Menu Zavrieť

Autonabíjačky

autonabijacky

Každý majiteľ automobilu sa už aspoň raz stretol so situáciou, kedy vozidlo pri pokuse o štartovaní v mrazivom ráne alebo po počúvaní rádia s vypnutým motorom odmietlo spolupracovať pri pokuse o naštartovanie. To je pre každého vždy šok. A to aj v prípade, ak ste vyježděným vodičom, ktorý si myslí, že ho už nikdy nič nemusí prekvapiť. Ne-účastníkov auto ale prekvapí každého. Vo väčšine prípadov nejde o chybu poškodené autobatérie, ale iba o vybitú batériu vo vašom vozidle.

Nová autonabíjačka sa o všetko postará. Stačí ju zastrčiť do elektrickej zásuvky a váš akumulátor sa jednoducho nabije. Nie je na tom nič zložité. S plne nabitou batériou si budete užívať každú zábavku bežného motoristov. Cesty na nákupy, výlety, cesty do práce. S novou autonabíjačkou sa vybitého akumulátora už nemusíte obávať.

Mnoho majiteľov automobilov sa už na nadchádzajúcu zimu pripravuje – vymieňame pneumatiky, prevádzkové kvapaliny vo vozidlách, kupujeme nové škrabky na okná. Prečo si teda vopred nekúpiť autonabíjačku, pokiaľ ju ešte nemáte, alebo vymeniť starú a opotrebovanú za novú?

Preto sme pre vás spísali tento článok, kde sa dozviete, ako vybrať novú autonabíjačku. Pozrieme sa tu tiež na najlepšie modely autonabíječek, ktoré môžete nájsť na našom trhu. Modely sme zoradili podľa hodnotenia užívateľov a ich recenzií.

Autonabíjačky: Porovnanie 10 najlepších nabíjačiek akumulátorov do auta podľa hodnotenia zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších autonabíječek. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto autonabíjačky si môžete následne zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie autonabíjačku.

NázovVzhľadTyp autonabíjačkyOrientačná cena (s DPH)Dostupnosť
CTEK MXS 5.0Autonabíjačka CTEK MXS 5.0Nabíjačka69,08Zobraziť v obchodoch
Bosch C3 6V/12VAutonabíjačka Bosch C3 6V/12VNabíjačka49,99Zobraziť v obchodoch
Optimate 4 DUALAutonabíjačka Optimate 4 DUALNabíjačka58,96Zobraziť v obchodoch
Gude GAB 10A BOOST 12V/6VAutonabíjačka Gude GAB 10A BOOST 12V/6VNabíjačka38,99Zobraziť v obchodoch
Bosch C7 12/24V 7AAutonabíjačka Bosch C7 12/24V 7ANabíjačka67,3Zobraziť v obchodoch
Compass 8A 6/12VAutonabíjačka Compass 8A 6/12VNabíjačka31,14Zobraziť v obchodoch
TecMate OptiMate 6Autonabíjačka TecMate OptiMate 6Nabíjačka93,11Zobraziť v obchodoch
Kraft Dele KD1910Autonabíjačka Kraft Dele KD1910Nabíjačka55,99Zobraziť v obchodoch
Road Star TE04-0242Autonabíjačka Road Star TE04-0242Nabíjačka24,99Zobraziť v obchodoch
Güde GAB 12V-15A-BOOSTAutonabíjačka Güde GAB 12V-15A-BOOSTNabíjačka50,31Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia autonabíječek od ich užívateľov.

Ako si vybrať autonabíjačku?

Batérie v priebehu času stráca energiu a niekedy to súvisí s naším štýlom jazdy – zabúdame vypínať svetlá, rádio a vonku sú nízke teploty, ktoré znižujú účinnosť batérie.

Samozrejme existujú situácie, keď neexistuje žiadna iná možnosť – musíte batériu vymeniť za novú, ale vo väčšine prípadov ju stačí nabiť. Môžeme ísť k mechanikovi alebo jednoducho kúpiť autonabíjačku.

