Menu Zavrieť

Tyčové vysávače

Tycove-vysavace

Obsah článku

Tyčové vysávače sú elegantné vysávače so štíhlou líniou.

S tyčovými vysávačmi sa jednoducho manipuluje. Ďalšou výhodou je ich výborná skladnosť – môžete ich zložiť na polovičnú výšku a uložiť do skrinky alebo postaviť za dvere upratovacie komory.

Množstvo typov a dizajnových prevedení tyčových vysávačov uspokojí aj požiadavky najnáročnejších zákazníkov. Môžete si zaobstarať tyčový vysávač v sieťovom prevedení alebo vysávač akumulátorový, s ktorým pohodlne vyčistíte aj horšie dostupné miesta, ako napríklad pavučiny na strope alebo vysokej schody.

Tyčové vysávače sú vhodné pre vysávanie hladkých podlahových plôch. Výkonnejšie modely zvládnuť skvele vyčistiť aj koberce.

Obľúbené sú tyčové vysávače 2 v 1, ktoré v sebe kombinujú ručné aj tyčový vysávač. Existujú tiež vysávače 3 v 1 kombinujúci v sebe ručné aj tyčový vysávač a navyše majú funkciu parného vysávača. Jedným ťahom sa tak zbavíte nielen nečistôt, ale aj zaschnutých škvŕn od vyliatych nápojov či odtlačkov labiek vašich zvieracích maznáčikov.

Tyčové vysávače: Porovnanie 10 najlepších tyčových vysávačov podľa hodnotenia zákazníkov

V tomto porovnaní sme pre vás vybrali 10 najlepších tyčových vysávačov. Ako sme ich vyberali? Vybrali sme ich podľa hodnotenia a dostupných recenzií používateľov a zákazníkov. Tieto modely sme následne zoradili do prehľadnej tabuľky. Tieto tyčové vysávače si môžete zoradiť podľa vašich preferencií. Ak vás napríklad zaujíma nízka cena, môžete si zoradiť produkty podľa orientačné ceny s DPH a vybrať si tak najlacnejšie a zároveň najlepšie tyčový vysávač.

NázovVzhľadPríkon (W)Hlučnosť (dB)Dobíjacie vysávač?Mokré vysávanie?Hmotnosť (kg)Orientačná cena (s DPH)Dostupnosť
Rovus Storm Vac 2v1Tyčový vysavač Rovus Storm Vac 2v150082NieNie2,3838,4Zobraziť v obchodoch
Sencor SVC 8621TITyčový vysavač Sencor SVC 8621TI11078ÁnoNie2,496Zobraziť v obchodoch
Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01Tyčový vysavač Philips PowerPro Aqua 3v1 FC6408/01?83ÁnoÁno4,7219Zobraziť v obchodoch
Sencor SVC 8618GDTyčový vysavač Sencor SVC 8618GD10078ÁnoNie2,387Zobraziť v obchodoch
ETA Moneto 0449 90000Tyčový vysavač ETA Moneto 0449 900009580ÁnoNie3,179Zobraziť v obchodoch
Gorenje SVC180FWTyčový vysavač Gorenje SVC180FW?72ÁnoNie3,5129Zobraziť v obchodoch
Makita DCL 180 ZTyčový vysavač Makita DCL 180 Z??ÁnoNie1,234,43Zobraziť v obchodoch
Hoover HF122RH 011Tyčový vysavač Hoover HF122RH 011??ÁnoNie2,499Zobraziť v obchodoch
ETA MILIO 2446Tyčový vysavač ETA MILIO 24468083ÁnoNie499Zobraziť v obchodoch
CONCEPT VP 4200Tyčový vysavač CONCEPT VP 420010079Áno3,3149Zobraziť v obchodoch
Po kliknutí na odkaz „Zobraziť v obchodoch“ budete presmerovaný na portál Heureka.sk. Na ňom si môžete porovnať ceny jednotlivých obchodov a prečítať si recenzie a hodnotenia tyčových vysávačov od ich užívateľov.

Pre koho je tyčový vysávač vhodný?

