Menu Zavrieť

Napeňovač mlieka

elektricky-napenovac-mlieka

Napeňovač mlieka je malý kuchynský spotrebič, ktorý je veľmi užitočný pre všetkých milovníkov kávy. Bez peniče mlieka si môžete nechať zdať o káve cappuccino a latte. Sa studeným mliekom z chladničky proste cappuccino nevytvoríte. Pena u cappuccina je základ.

Napenené mlieko sa dá tiež použiť ako doplnok k iným druhom kávy a možno ho využiť aj na prípravu dezertov. Pokiaľ chcete mať kávu ako z kaviarne, bez peniče mlieka sa jednoducho nezaobídete. Napeňovač mlieka je dobrou alternatívou k veľkému a drahému kávovaru, ktorý je touto funkciou zvyčajne vybavený.

Tento prístroj je známy aj pod týmito menami: penič mlieka, šľahač mlieka alebo šľahač na mlieko.

V tomto článku sa pozrieme na to, ako vybrať napeňovač mlieka. Zameriame sa na dôležité parametre, ktoré je dobré poznať pri výbere tohto spotrebiča. Potom sa pozrieme aj na tie najlepšie dostupné modely napeňovača mlieka. Tým vám ušetríme čas, pretože vyznať sa v jednotlivých modeloch a parametroch nemusí byť vôbec jednoduché, pretože na trhu je dostupných veľa produktov pre napeňovanie mlieka.

Najlepšie napeňovače mlieka

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších napeňovačov mlieka. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto napeňovača mlieka si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH.

NázovVzhľadTypPríkon (W)Kapacita (v ml)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
ECG NM 115Napeňovač mlieka ECG NM 115Elektrický50024029,90Zobraziť v obchodoch
Clatronic MS 3326Napeňovač mlieka Clatronic MS 3326Elektrický60045054,80Zobraziť v obchodoch
ECG NM 216Napeňovač mlieka ECG NM 216Elektrický65050040,00Zobraziť v obchodoch
ROHNSON R-500Napeňovač mlieka ROHNSON R-500Ručné1511,90Zobraziť v obchodoch
Sencor SMF 2020WHNapeňovač mlieka Sencor SMF 2020WHElektrický45020028,69Zobraziť v obchodoch
DeLonghi EMF2.BKNapeňovač mlieka DeLonghi EMF2.BKElektrický42014069,13Zobraziť v obchodoch
PHILCO PHMF 1050Napeňovač mlieka PHILCO PHMF 1050Elektrický45010023,90Zobraziť v obchodoch
Nespresso Aeroccino 4Napeňovač mlieka Nespresso Aeroccino 4Elektrický49086,00Zobraziť v obchodoch
KRUPS XL20004ENapeňovač mlieka KRUPS XL20004EElektrický50015099,90Zobraziť v obchodoch
JURA šľahač mliečnej penyNapeňovač mlieka Jura Automatický šlehač na mlieko Hot & ColdElektrický65025099,00Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na porovnávaciu portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia napeňovača mlieka od ich užívateľov.

Ako vybrať napeňovač mlieka

Lahodná káva s penou nie je len skvelým spôsobom, akým začať pekný deň, ale tiež ideálny návrhom, na čo pozvať vašich priateľov. Takýto nápoj nielen dobre vyzerá, ale aj skvele chutí. Naproti tomu káva s klasickým nenapěněným mliekom nemá taký krásny vzhľad ani chuť.

Jedine s ohriatym a potom pekne napeneným mliekom, jemným korením a posypaným sypaním vytvoríte skvelú kávu ako z profesionálnej kaviarne.

Prevažná väčšina tlakových kávovarov je vybavená funkciou na penenie mlieka, ale nemusíte kupovať celý stroj na prípravu espressa len preto, aby ste napenila mlieko.

V tejto časti článku vám povieme, ako si vybrať penič mlieka.

