vek dieťaťa je dôležitým parametrom. To však neplatí, vek dieťaťa nie je dôležitý pri výbere. Dôležitým parametrom je výška dieťaťa a zároveň jeho váha. Ak sa niekde uvádza vek dieťaťa, možno to brať len ako návod či orientačné hodnotu. Zákon špecifikuje iba výšku a hmotnosť cestujúceho.

Váhová skupina dieťaťa

Keď vyberáte podsedák, je nutné splniť váhovú skupinu udávanú výrobcom. Podsedáky sú ponúkané vo váhových skupinách II a III alebo v ich kombinácii. To zodpovedá deťom, ktoré majú váhu medzi 15 kg a 36 kg. Čo je zhruba od 5 rokov dieťaťa. Pri každom podsedáku by mala byť uvedená váhová skupina pre ktorú je homologovaný.

Aké sú váhové skupiny?

  • Skupina 0 – Táto skupina je do 10 kg dieťaťa. V tejto skupine je nutné použiť vypolstrované vaničky. Táto skupina sa týka detí, ktoré sú staré okolo 1 roka.
  • Skupina 0 + – Skupina do 13 kg.
  • Skupina I – Do tejto skupiny spadajú deti s váhou od 9 do 18 kg. V tejto skupine už môžete zakúpiť autosedačku. V sedačke je dieťa pripútané päťbodovým bezpečnostným pásom.
  • Skupina II – Skupina II pokryje deti s váhou 15 až 25 kg.
  • Skupina III – V tejto skupine sú deti s hmotnosťou od 22 až 36 kg. V tejto a predchádzajúcej skupine možno väčšinou použiť podsedák do auta.

Isofix

Pri výbere podsedáku do auta môžete naraziť na výraz isofix. Ide o bezpečnostný systém, ktorý umožňuje daný model podsedáku pevne fixovať vďaka čapom. Vďaka tomu sa podsedák nemôže hýbať a je pre vaše dieťa teda oveľa bezpečnejšie ako podsedáky bez isofixu. Nevýhodou tohto prevedenia podsedáku s Isofixom je vyššia cena a menší výber modelov. Ďalej musí byť aj vaša konvenčných vybavené systémom Isofix.

Vzhľad

Vzhľad bude dôležitý najmä pre vaše dieťa. Môžete si vyberať modely Podsedáky v rôznych farbách a môžu mať rôzny potlač. Možno si vybrať produkty sa vzhľadom i rôznych rozprávkových postavičiek. Niekedy deti môžu odmietať jazdiť na podsedáku, preto je dobré vybrať pre nich produkty s dobrým vzhľadom, ktoré sa budú deťom páčiť.

Opierky podsedáku

Na trhu narazíte na modely s lakťovými opierkami. Tie dokážu značne zvýšiť komfort a môžu byť aj polstrované čo ešte zvýši pohodlie pri cestovaní autom. V dnešnej dobe má lakťovej opierky veľa dostupných modelov.

Polstrovanie podsedáku

Pri jednotlivých modelov sa tiež líšia ich polstrovanie. Ak je polstrovanie nedostatočné, nemusí byť podsedák pre vaše dieťa moc pohodlný. Vyberajte teda produkt s dostatočným polstrovaním. Ďalej je dobré, pokiaľ ide poťah zložiť a vyprať v práčke.

Podsedák a hmotnosť

Hmotnosť podsedáku nie je nijako vysoko dôležitým parametrom. Hmotnosť sa líši u každého modelu. Podsedák budete zrejme veľmi často prenášať a záleží na vás, či bude hmotnosť pre vás dôležitá. Podsedák váži priemerne okolo 1,5 kg, čo nie je veľa. Niektoré modely môžu byť aj oveľa ľahšia.

Cena

Koľko peňazí je nutné investovať do nového podsedáku? To záleží na parametroch, ktoré sú pre vás dôležité. Podsedák je oveľa lacnejšie variantom než klasická autosedačka. Najlacnejšie podsedáky sa dajú zaobstarať už za cenu do 400 € s DPH. Tie drahšie modely budú stáť aj niečo vyše 1 000 € s DPH. Líšiť sa bude hlavne to, aké majú dané modely polstrovanie a tiež či majú lakťovej opierky. Výrazne cenu ovplyvňuje aj to, či majú systém Isofix. Najdrahšie na našom trhu sú modely s Isofixom.

Podsedák do auta a pár slov záverom

V tomto článku sme sa zamerali na výber a porovnávanie najlepších modelov Podsedáky do auta. Dozvedeli ste sa, že je potrebné splniť zákonné požiadavky na hmotnosť a výšku dieťaťa. Ďalej sme sa pozreli na jednotlivé parametre Podsedáky. Výber tohto produktu určite pre vás nebol ľahký, ale dúfame, že sme vám pomohli vybrať ten najlepší podsedák do auta. Dúfame, že vám tento produkt dostatočne ochráni vaše dieťa na cestách.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z internetových obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu portál Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom podsedáku do auta.

4.7/5 - (8 votes)

Mohlo by vás zaujímať