Tyčový vysávač uvítajú iste rodiny s malými deťmi, s domácimi miláčikmi alebo obyvateľov menších bytov. Tyčový vysávač je vhodný k častému vysávanie, pretože ho máte vždy po ruke a môžete priebežne odstraňovať rozšliapanie sušienky, zvieracia srsť, rozsypaný cukor na kuchynskej linke, omrvinky na sedačke alebo hlinu z kvetináča. Tyčové vysávače sú ideálne do domácností, kde prevažujú hladké podlahové krytiny. Vo variante s mopom podlahy môžete umývať a s pomocou parnej funkcie likvidovať baktérie a choroboplodné zárodky z podlahy.

Najdôležitejším parametrom pri výbere tyčového vysávača je jeho účinnosť. Všeobecne možno povedať, že tyčové vysávače sú menej účinné, než vysávača klasické. Predovšetkým pri vysávaní kobercov. Niektoré modely tyčových vysávačov sa však už účinnosti klasických vysávačov blíži.

Ak nie je u vysávača uvedená trieda trieda účinnosti, znamená to, že nie je pre daný typ podláh vhodný.

Dôležitá je aj energetická trieda a spotreba konkrétnych modelov. Väčšina modelov však príliš energie nespotrebujete.

Ak vysávate často, zmerajte sa na hlučnosť vysávača, ktorá u mnohých modelov môže presiahnuť aj 80 dB.

Ďalším parametrom, podľa ktorého sa pri výbere vysávača budete rozhodovať, je objem nádobky či vrecka. Čím menšia nádobka / sáčok, tým častejšie ho budete musieť vyprázdňovať.

Akčný rádius tyčového vysávača udáva, ako ďaleko od zásuvky vysávač dosiahne vysávať. Teda, ako často budete musieť prepájať jeho šnúru zo zásuvky do zásuvky. Akčný rádius vysávača bude zaujímať predovšetkým majiteľov domov a väčších bytov.

Ďalšie vplyv na výber tyčového vysávača má filtrácia (trieda prachových emisií, čiže triedu čistoty vyfukovaného vzduchu) a funkcie a vybavenie, ktorými vysávač disponuje. Niektoré modely majú indikátory naplnenia sáčku, reguláciu sacieho výkonu, hubicu na čalúnenie, štrbinovú hubicu a predlžovacie rúrku. Nadštandardné funkcie a príslušenstvo výrazne zvyšujú komfort používania vysávača a rozširujú možnosti jeho použitia.

Ako vybrať tyčový vysávač?

Ujasnite si, či pre vás bude vysávanie tyčovým vysávačom lepšie a praktickejšie, než vysávanie vysávačom klasickým.

Keď mu sa pre tyčový vysávač rozhodnete, vyberte si, či vám lepšie bude vyhovovať vrecúškové alebo bezsáčková variant, a ako veľký obsah sáčku budete potrebovať.

Nie je filter ako filter – kvalita filtra výrazne ovplyvní účinnosť vysávania. Jednotlivé filtre sa od seba líšia aj výdržou.

Nenechajte sa ovplyvniť údajmi o výkone či príkonu. Účinnosť vysávanie sa odvíja od kvality viac komponentov – kvality filtra, tesnenia atď.

Rozhodnite sa, aké napájanie vám bude vyhovovať lepšie – či pripojenie do elektrickej siete alebo napájanie cez batérie. Napájanie cez batérie umožňuje mobilitu vysávača a jeho použitie takmer kdekoľvek. Tieto typy tyčových vysávačov však mávajú nižší výkon.

Tyčový vysávač a jeho napájanie

Tyčové vysávače môžu byť napájané zo siete napájacím káblom alebo bezdrôtové, akumulátorové.

Bezdrôtové tyčové vysávače

Bezdrôtové vysávače sú mobilné, mávajú však oproti vysávačom napájaným zo siete, nižší výkon.

U bezdrôtových tyčových vysávačov je potrebné zohľadniť výdrž batérie na jedno nabitie a dĺžku nabíjania.

Aby ste vysali bez nutnosti nabíjania priemerne veľký byt alebo dom, mali by ste si zaobstarať vysávač s výdržou minimálne 30 minút v prevádzke.