Typ peniče mlieka

Na trhu sú k dispozícii rôzne typy tohto produktu. Možno si vybrať tieto modely: Elektrické, indukčné, manuálne a piestové peniče mlieka.

Nižšie uvádzame najdôležitejšie parametre pri každom type zvlášť. Vďaka záznamu výhod a nevýhod, ktorý sme zhromaždili, sa môžete ľahko rozhodnúť, ktorý typ peniče mlieka je dobré ideálne zvoliť. Musíte vedieť, že neexistuje nič také ako dokonalý prístroj na tvorbu peny z mlieka. Pre niekoho je cena dôležitejšie a pre ostatné je zasa dôležitá kapacita zariadenia a jeho funkčnosť.

Elektrický typ

Elektrické modely napájané z elektrickej siete pomocou kábla a sú veľmi populárnym typom. Príprava je veľmi jednoduchá a prebieha automaticky. Vďaka tomu tento typ patrí medzi najdrahšie.

Takéto zariadenie má svoju vykurovaciu základňu a rôzne nastavenia. Ak chcete napeniť mlieko, nemusíte ho vopred ohrievať v hrnci. Zostane na vás menej umývanie a príprava peny zaberie oveľa menej času.

Jediné, čo musíte urobiť, je naliať akýkoľvek druh mlieka do misky a potom stlačiť tlačidlo. A to je všetko! Práve tieto modely sú považované za najlepšiu ponuku peniace na našom trhu. Bohužiaľ je pre mnoho ľudí ich cena príliš vysoká.

Pri nákupe takéhoto zariadenia venujte pozornosť jeho výkonu. Zvyčajne je to okolo 500 Wattov. Dôležitá je tiež kapacita takéhoto napeňovača mlieka.

Ak je model príliš malý, napríklad vo veľkosti len okolo 150 ml, je ťažké hovoriť o praktickosti takéhoto modelu. Najobľúbenejšie sú modely s kapacitou okolo 0,5 l, ale na trhu nájdete ešte o niečo väčšiu kapacitu, ktorá bude ideálny pre rodinné stretnutia, kedy sa zíde väčší počet pijanov kávového nápoja.

Elektrický typ bez kábla

Ďalším typom je bezdrôtový elektrický model, ktorý je napájaný z batérie. Takéto zariadenie je menej účinné ako káblové zariadenia a jeho maximálna kapacita je obvykle okolo 300 ml. Napriek tomu je to zaujímavý typ napeňovača. Ak ste milovníkom kávy a nemôžete si predstaviť deň bez svojho obľúbeného nápoja s napeneným mliekom, je toto vybavenie pre vás veľmi dobrou voľbou. Možno ho prevážať kamkoľvek. Musíte však pamätať na pravidelné nabíjanie. Tento typ je ideálny pre cestovateľov.

Indukčné typ

Umožňujú napeniť mlieko pomocou indukčného zahrievania. Takéto zariadenia sú považované za veľmi účinná, aj keď ich nevýhodou je relatívne malá kapacita. Väčšina z nich vám umožní napeniť okolo 150 až 250 ml mlieka v jeden okamih. Táto technológia vyniká rovnomerným ohrevom mlieka. To urýchľuje ohrev a šetrí dobu ohrevu a ušetrí spotrebu elektrickej energie.

Ručné typ

Takéto modely sú zvyčajne napájané z batérie. Tieto zariadenia sú malé a nie sú príliš drahá, hoci veľa záleží na výrobcovi a výkonu. Skôr sa jedná o šľahač než skutočný penič mlieka. Ale svoju prácu zvládne dobre. Čím lepšie má parametre, tým viac vás bude stáť.

Nevýhodou takéhoto typu je, že musíme najprv zahrievať mlieko v hrnci sami. Súčasne je potrebné poznamenať, že nie je schopný napeniť príliš veľa mlieka naraz.