Naozaj stojí za to mať takéto zariadenie v garáži či doma a v zime ho môžete dokonca nechať v aute, zvlášť keď je staré a batérie sa vybíja častejšie, než by sme chceli. Ak chcete vedieť, akú nabíjačku do auta zvoliť, prečítajte si náš článok. Dozviete sa tu najdôležitejšie parametre pre správny výber novej autonabíjačky.

Typy autonabíječek

Než sa rozhodnete kúpiť novú autonabíjačku, musíte vedieť, aké typy nabíjačiek do auta nájdeme na trhu. Jedná sa o klasické, trakčné a mikroprocesorová zariadení.

  • klasické nabíjačkysú najlacnejšie a najjednoduchšie zariadenia, ktoré majú transformátor bez elektronických súčiastok. Sú vhodné pre nabíjanie batérií v osobných automobiloch. Ak sa rozhodnete pre taký model, vyberte ten, ktorý má ochranu proti skratu.
  • trakčné nabíjačky sú ideálne, keď potrebujete dobiť veľkú batériu, a to aj v automobiloch s elektrickým pohonom.
  • mikroprocesorové nabíjačky sú pokročilejšie než tie klasické nabíjačky, majú početné ochrany, vrátane stabilizácie nabíjacieho napätia batérie, rôznych systémov, regulácia prúdu atď.
  • automatické nabíjačky– Nabíjačka kontroluje prakticky všetko za vás. Automaticky sa vypne a zaisťuje prakticky všetku bezpečnosť.

Autonabíjačka a typ batérie

Je potrebné poznamenať, že autonabíjačky by mala byť vybraná podľa typu batérie používané vo vozidle. Existujú zariadenia pre olovené a gélové batérie. Zároveň je potrebné zdôrazniť, že modely s mikroprocesormi sú väčšinou univerzálne, preto sa väčšina ľudí rozhodne si ich kúpiť.

Napätie a prúd

Medzi parametre, ktoré by nás mali upútať pozornosť, patrí výstupné a napájacie napätie a tiež nabíjací prúd (špičkový a efektívne). Napätie sa udáva vo voltoch. Je nevyhnutné, aby sa napätie nabíjačky rovnalo napätie batérie, preto potrebujeme 12 voltovej nabíjačku pre 12 voltovej batériu. Ak máte iba osobný automobil, je najlepšie 12 voltovej vybavenia.

Treba však poznamenať, že batérie v motocykloch, traktoroch a nákladných automobiloch sa líšia. Na trhu nájdeme zariadení s napätím 6/12 V a 12 V / 24 V. Štandardné napájacie napätie je 230 V

Nabíjací prúd a efektívny prúd je uvedený v ampéroch. Nabíjací prúd je vyššia, ale ten efektívna prúd je pre nás najdôležitejšia. Odborníci odporúčajú, aby nabíjací prúd bol 1/10 kapacity batérie. Pokiaľ je teda kapacita batérie 100 Ah, prúd by mal byť 10 A.

Veľkosť a hmotnosť autonabíjačky

Tento parameter asi nebude tým prvým parametrom na ktorý sa budete pozerať. Hoci veľkosť nabíjačky a hmotnosť majú druhoradý význam, mnoho súkromných užívateľov a majiteľov opravený automobilov zdôrazňuje, že malé a ľahké zariadenie (cca do 3 kilogramov) je praktickejšie, pretože môže byť prepravované v kufri a ľahko prepravuje. Ľahké a malé nabíjačky jednoducho schováte do kufra auta.

Funkcia mikroprocesorových autonabíječek

V prípade mikroprocesorových autonabíječek by mala byť voľba veľmi dobre premyslená, pretože tieto zariadenia majú viac možností.

Odporúča sa, aby nabíjačka mala automatické riadenie nabíjacieho prúdu, ochranu pred poškodením spôsobeným skraty, systém odsírenie batérií, systém prevádzky vyrovnávacej pamäte a tak ďalej. Rovnako je užitočná možnosť súčasného nabíjania dvoch batérií.