Ak vysávate menej často, bude vám stačiť model s dobou nabíjania aj viac ako 10 hodín. Ak však chcete mať vysávač stále po ruke a pripravený na použitie, vyberte si vysávač, ktorý sa nabíja rýchlejšie.

Pri každom vysávače napájaného zo siete, musí podľa nariadenia Európskej únie byť uvedená energetická trieda vyjadrujúce šetrnosť vysávača z pohľadu spotreby energie. Vysávače s najnižšou spotrebou majú triedu účinnosti A. vysávača so spotrebou najvyššej spadajú do triedy účinnosti F.

Tyčové vysávače napájané káblom z elektrickej siete

Vysávače napájané káblom z elektrickej siete, sú oproti vysávačom akumulátorovým, viac výkonné, avšak ich použitie je obmedzené dĺžkou prívodnej šnúry (alebo predlžovací) šnúry od zásuvky.

Preto sa pri výbere vysávača s napájacím káblom zamerajte na jeho dĺžku a akčný rádius. Akčný rádius udáva skutočný dosah vysávača. K dĺžke kábla je teda pripočítaná aj dĺžka sacej tyče. Kábel vysávača do priemerne veľkých priestorov by mal byť minimálne 5 metrov dlhý. Pre vysávanie väčšie plochy, potom minimálne 8 metrov dlhý.

Druh zbernej nádoby a jej objem

Druh zbernej nádoby väčšinou ovplyvňuje charakter tyčového vysávača. Zberná nádoba môže byť umývateľná alebo je vysávač vybavený sáčkom.

Vreckové vysávače

Predtým boli všetky vysávače iba sáčkové. Neskôr vznikli i varianty bezvreckové. Vreckové vysávače bývajú väčšinou výkonnejšie a lepšie zachytávajú nečistoty. Avšak musíte strážiť, kedy sa naplní sáčok a sáčky dokupovať.

Bezsáčkové vysávače

U bezvreckových variantov sú sáčky nahradené zbernou nádobou na nečistoty, ktorú stačí vysypať. Nevýhodou bezvreckových vysávačov je zanášanie filtra, ktorý je pre dobrý prevádzku vysávača opakovane čistiť. Nie sú príliš vhodné pre alergikov, pretože pri vysypávaní nádobky vysávača sa víri prach. Tento typ vysávačov je však ekologickejšie a nie ste odkázaní na neustále dokupovania nových sáčkov.

Objem vrecka tyčového vysávača

U vreckového aj bezvreckového vysávača je dôležitý jeho objem.

Dobre zvolený objem vrecka vám ušetrí prácu s častým vysypaním nádoby alebo dokupovaním nových sáčkov.

  • Do 50 m² – 2 až 2,5 l
  • Do 150 m² – 2,5 až 4 l
  • Nad 150 m² – 4 l a viac

U bezvreckového vysávača voľte objem nádoby minimálne 1,5 litra. Pri menších objemov však musíte počítať s nutnosťou nádobu častejšie vysype.

Filter

Účelom filtrov je, očistiť vzduch, ktorý je z vysávača vyfukovaný, od všetkých nečistôt. Preto filter významne ovplyvňuje kvalitu vysávača. Prevažná väčšina vysávačov je vybavená viacstupňovým systémom filtrácie – vyfukovaný vzduch prechádza cez niekoľko filtrov.

U bezvreckových vysávačov je prvým stupňom filtrácie odstredivá sila vírivého vzduchu. U vysávačov sáčkových je prvým stupňa filtrácie samotný sáčok.

K základnému systému filtrácie sa u väčšiny vysávačov používajú ešte ďalšie filtre – mikrofiltrami. Mikrofiltry sú vyrobené z tkaniny, z molitanu alebo z moderných a kvalitných HEPA filtrov. HEPA filtre zachytia vysoké percento baktérií. HEPA filtre sú teda vhodné pre astmatikov a lergiky. Čím vyššie číslo za názvom filtra je, tým je filtračný systém vysávača lepšie a účinnejšie. Najnovšie vysávače sú vybavené filtre: HEPA 14.