Pri výbere takéhoto produktu skontrolujte jeho kryt a či je možné ho umyť pod tečúcou vodou. Musíte tiež vedieť, že je dôležité správne zahriať mlieko na požadovanú teplotu. Nemožno ho variť. Profesionáli odporúčajú penenie mlieka pri teplote okolo 60 až 65 ° C.

Z tohto vyplýva, že pre správnu prípravu budete potrebovať aj kuchynský teplomer. Naviac vám pri príprave vznikne pomerne veľké množstvo špinavého nádoby, ktoré potom budete musieť umyť.

Manuálne piestový typ

Skladajú sa z uzavretej nádoby s vekom a ručným peniace – piest sa hýbe manuálne. Takéto zariadenia majú špeciálnu konštrukciu, ktorá uľahčuje odlievanie už napeneného mlieka. Piest musíte ručne stláčať hore a dolu dokiaľ mlieko nezhustne. Zahrieva sa na sporáku či inom ohrievači. Ovláda sa teda iba ručne.

Musíte si však uvedomiť, že takéto modely nie sú príliš veľké, takže môžete naraz napeniť pomerne malé množstvo mlieka.

Objem nádobky

Objem nádobky na mlieko budete riešiť u všetkých typov okrem ručného šľahača na mlieko, pretože ten žiadnu nemá. Objem nádobky určuje to, koľko mlieka ste schopní napeniť v jeden okamih. Tento parameter ovplyvní hlavne fakt, pre koľko ľudí chcete kávu pripraviť a koľko mlieka budete potrebovať. Možno si vybrať objem s veľmi malou kapacitou, tak i s veľkou. Za malú kapacitu možno považovať modely s objemom okolo 200 ml. Veľká kapacita je okolo 1 litra.

Materiál

Na materiáli záleží. Kvalita a typ materiálu ovplyvňuje jednoduchosť umývanie a čistenie. Najlepší materiál v tomto ohľade je nerezová oceľ.

Príkon

S príkonom sa stretnete len pri elektrických modelov napeňovača. Príkon ovplyvňuje aj výkon prístroja. Čím vyššia bude mať daný model výkon, tým rýchlejšie sa mlieko zahreje. Modely s nízkym výkonom môžu mať tiež problém s tučným mliekom.

Príslušenstvo a funkcie

Speňovače mlieka môžu mať rôzne funkcie a príslušenstvo rovnako ako aj ostatné spotrebiče a produkty. Aké funkcie a príslušenstvo sú k dispozícii? Na to sa poďme teraz pozrieť.

  • napeňovanie studeného mlieka – Niektoré modely umožňujú napeňovanie aj studeného mlieka. Takéto modely zvyčajne ponúkajú variantu napenenie studeného aj ohriateho mlieka.
  • Nastavenie nápoje – Možno si vybrať napenenie pre viac druhov nápojov. Napríklad Cappuccino, Caffé Latte a ďalšie.
  • Displej – Displej vám ukáže aktuálne informácie a rôzne nastavenia.
  • Diódy – Diódy vás budú informovať o aktuálnom stave napeňovanie.

Cena

Cenové rozpätie pre napeňovača mlieka je pomerne veľké. Ceny manuálnych ručných modelov začínajú od 8 € s DPH za kus a končí na 20 €. Káblová a bezdrôtová elektrické zariadenia sú najdrahšie, pretože stojí až 160 € s DPH. Dobrý piestový model stojí okolo 40 € a indukčné model okolo 25 € s DPH.

Aké značky peniča mlieka nájdeme na trhu?

Poďme sa pozrieť na to, ktoré značky penice na mlieko možno nájsť na našom trhu. Väčšina výrobcov vyrába aj klasické kávovary a kanvičky na kávu.
V zásade je každý výrobca kávovarov zapojený do výroby napeňovač mlieka.