Ďalším problémom je ampérmeter, ktorý zobrazuje nabíjací prúd a napätie – všetky nabíjačky by mali mať tento prvok bez ohľadu na typ. Ampérmeter ovplyvňuje pohodlie a bezpečnosť nabíjanie.

Mnoho pokročilejších zariadenie má rôzne programy nabíjania, vrátane zimného režimu alebo regenerácie veľmi vybitých batérií.

Funkcie a príslušenstvo autonabíječek

Moderné nabíjačky do auta majú vo vybavení zvyčajne LCD displeje, ktoré umožňujú sledovať napätie, nabíjací prúd, kapacitu batérie, úroveň nabitia, systém regulácie výkonu a mnoho ďalších užitočných informácií.

Je dôležité, aby bol displej pomerne veľký, čitateľný a správne popísaný. Najlepšie nabíjačka do auta je tá, ktorá zaisťuje pohodlie a bezpečnosť pri nabíjaní.

Jednoduchosť použitia a ovládanie

Pre mechaniky nie je prevádzka ani veľmi komplikované autonabíjačky veľkým problémom, ale pre neskúsenú osobu, ktorá takéto zariadenie používa len čas od času, je veľmi dôležité, aby sa autonabíjačka dala používať veľmi jednoducho. Preto stojí za to vybrať si takú autonabíjačka, ktorá má tlačidlá dobre popísaná a pripojenie nabíjačky k batérii by malo byť čo najviac jednoduché.

Autonabíjačka a jej cena

Cena určite bude zaujímať každého zákazníka. Koľko by vás mala nová autonabíjačka stáť peňazí? Dnes si môžete na trhu vybrať veľmi lacné nabíjačky, ktoré svojou cenou neprekročí 40 € s DPH. Aby bolo jednoduché sa v rôznych cenách vyznať, roztriedili sme pre vás modely do 3 cenových kategórií. Poďme sa pozrieť na to, čo každá z nich ponúka za modely nabíjačiek do auta.

Cena nabíjačky do auta do 100 € s DPH

Táto cenová kategória vám ponúkne autonabíjačky, ktoré sú vhodné pre osobné automobily. Vyberiete si tu aj modely, ktoré sú vhodné pre nabíjanie motocyklov. Tieto modely z tejto cenovej kategórie majú nabíjací prúd, ktorý sa pohybuje od 0,8 A do 8 A.

Autonabíjačky v najnižšej cenovej relácii nemajú veľa funkcií. Preto u nich nečakajte LCD displej ani pokročilú diagnostiku.

Cena nabíjačky do auta od 100 € s DPH do 150 € s DPH

Ak využijete autonabíjačku častejšie či ju požičiavate svojim známym, potom si vyberiete nabíjačku pravdepodobne v tejto cenovej kategórii. Vyberiete si tu modely, ktoré sú určené ako pre osobné automobily, tak i motocykel i nákladiaky. Vyberiete si tu aj automatické nabíjačky, ktoré sú vybavené mnohými zaujímavými funkciami a doplnkami ako je napríklad LCD displej a kompatibilita s mnohými rôznymi batériami. Vyberiete si tu aj multifunkčné modely nabíjačiek pre automobily.

Cena nabíjačky do auta nad 150 € s DPH

Táto cenová kategória vám ponúkne modely, ktoré sú určené skôr pre profesionálne použitie. Sú vhodné pre profesionálnych vodičov, predajca áut, automechanikov a ďalšie profesie. Tieto modely sú určené pre náročný a častý prevádzku. Úplne tie najdrahšie nabíjačky do auta sa môžu predávať aj za cenu, ktorá prekročí aj viac ako 700 €.

Autonabíjačky a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať novú nabíjačku do auta. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výberu novej autonabíjačky pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitnú nabíjačku, ktorá bude fungovať presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady a nabije vám autobatériu vždy, keď bude treba.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe novej nabíjačky do auta zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom autonabíjačky. Dozviete sa tam tiež, ktoré nabíjačky do auta sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

4.5/5 - (18 votes)

Mohlo by vás zaujímať