Stretnúť sa môžete ešte s novým označením HEPA filtrov – EPA alebo ULPA. HEPA filtre bývali do čísla 10. Súčasné, účinnejšie, moderné HEPA filtre majú číslo vyššie. Filtre s číslom 10 – 12, sa označujú ako EPA. Od čísla 15 sa označujú ako ULPA. Filtre ULPA sú pre súčasné vysávače až príliš účinné a kvôli vysokému odporu vzduchu by znižovali výkon vysávača.

V nasledujúcom prehľade uvidíte úroveň filtrácie. Teda, koľko percent mikročastíc veľkosti 0,1 – 0,3 mikrometrov filter vie zachytiť.

Skupina filtrov EPA s triedou filtrácie E 10, má účinnosť minimálne 85%.

Skupina filtrov EPA s triedou filtrácie E 11, má účinnosť minimálne 95%.

Skupina filtrov EPA s triedou filtrácie E 12, má účinnosť minimálne 99,5%.

Skupina filtrov HEPA s triedou filtrácie H 13, má účinnosť minimálne 99,95%.

Skupina filtrov HEPA s triedou filtrácie H 14, má účinnosť minimálne 99,995%.

Skupina filtrov ULPA s triedou filtrácie U 15, má účinnosť 99,9995%.

Skupina filtrov ULPA s triedou filtrácie U 16, má účinnosť minimálne 99,99995%.

Skupina filtrov ULPA s triedou filtrácie U 17, má účinnosť minimálne 99,999995%.

Vodné filtrácie

Niektoré vysávače môžu byť vybavené filtračným vodným systémom. U vodného filtračného systému sa vysaté nečistoty zachytávajú v nádrži s vodou. Tento systém je veľmi vhodný pre astmatikov a alergikov, pretože nedochádza k vyfukovanie časti nečistôt späť do ovzdušia vášho obydlia. Je vyfukovaný čerstvý vzduch bez prachu a alergénov. Pri vyprázdňovaní zbernej nádoby tiež nedochádza k víreniu nečistôt do vzduchu. Jednoducho špinavú vodu vylejte.

Rozmery a hmotnosť tyčových vysávačov

Jednou z najväčších výhod tyčových vysávačov je ich nízka hmotnosť a dobrá skladnosť. Pokiaľ budú vysávač používať menej fyzicky zdatní jedinci alebo budete vysávať väčší priestor, nízku váhu tyčového vysávača veľmi oceníte. Vyberte si preto vysávač také váhy, aby sa vám s ním dobre pracovalo.

Pri každom vysávače by mala byť v popise technických špecifikácií uvedená aj jeho presná hmotnosť. Pri nákupe vysávača z e-shopu si dajte len pozor, aby ste nezamenili hmotnosť a rozmer balíka s hmotnosťou samotného vysávača. Pokiaľ si vysávač vyberáte v kamennej predajni, máte veľkú výhodu, pretože si zvolený model môžete vyskúšať, ako sa vám bude držať, a či pre vás nebude príliš ťažký.

Príkon a výkon tyčového vysávača

Pri výbere vysávača si dajte pozor, aby ste nezamenili jeho príkon a výkon. Príkon je množstvo energie, ktorú motor potrebuje pre udržanie svojho chodu. Sací výkon udáva silu, akou je vysávač schopný vysávať. Sací výkon sa udáva vo wattoch (W). Zvyčajne platí, že vyšší sací výkon, tým lepšie. Záleží však aj na niekoľkých ďalších parametroch – pokiaľ má vysávač slabší motor, ale kvalitný filter a dobré tesnenie, môže vysávať rovnako dobre, ako vysávač so silnejším motorom. Výkon vysávača by však mal byť minimálne 300 W. Vysávač by mal tiež disponovať možnosťou výkon regulovať – ​​aby ste si mohli zvoliť zodpovedajúci výkon podľa druhu podlahovej krytiny alebo materiálu, ktorý práve vysávate.

Energetický štítok vysávače

Európska komisia vo februári v roku 2019 zrušila nariadenie o štítkovanie vysávačov. Kým nebude nájdená dostatočne vypovedajúce metóda merania energetickej úspornosti, nesmú výrobcovia ani predajcovia vysávača štítkové. Nasledujúce informácie by vám teda mali poslúžiť len orientačne.