ECG

Pod značkou ECG nájdete tovar za tú najlepšiu možnú cenu. Od značky zakúpite atraktívne výrobky, ktoré sú dostupné naozaj pre každého. Od ECG zakúpite veľmi cenovo výhodné peniče mlieka, ktoré sú zároveň aj dobre hodnotené zákazníkov. Napríklad model ECG NM 115 je veľmi dobre hodnotený.

Clatronic

clatronic-logo

Clatronic je na našom trhu už známou značkou po niekoľko rokov, ktorá si získala na obľube u českých zákazníkov. Môžete si u nej zakúpiť ako veľmi lacné modely, ktoré sú dostupné pre každého, tak i kvalitné a drahšie modelový rad. U značky Clatronic si tak každý nájde model, ktorý bude presne pre neho. Hlavnými cieľmi tejto značky sú kvalita a atraktívny dizajn. Vďaka týmto prioritám si zakúpite vzhľadné modely, ktoré vám budú slúžiť po mnoho rokov.

Sencor

Značka Sencor pochádza pôvodne z Japonska. Zaoberá sa predajom a výrobou spotrebného tovaru a vznikla v roku 1969. Od 90. rokov túto značku vlastní česká firma Fast ČR. Sencor sa zaoberá predajom mnohých spotrebičov, ktoré sú cenovo dostupné. Od tejto značky zakúpite aj napeňovača mlieka, ktoré sú dobre cenovo dostupné. Na trhu nájdete populárne modely od Sencor.

Ako používať napeňovač mlieka?

Z nášho článku ste sa dozvedeli, aké elektrické a ručné napeňovača sú dostupné na trhu. Je prirodzené, že používanie oboch zariadení je mierne odlišný. Ak sa rozhodneme kúpiť model s elektrickým pohonom, je potrebné mať na pamäti niekoľko vecí. Najprv pripojte stroj k zdroju energie. Predtým sa uistite, že je zariadenie v správnej polohe. Ak nedrží dobre na povrchu dosky, môže spadnúť na podlahu a poškodiť sa. Nádoba, v ktorej sa napěněňuje, musí byť naplnená mliekom. Nesmiete prekročiť rysku s maximálnou hodnotou. Potom nádobu umiestnite na základňu napeňovača.

Stojí za to sa uistiť, že je nádoba dobre pripojená. Ďalším krokom je zapnutie príslušného tlačidla pre spustenie zariadenia a procesu napeňovanie. Počkajte niekoľko minút a mlieko bude pripravené.

Aké mlieko použiť na napenenie?

Aké mlieko je vhodné používať k napenenie? Profesionáli najčastejšie uvádzajú mlieko s 3% obsahom tuku. S takým obsahom tuku dokážete vytvoriť prakticky dokonalé a našuchorené napenené mlieko. Môžete tiež nájsť aj špeciálny druh mlieka, ktorý je určený špeciálne na penenie. Toto mlieko má vyšší obsah bielkovín. Nevýhodou je vysoká cena a malá dostupnosť. Pri príprave je tiež dôležitá teplota, ktorá by mala byť okolo 65 °C.

Ako sa starať o penič na mlieko?

Pri použití peniče na mlieko nesmieme zabúdať ani na starostlivosť o prístroj. Dôkladné čistenie zariadenie zaručuje účinnosť stroja a chráni ho pred možnými poruchami. Čo použiť na zabezpečenie správnej úrovne hygieny a čistoty? Po každom použití peniče ho dôkladne očistite. Nesmie v ňom zostať žiadna zvyšková pena. Oddeľte nádobu od základne a pomocou jemných čistiacich prostriedkov vnútro vyčistite. Takisto sa oplatí občas utrieť aj základňu handričkou.

Napeňovač mlieka a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako vybrať napeňovač mlieka. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového napeňovača mlieka pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model pre napenenie mlieka, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady. Dúfame, že pena s týmto prístrojom bude dokonalá. Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom peniče mlieka.

5/5 - (3 votes)

Mohlo by vás zaujímať