Na energetickom štítku vysávača bolo možné nájsť energetickú triedu vysávača, jeho približnú ročnú spotrebu, hlučnosť, triedu prachových emisií, triedu účinnosti vysávanie kobercov a triedu účinnosti vysávanie tvrdých podláh. Tieto hodnoty sú u tyčových vysávačov zvyčajne horšie, než u klasických vysávačov.

Trieda prachových emisií

Trieda prachových emisií je niekedy uvádzaná aj ako trieda čistoty vyfukovaného vzduchu. Trieda prachových emisií udáva kvalitu filtrácie vysávača. Kvalita filtrácie vysávača je dôležitá predovšetkým pre astmatikov, alergikov a rodiny s malými deťmi. Hodnotenie je značené od A do G. Väčšina tyčových vysávačov však nedosahuje príliš uspokojivé výsledky.

Energetická trieda a spotreba

Energetická trieda je značená písmenami od A do G, pričom A je najlepšie hodnotenie. Ročná spotreba udáva množstvo energie v kilowattoch (kW), ktorá je potrebná na vysatie plochy 87 m² 50 x za rok. Rozdiely v spotrebe vysávačov sú v rádoch desiatkach korún.

Trieda účinnosti vysávanie tvrdých podláh a kobercov

Trieda účinnosti vysávanie tvrdých podláh a kobercov je hodnotená písmenami od A do G. Pretože len málo modelov dosahuje rovnako dobré výsledky pri vysávaní oboch druhov podlahových krytín, je potreba riadiť sa vždy typom krytiny, ktorú budete prevažne vysávať. Ak narazíte na typ vysávača, ktorý má pri jednej z tried miesto hodnotenia červenú značku, znamená to, že tento typ vysávača nie je na daný typ podláh vhodný.

Hlučnosť

Hlučnosť vysávača sa udáva v decibeloch, značených dB. Čím je táto hodnota vyššia, tým je vyššia aj hlučnosť. Vyššia hlučnosť mávajú oproti sáčkovým vysávačom, vysávače bezsáčkové. Menej hlučné vysávače potom obvykle bývajú tiež drahšie. Ako tiché vysávače sú vnímané vysávače s hlučnosťou do 80 dB.

Pre predstavu o výške hlučnosti uvedieme porovnaní s hladinou hlučnosti známejších zvukov:

10 dB – šum lístia pri slabom vetre
20 dB – tikot náramkových hodiniek
30 dB – tichý šepot
40 dB – šum v tichom byte
50 dB – bežný pouličný hluk
60 dB – bežná reč
70 dB – hlučná ulica, písanie na písacom stroji
80 dB – krik, rušný prevádzku
90 dB – vlak, hlasná hudba
100 dB – zbíjačka, motorka na maximum
110 dB – diskotéka
120 dB – štart lietadla, pyrotechnický výstrel
130 dB – výbuch granátu

Tyčové vysávače: Príslušenstvo a doplnkové funkcie pre tyčové vysávače

Napriek tomu, že si mnoho zákazníkov vystačí s univerzálnou hubicou, vysávače so širším príslušenstvom rozšíria možnosti využitia vysávača a zvýši komfort práce s nimi. Podľa toho, aký typ podlahové krytiny budete vysávať, si vyberte aj príslušenstvo a doplnky k vysávaču.

Druhy hubíc a turbokefa

Súčasným trendom pri výrobe tyčových vysávačov je, aby väčšina modelov mala špeciálne príslušenstvo, ktoré by možnosti práce s ním, rozširovalo. Takým príslušenstvom môže byť štrbinová hubica, čo je zúžená hubica, ktorou sa dostanete aj do užších miest, kam by ste sa s bežnou vysávačovú hubicou nedostali. Vysávače ďalej môžu byť doplnené parketovou hubicou vhodnú pre parkety a tvrdé podlahy, alebo veľmi univerzálne podlahovou hubicou vhodnú pre vysávanie podláh i kobercov. Príslušenstvom niektorých vysávačov môže byť špeciálny druh hubica – turbokefa, ktorý slúži pre vysávanie kobercov. Rotačné valce vnútri turbokefy točivým pohybom z kobercov vyťahujú vlasy, chlpy a ďalšie nečistoty, ktoré bežnú hubicou nevysaje. Turbokefa je teda ideálny aj pre domácnosti so zvieracími miláčikmi.

Indikátor plnosti vrecka či zbernej nádoby

Indikátor plnosti vrecka / zberné nádoby, by nemal chýbať na žiadnom vysávači. Kontrolka tohto indikátora vám ukazuje, ako veľmi je sáčok / zberná nádoba naplnená a kedy je potrebné vysypať zbernú nádobu alebo vysypať vrecúško.

Nabíjacia stanica a indikátor nabitia

Nabíjacia stanica slúži na nabitie akumulátorových vysávačov, je preto ich nevyhnutnou súčasťou. Tieto nabíjacej stanice by mali byť opatrené tiež indikátorom nabitia. Vďaka rozsvícenému indikátoru spoznáte, kedy je akumulátor vysávača úplne nabitý, a môžete ho odpojiť od elektrickej siete.

Regulácia výkonu

Od vysávačov väčšinou vyžadujeme vysoký sací výkon. U silnejších modeloch však môže byť pri luxovaní niektorých druhov povrchov problémom. Preto by výkon malo byť možné regulovať. Vďaka regulácii výkonu dobre vysajete tvrdé podlahy aj koberce, bez toho aby sa vysávač k vysávanému povrchu príliš prisával a celú prácu vám tak sťažoval. Drahšie typy tyčových vysávačov môžu byť vybavené automatickou reguláciou sania, ktorá sa prispôsobí práve luxovanému typu povrchu.

Teleskopická tyč a ohybný kĺb

Novšie typy tyčových vysávačov s teleskopickou tyčou a ohybným kĺbom bývajú variabilnejšie a lepšie sa prispôsobí potrebám ich užívateľov. Nemusíte sa zbytočne ohýbať alebo vám naopak umožní vysať závesy. S ohybným kĺbom sa pohodlne dostanete aj napríklad pod nábytok. Vďaka flexibilnosti vysávače s týmito doplnkami, ho možno odporučiť aj pre staršie a pohybovo obmedzených užívateľa.

Uloženie vysávače

Veľkou výhodou tyčových vysávačov je ich dobrá skladnosť. Niektoré typy vysávačov možno aj zavesiť na stenu alebo do skrine. Súčasťou závesného systému býva tiež nabíjacej stanice, vďaka čomu sa nestane, že by ste vysávač zabudli dobiť. Niektoré vysávače je možné parkovať v horizontálnej polohe – vysávač teda stojí aj bez opory. Toto parkovanie je praktické, keď sa počas vysávania potrebujete na chvíľu vzdialiť. Nemusíte vysávač opierať o stenu, necháte ho jednoducho stáť na mieste. Ľahšie ho i uskladníte. Predovšetkým do menších bytov je praktické, keď u vysávač možno sklopiť rukoväť, aby sa vošiel do skrinky alebo do regálu.

Cena tyčového vysávača

Ceny tyčových vysávačov sa líšia podľa ich výkonu, filtrácia, značky výrobcu, funkciou vysávače, kapacity zbernej nádoby alebo vrecka, príslušenstvo, hlučnosti, variability a použitých materiálov.

Cena do 110 €

Najlacnejšie vysávače budú vhodné pre nenáročných užívateľov a menšie byty bez alergikov a domácich maznáčikov. Zvyčajne majú nižší výkon, menej kvalitný filter, menšiu kapacitu zbernej nádoby alebo vrecka, sú ťažšie, hlučnejšie a bez ďalšieho príslušenstva. Ak majú tieto lacné vysávače vysoký výkon, ale nekvalitné filter, výsledky vysávanie nebudú príliš uspokojivé.

Cena od 110 € do 220 €

Vysávače v strednej cenovej kategórii už bývajú vybavené kvalitným filtrom, veľkou kapacitou zberné nádoby, dostačujúcim výkonom, bohatým príslušenstvom a nižšou hlučnosťou. V tejto cenovej kategórii nájdete vysávače pre väčšinu domácností v najlepšom pomere výkon a kvalita. Sú vhodné aj pre domácnosti s astmatikov, alergikov a domácimi miláčikmi.

Cena nad 220 €

Za cenu nad 220 € si zaobstaráte vysávače s kvalitnými HEPA filtrami, s veľmi vysokou kapacitou zberných nádob alebo sáčkov, s vysokým výkonom i variabilitou, nízkou hmotnosťou a hlučnosťou a mnohými doplnkovými funkciami a príslušenstvom. Uspokojí aj najnáročnejších užívateľov a alergikov, pretože povrchy hravo zbaví vlasov, chlpov od domácich maznáčikov a rôznych alergénov.

Ako správne vysávať nielen s tyčovým vysávačom

Aj keď je vysávanie bežnou rutinné činností, mnoho z nás sa pri ňom dopúšťa chýb.

S upratovaním začnite od zhora

Vysávať aj vytierať by ste mali až na záver upratovania. Ak napred vysajete, a až nakoniec budete utierať prach, prach v priestore znovu rozvírite a znížite tým efekt celého upratovania.

Vysávajte bez náhlenia

Vysávajte pomalými ťahmi v oboch smeroch, aby vysávač stihol povysávať všetky nečistoty.

Používajte nadstavce

Vhodné nadstavce uľahčia a zefektívnia vysávanie rôznych druhov plôch, aj chlpov od domácich maznáčikov.

Regulujte silu

Pre plynulý prechod medzi rôznymi druhmi podlahových krytín využívajte reguláciu sily sania, ale aj svoj tlak na vysávač.

Zníženie výkonu vysávača

Ak sa výkon vášho vysávača zníži, zvyčajne to býva spôsobené plnú odpadovou nádobou či sáčkom alebo zanesenými filtrami.

Vysávajte v pohodlnom postoji

Aby ste sa u vysávania nemuseli hrbiť a následne trpieť bolesťami chrbta, u vybraného modelu vysávača skontrolujte, či vám bude vyhovovať jeho výška, dĺžka trubice, a či disponuje teleskopickou trubicou.

Môže tyčový vysávač nahradiť klasický vysávač?


Väčšina tyčových vysávačov je slabšia, než klasické vysávače. Vykazujú slabší výkon predovšetkým pri vysávaní kobercov. Porovnateľných výsledkov vysávanie s klasickými vysávačmi docielite pri vysávaní tvrdých podláh.

Je tyčový vysávač vhodný aj pre alergikov?


Vhodne vybraný tyčový vysávač môže byť vhodný aj pre domácnosti s astmatikov a alergikov. Dôležité je, aby mal kvalitné filtráciu a dostatočne vysoký výkon vysávania.

Vreckový alebo bezvreckový vysávač?


Predtým najrozšírenejšie sáčkové modely dnes súperí s vysávačmi so zbernou nádobou na prach. Výhodou vreckových vysávačov je, že pojmú všetky nečistoty, a nevírite prach, ako pri vysypávaní zbernej nádoby. Musíte do nich však dokupovať sáčky.

Hmotnosť tyčového vysávača

Tyčové vysávače sú v porovnaní s klasickými vysávačmi ľahší. Hmotnosť tyčového vysávača je dôležitá, pretože ho po celý čas vysávania držíte v ruke. Väčšinou sa pohybuje od 2 do 5 kg.

Recenzie, opis, test a hodnotenie najlepších tyčových vysávačov

Poďme sa pozrieť o niečo bližšie na opis, recenzie a hodnotenia jednotlivých vysávačov.

Tyčový vysavač Rovus Storm Vac 2v1

Chcete doma rýchlo upratať tyčovým vysávačom? Potom je dobrou voľbou model Rovus Storm Vac 2v1. Tento model ponúka objem nádoby 700 ml. Ide o jeden z najlacnejších modelov vysávačov, ktoré sú zároveň aj dobre výkonné.

Tento model vysávača je napájaný z elektrickej siete narozdiel od iných modelov, ktoré sú zvyčajne napájané z akumulátora. Tento tyčový vysávač ponúka 5 m prívodný kábel. Ak vám teda nevadí, že by sa vám mohol pri vysávaní kábel pliesť, potom je tento tyčový vysávač Rovus Storm Vac 2v1 veľmi dobrou voľbou. Od zákazníkov má tento vysávač dobré hodnotenie.

Zákazníkom sa najčastejšie páči, že tento vysávač je ľahký a skvele vysáva. Ďalej sa im páči veľmi dobrý pomer cena / výkon. Ďalej sa im páči, že je veľmi jednoduchý na obsluhu. Dobre sa skladuje a je spoľahlivý. Vhodný pre častý a zároveň menšie upratovanie.

„Je malý, vysáva ako diabol. Zatiaľ sme ho nerozložilo.“

Cena tyčového vysávača Rovus Storm Vac 2v1

Tento model tyčového vysávača sa predáva za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 38,40 € s DPH, čo je veľmi priaznivá cena pre väčšinu zákazníkov.

Tyčový vysávač Sencor SVC 8621TI

Ďalším modelom v našom porovnaní tyčových vysávačov je tyčový vysávač od značky Sencor. Konkrétne sa jedná o model Sencor SVC 8621TI. Čím tento model vysávača tak vyniká, že sa umiestnil na druhom mieste? Konkrétne sa nám páči jeho dobrý pomer cena / výkon.

Model má príkon 110 W a hlučnosť 78 dB. Zároveň sa jedná o dobíjacie vysávač s akumulátorom. Je vybavený HEPA filtrom a pri vysávaní sa vám nebude nikde pliesť kábel ako u lacnejších modelov. Objem nádoby na prach je 500 ml. Model vysáva len na sucho. Hmotnosť modelu je dobrých 2,4 kg. Vysávač sa veľmi ľahko čistí. Model je vybavený užitočnými LED diódami, ktoré vám posvieti na temné miesta v kútoch alebo pod posteľou alebo všade tam, kam je treba posvietiť.

Jedná sa o tyčový vysávač 2v1. Môžete teda vysávač rozložiť na ručný vysávač a vysávať len s ručnou časťou vysávača. Čo robí z tohto vysávača veľmi užitočného pomocníka vo vašej domácnosti za priaznivú cenu.

„Po prvých dvoch použitiach úplná spokojnosť. Vysáva veľmi dobre a kvalitne. Po skúsenosti s klasickými vysávačmi, tento bezdrôtový úplne vyhovuje. Ľahký a neprekáža nikde šnúra. Na jedno nadobudnutie vydrží dlho a vysajte celý byt. Spokojnosť a odporúčam“.

Recenzie tohto tyčového vysávača od zákazníka z Heureka.sk.

Cena tyčového vysávača Sencor SVC 8621TI

Za koľko sa vysávač Sencor SVC 8621TI predáva peňazí? Na našom trhu ho môžete zakúpiť za cenu, ktorá sa pohybuje okolo 96 € s DPH.

Značky tyčových vysávačov

S akými značkami tyčových vysávačov sa najčastejšie stretnete na našom trhu?

  • Tyčové vysávače Sencor
  • ETA
  • Concept
  • Rowenta
  • Leifheit
  • Bosch
  • Electrolux
  • Rowenta
  • Hoover
  • Dyson
  • Hyundai
  • ECG
  • Beko
  • Gorenje
  • Makita

Tyčové vysávače a pár slov na záver

V tomto článku ste sa dozvedeli o tom, ako si vybrať nový tyčový vysávač, ktorý vám umožní vysať všetko u vás doma. Povedali sme si o dôležitých parametroch, ktoré je dobré poznať pre výber tohto druhu tovaru.

Dúfame, že sme vám s touto úlohou výbere nového tyčového vysávača pomohli a vy si teraz vyberiete kvalitný model, ktorý bude presne podľa vašich predstáv a bude vám fungovať dlho bez jedinej závady.

Teraz už vám k nákupu stačí len pár krokov. Stačí si iba váš vysnívaný produkt v podobe nového tyčového vysávača zakúpiť v niektorom z online obchodov a naplniť v ňom virtuálny košík.

Z tabuľky s porovnaním vyššie sa prekliknite na porovnávaciu server Heureka, kde si môžete porovnať jednotlivé obchody a ich ceny vrátane recenzií a užívateľských skúseností s konkrétnym modelom tyčového vysávača. Dozviete sa tam tiež, ktoré tyčové vysávače sú kde skladom a za akú sa predávajú cenu v rôznych obchodoch.

5/5 - (11 votes)

Mohlo by vás zaujímať